Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 229002 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető omegab93

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #705 Dátum: 2011. Július 15., 10:30:10 »
a polgárháborús sztorit?
mmint pókember szemszögéből? mert a polgárháború képregénykönyvet ismerem, az megvan...
A világot rák gyötri... A bűnözés rákja! és ezt ki kell VÁGNI! (Robotzsaru 93\3 12.szám)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #704 Dátum: 2011. Július 14., 14:59:48 »
Felszámolják fizetésképtelenség miatt a kiadóját, meg egyéb ilyen trivialitások.
Amúgy nem állt le, az Egmont és a Kingpin folyamatosan ad ki.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető omegab93

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #703 Dátum: 2011. Július 14., 14:13:30 »
Pókember a best! :)
nem tudjátok M. o.n az árulás miért állt le?
A világot rák gyötri... A bűnözés rákja! és ezt ki kell VÁGNI! (Robotzsaru 93\3 12.szám)

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Pókember
« Válasz #702 Dátum: 2011. Július 12., 21:32:46 »
Nekem mindig a magánéleti szálak tetszettek jobban, nem annyira a bunyó. Mondhatnám, Peter személyisége.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #701 Dátum: 2011. Július 12., 07:12:13 »
Igen, engem pont ez fog meg bennük. Többnyire egyrészesek, nem kapcsolódnak igazán semmihez, cserébe viszont ott nyugodtan ki lehetett találni egész izgalmas történeteket, miközben egy csomó figurával ismerkedünk meg a Marvelen belül. Plusz szerintem az ötletességük eléggé üde színfolt az ASM akkori már eléggé beállt ellenfél jön - Póki bajban - magánéleti szálban megszívja - magánéleti szál kicsit javul - kitalál valamit az ellenfél ellen és leveri ujjgyakorlatokhoz képest.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Pókember
« Válasz #700 Dátum: 2011. Július 11., 23:26:41 »
Ezzel nem igazán tudok egyetérteni, szerintem sokkal szórakoztatóbbak voltak az ottani történetek, a Claremont-Byrne szakaszt meg be is választották az évtizedének legjobb sztorijai közé.
Szerintem csak nosztalgiából. :) Az egész MTU sorozat amolyan érdekesség volt (bunyó, majd team-up), de számomra majdnem semmi maradandó belőle. Inkább töltelék sztorik, mint amik mentem is a magyar CSP végein.

Nem elérhető menyus80

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #699 Dátum: 2011. Július 10., 16:22:44 »
Köszi a Pókfejet remélem állandó látogató lesz az oldalon. Iszonyúan hiányoznak ezek a régi sztorik szerintem ezek a legjobbak. Esetleg a régi Spidertomos oldalon lévő hiányokat lehetne folytatni?
Még sokat kérek.  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #698 Dátum: 2011. Július 10., 14:37:16 »
Ezzel nem igazán tudok egyetérteni, szerintem sokkal szórakoztatóbbak voltak az ottani történetek, a Claremont-Byrne szakaszt meg be is választották az évtizedének legjobb sztorijai közé.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Re:Pókember
« Válasz #697 Dátum: 2011. Július 10., 00:43:36 »
Lényeg rengető ismét sittre került utána megszökött és csatlakozott utána egy újabb Pókember ellenségeit tömörítő szövetséghez, de ezután ismét irány volt a vigyorgó.
Ugyanez volt a Deadly Foes of Spider-Man minisorozatban is. :)

A Marvel Team-Up sorozat nagyságrendekkel gyengébb, mint az ekkori Amazing volt...

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #696 Dátum: 2011. Július 09., 14:33:22 »
Talgaby-nak és Kimré-nek köszönöm a Csodálatos Pókember 73.-at!  :worship:

Peter-nek mekkora szövege volt bunyó alatt!  :badteeth:
Érdekes karakter ez a Markó; tuti, hogy mesterséges módon lett ilyen erős!
Szépen összegyűlt a ,,nép'' (Markó, Connors doki, Ezüstsörény) a végére!  :rolleyes:
Jameson szokás szerint hozta a formáját...  ;D

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #695 Dátum: 2011. Július 06., 10:26:18 »
Ez nagyszerű hír! :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #694 Dátum: 2011. Július 06., 09:59:59 »
Valószínűleg lesz. Olyan két-három éve már, hogy ezek a fordítások készültek, és nem tudom, meddig vannak meg, de talán 76-ig. Reméljük, elkészül még az a pár szám, bár én utána inkább a Claremont-féle MTU-ra váltanék.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #693 Dátum: 2011. Július 06., 09:58:03 »
Üdv! Köszi a 73. részt,talgaby,kimre! :worship: :worship:
Ez a rész teljesen új volt nekem is,így alig vártam,hogy láthassam.A grafika kiváló a kornak megfelelően és a történet is tetszett.Ez a Hústorony Markó nem szimpla izompacsirta,lehet róla tudni valamit,hogy honnan szerezte az erejét és milyen erő kategóriába tartozik?Connor doki bekapcsolódik a történetbe a folytatásban,lesz 74. szám?

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #692 Dátum: 2011. Július 04., 21:31:50 »
Köszönöm a Csodálatos Pókember 73-at! :worship: :worship:
A történetben látszik, hogy itt most nagyjából Pókember került főszerepbe és az új ellenség. Meg persze háttérbe is vannak más ellenfelek.
A kőtábla történetre én emlékszem, hogy animáció sorozatba is volt.
És ez a 73-as tényleg új képregény, amit még eddig sehol se láttam magyar változatba, kivéve itt a HZs-on.
Sok sikert kívánok nektek a továbbiakban!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Pókember
« Válasz #691 Dátum: 2011. Július 04., 21:25:50 »
Amúgy köszi a mai részt!:) Ezt a táblás storyt ugye feldolgozta annó az egyik anámciós sorozat is?
Igen, kicsi koromban láttam én is. :)
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Pókember
« Válasz #690 Dátum: 2011. Július 04., 20:51:07 »
szegény Rengető amikor az Ostor rászállt még meg is gárgyult.
Tényleg? Erről tudsz még írni? Mikor történt?

Idézet
De sok ilyen gonosz volt, Rinó se a legmeghatározóbb gonosz már pl. (ha tévedek cáfoljatok meg).
Meg Mysterio is nagyon eltűnt az utóbbi években.

Az első Mysterio meg is halt nem? A amúgy Gyík is ilyen lett A Kín után, vagy csak én láttam keveset belőle?

Amúgy szerintem nekik a véget az olyan gonoszok jelentették pl. mint Venom, Vérontó, vagy a Traveler, aztán a Klónzás után teljesen el is felejtették őket, utána ugye jött Morlun, meg eleve megszaporodtak ezek a többrészes drámai sagák ők meg kimaradtak aztán pedig a jelen kor. A polgárháború, szuperhősök egymás ellen mindnek egyáltalán szuper gonosz. :) Bár most hogy az lecsengett kíváncsi vagyok mi jöhet még. Lehet elkezdik a reneszánszuk élni. Bár kétlem.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 04., 21:02:57 írta Summers »

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Pókember
« Válasz #689 Dátum: 2011. Július 04., 20:44:16 »
Na igen. megtaláltam, az Alvilág Ostora. Ahogy mondtam a számban van is egy kép rengető elmélkedéseiből ahol jól láthatóan pali kifektetett egy raklap középkategóriás bűnözőt.  Rengető amúgy is kicsit ideggyenge figura, Pókembertől is eléggé félt a sok verés után az Ostor meg nem csak megverni akarta és ebbe a tudatba kicsit széthullott. Nagyjából amikor képbe került visszatért New Yorkba és ellopott egy kompresszort a NASAtól amivel fel akarta erősíteni a vibrálóját. (Ez hála az okoskodó May néninek sikerült is mert pont akkor jelent meg amikor Pókember lekapcsolta volna már,) de ezután még ennek ellenére is sikerült leverni újra.
Az Ostorról azt érdemes tudni, hogy a számban volt egy dokumentáció Rengetőről és a pali eléggé ilyen túlmisztifikált fantomlénynek volt benne beállítva aki kicsit olyan volt mintha csak Herman rémképeiben létezett volna. Az adattáron nézegettem elvileg tényleg volt egy Ostor nevű pali de elég hiányosak az infók róla. Lényeg ez nem összekeverendő a másik Ostorral aki azt hiszem Vasember ellenfél volt talán. De ebben nem vagyok biztos.
Lényeg rengető ismét sittre került utána megszökött és csatlakozott utána egy újabb Pókember ellenségeit tömörítő szövetséghez, de ezután ismét irány volt a vigyorgó.
Ha valaki pontosabban tudja, akkor nyugodtan szóljon rég volt és csak egy régi füzetet átfutottam szóval...:)
Amúgy ez az angol lapcímet nem néztem meg de az Amazing alatt futott és azt hiszem a semic féle Pókember 103. száma volt. De elfelejtettem megnézni.:) Ha X-men story lenne és nem több mint 10 éve lett volna tudnám fejből is.:)

Amúgy köszi a mai részt!:) Ezt a táblás storyt ugye feldolgozta annó az egyik anámciós sorozat is?

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #688 Dátum: 2011. Július 04., 15:32:02 »
Idézet
Ez abban a korszakban volt már amikor Peter szülei "visszatértek" de majd este mondok egy pontos lapszámot.

 Ja igen, ez a szám nekem is megvan valahol.

 Na de köszönöm az újabb részt, klasszikus hangulat megvolt, az is érdekes lesz, hogy Connors-nak mi köze lehet a táblához. a honosítás is jó lett, a rajzok is, bár a szinezésnél Robbie meg Randy kissé szürke lett, gyomorproblémák?  :badteeth:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #687 Dátum: 2011. Július 04., 10:32:46 »
Idézet
De a lényeg dióhéjban annyi ha jól emlékszem, hogy volt egy pali az Aki az Alvilág Ostorának nevezte magát. És sorra elkezdte x-elgetni a Marvel középkategóriás szuper bűnözőit.

Most, hogy mondod; nekem is ismerős valahonnan ez a story...
Utánanézek!  :brow:

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Pókember
« Válasz #686 Dátum: 2011. Július 04., 10:27:50 »
Estére többet, addigra kikeresem a régi dolgaimat a szekrényből.:) (27 évesen még ma sincs szivem kidobni ez gáz?)
De a lényeg dióhéjban annyi ha jól emlékszem, hogy volt egy pali az Aki az Alvilág Ostorának nevezte magát. És sorra elkezdte x-elgetni a Marvel középkategóriás szuper bűnözőit. Rengető akkor már nem igazán élte fénykorát és amikor "a kis barátai" elkezdtek hullani ő egyre inkább beparázott, hogy őt is sorra veszi. Ahogy múlt az idő Rengető egyre inkább kezdett paranoiddá válni ami odáig fajult, hogy már minden sarkon azt várta mikor lövik agyon és ennek hála teljesen szétesett. Hosszú időre eltűnt New Yorkból, majd visszajött, hogy megszerezzen valami kütyüt ami felerősítheti a vibrálóját és legyőzhetetlen lenne. Ez abban a korszakban volt már amikor Peter szülei "visszatértek" de majd este mondok egy pontos lapszámot. Azt hiszem az Amazingben volt. Lényeg a lényegben Pókember hiába nála volt a cucc megint leverte és rengető megint ment a sittre. Ezután nem sokkal a semic féle magyar kiadás félbeszakadt.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Pókember
« Válasz #685 Dátum: 2011. Július 04., 00:17:37 »
szegény Rengető amikor az Ostor rászállt még meg is gárgyult.
Tényleg? Erről tudsz még írni? Mikor történt?

Idézet
De sok ilyen gonosz volt, Rinó se a legmeghatározóbb gonosz már pl. (ha tévedek cáfoljatok meg).
Meg Mysterio is nagyon eltűnt az utóbbi években.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Summers

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
Re:Pókember
« Válasz #684 Dátum: 2011. Július 04., 00:01:50 »
Nagyon köszi a régi pók storykat!:) Hosszú idő óta hiányoznak ezek a Zöld Manó első korszakából származó Gwen halálát megelőző régi történetek. Jó látni, hogy ezeket nem felejtettük el. És remélem sok ilyen lesz még.:)

Amúgy meg tényleg szegény Rengető itt még fénykorát élte, utána lehasználódott amikor az Ostor rászállt még meg is gárgyult. De sok ilyen gonosz volt, Rinó se a legmeghatározóbb gonosz már pl. (ha tévedek cáfoljatok meg).

