Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 106029 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #871 Dátum: 2012. Július 07., 14:36:11 »
Nem hiszem. Abba a szkenbe, ami létezik belőle, biztos nem. Amúgy tényleg egy kivételesen jó mini.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető garrido

• Asterix
  • **
« Válasz #870 Dátum: 2012. Július 07., 14:24:16 »
Tőlem is jöhetnek a Pókemberek akár napi szinten is.  ;D
A legjobban a Zöld Manós és a Vészmanós részeket szeretem, de már így is rengeteg kedvenc rész megjelent itt-ott.

Deadly Foes Of Spider-Man minire van-e kilátás valaha?

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #869 Dátum: 2012. Július 07., 12:04:18 »
Azért, mert Pókember az, ami Magyarországon a csapból is folyik, ha külföldi képregényről van szó, és sokaknak, pláne a hazai Marvel-zombiknak kicsit már elegük van belőle.
Amiben mondjuk szerintem van igazság, de amit most mi csinálunk, az egyrészt egy olyan archiválás, amivel már legalább hat éve adós a képregényes underground (Semic-féle első sorozat digitalizálása); másrészt meg a nagyon korai ASM-ek valahol kicsit személyes szívügyem (ebben a kategóriában csak a Lee-Kirby F4-eket tartom fontosabbnak megismertetni az emberekkel).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

takipepe

• Vendég
« Válasz #868 Dátum: 2012. Július 07., 11:00:19 »
írtátok, hogy sokan panaszkodnak, hogy mostanában sok Pókember van honosítva és hogy létezik más is... Kérdem én miért baj, ha sok Pókember van betéve? Engem és még sok rajongót itt szerintem cseppet sem zavar. Főleg ha ilyen régi rajzolású klasszikusról van szó mint ez a legutóbbi is. Köszi és még ilyet.

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #867 Dátum: 2012. Július 05., 10:20:44 »
Semmi gond. Sok olyan képregényes tény van, ami általánosságban tévhit, ilyen az is (nem csak itthon, az USA-ban is), hogy az idősebb Romita rengeteg Pókembert rajzolt.

Nem elérhető SithLord

• Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Nem: Férfi
« Válasz #866 Dátum: 2012. Július 05., 10:05:51 »
Értem,akkor tévedtem.Köszönöm a felvilágosítást! :worship:

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #865 Dátum: 2012. Július 05., 09:46:17 »
Nem, nincs felcserélve. Romita segített a cselekmény kialakításában, illetve szabadkézi vázlatokat skiccelt fel, amiket aztán Mooney megrajzolt és kihúzott, meg talán még színezett is.
Olyan ASM, aminek tényleg az idősebb Romita készítette a ceruzarajzait, meglepően kevés van, viszont rengeteg olyan, ahol így, az előkészítési fázisban segédkezett, majd aztán valaki az ő stílusában elkészítette (csak itt feltüntették mindig a valódi rajzolót, nem az volt, mint Bob Kane-nél anno).

Nem elérhető SithLord

• Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #864 Dátum: 2012. Július 05., 09:29:13 »
Üdv! Köszi a Pókember 75.számát,talgaby,kimre! :worship: :worship:
Nagyon szeretem ezeket a régi pók történeteket.A múltkori számban csodálkoztam,hogy Markó felülkerekedett Peteren.De most elmagyarázta hálószövő barátunk,hogy miért is cselekedett így.No,Ezüstsörény jól megjárta.Szerintem nem számolt ezzel a lehetőséggel.Connors dokinak talán nem a legjobbkor jött elő az allteregója.Ámbár,ha a családról van szó..,persze,ha nem tudja kellően kontrolláni a kettős személyiségét.De most a Gyík is tudatában volt,hogy veszélyben van a felesége és a fia.Remélem folytatjátok ezeket a régi részeket!
És egy pici szőrszállhasogatás;a kredit oldalon,mintha az illusztráló és az ötletgazda fel lenne cserélve,nem? John Romita kiváló Pókember rajzoló,mint később a fia is junior Romita.De lehet,hogy tévedek,akkor bocsánat!

