Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 696872 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4713 Dátum: 2021. Május 11., 16:17:34 »
Üdv! Köszi az Alderaan Romjaiból új részét HeirToGrievous, Paul, Recsi, Xeraph, Gorgonita! :worship:
Na most kezd izgalmassá válni a sorozat a sok szálon futó cselekmény miatt!
Kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4712 Dátum: 2021. Május 09., 12:54:10 »
A Régi Köztársaság Lovagjai kézikönyv: tetszett ez a leírás és egyéb információk. Ebből láttam pár oldalt még a régen megjelent Semic-féle füzetben. De itt jó az egészet látni, hogy mi minden nem jelent meg akkoriban. :cool:

Annak idején elég sok megjegyzést írtam hozzá, azokat majd itt találod:

http://halozsak.hu/84-hirek/frissitesek/8364-sw-kezikonyv

A többit pedig szívesen. :bravo:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4711 Dátum: 2021. Május 08., 20:40:12 »
Mostanában olvastam el néhány befejezett Star Wars köteteket(tpb-k).
A Régi Köztársaság Lovagjai kézikönyv: tetszett ez a leírás és egyéb információk. Ebből láttam pár oldalt még a régen megjelent Semic-féle füzetben. De itt jó az egészet látni, hogy mi minden nem jelent meg akkoriban. :cool:
Kár, hogy ennek a sorozatnak vége van. És persze most itt van helyette a Kóbor lovag.

Sötét Idők 2. kötet: szintén remek történet. Ebbe csupa olyan karakterek vannak, akiket nem lehetett ismerni az eredeti(Köztársaság) sorozatból. De persze ismerősökről is voltak visszaemlékezések.

Star Wars - Yavin árnyékában 1-6: ha jól értem, ez egy kicsit teljesen másképpen kezdődött a történet. Bár láttam többféle verziót. Pl. a Marvel-félékből is volt. Pl. a 70-es évekből és a 2015-ben indult sorozat. De amúgy is jó ez a sorozat. Megvárom a következő kötetet(Alderaan romjaiból) és egybe fogom elolvasni.

Hagyaték - Háború: az előző kötet cliffhangerrel lett vége. Anno azt hittem, hogy ez félbemarad. De aztán végül mégis sorra került. És ebbe a kötetbe minden ismerős karakterek visszatértek és remek lezárása lett a történetnek.
És itt van a Hagyaték II-es sorozat. De ahogy láttam, ez egy teljesen más történet. Ezt is meg fogom várni és egybe fogom elolvasni.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4710 Dátum: 2021. Május 08., 15:07:07 »
@Kayamiel:

SW 2. Kötet: Yavin Árnyékában
4. füzet: 72-92. o.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4709 Dátum: 2021. Május 04., 14:55:07 »
Üdv! Köszi a Sötét Idők befejező részét Recsi, Xeraph, Paul, Gorgonita & HeirToGrievous!!! :worship:
Ben Grimm szavaival élve, hogy " Most jön a bunyó!" , körübelül erre gondoltam mikor nekikezdtem a záró rész elolvasásakor. Az adott helyzethez viszonyítva szerintem megfelelő befejezések történtek.
Végig nagyszerű volt az egész sorozat, tetszett!! :worship:

Nem elérhető Greedom

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 17
  • Karma: +2/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4708 Dátum: 2021. Május 02., 10:11:20 »
Én örülnék ha továbbra is heti rendszerességgel jelennének meg.
Én személy szerint minden részt letöltök magamnak és mappába rendezem őket füzetenként. Majd mikor egy teljes sorozat fordítása kész, elkezdem olvasni és nem kell várnom az új részekre.
A TPB-vel nekem annyi a bajom, hogy hosszúak és ha nem tudom egyben elolvasni őket, akkor utána meg kereshetem, hogy hol is hagytam abba. Egy füzetet meg azért kényelmesen végig lehet olvasni, majd pihenni egy kicsit.
Valamint a füzetek általában cliffhangerrel érnek véget, melynek dramaturgiája egy TPB-ben szerintem nem annyira jön át úgy, hogy a következő oldalon pedig már folytatódik is a cselekmény :)
Esetleg egy ötlet az oldallal kapcsolatban, hogy a Star Wars menüben a TPBken belül füzetekre lennének szétosztva a történetek.
Ez az én véleményen, de teljesen meg vagyok elégedve a jelenlegi módszerrel is :)
Köszi a munkátokat!!!

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4707 Dátum: 2021. Május 01., 21:28:01 »
Én csak akkor szoktam letölteni, amikor már teljesen készen van.
Amúgy követjük az eredeti kiadást, ha azokban sincs elválasztva, mi sem választjuk el.
Lehetne úgy is, hogy addig nem adjuk közre, amíg nincs kész egy TPB, és kb másfél-kéthavonta lenne SW újdonság, de szerintem jobb így részenként, és kb hetente
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4706 Dátum: 2021. Május 01., 20:04:25 »
Én a magam részéről nagyon szépen köszönöm, hogy ha ez így lesz, ez így már átlátható  :bravo:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4705 Dátum: 2021. Május 01., 19:07:10 »
Akkor csináljuk úgy, hogy SW kötetek esetében mindig itt vagy a főoldalon le lesz írva, hogy melyik füzet honnan kezdődik.

Sötét Idők 2. Kötet: Párhuzamok
1-8. oldal: borítók, felvezető szöveg, készítők listája stb.
6. füzet: 9-31. oldal
7. füzet: 32-52. oldal
8. füzet: 53-74. oldal
9. füzet: 75-97. oldal
10. füzet: 98-119. oldal
120-123. o.: borító galléria
124. o.: hátsóborító

Kóbor Lovag 1. Kötet: Lángok
1-7. oldal: borítók, felvezető szöveg, készítők listája stb.
1. füzet: 8-29. oldal
2. füzet: 30-51. oldal
3. füzet: 52-73. oldal
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4704 Dátum: 2021. Május 01., 13:57:00 »
Egyet értek mert így soha nem tudom, hogy hol is ért véget az előző és hol kezdődik az aktuális új... Ennyi képregénynél meg nem lehet emlékezni, hogy hol is tartott az ember

Minden füzet (borító nélkül) 22 oldalas.

És ez mennyibe segít? Akkor még egyszer próbálom elmondani. Nekem csak az a gondom, hogy:

Van xy képregény amiből fel van téve elsőre x mennyiségű oldal. Aztán mondjuk 2 hét múlva újabb x mennyiség, és újabb 2 hát múlva megint x mennyiség egész a végéig. Na most mivel az emberi agy kb 70.000 gondolatot futtat le egy nap alatt, korán se biztos, hogy emlékezni fogok, hogy xy képregénynél hol is tartottam, mi az amit elolvastam már belőle, melyik feltett rész melyik oldallal ért véget és hol kezdődik az újonnan feltett.. Most is például nekem fogalmam sincs, hogy a most feltett Kóbor lovag 3. vagy épp a Sötét idők 10. része, honnan kezdődik és hol ért végett a 2-nak illetve 9-nek feltett rész? Ezért lenne jó valahogy jelölni, hogy az egyes részek honnan kezdődnek köteten belül.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4703 Dátum: 2021. Május 01., 13:24:50 »
Egyet értek mert így soha nem tudom, hogy hol is ért véget az előző és hol kezdődik az aktuális új... Ennyi képregénynél meg nem lehet emlékezni, hogy hol is tartott az ember

Minden füzet (borító nélkül) 22 oldalas.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4702 Dátum: 2021. Május 01., 13:12:52 »
Lehet, hogy sokat segítene, ha a kötetben a sztorikat a borítók választanák el egymástól, akkor könnyebb lenne megnézni őket.  ;)  :P

Egyet értek mert így soha nem tudom, hogy hol is ért véget az előző és hol kezdődik az aktuális új... Ennyi képregénynél meg nem lehet emlékezni, hogy hol is tartott az ember

Köszi a Kóbor lovag 3. részét és a Sötét idők 10. lezáró részét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4701 Dátum: 2021. Április 24., 13:42:50 »
Lehet, hogy sokat segítene, ha a kötetben a sztorikat a borítók választanák el egymástól, akkor könnyebb lenne megnézni őket.  ;)  :P
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4700 Dátum: 2021. Április 24., 09:37:22 »
Ha valakinek ismerős lenne a Knight Errant 3 borítója, nézze meg ezt:
https://www.starwars.com/news/ralph-mcquarries-most-memorable-masterpieces
mert a borító valószínűleg Ralph McQarrie Star Wars vázlata alapján készült.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4699 Dátum: 2021. Április 19., 18:14:02 »
Üdv! Köszi a Hagyaték II./4. részét HeirToGrievous, Xeraph, Paul & Recsi!!! :worship:
Ebben a sorozatban szerintem magasan ez volt a legjobb rész!!! Nagyon tetszett!! :pogo:
Nagyon várós a folytatás!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4698 Dátum: 2021. Április 17., 21:34:43 »
Köszönöm a Hagyaték II/4. részét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4697 Dátum: 2021. Április 13., 17:08:32 »
Üdv! Köszi az Alderaan Romjaiból 3. részét HeirToGrievous, Paul, Recsi, Xeraph, Gorgonita!!! :worship:
Jó volt ez a rész is tetszett!
Várom a folytatást!!!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4696 Dátum: 2021. Április 10., 15:45:18 »
Köszönöm az SW - Alderaan romjaiból 3. részét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4695 Dátum: 2021. Március 31., 12:02:30 »
Szívesen mindenkinek :) Igyekszünk mielőbb folytatni őket!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4694 Dátum: 2021. Március 30., 19:55:45 »
Köszönöm szépen az SW - Alderaan romjaiból 2.részét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4693 Dátum: 2021. Március 30., 15:57:52 »
Üdv! Köszi az Alderaan Romjaiból jelen epizódját HeirToGrievous, Paul, Recsi, Xeraph, Gorgonita!!! :worship:
A történet nem rossz eddig, de a rajzoló néha hadilábon áll a szereplők megvalósításával. Pedig a technikai részek szépek!
Várom a folytatást!!!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4692 Dátum: 2021. Március 25., 21:38:52 »
Én is köszönöm a Hagyaték II/3. részét. Illetve, a héten elértem oda, hogy az összes itt fent lévő honosított SW képregényt elolvastam végre és hát természetesen mind-mind profi munka mint mindig. Szóval várom az újakat  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4691 Dátum: 2021. Március 23., 15:39:45 »
Üdv! Köszi a Hagyaték II/3. részét HeirToGrievous, Xeraph, Paul & Recsi!!! :worship:
Nagyon jó volt, minden tetszett!!!
Várom a folytatást!!! :worship:

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4690 Dátum: 2021. Március 09., 11:31:08 »
Köszönöm a Sötét idők 9. részét de őőő most biztos én nem értek valamit, a sötét idők 7, 8 és most a 9 is nekem ugyan annak tűnik, ugyan úgy 97 oldal, meg minden most akkor ez hogy van, vagy én csavarodtam be?  :stupid:  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Ez TPB, azaz egy kötetbe több füzet kerül, jelen esetben 5 füzet (Dark Time 6-10).
TPB-k esetében kijön az első füzet (most pl. a 6. rész, a hozzá tartozó borítóval és belső oldallakkal együtt), majd a frissítések során ez a TPB frissül, azaz mindig a végére kerül a következő füzet.

Ennél a kötetnél így fest a dolog:
1-8. oldal: borítók, felvezető szöveg, készítők listája stb.
6. füzet: 9-31. oldal
7. füzet: 32-52. oldal
8. füzet: 53-74. oldal
9. füzet: 75-97. oldal

Értem. Bár engem az zavart meg, hogy a 7 ami tavaly lett fölrakva ugyan úgy 97 oldal, mint a 8 és a 9 ami idén került fel, de nem is érdekes, a lényeg, hogy itt vannak és köszi tényleg minden SW képregényért  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4689 Dátum: 2021. Március 08., 21:02:39 »
Köszönöm a Sötét idők 9. részét de őőő most biztos én nem értek valamit, a sötét idők 7, 8 és most a 9 is nekem ugyan annak tűnik, ugyan úgy 97 oldal, meg minden most akkor ez hogy van, vagy én csavarodtam be?  :stupid:  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Ez TPB, azaz egy kötetbe több füzet kerül, jelen esetben 5 füzet (Dark Time 6-10).
TPB-k esetében kijön az első füzet (most pl. a 6. rész, a hozzá tartozó borítóval és belső oldallakkal együtt), majd a frissítések során ez a TPB frissül, azaz mindig a végére kerül a következő füzet.

Ennél a kötetnél így fest a dolog:
1-8. oldal: borítók, felvezető szöveg, készítők listája stb.
6. füzet: 9-31. oldal
7. füzet: 32-52. oldal
8. füzet: 53-74. oldal
9. füzet: 75-97. oldal
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4688 Dátum: 2021. Március 08., 18:39:59 »
Köszönöm a Sötét idők 9. részét de őőő most biztos én nem értek valamit, a sötét idők 7, 8 és most a 9 is nekem ugyan annak tűnik, ugyan úgy 97 oldal, meg minden most akkor ez hogy van, vagy én csavarodtam be?  :stupid:  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:
« Utoljára szerkesztve: 2021. Március 08., 18:51:15 írta Kayamiel »

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4687 Dátum: 2021. Március 08., 17:12:26 »
Üdv! Köszi a Sötét Idők 2 újabb részét Recsi, Xeraph, Paul, Gorgonita & HeirToGrievous! :worship:
Talán kicsit többet vártam egy Jeditől aki az ifjoncokra vigyáz! Na jó biztosan a dramaturgiai okokból történt.
Azért tetszett! Várom a folytatást!!!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4686 Dátum: 2021. Március 02., 09:00:11 »
Köszönöm a Hagyaték II/2.rész-t  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4685 Dátum: 2021. Március 02., 07:39:36 »
Üdv! Köszi a Hagyaték V2/2. részét HeirToGrievous, Xeraph, Paul & Recsi!!! :worship:
Egyszerűen nem tudok negatív dolgokat mondani ehhez a képregényhez. Csúcs!!!
Várom a folytatást!!! :worship:

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4684 Dátum: 2021. Február 25., 21:28:46 »
De Palpatin (Darth Sidious) azt mondta Anakinnak, hogy álmában ölte meg, akkor ez a videó nem egyezik meg ezzel. Vagy ez csupán egy ötlet, hogy így is történhetett (volna)?

De, úgy volt, viszont a videó készítője variált egy-két dolgon, mert szeretett volna egy fénykard csatát Sidious és Plagueis között.
Tudod, hogy van ez? Alkotói szabadság.

Nem rossz elgondolás, de minden esetre ez a csata jóval hosszabb ideig tartott volna és nem biztos, hogy a kimenetele is ez lett volna. Hisz végtére is alattomosan álmában ölte meg, tehát nem mert szemtől szembe kiállni ellene? Mondhatnám azt is, hogy nem csak a hatalom éhsége, hanem a félelme is vezette, miszerint nem ér fel mesteréhez ezért orvul kell végeznie vele.