Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 701342 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1653 Dátum: 2010. Október 06., 09:56:23 »
"Lucas álláspontjának, aki esetünkben a legfelsőbb fórum."

Esetetekben lehet, esetünkben meg nem. :)

Szvsz a New Hope-ot Lucason kívül még a következő emberek írták: Két dialógusíró, akik szerethetővé tették a párbeszédeket, Alec Guiness, aki kiszállt, Marcia Lucas aki kitalálta, hogy akkor legyen szellem. Illetve a színészek, akik maguk is visszadobálták a beszédben túl hosszú könyveket. 80 %-át azok az operatőrök rendezték, akik kávézni zavarták, mert nem engedték, hogyx dirigáljon nekik egy szakállas, kockás inges, amcsi . Ne feledkezzünk meg Ralph mcQuierre conceptjeiről, vagy a szellemíróként tevékenykedő ADF-ről, aki űropera szerző volt, és világutazóként olyan helyeken fordult meg, amelyek a Yavini templomot ihlethették.

Az Empire-ről közismert, hogy  Kershner és Ford a fél forgatókönyvet átírták, miután két ritkán emlegetett forgatókönyvíró már beletette a magáét. Ezt követően pedig Kershner rendezte. Lucas csak a trükköket felügyelte, odahaza, mert az előző filmnél, azokkal voltak gondok. (A hippikből álló trükkstáb munka helyett füvezett, és amikor a főnök ellenőrizte őket, éppen bobozni akartak egy fürdőkáddal egy kőműves pallón. Később ugyanez a csapat trükközte az első Trek mozit.) Yoda figuráját Frank Oz hozta. Azt hogy Vader Luke apja, a második forgatókönyvíró találta ki.

Jedi visszatér: Richard Marquand rendezte, akit Lucas már folyamatosan felügyelt, de mégiscsak ő rendezte. Forgatókönyvíró is akadt legalább egy. Azt hogy Leia Luke tesója Lucas találta ki, de szvsz csak azért, mert fel kellett oldani a szerelmi háromszöget, amit részben Mark Hamill autóbalesete, részben Ford főszereplővé emelése generált.

Ezt követően Lucas kijelentette, hogy egyik folytatás film sem olyan lett, amilyennek ő rendezte volna őket, így és a várakozásoknak megfelelően az előzményeket ő rendezte és írta. Ami nála azt jelentette, hogy megkérte az illusztrátorokat, hogy rajzoljanak jó sokat, majd a díszletek adnak neki ötletet. Illetve nem érdekelte, hogy a színészek jók-e, mondván majd trükkökkel megoldja a mimika cseréjét.

Legutóbb - Celebration V - azt nyilatkozta, hogy  régi és új rajongók vitatkoznak, de már jönnek a tízévesek, akiknek a Clone Wars az igazi, majkd tréfásan buzdítani kezdte őket, hogy szálljanak be ők is a vitába, és védjék Ashokát, meg a saját "harmadik" Star Warsukat. (A vita ugyebár ingyenreklám is egyben, addig se Star Trekkel vannak tele a fórumok.)

Ugyanezen Lucas-nak persze jól jött a Hugo díjas Zhan által írt, az akkori hivatalos dolgoknak bőven megfelelő Thrawn trilógia, vagy a Shadows of Empire termékskála, amikor a piacot méricskélte a Special Edition és a Prequel előtt. Vagy a Leia hercegnő udvarlóhajója, mely szerinted nem igazi kánon, de a benne kitalált Éjnővérek nyomban azzá lesznek, amint a rajzfilmbe tévednek.

Ezek után Kánonról beszélni... Persze utólag lehet azt mondani, hogy ez Anakin 6 részes tragédiája slussz és passz, de akkor kérem vissza ötven könyv és képregény árát, mert nem erről volt szó. És kellene egy Jedi elmetörlés is.

"ezen ne vitázzunk már."

Oké, bár részemről ez nem is vita, csak beszélgetés. Tőlem mindenki azt meg úgy szeret a Star Wars-ból, ahogy az neki megfelel. Egy fantáziavilágnak ugyanis semmi sem szabhat határt, se jogdíj, se rajongó vélemény. Végső soron mindenki maga dönti el, hogy mi jön be neki, és milyen szinten tartja azt alternatívának vagy valósnak egy kitalált világban. Épp ezért bíztatnálak én is arra, amire már valaki előttem, hogy azért adj esélyt a könyveknek is. Sok érdekes karakterrel: Xizor, Thrawn, Mara Jade, Karrde, stb, és helyszínnel gazdagíthatják a messzi-messzi galaxist, mégha csak what if szinten is.

 Pld: érdekes, hogy pont Howardot említed, mert a Splinter pont azért (is) lett nagy kedvencem, mert olyan mint egy régi ponyva. Egy fantasy kaland, melyben a hős(ök) bevillanak egy jól felépítgetett, reális hangvételű kalandba, majd újbb kalandok felé indulnak. (Adventures of Luke Skywalker)

"Ezt le is zárhatjuk talán."

Oké, holnap már biztos nem írok ennyit, mert éjjel megyek melózni. :)

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1652 Dátum: 2010. Október 06., 09:35:22 »
Megelőztél Galen :D
Yodát megnéztem volna fiatalon, és akkor már Ewan McGregor Alec Guinness helyett.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1651 Dátum: 2010. Október 06., 09:32:47 »
Mai napig nem volt lelki erőm utánna nézni mivel is "magyarázták" a fiatal énjének asztráltestét?

http://the-trukstop.com/articles/2007/images/penny_arcade/16.jpg

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1650 Dátum: 2010. Október 06., 09:29:52 »
Nekem tetszett a fiatal Anakin ötlete. Beleraktam volna Qui-Gont is a nézelődő szellemek körébe, hiszen Ő fedezte fel, ott van, mikor egyensúlyt hoz és így most a kör bezárul. :) No mindegy, majd meglátjuk, mi sül ki belőle. TALÁN 2012-ben indul az első résszel a mozikban.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1649 Dátum: 2010. Október 06., 09:25:46 »
A felújított anno nem is nagyon volt talán felújított (1-2 újdonságot, mwg az effekteket leszámítva), most valami nagy durranás jöhetne...
Ó nekem elég volt az az 1-2 effekt is....Greedo lőtt előbb...vagy az idős Anakin lecserélése fiatal Anakinre. Csak szeretni lehet Lucas filmhez való hozzáállását.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1648 Dátum: 2010. Október 06., 09:17:22 »
Ezt le is zárhatjuk talán. Hű, mondjuk a 3D-ről jut eszembe, azt nagyon várom!!! Remélem, nem barmolják el és ha tényleg belevág, nagyon látványos lesz. A felújított anno nem is nagyon volt talán felújított (1-2 újdonságot, mwg az effekteket leszámítva), most valami nagy durranás jöhetne...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1647 Dátum: 2010. Október 06., 08:56:40 »
A mondandóhoz mindig érdemes hozzátenni, hogy "szerintem", mert más szerint meg nem úgy van. Mert mi meg élvezzük a magunk kis többszintű - nem létező - univerzumunkat, és jókat szórakozunk a - meg nem történt - sztorikon, legyen az akár képregény, akár regény, mert szerintünk meg nem úgy van. Az meg, hogy Lucas mit tart "eredetinek" azokból, amik a pénzt hozzák neki, nem igazán érdekel. Annyi mindent összehablatyolt már az évek során, hogy szerintem lesz még az EU is valóság a számára, ha az érdeke azt fogja kívánni. Meg mondjuk azon sem csodálkoznék, ha átírná pl. a Jedi végét, és a császár ugyanúgy menekülne meg, mint Luke a Bespinen, aztán a micromittoménmilyendisces, szagos, interaktív 3D kiadásban már úgy jelenne meg. :D
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1646 Dátum: 2010. Október 06., 08:46:11 »
Hm, Galen kérdése jogos. A legtöbbet valóban nem olvastam el, mert "nem történtek meg", szóval nem érdekelnek. Amin jót szoktam szórakozni, az pl a "mi lett volna, ha..." alkotások, mivel azok egyértelműen nem a filmet akarják "folytatni", csak 30 perces kikapcsolódást nyújtanak, aztán irány a feledés. :D Tehát a SW képregényekbe belenézek, de sokszor csak a rajzok miatt. Általánosságban elmondható, hogy egyáltalán nem szeretem a sci-fit, ha nem SW, ami viszont a kedvenc filmem. Inkább csak történelemkönyveket olvasok és fantasyt, abból is leginkább csak Howard novelláit. Azok Háború előttiek, de számomra legalább nem elcsépeltek. A maiakat nem szeretem.

