Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 119000 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető turkia

• Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Rozsomák
Re:Pókember
« Válasz #1202 Dátum: 2016. Augusztus 26., 09:51:23 »
Vagy egy elég komoly választási beszéd. :nezze:
Gyerekkoromban úgy voltam Mcfarlane stílusával, hogy amikor kijött a Spawn a Semic-től, ott megtetszett a története. Persze a Pókemberből már ismerős volt ez a remegős stílus (régi Jackie Chan kung fu filmben lehetne egy technika neve), de egy ideig nem zavart annyira.
Aztán jött a nyomozópáros, meg a karikatúra-emberkék és elég rendesen besokalltam, utána már pusztán "becsületből" vettem a Spawn-t, bár a vége felé (sőt, közepétől) nagyon leült a sztori, Spawn folyamatosan a csövesekkel lakott a sikátorban, a nyomozók meg rendre...nyomoztak...

Mondjuk Venomot jól rajzolta (persze nem Brock-ként!!), Venomnak jól áll az a nagy áll  :lol:, főleg amikor a Tengertaréjon harcolnak, meg előtte a hentesnél. Na az a hústépős rajz is elég jó a féldisznóval.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Sepi

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Nem: Férfi
« Válasz #1201 Dátum: 2016. Augusztus 25., 21:16:03 »
Én is a fejemet fogom McFarlane arcaitól. Pláne az általad is említettektől.
Alakítsunk Anti-McFarlane Clubot.  ;D

Igen-igen, majd jön a szeptember, aztán minden megoldódik, lesznek kommentelő "tömegek", hidegfúzió, meg örök élet. :D
És persze ne felejtsd el: világbéke.  :hehe:
Ez már olyan, hogy egy szépségkirálynőnek is nyerő beszéd lenne.  :sm-clap:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Elérhető Farek

• Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1200 Dátum: 2016. Augusztus 24., 13:47:03 »
Igen-igen, majd jön a szeptember, aztán minden megoldódik, lesznek kommentelő "tömegek", hidegfúzió, meg örök élet. :D
És persze ne felejtsd el: világbéke.  :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1199 Dátum: 2016. Augusztus 24., 12:13:52 »
Mi vagyunk a képregényes tábor ultrái. Igazi kemény gyerekek. :sm-clap:

Elérhető Farek

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1198 Dátum: 2016. Augusztus 24., 10:16:41 »
Neten mindenki nagyon erős és ráadásul veszett agresszív, nem is értem. :omg:
Mivan, mivan, MIVAN??? Mit nem értesz, he???  ;D ;)

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1197 Dátum: 2016. Augusztus 24., 09:06:26 »
A magam részéről ez az egyetlen olyan oldal, ahova élő regisztrációm van és írok bármit is. Komolyan, máshol egy egyszerű PS4-es komment miatt elküldik az emberek egymást a pi...ba, origo-t, mno-t, index-et és társait meg sem említem, hogy ott mi megy...  Neten mindenki nagyon erős és ráadásul veszett agresszív, nem is értem. :omg:

Elérhető Farek

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1196 Dátum: 2016. Augusztus 23., 16:04:38 »
Ha már rajzolókat sorolunk, nekem Romita, Byrne ÉÉÉS főleg Buscema az abszolút favorit.
Keblemre!  :lol:
Én is a fejemet fogom McFarlane arcaitól. Pláne az általad is említettektől.

Most nézem, majd' egy hónap az utolsó hozzászólás óta. Uborkaszezon van??
Majd amikor minden olvasó visszatér a szabadságról, lesz több hozzászólás is. Erősen ajánlom!!!!  :fatestapolo: :fatestapolo: :fatestapolo: :brow: ;D

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1195 Dátum: 2016. Augusztus 23., 15:54:39 »
Köszi a Pókfej 80. számát!!  :bravo:

Kellemes nosztalgia, de mindig rá kell jönnöm, hogy mennyire nem bírom Mcfarlane technikáját. Pl a stílus esszenciája a 9. oldalon lévő sablonos Sable-fej, meg May néni a 11. oldalon. Mondjuk az a bajuszos hivatalnok is rettentő a tipikusan túlnyújtott fejjel, meg a szokásos csücsöri szájjal.  :o
"Bírom" Kapi flegma beszólásait is. Pl: "Csak NÉHÁNY tucat őr..."
Az alsóhangon 24 gépfegyveres alak...de ugye ez egy nőnek, meg egy pasinak, aki egy darab vassal hadonászik, semmiség.

Ha már rajzolókat sorolunk, nekem Romita, Byrne ÉÉÉS főleg Buscema az abszolút favorit.

Most nézem, majd' egy hónap az utolsó hozzászólás óta. Uborkaszezon van??

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
    • http://halozsak.tlof.hu
« Válasz #1194 Dátum: 2016. Július 30., 11:32:16 »
Na, akkor már csak cirka 198 ember kell, hogy talán megérje a beletolt idő. ;D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Jimmy Star

• Mulder ügynök
  • *
« Válasz #1193 Dátum: 2016. Július 30., 00:20:00 »
Talgabynak:

Én is szeretem a klasszikus Pókembert, így már a második vagyok, aki hiányolja, csak ritkán jut eszembe a jelszavam:).
(Tudom, hogy létezik az emlékeztető, de ritkán írok, így nem használom).

Nem elérhető Sepi

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1192 Dátum: 2016. Július 25., 20:28:37 »
Az emberek valamiért nem nagyon vevők ezekre a klasszikusokra.
Igen, mert nincs itt b44.  :hehe:

Nem elérhető talgaby

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
    • http://halozsak.tlof.hu
« Válasz #1191 Dátum: 2016. Július 25., 19:19:56 »
Maradt még pár fordítás, de nincs beírójuk. Időm meg fogalmam sincs, hogy lesz-e rájuk, bár tényleg nem ártana, ha a Lee—Ditko érát letudnánk, hogy legyen honnan indulnia azoknak az olvasóknak, akik megvették a Kingpin Lee—Romita kiadványait.
(Plusz igazából évek óta te vagy az első, aki egyáltalán hiányolja őket. Az emberek valamiért nem nagyon vevők ezekre a klasszikusokra.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető PizyuKing

• Donald kacsa
  • *
« Válasz #1190 Dátum: 2016. Július 25., 18:02:47 »
Nem a semic-es az ,amit Stan Lee írt

Nem elérhető Sepi

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1189 Dátum: 2016. Július 24., 21:35:30 »
Most melyik Pókember sorozatra gondolsz? Mert volt belőle egy pár.  :nemtudom:

Nem elérhető PizyuKing

• Donald kacsa
  • *
« Válasz #1188 Dátum: 2016. Július 24., 19:57:22 »
Szevasztok azt szeretném kérdezni hogy a Csodálatos Pókembernél nincs lefordítva néhány rész( pl .:a 22.rész)
Ezek lelesznek fordítva vagy nem?Válaszokat köszönöm.

Nem elérhető Gabcsika

• Donald kacsa
  • *
« Válasz #1187 Dátum: 2016. Július 16., 19:35:43 »
Amúgy nektek kinek a rajzai jönnek be a legjobban?

John Romita Sr. és Jr. rajzai egyaránt tetszenek.

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1186 Dátum: 2016. Június 30., 08:41:50 »
Mint a Mechwart ligetnél a befuccsolt Bagó Boltocska a szintén befuccsolt antikvár mellett a már többszörösen befuccsolt használtruha üzlettel szemben.  :D
Kb ilyen kétségbeesett egzisztenciáknál lehetne próbálkozni egy fél m2-es felülettel.  :D

Vagy még nálunk otthon a kis abaúji falumban, ahol nyilván kettesével vinnék a Hitman-t.

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
    • http://www.halozsak.hu
« Válasz #1185 Dátum: 2016. Június 29., 23:14:05 »
Amúgy eddig senki nem járt abban a boltban, vagy zárva volt, vagy rossz volt a cím, vagy messze volt... szerintem nem is volt bolt a kirakat mögött, csak valami kamu pénzmosoda lehetett

Vagy maga az ajtó, amin keresztül el lehet hagyni a Mátrixot ;)

Most az jutott eszembe, hogy fel kellene kutatni azt a kisgyereket, mint a tv-ben a gyermekrákos kopi kisfiút, aki felgyógyult, és mostanra jól kipattintotta magát  ;D Kb. 30 körül lehet, és még lehet a nagyi is él  :lol:

Nyissunk egy ilyen boltot.  :D Igaz, hogy kb egy hónap alatt becsődölne, de akkor is hatalmas feeling lenne

Kéne egy ilyen, de nagyon. Lehet meg kellene dumálni valami noname non-stop bolttal, hogy berendezzük képregényesre a kirakatát, és árulhatnák is a képregényeket egy sarokban, de a kirakat a lényeg  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1184 Dátum: 2016. Június 29., 14:36:22 »
Hajh, egy jó kis képregénybolt de jól is hangzik! Sajnos igen, Kingpin lenne, meg pár külföldi megjelenés és ennyi.
A név:
Farek, a nyugdíjas Vízió és társai GMK.  ;D

Amúgy eddig senki nem járt abban a boltban, vagy zárva volt, vagy rossz volt a cím, vagy messze volt... szerintem nem is volt bolt a kirakat mögött, csak valami kamu pénzmosoda lehetett.  ;)

Nem a Koronaőr közben lévő dohánybolt helyén volt? Most CBA van mellette Google szerint. Mert az pont a Déli oldala.