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #683 Dátum: 2011. Július 03., 20:33:25 »
Csatlakozom én is. Tényleg jó hír, hogy majd lesznek ilyen klasszikus Pókember képregények.
És én is köszönöm az eddigi klasszikus Pókember képregényeket.
Sok sikert kívánok nektek a honosításhoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető pavel

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #682 Dátum: 2011. Július 03., 19:02:45 »
Köszönöm én is ezeket a klasszikusokat. Már régóta hiánycikk a jó öreg Pókfej.
Kimrének kitartást a beírásokért. Nagyon sok embernek okoz ezekkel a képregényekkel örömet.
Várom az új részeket.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Pókember
« Válasz #681 Dátum: 2011. Július 03., 17:05:12 »
Idézet
(Marvel Csapat történetek lesznek majd még a Zsákon?)
Ha kimrének lesz kedve és ideje beírni, akkor lesznek.

Idézet
Kiderült a későbbiekben, hogy mi lett a táblával?
Igen. Még három rész van belőle, ha jól emlékszem, holnap jön a következő.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #680 Dátum: 2011. Július 03., 16:55:27 »
Én is örülök neki, hogy több Pókember képregény lesz majd az oldalon!  :ugral:
(Marvel Csapat történetek lesznek majd még a Zsákon?)

Köszönöm a 71.-et és a 72.-őt!  :worship:
May néni most tényleg jó színben volt!  :badteeth:
JJJ nem semmi fazon, égő szivarral a szájában elalszik a kórházi (!) ágyon...  ;D
Varangy most viszonylag normálisan viselkedett...  :badteeth:
Higanyszál se semmi; elmegy az Angyalok-hoz, akik nincsenek otthon, erre gondol egyet, nosza rajta, elkapom Pókember-t (azon csodálkoztam, hogy otthagyta Wandá-t)...  ;D
Az AoA-ban szimpatikus karakter volt; én szerettem akkor is, amikor az X-Faktor tagja volt!  :rolleyes:
Rengető itt tényleg elég kemény ellenfél volt!
Aztán az idő múlásával egyre jelentéktelenebbé vált...
Kiderült a későbbiekben, hogy mi lett a táblával?

Nem elérhető scorpi

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +3/-0
Re:Pókember
« Válasz #679 Dátum: 2011. Július 03., 16:39:03 »
 :D
Köszi szépen a válaszokat és előre is a honosításokat!

Már virul a búrám előre!

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #678 Dátum: 2011. Július 03., 14:03:22 »
Köszi az újabb részeket! Mindkettő szórakoztató volt, Annál a szövegnél, hogy May néni kivértelessen nincs a halál közelében, beröhögtem ;D. A Rengetős résznél azt nem nagyon értettem, hogy a sajtó honnan tudta meg, Stacy kapitány hol őrzi a kőtáblát, ez kissé erőltetett volt.   
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #677 Dátum: 2011. Július 03., 12:56:53 »
Igazából egy cirka kéthavi-negyedéves klasszikus ASM-sorozat várható maximum, attól függően, kimre hogy bírja és tart kedve hozzá. Pókból csak a Lee-féléket meg a Spectacular v1 első évtizedét volna kedvem amúgy is fordítani, meg a Claremont-féle MTU-kat (amúgy sanszos, hogy ha kimre marad, akkor ezek fognak hozzá kerülni).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Pókember
« Válasz #676 Dátum: 2011. Július 03., 12:40:17 »
Idézet
Kérdésem, hogy nem indulna esetleg egy afféle Pókemberes rovat, ahol a régi magyar kiadásból, (és az esetleg Spidertomról is) kimaradt történeteket honosítanátok?
Ráhibáztál. :) Igazából a mostani Pókember-minimaraton apropója az volt, hogy érkezett egy beíró (kimre), aki ezekkel foglalkozik, így remélhetőleg be tud indulni ez a részleg. Holnap már olyan történet következik, amit ő írt be, és eddig még sehol nem volt olvasható magyarul.

Idézet
Főleg mivel amennyire tudom, már a hazai kiadás is teljesen megszűnt március óta, és már sehol nem adják ki ezeket, beleértve a többi honosító oldalt is.
De, a Kingpin még foglalkozik Pókember-történetek kiadásával. Ha nem tűnik fel a Semicnek valamiféle utóda, át fogják venni a Polgárháborúhoz kapcsolódó történetek kiadásától az egészet.
"I'm so meta, even this acronym"