Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 702359 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Star Wars
« Válasz #873 Dátum: 2005. December 28., 01:02:18 »
Na persze olyan is van, hogy Galen szépen megrajzolja a betüket vektorgörbékkel... Az ám a fantizmus.    

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #872 Dátum: 2005. December 27., 12:12:51 »
Itt speciel a "Vérvörös Birodalom" az saját alkotásunk, de "A Vér tanácsa" felirat egy egyszerű Gótikus betűtipus, azt úgy kerestem-találtam a www.dafont.com oldalán. Kisértetiesen hasonlít az eredetire, ám mégsem az. Próbálunk az eredeti nyomvonalán haladni.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #871 Dátum: 2005. December 27., 09:00:06 »
Ebben az esetben      

Módosítom a hozzászólásom, aszerint, hogy nagyon jól eltaláltátok a címfelirat betűtípusát.. hogy csináljátok, hogy midig ennyire hasonlít??

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #870 Dátum: 2005. December 27., 08:51:14 »
Köszönjük a hozzászólásokat. Nem megállunk haladunk tovább.

Regnar. Eredeti boritó: http://halozsak.tlof.hu/kepek/sw-ce2-001/s...2-001-00eng.jpg

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Zspider

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #869 Dátum: 2005. December 25., 20:55:49 »
Hát tudjátok, hogy nem vagyok oly böbeszédü mint regnar, de azért a véleményünk hasonló. Bár a SEMIC lenne olyan jó izlésü mint ti. A sztori tényleg kétes érzéseket hagy az emberben, de sok biztatást érzek a folytatásra. Szal nem meg állni!  
Oldalaim:
- http://zspider.fw.hu/ --> Alkotói oldalam
- http://exiles.try.hu/ --> eXiles fanpage oldala
- http://xmenoutsiders.proboards77.com/ --> X-men fórumos rpg oldal

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #868 Dátum: 2005. December 25., 17:30:23 »
Vérvörös birodalom 2 1/6

Borító. Lényegében nem sokat változott a koncepció az előző sorozathoz képest, mármint színvilágában és felépítésében. A betűtípus továbbra is kellemes, bár megmondom őszintén a "vér tanácsa" felirat betűi nem igazán illenek az SW-nél megszokott formákhoz, bár nem ismerem az eredeti borítót.

Képregény. Továbbra sem okoz csalódást a látványvilág, az előző részben megszokott éles kontúrok, szép színek, változatos hátterek jellemzik. A karakterek néhol aránytalanok, bár nem zavaróan.

Történet. Hááát. Így elsőre azért annyira nem indult be, hogy azt mondhassam hogy letaglózott. Nem tűnik rossznak, bár elég sok a klisé. Pl a Hutt-os jelenetsor erősen emlékeztetett pár korábbi történetre. Legfőképpen Jabbára. Ha már Hutt, miért nem lehet belőle nem alvilági vezért csinálni? Ezt nem értem.. Mondjuk nem sírnék, ha erősítenék a politikai szálat és lenne belőle egyfajta politikai "thriller" azaz rengeteg gáncsoskodással, érdekes karakterekkel, mindez az SW világába ágyazva. A füzet vége felé kezdett felpörögni a dolog, megjelent már megismert fejvadászunk is, lehet, hogy kinéz valami kis "bunyó"?

Beírás. Erre természetesen most sem lehet egy rossz szavam sem, szép munka.

Összességében. Így elsőre vegyes, az első fele kicsit vonatott, de a vége felé elkezdett élénkülni a dolog. várom a következő részt.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #867 Dátum: 2005. December 25., 16:45:18 »
Vérvörös kettő egy per hat. Eddig semmi olyan logikátlanság amivel kötekedni tudnék, de leszámítva a két új bolygót, és a bányászszervezetet, újdonság se sok. Ez a hutt viselkedésében ugyanúgy Jabbára hajaz, ahogy a birodalmi tanács ep4 beli elődjére. A feszültséget a hiányolt főszereplők felbukkanásának várakoztatásával érik el ebben a füzetben. Meg egy új titokzatos hatalmi figura karakterével. (Üdvözöllek dicső lovag, szép a páncél, hol a lovad.)

