Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 229211 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #795 Dátum: 2012. Január 18., 23:31:40 »
A klón történetek durván rosszak voltak, és durván elnyújtották, de nálam főgenya teszi tönkre visszamenőleg is az egészet. Először jött a 90-es évek Maximum Carnage-estül, aztán a klóntörténetek hatszor olyan hosszúra nyújtva, mint eredetileg tervezték, és mikor az egészet elcseszték már, akkor nem hogy visszaállították volna az eredeti status quot, hanem visszaállították a 30 évvel azelőttit...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #794 Dátum: 2012. Január 18., 23:07:29 »
Ezért tettem bele, hogy még az ő pénze se kellett volna, hogy elég legyen ehhez. Osborn vagyonát nagyon brutálisan megnövelték, de a magyarázat szerint a pénzt már az után szerezte, hogy a Sakál felállította azokat a laborokat. Ne feledd, hogy a klón-sztorik alapján Warren ezekkel a létesítményekkel már az eredeti klón-saga alatt/előtt rendelkezett, amikor az OsCorp még szó szerint egy anyagi gondokkal küszködő vegyipari konszern volt csak, nem egy multinacionális óriásvállalat, amivé Osborn a rabolt pénz és a tiltott kutatásai segítségével emelte.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Pókember
« Válasz #793 Dátum: 2012. Január 18., 22:58:28 »
Azért, ha belegondolsz, emlékeim szerint az egyik legnagyobb barom retconnal, Osborn visszahozásával megmagyarázták, hogy Póki minden baja mögött az ő - mármint Osborn - állt. Akár pénzelhette is a Sakált...  :dry:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #792 Dátum: 2012. Január 18., 22:32:48 »
A legnagyobb baja az elnyújtottság.
És a Sakál. Tanári fizetésből csak az eddigi történetek alapján legalább négy titkos laborkomplexumot rendezett be, ebből egy több ezer négyzetméternyi felszerelést és klónozóegységet foglalt magába. ez a Marvel-univerzum más részein általában több tíz milliárdos tétel, akkora, hogy még a régi Oscorp-vagyonból is bajosan lehetett volna kihozni (pláne, hogy Osborn évente minumum százmilliókat kellett öljön felszerelésbe és fejlesztésbe).
Meg persze eléggé kínosan röhejes volt az egész degenerációs hablaty a klónoknál, amikor Sinister évtizedekkel azelőtt megoldotta a tökéletes tömegklónozás kérdését. Sőt, Arnom Zola is. Nulla kontinuitás.
És persze az erőltetett történeti elemek a közepétől kezdődően már külön bónusz. A tizenkét évvel ezelőtt elmébe ültetett poszthipnotikus parancsszó, ami végső soron egy eléggé drabális hülyeséget ültetett belé, nos, talán ez volt az a pont, ahonnan teljesen menthetetlen lett a sztori, mert az alkotóknak minden létező ötlete elfogyott.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Pókember
« Válasz #791 Dátum: 2012. Január 18., 20:23:14 »
Amúgy a kíváncsi volnék nektek mi bajotok van a klón story-val?
Mert, hogy őszinte legyek én se vagyok odáig érte. Van benne egy pár dolog ami nagyon kiakasztott. Eleve az új Sakál, aztán ott görcsölünk 70 részen át, hogy valójában most a Vörös Pók Peter Parker vagy Pókember Peter Parker. Közbe megjelenik egy két régi gonosz, de olyan szinten ráül a töltelék storykra is, az egész klónozási dolog nyomasztó hangulata, hogy jaj.
A másik meg ugye a Pókgyilok a gyógyegér és Kanie a pszihopata. Kicsit már ekkor kezdett nekem sok lenni a raklap klónból. Aztán a legjobb a Pókgyilok halála aki addig tök sérthetetlennek tűnik és lezúg egy tetőről és kampec. Valami kreatívabbat is kitalálhattak volna.
Már bocs hogy így szemezgetek belőle, (főként azoktól akik nem olvasták) de annyi zagyvalék volt benne, hogy szerintem ezzel nem árultam el túl sokat.
És tényleg egyet kell értenem 30-40 füzetre ki lehetne herélni az egészet és még úgy is több mint elég.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #790 Dátum: 2012. Január 18., 12:13:41 »
A klón sztorik helyett szerintem inkább olvasd el ezt:

http://lifeofreillyarchives.blogspot.com/

A készítők visszaemlékezése a klón mizériára + minden (?) klón történet rövidebb-hosszabb összefoglalója egyben. Nagyobb élmény, mint maga a klón-saga, az tuti.

