Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 229256 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Pókember
« Válasz #1245 Dátum: 2017. Május 14., 11:25:10 »
Egy kérdés. Olvasztár egy ideig jó fiú volt. Gondolom ez se tartott örökké úgye?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Pókember
« Válasz #1244 Dátum: 2017. Május 11., 14:32:33 »
Látszólag megölték, úgy rémlik.
És a Marvelt ismerve szerinted mennyi ideig maradt halott? ;)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Pókember
« Válasz #1243 Dátum: 2017. Május 11., 12:36:24 »
Köszi a választ, Sepi! 06:46? Koránkelő. :)
Nekem a képregények maradék néhány oldalain szereplő sztorik általában nem tetszettek, mert elég olcsónak tűntek. Mai fejjel pedig egyértelműen látom, hogy harmadvonalasak.
Mondjuk a Rozsomák-Kitty Pride sztori nem volt gáz, Ogun pedig kimondottan tetszett. Szomorú maszk, japán-hatású ruha, kard.  Ő egyébként valami démon, vagy ember? Esetleg Rozsi régi mestere? Már rég nem vettem elő azokat a számokat, nem emlékszem. Látszólag megölték, úgy rémlik.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #1242 Dátum: 2017. Május 11., 06:46:43 »
Szerintem inkább az állt a háttérben, hogy akkoriban elég sokan kérdezték a levelezési rovatban (legalábbis úgy rémlik), hogy Köpeny és Kard visszatér-e valamikor (ez megint betudható annak, hogy kicsi rálátásunk volt a Marvel univerzumra és olyan karaktereket kértek az olvasók akikkel már találkoztak, legyenek azok bármennyire is gyengék). Gondolom ezért kerestek olyan sztorit, amit le lehetne adni velük, és ezért eshetett erre a Marvel Team-Up sztorira a választás. Ebben benne voltak ők is és Pókember is, valamint az akkoriban népszerű X-Menből az Új Mutánsok. Más ilyen sztorit nem is tudtak volna választani, többet nem is szerepeltek együtt Pókemberrel.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Pókember
« Válasz #1241 Dátum: 2017. Május 10., 08:57:06 »
Köszi a Múzeumnak az olvasztáros történetet!
Az első sztori elég jó, anno is tetszett, de a második... gyerekkoromban is minden idők talán leggyengébb történetének tartottam, Köpeny, Kard, kismutánsok, meg valami banda, ami elrabolja őket, úgy rémlik, így volt. Ráadásul ez a Köpeny-Kard agónia elég sok számon keresztül tartott, a szerkesztő valamiért nagyon bízott ebben a történetben, hogy leadta... ;D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Pókember
« Válasz #1240 Dátum: 2017. Május 04., 12:18:48 »
Köszi! Nekem az ugrott még be a dalszövegekről, hogy Superman-Pókember közös kalandjában betörnek Luthor bázisára és Pókfej valami olyasmit mond Supinak, hogy "Akár a Friderikusz Show-ban is felléphetnél."  :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #1239 Dátum: 2017. Május 02., 17:27:50 »
A Sakálnak segített virgonckodni az első klónsztoriban, talán egy összefoglaló oldalon megemlékeztek még róla.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Pókember
« Válasz #1238 Dátum: 2017. Május 02., 15:57:25 »
Magyarul csak ennyi.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Pókember
« Válasz #1237 Dátum: 2017. Május 02., 15:31:26 »
Köszi a Pókember honosítást! Jó kis történet volt a Grizzly, anno rengetegszer végigböngésztem.
Egyébként volt ennek a Max Markham gyereknek más megjelenése is, vagy csak ennyi?
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Pókember
« Válasz #1236 Dátum: 2017. Március 06., 22:19:05 »
Na ez az ellenpélda, ilyet nem szabad, meg Fábry Show meg hasonlók, de a cikkben szereplő behelyettesítésekkel nincs gond.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #1235 Dátum: 2017. Március 06., 21:12:56 »
A Zöld Manó halála sztorit nekem majdnem megölte egy fókusz plusszos szöveg, amit elsütöttek benne. Nagyon felhúztam magam rajta, majdnem dühöngtem rajta a végéig, ami nagy kár lett volna, mert elég érzelmes egy történet, végül szerencsére már nem gondoltam rá az utolsó oldalakon.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Pókember
« Válasz #1234 Dátum: 2017. Március 06., 19:12:46 »
Én is azt képviselem, hogy ha lehet, ki kell cserélni valami odaillő, de magyar slágerre. De nagyon ügyelni kell a választásnál, mert simán gagyinak hathat.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #1232 Dátum: 2017. Március 05., 13:25:38 »
Ez egy nagyon jó kérdés, de erre tuti nem kapunk soha sem választ.

Közben javítva a 38-as szám. Felkerült a hiányzó oldal.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #1231 Dátum: 2017. Március 05., 13:09:33 »
A Semic vajon hh nem adta ki soha az első számot, amikor elkezdett klasszikus történeteket is megjelentetni?

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #1230 Dátum: 2017. Március 05., 08:26:05 »
A klasszikus Pókemberek kapcsán: Én úgy tudom a Kingpin nem fog a ASM 39-től korábbi számokat kiadni. Tehát az általatok megkezdett és a 21-ig jutott részeket 38-ig simán be lehet fejezni.
Ez még nem jelenthető ki ennyire egyértelműen, úgyhogy jobb a békesség alapon inkább nem foglalkozunk tovább a sorozat honosításával.

Ugyanakkor jelezném, hogy a Csodapók 38 még mindig hibás. :/ Duplán van meg egy oldal egy másik helyett.
Be tudod linkelni a hibás oldalt? Mert akkor megpróbálom javítani.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető ratij

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #1229 Dátum: 2017. Március 05., 08:06:42 »
A klasszikus Pókemberek kapcsán: Én úgy tudom a Kingpin nem fog a ASM 39-től korábbi számokat kiadni. Tehát az általatok megkezdett és a 21-ig jutott részeket 38-ig simán be lehet fejezni.
Ugyanakkor jelezném, hogy a Csodapók 38 még mindig hibás. :/ Duplán van meg egy oldal egy másik helyett.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #1228 Dátum: 2017. Március 04., 18:38:33 »
Mások ezt hogy látták?

Ezt nem tudom   :hehe:
Nekem csak a civilek rajzolása tetszett tőle, pl. gyönyörű MJ-t tudott rajzolni, de a pókembere sosem tetszett, valahogy "2D"-snek láttam... pont Meki ellentéte, nála a civilek voltak botrányosan rondák.

kapkodnia kellett szűk miatt.

Ezt kifejtenéd bővebben?  ;D

Szűk határidők akart lenni.  :headscratch:  :hehe:

A 2D-s dologgal egyetértek bizonyos fokig. Viszont - Sepinek is válaszolva - én a mai napig vissza tudom nézni ezeket a füzeteket és mondjuk a Zöld Manó, Sírkő, Grizzly részek szerintem tök rendben vannak, kifejezetten csípem őket vizuálisan. Aztán a Szellemlovas történet, meg amit később láttam tőle külföldi magazinokban az már nem volt az igazi finoman szólva.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #1227 Dátum: 2017. Március 04., 18:21:20 »
Viharszigeten az egyik ilyen team up képregényben Pókember és Doctor Strange szerepelt, na annak a rajzstílusától én szabályszerűen hányingert kaptam, bár lehet másoknak nagyon bejön az a szürreális formavilág.
Az ha jól sejtem, akkor az Ultimate Team-Up egyik száma lehetett. Azokban valóban voltak elég "érdekes" rajzok. De amúgy manapság pont a Marvelnél lett nagy divat ilyen szürreális rajzolókkal készíteni a képregényeket. A DC-nél ezerszer jobb rajzolók vannak a legtöbb címen.

Saviuk rajzai nekem az elején nagyon bejöttek, később viszont sokat romlott.
Nagyjából nekem is ez a véleményem róla. Bár én inkább úgy látom, hogy régebben, amikor ezek a számok megjelentek, sokkal jobban tetszett a rajzstílusa, mert hasonlított a sorozat elejében lévő rajzokhoz. Viszont manapság már sokkal inkább nem tetszik a rajza. Amikor a PPP-t csináltam, kifejezetten utáltam a rajzait retusálni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető dorian07

  • Stormtrooper
  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 36
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #1226 Dátum: 2017. Március 04., 17:55:15 »
Igazad van Micho, legközelebb odafigyelek a módosításra!
Hogy valami témába illőt is mondjak: Viharszigeten az egyik ilyen team up képregényben Pókember és Doctor Strange szerepelt, na annak a rajzstílusától én szabályszerűen hányingert kaptam, bár lehet másoknak nagyon bejön az a szürreális formavilág.
Éljen a Birodalom!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Pókember
« Válasz #1225 Dátum: 2017. Március 04., 17:38:59 »
Mások ezt hogy látták?

Ezt nem tudom   :hehe:
Nekem csak a civilek rajzolása tetszett tőle, pl. gyönyörű MJ-t tudott rajzolni, de a pókembere sosem tetszett, valahogy "2D"-snek láttam... pont Meki ellentéte, nála a civilek voltak botrányosan rondák.

kapkodnia kellett szűk miatt.

Ezt kifejtenéd bővebben?  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 04., 17:53:41 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #1224 Dátum: 2017. Március 04., 16:09:57 »
Saviuk rajzai nekem az elején nagyon bejöttek, később viszont sokat romlott. Venomot például borzalmasan rajzolta. Az is elképzelhető, hogy rajta sokat tudott segíteni egy jó kihúzó, vagy jó színező, de az is lehet, hogy csak trehányabb lett idővel, vagy éppen hogy kapkodnia kellett szűk miatt. Mások ezt hogy látták?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Pókember
« Válasz #1223 Dátum: 2017. Március 04., 14:01:26 »
Elnézést kérek ha floodolok.

Ha tudod, akkor ne tedd... ott a módosít gomb ;)

és csak azt szeretném mondani, hogy ilyen történeteket én is szívesen olvasnék.

Érthető, de mivel a Kingpin kiadó folyamatosan jelenteti meg a Peter Parker: Pókember különszámaiban a klasszikus sztorikat, ezért mi leálltunk vele. Tudom, hogy kevés az évi egy adag belőle, de reméljük, hogy egyszer sűrűbben is megjelenhet.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető dorian07

  • Stormtrooper
  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 36
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #1222 Dátum: 2017. Március 04., 13:13:49 »
Újraolvastam a Csodálatos Pókember 14. számát. Azon gondolkodom, hogy csak nekem tűnik intelligensebbnek Hulk a szokásos jelleméhez képest?

***
Elnézést kérek ha floodolok. Láttam, hogy korábban egy ember érdeklődött a korai Pókember képregények honosítása iránt, és csak azt szeretném mondani, hogy ilyen történeteket én is szívesen olvasnék.
Nagyon erősen hangsúlyozom, hogy ez nem követelés, csak egy vágy kifejezése.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 04., 14:00:37 írta Micho »
Éljen a Birodalom!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #1221 Dátum: 2017. Február 23., 18:35:11 »
Igen, én tudtam. Ezért lelhető fel nálunk még a mai napig rengeteg skandináv képregény.  :) Szerintem most hasonló a helyzet a lengyeleknél. Ott nyomnak manapság nagyon sok kiadványt más országoknak. Ha minden igaz, akkor az Eaglemoss-os DC kötetek is ott készülnek.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető nightlife

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 18
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #1220 Dátum: 2017. Február 23., 07:27:09 »
Ez a különszám nekem megvan a mai napig, pár évenként elolvasom... :) A legelső szuperhős(ök) nálam Pókember, Kazar, Hulk, Superboy  és asszem a Fantasztikus négyes voltak még 1985 körül... csak svéd, norvég meg egyéb számomra ismeretlen nyelveken.. :) Azt tudtátok, hogy ezeket a képregényeket itthon nyomtatták külföldi megrendelésre bérmunkában? Ismerőstől kaptam jópár számot annak idején... 

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #1219 Dátum: 2017. Február 21., 11:49:22 »
(amire ott nem tudtam, mert hiányzott a szólj hozzá opció):
Azt nem értem én sem, hogy miért hiányzik onnan.  :nemtudom:

Egyébként valahogy így voltam vele én is. Bár pontosan nem tudom behatárolni, hogy melyik is lehetett a legelső. Talán a legelső He-Man lehetett úgy '88-'89-ben, még egy hangalámondásos szinkronos rajzfilmben. Aztán valamikor akkoriban találkoztam Bécsben egy bevásárló központban Marvel-es zsebkönyvekkel. Persze akkor még fogalmam sem volt, hogy kik azok, de jól nézett ki. Meg szintén ebben az időben kaptam kölcsönbe valami skandináv Pókember képregényt. Így talán a Marveles karakterek lehettek az elsők akikkel találkoztam, azon belül is Pókember. Aztán persze jöttek a magyar nyelvű képregények, Fantom, Pókember, meg persze a Batman mozifilm és a képregény.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #1218 Dátum: 2017. Február 21., 08:03:00 »
Válaszolva a főoldali kérdésre (amire ott nem tudtam, mert hiányzott a szólj hozzá opció):

Az első szuperhős, akivel valaha találkoztam az valószínűleg a Fantom volt, valamelyik Bobó, vagy Góliát képregényben reklámként. "A dzsungel vándorló szelleme." Később lett is egy jó kis Fantom képregényem, de szerintem addigra már láttam a Pókembert is valamelyik belső borítón. Az első szuperhős képregény, amim volt, az valószínűleg a Tini Titán Teknőcök volt, de addigra már természetesen rongyosra néztem a filmet.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Pókember
« Válasz #1217 Dátum: 2017. Január 09., 09:48:10 »
:lol: Nem mindegy azért.  ;) De egyébként tényleg mekkora feelingje volt anno az aluljárókban lévő újságosoknak. Én is mindig nálunk nézegettem a kínálatot, és néhány régihez egész olcsón lehetett hozzájutni.  :D
Igen, mindig olyan izgalommal közelítettem hozzájuk, hogy vajon most mit látok meg a kirakatban. :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #1216 Dátum: 2017. Január 09., 09:38:14 »
 :lol: Nem mindegy azért.  ;) De egyébként tényleg mekkora feelingje volt anno az aluljárókban lévő újságosoknak. Én is mindig nálunk nézegettem a kínálatot, és néhány régihez egész olcsón lehetett hozzájutni.  :D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.