 Rouge Leader 3. Mindig hízik a májam, ha ilyen jól megtippelek előre egy történetet.   Ugyanakkor a füzet végén összeválogatott új zsiványok történeteit már olvashattuk. Aligha valóaszínű, hogy ha egyszer leállították a címet, most újabb lehetőséget adnának neki. Ha az volt a cél hogy a Rouge Leader-rel felmérjék növekedett-e az érdeklődés, erősebb 3 füzet kellett volna. A Phantom Affair egy remek kist sorozat volt. A többi X-Wing azonban gyengébben produkált. Képileg mindenképpen, de -szvsz -történetileg is. Ha csak egy előzményt akartak a sorozathoz, az is többet érdemelt volna ennél.  Szegény Ten-t megölték, tehát még szükség van a Zsiványokra -magasröptű.

 Rep 80. Kezdem megkedvelni ezeket az életben maradt Jediket. De ahogy Quinlan Vos esetében itt is sokat levon a lelkesedésemből, hogy eleve esélytelenek a győzelemre. Én meg szeretem ha a hősöknek van némi esélyük. Régen valami ilyenért szelettem meg ezt a messzi-messzi galaxist.
 Születhet rájuk éppen néhány elgondolkodtató ebbe a korszakba jól illeszkedő sztori, de féltem őket a többi cím sorsától. Prognózisom: Bujkálnak egy kicsit, segítenek itt-ott, majd ahogy lanyhul az érdeklődés, néhányan elbuknak, néhányan hősi halált halnak, és törlik a címet.

 Emp 38 Luke csapata továbbra is a bázison csámborog, készülve az akcióra. Lassan be is bútorozhatnának. Igaz a végén felismerik a főhőst, amitől talán izgulnom kellene az érdekfeszítő sorozat következő epizódjáig, de izguljon aki fiatal.

 Pedig a recept elég nyilvánvaló lehetne már ennyi év után. Némi fénykardpárbaj, némi lóti-futi lövöldözés, némi csili-vili űrcsata, kis droidhumor, kis wookie/ewok stb humor, utazás olyan új, ötletes helyszínekre, mint Ossus, Minban, Maanan, stb, és nem elhanyagolandő hősiesség, románc és más mesébe illő karitatív érzelmek. Újabban valamit ezek közül mindig elfelejtenek belekotyvasztani a varázsfőzetbe.

 A k.net-en is volt SW frissülés a poszter gallériában. Az rpg.hu-n keresztül pedig elérhető egy tök poén flash játék. Feltétlenül próbáljátok ki!
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 25., 17:25:24 írta Gorgonita »

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #866 Dátum: 2005. December 24., 13:39:09 »
Frissültünk:

•Star Wars - Vérvörös Birodalom II. 1/6 - A Vér Tanácsa

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #865 Dátum: 2005. December 21., 18:43:49 »
Jar Jar jó arc is lehetett volna. A Babylon 5-ből pl Vir-t akarták a rajongók, hasonló okokból kiutálni, de ott a szerző nem engedett nekik, és végigvitte a figurával amit akart. Meg is szerették a rajongók Vir karakterét. Vagy ott van Neelex a Voyager-ben, vagy D'Artangan szolgálója a Három testőrben. Egy ilyen figurában sok lehetőség van, csak nem kellett volna burleszkszereplővé, rajzfilmfigurává változtatni, csak azért, hogy a kedves filmforgalmazók lássák, lám az ILM ilyet is tud. Szerintem akárcsak Chewie a classicban, JJ is megállta volna a helyét, állandó kísérőfiguraként, ha nem "számítógépesítik", hanem a maszkmesterekre és a színészre bízzák a karaktert.
  Ami meg a mörcsándizájnt illeti, paranoiásabb, összeesküvőelméleteket gyártogató pillanataimban, élek a gyanúperrel, hogy Lucas azért eröltette a népszerűtlen pálcikadroidokat mert azok -akárcsak a fénykardok -hamarabb törnek bábuváltozatban, és így    hamarabb is kell újat venni belőlük. Persze lehet, hogy nem ez volt a fő érv, hanem ahogy JJ esetében is, az hogy a kicsik buktak rájuk, mint instabil droideka a görönyös útra.

 A Hofi-Kóós dalocska nkem is bejön...  legyen csak minden lefordítva, én majd kiosztom a forgatókönyvírókat.    .
 Nézegettem a K.N. Tervezett részlegében, mi minden várható tőletek. A kotor érára és 1-2 Empire-re külön kíváncsi leszek. Menetközben meg csak ráveszlek benneteket, hogy 1-2 egérlyukba kerüljön régi dugó is, mert azért csak a jéghideg Coca Cola az igazi, nem ez az édeskeserű Papsi utánzat.
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 21., 19:11:15 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #864 Dátum: 2005. December 21., 15:37:33 »
Idézet
Ja, az is saját gyártmány, nem is lett tökéletes a formája, de a puskából nem csippent le

De, akkor tökéletes  

amúgy mostanában járom az üzleteket, és nézelődök ajándékok után. Természetesen a játékosztályok is beleesnek a szórásba (No nem az ajándékok miatt, inkább hátha talál valami jó kis SW vagy egyéb cuccot a megfáradt rajongó  ), és érdekes dolgokkal találkoztam.  Valami Power Battle, vagy hasonló alatt futó figura-sorozat ütötte fel a fejét, de ritka érdekes kidolgozásúak a karakterek. Láttam egy Anakint, akinek akkora fénykardja volt, mint maga a figura, és akkora muszklija, mint Hulknak    MEg láttam Millenium Falcon-t kb 70-80 centis kis édes (Mármint hosszra.) Jó drága és van pofájuk ráírni a dobozra, hogy a figurák önállóan kaphatók. Ez mondjuk szinte mindegyik most megjelent járműre igaz, hogy figura nélkül adják őket.. Persze megfelelő figurát egyik bolt sem forgalmaz   Így szegény gyerek, vagy rajongó kénytelen beleerőltetni a Falcon vezetőfülkéjébe az otthon levő figurák közül valamelyiket, ha éppen Jar Jar akad a kezébe, akkor azt   (Bár én inkább a hajtóműbe erőltetném   )

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #863 Dátum: 2005. December 21., 15:15:41 »
Idézet
A Kenix Kil feliratot nem tudom, hogy Ti csináltátok-e, de az is jó, bár az első "K" betű mintha lecsippentene egy darabot a puska csövéből a legvégén..
Ja, az is saját gyártmány, nem is lett tökéletes a formája, de a puskából nem csippent le. Az ilyen volt eredetiben is...Annak viszont külön örültem, hogy mindenkinek a Robocop jutott eszébe a csávó vödör-fejéről...nekem is...

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #862 Dátum: 2005. December 20., 11:29:26 »
Idézet
minden képregény legyen elérhető magyarul

És ezért nagyon hálásak is vagyunk (azt hiszem beszélhetek mások nevében is, ugye?  )

Aurra érdekes volt, anno én nem nagyon fogtam, hogy miért is mutatja a kamera kb 3-4 teljes másodpercig, de úgy látszik, hogy már akkor tudatos volta  dolog..

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #861 Dátum: 2005. December 20., 11:16:44 »
Idézet
Utálom hogy megint negatívnak kell lennem a sztorit illetően...

Összességében. Szép képek, kellemes rajzok, jó borító, nagyon jó beírás/fordítás, és kicsit lapos történet.
Köszönet az újabb szép munkáért.
Hát igen. Vannak ilyen, meg vannak olyan történetek. Ez most kicsit olyan, de én úgy vagyok vele, hogy úgyis mindent elolvasok ami SW (meg X-akta, de az másik topic  ).
"Minden lukban legyen dugó ez a végső cél, dugós lukból nem jön ki egér"
Ez a mottónk.
Lefordítva birodalmi basic-re: minden képregény legyen elérhető magyarul. Aztán majd a közönség szortíroz   . Lesznak benne egyszerolvasós, meg többszörolvasósklasszikusamibőlmégidézgetősek is. Ez most talán egyszer (nem nekem, mert én többször is) olvasós, de mindenképpen jó azért, mert összeköti a Crimson Empire I-et és II-t.
Egyébként itt hívnám fel a figyelmet, hogy a newgen comixon is van egy fejvadász történet, amely Aurra Singről szól.
Aki, mint tudjátok (tudjátok?  ), szerepelt az Episode I-ben.
Aurra Sing a versenyen
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 20., 11:24:10 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #860 Dátum: 2005. December 20., 08:55:45 »
Üdvözlet mindenkinek

Némileg késésben vagyok...

Kenix Kil

Borító. Nagyon bejön. Hol is kezdjem. Talán először a feliratok. A fejvadászok felirat betűtípusa nagyon el lett találva, és még kis "A" betű is van az "E" tetején. Tetszik. A Kenix Kil feliratot nem tudom, hogy Ti csináltátok-e, de az is jó, bár az első "K" betű mintha lecsippentene egy darabot a puska csövéből a legvégén..(Persze nem ismerem az eredeti borítót). A rajzok is tetszenek, olyan vegyes fílingje van a dolognak. A kép főszereplője a fa puskával és poncsóval tisztára clint Eastwood, a háttérben a nyúltarcú, vékony nyakú figura meg, mintha egy Steve Jackson-Ian Livingstone játékkönyv illusztrációi közül lépett volna elő. És akkor a jobb szélen egyszerre két nevezetes sugár-pisztoly típust is láthatunk. Meg szegény elpusztult "bálnafej" is ötletes karakter szerintem. Szóval érdekes borító, szerintem jól néz ki.

Képregény. A rajzok nem rosszak, bár azt sem mondhatnám, hogy kiemelkedőek lennének. Kellemesek a rajzok, szépen kidolgozottak, főleg az arcok szépek. A hátterek sem elnagyoltak és jók a színek is. De a birodalmi rohamosztik rajzai nem igazán sikerültek. Tiszta bádibilderek a fiúk, de mgis kisebbek, mint egy ember, még páncélban is..Mondjuk a szafari kalap és kabár nem igazán illik az SW hangulatához, de fogadjuk el, hogy végtelen a világok száma, és máshol is készíthetnek ilyen ruhákat. Kanos sisakja kicsit Judge Dredd-es  

Történet. Az rendben, hogy Kanos okos, de a többieknek nem kellene ennyire hülyének lennie. Úgy értem, ha én fejvadász vagyok, van egy halom emberem, akkor egy vadidegen embernek, még a pénz bűvöletében sem, adom oda a csapatomat, anélkül, hogy legalább valami információt nem gyűjtenék róla először.. Ez így eléggé zavaró volt a történetben..
A kikötőben dolgozó fiú erős jelleggel hasonlít egy ifjúra, aki a Tatuinon élt valamikor...    
Most akkor én tudom rosszul, vagy azóta változott a világ? Mármint, a szerelő srác azt mondja Kanosnak, hogy már csak egy asztromech kell neki, hogy repülhessen az X-szárnyúval. De az tud repülni anélkül is, vagy nem? Pl Luke alól is kilőtték Artut és mégis repült a gépe, pedig azok igazán extrém körülmények voltak...
Maga a történet, háát mit is mondjak. Egyet kell értenem Gorgonitával, elég sekélyes volt. Lényegében jöttem-láttam-trükköztem-gyaktam-győztem típusú kaland. Azért a Skywalker elleni küzdelmet megnézném, főleg ha X-szárnyúval kezdik   .

BEírás. Arra nem lehet panasz. A borító és a szöveg is jól sikerült.

Összességében. Szép képek, kellemes rajzok, jó borító, nagyon jó beírás/fordítás, és kicsit lapos történet.
Köszönet az újabb szép munkáért.

U.I. Gorgonita beszólása:

Idézet
Amit egy fejvadászról tudni kell, ha megkenix akkor kill

nekem nagyon bejött   , szerintem lehetne a történet mottója is )

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #859 Dátum: 2005. December 17., 17:56:32 »
Utálom hogy megint negatívnak kell lennem a sztorit illetően, de hát már megszokhattátok tőlem. Az is lehet, hogy hiányozna...  

 Amit egy fejvadászról tudni kell, ha megkenix akkor kill. Ami Kir Kanost illeti, az ember már-már azt hinné a jellemfejlődés útjára lép, amikor megkíméli a célpont kölyök kezét, és gondoskodik a másik jövőjéről. A történet végén tetteit indokolandó mégis iinkább a velejéig romlott Birodalom iránt hűségére és bosszúvágyára hivatkozik, Skywalkert pedig az ellenségének nevezi. Szép a sisakja -olyan robotzsarus-fettes, nagyok a fegyverei, genyák az ellenfelei (de mondjuk nem túl fantáziadúsak), és a helyiek is örömmel fogadják, hogy végre eljött as bosszú angyala (pl. utolsó kép), kicsiny falujukba ... ööö ... világukba, hogy rendet vágjon, mint nagymama a zoknisfiókban. Olyan nyolcvanas évekbeli Rambo feelingem van. Az izomgyereknek igaza van, a jót képviseli, így a képernyőn látható erőszak indokolt. A furcsa csak az, hogy amíg a Kir-re két sorozat és egy mini is készült, addig a Jedi - akadémia csak egy négyfüzetes történetig futotta. Még szomorúbb, hogy az sem a Jedi-k békeőri mivoltát, hanem szörnyaprító képességeit hangsúlyozta ki.
 Erre persze lehet mondani -van is egy tippem, hogy valaki, mindjárt mondja is   -hogy ez egy reális történet, de azért én várom a nemlétező epizódot amikor Luke elkeni Kir száját. Még jobban örülnék egy olyannak, amelyben Kir belátja, hogy rossz urat, gonosz ügyet szolgált eddigi életében, és mara jade-hez hasonlóan új életet, jobb ügyet találna magának..
 A munkátokért ezúttal is köszönet.  
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 17., 18:08:10 írta Gorgonita »

