Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 96862 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Pókember
« Válasz #1236 Dátum: 2017. Március 06., 22:19:05 »
Na ez az ellenpélda, ilyet nem szabad, meg Fábry Show meg hasonlók, de a cikkben szereplő behelyettesítésekkel nincs gond.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
« Válasz #1235 Dátum: 2017. Március 06., 21:12:56 »
A Zöld Manó halála sztorit nekem majdnem megölte egy fókusz plusszos szöveg, amit elsütöttek benne. Nagyon felhúztam magam rajta, majdnem dühöngtem rajta a végéig, ami nagy kár lett volna, mert elég érzelmes egy történet, végül szerencsére már nem gondoltam rá az utolsó oldalakon.

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #1234 Dátum: 2017. Március 06., 19:12:46 »
Én is azt képviselem, hogy ha lehet, ki kell cserélni valami odaillő, de magyar slágerre. De nagyon ügyelni kell a választásnál, mert simán gagyinak hathat.

Nem elérhető Intruder

• Predátor
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1232 Dátum: 2017. Március 05., 13:25:38 »
Ez egy nagyon jó kérdés, de erre tuti nem kapunk soha sem választ.

Közben javítva a 38-as szám. Felkerült a hiányzó oldal.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #1231 Dátum: 2017. Március 05., 13:09:33 »
A Semic vajon hh nem adta ki soha az első számot, amikor elkezdett klasszikus történeteket is megjelentetni?

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1230 Dátum: 2017. Március 05., 08:26:05 »
A klasszikus Pókemberek kapcsán: Én úgy tudom a Kingpin nem fog a ASM 39-től korábbi számokat kiadni. Tehát az általatok megkezdett és a 21-ig jutott részeket 38-ig simán be lehet fejezni.
Ez még nem jelenthető ki ennyire egyértelműen, úgyhogy jobb a békesség alapon inkább nem foglalkozunk tovább a sorozat honosításával.

Ugyanakkor jelezném, hogy a Csodapók 38 még mindig hibás. :/ Duplán van meg egy oldal egy másik helyett.
Be tudod linkelni a hibás oldalt? Mert akkor megpróbálom javítani.

Nem elérhető ratij

• Mulder ügynök
  • *
« Válasz #1229 Dátum: 2017. Március 05., 08:06:42 »
A klasszikus Pókemberek kapcsán: Én úgy tudom a Kingpin nem fog a ASM 39-től korábbi számokat kiadni. Tehát az általatok megkezdett és a 21-ig jutott részeket 38-ig simán be lehet fejezni.
Ugyanakkor jelezném, hogy a Csodapók 38 még mindig hibás. :/ Duplán van meg egy oldal egy másik helyett.

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #1228 Dátum: 2017. Március 04., 18:38:33 »
Mások ezt hogy látták?

Ezt nem tudom   :hehe:
Nekem csak a civilek rajzolása tetszett tőle, pl. gyönyörű MJ-t tudott rajzolni, de a pókembere sosem tetszett, valahogy "2D"-snek láttam... pont Meki ellentéte, nála a civilek voltak botrányosan rondák.

kapkodnia kellett szűk miatt.

Ezt kifejtenéd bővebben?  ;D

Szűk határidők akart lenni.  :headscratch:  :hehe:

A 2D-s dologgal egyetértek bizonyos fokig. Viszont - Sepinek is válaszolva - én a mai napig vissza tudom nézni ezeket a füzeteket és mondjuk a Zöld Manó, Sírkő, Grizzly részek szerintem tök rendben vannak, kifejezetten csípem őket vizuálisan. Aztán a Szellemlovas történet, meg amit később láttam tőle külföldi magazinokban az már nem volt az igazi finoman szólva.