Elérhető Farek

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1183 Dátum: 2016. Június 28., 20:47:19 »
Farek lehetne a nyugdíjas, aki egy kisgyereknek mutatja a képregényeket.  ;D :lol:
:smileythefinger: :smileythefinger: :smileythefinger:

Ez a könyvesboltos dolog nekem új. Én mindig a trafikban vettem ilyeneket, meg újságárusnál.

Nem elérhető Sepi

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1182 Dátum: 2016. Június 28., 20:10:05 »
Lehet, hogy soha nem is voltak nyitva.  :badteeth: Csak ki rakták a kirakatba a képregények, hogy dicsekedjenek.  :hehe:

Anno gyerekkoromban én is még eleinte a könyvesboltban vettem a Bobo, Góliát, Pink Panter és Tom & Jerry képregényeket, aztán amikor felfedeztem, hogy a postán is van, akkor mindig oda mentem venni. Pont útba esett az iskola felé, így még ha nem is vettem semmit, suli után mindig bementem megnézni, hogy van-e valami újdonság. Aztán amikor sikerült összespórolnom/kikönyörögnöm pár forintot, akkor mindig rohantam és vettem egy képregényt. Elsősorban Pókembert kerestem, de ha éppen nem volt, akkor jöhetett bármi.  :D

Amúgy egy ilyen expediálos kirakat manapság is hangulatos lenne... igaz, hogy max kingpines kiadványokkal lehetne megtölteni, de azért bírnám ;)
Nyissunk egy ilyen boltot.  :D Igaz, hogy kb egy hónap alatt becsődölne, de akkor is hatalmas feeling lenne viszont látni pont ugyanilyen beállítással egy Kingpin képregény hátulján a reklámunkat.  :D Farek lehetne a nyugdíjas, aki egy kisgyereknek mutatja a képregényeket.  ;D :lol:

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #1181 Dátum: 2016. Június 28., 18:22:50 »
Nem hiszem, hogy a semicé volt, mert árultak külföldi cuccokat is. Én egyszer eljutottam az expediál kapujába, de zárva volt, úgyhogy effektíve én sem voltam ott soha. Legalábbis benn. De kívülről nézelődtem, volt csomó F4 képregényük, hogy milyen nyelvű, arra nem emlékszem.

Ez nem teljesen zárja ki a Semicet, mert a '90-es évek közepén, még gyerekként voltam a szerkesztőségükben (irigykedjetek ;D), és az íróasztalokon mindenfelé egy tonna külföldi (amcsi, skandináv, stb) képregény hevert... lehet az Expediálban adták el a felesleget :lol:
Na viccen kívül, talán a Bayer Antal meg tudná mondani, mi volt ez az Expedial GMK valójában, de vicces, hogy így vagy úgy, de effektíve senki se járt bent közülünk. :cool:

Nem elérhető Jason Todd

• HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
« Válasz #1180 Dátum: 2016. Június 28., 18:07:23 »
Nem hiszem, hogy a semicé volt, mert árultak külföldi cuccokat is. Én egyszer eljutottam az expediál kapujába, de zárva volt, úgyhogy effektíve én sem voltam ott soha. Legalábbis benn. De kívülről nézelődtem, volt csomó F4 képregényük, hogy milyen nyelvű, arra nem emlékszem.
Amúgy nem könyvesboltokban is lehetett kapni képregényt, hanem csak ott! Aztán szép lassan kezdtek beszivárogni újságosokhoz is. Nem értettem, mert a Mozaik, Kockás, Zórád képregényei (ebből nem mind) ha jól emlékszem már kaphatóak voltak az újságosoknál is, pedig azok jóval előbbiek. Igaz, hogy az egész képregénykiadásosdi, a módszerváltás előtt csak úgy kaphatott táptalajt, hogy könyvkiadó ( talán a Művelt nép? ) csinálta.
De visszatérve Expediálra, az akkor olyan volt mint a Clerks-ben Randallnek a Mega videótéka. Majdnem térdre borultam előtte.  :hehe:

Elérhető Farek

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1179 Dátum: 2016. Június 28., 16:19:43 »
Vigyázat, mert mindjárt jön talgaby, és rosszul lesz, ha ennyi vénemberi megemlékezést olvas.  :brow: ;D :lol:

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #1178 Dátum: 2016. Június 28., 16:15:27 »
rengeteget jártam nagymamámmal a falumban a Postára, nálunk csak ott lehetett képregényt kapni.

Ilyen emlékem nekem is van, csak nem forgóállványon voltak a képregények, hanem az ablak felett belülről kihúztak egy madzagot, és ruhacsipesszel(?) erősítve, ott lógtak a képregények :cool:  (ez persze ma szentségtörés lenne)  :hehe:
De a legkorábbi emlékem, hogy eleinte még a könyvesboltokban is lehetett kapni Bobót, Góliátot, Rózsaszín Párducot, Tumakot, Tom & Jerryt... haj, a régi szép idők, nálam is emelkedik a nosztalgiafaktor...  :badteeth:

Amúgy egy ilyen expediálos kirakat manapság is hangulatos lenne... igaz, hogy max kingpines kiadványokkal lehetne megtölteni, de azért bírnám ;)

Nem elérhető turkia

• Rozsomák
« Válasz #1177 Dátum: 2016. Június 28., 15:59:25 »
Megvan, beugrott a reklám, köszi Micho!
Tudom, én is sokat nézegettem a képet.
Néni keze alatt supi embléma, alatta meg Batman ugrik egy sötét borítón. Az a kettő meg is van.
Meg ennek volt egy másik változata is, nem? Mert emlékszem, egyszer egy Transformers is van a képen, itt meg nincs a kirakatban. Ráadásul az 1. szám, szóval 2 ilyen kirakatos reklám is lehet.

A kép amúgy nekem rettentő aranyos, nagymama az unokával. 8-12 éves koromban rengeteget jártam nagymamámmal a falumban a Postára, nálunk csak ott lehetett képregényt kapni. Postás néni mögött kis forgóállványon voltak az újságok.
Ha komolyabb könyvesbolt érdekelt, akkor Szerencsre kellett menni, vagy egyenesen a "világ közepébe", Miskolcra.
Nagymamán ma már sajnos nagyon nehézkesen jár, meg én is háromszor annyi idős vagyok, de a kép ezen okok miatt nekem kimondottan megható.
Ráadásul ma tudtam meg, hogy Bud Spencer elhunyt, szóval nagyon szentimentális hangulatban vagyok...

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #1176 Dátum: 2016. Június 28., 15:50:25 »
Ó, az Expediál reklám...

Nem tudom, honnan vették ezt a nevet... ezzel a GMK-val eléggé szocreál  ;D
Ezek szerint senki sem járt ott? :rolleyes:

Elérhető Farek

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1175 Dátum: 2016. Június 28., 14:03:56 »
Ó, az Expediál reklám... én is vágytam oda, de soha nem jutottam el. Mire a fővárosba kerültem, szerintem már megszűnt. Bár... mintha kívülről még láttam volna a kirakatát.  :headscratch:

Nem elérhető Sepi

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1174 Dátum: 2016. Június 28., 12:39:58 »
Az Expedialba én is szerettem volna eljutni, de sajnos nem sikerült. Viszont egyszer bátyámat sikerült elküldenem oda, hogy szerezze be nekem a Képregény Koktél 5-ös számát, mert nálunk az újságosnál nem volt belőle, a 4-es után már csak a 6-os számból kapott. Szerencsére sikerült beszereznie nekem.  :D Az már más kérdés, hogy kb 2 év után pont ő hagyta el a teljes minimet valahol.  :-\

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #1173 Dátum: 2016. Június 28., 10:09:06 »
Érdekes, erre a reklámra nem emlékszem.

Erről van szó:

http://halozsak.hu/images/stories/kepregenyek/szuperhos/spider-man/semic/csodapok_v1_022/pokember-v1-022-32.jpg

Idézet
Egyszer próbaképpen írtam egy levelet a szerkesztőségbe, hogy a Transformers néhány számát szeretném megrendelni és utánvéttel  el is küldték az akkor már több éves lapokat vadonatúj állapotban!

Én is bizniszeltem anno a szerkesztőséggel. Láng Istvánnal cseréltem el a német zsebkönyveimet (Gruppe-X, Die Rächer, Fantastichen Vier) hiányzó magyar számokra. Emlékszem, milyen jó fej volt, még a levélpapírja is aktuális amerikai Pókemberből (klónsztori) volt kifénymásolva  :cool: