Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 229373 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #885 Dátum: 2012. Október 06., 13:53:59 »
A Vészmanós 19. rész, a The Amazing Spider-man v1 238-239 sűrítése.
A két darab 23 oldalas képregényből csináltak egy darab 31 oldalas képregényt itthon (borítokkal együtt).

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #884 Dátum: 2012. Október 06., 11:01:43 »
Küldd, persze. Sőt, inkább a teljes füzetet, hogy lássam, hova kellenek. Bár a rossz hír az, hogy maximum este mehetnek fel, mert most hétvégén se lesz sok időm akármire.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #883 Dátum: 2012. Október 06., 10:56:41 »
Kosjoz-nak igaza van. Talgaby, elküldjem a hiányzó oldalakat?
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #882 Dátum: 2012. Október 06., 08:41:49 »
Ha tippelnem kellene, utóbbi. Eléggé meg volt tudtommal az vagdosva. Bár talán valaki, akinek megvan, tud rá válaszolni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető kosjoz

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #881 Dátum: 2012. Október 05., 22:19:15 »
Hello,
a ma kirakott vészmanó bemutatkozása történetből kimaradt a gázrobbanás lapja.
Ez a magyar kiadás, vagy a szken hibája?

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Pókember
« Válasz #880 Dátum: 2012. Szeptember 12., 13:00:50 »
Üdv,hm.....olvastam a HP levelezési rovatban hogy már MEGINT  van Scarlet Spider.Hát hányszor támad még fel :headscratch:.És hogy van már Bosszúálló Pókember is,hm........nem is tudtam.

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #879 Dátum: 2012. Augusztus 24., 19:02:53 »
Köszi a Füsti Willy - Tarantulás történetet. Régen is nagyon jó volt.
Azt nem értem, hogy ennél a két résznél is (234-235), miért a 232-es számé (Mr Hyde) lett a borító.  :headscratch:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #878 Dátum: 2012. Augusztus 08., 10:35:27 »
Régen a Kneten volt honosítva az a rész, de mivel a Kingpin belekezdett a kimaradt történetek kiadásába abból a korszakból, így nem valószínű, hogy kikerül hozzánk valamikor. Bár az is kétséges, hogy a kiadó ki fogja-e adni azt a részt is, de amíg semmi sem biztos, mi sem tudunk mondani semmit.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető pavel

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 38
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #877 Dátum: 2012. Augusztus 07., 21:23:15 »
Hali. Lenne egy kérdésem. A legutóbbi Buldis történet első része ki fog kerülni valamikor, mert úgy emlékszem, hogy valahol már ki volt rakva. Az a rész a magyar sorozatból kimaradt.
A választ előre is köszönöm.

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #876 Dátum: 2012. Július 13., 19:03:29 »
Nagyon zsír ez a Buldis történet, jól megszívatta azért Markot  :worship:
Visszavágóra végül nem került sor kettejük között?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #875 Dátum: 2012. Július 13., 13:35:38 »
Ottan van az. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #874 Dátum: 2012. Július 13., 13:29:01 »
Az új Pókit még Póklány sem találja.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #873 Dátum: 2012. Július 09., 09:21:36 »
Az ASM 2 breaqdcrumbját hibásan állítottam be, most már a Marvel-féle ASM-szériára mutat.
Lesz új ASM 001, jelenleg épp az készül.
Első körös restaurálás, mert ez volt az első olyan sosi-féle füzet, amit még egyszer átpötyögtönk. Jelenleg háromféle korai ASM-ünk van: amik csak kézzel beírt változatban léteznek, amiket sosi egyszer már beírt digitálisan, és aminek még nem készült honosított változata. Mivel ezek elég kuszán állnak rendelkezésre, az első cirka 8 füzet teljesen random módon fog kimenni. Eddig volt kettő olyan, ami kézzel beírtból ment át a legújabb szkenbe (#4 és #3), és van most a 2. füzet, ami egy sosi-féle még inkább felújítása.
Igen, jól olvastad, ahogy bírjuk, kirakjuk az elejét. Most már egészen harmincig van szken (plusz két Annual - igen, tudom, hogy egy másik oldalon kinn van az első, de most egy teljes gyűjtemény készül, szóval lesz saját kiadásunk majd), szóval szó szerint évekre van alapanyag. Hogy milyen tempóval megy, nehéz megmondani, jelenleg úgy néz ki, talán összejön a havi egy. Bár közel se vagyok biztos abban, hogy tudom majd igazítani a szövegeket, meg fordítani időben - Usagi a jelek szerint a beírás részét bírja gond nélkül.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Re:Pókember
« Válasz #872 Dátum: 2012. Július 09., 08:21:56 »
Köszönöm a amazing 2-őt, öröm ilyen szép szkennben viszontlátni a 60-as évekbeli történetet.Szerintem nem hiábavaló, hanem dícséretes munka, így jó végre olvasni a füzeteket (ami persze nem von le semmit az eredeti honosítók munkájának érdeméből, de Jó, hogy a Marvel gondjaiba vette a dolgot, és egyre több ilyen szkenn hozzáférhető.

Egy hibabejelentés: Nem tudom milyen füzeteket csináltatok már meg, mert sajnos a képregény csak a főoldalról érhető el, onnan is a hozzaférési sor az Egyéb Sorozatok kategóriába utalta, ahol meg nincs feltűntetve. Az angol Csodapók kategóriában meg a régi darabok vannak.

Egy Kérdés: Van, vagy lesz felújjított Amazing 1 is? Asszem Kaméleon van benne, az-az ellenem, akiből eddig kevesebbet olvastam mint szerettem volna...ez a hírcímadás megkavart: Pók-restauráció - első kör

Kérdés kettő: a főoldali hozzászólásoknál olvastam, hogy akkor az első 15  szám feljavítva kiegészítve felkerül az idők során?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #871 Dátum: 2012. Július 07., 14:36:11 »
Nem hiszem. Abba a szkenbe, ami létezik belőle, biztos nem. Amúgy tényleg egy kivételesen jó mini.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:Pókember
« Válasz #870 Dátum: 2012. Július 07., 14:24:16 »
Tőlem is jöhetnek a Pókemberek akár napi szinten is.  ;D
A legjobban a Zöld Manós és a Vészmanós részeket szeretem, de már így is rengeteg kedvenc rész megjelent itt-ott.

Deadly Foes Of Spider-Man minire van-e kilátás valaha?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #869 Dátum: 2012. Július 07., 12:04:18 »
Azért, mert Pókember az, ami Magyarországon a csapból is folyik, ha külföldi képregényről van szó, és sokaknak, pláne a hazai Marvel-zombiknak kicsit már elegük van belőle.
Amiben mondjuk szerintem van igazság, de amit most mi csinálunk, az egyrészt egy olyan archiválás, amivel már legalább hat éve adós a képregényes underground (Semic-féle első sorozat digitalizálása); másrészt meg a nagyon korai ASM-ek valahol kicsit személyes szívügyem (ebben a kategóriában csak a Lee-Kirby F4-eket tartom fontosabbnak megismertetni az emberekkel).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

takipepe

  • Vendég
Re:Pókember
« Válasz #868 Dátum: 2012. Július 07., 11:00:19 »
írtátok, hogy sokan panaszkodnak, hogy mostanában sok Pókember van honosítva és hogy létezik más is... Kérdem én miért baj, ha sok Pókember van betéve? Engem és még sok rajongót itt szerintem cseppet sem zavar. Főleg ha ilyen régi rajzolású klasszikusról van szó mint ez a legutóbbi is. Köszi és még ilyet.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #867 Dátum: 2012. Július 05., 10:20:44 »
Semmi gond. Sok olyan képregényes tény van, ami általánosságban tévhit, ilyen az is (nem csak itthon, az USA-ban is), hogy az idősebb Romita rengeteg Pókembert rajzolt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #866 Dátum: 2012. Július 05., 10:05:51 »
Értem,akkor tévedtem.Köszönöm a felvilágosítást! :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #865 Dátum: 2012. Július 05., 09:46:17 »
Nem, nincs felcserélve. Romita segített a cselekmény kialakításában, illetve szabadkézi vázlatokat skiccelt fel, amiket aztán Mooney megrajzolt és kihúzott, meg talán még színezett is.
Olyan ASM, aminek tényleg az idősebb Romita készítette a ceruzarajzait, meglepően kevés van, viszont rengeteg olyan, ahol így, az előkészítési fázisban segédkezett, majd aztán valaki az ő stílusában elkészítette (csak itt feltüntették mindig a valódi rajzolót, nem az volt, mint Bob Kane-nél anno).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Pókember
« Válasz #864 Dátum: 2012. Július 05., 09:29:13 »
Üdv! Köszi a Pókember 75.számát,talgaby,kimre! :worship: :worship:
Nagyon szeretem ezeket a régi pók történeteket.A múltkori számban csodálkoztam,hogy Markó felülkerekedett Peteren.De most elmagyarázta hálószövő barátunk,hogy miért is cselekedett így.No,Ezüstsörény jól megjárta.Szerintem nem számolt ezzel a lehetőséggel.Connors dokinak talán nem a legjobbkor jött elő az allteregója.Ámbár,ha a családról van szó..,persze,ha nem tudja kellően kontrolláni a kettős személyiségét.De most a Gyík is tudatában volt,hogy veszélyben van a felesége és a fia.Remélem folytatjátok ezeket a régi részeket!
És egy pici szőrszállhasogatás;a kredit oldalon,mintha az illusztráló és az ötletgazda fel lenne cserélve,nem? John Romita kiváló Pókember rajzoló,mint később a fia is junior Romita.De lehet,hogy tévedek,akkor bocsánat!

takipepe

  • Vendég
Re:Pókember
« Válasz #863 Dátum: 2012. Július 02., 13:14:04 »
Á, dehogy. Majd jóóóóval később. Olyan négy és fél évtizeddel később. Sőt, közte lesz olyan szakasz, amikor meg úgy tűnik majd, hogy végleg megszabadult a Gyíktól.

zsír  ;D megszabadulni meg úgy se  tud tőle mert DNS szinten épült be a szervezetébe

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #862 Dátum: 2012. Július 02., 08:10:18 »
Á, dehogy. Majd jóóóóval később. Olyan négy és fél évtizeddel később. Sőt, közte lesz olyan szakasz, amikor meg úgy tűnik majd, hogy végleg megszabadult a Gyíktól.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

takipepe

  • Vendég
Re:Pókember
« Válasz #861 Dátum: 2012. Július 02., 07:30:22 »
Köszi a legutóbbi részt. Szegény Ezüstsörény, meg kapta... ezek szerint Dr. Connors végleg most már a gyík marad?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Pókember
« Válasz #860 Dátum: 2012. Július 01., 20:39:58 »
Idővel talán arra is sor kerül. Mondjuk mivel most a legelejétől indultunk, még marha messze vagyunk tőle.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #859 Dátum: 2012. Július 01., 20:14:52 »
Már csodálkoztam is, hogy nem lett befejezve az Ezüstsörényes történet. Kár, hogy a Gyíkról lemaradunk.

takipepe

  • Vendég
Re:Pókember
« Válasz #858 Dátum: 2012. Június 29., 18:53:37 »
Köszönöm az új Pókembert. Jó visszaolvasni az ilyen régi rajzolású képregényeket. Főleg ha az egyik kedvencemről szól  ;)

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Pókember
« Válasz #857 Dátum: 2012. Június 09., 14:01:04 »
Üdv, Mi lett az Ultimate Venommal  miután elvitték  Latvériába  :nemtudom:, :worship:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Pókember
« Válasz #856 Dátum: 2012. Június 08., 19:36:47 »
Igazából ugyanaz. :D Amúgy nem gondoltam komolyan, de sztem azt sem kell komolyan venni, h Peter nagyon okos, és előáll egy hiper-szuper találmánnyal.

Viszont a mostani hír szövegét olvasva az jutott eszembe, hogy szerintem csak az angol nyelvben igaz, hogy a gorillák, csimpánzok, orángutánok nem majmok. Magyarul az emberszabású majom kifejezésben benne van a majom.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 08., 21:07:22 írta KiD »