Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 778791 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2017 Dátum: 2013. Július 06., 20:39:32 »
Azért "the" mert angolból fordítódott :)
Köszi, hogy szóltál, javítottuk!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2016 Dátum: 2013. Július 05., 15:26:07 »
Köszi az új Hagyatékot!  :worship:
A 16. oldalon, amikor a fejvadász Cordére lő, az Te helyett The-t mond.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #2015 Dátum: 2013. Július 03., 12:00:56 »
Köszi a történetet, jó volt olvasni. Az igazat megvallva, a halálból visszatérős történeteket nem igazán tartom "megtörténtnek", hanem inkább "mi lett volna, ha..." - típusúaknak.
Ezzel az erővel mondhatnánk, hogy Sidious is él és a Tatuin barlangjaiban évek óta szövögeti a nagy visszatérésről szóló terveit.  ;D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #2014 Dátum: 2013. Július 02., 11:15:43 »
valami mindig lesz havi rendszerességgel. MOndjuk hogy 2 havi vagy 3 azt még nem tudjuk.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2013 Dátum: 2013. Június 29., 22:37:36 »
A havi rendszerességet nem garantáljuk, de amint készen lesznek a részek, igyekszünk kirakni...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető hiphop

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +3/-1
Re:Star Wars
« Válasz #2012 Dátum: 2013. Június 29., 19:56:07 »
Köszi a darth maul sztorit, bevallom nekem, mint oly sokaknak, ő az egyik kedvencem.
Egyetlen kérdésem lenne csak a történettel kapcsolatban: Akkor ezentúl havi rendszerességgel várható ez a történet?

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2011 Dátum: 2013. Június 29., 12:19:24 »
 Már azt hittem megint találtam egy üres bubit, de látom már javítottátok. :)

 Emlékszem, amikor megjelent ez a mini, azt vártam tőle, hogy majd tisztázza, hogyan vonszolta el magát Maul a roncsbolygóra, és honnan kapta az "eredeti" fémlábait. Kíváncsi voltam  ki segíthetett neki, de mint kiderült erről szó sem volt. Csak amikor belenéztem, de nem olvastam bele a kiadó oldalán az előzetesbe azt hittem, hogy Nabooi erdőben kóricáló roncsmentőket látok. :)

 Maga a történet az egyik kedvencem lett - ez ritka a prequel érában. Lesz benne nemes önfeláldozás, váratlan fordulat, ésatöbbi. Érdemes végigolvasni.

 Yojimbo: Ha jól tévedek Windu mondja, hogy JaBoag potenciális szövetséges, és ezidőtájt a Jedik még a Huttokkal is keresik a szövetséget. Egyébként is a Jediknek, mint a régivágású Csillagflotta tiszteknek, minden élet szent.

 Ami pedig a "feltámadást" illeti, rossz belegondolni, mi lenne most, ha Kenobi Maul fejét vágja le a Phantom Menace végén. :)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 29., 12:36:19 írta Gorgonita »

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2010 Dátum: 2013. Június 29., 11:30:25 »
Köszi a Star Wars - Darth Maul: Halálos Ítélet képregényt! :worship: :worship: :worship:
Bevallom, nem szeretem az olyan történeteket, mikor valaki visszatér a halálból, mert az eléggé hiteltelen. Úgy tekintek az efféle sztorikra, mint egy "mi lenne, ha..." képregényre: mi lenne, ha Darth Maul túlélte volt az összecsapást Obi-wannal?
Így nézve viszont már sokkal inkább élvezhető. A jediket meg nem értem: odáig rendben van, hogy meg akarják ölni Darth Maul-t, de miért mentik meg Ja'Boag-ot?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2009 Dátum: 2013. Június 22., 19:54:19 »
Köszi Gorgonita :) Akkor marad a Revanista...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2008 Dátum: 2013. Június 22., 12:32:13 »
  Recsi!

  Kérdezted a Jedi Renden, hogy "a revanchist hogyan lett fordítva?
Revanistáknak vagy revansisztáknak?"

  (Itt válaszolok, mert ott valamiért pár napja nem tudok bejelentkezni/új jelszót kérni.)

  Nos sehogy sem fordították, a kifejezést nem használták a könyvben.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2007 Dátum: 2013. Június 19., 16:54:55 »

                                     az Isten végez... :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2006 Dátum: 2013. Június 19., 10:41:59 »
Üdv! Köszi a Hagyaték 0.és 9.-részét,Recsi,Vladek,GZ! :worship: :worship: :worship:
Továbbra is nagyon tetszik a Hagyaték.Több szálon fut a cselekmény ami rendkívül izgalmassá teszi.A grafika is szuper.
Várom a folytatást és örülök,hogy tervezitek végig leadni!

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2005 Dátum: 2013. Június 10., 00:11:11 »
Folytatjuk persze, és tervezzük is végignyomni. Aztán majd meglátjuk, mennyi jön össze belőle...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Balint

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +2/-0
Re:Star Wars
« Válasz #2004 Dátum: 2013. Június 09., 17:49:28 »
Köszönjük a Legacy-kat, baromi jó, nagyon szép, és mindez két hét alatt, már alig várom a következőket, tervezitek végignyomni 50.-ig?

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2003 Dátum: 2013. Június 08., 17:58:29 »
Hálás köszönet a Legacy 0. és 9. számáért!  :worship: :worship: :worship:
Nagyon jó volt ezt a két füzetet egymás után olvasni, a 0. kicsit ráhangolt a 9.-re. Sajnáltam, hogy Cade tényleges nem szerepelt ebben a részben, csak hologramon. Szeretem az olyan részeket, ahol egyszerre több helyre is bepillantást nyerhetünk, és mindenhol halad a történet. A borító viszont nem tetszett (ez nem a ti hibátok), mert eléggé mangásra sikeredett, ami egyrészt nem illik ehhez a képregényhez, másrészt ki nem állhatom a mangát.
Várom a folytatást :D
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2002 Dátum: 2013. Június 08., 17:46:49 »
Köszi a hibajelzést, javítottuk! Aki esetleg tegnap letöltötte, az töltse le még egyszer a
sw-legacy-009-12hun.jpg és
sw-legacy-009-13hun.jpg
oldalt, mert azokban volt hiba!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #2001 Dátum: 2013. Június 08., 12:50:02 »
 Köszi az újabb részt!  :worship: A Kerékről nekem mindig a Deep Space Nine jut eszembe, - (a Corelli trilógiában bemutatott központi állomásról, pedig a Babylon 5) -amit szintén biciklikeréknek csúfoltak az egyik epizódban. A tárgyalás kezdetekor, amikor kimegy a szervező, üres egy szövegbuborék, de lehet, hogy az eredetiben is így volt.
 A Hagyaték egyik legnagyobb erénye, hogy visszahozza azt az apokaliptikus hangulatot, ami a kezdetekkor is jellemezte az első filmet. Ebben a környezetben lehet igazán izgulni az esélytelen karakterekért. Ami hatványozottan igaz a jelenleg futó v2-re, ahol Aina még annyira sem számíthat segítségre, mint a Jedikkel azért kapcsolatot ápoló Cade itt a v1-ben.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #2000 Dátum: 2013. Május 29., 12:08:22 »
Mivel nekem szinte semmi idő nincs fordítani (azt nem nagyon lehet 4 gyerek csataüvöltése mellett) Vladek munkáit fogjuk nyomni + lesz egy apró meglepi is, aminek egy része már ismerős lesz sokaknak. Június elején találkozunk :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1999 Dátum: 2013. Május 23., 09:57:46 »
Üdv! Köszi a Hagyaték 8.részét,Vladek & Recsi!(Vladek üdv a fedélzeten!) :worship: :worship:
Nagyon örülök,hogy folytatjátok ezt a sorozatot a Semic pusztulása után!
Az már most látszik,hogy Fel császárnak szinte semmi tekintélye nincs.Régen egy moff mikor beszélhetett így az uralkodóval? :badteeth: Jó látni ennyi intrikát a megmaradt birodalmiak és a sithek között.Az izgalmas történetszáll pont ez miatt garantált.
Várom a folytatást!!!


Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1998 Dátum: 2013. Május 23., 07:45:33 »
Mivel most már többen vagyunk, reméljük nagyobb tempóban tudjuk elkészíteni a SW honosításokat.
Igyekszünk havonta 1, esetleg 2 történetet kitenni az oldalra.
A nyári adag nagy része készen van, úgyhogy a strandról visszatérve érdemes lesz belenézni a (Háló)zsákba :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1997 Dátum: 2013. Május 21., 18:59:12 »
Az tényleg jó ötlet, hogy felváltva jönnek a Star Wars képregények. Így persze mindenféle időkbe játszódó történeteket is lehet olvasni.
Birodalom 8-10.: Látom, hogy ebből a sorozatból sorba halad(ha nem számoljuk bele a Semic-féle Birodalom 1-4-et). Az meg külön érdekes, hogy ezekben más és új szereplőkről is szól a történet, akik eddig nem volt ismerősek. Pl. Darklighter és Roon Sewell.

Hagyaték 8.: Ez jó ötlet, hogy végre olvasható a Hagyaték sorozat folytatása, ami régen kimaradt. A 8-as meg látom egyben az a különleges, hogy ez még a Hagyaték 1-es idején játszódik. Mivel ebbe vannak utalások az ott lezajlott eseményekről.

A lázadás előszele 2.: Még nem olvastam el, úgy gondoltam, hogy megvárom, míg egybe lesz és elolvasom a teljes történetet. De majd ezt is be fogom pótolni.

Köszönöm a Star Wars honosítóknak: Recsi, Galen és Vladek! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Vladek

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1996 Dátum: 2013. Május 21., 12:17:48 »
Üdv mindenkinek. Én végeztem a nyolcas számú Hagyaték fordítását.
Csak szeretném megköszönöm a visszajelzéseket, illetve közölni, hogy tovább folytatjuk a sorozatot és remélem, hogy ha nem is villámtempóban, de folyamatosan érkezni fognak majd az újabb részek. Legalábbis én megteszek minden tőlem telhetőt. :)

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1995 Dátum: 2013. Május 20., 13:13:12 »
Én a lázadós történeteket preferálom, de a Hagyatékban épp az a jó, hogy itt mindenki megtalálja a magáét. Vannak itt Vongok, űrvámpírok (anzatik), birohadalmiak, fejvadászok, jedik, kiffarok és még sokan mások beleértve egy jó öreg asztromech egységet is. Talán csak a chissek meg a hapanok hiányoznak, akik képregényben még nem nagyon domborítottak. Külön öröm volt számomra, hogy az őseredeti elemek közül visszaköszönt a hercegnőt védelmező lovag (ezúttal Marasiah Fel és Antares Draco) párosa. Ahogy láthatunk egy kiborgá váló kardforgatót is, kinek további sorsa egyelőre nem ismeretes.

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1994 Dátum: 2013. Május 20., 11:11:34 »
Már régóta várok Star Wars képregényt a Zsákra, és most végre kijött egy! :worship: :worship: :worship:
És nem is akármilyen! Amikor még volt Semic, elolvastam belőle, amennyit csak tudtam, és a Hagyaték nagyon tetszett a kissé sötét világa miatt (gondolok itt a fejvadászok életére). Mindig is jobban érdekeltek az olyan történetek, amik a fejvadászokról, magányos farkasokról és mindenféle züllött alakról szóltak, és a Hagyatékban ezt megtaláltam. Ezen kívül pedig ott vannak a Vektoros sztorik is, ami szerintem a sorozat tetőpontja (azok alapján, amiket olvastam). Sajnos semmi sem tökéletes, így ezt a vonalat vegyítették a Birodalommal kapcsolatok cselszövések történeteivel, amiket nem szeretek. Örülök, hogy folytatjátok a sorozatot, a fordítás pedig remek volt, csak így tovább! ;)
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1993 Dátum: 2013. Május 18., 21:12:14 »
Köszi a Hagyatékot! Én is újraolvasom -ezeket a cselszövéseket anno angolul biztos nem értettem - csak abba ne hagyjátok. :) Hmm, ha az Ep 7 miatt törlik a Jedi utáni EU-t ezek a Birohadalmi Lovagok biztos hiányozni fognak. :(

Nem elérhető Lehel

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +1/-0
Re:Star Wars
« Válasz #1992 Dátum: 2013. Május 18., 16:00:22 »
Kösz a legacy-t, nehogy abbahagyd a fordítást. Ha kevés a visszajelzés az azért van mert mind olvasunk nem pedig fórumozunk.  :worship:

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #1991 Dátum: 2013. Május 05., 09:04:22 »
A Jedi Renden 2 új képregény is megjelent megyarul: a Régi Köztársaság Lovagjai 21. és a Kóbor Lovag (Knight Errant) 6. része. Elolvasásukhoz már nem kell regisztráció sem.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1990 Dátum: 2013. Május 01., 11:44:08 »
Üdv! Köszi a lázadás előszele 2.részét,Recsi & Galen! :worship: :worship:
Nem is értem mit gondoltak Ki támadói,hogy fénykard nélkül is esélyük lenne egy jedivel szemben.A történet eddig elmegy, viszont a grafika kiváló.
Várom a folytatást!!!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #1989 Dátum: 2013. Április 22., 20:35:55 »
Vicces a hírkép.

Nem elérhető kit

  • Spiff Kapitány
  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1226
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #1988 Dátum: 2013. Április 22., 19:40:50 »
Kösz a Lázadást! :worship: Jó munkához idő kell! :cool: