Szerző Téma: Főoldali szavazások  (Megtekintve 40501 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #33 Dátum: 2010. Május 04., 12:45:24 »
Most hogy mondod, igen az volt a címe.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #32 Dátum: 2010. Május 04., 11:28:57 »
A kupolaváros titka, Nemere István regénye alapján.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #31 Dátum: 2010. Május 04., 07:03:16 »
Én már nem emlékszem mi volt az első képregényem címe, de olyan jó vaskos volt, mint a Kockás magazin. Nem esküdök meg rá, de azt hiszem magyar alkotás volt. A holdon játszódott egy kupolavárosban. Azt hiszem láttam fent a képregénytáron is.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #30 Dátum: 2010. Május 02., 12:40:39 »
Nekem a Pókember 61 vagy 62 száma volt (pont az esküvő előtti. a Pókirtós sztori, de jó, hogy utána az esküvő jött, mert abban bővebben is megismertem a karaktereket)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Diamondblade

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 31
  • Karma: +2/-1
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #29 Dátum: 2010. Május 02., 10:38:23 »
Nem tudom... a fülesben voltak conan meg az éj köve, meg ilyenek, de lehet előtte már olvastam kockást. nem emlékszem már melyik került a kezembe hamarabb.

Nem elérhető cornelius

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #28 Dátum: 2010. Május 01., 21:39:23 »
Talán nekem is a Füles volt, de valószínűbb, hogy a Pajtás hátlapján futó Okada (vén vagyok akár a Főd!). Persze aztán Hahota, Rejtő sorozat, Füles, Kockás, minden játszott :)))

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #27 Dátum: 2010. Április 29., 21:39:34 »
Rejtő-sorozat?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető godemperor

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +0/-0
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #26 Dátum: 2010. Április 29., 21:36:29 »
Biztosan nekem is a Füles volt,azután az első Kockástól az összes,Hahota meg minden... Ó,azok a régi,gyönyörű magyar képregények! Elő is ásom őket mindjárt,a Zórád Ernő-féle Utazás Plutóniába betakarja a napi nosztalgiaadagomat. Szégyen-gyalázat hogy már nem készítenek nálunk ilyen,igényes irodalmi műveket feldolgozó,színvonalas,szemet gyönyörködtető képregényeket.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #25 Dátum: 2010. Április 29., 10:42:29 »
Uh, basszus, trougal, ez aztán a memória...  :worship:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető trougal

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Karma: +0/-1
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #24 Dátum: 2010. Április 29., 08:20:15 »
Hét éves voltam amikor a Fülesben ment a Kalandos történetek a vadnyugat hőskorából széria . Ebből a Tippecanoei üt közet egészen pontosan hatodik része volt ami elindított a képregényt kedvelő emberek nem túl népes tábora felé .

Nem elérhető gombfoci

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #23 Dátum: 2010. Április 26., 21:00:36 »
Nekem is a Füles, Kockás, Alfa közül volt  valamelyik az első. (Asterix, Pif és Hercules, Rejtők...)

Nem elérhető gorugrany

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #22 Dátum: 2010. Április 25., 08:56:27 »
Pontosan nem emlékszem, mert régen volt.  :) Valamelyik Fülesben megjelent képregénynek kellett lennie, illetve két dologra emlékszem élénken. Az egyik a fent említett füleses képregények közül Az elátkozott part egybefogott, pontosabban két füzetes kiadása. Illetve a hasonló forrású, a mai fogalmakkal élve TPB, Zórád Ernő féle Winetou képregény színesben. De az elsők között voltak a Kockás, Hahota, Pajtás, Pif stb.. is.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #21 Dátum: 2010. Április 24., 22:22:42 »
Szerintem először a Fülesben találkoztam képregénnyel, de az első önálló képregényem szinte biztos, hogy a Bucó, Szetti, Tacsi volt.....Bár ez már kezd a múlt homályába veszni....Hiába öregszem...

Bucó, Szetti, Tacsi nekem is volt. Egy darab volt belőle, de azt ronggyá olvastam. :)

Nem elérhető Becő

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #20 Dátum: 2010. Április 24., 17:01:28 »
Szerintem először a Fülesben találkoztam képregénnyel, de az első önálló képregényem szinte biztos, hogy a Bucó, Szetti, Tacsi volt.....Bár ez már kezd a múlt homályába veszni....Hiába öregszem...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #19 Dátum: 2010. Április 23., 23:24:33 »
Régen volt már, tán igaz sem volt  :badteeth:, de talán a Hahotákban, Kockásokban és Alfa magazinokban található képregények voltak azok.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető EXE PRIME

  • EXE PRIME
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #18 Dátum: 2010. Április 23., 22:55:28 »
Nekem azt hiszem a TF volt az első képregényem meg a rajzfilmekre is szabályosan rávoltam kattanva mamár minden megvan közűlük :D
Játékfiguráim nekem is voltak meg mindig szaladtam aztán vettem a képregényeket  :D

Nem elérhető beigli69

  • HálóZsák tag
  • Predátor
  • *
  • Hozzászólások: 822
  • Karma: +0/-0
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #17 Dátum: 2010. Április 23., 18:18:22 »
legelső képregényem?
egy francianyelvű PIF magazin volt... osztán elkapott a gépszíj :D édesapám 50-es évekbeli Népszavákból kivagdosott képregényei következtek, majd a füles rejtvényújság...
sajnos azokhoz a régi-régi klasszikusokhoz ma már nem egyszerű hozzájutni :S
ja és annakidején a Pajtás magazinban is olvasgattam a kis félvér apacs történeteit :D

Nem elérhető lioncourt

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #16 Dátum: 2010. Április 23., 15:09:49 »
nekem az első képregényeim kockások, hahoták illetve mozaikok voltak. :)

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #15 Dátum: 2010. Április 23., 14:50:55 »
Ha jól emlékszek, akkor a legelső képregényem egy Disney (kis méretű, 3 hosszú történettel) képregény volt...  :badteeth:
Tom és Jerry-t rajzfilmen néztem, Garfield, Bobo és Góliát soha nem érdekeltek...
Az első komolyabb képregényeim (amiket haverok adtak kölcsön): Superman, Batman (Gyilkos tréfa!), Transformers (pár számot én is megvettem az alakváltók kalandjaiból)!
Aztán tizenévesen kitört a nagy Marvel-láz!
Általános suliban hárman gyűjtöttük a (Marvel-es) képregényeket az osztályban! Az egyik srác a Marvel Extrát, a másik srác (Spuri) Pókember, én pedig az X-Men kalandjait gyűjtöttem!  :brow:
Egymás között adtuk/vettük a képregényeket; egy-egy kimaradt story-nál komoly elvonási tüneteim voltak...  ;D
A Marvel képregények mellett a Kretén-t is rendszeresen olvasgattuk, én leginkább a Dallas-paródia miatt!  :hehe:
Emlékszek arra is, hogy húgom nagy Mumin-gyűjtő volt...  :whistle:

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #14 Dátum: 2010. Április 23., 14:49:17 »
Donald rágóban található rágóspapír-képregény is ér?  :badteeth:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #13 Dátum: 2010. Április 22., 23:10:18 »
Nekem is benne van a HZs 1500-ban, de az 1991-es januári Mickey Mouse magazin (ami, mint később megtudtam, pont akkor váltott Miki Egér magazinról nevet) volt. Emlékszem, a három sztoriból egyet se értettem meg tökéletesen, csak évekkel később. Aztán elég sokáig csak Disney-t vetettem a szülőkkel, egészen a TransFormers 11. számáig.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #12 Dátum: 2010. Április 22., 19:31:41 »
Életem legelső képregénye az Amazing Spider-Man Annual 15. száma volt (Oki Doki és a Megtorló  :brow:), amit 5 évesen kaptam, 1989-ben a Németországban élő nagybátyám ajándékaként. Gondolta a sok színes képpel el lesz a gyerek. Azt viszont a mai napig nem tudom, hogy Németországban, hogyan tett szert egy eredeti amerikai képregényre.  :headscratch:

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #11 Dátum: 2010. Április 22., 19:16:23 »
Nekem Transformers képregényem soha nem volt, szerintem nem is tudtam, hogy van képregény is. Voltak viszont játékaim, és igy, hogy mostmár nagyjából ismerem a karaktereket, rájöttem, hogy Starscream is megvolt. :)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #10 Dátum: 2010. Április 22., 19:13:10 »
Nekem egy Rejtő-Korcsmáros füzet volt, azt hiszem Az elátkozott part... Apámnak elég sok megvolt belőle még fiatal korából, bár azért került egy-két Batman, Pókember, Transformers is a kezembe...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető torjack

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +0/-0
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #9 Dátum: 2010. Április 22., 19:06:14 »
Első képregény?
jó kérdés...
Nem emlékszem már pontosan, az elsők között Rejtő Jenő sztorik(Fülig Jimmy, Piszkos Fred...) valamint német nyelven Pókember és Bosszú Angyalai (szép vaskos kis kötetek voltak, csak sajnos már elvesztek..) a 80'as évekből...
Magyar kiadású szuperhősökből Batman első száma, a Gyilkos tréfa...

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #8 Dátum: 2010. Április 22., 18:49:19 »
Az első képregényem a Transformers volt, ami a '95-ben magyarul is megjelent.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #7 Dátum: 2010. Április 22., 18:46:41 »
Ez valahogy elkerülte a figyelmemet mikor megírtam a hozzászólást, de akkor köszönöm, hogy áthoztad ide. :worship:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #6 Dátum: 2010. Április 22., 18:45:04 »
A főoldalon lévő szavazáson arra szavaztam, hogy "egyéb leírom a fórumon."
Nem igazán tudom, hogy hova kellene írni, de eddig a szavazással kapcsolatosan mindig ide írtuk szóval ezt is ide írom.
Most már van témája a főoldali szavazásoknak, így átraktam ide a hozzászólást.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #5 Dátum: 2010. Április 22., 18:40:01 »
A főoldalon lévő szavazáson arra szavaztam, hogy "egyéb leírom a fórumon."
Nem igazán tudom, hogy hova kellene írni, de eddig a szavazással kapcsolatosan mindig ide írtuk szóval ezt is ide írom.
Számomra ez egy kicsit nehéz kérdés, mert én hogy úgymondjam rajzfilmeken keresztül ismertem meg a képregénykaraktereket. Három rajzfilm sorozat volt  amit még úgy 4-5 éves koromban láttam ezek voltak a: Pókember, Fantasztikus Négyes és Vasember. Nekem ezek nagyon tetszettek, de egy idő után unalmas lett, hogy mindig ugyanazokat a részeket adják, így már nem néztem őket tovább.
Aztán 6 év múlva az egyik újságárusnál megláttam a Pókember 2 képregény változatát, és eszembe jutott, hogy mennyire szerettem azt a rajzfilmsorozatot, így megkértem a szüleimet, hogy vegyék meg. A filmet nem láttam, így minden meglepetés volt számomra. Tehát ha így vesszük akkor ez volt életem első képregénye. Aztán az Ultimate Spider-Man-t kezdtem el gyűjteni, aminél először azt hittem, hogy a rajzfilm folytatása, de mint kiderült nem az volt, de engem nem zavart, és azóta is gyűjtöm a csodálatos Pókember számait. Aztán miután a keresztapám rájött, hogy érdeklődök a képregények iránt megmutatta ezt az oldalt. Először még csak F4, és Pókember képregényeket olvastam itt, aztán miután kifogytam belőlük áttértem más sorozatokra is( Avengers, Hulk, és még egy pár) Aztán a többit már szerintem nem nehéz kitalálni. ;D
Tudom, hogy elég lett volna egy szót leírni, de most nagyon elmerengtem a múlton szóval remélem nem baj, hogy ilyen hosszúra sikerült.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 22., 18:44:17 írta Sepi »

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Főoldali szavazások
« Válasz #4 Dátum: 2010. Április 22., 18:38:44 »
Én Donald Kacsákkal kezdtem, volt belőle egy csomó. Akkor még nálunk is lehetett kapni magyarul, igaz elég ritkán. Olyan 7-8 éves lehettem. Egy-két év múlva lett pár Batmanem is, meg egy rakás Garfield.  ;D