Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 228884 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #915 Dátum: 2013. Május 29., 09:39:40 »
Szerintem pedig tök jó, hogy ismét lehet kapni kiadott formában a régi klasszikus Pókembereket. Úgyhogy részünkről maximálisan támogatjuk ezt, ezért sem akarunk bekavarni a kiadónak az esetlegesen kiadásban szereplő történetek honosításával.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Erik11

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #914 Dátum: 2013. Május 28., 15:36:41 »
 Ez tényleg nem jó :(
Éljenek a képregények:)

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #913 Dátum: 2013. Május 26., 23:48:59 »
A Kingpin jóvoltából a klasszikusok közül elég sok fog megjelenni, és mivel elég hosszú távú tervei vannak a kiadónak a karakterrel, ezért, hogy ne kavarjunk be, inkább nem foglalkozunk a honosításukkal. Még így is lehet, hogy majd le kell szednünk pár sztorit.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Erik11

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #912 Dátum: 2013. Május 26., 12:15:23 »
Kár hogy ilyen kevés lesz még. :(
Éljenek a képregények:)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #911 Dátum: 2013. Május 24., 18:38:39 »
Lesznek. Nem sok, de lesz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #910 Dátum: 2013. Május 24., 16:30:30 »
Kicsit nosztalgiáztam...  :brow:
Az eddig felkerült SEMIC-es Pókemberek közül már szinte mindet elolvastam anno, a 32.-es viszont kimaradt, most ezt pótoltam!  :)

Köszönöm a honosítóknak a Pókember v1. 32.-őt!  :worship:
Az első Pókkölyökös story, amit én olvastam az volt, amikor a Varanggyal és a Békaemberrel létrehozták a ,,Virslilábú Rohamosztagot''!  :badteeth:
Örülök, hogy kicsit többet megtudhattam Ollie múltjáról, eredetéről!

Köszönöm továbbá a Csodálatos Pókember 194.-195-öt, a 204.-205-öt, a 328.-329.-et és az 532.-őt!  :worship:

A Fekete Macska első felbukkanása! Hatalmas story!  :bravo:
Egy párszor sikerült meglepnie Peter-t!  ;D
Elképzelhető, hogy Felicia kicsit idősebnek képzelte a Pókember-t, mint amennyi?
Egy biztos, a Marvel Univerzum egyik legjobb nője!  :blink:

Azért én kíváncsi lettem volna, hogy Shaw mit alkot a feltápolt címszereplő ellen...  :rolleyes:
Peter elég szépen helytállt a ,,mutáns Őr'' ellen!
(Mondjuk, Hulk pályára állítása sem volt semmi!)  :badteeth:

Angolul már olvastam ezt a Polgárháborús részt, jó volt magyarul is!  ;)
Peter életének egyik legmeghatározóbb lépése ill. legnagyobb dilemmája, az nem vitás!

Lesznek majd még Pókemberes honosítások?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #909 Dátum: 2013. Május 06., 12:26:30 »
Nem Stan Lee hibája volt az amúgy, hanem a koré. Fleming a Goldfingerben igencsak érdekes dolgokat ír arról, hogy szerinte mi az a karate és hogyan működik. :) A hetvenes évek közepéig igazából nem tanítottak keleti harcművészeteket Nyugaton.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Pókember
« Válasz #908 Dátum: 2013. Május 06., 12:05:46 »
ASM Vol1 10.

Ez a rész is ott volt a toppon, mint a többi. Csak azt sajnáltam, hogy a Végrehajtók nem kaptak egy jóval nagyobb verést. Például Montana egy komoly taslit sem tudhatott a magáénak. Sikkes Dan és az Ökör viszont részesültek benne.
Úgy látszik csak a gammasugárzott vér cipeli magával a szuperképességeket, mivel May néninek nem nőtt több karja.  ;D
Foswell cseles volt, mindig úgy öltözködött, mint JJJ. 
Tetszett a kiigazítás a dzsúdóütéssel kapcsolatban, úgy látszik, hogy az öreg (akkoriban még fiatal) Stan Lee nem csak a hadsereget, hanem a küzdőtermeket is hanyagolta. A másik, ami még szembeszökő volt, mikor Pókit lefújták a levegőben. Elég magasan kellett, hogy legyenek, hiszen a toronyházak fölött jártak, mégis mindenki pontosan látta a földről, hogy mi történt.  :lol:   
A fordítás és a beírás is nagyon szuperül sikerült.
Köszönet a honosításért.  :worship:

Nem elérhető menyus80

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #907 Dátum: 2013. Április 29., 20:44:14 »
El sem tudom mondani mennyire örülök és milyen rég óta reménykedem benne, hogy honosítva is elérhetők lesznek ezek a klasszikus pókfej részek.
Köszönöm.  :worship:

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #906 Dátum: 2013. Április 27., 14:48:00 »
Köszöm a 10. számot! Aranyos volt a maga hibáival, és szwsz nagyon fontos rész volt Jameson vallomásával, hogy miért gyűlöli Pókembert.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #905 Dátum: 2013. Február 09., 10:25:47 »
A Csodálatos Pókember 10.-ik számát nem tudja behozni 404-es hibával, biztos azért mert nincs még feltöltve. :D Egyébként köszi szépen a nyolcadik számot, nagyon szép munkát végeztetek. :D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #904 Dátum: 2013. Február 06., 14:08:38 »
És nem is lehet majd április közepéig. Az ott egy oktató jelleggel készített galéria. Most a nyolcadik szám jön soron a héten.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető kyokarate

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +1/-0
Re:Pókember
« Válasz #903 Dátum: 2013. Február 06., 12:01:52 »
Szeretném jelezni , hogy a Csodálatos Pókember 010    részét nem lehet megnyitni. Segítségeteket köszönöm!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #902 Dátum: 2013. Január 27., 20:12:23 »
Pókember - Bunyó karácsonyig: Ez is jó képregény volt. Szórakoztató és hangulatos. Nem is gondoltam, hogy volt olyan Pókember képregény is, amit Darwyn Cooke írta és rajzolta. Azt se gondoltam, hogy ez is egy régi honosítás volt egy megszűnt oldalon.
Köszönöm! :worship: :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #901 Dátum: 2012. November 16., 14:33:52 »
Köszi az újabb részt a múzemból! Jó, hogy újra lehet olvasni a régi sztorikat, ráadásul a hírek hozzá külön csemegét jelentenek. Pl. ez a mostani hollandos is valami hatalmas volt :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #900 Dátum: 2012. November 04., 17:49:42 »
99,99%, hogy nemleges a válasz, a másoknak megígért honosításokban sem haladok semerre sem. A klón-sztorik amúgy is tiltólistás, mert a Kingpin máig nem adta fel, hogy nekimenjen az egésznek... minden józan ész ellenére.
A többi, a semices pótlás elméleti szinten nem lenne egy rossz ötlet, de gyakorlatilag pont emiatt megy most a Kingpinnél a Peter Parker: Pókember c. sorozat is. Bár a simán kihagyott oldalak esetén tényleg lehetne pótlásokat beletenni, csak ott meg beírásilag nem tudom, hogyan lehetne megcsinálni úgy, hogy illeszkedjen a szkenhez. Elvileg lehet fontot készíteni az akkori kézi beírásból, de azt nem tudom, hogyan. Vagy mindegyiket átgépelni, de az meg jó nagy meló, meg nem is minden ott megjelent füzethez létezik jó szken.
Hogy őszinte legyek, Pók-fronton maximum ami szerintem szóba jöhet, az hasonló ahhoz, amit Usagi csinál: a régi STom-os Spectacularok... a régi, ritka ronda és többnyire kézzel beírt Spectacularok normális átgépelése. Csak azoknak meg tudtommal nincs digitális kiadása (csak annak a rettenet Maximum Carnage-nek), anélkül meg középtávon sok értelme nem volna.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető scorpi

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +3/-0
Re:Pókember
« Válasz #899 Dátum: 2012. November 04., 17:17:16 »
Helló Talgaby! Én is köszönöm, szuper lett a 6. szám. Meg persze a többi is. Lenne egy olyan kérdésem, hogy mivel nagyon sok sztori (és oldal) maradt ki anno a semices Pókemberekből, a klón sztori meg épp csak el lett kezdve, volna-e rá mód, hogy segíts nekem a hiányokat lefordítani. Kicsit ugyan tudok angolul, de olyan színvonalon nem ahogy te. Én egyébként már pár éve beíróként segítek más oldalon, ezeket is beírnám, illetve feljavítanám képminőségileg. ???

Nem elérhető jst222

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #898 Dátum: 2012. November 03., 22:15:22 »
Köszönöm a befektetett munkád és időd.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #897 Dátum: 2012. November 03., 10:16:48 »
Kösz a 7-es számot. Marha jó volt, a maga kis hibáival is (tetszett, hogy a fordító is utalt az egyik nagy bakira), Stan nagy poénokat adott Peter szájába (pl.: J.J. fejlődése, meg kócoska), amik remekül le lettek fordítva
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Pókember
« Válasz #896 Dátum: 2012. Október 23., 00:22:36 »
Köszi a 20. számot! Ezeknek a semices történeteknek nincs párjuk!!! :sm-clap:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Pókember
« Válasz #895 Dátum: 2012. Október 15., 11:44:59 »
értem és a utolso rész története amikor elindul meg keresni mj az bene van a képregénybe? és ha igen méjk fejezet vagy szám az?
Szerintem az nem volt képregényben.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #894 Dátum: 2012. Október 15., 07:51:38 »
Ez lenne az alapvető cél, igen.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető menyus80

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #893 Dátum: 2012. Október 15., 00:15:52 »
Köszönöm az Amazing Spiderman 6.számát jó sztori volt, jó látni a kezdeteket. Folytatni fogjátok a sorozat fordítását időrendben?
Nagyon örülnék neki.  :worship:

Nem elérhető xl22

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #892 Dátum: 2012. Október 12., 20:05:10 »
értem és a utolso rész története amikor elindul meg keresni mj az bene van a képregénybe? és ha igen méjk fejezet vagy szám az?

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Pókember
« Válasz #891 Dátum: 2012. Október 12., 19:27:29 »
Nem egy képregénysorozat egy összefüggő darabját vitték képernyőre, ha erre gondolsz. Voltak részek, amiket a rajzfilmez találtak ki, másokat pedig valóban képregényekből vettek (előfordult, hogy erősen átdolgozva). A legtöbb átvett rész valószínűleg a "fősorozatból", a "The Amazing Spider-man"-ből van (pár része nálunk itt olvasható). Például a kőtáblás részekre (73-75) emlékszem, hogy voltak a rajzfilmben is, csak kicsit másképp.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető xl22

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #890 Dátum: 2012. Október 12., 18:05:56 »
valaki meg tudná nekem mondani hogy a pokember 1994 es rajzfilm  sorozata mélyk képregényt dolgozza fel ? és hanyas számig ?

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Re:Pókember
« Válasz #889 Dátum: 2012. Október 10., 13:40:43 »
Amazing Spiderman 006.
Ez a történet még most is üt!
Hiába telt el több évtized, alig vártam, hogy a Hálószövő összefusson a Gyíkkal.
A történetben minden benne van, ami kell: akció, dráma, sok humor pl. mikor JJJ a padlóra huppant  :D stb.
Képzelem, mekkora sikere lehetett annak idején.

Köszönet érte.  :worship:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #888 Dátum: 2012. Október 07., 18:13:05 »
Pedig ezt a számot anno én szkenneltem, és fogalmam sincs, hogy sikerült kihagynom azt a két oldalt.  :nemtudom: Valószinűleg kettőt lapoztam és nem vettem észre. Igyekszem pótolni majd jó minőségben a két oldalt, addig is elnézést mindenkitől a kellemetlenség miatt.  :-[
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #887 Dátum: 2012. Október 06., 18:17:36 »
Oké, most már ott a hiányzó két oldal. Sajna a régi szkenből, vagyis... enyhén nem jó, de egyelőre ezzel kell beérni. Az előnézeti képek sajna így maradnak, amíg zozi helyre nem hozza őket. Köszönet Usaginak a hiánypótlásért. :D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető pavel

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #886 Dátum: 2012. Október 06., 17:44:37 »
Nagyon szépen köszönöm a új Pókember részt.
Várom a további régi sztorikat.