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1227 Dátum: 2017. Március 04., 18:21:20 »
Viharszigeten az egyik ilyen team up képregényben Pókember és Doctor Strange szerepelt, na annak a rajzstílusától én szabályszerűen hányingert kaptam, bár lehet másoknak nagyon bejön az a szürreális formavilág.
Az ha jól sejtem, akkor az Ultimate Team-Up egyik száma lehetett. Azokban valóban voltak elég "érdekes" rajzok. De amúgy manapság pont a Marvelnél lett nagy divat ilyen szürreális rajzolókkal készíteni a képregényeket. A DC-nél ezerszer jobb rajzolók vannak a legtöbb címen.

Saviuk rajzai nekem az elején nagyon bejöttek, később viszont sokat romlott.
Nagyjából nekem is ez a véleményem róla. Bár én inkább úgy látom, hogy régebben, amikor ezek a számok megjelentek, sokkal jobban tetszett a rajzstílusa, mert hasonlított a sorozat elejében lévő rajzokhoz. Viszont manapság már sokkal inkább nem tetszik a rajza. Amikor a PPP-t csináltam, kifejezetten utáltam a rajzait retusálni.

Nem elérhető dorian07

• Stormtrooper
  • Sólyomszem
  • *
« Válasz #1226 Dátum: 2017. Március 04., 17:55:15 »
Igazad van Micho, legközelebb odafigyelek a módosításra!
Hogy valami témába illőt is mondjak: Viharszigeten az egyik ilyen team up képregényben Pókember és Doctor Strange szerepelt, na annak a rajzstílusától én szabályszerűen hányingert kaptam, bár lehet másoknak nagyon bejön az a szürreális formavilág.
Éljen a Birodalom!

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #1225 Dátum: 2017. Március 04., 17:38:59 »
Mások ezt hogy látták?

Ezt nem tudom   :hehe:
Nekem csak a civilek rajzolása tetszett tőle, pl. gyönyörű MJ-t tudott rajzolni, de a pókembere sosem tetszett, valahogy "2D"-snek láttam... pont Meki ellentéte, nála a civilek voltak botrányosan rondák.

kapkodnia kellett szűk miatt.

Ezt kifejtenéd bővebben?  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 04., 17:53:41 írta Micho »

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #1224 Dátum: 2017. Március 04., 16:09:57 »
Saviuk rajzai nekem az elején nagyon bejöttek, később viszont sokat romlott. Venomot például borzalmasan rajzolta. Az is elképzelhető, hogy rajta sokat tudott segíteni egy jó kihúzó, vagy jó színező, de az is lehet, hogy csak trehányabb lett idővel, vagy éppen hogy kapkodnia kellett szűk miatt. Mások ezt hogy látták?

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #1223 Dátum: 2017. Március 04., 14:01:26 »
Elnézést kérek ha floodolok.

Ha tudod, akkor ne tedd... ott a módosít gomb ;)

és csak azt szeretném mondani, hogy ilyen történeteket én is szívesen olvasnék.

Érthető, de mivel a Kingpin kiadó folyamatosan jelenteti meg a Peter Parker: Pókember különszámaiban a klasszikus sztorikat, ezért mi leálltunk vele. Tudom, hogy kevés az évi egy adag belőle, de reméljük, hogy egyszer sűrűbben is megjelenhet.

Nem elérhető dorian07

• Stormtrooper
  • Sólyomszem
  • *
« Válasz #1222 Dátum: 2017. Március 04., 13:13:49 »
Újraolvastam a Csodálatos Pókember 14. számát. Azon gondolkodom, hogy csak nekem tűnik intelligensebbnek Hulk a szokásos jelleméhez képest?

Elnézést kérek ha floodolok. Láttam, hogy korábban egy ember érdeklődött a korai Pókember képregények honosítása iránt, és csak azt szeretném mondani, hogy ilyen történeteket én is szívesen olvasnék.
Nagyon erősen hangsúlyozom, hogy ez nem követelés, csak egy vágy kifejezése.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 04., 14:00:37 írta Micho »
Éljen a Birodalom!

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1221 Dátum: 2017. Február 23., 18:35:11 »
Igen, én tudtam. Ezért lelhető fel nálunk még a mai napig rengeteg skandináv képregény.  :) Szerintem most hasonló a helyzet a lengyeleknél. Ott nyomnak manapság nagyon sok kiadványt más országoknak. Ha minden igaz, akkor az Eaglemoss-os DC kötetek is ott készülnek.

Nem elérhető nightlife

• Mulder ügynök
  • *
« Válasz #1220 Dátum: 2017. Február 23., 07:27:09 »
Ez a különszám nekem megvan a mai napig, pár évenként elolvasom... :) A legelső szuperhős(ök) nálam Pókember, Kazar, Hulk, Superboy  és asszem a Fantasztikus négyes voltak még 1985 körül... csak svéd, norvég meg egyéb számomra ismeretlen nyelveken.. :) Azt tudtátok, hogy ezeket a képregényeket itthon nyomtatták külföldi megrendelésre bérmunkában? Ismerőstől kaptam jópár számot annak idején... 

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1219 Dátum: 2017. Február 21., 11:49:22 »
(amire ott nem tudtam, mert hiányzott a szólj hozzá opció):
Azt nem értem én sem, hogy miért hiányzik onnan.  :nemtudom:

Egyébként valahogy így voltam vele én is. Bár pontosan nem tudom behatárolni, hogy melyik is lehetett a legelső. Talán a legelső He-Man lehetett úgy '88-'89-ben, még egy hangalámondásos szinkronos rajzfilmben. Aztán valamikor akkoriban találkoztam Bécsben egy bevásárló központban Marvel-es zsebkönyvekkel. Persze akkor még fogalmam sem volt, hogy kik azok, de jól nézett ki. Meg szintén ebben az időben kaptam kölcsönbe valami skandináv Pókember képregényt. Így talán a Marveles karakterek lehettek az elsők akikkel találkoztam, azon belül is Pókember. Aztán persze jöttek a magyar nyelvű képregények, Fantom, Pókember, meg persze a Batman mozifilm és a képregény.

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #1218 Dátum: 2017. Február 21., 08:03:00 »
Válaszolva a főoldali kérdésre (amire ott nem tudtam, mert hiányzott a szólj hozzá opció):

Az első szuperhős, akivel valaha találkoztam az valószínűleg a Fantom volt, valamelyik Bobó, vagy Góliát képregényben reklámként. "A dzsungel vándorló szelleme." Később lett is egy jó kis Fantom képregényem, de szerintem addigra már láttam a Pókembert is valamelyik belső borítón. Az első szuperhős képregény, amim volt, az valószínűleg a Tini Titán Teknőcök volt, de addigra már természetesen rongyosra néztem a filmet.

Nem elérhető Farek

• Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1217 Dátum: 2017. Január 09., 09:48:10 »
:lol: Nem mindegy azért.  ;) De egyébként tényleg mekkora feelingje volt anno az aluljárókban lévő újságosoknak. Én is mindig nálunk nézegettem a kínálatot, és néhány régihez egész olcsón lehetett hozzájutni.  :D
Igen, mindig olyan izgalommal közelítettem hozzájuk, hogy vajon most mit látok meg a kirakatban. :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1216 Dátum: 2017. Január 09., 09:38:14 »
 :lol: Nem mindegy azért.  ;) De egyébként tényleg mekkora feelingje volt anno az aluljárókban lévő újságosoknak. Én is mindig nálunk nézegettem a kínálatot, és néhány régihez egész olcsón lehetett hozzájutni.  :D

Nem elérhető Farek

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1215 Dátum: 2017. Január 09., 09:30:04 »
Vagy a dátum vagy a képregények neve nem stimmel, Farek.  ;) Mert érdekes lett volna ezeket a képregényeket beszerezni 1986-ban, tekintve hogy az első számok 1989-ben jelentek meg.  :lol: Tudom, a korral jár a memória romlása.  ;D  :hehe:
Kapd be. Akkor '89.  :-\

