Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 235155 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Pókember
« Válasz #1005 Dátum: 2014. Június 23., 20:30:44 »
Igazából nem kerültem el csak a vége nincs meg. :D

Amúgy a Semic amit annak idején leművelt az félelmetes volt ilyen szempontból. Galaktus per Főnix Halála, azt hiszem az Inferno is, Kraven utolsó vadászata, ebben nem vagyok biztos de talán még a Venom Szellemei is ( na az a story egy jó nagy káosz!), össze vissza mindenhova beszurkálva, egyik ez alá a cím alá a másik az alá a cím alá. A Marvel extra meg az tényleg a vicc kategória volt, végigmentek az Ostromon, utána sikerült egy jó fenegyerek történetet felvenni aztán meg össze vissza hol Pókember, hol X-men, hol F4 volt benne, de csak arra használták, hogy azokat a történeteket amiket egy cím alatt nem tudtak lerendezni abba besűrítették. Az meg, hogy időben ide oda ugráltak arról már nem is beszélek. Egyik hónapban még a Zöld Manó végzete (Gwen halála), tett ki egy teljes számot, a másik hónapban, meg már a Kraven utolsó vadászata (az közvetlenül az esküvő után játszódik)év végén meg már a Vérontónál jártunk. Jó értem én régi klasszikus storykhoz vissza kellett nyúlni, amikre sok utalás volt, de semmi következetességet nem láttam benne gyerek fejjel se.

Én úgy csináltam volna, hogy néhány a hős szempontjából fontos történetet felveszek (pl. Amazing Fantasy 15, aztán végig a hős életét meghatározó történeten, Stacy kapitány halála, a kapcsolata Gwennel, Zöld Manó visszatér, a Zöld Manó végzete, a Betörő, Sakál stb.) Aztán tértem volna rá arra a részre ahol felvették a fonalat. De gondolom ez akkor nem volt lehetséges. Vagy nem volt még kiforrott koncepció. Vagy nem tudom. :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 23., 21:02:38 írta Feast4 »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #1004 Dátum: 2014. Június 23., 16:57:08 »
Semmihez sem nyúlunk, minden úgy lesz leadva, ahogy kiadták. Nem tudom azonban, hogy Sepi beletette-e a füzetekbe a TH-t.
A Kravennel… nos, így járt mindenki. A Semic különböző hülyeségeire én csak ezt mondom:  :nemtudom:  Dicséretes, hogy a NewGen próbálkozik a pótlásokkal, de az én véleményem szerint a Semic szuperhősös szerkesztési hiányosságait javítani egy túl fárasztó, túl hálátlan és túl nagy munka. Pláne a Pókon, ami egy szerkesztési csődtömegként indult és később is csak közepesre javult.
A Torment annyira istentelenül szar, hogy még a Kingpin-féle pótlásban se számíts rá. Inkább örülj, ha eddig sikerült elkerülnöd. :D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Pókember
« Válasz #1003 Dátum: 2014. Június 23., 15:07:45 »
Tényleg a semices kiadásra gondolva ha jól emlékszem a Kraven utosló vadászata több képregényben jelent meg annó. X-men Marvel Extra. Azokat, hogy tervezitek kirakni? Meg ha jól emlékszem a Főnix halála egyik része is a Pókemberben jelent meg pl. Meg ugye a Titkos háború. Ezeket, hogy oldjátok meg? Már a Titkos háborútól annyira nem is vagyunk messze. Ja és ugye a Szuperman Batman DC Marvel közös! Vagy azt a Newgennel már megdumáltátok?

Ja és a Kravenről jut eszembe. A Torment nincs tervbe egész véletlen?  :-[

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Pókember
« Válasz #1002 Dátum: 2014. Június 05., 15:21:51 »
Amazing 018:

Peter nagyon komoly kétségek között örlődött az egész füzet folyamán. Vigyázzon a nénikéjére, de így nincs elég ideje pénzt keresni, ráadásul Pókember megtépázott hírnevét sem tudja helyreállítani. Ha pedig mindez nem lenne elég, akkor ott van a kapcsolata Bettyvel, ami romokban hever.

Ez utóbbi talán megoldódott Betty új partnerével. Persze, ez ilyenkor mindig nagyon fájdalmas, de talán belátható, hogy nem illettek össze Brant kisasszonnyal.

A történet végére helyrejött May néni és a pénz kérdése is, így hősünknek a következő részre már csak egy megoldandó feladata maradt:
visszaállítani Pókember hírnevét!

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Pókember
« Válasz #1001 Dátum: 2014. Június 03., 16:50:31 »
Hej, amikor a mai részt először olvastam, majdnem felvágtam az ereimet. Már az agyamra ment az állandó nyavalygás és aggódás.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Pókember
« Válasz #1000 Dátum: 2014. Május 23., 23:42:19 »
Nem vagyok benne biztos, de úgy rémlik, hogy ő senki különös. Csak egy alak, aki Mary Jane csillogó életét jelképezte. Meg talán egy Bruce Wayne fricska :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SilSur

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #999 Dátum: 2014. Május 23., 23:13:25 »
Köszönöm a választ! Kiskorom óta nem tudtam ki az a rejtélyes alak. :) Utána is néztem, nem ismerem, nem sokat szerepelt, feltűnt pár rész Thor és Mennydörgők képregényben.

Van még egy rejtélyes alak, Bruce nevű, és piros sportkocsival jár  :headscratch::
http://i201.photobucket.com/albums/aa116/Cyberman1985/AmazingSpider-ManAnnual21-1987-38.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 23., 23:24:55 írta SilSur »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Pókember
« Válasz #998 Dátum: 2014. Május 23., 22:32:00 »
Ha jól tudom, a Mongúz nevű szupergonosz volt. Elég gáz.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SilSur

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #997 Dátum: 2014. Május 23., 19:43:41 »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #996 Dátum: 2014. Május 19., 00:05:46 »
Harza Tomi többször is nyilatkozta, hogy amint lehet, a Peter Parker Pókemberben elindul a Romita—Lee időszak, ezért megyünk mi csak a Ditko—Lee éra végéig. Vagyis igen, kiadás. Szken van nekem is digitális sokáig, bár csak a 980p-s fajtából, ebből még mindig nem találtam digital 1920p szkent. :(
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető DarkEagle24

  • CharlesZizAV
  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
    • Cong Ty C? Ph?n Thuong M?i D?u Tu Va Phat Tri?n Cong Ngh? Sctt
Re:Pókember
« Válasz #995 Dátum: 2014. Május 18., 23:39:45 »
Ha sokáig nem jelentkezik, lehet, szavadon foglak. ASM amúgy tuti csak 38-ig menne (plusz még lesz útközben egy Annual). Usaginak amúgy is lenne ebben az esetben egy másik elfoglaltsága (egy általam eléggé kedvelt, de senki által nem ismert Pók-cím, amit még fordítani is tud), de nem szeretek elvenni beíróktól dolgokat.

Azt megkérdezhetem hogy miért csak 38-ig? Hivatalos kiadás miatt vagy nincs szép scan? Bár Ncore-on va nszóval gondolom nem ez a gond. :D Egyébként én sem akarom senkitől elvenni a munkát de szívesen besegítek. Akár úgy hogy közben ő is csinálja meg én is vagy addig csinálom amíg ő nincs.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #994 Dátum: 2014. Május 18., 23:35:38 »
Ha sokáig nem jelentkezik, lehet, szavadon foglak. ASM amúgy tuti csak 38-ig menne (plusz még lesz útközben egy Annual). Usaginak amúgy is lenne ebben az esetben egy másik elfoglaltsága (egy általam eléggé kedvelt, de senki által nem ismert Pók-cím, amit még fordítani is tud), de nem szeretek elvenni beíróktól dolgokat.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető DarkEagle24

  • CharlesZizAV
  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
    • Cong Ty C? Ph?n Thuong M?i D?u Tu Va Phat Tri?n Cong Ngh? Sctt
Re:Pókember
« Válasz #993 Dátum: 2014. Május 18., 23:30:41 »
Uh, párszor volt szó róla, de nem árt frissíteni:
Ami kint van amerikai ASM, az a SpiderTomról került ide, kiválogattuk onnan a géppel beírt szkenneket, amelyek nem voltak rajta a Kingpin kiadásesélyes listáján. (Ezért nincs köztük a klón-sztori.)
Mellette egy külsős ifjú munkatárs, Usagi megkeresésére – aki ezeken akarta kitanulni a beírást – belefogtam a legelejétől való újrafordításba, mert nem titkolt véleményem, hogy kaine honosításainak fordítási minősége meglehetősen alacsony. Ezzel jutottunk el nem is tudom, most meddig. Még van belőle kirakatlanul két szám, ám azóta Usagi gépe behalt és nem tud PhotoShopot használni. Nemrég jelentkezett, hogy a Gimp megy nála és megoldottuk, hogy én is használjam az általa beírt oldalakat (bár ő a beíró, de még én véglegesítem a műszaki munkálatokat). Sajna ennek ellenére azóta se jelentkezett újra, szóval lehet, hogy leáll.
Mindenesetre a lényeg, hogy a terv az volt, hogy csak a Ditko—Lee érát készítjük el így felújítva, ami után… fene se tudja, mi jön, ha jön egyáltalán valami. Egyelőre az se biztos, hogy valaha eljutunk a tervezett részek végéig.

Köszi a gyors választ.

Ha esetleg Usagi nem jelentkezne és kell némi segítség szívesen beállok beírónak. Tapasztalatom van PS-hez értek haladó szinten. Hátha össze tudjuk hozni hogy a v1 meglegyen. :D Vagy nem tudom meddig tervezitek a v1-et csinálni egyáltalán de ha úgy adódik keress fel és heti 1-2 füzet simán beleférne nekem, persze fordítástól is függ. :D Tesztet szívesen csinálok természetesen. Mindent az ügy érdekében.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #992 Dátum: 2014. Május 18., 23:24:31 »
Uh, párszor volt szó róla, de nem árt frissíteni:
Ami kint van amerikai ASM, az a SpiderTomról került ide, kiválogattuk onnan a géppel beírt szkenneket, amelyek nem voltak rajta a Kingpin kiadásesélyes listáján. (Ezért nincs köztük a klón-sztori.)
Mellette egy külsős ifjú munkatárs, Usagi megkeresésére – aki ezeken akarta kitanulni a beírást – belefogtam a legelejétől való újrafordításba, mert nem titkolt véleményem, hogy kaine honosításainak fordítási minősége meglehetősen alacsony. Ezzel jutottunk el nem is tudom, most meddig. Még van belőle kirakatlanul két szám, ám azóta Usagi gépe behalt és nem tud PhotoShopot használni. Nemrég jelentkezett, hogy a Gimp megy nála és megoldottuk, hogy én is használjam az általa beírt oldalakat (bár ő a beíró, de még én véglegesítem a műszaki munkálatokat). Sajna ennek ellenére azóta se jelentkezett újra, szóval lehet, hogy leáll.
Mindenesetre a lényeg, hogy a terv az volt, hogy csak a Ditko—Lee érát készítjük el így felújítva, ami után… fene se tudja, mi jön, ha jön egyáltalán valami. Egyelőre az se biztos, hogy valaha eljutunk a tervezett részek végéig.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető DarkEagle24

  • CharlesZizAV
  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
    • Cong Ty C? Ph?n Thuong M?i D?u Tu Va Phat Tri?n Cong Ngh? Sctt
Re:Pókember
« Válasz #991 Dátum: 2014. Május 18., 23:10:55 »
Huh gyerek de rég voltam már erre. Sajnos lefoglalt a sok utazás meg munka de látom az élet hál Isten nem állt meg. Ahogy látom az Amazing Spider-Man fordítása sem. Nagyon örülök hogy csinálja valaki az eredeti szériát is. Nekem megvolt anno a hivatalos magyar de valahogy sosem éreztem jól magam tőle mert mégsem az eredeti angolt átfordítva magyarra láthattam a kezemben. Szóval örülök hogy még nincs elfelejtve.

Ezúton is érdeklődnék hogy mi a helyzet vele. Természetesen türelmesen várom a folytatást. Ja és érdeklődnék mivel láttam hogy 17. rész után már nem sorban vannak a részek, hogy milyen elv szerint csináljátok őket?
Attól függően melyikből van jobb scan?

Javítson ki valaki ha tévedek de a v1 ugye 442 részes plusz van hozzá 28 speciál.

Választ előre is köszi.

Nem elérhető GeorgKomor

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +6/-3
Re:Pókember
« Válasz #990 Dátum: 2014. Április 21., 16:57:00 »
Köszi szépen!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #989 Dátum: 2014. Április 21., 08:57:49 »
Javítottam. Rossz galériára mutatott.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető GeorgKomor

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +6/-3
Re:Pókember
« Válasz #988 Dátum: 2014. Április 21., 01:00:00 »
Hali, le szeretném tölteni a Pókember Uralom minit, de a negyedik rész linkje meg úgy ahogy van az egész cucc, szintén az első részre ugrik. Légyszi javítsátok! Köszi! Üdv. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #987 Dátum: 2014. Április 13., 10:33:15 »
0. Az volt az egyik, ha nem a legelső ismert honosítás. Elveszett.
1. Szerencsére nem.
2. Ezt viszont a gyanútlan közönségre szabadították még régen a Comicsmania oldalon. Hála a magasságosnak, ez szintén elveszett. Maradj a játéknál.
3. Emlékeim szerint megcsinálta a teljeset.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balint

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +2/-0
Re:Pókember
« Válasz #986 Dátum: 2014. Április 13., 10:21:38 »
Tudnátok nekem segíteni abban, hogy az alábbi történeteknek létezett-e honosítása és ha igen akkor hol? Vagy esetleg bármilyen formában elérhetőek voltak magyarul?