Valaki, ha jól tudom megcsinálta belőle a magyar fordítást is.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #789 Dátum: 2012. Január 18., 11:00:45 »
A szám amúgy - hogy a kérdésre is válaszoljak - valahol 90 és 180 közt lehet, szemlélettől függően.


Ez nem semmi! Köszi a választ!  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #788 Dátum: 2012. Január 18., 10:21:44 »
Sok. Pontos szám nincs, mert mindenki másként definiálja, hogy mi tartozik oda. A Marvel az eddigi legteljesebb gyűjteményt adja ki mostanában belőle, tíz darab növelt oldalszámú (átlag 14 füzetnyi tartalmú) kötet lesz. Hogy most ebben benne lesz-e a lezárás vagy csak a kétharmadáig (habár ez a kétharmad a füzetszám több mint 75%-át lefedi), még nem tudom, kérdezd Ben Reillyt, ő van olyan-- elvetemült, hogy pénzt ad ki érte, hogy birtokolhassa minden idők legnagyobb képregényes tömegszerencsétlenségét.
A szám amúgy - hogy a kérdésre is válaszoljak - valahol 90 és 180 közt lehet, szemlélettől függően. (Meg ízléstől. Bár ha úgy néznénk, akkor ha rajtam múlna, kb. 36 füzet lenne a teljes klón-sztori.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #787 Dátum: 2012. Január 18., 10:00:29 »
Még egy klón sztoris kérdés!  :badteeth: A sztori mennyi részből áll?? Úgy halottam nem egy rövid történet!  :headscratch:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #786 Dátum: 2012. Január 17., 23:18:10 »
Szerintem a klón sztoriknak inkább ne örüljön senki.  :lol:

Nem elérhető Cardas

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #785 Dátum: 2012. Január 17., 19:52:25 »
Még nem jutottam el odáig, hogy megköszönjem a klasszikus póki számokat, de most megteszem: KÖSZÖNÖM! :)
Sajna ezeket már nem találtam sehol, szóval most nagyon örülök, hogy újra elérhetővé váltak!  :worship:

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #784 Dátum: 2012. Január 17., 16:12:57 »
és a kézzel beírtak teljesen kiesnek, így a STom-féle Pók-termés meglepően alacsony számra korlátozódik (szó szerint három számjegynyi kézzel beírt volt ott, vagyis simán el tudnánk látni két-három beírót fő munkaidőben csak azzal, hogy azokat egy jobb szkenbe átpötyögje).

szerintem azért valamilyen aloldalon, esetleg külső tárhelyen lehet sokak örülnének, ha fellelhetőek lennének, aztán szépen lassan normálisan digitalizálva lennének, de ez csak az én véleményem

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #783 Dátum: 2012. Január 17., 12:45:40 »
Akkor várhatóak a klón sztorik is??? Annak nagyon örülök!
Még nem tudom. Lehet. Egyelőre ne készüljön rá senki inkább.
Idézet
Így olyan mintha nem is lenne leállás csak  egy Pókember hónap van tartva!
Hát ja. ;D Örülök, hogy tetszik, ezzel akartam/akartunk eredetileg két legyet ütni egy csapásra (csökkenteni a leállást és megszabadulni egy csomó kapott Póktól).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #782 Dátum: 2012. Január 17., 11:55:17 »
Mivel egyelőre a modern klón-sztorikat visszatartjuk

Akkor várhatóak a klón sztorik is??? Annak nagyon örülök!
A kirakott képregények nagy részét olvastam, de vannak nekem is újdonságok köztük! Örök hálám a képregényekért, és hogy még a nagy év elei leállás közben is kirakjátok őket! Így olyan mintha nem is lenne leállás csak  egy Pókember hónap van tartva!  ;D  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #781 Dátum: 2012. Január 17., 10:45:35 »
Kösz, átírtam. :)
Most megy ugye a klasszikus klón-saga, ami valami százötvenvalahányig tart. Utána jön még fél tucat. Mivel egyelőre a modern klón-sztorikat visszatartjuk, és a kézzel beírtak teljesen kiesnek, így a STom-féle Pók-termés meglepően alacsony számra korlátozódik (szó szerint három számjegynyi kézzel beírt volt ott, vagyis simán el tudnánk látni két-három beírót fő munkaidőben csak azzal, hogy azokat egy jobb szkenbe átpötyögje).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető joustoe

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 87
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #780 Dátum: 2012. Január 17., 10:29:02 »
Kedves Talgaby!

A mai nap kapcsán a dátum elírásra került, legjobb ismereteim szerint 17-e van nem 14.

Valamint sok képregény várható még ebből a sorozatból?

üdv joustoe

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #779 Dátum: 2012. Január 15., 15:29:34 »
Köszi az Amazing Spider-man 32-t!!! :worship: :worship: :worship:
A 33. részhez már volt szerencsém, és amikor elolvastam, kíváncsi lettem az előzményeire. Végre láthattam a 32. részt, és azt kell mondjam, hogy kissé meglepődtem. Meglepődtem azon, hogy amikor a 33. számot a 32. nélkül olvastam, úgy éreztem, hogy mindenről lemaradtam :(, ehhez képest az 33. epizód tökéletesen összefoglalta az előtte lévőt olyan szinten, hogy az már semmi újat nem tudott nekem mutatni.
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Pókember
« Válasz #778 Dátum: 2012. Január 13., 20:57:31 »
Kérdeztem tőle, hogy kell e neki de még nem válaszolt. Lehet megvan neki.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #777 Dátum: 2012. Január 13., 18:48:34 »
Ja, az. Az DP első felbukkanása, és csak egy része volt emlékeim szerint fenn a STomon, a maradék talán nitrónál.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Pókember
« Válasz #776 Dátum: 2012. Január 13., 17:39:34 »
Új mutánsok 98. Spidertromos a borító is.  De amúgy Deadpolos story.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #775 Dátum: 2012. Január 13., 17:32:19 »
Új Mutánsok? Tudtommal az Új Harcosok az, ami volt honosítva a Klón-sztorik miatt. Még nagyon régen a ComicSquadon láttam.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #774 Dátum: 2012. Január 13., 15:56:53 »
A klón-sztorik miatt. Volt egy történetük, amiben összeakasztották a bajszukat Spidercide-dal, emiatt félhivatalosan a klón-saga részét képezi az a füzet.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Pókember
« Válasz #773 Dátum: 2012. Január 13., 14:56:38 »
A múltkor a régi gépemen én még egy Új Mutánsok storit találtam. Szintén Spidertromos. Ne kérdezd miért ott lett honosítva. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #772 Dátum: 2012. Január 13., 10:50:12 »
Megmaradni minden megmaradt. Abból hogy mennyi került ki... igazság szerint rajtunk kívül tettek már ki oldalak onnan eléggé sokat. Ide jóformán a Pókok jönnek, meg pár apróság. És ha az egészből kivesszük a modern Klón-sagát és a páratlanul borzalmasan kinéző kézzel beírtakat, maradt kb. 50 füzet. Talán kicsit több, talán kevesebb. ASM-ből ha jól emlékszem, nincs három tucat elfogadható minőségű.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Pókember
« Válasz #771 Dátum: 2012. Január 13., 10:40:06 »
A régi spidertromos cuccból mennyi maradt meg úgy sac per kb. ?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #770 Dátum: 2012. Január 13., 07:37:27 »
Én még mintha anno Sosi oldalán is láttam volna ezek közül néhányat!
Mert anno sosi magára vette, hogy elkezdi lehetőleg sorrendben digitálisan beírni a régi, kézzel beírt majd úgy digitalizált változatokat. Még egy darabig találkozni fogtok a nevével a most kirakottaknál, utána viszont olyanok jönnek, amik nála már nem voltak fenn. De lesznek majd olyan darabok is, amik szpÁDÁMen saját kis vackában is fenn voltak sokáig.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Rebellis

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • Karma: +3/-4
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #769 Dátum: 2012. Január 12., 22:28:11 »
Most volt csak alkalmam elolvasni az Elektrós sztorit, és visszavonom amit nemrég a rajzokról mondtam. Ebben a részben kifejezetten tetszettek. Továbbra is nagy élmény olvasni ezeket a régi darabokat, nagyon köszönöm. :)

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #768 Dátum: 2012. Január 12., 17:59:24 »
Én még mintha anno Sosi oldalán is láttam volna ezek közül néhányat!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #767 Dátum: 2012. Január 12., 17:53:17 »
Jelenleg is a régi spidertomos képregényeket pakoljuk ki, csak ezt a főoldalon így explicite nem akartam leírni. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #766 Dátum: 2012. Január 12., 17:47:38 »
Talgaby:a régi honosítások közül meg ami megjelenhet, az itt meg fog jelenni.

A régi Spidertomos képregényekre is számíthatunk? Engem a klónos történetek érdekelnének!