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1214 Dátum: 2017. Január 09., 08:11:33 »
Vagy a dátum vagy a képregények neve nem stimmel, Farek.  ;) Mert érdekes lett volna ezeket a képregényeket beszerezni 1986-ban, tekintve hogy az első számok 1989-ben jelentek meg.  :lol: Tudom, a korral jár a memória romlása.  ;D  :hehe:

Nem elérhető Farek

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1213 Dátum: 2017. Január 09., 07:59:21 »
Lesz még felrakva olyan képregény amelyben a Fekete Macska is szerepel ?
Nem tudom. Ha a régi Csodapókban még van, akkor a Múzeumban kikerülhet, ha lesz időm frissíteni.

Nekem '86 nyarán a Keleti pu. aluljáró újságosánál sikerült beszereznem a Pókember 2-3-at és a Fantom 4-et. Aztán elkapott a gépszíj... :)

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #1212 Dátum: 2017. Január 09., 00:28:47 »
Én a 2. résszel kezdtem a Pókembert, ezt az első számot csak évekkel később sikerült elcserélnem egy barátom haverjával, senki másnak nem volt meg a környéken... asszem jópár G.I. Joe-mba került az üzlet, de hozzácsapta a Monolit bosszúját is, ami szintén amolyan Szent Grál volt akkoriban.
Az egyes számból azóta én is feltankoltam, vagy 3-4 példányom van még pluszban belőle, ilyen-olyan minőségben  :cool:

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #1211 Dátum: 2017. Január 08., 21:27:40 »
Én már előtte jó pár képregényen átrágtam magam, így nálam inkább egy új korszak nyitánya volt ez a képregény. Nagyon szerettem és én is rengetegszer elolvastam. De nekem sikerült is megőriznem a mai napig, és azóta még egy plusz példányt is beszerezni belőle jó állapotban.  :D

Nem elérhető Kayamiel

• Asterix
  • **
« Válasz #1210 Dátum: 2017. Január 08., 19:24:56 »
Ez volt a legelső képregényem, itt kezdődött minden. Sajnos asszem már nincs meg, de nagyon sokszor olvastam el

Nem elérhető szaboi65

• R2-D2
  • *
« Válasz #1209 Dátum: 2017. Január 06., 13:01:02 »
Lesz még felrakva olyan képregény amelyben a Fekete Macska is szerepel ?

Nem elérhető turkia

• Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Rozsomák
« Válasz #1208 Dátum: 2016. Október 27., 14:51:18 »
Köszi az új Pókembert!! Ezek szinte mind megvannak, de amint feltűnik egy az oldalon, rögtön elolvasom.  :)
Hú, Sable majdnem annyira idegesít, mint Kapi. Most is külföldön avatkoznak be, az amcsik még a képregényekbe is ezt írják bele... Mi lett Kardfogúval? Tényleg meghalt? Vagy csak marvel-es halál és valahol ismét feltűnt? Elég méltatlan kimúlás lenne, amit kb 3 képkockában letudtak és utána már teljesen mást beszélnek.  :(

Bulldi sztorija kifejezetten jó, emlékszem, hogy vártam a következő számot! Itt legalább nem is csinálnak szegényből hülyét amolyan Galactus-stílusban, mert elég boldog
 vége lesz Marko szempontjából.
 Amúgy lehet tudni, hogy mikor jött ki a beton alól? Mert itt megemlíti, hogy már ez a sztori az után játszódik és Pókember sem talál majd semmi gyanúsat a háznál, amit :m-juggernaut: feje fölé építettek...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető eddie85

• Donald kacsa
  • *
« Válasz #1207 Dátum: 2016. Október 20., 12:44:17 »
Én is nagyon várom következő Csodálatos Pókember szerintem klasszikus képregények a legjobbak talán mert gyerek koromat idézik. Superman és Batmant is imádtam. Kár hogy ezeket nem folytatják Superman és Batman sztorik kezdet izgisseb lenni
addigra megszűnt.