1.CsodaPók: Tornument (Kín, Todd McFarlane rajzaival)
2.CsodaPók: Maximum Carnage (ezt a story-t emlegetik sokszor emlékszem rá még Nintendon volt egy ilyen játék)
3. X-MEN: Evolution képregénysorozat (a rajzfilm alapján, ez biztos volt anno a k.net-en csak nemtom hány szám jött ki belőle)

Előre is köszönöm!  :worship:

Üdv,
B

Ui: az előző kérdésem továbbra is aktuális

Nem elérhető ratij

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #985 Dátum: 2014. Április 11., 13:45:48 »
Igazából két dolog akadályozza:
1. Ezek Sepi szkennjei, nála vannak az eredetik, és ő hónapok óta az eltűnés állapotában van.
2. Abszolút nem emlékszem már, mi baja van annak a füzetnek.

1. Sajnálattal hallom. :(
2. A 22. oldal hiányzik, helyette a 23. szerepel 2x.

Nem elérhető lkristof

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #984 Dátum: 2014. Április 05., 23:48:30 »
most találtam meg az oldalt, elképesztő megelégedésemre szolgál, hogy a régi pókember sorozatokat, amikből persze nem volt meg minden darab, most befejezhetem, összeáll a sztori. Köszönöm szépen!  :worship:

Nem elérhető Balint

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +2/-0
Re:Pókember
« Válasz #983 Dátum: 2014. Március 31., 11:48:01 »
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy a Semices féle Pókember sorozat 127. részében félbehagyott történetek folytatásit valahol fel lehet lelni? Különösen a Híd 3. része érdekelne de a többi is jöhet, a NG-n találtam kettőt, de érdekelne mind a három történet folytatása!

Előre is köszönöm a segítséget!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #982 Dátum: 2014. Március 29., 17:36:06 »
Igazából két dolog akadályozza:
1. Ezek Sepi szkennjei, nála vannak az eredetik, és ő hónapok óta az eltűnés állapotában van.
2. Abszolút nem emlékszem már, mi baja van annak a füzetnek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető ratij

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #981 Dátum: 2014. Március 29., 17:00:59 »
A Semic-es Csodálatos Pókember 38. számának hibás oldala mikor lesz cserélve?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #980 Dátum: 2014. Március 22., 20:31:51 »
Én azért remélem, Slott felhasználja ez a békafegyvert a Superior zárásában.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Pókember
« Válasz #979 Dátum: 2014. Március 20., 14:19:19 »
Jaj, hogy ezen a részen (meg talán a következőn is) mennyire kiborultam. Annyi fekália szakadt már a nyakába a főhősnek, hogy már majdnem én vágtam fel az ereimet. Komolyan. Már idegesített.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Pókember
« Válasz #978 Dátum: 2014. Március 20., 13:30:12 »
Amazing 017:

Látszik, hogy Peternek itt még nem sok gonosztevővel gyűlt meg a baja, pont arra gondolt, aki ellene trenírozta magát. Pár év múlva már az is csoda, hogy megjegyezte a nevüket, annyian voltak.

A Zöld Manó a rajzokon egy olyan táskát visel, mint azok a hamis tescos Fila-tarisznyák voltak, viszont annyi fegyvere van, hogy nem férne el egy nagy utazó bőröndben sem.  :lol:
És micsoda fegyverek: elektromos béka, szellem rongy (vagy mi a franc).  :D

Mikor Peter a harc közben beugrik Lizhez, hogy megmutassa magát egy pók mintás zokniban sétál, még cipő sincs rajta. Ez nem tűnt fel senkinek?

A történet végén annyi gondja támadt hősünknek és oly sok megalázottságot kellett elviselnie, hogy attól egy átlagos tini kikészült volna. Persze, nem Peter lenne a Csodálatos Pókember, ha nem tudná ezt is kezelni. Bár a következő részben állítólag ez még fokozódni fog.

Nagyon tetszett ez a rész is. Mindig örülök egy ilyen klasszikus sztorinak.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #977 Dátum: 2014. Március 20., 07:11:43 »
Üdv! Köszi a Csodálatos Pókember 17.számát,talgaby,Usagi Yojimbo! :worship: :worship:
Kicsit csodálkoztam,hogy a Pókfej hálója ilyen könnyedén elszakadt mikor a Manó hozzádobott egy békát.Tetszett a történet,csak azt sajnáltam,hogy körülmények miatt Peter több fronton is csődöt mondott.A grafika a korhoz mérten elég jó volt.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #976 Dátum: 2013. December 31., 13:07:42 »
Ja, kicsit sajnálom is, hogy Kingpin-listás.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden