Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 776999 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #1207 Dátum: 2007. Április 02., 21:52:57 »
Idézetet írta: Galen
Idézetet írta: Gorgonita
Éljen az egyszemélyes Star Wars topic!  
Figyelünk...

 Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #1206 Dátum: 2007. Április 02., 11:37:21 »
Idézetet írta: Gorgonita
Éljen az egyszemélyes Star Wars topic!  
Figyelünk...

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető freakdavE

  • a csodálatos Zacskóember
  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 353
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #1205 Dátum: 2007. Április 01., 20:12:16 »
Idézet
Uhh... Nem is tudtam, hogy megjelent az új szám...
Most áprilisban valóban esedékes lesz a következő szám. De szerintem csak a hónap második felében.
Én amúgy magyarul megjelenő sorozatokat nem szeretek előre elolvasni. Jól esik a várakozás izgalma.
"Túl bizarr, hogy éljen, túl ritka, hogy meghaljon."

Nem elérhető Rykov

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 32
  • Karma: +0/-0
    • http://cryptozone.extra.hu
Star Wars
« Válasz #1204 Dátum: 2007. Április 01., 13:41:44 »
Angolul? Az nem is rossz! Én a KN fórumon találtam egy linket, tele SW scannekkel, ruszki fordítással, de angolul. Nah, ott olvastam Jedi vs Sith-et! Hát mondanom sem kell, oltári nagy volt. Kíváncsi vagyok KOTOR mennyire hozza be.
Kriptozoológia - http://cryptozone.extra.hu
Ne menjetek a magas fűbeee!!!
err...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #1203 Dátum: 2007. Április 01., 12:45:55 »
Annyira azért ne rohanj! Várd meg amíg megjelennek. A kepregeny.neten mindig jelzik, ha már kapható a következő szám. Én angolul olvasgatom őket.

Nem elérhető Rykov

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 32
  • Karma: +0/-0
    • http://cryptozone.extra.hu
Star Wars
« Válasz #1202 Dátum: 2007. Április 01., 11:04:11 »
Idézet
Éljen az egyszemélyes Star Wars topic!  

Uhh... Nem is tudtam, hogy megjelent az új szám...
Nah, holnap megveszem, és akkor már kétszemélyessé növi magát a fórum!
Kriptozoológia - http://cryptozone.extra.hu
Ne menjetek a magas fűbeee!!!
err...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #1201 Dátum: 2007. Március 31., 14:22:32 »
Kotor: Féltem tőle hogy nem lesz normális indoka az első füzet végén történteknek, de ezúttal kellemesen csalódtam. Kíváncsi vagyok eleve így tervezték, vagy csak később próbáltál indokolni Lucien és társai tettét hátterük kidolgozásával. Gondolom az előbbi, bár volt pár hónapuk reagálni a reakciókra is. De a lényeg hogy így sokkal jobb a történet, mintha öt mezei jedi esett volna neki a tanítványoknak, pusztán egy -nem lövöm le mi -miatt.
Ez azonban még kevés lenne, ha a jófiúk oldalán nem állt volna össze minden idők legröhejesebb és így legütőképesebb csapata. Nem röhögtem ennyit SW csapaton mióta Solo leprofesszorozta C3PO-t.
Pedig a humor szerves része kellene hogy legyen az olyan sztoriknak is mint a Legacy.
Tetszik a játékok hangulatához való hűség is. A kalapácsfejú köztársasági hajók, egyenruhák, mandaloriak, ismerős szereplők, helyszínek, felbukkanása is sokat dob a dolgon.

 Egyébként azt tudjátok-é, hogy volt egy comicsmania nevű oldal, amelyen  már lefordították (radírsün és carnage fedőnevű srácok) a Redemptiont? Ha ez az oldal már nem létezik, és máshol sincs fent fel lehetne tolni ide is, vagy nem?


Éljen az egyszemélyes Star Wars topic!  
« Utoljára szerkesztve: 2007. Március 31., 20:33:18 írta Gorgonita »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #1200 Dátum: 2007. Március 15., 18:35:29 »
Visszavonom PSP-n elég mutatós a grafika:
 http://www.hardwired.hu/g.php?idgs=1002

Az írányítását húzzák le. A rohamoszik csak sokadik lövésre dőlnek ki, és így sokszor tűzharc közben kell a droiddal ajtókat nyitni:
 Itt van három video. Ugrálni kell a spinével rendesen:

 http://media.psp.ign.com/media/849/849090/vids_1.html

 Unleashed képek:

 http://www.lucasarts.com/games/theforceunleashed/

...és végül a három tapéta amiből remek kis képernyővédőt varázsolhatunk:

 http://www.playfuls.com/wallpapers/wallpaper_47865.html

 Legacy:


 Spoiler:

 Végre feltünt egy szövetségi admirális is a történetben. Igaz elég hülye nevet kapott, és amint megtudta, hogy a Bastion Feel kezén van, rögtön fontolóra vette az együttműködést, de legalább most már biztos, hogy van odakint valahol legalább egy flottányi startra kész Z-szárnyú pilóta. Vagy mittudom milyen szárnyú. Ez a kerék egyébkénmt eléggé DS9 kopp, már csak Quark hiányzik. Kíváncsi lennék ez a chadra ugyanaz-e amelyik több mint száz éve Vossal dolgozott együtt. Nem emlékszem már hogy ő túlélte-e a Klónok háborgását. Egyáltalán meddig él egy chadra? Ez az admirális egyébként duro vagy caamaas akar lenni? Mert elég duro feje van, de szokatlan színben játszik és volt valami köze a caamaashoz is a szöveg szerint.
 
Spoiler End

 
 Egyébként hogy van mindenki? Nyaralni mentetek vagy mi a búbánat?
« Utoljára szerkesztve: 2007. Március 16., 10:47:09 írta Gorgonita »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #1199 Dátum: 2007. Március 09., 13:27:15 »
Van egy cikk a starwars.hu-n is nagyjábol ugyanezekről az infókról "Lucas: Star Wars is not dead" címmel.

 Jónak ígérkezik az Unleashed című játék is, ami az EU és fanfilmek által már ellőt poénra -Vader egy Palpi elől titkolt tanítványára -építkezik. Csak győzzük kivárni őket.  

 wookie harcmodor:

 http://www.wallpapers-zone.com/wallpapers/...lefront_001.jpg

 


 Elolvastam miról szól a Lethal Allience konzoljáték.

 Spoiler:

Egy volt twi'lek szolganő aki bosszús korábbi mesterére, elválalja Leia küldetését, és utánnanéz milyen titkos terven dolgozik a Birodalom. Persze a Halálcsillagon. Így eljut a Mustafarra, a Tattooine-ra és magára az állomásra is. Van egy csukló vibropengéje, meg egy sugárvetője. Illetve egy lebegő droidja, amin lazán szörfözik pl a lávatavak felett. Találkozik olyan karikkal, mint pl Kyle Katarn.

 Spolier Ende


 A kritika szerint amit olvastam nem rossz, de nem is nagyon jó. Az yahooról levadászott trailer grafikája viszont nem egy kotor vagy JA színvonal. Játszott már vele valaki?
 Nem mintha lenne konzolom, csak elbeszélgetek itt magammal.  
 Szintén konzoljáték volt a Bounty Hunters és az Obi Wan. Ezeknek volt valami sztorija?
« Utoljára szerkesztve: 2007. Március 12., 00:32:14 írta Gorgonita »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #1198 Dátum: 2007. Március 09., 09:34:27 »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #1197 Dátum: 2007. Február 26., 14:06:46 »
The Force is strong with this Dude.  

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #1196 Dátum: 2007. Február 25., 16:30:32 »
Gorognita, ez jobb volt, mint a Dude Star Wars
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Rykov

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 32
  • Karma: +0/-0
    • http://cryptozone.extra.hu
Star Wars
« Válasz #1195 Dátum: 2007. Február 25., 16:09:53 »
A sör legyen veled Gorgonita!  

Ez jó volt!
Kriptozoológia - http://cryptozone.extra.hu
Ne menjetek a magas fűbeee!!!
err...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #1194 Dátum: 2007. Február 25., 12:35:29 »
Na csak hogy ne legyen belőle oldalakat rabló vita én lefordítottam a klasszikus trilógiát. Ím:

 Első epizód.
 Fekete Lovag tevé várbörtön Hercegnő. Égbolton Sétáló Lukács szervez hét szamuráj megvédeni Yavin-4-es falu from banditos. Corelli szamuráj. Wookie szamuráj. Jedi szamuráj. Protokol szamuráj. Asztro szamuráj. Fenségességes szamuráj. Égbolton Sétáló Lukács szamuráj maga. Ők heten győz Tarkin, ki tűz által vész, mikor tüzet ragad.

 Második epizód.
 Nagy Mesélő, ki Lukács maga is, hoz történetbe keleti filozófia with kis japán harakiri mester with Einstein face. And politikailag korrekt nőcsábász szerencsejátékos, kártyás, báró, kormányző karakter Billie de Willie. Leia pedig osztogat parancs pilóták, mitha azok nem tud repülni. Így vala női egyenjogúság is.
 MaGányos Han lesmár Jéghercegnő és karbonittá fagy. Bagórágó Chewbacca very angry.

 Harmadik epizód
 Jabba the hutt feje lenni de nagy from levegőhiány, amikor Leia növel nézettség with láncos aranybikinis szadomazo jelenet.  Yoda felfedé nagy titok: Luke-Leia esküvő már nem esedékes. Öreg múmia csal csapda halfejű lázadók, kik eddig nem sokat segít with nagy hajók. Nagy káosz vala, de ewoks elunva balhé csinála rendet.


 
« Utoljára szerkesztve: 2007. Február 25., 14:33:07 írta Gorgonita »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #1193 Dátum: 2007. Február 25., 10:03:12 »
Idézet
Nem hiszem, hogy az hogy a gyűjtők szeretnék saját anyanyelvükön olvasni az eredeti klasszikus trilógiát pusztán a filmek reklámjának számítana, sokkal inkább egy jogos igény kielégítésének.Ha pusztán reklámcélból fordítja valaki a Star Wars képregényeket, akkor az a személy ne nevezze magát Star Wars rajongónak, a Star Wars rajongás nem a reklámról szól, (régen rossz volna, ha csak arról szólna.)
Ezt a reklámos dogot fejezzük már be szerintem. Ha szerinted én reklámcélból fordítok, ám legyen. Továbbra is azt mondom, amíg lesz olyan történet, amit nem ismerek, és érdekel, addig azt fogom fordítani, és nem az eredeti trilógiát. Ha akkoranagycsakőtuggyaazigazat SWfan vagy, akkor úgyis betéve tudod a szövegeket. Nekem ez unalmas lenne mert rengetegszer láttam a filmet, olvastam a könyvet, a képregényt. Minek végeznék olyan munkát a szabadidőmben, ingyért, ami untat?
Idézet
Vagy talán úgy véled, hogy az angol annyira világnyelv, hogy mi magyarok menjünk a sunyiba, ha olyan (szerintem jogos) igényünk van, hogy a saját anyanyelvünkön olvassuk, ill a saját anyanyelvünkön legyen meg a klasszikus filmtrilógia képregény változata.
Most ez szerinted mi, ha nem követelőzés? Mondjuk csokit osztogatnak az utcán, elfogy mind a 200db, de valaki későn ér oda és már nem kap. Jogos a felháborodása, és követelheti az őt megillető csokit? Szerintem nem. Hát te sem követelhetsz. Kérdezni lehet, hogy ez vagy az lesz-e. Arra meg úgyis homályos válaszokat kell adni, mert nem akarjuk lelőni a készülő meglepetést. Bár Galen a diplomamunkkáját írja (pedig szerinted nem elég intelligens   ) úgyhogy lassítunk. Próbáld továbbra is a Semicet, takán egyszer bejön. Nálunk nem fog.
Idézet
A (jogos igényt, nem arra értettem, (és úgy véltem vagytok annyira intelligensek*, hogy megértitek, úgy tűnik tévedtem.) hogy az lenne a jogos igény, hogy ti lefordítsátok a klasszikus trilógia filmképregényeit, hanem pusztán, arra, hogy a rajongók a saját (magyar anyanyelvükön olvashassák, akár, úgy, hogy a Semic kiadja, akár másképp.
Úgy látszik nem vagyunk elég intelligensek. (lásd feljebb   ) Semic, Semic, Semic...

Idézet
Vagyunk jó páran akik szeretnénk, ha meglenne a klasszikus trilógia képregényváltozata, éspedig úgy, hogy el is tudjuk olvasni. (Például nekem megvan angolul, de nem tudom elolvasni, mivel nem tudok angolul)
Szerintem az akkoranagycsakőtuggya SWfanok már betéve tudják, ki mit mond. El tudod te azt olvasni...Ha mégse, itt a lehetőség, hogy elkezdj tanulni angolul. Én annak idején Iron Maiden számok fordításával kezdtem az angol tanulást, aztán persze jártam suliba is. Azt mondom, nincs annál jobb, mint amikor úgy tanulsz, hogy élvezed, és mivel úgyis ismered a történetet, egyből tudod is ellenőrizni, hogy jót csináltál-e.
Idézet
Ha az utóbbi az igaz, mármint hogy csak olyanokat, fordítotok le amiket nem éreztek "úgymond" reklám ízűnek, akkor ezt nagyon sajnálom, mivel ebben az esetben, egy alaptalan félelem miatt kimaradok, kimaradunk, olyan képregényekből, amikhez másként esélyünk sincs magyar nyelven hozzájutni.
Ezt is elmagyaráztam. Ha a minden képkockájában ismert SW trilógiát fordítottuk volna le, akkor most tartanánk a Crimson Empire I. első részénél. Akkor most melyik jobb? Bár igazad van lehet, hogy szabadságot veszek ki és megcsinálom!

Idézet
Ha viszont az előbbi az igaz, akkor nem tudom mi okból lenne hülyeség az alábbi hsz-em?

Ha pusztán reklámcélból fordítja valaki a Star Wars képregényeket, akkor az a személy ne nevezze magát Star Wars rajongónak, a Star Wars rajongás nem a reklámról szól, (régen rossz volna, ha csak arról szólna.)
Na ezt olvasd el még egyszer, vannak poénok, amik nem esnek le elsőre, de annál nagyobbat szólnak. Én maj' beszartam rajta  

Idézet
Nos, ez, hogy egyszerűen lehülyéztél, igencsak sértő, főleg, ha nem érted, vagy nem akarod megérteni, amit leírtam.
Nos, ha azzal, hogy én azt írtam "hülyeséget írtál" úgy érzed, hogy lehülyéztelek, ne haragudj. Nem jutott jobb szó az eszembe. De akkor a "hülyeség"-et helyettesítsd be az "értelmetlenség"-gel.

Idézet
Nos, már nem egy esetben fordultam én is, és más is a Semic kiadóhoz e-mailben ebben az ügyben, de még arra sem méltattak minket, hogy egyáltalán válaszoltak volna, a nekik küldött (normális hangvételű) e-mailekre.
Lásd fentebb leírtakat. A (z új) remény hal meg utoljára.

Idézet
És végezetül, mivel látom, akadnak itt (legalábbis úgy tűnik) Star Wars rajongók, megosztok néhány címet, ahol egész érdekes dolgokra lehet rábukkanni:
http://jaymachraltir.powweb.com/RPG/
http://jaymach.com/Videos/
http://jaymach.com/Ewoks/

Én ugyan nem vagyok SW rajongó, ugye, de köszi a linkeket. Hé!!! De hát könyörgöm, ezek angolul vannak!!!
Vagy talán úgy véled, hogy az angol annyira világnyelv, hogy mi magyarok menjünk a sunyiba, ha olyan (szerintem jogos) igényünk van, hogy a saját anyanyelvünkön olvassuk?
Na ezt se én írtam...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Grendar

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #1192 Dátum: 2007. Február 24., 16:48:54 »
Idézetet írta: recsi
Idézetet írta: Gorgonita
Galen és Recsi fáradozásait mindig megköszönöm. Én is örülök mindennek amit feltesznek.
Én irogatok a honlapomra, szintén nem fizetésért. Kaptam már én is kritikát. De ezek nem szegik kedvem. Semmi baj a kritikával, amíg megüt egy kultúrált mércét. Úgyis a kritizált fél dönti el beépít-e belőle valamit vagy sem.
Ebben teljesen igazat adok. Ha valaki azt írja, hogy "te ez lehet, hogy így jobban hangzik", vagy "ez itt nem pont ezt jelenti" akkor azt mondom, OK, megnézem, ha igazad van javítom.
De én nem is ezen akadtam ki hanem ez(ke)n:
Idézet
Nem hiszem, hogy az hogy a gyűjtők szeretnék saját anyanyelvükön olvasni az eredeti klasszikus trilógiát pusztán a filmek reklámjának számítana, sokkal inkább egy jogos igény kielégítésének.
vagy
Vagy talán úgy véled, hogy az angol annyira világnyelv, hogy mi magyarok menjünk a sunyiba, ha olyan (szerintem jogos) igényünk van, hogy a saját anyanyelvünkön olvassuk, ill a saját anyanyelvünkön legyen meg a klasszikus filmtrilógia képregény változata.
esetleg egy hülyeség a végére:
Ha pusztán reklámcélból fordítja valaki a Star Wars képregényeket, akkor az a személy ne nevezze magát Star Wars rajongónak, a Star Wars rajongás nem a reklámról szól, (régen rossz volna, ha csak arról szólna.)
Ezekre mondtam, hogy kapja, ami van - mert ez ugye igaz - és azt, hogy forduljon a jogos igényével a Semic-hez, ne hozzánk.
Elnézést ha bárkit megbántottam. Remélem, most már mindenki tudja, mi volt a kifakadásom oka. Ez (szerintem) tipikusan az a helyzet, mint amit egy ivóban láttam:
- Fizetek!
- Akkor 2 sör volt, 600 lesz.
- Vó't 1 szóda is.
- Azt nem számolom ingyen volt.
- Ha ingyé van, akkó aggyon még va' 2 litért, viszek haza is!

Akinek nem inge, annak a gatyája  


Tisztelt Recsi!

Ha netán úgy érzed, hogy megsértettelek, (szerintem nem, de mindegy) akkor elnézésedet kérem, de neked is lenne miért elnézést kérned tőlem.

A (jogos igényt, nem arra értettem, (és úgy véltem vagytok annyira intelligensek*, hogy megértitek, úgy tűnik tévedtem.) hogy az lenne a jogos igény, hogy ti lefordítsátok a klasszikus trilógia filmképregényeit, hanem pusztán, arra, hogy a rajongók a saját (magyar anyanyelvükön olvashassák, akár, úgy, hogy a Semic kiadja, akár másképp.

Vagyunk jó páran akik szeretnénk, ha meglenne a klasszikus trilógia képregényváltozata, éspedig úgy, hogy el is tudjuk olvasni. (Például nekem megvan angolul, de nem tudom elolvasni, mivel nem tudok angolul)

És amikor megkérdeztem, hogy van-e* rá esély, hogy meg fog jelenni az oldalatokon, azt a választ kaptam, hogy a klaszzikus trilógia van olyan ismert a filmek által, hogy nem kell neki reklám.

Ebből még egy óvodás is azt szűrné le, hogy csak olyanokat fordítotok le, ami úgymond, vagy reklámozza a star wars univerzumot, vagy épp hogy olyanokat, amik nem "úgymond" reklám ízűek.

Ha az utóbbi az igaz, mármint hogy csak olyanokat, fordítotok le amiket nem éreztek "úgymond" reklám ízűnek, akkor ezt nagyon sajnálom, mivel ebben az esetben, egy alaptalan félelem miatt kimaradok, kimaradunk, olyan képregényekből, amikhez másként esélyünk sincs magyar nyelven hozzájutni.

Ha viszont az előbbi az igaz, akkor nem tudom mi okból lenne hülyeség az alábbi hsz-em?

Ha pusztán reklámcélból fordítja valaki a Star Wars képregényeket, akkor az a személy ne nevezze magát Star Wars rajongónak, a Star Wars rajongás nem a reklámról szól, (régen rossz volna, ha csak arról szólna.)

Nos, ez, hogy egyszerűen lehülyéztél, igencsak sértő, főleg, ha nem érted, vagy nem akarod megérteni, amit leírtam.

Ami pedig azt illeti, hogy ne követelőzzek nálatok* (nem is tettem ilyet, aki ezt vette ki a szavaimből, olvassa el mégegyszer, de már úgy, hogy meg is értse azt amit ott leírtam, (mint említettem, a "jogos igény" nem rátok vonatkozott, hanem arra, hogy a rajongóknak jogos az igényük, (és ezt még mindig fent tartom) Hogy az eredeti trilógia eredeti képregényváltozatát (bármilyen kiadásban, bárkinek a fordításában) magyarul olvassák.

És itt idézem amit írtál,

Idézet
Ezekre mondtam, hogy kapja, ami van - mert ez ugye igaz - és azt, hogy forduljon a jogos igényével a Semic-hez, ne hozzánk.

Nos, már nem egy esetben fordultam én is, és más is a Semic kiadóhoz e-mailben ebben az ügyben, de még arra sem méltattak minket, hogy egyáltalán válaszoltak volna, a nekik küldött (normális hangvételű) e-mailekre.

És végezetül, mivel látom, akadnak itt (legalábbis úgy tűnik) Star Wars rajongók, megosztok néhány címet, ahol egész érdekes dolgokra lehet rábukkanni:
http://jaymachraltir.powweb.com/RPG/
http://jaymach.com/Videos/
http://jaymach.com/Ewoks/
« Utoljára szerkesztve: 2007. Február 24., 17:24:26 írta talgaby »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #1191 Dátum: 2007. Február 24., 08:25:54 »
SPOILER

Kellett emlegetnem a calamariakat és néhány cirkálóval már tiszteletüket is tették a legújabb Legacy-ban, mely egy visszaemlékezés a kezdetekre. Mondjuk éppen jól elverik őket, de legalább az íróknak is eszébe jutott, hogy nem csak Sithek, birohadalmiak és gangsterek élnek ebben a galaxisban.

SPOILER END

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #1190 Dátum: 2007. Február 23., 10:24:24 »
Nekem tetszett mindkettő, de ne adjatok a véleményemre, mert elfogult vagyok. A papír is elmegy. Egy dolog zavart, a tipográfia. Miért nem lehet valami normális fontot készíteni hozzá? A Hzs-n Galen sokkal szebb borítókat kreál.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Február 23., 10:24:48 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető beigli69

  • HálóZsák tag
  • Predátor
  • *
  • Hozzászólások: 822
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #1189 Dátum: 2007. Február 23., 10:16:33 »
Nekem mindkettő tetszett, de a Kotor-ra kíváncsibb vagyok, ez a padawan mészárlás kissé felcsigázott. Most akkor mi van ? Egyébként ritka nagy balf*ságnak tartom hogy ha már rendes munkát akartak végezni miért nem várták meg az örökké késő tanulót   Na mindegy majd meglátom.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #1188 Dátum: 2007. Február 23., 09:49:16 »
Számomra a Kotor padawangyilkos Jedi-mesterei és a Legacy lázadóhiánya egyaránt olyan elemek, amiket a régi trilogia igején elképzelni se mertem volna. Tudom azóta sokminden történt a médiában és a messzi-messzi galaxisban, de nekem hiányoznak azok a régi szép idők, amikor még R2-esek és ewokok rúgták valagon a Birohadalmat, és ha egy jedi lépett egy csehóba, akkor nem őt körözték tizenkét naprendszerben elkövetett padawanvadászatért.
 Ezzel együtt a Legacyban látok fantáziát, csak szívesen látnék néhány calamarit meg wookiet is.
 A Kotor éppúgy nem tetszik mint a Kotor 2 játék. A Jedi rendet én annál állhatatosabb szervezetnek tartom, mintsem hogy egyszerre százával menjenek át dühöngőbe.
 Szvsz.

Nem elérhető Rykov

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 32
  • Karma: +0/-0
    • http://cryptozone.extra.hu
Star Wars
« Válasz #1187 Dátum: 2007. Február 21., 21:08:46 »
Noha a KotoR játékokat hamar meguntam (értsd: végigvittem vagy hússzor  ), a képregény nagyon-nagyon tetszik.
Amivel nem vagyok kibékülve, az a Legacy... elég savanyú ez nekem. Kicsit olyan szappanopera hangulata van, legalábbis nekem ezt a benyomást keltette.  
De a KotoR az nagyon tetszik. Kíváncsi vagyok, hogy a Jedi mesterekkel mi a bűnbánat van?
Első benyomásra, szerintem jobb lenne csak a KotoR-t nyomatni, mert így rövidebbnek tűnik...
De legalább visszahozta a kedvem, hogy tovább vehessem.
Ez rímelt?
Kriptozoológia - http://cryptozone.extra.hu
Ne menjetek a magas fűbeee!!!
err...

Nem elérhető freakdavE

  • a csodálatos Zacskóember
  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 353
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #1186 Dátum: 2007. Február 21., 14:33:51 »
Ti mit szóltok a két új SW sorozathoz, ami kishazánkban ezentúl megjelenik? Engem személy szerint ért pár meglepetés. Főleg a Hagyatékkal kapcsolatban. A KotOR (vagyis magyarul ARKL   ) már ismert a két játékból.
A KotOR story elég lazán indul: kicsit balfék padawan ügyetlenkedik egy pitiáner feladattal. Nem valami nagy szám. Aztán az utolsó három oldaltól viszont leesett az állam!   Nagyon kíváncsi leszek mi sül ki ebből. Amúgy időrendileg a KotOR 1 játék eseményei előtt járunk ugye? Bár már régen játszottam vele, de ott már a mandaloriai háborúk után voltunk.
A Hagyaték fölött nehéz napirendre térnem. Az első oldalon már nem is létezik a Luke féle Új Jedi Rend! Kicsit olyan a helyzet mint a filmek 3. és 4. része között, csak most egy akás sith rohangál a galaxisban.
Azért van pár jól sikerült új húzás. A jedi kiképzést kapott császár, meg a jedi testőrei, a Birodalmi Lovagok, baromi jó ötlet. A karakterek nekem eddig bejönnek, bár még keveset tudni róluk. Inkább a karakterdesing-nal vannak gondjaim. Kol Skywalker úgy nézett ki mint egy gyenge Flash Gordon imitátor!   Valahogy egy jedi mestert nem ilyennek képzel az ember. A sithek meg olyanok mintha egy rakás death-metal zenekar szövettségéből alakultak volna. Ez még elmegy, de miért kell az összes sithnek Darth Moul stílusát lemásolni? Szerinten ez ekég gyenge fogás. Csak vörös bőrüeket vesznek fel maguk közé? Kivétel Darth Nihl, aki egyedien holtsápadt.   Az extrém hosszú nyelű fénykardja viszont tetszik. Nekem is kell egy ilyen!  
Mindenesetre érdekes történetnek nézünk elébe. Én kíváncsi vagyok pl. az elűzött császár lépéseire.Cade úgyis a sötét és világos oldal között fog majd ingadozni és majd Wolf meg Shado vissza akarják téríteni. Ezt nem nehéz kitalálni.  
Na, a'szem nem írok több spoilert ma.
"Túl bizarr, hogy éljen, túl ritka, hogy meghaljon."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #1185 Dátum: 2007. Február 21., 11:25:42 »
Idézetet írta: Lamond
Jut eszembe... felraktátok a "Vérvörös Birodalomhoz" a "Service Pack" elnevezésű dolgot... Az eredeti helyükön is javítva lettek az oldalak???
Hopp e fölött véletlenül átsiklottam. Igen természetesen oda is kiraktuk.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #1184 Dátum: 2007. Február 19., 10:55:44 »
Köszönjük szépen a megemlékezést.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető joegery

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #1183 Dátum: 2007. Február 19., 09:52:30 »
Hali!

Köszönet Recsi és Galen-nek a legujabb SW képregényeket remek volt!

Gery

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #1182 Dátum: 2007. Február 19., 09:32:43 »
Idézetet írta: Gorgonita
SPOILER:

Szerintem ott nem a szellemével fut össze, Vos ugyanis túlélte a 66-os parancsot. De tessék lefordítani, és akkor kiderül!  

SPOILER VÉGE
Biztos maszatos volt a szkenn...:D

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #1181 Dátum: 2007. Február 17., 18:23:57 »
Idézet
Ja, és lenne egy kérdésem. A hazánkban kiadott SW klónháborús képregények közül nekem a Quinlan Vos történetszál tetszett a legjobban. Nem tervezitek, hogy honosítjátok a magyarul kiadatlan Quinlan storykat?
Igen. Előbb utóbb eljutunk oda is.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Február 17., 18:24:41 írta talgaby »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető freakdavE

  • a csodálatos Zacskóember
  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 353
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #1180 Dátum: 2007. Február 17., 16:23:40 »
Wow  ....ez kellemes meglepetés, kösz az infót fiúk!
"Túl bizarr, hogy éljen, túl ritka, hogy meghaljon."

Nem elérhető Rykov

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 32
  • Karma: +0/-0
    • http://cryptozone.extra.hu
Star Wars
« Válasz #1179 Dátum: 2007. Február 17., 15:28:26 »
SOILER:

Ja, asszem még gyereke is lesz, meg minden, szal túlélte...

MESSAGE END.

Kriptozoológia - http://cryptozone.extra.hu
Ne menjetek a magas fűbeee!!!
err...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #1178 Dátum: 2007. Február 16., 13:57:02 »
SPOILER:

Szerintem ott nem a szellemével fut össze, Vos ugyanis túlélte a 66-os parancsot. De tessék lefordítani, és akkor kiderül!  

SPOILER VÉGE
« Utoljára szerkesztve: 2007. Február 16., 13:57:42 írta Gorgonita »