Nos, Lucas egyáltalán nem csípi ezeket és mindig röhögök, ha valaki elkezd jönni a Palpi klónokkal, meg a kék színű birodalmi katonával. Mondom, anno nagyon kellett a pénz és amikor még az előzmény trilógia sehol sem volt, mit érdekelte Lucast ez. Pénz, így rábólintott. Az írók írjanak, amit akarnak. Nekem ez olyan "értéket" képvisel, mintha valaki megírná az Egri Csillagok második részét, amiben mondjuk Szulejmánt a török mágusok visszahozzák a halálból (ez egy finom utalás a klónozásra  :)  ) , aztán János Zsigmonddal egyesülve beveszik Bécset. ;D Ez a történelemnek mondana ellent, a SW könyvek meg Lucas álláspontjának, aki esetünkben a legfelsőbb fórum.
Lucas 2008-ban mondta azt, amit tegnap leírtam, lényegtelen, hogy anno "mit mondott,vagy mit hittek, hogy mit mondott" bármivel kapcsolatban. Konkétan Ő mondta egy interjúban pl. hogy "Palpit nem klónozzák és amikor megkérdik tőlem, hogy mi történik a Jedi után, akkor mindig azt mondom, hogy a történet ennyi, nincs tovább. Az egész mese Anakin tragédiájáról szól (!!!)  és az ő élete véget ért."
Nekem ennyi elég. Ettől nincs hitelesebb forrás, ezen ne vitázzunk már. ;)

A rajzfilmet én is szeretem, ami abban van, tényleg megtörténik és el kell fogadni. :nezze:
Na uff, a vuki szólt.
WWRRGGÁÁÁÁÁÁÁ
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1645 Dátum: 2010. Október 05., 21:49:58 »
Az én véleményem az, hogy inkább a Clone Wars (új) rajzfilm az ami nem illik a képbe.
Ez meg az én bajom. Persze azért még megnézem. Nem is egyszer :D

Hát szerintem zseniális lett, persze vannak lagymatag részei is, de alig bírom kivárni a legújabb részt, és persze a kedvenc részeimet akár 10-szer is megnézem  :)

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1644 Dátum: 2010. Október 05., 19:54:39 »
A könyveket azért nem tartom semmire sem és azért nem is veszem azokat, mert nekem csak Lucas szava számít. filmeket néztem már a '80-as évek végén is és azokat nézem ma is. A könyveket nem vettem. 20 éve is a filmek érdekeltek és most is.
Hát szerintem elég sok szép perctől fosztottad meg magad. Vagy csak nem szeretsz olvasni. De a te dolgod...
Emlékszem, mindig hülyének néztek a haverjaim, mert az utcán menet közben SW-t olvastam :D
Az én véleményem az, hogy inkább a Clone Wars (új) rajzfilm az ami nem illik a képbe.
Ez meg az én bajom. Persze azért még megnézem. Nem is egyszer :D
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Star Wars
« Válasz #1643 Dátum: 2010. Október 05., 18:26:06 »
Köszi a szülinapi ajándékot, Zerit és Galen, meg vagyok lepve teljesen :D
boldog szuletesnapot, recsi
muszaj megjegyeznem, hogy az ajandek kepregenyt Galen hozta ossze egyedul, en csak egy nagyon-nagyon picit segitettem be :)
gyengéd barbár

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1642 Dátum: 2010. Október 05., 16:55:53 »
turkia. Már csak az a kérdés hogy akkor miért vagy a fórumunkban.  :badteeth: Mert akkor a képregényeket sem olvasod ugye? Nehogy elszaladj, csak érdekel.  ;)

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1641 Dátum: 2010. Október 05., 16:46:27 »
"Elég dühös volt pl. a klón-Palpatine ötlete"

Én meg azt olvastam, hogy a Dark Empire a kedvence, és ezt ajándékozta munkatársainal a prequel forgatása idején, hogy valami hasonlót szeretne tőlük is látni.

"hogy a Thrawn, meg stb könyvek írói az Ő hivatalos világnézete ellenében írnak"

A Thrawn trilógiát jónak minősítette egy interjúban, de kijelentette, hogy nem készül belőle film. (bajos is lenne hetvenes Soloékkal). Ellenében biztos nem írnak, feszesen igazodnak az általa tett kijelentésekhez, éppen ő az aki keresztbemegy a könyveknek, mert nem is olvassa őket.

"Nem az övék a SW világa."

Jogilag Lucasé, ahogy a Windows / Microsoft is Gates-é, csak épp mások is dolgoztak rajta, akik semmit se kapnak a jogdíjakból. (Lásd Empire első forgatókönyvírója.) De Luke akkor is előbb zuhant X-winggel Minban dzsungelbolygójára, mint Dagobah dzsungelbolygójára, Thrawn előbb épített rohamosztagos-klónsereget, mint Palpatine, ésatöbbi. Szval én nem kívülállóknak nevezném őket...

"remélem, nem sikerült kirohanás-szerűre"

Csak amennyire egy wookietól elvárható. :)



Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1640 Dátum: 2010. Október 05., 16:17:51 »
Hú, Gorgonita, jó kis hosszú levél!!!  :)
A könyveket azért nem tartom semmire sem és azért nem is veszem azokat, mert nekem csak Lucas szava számít. Ő mondta még 2008 tavaszán, hogy a Thrawn, meg stb könyvek írói az Ő hivatalos világnézete ellenében írnak. Elég dühös volt pl. a klón-Palpatine ötlete, vagy Luke megnősülése miatt. Ez gondolom, azért fordulhatott elő, mivel anno eladta a jogokat, így ezer író ezer dolgot talált ki. Később pedig, mikor már rengeteg pénze volt, ezeket mintegy rangon alulinak találta a filmek mellett (szerintem teljesen jogosan) és elhatárolódik. Egyébként meg egy lelketlen üzletember, aki szerintem pénzért szinte bármit megtenne, szóval egyik oldalról ezeket meg nem történteknek, fikciónak hívja, míg másik oldalról hagyja, hogy mégis a boltok polcain legyenek. Pénz, pénz, pénz. :dry:
Magamat azért tartom ortodoxnak, mert mindentől igyekszem távol maradni, ami nem film, vagy a rajzfilm. Az én szememben csak ezek "történtek meg", minden más számomra egy független sci-fi világban játszódik. Ezt támasztja alá Lucas is, amikor kimondta, hogy ezek az Ő világában nem történnek meg. Nekem ennyi elég, egyik író véleménye sem érdekelt soha. Nem az övék a SW világa. Ők is ugyanolyan kívülállók, mint bármelyikünk. Súlytalanok. A filmeket néztem már a '80-as évek végén is és azokat nézem ma is. A könyveket nem vettem. 20 éve is a filmek érdekeltek és most is.
Nos, ennyi a véleményem erről a dologról, remélem, nem sikerült kirohanás-szerűre, mert hajlamos vagyok SW terén néha elragadtatni magam. :D  :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1639 Dátum: 2010. Október 05., 15:34:24 »
Isten éltessen Recsi!  :cake: :hbd:  :birthday:

És mit szóltok Greedoohoz, a Clone Wars 3. évadában? Most - Turkia kedvéért -eltekintve attól, hogy az EU-ban a fatális Solo incidens lett volna az ifjú rodiai, első komoly melója. Hogy a búbánatban dolgozhat ő Jabbának húsz év múlva, ha most lebukik, hogy fusiban mellékes vérdíjakat vállalt. Jabba feledékeny, vagy engedékeny? A mandaloriak meg pacifisták? Bossk tud beszélni emberi nyelven?

Indy Jones: Nekem bejövős a második rész is, amennyire dereng. Idegesítő kölyök? Szerintem jópofa volt. Viszont a vége kicsit horroriszikusra sikeredett, a másik kettőhöz mérten. Az új azonban ott hibázik, hogy épp a matiné / ponyva elemeket (fiatal hős, romantika, misztikum) hagyta ki a képletből. Egy hetvenéves Indy mereng azon, hogy megöregedett, majd láthatjuk, hogy erőltetetten magyarázzák, miért nem vette feleségül élete szerelmét, ha egyszer mindketten oda voltak egymásért. Az Indy figura azért született, mert Lucas újra akarta teremteni a régi matinémozik hangulatát. Ez a realisztikus hangvétel épp az ellentéte egy matinéélménynek. Ahogy a távozó ufók sem adhatják azt a megnyugvást, amit egy búcsút intő keresztes lovag, vagy egy deus ex machina a hősök oldalán. Vagy új Indyt kellett volna találni, és maradni a II VH idején, a már bejáratott ellenfelekkel, ahelyett hogy ex-ügynök lesz az ex-régész kalandorból. Vagy ezúttal hallgatni Lucas rajongóira, akik a Transformersben egyébként jópofa, Shia LeBouff helyett, Natalie Portmant látták volna szívesebben utódként. Vele vagy más dögös fiatal színésszel, színésznővel vissza lehetett volna hozni a bizsergést (lásd Rachel Weisz fitos kis orrocskája a Múmia filmekben.)

Star Trek: Kedves Talgaby ne keverjük a szezont a fazonnal! A Star Trek vagy a Babylon 5 űrhajós sci-fi szájkaratéval, míg a Star Wars csillagkarate űrhajókkal. Előbbiekben -ha jól írják -elgondolkodtató párbeszédek uralják a terepet, és nem a díszleteken van a hangsúly. Ahogy a süllyesztett ókori színházakban sem azon volt. Ott egy statiszta faágat vagy téglát tartott asszerint, hogy várban vagy erdőben játszódott a jelenet. Megjegyzem rég nem írják jól a Trekket, és ha jól is írnák, mint a Babylont, a konzolgeneráció akkor sem nézné. De ez nem a Trek hibája...melynek öt sorozat, plussz négy mozis hajó lévén legalább harminc-negyven díszlete volt idáig. Minimum. :)

Kedves Turkia! Szerintem Te nem ortodox vagy, hanem egy új generációs padawan. ;) Ha ortodox lennél tudnád hogy a Splinter az igazzy :) A Farscape-t és a Firefly-t pont azért hoztam fel példának, mert ez a két sorozat megpróbálkozott azzal, hogy új képi világot teremtsen televízíós költségvetéssel. Mindezt a realityk és vetélkedők diadalmenetének idején, amikor minden más zsáner még rosszabb műsoridőbe kerül, és rosszabb körülmények közé csúszik. Ha belegondolsz sf-t forgatni a legdrágább. Minden kell bele ami egy egyszerű filmbe, plussz még mi minden. Közben meg rétegműsor. Egy studió sem szeret sf-et finanszírozni, még akkor sem ha olyan jó márkanév mint a Star Wars. Épp ezért volt fura, hogy Lucas nagy dérrel durral 400 100 perces epizódot ígért, rögtön 100 részes évaddal. Miből, hogyan, mennyiért? Amikor a kilencvenes évek közepe óta nem indult érdemi űropera széria. Amik meg még mentek, kénytelenek voltak elbocsáltani a maszkmastereket, földönkívülieket, írókat, majd megkapták az ollót is.

Ami pedig a Star Wars könyvekről alkotott sommás véleményedet illeti, arról vitázzon Veled a Sith-ek boszújának írója:

"The author respectfully dedicates this novel to the legendary Alan Dean Foster, and the memory of the late, great Brian Daley, for showing us what it looks like when this stuff is done right. Thank you gentlemen. We are in your dept."

Matthew Stover , Luke Skywalker and the Shadows of Mindor

(mely opusz egyébként, egyetlen elnyújtott csataleírásként maga sem lép a megdícsért űrkalandok nyomaiba, mégha van is benne pár jó ötlet)

Korriban? Az melyik filmben is szerepel? :) Én most épp a Kotort tolom, és jót nevettem azon, hogy Rowkororo még csak egy falu.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 05., 16:09:02 írta Gorgonita »

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1638 Dátum: 2010. Október 05., 15:31:23 »
Egészen pontosan Korriban. De tetszik így is. :lol:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1637 Dátum: 2010. Október 05., 14:00:52 »
...ülnek a koliban és már a 3. évadot írják ki... :lol:
Koriban?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1636 Dátum: 2010. Október 05., 13:30:42 »
A magam részéről ortodox SW rajongó vagyok, tehát csak a filmeket tartom megtörténtnek, a könyves hablatyokat egyáltalán nem ismerem, viszont a 3D Csillagok Háborúját nagyon várom. Lucas nagyon hangsúlyosan mondta, hogy a Halálcsillag már tényleg nagyot robban majd, meg hasonlók, szóval én egyáltalán nem fogom bánni, ha a régi trilógiát is felturbózza... a Sithek után ugyanis az Új Reményt nézve elég siralmasan lehangoló a Halálcsillag belseje, vagy az űrcsaták... pedig még a régin nőttem fel. A sorozatból remélem, nem lesz semmi, ugyanis az szerintem is csak valami Star Trek, vagy Csillagkapu-szintű dolog lenne, ami évadról évadra laposodna. Szinte látom, ahogy a kövér, vagy éppen csontsovány, pizzát majszoló diákok, akik meztelen nőt csak neten láttak,  ülnek a koliban és már a 3. évadot írják ki... :lol:
Szóval én a sorozatot nem erőltetném.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1635 Dátum: 2010. Október 05., 13:23:19 »
Köszi! :D

Ja és Ben: Lesz SW könyvem a börzére?  ;D

Jó pénzt ér a sorozat, de csak a holtak védelmezői miatt kelt el ennyiért, a többi rész párszázas tétel...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1634 Dátum: 2010. Október 05., 12:37:56 »
Bár az ünnepnaptár topicba is írtam, de ide is említem.
Boldog Születésnapot, Recsi:cake: :hbd: :birthday:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1633 Dátum: 2010. Október 05., 12:15:13 »
Na akkor ez egy jó módszer lesz a jövőre nézve.  :hehe:
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1632 Dátum: 2010. Október 05., 12:12:46 »
A másik meglepi holnap jön tőlünk minden SW kedvelőnek, nézzetek be feltétlenül.
Na köszi hogy beharangoztad, így mindenképp meg köll csinálni.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1631 Dátum: 2010. Október 05., 12:11:47 »
Köszi a szülinapi ajándékot, Zerit és Galen, meg vagyok lepve teljesen :D
Zeritnek pacsi, Galennek meg majd személyesen köszönöm meg hétvégén.

A másik meglepi holnap jön tőlünk minden SW kedvelőnek, nézzetek be feltétlenül.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1630 Dátum: 2010. Október 05., 11:57:51 »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1629 Dátum: 2010. Szeptember 30., 06:35:07 »
...egy díszletben játszódik, int a Star Trek mind a harminc évadja...
Szerencséd, hogy Doki nincs itt, megkapnád a magadét :D

Akkor majd megkapja tőlem, mert legalább akkora Trekker vagyok mint az én jó Doktorom. A TOS-ban (gyengébbek kedvéért The Original Series - Kirk kapitányos) 19 különböző díszletben, 18 külső helyszínen és 6 forgószínpadon ment a felvétel.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1628 Dátum: 2010. Szeptember 29., 21:43:27 »
Nekem bejön, főleg a
"-kárimáááá, sátidééé" vagy mi a t...öm rész :D

...egy díszletben játszódik, int a Star Trek mind a harminc évadja...
Szerencséd, hogy Doki nincs itt, megkapnád a magadét :D
és azért ez így nem teljesen nem gömbölyű, erős ellenérzést vélek felfedezni a mondandód mögött, ahogy a többi SF képregényhez írt hsz-ednél már megszoktam...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 29., 21:53:48 írta zozi56 »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1627 Dátum: 2010. Szeptember 29., 14:17:56 »
Imádom Indyt (a Frigyláda a nagy kedvenc, mögötte a Keresztes), de az az indiai hablatyolós rész, a Végzet Temploma egyszerűen rossz. Legalábbis szerintem. Utálom.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1626 Dátum: 2010. Szeptember 29., 14:06:50 »
eddig még nem találkoztam olyannal akinek az a rész tetszett.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Star Wars
« Válasz #1625 Dátum: 2010. Szeptember 29., 13:46:17 »
Az. Azzal az idegesítő kölyökkel és a sikítozó libával együtt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1624 Dátum: 2010. Szeptember 29., 13:26:22 »
és melyik az utolsó? a végzet temploma?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.