takipepe

• Vendég
« Válasz #863 Dátum: 2012. Július 02., 13:14:04 »
Á, dehogy. Majd jóóóóval később. Olyan négy és fél évtizeddel később. Sőt, közte lesz olyan szakasz, amikor meg úgy tűnik majd, hogy végleg megszabadult a Gyíktól.

zsír  ;D megszabadulni meg úgy se  tud tőle mert DNS szinten épült be a szervezetébe

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #862 Dátum: 2012. Július 02., 08:10:18 »
Á, dehogy. Majd jóóóóval később. Olyan négy és fél évtizeddel később. Sőt, közte lesz olyan szakasz, amikor meg úgy tűnik majd, hogy végleg megszabadult a Gyíktól.

takipepe

• Vendég
« Válasz #861 Dátum: 2012. Július 02., 07:30:22 »
Köszi a legutóbbi részt. Szegény Ezüstsörény, meg kapta... ezek szerint Dr. Connors végleg most már a gyík marad?

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #860 Dátum: 2012. Július 01., 20:39:58 »
Idővel talán arra is sor kerül. Mondjuk mivel most a legelejétől indultunk, még marha messze vagyunk tőle.

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
« Válasz #859 Dátum: 2012. Július 01., 20:14:52 »
Már csodálkoztam is, hogy nem lett befejezve az Ezüstsörényes történet. Kár, hogy a Gyíkról lemaradunk.

takipepe

• Vendég
« Válasz #858 Dátum: 2012. Június 29., 18:53:37 »
Köszönöm az új Pókembert. Jó visszaolvasni az ilyen régi rajzolású képregényeket. Főleg ha az egyik kedvencemről szól  ;)

Nem elérhető zoli

• Rozsomák
« Válasz #857 Dátum: 2012. Június 09., 14:01:04 »
Üdv, Mi lett az Ultimate Venommal  miután elvitték  Latvériába  :nemtudom:, :worship:

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #856 Dátum: 2012. Június 08., 19:36:47 »
Igazából ugyanaz. :D Amúgy nem gondoltam komolyan, de sztem azt sem kell komolyan venni, h Peter nagyon okos, és előáll egy hiper-szuper találmánnyal.

Viszont a mostani hír szövegét olvasva az jutott eszembe, hogy szerintem csak az angol nyelvben igaz, hogy a gorillák, csimpánzok, orángutánok nem majmok. Magyarul az emberszabású majom kifejezésben benne van a majom.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 08., 21:07:22 írta KiD »

Nem elérhető zozi56

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
    • HálóZsák
« Válasz #855 Dátum: 2012. Június 08., 00:45:19 »
Nem, egyszer olvastam egy interjúban, ott Stan se tudta, miről van szó. :) Csak akkoriban felkapott dolog volt a radioaktivitás. De lehet, hogy keverem Hulkkal.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #854 Dátum: 2012. Június 07., 23:47:38 »
Ennyi erővel a hülyének nézés mondjuk a radioaktív pókkal kezdődik mondjuk. :)

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #853 Dátum: 2012. Június 07., 12:26:15 »
Két füzettel később ez a gyerek előáll egy olyan vegyülettel, amiért minimum orvosi Nobel-díjakat szoktak osztogatni. És mindezt nulláról, segítség nélkül, két óra alatt.
Néha azért kellemesen hülyének nézték a Marvelnél is az olvasót. Mondjuk mégis sokkal hihetőbb történet volt, mint az a pléhsuszteres a második számból, ott Lee is érezhette, hogy ez nem igazán való ide.

Nem elérhető Galamb

• Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #852 Dátum: 2012. Június 07., 12:17:47 »
  Kösz a 4. számot, ezt a legendás részt, ahol végül Peter a híres harcművészeti technikát használja: Mari néni porszívóját!  :badteeth:
Bájos egy sztori volt, mikor Homokember kitalálja, hogy neki érettségi kell, de rögtön, azt megmosolyogtam. Nagy momentum volt, mikor Peter maszkja elszakad, és beparázik, hogy kitiltják a városból: ezzel a húzással Lee nagyon jól rávilágitott, hogy Peter amellett, hogy szuperhős, tényleg csak egy gyerek.
  A felújitott honosítás is nagyon szép lett! Köszi mindenkinek! :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető pavel

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #851 Dátum: 2012. Június 04., 22:47:03 »
Köszönöm a negyedik részt.
Örömmel olvasom, hogy a hiányzó részeket is meg fogjátok csinálni. :worship:
Már nagyon várom az első találkozását Hulk-kal.