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #858 Dátum: 2005. December 17., 11:39:06 »
Frissültünk:
Fejvadászok - Kenix Kil

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #857 Dátum: 2005. December 12., 14:29:39 »
Eh, pont most rossz a nyomtatóm. Pedig milyen jó kis stratégiai játékot lehetne belőlük készíteni!    

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #856 Dátum: 2005. December 09., 09:45:14 »
http://jerome.galica.free.fr/cinetv/starwars/starwars.htm

Jövő héten jön végre egy kis SW komik. Igérem...

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #855 Dátum: 2005. November 30., 20:17:34 »
Idézet
in medias res = a dógok közepébe (igy a-val irva medias   )
Én meg csak arra voltam kíváncsi, hogy észreveszed-e a pontatlanságomat!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #854 Dátum: 2005. November 30., 09:35:40 »
A Dark Horse-nál biztos, hogy sith-ek dolgoznak, különben Light Horse lenne.  

 A Tales 19-ben található 2oldalas nyersfordítása. A kereskedelmi utas mondat, elég bizonytalan.

 Spolier  

 A megfelelő felderítés érteke, a sikeres katonai hadjáratokhoz nem lebecsülendő.

Gibbela egy elszigetelt planéta, mely szerencsére egészen kívül esik a galaktikus kereskedelem mellékútvonalain is. Egy primitív mezőgazdasági világ. Az űrutazók elkerülik a Gibbelá-t.

-Az Uralkodó nevében, jogot formálok erre a bolygóra, mint birodalmi területre. Megadás esetén nem ér ártalom benneteket.

Az űrutazók elkerülik a Gibbelá-t.
« Utoljára szerkesztve: 2005. November 30., 14:05:01 írta Gorgonita »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #853 Dátum: 2005. November 30., 08:47:49 »
Idézet
Az Upcoming szekció alatt...egyes képregények megjelenési dátuma érdekes módon jelenik meg.
Na ja, ezt elég sokszor eljátsszák. De a végére rendezni szokták a sorokat.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #852 Dátum: 2005. November 30., 07:33:20 »
Gorgonita, szerintem a DH kiadói olvassák a HZS fórumon az ötleteinket, és olvasták a lentebb kifejtett nézeteidet, hogy legtöbbjében csak piff-puff, dirr-durr van, és sablonosak (ami sajnos nagyrészükre igaz..) , így aztán úgy gondolták, hogy mindegy milyen sorrendben jelentetik meg, úgyis mindegyik egyforma  

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #851 Dátum: 2005. November 30., 00:31:06 »
Természetesen előre megfontolt és kitervelt szándékoltsággal irtam forditva, hogy lássam, ti is olyan pontosan emlékeztek-e az iskolában tanultakra, mint én.    
 ab ovo = from the begenning, az a-tól és bé-től
 in medias res = a dógok közepébe (igy a-val irva medias   )
 Egybként tévedni jedii dolog. Főleg az ep3 óta.

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #850 Dátum: 2005. November 29., 22:26:37 »
Homályosíts fel, Gorgo: ez nem az in medis res? Mert én még így tanultam a suliban, és akkor ezek szerint az irodalomtanárom egy nagy láma volt.

Admina, ha ez a post nagyon off, töröld!

------------------------------
nem, engem is érdekel! [/font]
« Utoljára szerkesztve: 2005. November 29., 23:09:53 írta admin »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #849 Dátum: 2005. November 29., 20:26:32 »
Már az ókori drámaírók is alkalmazták az ab ovo technikát. Ami annyit tesz, hogy egy történetet nem az elejétől kezdenek el, a szereplők bemutatásával, a helyzet ismertetésével és más stb, stb "unalmas dogokkal", hanem ab ovo = bele a közepébe. Majd később amikor az olvasó már függő, elmesélik azt is hogy kezdődött ez az izgi szitu.
 Namost ezt nyúlta le Lucas is, amikor rögtön a 4. résznél kezdte a sztorit. Felteszem épp most kapott állást a DH-nál egy az ókori irodalomban szintén járatos külösös konturózó, vagy tipográfus, aki benyögte, hogy ez talán marketinges fogásként is bevállik. S lőn, kipróbálták. Ezentúl majd így jönnek az SW comicsok. Előbb az izgi részek, függetlenül a sorrendtől, csak aztán a körítés.
 Mert ugye az nem poén, ha rögtön az elején megtudjuk, hogy Darth Maul apja Jar Jar. De ha ezt eltitkoljuk (ab ovo átugorjuk), akkor mekkora meglepi lesz már belőle. Ami után persze már mindenki kíváncsi lesz az előzményekre is.
« Utoljára szerkesztve: 2005. November 29., 21:01:10 írta Gorgonita »

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #848 Dátum: 2005. November 29., 18:51:23 »
Jáááááááááj, ezt én sem

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #847 Dátum: 2005. November 29., 18:40:08 »
Sziasztok.

Pár perce éppen a Darkhorse honlapját böngésztem, hogy rákészülhessek az új megjelenésekre   , amikor érdekes anomáliára bukkantam..

Az Upcoming szekció alatt (szerintem hibásan.. bár ennek ellentmond, hogy nem egyedi eset) egyes képregények megjelenési dátuma érdekes módon jelenik meg.

pl.

November 30 - Empire 39

December 7 - Empire 38

December 21 - Empire 40


ez még lehetne hiba is akár, de folytattam az olvasást:

December 21 - Republic 80

December 28 - Republic 82

Január 4 - Republic 81

Január 18 - Republic 83

Hát én ezt kajakra nem értem  
« Utoljára szerkesztve: 2005. November 29., 18:43:28 írta regnar »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #846 Dátum: 2005. November 26., 16:52:29 »
A "bunyó jelenet"-ről én is hallottam (sőt képet is láttam belőle). Azt hiszem kis nézeteltérés alakul ki Ree Yees (a 3 szemű, ha jól tudom ő, bár ezt csak gondolom..) és nem tudom kicsoda az a nyúlott képű figura (elő kellene kotorni a behind CD-met, hogy megnézzem, de lusta vagyok   ) És azt hiszem C3PO tolmácsolni indul, de rövid úton megválnak tőle (értsd ellökik az útból   ).

De Leia is harcolt volna a bárkán Luke-kal együtt, láttam pár képet, ahol a szexi ruciban egy hosszú eszközzel üti az ellent a fedélzeten   (a szerencsétlen figurának erősen oroszos beütésű bundasapkája van a sivatag közepén   )

A képet megköszönném, a maulom regnar@freemail.hu

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #845 Dátum: 2005. November 26., 16:36:05 »
Add meg a maul címed és elküldöm a képet, ha érdekel.
 Jabba bárkáján egy bunyó is be volt tervezve a párducképű, és a 3szemű lény között C3PO statisztálásával. Ott az egyik kedvenc jelenetem, amikor Fett R2 után néz, de aztán mégsem ellenőrzi, hogy hová gurul.  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #844 Dátum: 2005. November 26., 10:26:32 »
Idézet
De ha te már megbékéltél vele, akkor nem feszegetem tovább.

Megbékélni? Azt nem..    De mivel ez jutott...

Lando elnézés kérésébén a homokviharban azért van némi szarkazmus, igazából Ő is, mint Han nagyon nehezen tudja kifejezni az érzéseit, pontosabban nem szívesen mond köszönetet, vagy kér bocsánatot, mert talán gyengének gondolja akkor magát. Leia rá is vágja, hogy "Úgy érti, szívesen".

A bunker belsejében zajló lövöldözésről láttam már képeket, de halom halott rohamosztisat még nem   . De én is azon a véleményen vagyok, hogy nem vesztettettünk sokat. az egyik előzetesben viszont szerepel egy képsor, amelyben kinyílik a bunker ajtaja, és a hősök és katonák kint állnak. Az a kép eléggé sok helyen szerepel, érdekes, hogy a filmbe nem került bele.

De ugyanúgy sok helyen szerepel a kép, amelyen Leia-t magához húzza Jabba és egy pohár van a kézében, a filmbe pedig nem került bele a jelenetsor. Bár Leia-nak lett volna több jelenete is a bárkán, ha jól tudom, amit végül nem tettek bele a filmbe.