Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 229171 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #945 Dátum: 2013. Szeptember 21., 20:56:51 »
Nem, itt már benne van egy ideje, azért találta ki a Manót. Az elméje fokozatosan épült le, ottani idő szerint olyan két év alatt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Pókember
« Válasz #944 Dátum: 2013. Szeptember 21., 20:44:41 »
Köszönöm a 14-es Csodálatos Pókembert. Szokás szerint jó munkát végeztetek.
A Manó terve zseniális, és működhetett volna. Itt még nem látom nyomát szuper erőnek, ezek szerint később issza meg a szérumot, lesz erősebb, és őrült.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Pókember
« Válasz #943 Dátum: 2013. Szeptember 14., 12:44:58 »
Köszönöm a 39-es Semices számot. Tök jó volt, hogy benne volt Durung, Ő a Pók történelem egyik első karaktere. Olyan jó, hogy nem egy bosszúszomjas karakterként jött vissza, hogy Pókember törte derékba a karrierjét, és ezért meg akar fizetni. Jó korszak volt az 1980-as évek, sok  jó történettel és rajzokkal - nem csak Pókembernél. Szeretem azt az időszakot.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Pókember
« Válasz #942 Dátum: 2013. Szeptember 04., 19:06:42 »
Köszönet a 38-adik Semices számért! A végére azért befutott a "felmentősereg".  :)

Tetszett a Kitty Pryde és Rozsomák sztori is a füzet hátuljában. Egy kicsit próbáltak a Pókember füzettel is Marvel Extra lenni. Ez a sztori, a Köpeny és Kard, illetve a Megtorló - most ennyi jutott az eszembe, mint "vendégek".

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #941 Dátum: 2013. Augusztus 30., 14:10:31 »
Tudjuk, Sepi valamikor remélhetőleg lecseréli a saját szkenjéből.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #940 Dátum: 2013. Augusztus 30., 14:02:26 »
A Semic-féle Csodálatos Pókember 38-nál a 23. oldal duplán van és a 22-es hiányzik.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Pókember
« Válasz #939 Dátum: 2013. Augusztus 25., 19:03:56 »
Úgy rémlik, amikor ez az újság megjelent, azt sem tudtuk ki az a Galactus, meg a hírnökei. Szóval jött egy fazon, aki elég könnyen elintézett egy meteorrajt, meg valami bolygóevőt szolgált, és ehhez képest Pókfej egész könnyen legyőzte.  :) Úgy rémlik akkor én ezen nem csodálkoztam. Gyerek voltam még, és tájékozatlan.  :) De később, amikor kiderült milyen erős Galactus, már igen. De ez már jóval később volt. Ja, és ezelőtt a sztori előtt túl voltunk a Buldózeres, és pár Vészmanós sztorin, na ők nagyobb kihívás voltak.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #938 Dátum: 2013. Augusztus 25., 18:38:54 »
Mondjuk elég kapitális nagy ökörség.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #937 Dátum: 2013. Augusztus 25., 18:31:42 »
Én annyit tudok röhögni rajta, hogy hány ember húzza fel magát ezen a sztorin.  :hehe:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #936 Dátum: 2013. Augusztus 25., 18:27:35 »
Valami azt súgja, nem vitt egy szeletet sem Galactusnak.  :)
Pont ezért jött később vissza Galactus.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Pókember
« Válasz #935 Dátum: 2013. Augusztus 25., 11:10:30 »
Köszönet a Csodálatos Pókember v1 037 (Semic)-ért! Szokás szerint szép szkennelés.
Jó tudni, hogy a Tűz Ura volt már a Földön, és pizzázott. Valami azt súgja, nem vitt egy szeletet sem Galactusnak.  :)

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Pókember
« Válasz #934 Dátum: 2013. Augusztus 06., 13:19:08 »
Amazing Vol1 013:

Misztérió és a Hálószövő első találkozása már számtalan feldolgozását olvastam és láttam (rajzfilmen), de most végre az eredeti is az ismeretanyagaim részévé vált. Szerintem egyértelműen ez a legjobb, remek történet. Peter kétkedése önmagában, a dilidoki szenzációéhsége, JJJ pofáraesése nagyon jól eltalált szituációk voltak.

Hősünk élete pedig végre egyenesbe került, persze tudjuk, hogy nem sokáig.

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #933 Dátum: 2013. Augusztus 06., 12:11:22 »
 "Akit ugyan mára az egyik legbénább ellenfélként tartunk számon"

Nem értek egyet, számomra Mysterio a kedvenc a cseleivel és átgondolt terveivel. Az már más dolog, hogy nem tudnak mit kezdeni ezzel a karakterrel, de még így is az egyik legötletesebb főellenség.
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #932 Dátum: 2013. Augusztus 06., 08:46:29 »
Kösz a 13-ast.
 Jó sztori volt, és Póki terve Mysterio lebukatására elég kézenfekvő volt, és logikus, szwsz számtalan történetben szokták így lefülelni az embert.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #931 Dátum: 2013. Augusztus 03., 13:18:13 »
Áh, most eszembe juttattad, hogy elfelejtettem átírni a közzétevő nevét. Pótolva az utókor számára.
És hiszed vagy sem, meg kellett néznem a főoldalon, mire gondolsz (általában 2-10 napra előre írom a híreket, mire kimennek, rég elfelejtem, mi volt bennük). Igen, tényleg nem semmi, és az USA-ban eléggé sok hasonló készült. A különböző függőséget okozó szerek elleni kampányaik meglehetősen furák néha. Van egy drogellenes rajzfilmjük Cartoon All Stars címen, ami elégé magasan vezeti egy korosztály WTF listáját. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Pókember
« Válasz #930 Dátum: 2013. Augusztus 03., 11:13:41 »
Köszönet az Amazing 13, és a Semices Csodálatos Pókember 36-ért. Izgalmas volt, hogy az előző számban megismertük az X-Ment, most meg újra X-es történet volt: Kitty Pryde és Rozsomák.

Usagi, igazán hiánypótlló munkát végzel, köszönet érte.

Talgaby: neked is köszönet jár... a hírek szövegei tetszenek. Nem semmi az a linkelt videó.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #929 Dátum: 2013. Július 23., 10:34:01 »
Nem hiszem, hogy az övé volt, a Marvelnél ritkán találták ki a szerkesztők a borítókat akkoriban. Az inkább a DC-re volt jellemző.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #928 Dátum: 2013. Július 23., 09:29:37 »
Én is köszönöm a 12. számot. Megint szép, kerek sztorit sikerült 22 oldalban írni, és nem tudom, Stan papának volt az ötlete-e a borító, de marketingből ötös.   
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:Pókember
« Válasz #927 Dátum: 2013. Július 20., 13:34:41 »
Köszönet az Amazing 12-es számáért... és a többiért is. Jó megismerni - ilyen szép minőségben - a Pókember kezdeti történeteit az 1960-as évekből.

Köszönet a Múzeumos régi Semices számokért is. Annak idején vettem, megvan az egész sorozat. Örülök a digitális változatnak, jobban kéznél van, ráadásul többen megismerhetik. Nagyon szerettem ezt a sorozatot. Talán ezért is szeretem annyira a PPP-t is. Nem csak nosztalgia, bejönnek az 1980-as, 1990-es évekbeli alkotók rajzai, történetei (persze nem mindenkié).

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #926 Dátum: 2013. Július 16., 10:15:36 »
Köszi az ASM 12.-ik részét. Szép munka lett.  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #925 Dátum: 2013. Június 26., 19:37:05 »
Budapesti vagy vagy vidéki?
Ámbátor mindegy. Tudtommal már csak a fővárosban maradt kifejezetten ezzel foglalkozó üzlet. Az egyiket Trilliannak nevezik, a másikat ComicsInvestnek. Bár mindkettő alapvetően külföldi képregények berendelésével foglalkozik, azért a magyar kiadványok sem állnak távol tőlük.
Illetve, ha fővárosi vagy, évente kétszer (tavasz és ősz) van egy képregénybörze, ahol bolhapiacszerűen árulnak emberek képregényeket. Az utóbbi pár évben eléggé nagy lett a magyar felhozatal, habár a változatosságukra már lehet némi panasz.
Amúgy a gyűjteményed kapcsán érdemes úgy számolnod, hogy ha mindegyik a Semic és/vagy az Egmont által kiadott, akkor olyan 400 HUF/füzet az átlagos értékük jó állapotban (teljes sorok picit többet érhetnek).
Ja, és ha ezzel kapcsolatban akarsz még mondani valamit, tedd légy szíves a megfelelő topicban, vagyis itt:
http://forum.halozsak.hu/index.php/topic,38.0.html
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Preacher

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #924 Dátum: 2013. Június 26., 18:52:55 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! kifejezetten képregényekre szakosodott boltokat és szakembereket keresek...
nemrég elővettem a jol elrejtett füzeteimet...az összes kitűnő állapotban van...van köztük 20 éves Superman is!!!
Szeretném felméretni,hogy egyáltalán ér-e valamennyit vagy sem!
Továbbá kifejezetten képregényboltra azét lenne szükségem mert vennék még pár füzetet!
előre is köszönöm!

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Pókember
« Válasz #923 Dátum: 2013. Június 26., 10:47:34 »
Űdv, JÉ..........Mennyi  Mystérió

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #922 Dátum: 2013. Június 21., 18:18:41 »
Figyu, lényegében, akinek 6 karja van, annak  könnyen megy az öltözködés! :)
 Én is köszönöm a 11-es számot. Nagyon tetszett, voltak benne mai szemmel nézve némi gagyi is (Pókfej megbotlik egy kötélben?  :blink: Betty testvérének utolsó szavai, szinton egy részen belül nagyon mozgalmas volt, érdekes volt Oki Doki-t felbérelt izomebernek látni, aki még így is a rész igazi főgonosza volt.
 A honosítás kiváló! :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Pókember
« Válasz #921 Dátum: 2013. Június 21., 10:10:59 »
Amazing 011.

Hohó, ez volt az igazi csemege!
Egy régi, sokat emlegetett történet végre magyarul is olvasható.
Képzelem Peter mennyire megkönnyebbült, mikor May néni kijelentette, hogy nem akarja elkísérni. Elég nehéz lett volna lerázni.
Betty kezdeti reakciója, hogy Pókembert vádolja, szerintem érthető, de nagyon tetszett, hogy lehiggadva már meggondolta magát.

Egy érdekesség a végére: Oktopusz a csónakon ruhát cserélt. Az egész bunyó alatt lilában volt, majd zöld budmil szabadidőre váltott.  :lol:

Köszönet a honosításért!  :worship:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #920 Dátum: 2013. Június 21., 07:18:18 »
Az, hogy a Kingpin mit ad ki, amúgy is kicsit lutri, mert a klasszikus vonalon eléggé össze-vissza lövöldözött az utóbbi években.
Ez is igaz, valamint hét pecsétes titok övezi, hogy miket fog kiadni, így tervezni se nagyon tud a honosító.
Valamint az is súlyosbítja a helyzetet, hogy bár hiába vannak meg a kiadó tervei évekre előre, a Panini és a Marvel is elég komolyan beleszól, hogy miket lehet vagy tud kiadni. Mindemellett a kiadónál is tervben vannak még a klasszikus Pók-sztorik is (ASM 100-as szám alattiak), szóval eléggé nehéz így honosításokat tervezni, ezért inkább meghagyjuk a kiadónak a Pókembereket, maximum csak egy-kettőt csinálunk meg, amit biztos nem adnak ki.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #919 Dátum: 2013. Június 20., 20:22:04 »
Most még felesleges aggódni a Pókemberek miatt. A Kingpin kiadó most a II. Titkos Háború időszakából ad ki sztorikat, mi pedig az ASM-et a 30. részig. Hogy utána mi lesz, arról viszont fogalmam sincs.
Való igaz, hogy sokak sajnálják, hogy "nincs elég Pókember képregény", de én személy szerint a mostani sorozatot sem tudom kifizetni, csak a PPP-t. :(
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #918 Dátum: 2013. Június 20., 20:14:15 »
Nem erről van szó. Nem teljesen. A lényege háromrétű:
-A Kingpin kiad évente legalább 32 füzetnyi Pókembert.
-Mivel most csak én fordítok, nem is menne több havi egynél + a Múzeum
-Így is összesítve évente több mint 40 füzet megy ki, több, mint az USA-ban. Így is a magyar piacon honosítással együtt is túlságosan felülreprezentált, én nem is nagyon erőltetnék többet. Sokaknak így is csömöre van már belőle.
Az, hogy a Kingpin mit ad ki, amúgy is kicsit lutri, mert a klasszikus vonalon eléggé össze-vissza lövöldözött az utóbbi években.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető menyus80

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #917 Dátum: 2013. Június 20., 19:17:08 »
Nem hiszem hogy a Kingpin minden pókember sztorit ki fog adni ami megjelent az USA-ban, én személy szerint igyekszem megvenni a magyarul megjelent Pókembereket de annak nem örülök hogy ezért lefúják a honosítást. Nem lehetne találni egy középutat? A kiadó nem tudja megmondani hogy pl: Amazing Vol 1. 100.szám alatt nem adok ki és azt lehet honosítani,vagy valami ilyesmi.
Én szívesen olvasok Pókembert és azt sajnálom hogy a kiadás a honosítás rovására megy vagy fordítva.  :(



Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #916 Dátum: 2013. Május 29., 17:24:45 »
Ezzel egyetértek. Az anyagi keretem csak egy Kingpin sorozatot enged meg, és az nem véletlenül a PPP. Másrészt rengetegféle egyéb képregény van, ami honosítható, ezzel nem szűnik meg a klasszikus Marvel a HZs-n (gondolj csak a Bosszú Angyalaira).  ;)
A képregényekért érdemes élni!