Nem elérhető zoli

• Rozsomák
« Válasz #850 Dátum: 2012. Május 19., 13:36:30 »
Üdv,kösz.Ez az a szám ahol Csoda Kapitány a későbbi Foton először szerepel.Kösz. :worship:

Nem elérhető ajlerattila

• Donald kacsa
  • *
« Válasz #849 Dátum: 2012. Május 08., 21:07:53 »
Szeretném megköszönni az ASM #003 számát. Egy éve elolvastam már ugyan angolul, viszont állítom, hogy a sok-száz képregényből, amit eddig olvastam ez volt számomra az egyik legmegérintőbb. Fáklya mondata azóta az 1 év óta mindig a szemem előtt lebeg: "Sose add fel!" Azóta eszerint élek és nagyon hálás vagyok Stan Lee-nek és a Steve Ditko-nak, hogy összehozták ezt a történetet! Köszön a fordítást! :)

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #848 Dátum: 2012. Május 06., 20:26:45 »
Tényleg, Punki, ő is hogy eltűnt... Egy időben próbálkozott a beírással, de úgy emlékszem, elég hamar abbahagyta. Fura, hogy még megvannak valahol ezek a régi cuccok is.
Amúgy igen, ha Usagi bírja, akkor folyamatosan újítunk fel, amit lehet. Bár egyelőre csak az első 15 részből van jó szken, szóval limitált a nyersanyag. Vicces módon viszont ha elkészül vele, lesz olyan füzet, aminek ha jól számolom, a negyedik beírása fog készülni tíz év alatt.

Nem elérhető Horsee

• R2-D2
  • *
« Válasz #847 Dátum: 2012. Május 06., 19:33:58 »
Ez a szám (The Amazing Spider-Man #003) nekem megvolt (megvan) rendes beírással. Szóval nem ecsetelt, majd kézzel beírt változat. B. Mónika a fordító és Punkológus a beíró. Persze a mostani változat szebb, remélem jön így a többi is (később minőségi csereként a már kint lévők is).

Itt abból egy mintaoldal:
http://kepfeltoltes.hu/view/120506/ASM-003_05_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem elérhető Usagi Yojimbo

• képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
« Válasz #846 Dátum: 2012. Május 06., 16:29:51 »
Dehogy szánalmas, nekem még most is tetszik. :) A 9. oldalon (7. jpg) az ötödik panelben miért gondolja azt, hogy "Helló, srácok!"?

Nekem is, nem úgy értettem, én az ellenfélre gondoltam :D
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Farek

• Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #845 Dátum: 2012. Május 06., 15:37:53 »
A 9. oldalon (7. jpg) az ötödik panelben miért gondolja azt, hogy "Helló, srácok!"?
Akarta ő mondani, csak menetközben elfelejtette...  :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zozi56

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
    • HálóZsák
« Válasz #844 Dátum: 2012. Május 06., 15:17:14 »
Dehogy szánalmas, nekem még most is tetszik. :) A 9. oldalon (7. jpg) az ötödik panelben miért gondolja azt, hogy "Helló, srácok!"?

Nem elérhető Usagi Yojimbo

• képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
« Válasz #843 Dátum: 2012. Május 06., 14:52:11 »
Ez a rész egyszerűen szánalmas, de éppen azért jó, mert komolyan vették ezeket a figurákat. Az ajánlószöveg is nagyon szórakoztató lett :bravo: Boronás Jónás :hehe:
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető zozi56

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
    • HálóZsák
« Válasz #842 Dátum: 2012. Május 06., 13:49:13 »
Életem első Pókembere volt ez a mai füzet, imádom. :)