Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 789430 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1417 Dátum: 2010. Március 31., 22:21:16 »
Keildavid: Igen, a már megjelenteket kihagyjuk.
Gorgonita: A fordítást Sabar készítette, nem nyúltam bele, én csak a beírást készítettem.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1416 Dátum: 2010. Március 31., 20:40:11 »
Na Boba Fett végre jól megkapta a magáét!  :D Bírom mikor a rajongók védik, hogy ő végső soron tisztességes a maga módján - közben meg olyanoknak dolgozik, mint Jabba.
Kíváncsi lennék miért nem rajzolgat ez a Cam Kennedy mostanság SW-t nekünk. Imádom ahogy ezt a világot ábrázolja. Azt hiszem, olyan Mos Eisley Noir Dekor a lakberendező stílusa.

Recsi: Az "Elég társamat öltél már meg..." kezdetű mondat szerencsésebb lenne -Sok társamat ölted már meg - mondatként. Köszi és sokáig szóljon a Rebel Blaster Blues!

Turkia: Nekem a Palpis meg a Rancoros kép is tetszik. Igaz nem pont úgy néz ki mint a filmeken, de itt nincs is rajta gumimaszk. :)

 Csak azt sajnálom, hogy olyan ritkán frissítik az oldalt, és nem kerül fel minden fontosabb szereplő. Pedig szívesen látnám Xizort, Thrawnt, és a többieket is a képernyővédőmön.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1415 Dátum: 2010. Március 31., 18:37:02 »
Ezer köszönet a Star Wars - Birodalom 7. részért Recsi, Galen és Sabar! :worship: :worship:
Tényleg régen volt ez a szekció. A jelen történetben látszik, hogy Boba Fett nem egy beszédes típus. Mert egyetlen szót se mondott. A Birodalomba mint mindig tényleg dühkitörések vannak.
Bár lenne egy-két kérdésem a Birodalom sorozatról. Amelyek magyarul megjelentek, azokat átugorjátok? Vagyis csak azokat fogjátok honosítani, ami magyar nyomtatásba nem jelent meg. Így akkor az 1-4. részt az nincs a HZs-n.(Amelyről tudom, hogy a SEMIC Kiadónál megjelent Star Wars kéthavi füzetbe.)  De úgy tudom, még a 29-30. és a 32-35. számok is megjelentek magyarul. Akkor azokat is átugorjátok?
Jó munkát és sok sikert kívánok nektek a Star Wars képregény honosításhoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1414 Dátum: 2010. Március 31., 18:27:22 »
Köszönjük a dícsérő szavakat, igyekszünk majd gyakrabban frissíteni, és haladni tovább a(z) (lenini :D ) úton.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető carnage

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +2/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1413 Dátum: 2010. Március 31., 18:08:59 »
Köszi srácok az új Star Wars részt! Jó volt ilyet is olvasni, már elég régóta nem frissült ez a szekció. Természtesen maximumra szavaztam a comicot, profi munka, kösz szépen mégegyszer!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1412 Dátum: 2010. Március 31., 15:38:45 »
Jók a képek, láttam én is múltkor, hogy frissültek. Szerintem a legjobb a szuper csillagromboló, ahogy a felszínt bombázza. A robbanások is nagyon élethűek. Van egy köztük, ami kimondottan rossz. Valahol középen egy közeli Palpiról, egyáltalán nem lehet felismerni, ugye?  Az elején a rankorosat meg elrontották a nővel a hátán.  :'( A többi mind óriási.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1411 Dátum: 2010. Március 31., 14:41:44 »
Üdv Lázadók!

Frissült a gyüjtögetős kártyajáték háttérképkínálata:

http://starwarsgalaxies.station.sony.com/tradingcardgame/wallpapers.vm

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1410 Dátum: 2010. Március 31., 12:23:39 »
Üdv! Köszi Galen,ez aranyos volt :D

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1409 Dátum: 2010. Március 30., 14:59:36 »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1408 Dátum: 2010. Március 29., 09:24:59 »
"A parasztoknak elég rossz szezonjuk volt. A vérnyomásuk ez egekben." :woot:

"Megkeressük az unokaöccsét, ezt a DUKE-ot." :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1407 Dátum: 2010. Március 28., 11:12:56 »
Nem képregény, de SW:
Pokival elkészítettük a Troops c. rövidfilm feliratát.
http://halozsak.hu/_belso/recsi/Troops.srt
Jobb klikk a linkre és menthető.
A film a http://www.theforce.net/fanfilms/shortfilms/troops/ linkről tölthető le.
Most kiderül, hogy is volt a Jawákkal, a lopott droidokkal, meg a Beruval és Owennel.
Az eredeti filmben simán rámondtuk, hogy a rohadék rohamosztagosok elintézték őket,
pedig...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1406 Dátum: 2010. Március 26., 09:44:14 »
Hmmm, érdekes. Nem biztos, hogy rossz lesz, elvégre a számítógépes rajzfilmsorozat is elég jó (nekem tetszik, írom ki).
Bár az is igaz, hogy az első rajzfilmsorozat ( a Pindur Pandúrokat idéző rajzokkal) elég idegesítő volt.

Most különösen nagy Star Wars lázban vagyok, mert a Ps2 nem pihen sokat a Force Unleashed, meg Sithek bosszúja miatt. Gyerekkoromban milyen sokszor gondolkodtam azon, hogy milyen jó lenne Vaderként tömegmészároni és tessék... :D   :hzs-darthvader:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1405 Dátum: 2010. Március 24., 18:50:58 »
Amíg nem jön új képregén, 1 hír:
http://comment.blog.hu/2010/03/22/hamarabb_lesz_eloszereplos_star_wars_sorozat_mint_gondolnank
Én várom, csak nehogy megbánjuk...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1404 Dátum: 2010. Március 02., 14:15:21 »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1403 Dátum: 2010. Március 02., 14:06:11 »
Ja, értem, aszittem semmi EU-t.
Mandalori :D
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1402 Dátum: 2010. Március 02., 14:04:48 »
Csak az Endor utániakat nem olvasom, mandalori! :) Mert az hazugság, Lucas megmondta. :P
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1401 Dátum: 2010. Március 02., 13:38:44 »
Nekem ok, megvan az a lap.
Bár úgysem olvasod el, nem? :D
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1400 Dátum: 2010. Március 02., 13:06:24 »
Ismerem a képet, nem tudom, hogy a neten fellelhető magasságok mennyire hitelesek. Ford a net szerint velem majdnem teljesen azonos, 185 cm, Prowse pedig 200 cm. A kép alapján nincs köztük 15 cm, de 10 is csak kínkeservesen ESETLEG. A viselt cipőtől mondjuk függ a dolog. Szerintem Hamill rendben van a többihez képest, talán 170 cm, Jeremy Bullock (nincs a képen) 178, ez szerintem reális. (bár ők ketten nem valami sokat tartózkodnak egy felvételen, kb, mint Palpi és R2.  :)  )
Egy kérdés: A Gonosz útvesztője "szérihibás" és minden példányból hiányzik 17 oldal, vagy csak az én példányom ilyen kitüntetett? :censored:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1399 Dátum: 2010. Február 27., 21:14:31 »
Az IMDB szerint Mark Hamill (Luke) 1.75, David Prowse (Vader) a Wiki szerint 2m.
Peter Mayhew (Csubi) 2,21 :D
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Star Wars
« Válasz #1398 Dátum: 2010. Február 27., 21:00:39 »
155 cm, a filmen nekem se tunt fel, hogy ilyen alacsony lenne Carrie Fisher
gyengéd barbár

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Star Wars
« Válasz #1397 Dátum: 2010. Február 27., 20:58:27 »
Leia ilyen pici, vagy Luke felállt valamire? Csak mert Vaderhez képest meg túl magas (Luke).
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1396 Dátum: 2010. Február 27., 20:44:01 »
Egy kis érdekesség:
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1395 Dátum: 2010. Február 23., 14:27:21 »
 A Death Troopers eseményeivel (amennyire ismerem) nincs bajom, mivel 0-ban játszódik (tehát Yavin évében), mellesleg csak egy "what if" témakörös zombitámadás, a fővonalhoz nincs köze és ALIG hiszem, hogy Lucastól származna az ötlet. Amúgy jó a hozzászólásod, ott a pont. :D   "Hazugság az egész." ;D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1394 Dátum: 2010. Február 23., 14:04:12 »
Nem várható. Hazugság az egész . :D
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1393 Dátum: 2010. Február 23., 08:57:16 »
Jaj, Istenem, a Darth Vader kesztyűje! :woot: :woot: Gimi elején olvastam, Uralkodó fia, Zorba, a (görög) hutt , stb.

A "sarkon fordul" dícséretes eredmény, ehhez méltó az első kiadású Birodalom visszavág könyvben Boba Fett kijelentése, ezt figyeld:

"Ha megkapom a kapitányt, végre elvihetem a KALAPOS JABBÁHOZ." :ugral:
Egy gyöngyszem, komolyan. Gondolom, a "Jabba, the hutt" sikerült ilyen grandiózusan, a "hutt" szó bekavart, elvégre a fordító nem túl sokat olvashatta a faj nevét előtte.

A magam részéről gyerekkoromban is szerettem volna benne hinni, hogy megy tovább a történet, lesz még valami, aztán a 7.-8.-9. részről szóló hírek is megerősítettek ebben a hitemben. Szerintem Lucas is így tervezte, mert régebben mondta, hogy talán várható, csak meggondolta magát. Kár. Bár megértem, mert arra hivatkozott, hogy a 6 rész Anakin élete. Ebben igaza van. 6 koherens rész és akkor jön 3 teljesen más, arról nem is beszélve, hogy lehetetlen lenne leforgatni, mivel a színészek megöregedtek. Esetleg vagy 15 év múlva, amikor már olyan számítógépes technika állna rendelkezésükre, hogy az eredeti színészgárdát teljesen élethűen megalkotják. Valamiért én meg úgy vagyok vele, hogy ha nem áll a folytatás mögött Lucas, én sem "hiszem el", amit olvasok a könyvekben. Jó példa erre a Jövő látomása. Pont azt a könyvet olvastam, amikor ráleltem Lucas nyilatkozatára. Bumm. Letettem a könyvet a felénél és fel a polcra.
Összevont üzenet:
Hopp, Death Troopers várható itthon??? Valaki, valami infót esetleg nem tud?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 23., 16:07:49 írta Sepi »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1392 Dátum: 2010. Február 22., 16:47:25 »
Szíved joga. Én annak örülök, hogy vannak olyanok, akik nem hallgatnak rá, és írják a sok jó történetet én meg jól elolvasom őket, és jól elszórakozom, de ez csak egy vélemény.
Persze az EU többrétegű, de mint lelkes SW rajongó még az a 6 részes Darth Vader kesztyűjés förmedvényt is végigolvastam, sőt a gyermekeimnek is meg fogom mutatni, mert a maga szintjén szórakoztató, és szerintem ez a lényeg.
Speciel én a magyar Solo könyveket is faltam anno, igaz akkoriban nem nagyon volt más (mondjuk mostanság sem jelenik meg túl sok minden)
Sajnos Lucas egyre több baromságot hord össze jódolgában. Én nem nagyon hallgatnék rá. Lehet, hogy mire 3D-s lesz a SW, nem is a felkelők győznek? Vagy kijelenti, hogy a NH a vég, és a Birodalom már ott összeroppant? Nuku 2. HCS, és Jabba különben is egy kövér férfi, mint ahogy a könyvben olvasható. (ha jól emlékszem még sarkon is fordul, ami a Jedis Jabbától elég nagy teljesítmény lenne, lévén nincs neki olyan :D) .
Kivont fénykarddal várom válaszod  :hzs-darthvader:  :lol:
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1391 Dátum: 2010. Február 22., 15:32:02 »
Igen, az ewok attack a Birodalom légiói ellen elég érdekes lett... :P

Nos, úgy hangzik a kérdés Lucashoz, hogy mi történik a Jedi után. Erre Ő 2008 májusában felelte azt, amit az előbb írtam. Elolvastam korábbi interjúkat is vele még 1980-ból, stb és akkor még azon az állásponton volt, hogy lesz sequel trilogy is, tehát 7.-8-.9. rész is. Ahogy telt az idő, a nyilatkozataiban ezt egyre kevésbé tartotta valószínűnek, míg 2008 májusában már kategorikusan kijelenti, hogy a Jedi után semmi, de semmi nem történik, sőt, a Zahn-féle könyveket is gyakorlatilag lenullázta. (azt viszont kijelentette, hogy Boba Fett valóban kijut a sarlakkból, tehát ezt a fonalat átvette a regényekből) Mivel az EU a SW több  kategóriáját említi, amik egymást követik hitelesség szempontjából, Lucas szava "szent", mivel ezen listán Ő a "canon G" , tehát az Ő szava a filmmel egyenértékű, az aktuális álláspontja teljes mértékben felülír minden létező egyéb forrást.
Persze, akinek tetszenek a könyvek, nyugodtan olvassa, én pusztán a fanatikusok (mint én) fejével gondolkodom, akiknek Lucas szava mindenben perdöntő. A magam részéről úgy vagyok vele, hogy mivel Lucas eszelte ki ezt a csodálatos világot, jogában áll bármit megcáfolni.
Zahn trilógiája nekem is tetszett, de ezek után a Birodalomra úgy tekintek, mint szuperhatalomra, ami Endor után nyom nélkül, azonnal felszívódott és nincs semmiféle Thrawn, yuuzhan vong, feltámasztott Palpatine.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 22., 16:22:48 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1390 Dátum: 2010. Február 22., 15:06:06 »
Ez mondjuk érdekes annak fényében, hogy Lucas bólintása nélkül egy regény, képregény sem jelenhetne meg. Pláne, hogy minden eladott példány után csörög nála a kassza...
Az interjúban szerintem a filmes timeline és az EU (Expanded Universe) dolgok keverednek.
Elvileg minden, ami nem a 6 filmben volt, az EU, azaz nem kell rá mérget venni, de azért elég jól kordában vannak tartva az írók ahhoz, hogy (általában) ne írjanak össze túl nagy ellentmondásokat.
Ha jól emlékszem, a jedi után több fiatal írót (Zahn, Kathy Tyers, Dave Wolverton...asszem öten voltak) bízott meg, hogy elkészítsék a "hivatalos" folytatást. Végül Zahn-é lett a befutó. Emlékszem, hogy örültem, mikor megjelent nálunk is '91-ben :D. Aztán persze a többit is kiadták, mert a pénz beszél. Később volt egy (gondolom) megrendelésre írt regény, amelyben valamennyire összehozták az 5 különböző szálat.
Szerintem voltak köztük jó sztorik (meg persze gyengébbek is, de a Zahn trilógia pl. nálam kimondott kedvenc) úgyhogy aki SW rajongó, sokat veszít, ha ezeket nem olvassa el.
Ha mindezt elutasítod, ajánlom figyelmedbe Ralph McQuarrie film előtti terv-festményeit, amelyek sokszor köszönő viszonyban sincsenek a végső dolgokkal, pedig Lucas útmutatása alapján készültek.
Ha Lucas az eredeti tervek mellett maradt volna, az Endoron nem ewokok, hanem vukik harcoltak volna (ami lássuk be, életszerűbb lett volna). Ő egy tollvonással kettévágta őket, és lett belőlük törpe maci. Na most akkor kire is hallgassunk?
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1389 Dátum: 2010. Február 22., 14:52:10 »
Most olvastam Lucas egy 2008-ban adott interjúját. Azt mondta, hogy a Jedi után nem történik semmi, tehát az Uralkodót nem klónozzák, Luke nem nősül meg, nem veszi el Jade-et, stb. A történet lezárul, amikor Luke elhamvasztja Anakint. Ennyi a történet, utána nincs SEMMI. Ezek szerint a Thrawn trilógia, stb mind-mind tévút és köbö szemétrevaló. Említi Lucas azt is, hogy ezek a könyvek az egyértelmű állásfoglalásai ellenére jelentek meg, el sem olvasta őket. Nem hiszem, hogy ez az információ sok emberhez eljutott volna, vagy ha el is jutott, egyáltalán érdekelné a tömegeket, de az biztos, hogy én már egyetlen olyan könyvet sem veszek meg, ami a Jedi után játszódik, ugyanis "valótlanságokat" állít. (amennyire persze valótlanságokról lehet egyáltalán beszélni sci-fi esetében  :D )
Na mindegy, ez csak úgy eszembe jutott, hátha van még megszállott SW rajongó, akit ez esetleg érdekelhet. :hzs-darthvader:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1388 Dátum: 2010. Február 22., 12:17:20 »
Hála a tervezőnek!Köszi Recsi! :worship: