Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 115267 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #510 Dátum: 2010. December 17., 22:09:52 »
Az elmúlt két hétben sajnos elmaradt az összefoglaló iskolai okok miatt. Ezért utólagos elnézést kérek, de most ha minden igaz akkor nem lesz mégegy ilyen. Na de lássuk mit hozott a 14. játékhét számunkra.

Week 14

Thursday night:
Indianapolis Colts at Tennesse Titans: IND: 30 TEN: 28
Most, hogy Manning újra saját játékosnak passzol megy nekik a játék. Igaz a második félidőhöz a Coltsnak nem sok köze volt. Mindenesetre egyenlőre még megvan a lehetőségük a playoffhoz.  Nem úgy mint a Titansnek. Ezzel a vereséggel végleg lemondhatnak a rájátszásról.

Vasárnap
19.00 órások:

Cleveland Browns at Buffalo Bills: CLE: 6 BUF: 13  :-\
Na most erre mit mondjak? Két gyenge csapat mérkőzésén álltalában mindkettő bizonyítani akar még, de itt nem igazán ez jött össze. Továbbjutás szempontjából már mindkettőnek teljesen mindegy, hogy nyer, vagy veszít, de pont ezért szép ez a sport, mert ők még ilyenkor is a végsőkig küzdenek. Nos, ezen a meccsen sajnos nem ez történt.

Cincinatti Bengals at Pitsburgh Steelers: CIN: 7 PIT: 23
Hát a Steelers összeteheti a kezét, hogy van egy Troy Polamalu-juk. Mert nélküle ez a csapat az utóbbi három mérkőzését elveszítette volna. Nem megsérteni akarom őket, de amit ez az Offense itt összehozz, az valami katasztrófa. Múlt héten is egy Fumbe-nek köszönhetően( ami természetesen Polamalu érdeme volt) nyertek. Most is Polamalu volt a meccs hőse egy INT visszahordással.
És hogy ez mért baj? Nos, biztos információim nincsenek, de azt írják, hogy Polamalu a Bengals elleni meccsen összedett egy sérülést, és előfordulhat, hogy pár meccset ki kell hagynia. És az utóbbi meccsek, valamint a tavalyi szezon elég jó bizonyíték arra, hogy nélküle kicsit bajban van a Steelers.

Oakland Raiders at Jacsonville Jaguars: OAK: 31 JAC: 38  :woot:
Na az ilyen a jó meccs amikor mindkét csapat szépen játszik. Na meg amikor az utolsó másodpercekben dől el minden. Ezzel a győzelemmel a Jaguars még tartja a lépéselőnyét a Coltsal szemben, de még mindig nem nyugodhatnak meg. A Raiders pedig ezek után már csak nagy szerencsével juthatna be a playoffba.

Tampa Bay Bucceneers at Washington Redskins: TB: 17 WAS: 16
Szegény Redskins kicker. Kihagyott két FG-t a meccs során egy 24, és egy 34 yardosat. Amit azért illik berúgni. De ettől függetlenül még nyerhettek volna, mert 9 másodperccel a vége előtt TD-t csinált a Redskins. ( Ami egy elég érdekes volt, mert ha jól láttam az már az ötödik próbálkozás volt. Ment is a vita erről az NFL oldalán) De az extra pontnál a holder nem tudta rendesen megfogni a labdát. Kicsúszott a keze közül, Fumble lett, és nyert a Bucs.
És most kapaszkodjon meg mindenki. A Redskins vezetőedzője úgy döntött, hogy MacNabb-t cserepadra ülteti, és Grosmann lesz a kezdő irányító. No Comment. :dry:

Breen Bay Packers at Detroit Lions: GB: 3 DET: 7 :huh:

Ööö… Hát nem éppen ezt az eredményt vártam. Igaz hozzá kell tenni, hogy Rodgers megsérült, de akkor is. Ez azért mégis csak a Detroit Lions. És megnyerik úgy a meccset, hogy össz-vissz egy TD-t szereznek. Hát ha a Packers vasárnap is így fog játszani a Pats ellen akkor azt hiszem nyugodtan aludhatok.  :badteeth:

Atlanta Falcons at Carolina Panthers: ATL: 31 CAR: 10
Az történt amit vártunk. A Falcons lelázta a Pantherst( ahogy eddig mindenki) és ezzel még mindig tartja a lépéselőnyét a Saintsel szemben. De még ők sem nyugodhatnak meg, mert a Szentek ott loholnak a nyomukba, és valahogy sehogy sem akarnak kikapni.

Saint Louis Rams at New Orleans Saints: STL: 13 NO: 31
Mint említettem a Saints nem nagyon akar kikapni. Mondjuk szép lett volna, ha a Ramstől kikaptak volna, de ahhoz Bradfordnak kettő INT helyet kettő TD-t kellet volna dobnia. És nem kellene Fumble-kat csinálni az Endzona-ban.



22.15 órások

Seattle Seahawks at San Fransisco 49ers: SEA: 21 SF: 40
Ha nem tudnám, hogy mi lett a csütörtök esti meccs eredménye akkor azt mondanám, hogy: „Jé, feltámadt a 49ers hamvaiból”. De mivel tudom, így nem mondom ezt. Volt egy kis reménysugár, hogy talán a szezon végére összeáll a csapat, de az is eltűnt. És ami szebb ennél, hogy még mindig van esélyük a playoffra. Noha nekik van a legkevesebb.

New England Patriots at Chicago Bears: NE: 36 CHI: 7 :)
A Patriots elment Chicagoba. -10 fokba. A hóviharba. És lealázta a Bearst. Hát nem lettem volna egy Medve szurkoló helyében. Kimegyek jó drágán a stadionba, jól megfázok, és erre még a csapatom is olyan rosszul játszik, ahogy eddig még soha ebben a szezonban. Milyen szerencse, hogy én Pats szurkoló vagyok. :hehe:

Maimi Dolphins at New York Jets: MIA: 10 NYJ: 6 :blink:
Hát ez sem az az eredmény amire tippeltem volna. Úgytűnik a jetsben igencsak nyomott hagyott a legutóbbi Foxboroi látogatásuk. Holmes olyan labdát ejtett ki az endzona-ban amilyeket egész szezonban megfogott. Sanchez dobált össze-vissza csak épp nem saját játékosnak.
Mondjuk a Dolphins sem lehet büszke magára. Henne 18 passzából csak 5 volt jó. Ez pedig hihetelenül gyenge.

Denver Broncos at Arizona Cardinals: DEN: 13 ARI: 43
McDaniels-el vagy nélküle, de a Broncos képtelen nyerni. Itt már csak egy ember segíthet, akiért egész Denver kiállt: Tim Tebow.

Kansas City Chiefs at San Diego Chargers: KC: 0 SD: 31  :rolleyes:
Ajaj. Bajban a Chiefs. Cassel vakbélműtétje miatt kénytelen volt kihagyni ezt a meccset( és valószínűleg még jó párat kénytelen lesz kihagyni) és meg is lett az eredménye. Ráadásul mivel a Chargers tegnap is nyert, így ha a Chiefs megint kikapna, akkor egyenlően állnának, és innentől bármi megtörténhet.

Sunday Night:

Philadelphia Eagles at Dallas Cowboys: PHI: 30 DAL: 27
Desean Jacson egyszerűen túl sok volt a Cowboys védőinek. Az elkapásaival 210 yardot hozott, és 1 TD-t. Egyszerűen nem tudtak mit kezdeni vele a védők.


Monday Night:

New York Giants at Minnesota Vikings : NYG: 21 MIN: 3
Miután a Minnesotai stadion tetőszerkezete beomlott a hó miatt kénytelenek voltak átvinni a meccset Detroitba. Nem mintha sokat számított volna. A Giats szerintem ígyis-úgyis nyert volna. És itt ért véget Bret Favre sorozata. A múltheti sérülése miatt már képtelen volt kihagyni ezt a mérkőzést. Hát igen törött bokával még képes volt játszani, de törött vállal már kicsit nehéz passzolni.

Baltimore Ravens at Houston Texans: BAL: 34 HOU: 28 OT
Szegény Houston. Milyen szépen játszottak a liga egyik legjobb védelme ellen, és egy INT visszahordásból veszítik el a meccset.
Hát igen ezért veszélyes a Ravens-el, és a Steelers-el játszani.
Mindenesetre ettől függetlenül mindketten nagyon szépen játszottak. És sajnos több mint valószínű, hogy a Ravens ott lesz a playoffban. Remélem hamar kiesnek, mert nem szívesen látnám őket megint Foxboroban.


És akkor egy kis kitérő a csoportok, és a konferenciák állására:

AFC:            NFC
Észak:            Észak:
1. PIT 10-3      1. CHI 9-4
2. BAL 9-4      2. GB 8-5
3. CLE 5-8      3. MIN 5-8
4. CIN 2-11       4. DET 3-10
Kelet:               Kelet:
1. NE 11-2      1. PHI 9-4
2. NYJ 9-4      2. NYG 9-4
3. MIA 7-6      3. WAS 5-8
4. BUF 2-10      4. DAL 4-9
Dél:                  Dél:
1. JAX 8-5      1. ATL 11-2
2. IND 7-6      2.  NO 10-3
3. HOU 5-8      3.  TB 8-5
4. TEN 5-8      4. CAR 1-12
Nyugat:              Nyugat:
1. KC 8-5      1. STL 6-7
2. SD 7-6      2. SEA 6-7
3. OAK 6-7      3.  SF 5-8
4. DEN 3-10      4.  ARI 4-9



És Konferencián belül a jelenlegi továbbjutók sorrendben:

AFC:
1. New England 11-2 (Csoportelső)
2. Pitsburgh 10-3 (Csoportelső)
3. Kansas City 8-5 (Csoportelső)
4. Jacsonville 8-5 (Csoportelső)
5. New York Jets (Wild Card 1) 9-4
6: Baltimore (Wild Card 2) 9-4
In the Hunt: Indianapolis(7-6) San Diego(7-6) Oakland (6-7) Miami(7-6)

NFC:
1. Atlanta 11-2 (Csoportelső)
2. Chicago 9-4 (Csoportelső)
3. Philadelphia 9-4 (Csoportelső)
4. Saint Louis 6-7 (Csoportelső)
5 New Orleans ( Wild Card 1) 10-3
6.New York Giants ( Wild Card 2) 9-4

In the Hunt: Tampa Bay(8-5) Green Bay(8-5)  Seattle(6-7) és mivel olyan bivalyerős az NFC West San Francisco (5-8) :dry:

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #509 Dátum: 2010. November 25., 16:56:05 »
Ilyen olyan okok miatt az összefoglaló mára maradt.

Week 11:

Thursday night:
Chicago Bears at Miami Dolphins: CHI: 16 MIA: 0  :dry:
Hát nem ez volt e legemlékezetesebb Csütörtök esti meccs az biztos. Végig a védelmekről szólt a meccs, és igazából csak az egyik oldal alkotott ( Úgy ahogy, de) marandandót.
 

Vasárnap
19.00 órások:

Baltimore Ravens at Carolina Panthers: BAL: 37 BAL: 13
A papírforma diadalmaskodott. Mindenki Ravens győzelmet várt, és ez is történt.
Mondjuk a Panthers-nek volt lehetősége még a 4. negyedben összehozni valamit, de két INT visszahordás után minden reményük elszállt.

Houston Texans at New York Jets: HOU: 27 NJY: 30
Hihetetlen, de a Jets már megint az utolsó pillanatban nyerte meg a meccset. Pedig a Texans már olyan szépen visszahozta a meccset…
Mondjuk eldönthették volna a kimenetelt, ha képesek 10 yardot haladni a Texans. De nem tudtak, és a FG nem volt elég, hogy nyerjenek. Ezután jött Sanchez, és Holmes( Farek komolyan, nem akárnátok visszavenni őt végre? :fatestapolo: ;D) és az utolsó másodpercekben megnyerték a meccset egy TD-vel.

Buffalo Bills at Cincinatti Bengals: BUF: 49 CIN: 31  :huh:
ÖÖÖ… MI VAN??????????????????
A Bengals félidőben 31-7-re vezetett. Mégegyszer mondom a Bengals félidőben 31-7-re vezetett. Most mindenki nézzen rá az eredményre, és vonja le a következtetést, hogy mi történhetett aznap Cincinattiben. Maradjunk annyiban, hogy nem lettem volna egy Bengals szurkoló helyében. :badteeth:

Oakland Raiders at Pittsburgh Steelers( avagy Penalty Game) : OAK: 3 PIT: 35
A 70-es években e két csapat volt a két legnagyobb rivális. Azokon a meccseken szinte ölték egymást a játékosok, és hol az egyik, hol a másik csapat fontos tagja sérült le.
Úgytűnik valaki elfelejtette közölni a játékosokkal, hogy már nem a 70-es években járunk. :badteeth:
Életemben nem láttam még ennyi zászlót repülni egy meccs alatt. Több sárga zászlót dobtak be ezen a meccsen, mint ahány pont összesen született. Ezek jórésze a Steelersnél volt. Mondjuk hozzá kell tenni, hogy egy jó párra én speciel nem dobtam volna zászlót.
Amikor a 4. negyedben abbahagytam a meccs nézését a Steelers 152 yardnyi szabálytalanságot gyűjtött össze. És utána még gyűjtöttek rendesen. Szóval beállaították az új NFL rekordot. Már komolyan ott voltam, hogy volt egy play és néztem, hogy nincs-e zászló. 3 play után már kezdtem hiányolni, de aztán végül dobtak egyet. ( „Na azért” – mondtam akkor magamban. "Már hiányoltam a zászlót".)
Viszont dícséretes, hogy a Steelers ennek ellenére lealázta a Raiderst. És meg kell említenem, hogy Big Bennek volt egy gyönyörű kb 20 yardos TD futása. Tőle se gyakran látunk ilyen. :bravo:

Cleveland Browns at Jacsonville Jaguars: CLE: 20 JAX: 24
Érdekes győzelem, ugyanis a Jaguars hatszor adta el a labdát a meccs során. Ennek ellenére az utolsó percben Jones-Drew hatalmas futása az 1-es yardra vitte őket. Onnan meg már nem volt nehéz átvenni a vezetést egy perccel a vége előtt.

Detroit Lions at Dallas Cowboys: DET: 19 DAL: 35
Úgytűnik az új vezetőedző eddig remekül bevált a Cowboysnál. Valamint Jon Kitna kezd végre ráérezni, hogy mit is jelent kezdőirányítónak lenni. Volt 3 passzolt, és egy futott TD-je.
Valamint volt még egy elég érdekes punt return TD. Szóval a Lions elpuntolta a labdát, ami ha nem érnek bele akkor Toucback lett volna. De a Lions védő beleért, hogy olyan 5-6 yardról jöhessen a Cowboys. És gyakorlatilag beleütötte a labdát egy Cowboys játékos kezébe, aki megköszönte a labdát, és meg sem állt az endzone-ig. :whistle: Hát igen valakik nagyon elaludtak akkor.

Green Bay Packers at Minnesota Vikings: GB: 31 MIN: 3
Nos Favre papának már nagyon nem megy a játék. Se a Vikingsnak. Ezzel a vereséggel odalett az utolsó reményük is a playoffra. A meccs után pedig a Vikings elbocsátotta Brad Childress-t, és új vezetőedző után néztek.

Wahington Redskins at Tennesse Titans: WAS: 19 TEN: 16 OT
Szegény Tenessee-t az ág is húzza. Vince Young megsérült a meccsen, és Collins már eleve sérült szóval kénytelenek voltak a 3. számú irányítót bevetni, egy újoncot. Végülis nem játszott annyira rosszul, de végül nem tudtak nyerni.
Ami drámai volt, hogy 3 másodperccel a vége előtt a Redskins kickere kihagyta a Field Goal-t. Ám a hosszabbításban kapott még egy esélyt, és ezúttal nem hibázott.

Arizona Cardinals at Kansas City Chiefs: ARI: 13 KC: 31
És ezzel a győzelemmel a Chiefs visszavette a vezetést a csoportjában. Bár azért a veszély nem múlt el, mert ott van még a Raiders, és a Chargers is jön fel rendesen.


22.15 órások

Seattle Seahawks at New Orleans Saints: SEA: 19 NO: 34
Itt is az történt ami várható volt. Bár mivel a Saintsnek voltak idén nagy botlásai, így soha nem lehet biztosra menni, de ezúttal nem borult a papírforma. Brees 4 TD-t dobott ezen a mérkőzésen, igaz 2 INT-t is, de hát a győzelem a fontos.

Atlanta Falcons at Saint Louis Rams: ATL: 34 STL: 17
És ezzel megszakadt a Rams idei otthoni sikersorozata. Eddig ugyanis otthon még nem kaptak ki ebben az évben. Nos ezúttal ez megtörtént, de ez várható volt. A két csapat között elég nagy volt a külömbség. És ezzel a Falconsnak esélye van arra, hogy három egymásutáni évben pzitív mérleggel zárjanak. Eddig még kettő sem sikerült nekik, de tavaly ez megdőlt
. És nagy valószínűséggel idén is pozitív lesz a mérlegük.

Tampa Bay Bucceneers at San Francisco 49ers: TB: 21 SF: 0
Hát most mit mondjak erre? Múlt héten a 49ers végre életjeleket adott magáról erre meg othon lenullázzák őket. Azt hiszem kijelenthetjük, hogy idén már semmi esélye a 49ers-nek a playoffra. A Bucsnak azonaban annál több. Azok után hogy tavaly mennyire szenvedtek nagy előrelépés ez nekik.

Indianapolis Colt at New England Patriots: IND: 28 NE: 31 :ugral:
Huh, sikerült majdnem megint egy 17 pontos előnyt kidobnunk az ablakon. De szerencsénkre Manning elkapkodta a végét, és FG helyett TD-t akart elérni. Ez volt a mi szerencsénk. Na meg, hogy volt egy James Sanders-ünk aki elkapta azt a labdát.
Viszont a 3 INT-n kívül Manning jól játszott. Túl Jól. Csak hát volt egy két kommunikációs hiba, egy kis siettetés, és mindjárt eladta a labdát. Aranyos volt az a jelenet amikor az 2. INT után dühösen nézegeti a lapjait amin a playek voltak rajta. Valószínűleg rájött, hogy tényleg ő értette félre a play-t, és ledobta a füzetet a földre. Szerintem valami ilyesmire gondolhatott: „ Melyik nagyeszű találta ki, hogy ennek a két Playnek majdnem ugyanaz legyen a neve?”  :hehe:
De viccet félre téve tényleg dicséretes, hogy majdnem visszahozta a meccset.
Én pedig örülnék, ha a Pats nem űzne sportot abból, hogy az emberek idegeivel játszon. Már én is ott voltam, hogy a tavalyi eset megismétlődik, de szerencsére ezúttal a történelem nem ismételte meg önmagát.

Sunday Night:

New York Giants at Philadelphia Eagles: NYG: 17 PHI: 27
És ezzel a győzelemmel az Eagles megszilárdította a vezetését a csoportjában. Mondjuk kaptak egy kis bírói segítséget is. Kb 2 perccel a vége előtt a Giants irányítója Eli Manning megfutotta a first down-t, és úgy gondolta fut még tovább. Ám amikor látta, hogy már jönnek a védők előrevetődött, és sikeresen földet ért. Azonban a labda kigurult a kezéből, amit egy Eagles védő felszedett. Eddig rendben is lenne, de visszanézették, miszerint már valaki hozzáért Manninghez amikor a földön volt, akkor amikor még a labda a kezében volt.
Ahogy én láttam tényleg hozzáértek, de a bírók szerint nem ért hozzá senki, így maradt az ítélet: Fumble.
Mivel még ha TD-t is érnek el, még mindig vezet az Eagles, szóval annyira nem befolyásolta a végét, de még érdekes dolgok történtek volna itt, ha az nem Fumble.

Monday Night:

Denver Broncos at San Diego Chargers: DEN: 14 SD: 35
Ez egysezerűen hihetetlen. A végén a Chargers még megnyeri a csoportját. Legalábbis nagyon jön föl, és Rivers játékán nem igazán veszem észre, hogy veszíteni lenne kedve. Bár nem szeretem őt, de el kell ismernem, hogy hihetetlenül jól irányít. Az eddigi vereségek sem igazán rajta múlott, szóval minden elismerésem az övé lenne, ha képes lenne megnyerni a csoportját. De azért örülnék, ha nem tenné.

És akkor egy kis kitérő a csoportok, és a konferenciák állására:

AFC:          NFC
Észak:          Észak:
1. BAL 7-3      1. CHI 7-3
2. PIT 7-3      2. GB 7-3
3. CLE 3-7      3. MIN 3-7
4. CIN 2-8       4. DET 2-8
Kelet:          Kelet:
1. NYJ 8-2      1. PHI 7-3
2.  NE 8-2      2. NYG 6-4
3. MIA 5-5      3. WAS 5-5
4. BUF 2-8      4. DAL 3-7
Dél:           Dél:
1. JAX 6-4      1. ATL 8-2
2. IND 6-4      2.  NO 7-3
3. TEN 5-5      3.  TB 7-3
4. HOU 4-6      4. CAR 1-9
Nyugat:           Nyugat:
1. KC 6-4      1. SEA 5-5
2. OAK 5-5      2. STL 4-6
3.  SD 5-5      3.  SF 3-7
4. DEN 3-7      4.  ARI 3-7

Na jó most komolyan negatív mérleggel fog valaki továbbjutni az NFC nyugatból? Szép lesz mondhatom.  :dry:

És Konferencián belül a jelenlegi továbbjutók sorrendben:

AFC:
1. New York Jets 8-2 (Csoportelső)
2. Baltimore 7-3 (Csoportelső)
3. Kansas City 6-4 (Csoportelső)
4. Jacsonville 6-4 (Csoportelső)
5. New England(Wild Card 1) 8-2
6: Pittsburgh (Wild Card 2) 7-3
In the Hunt: Indianapolis(6-4) Oakland (5-5) Tennesse(5-5) San Diego(5-5) Miami(5-5)

NFC:
1. Atlanta 8-2 (Csoportelső)
2. Philadelphia 7-3 (Csoportelső)
3. Chicago 7-3 (Csoportelső)
4. Seattle 5-5(Csoportelső)
5 New Orleans ( Wild Card 1) 7-3
6.Green Bay ( Wild Card 2) 7-3

In the Hunt: Tampa Bay(7-3) New York Giants(6-4) Washington (5-5)  Saint Louis(4-6 már csak a csoportja miatt :dry:)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Sport
« Válasz #508 Dátum: 2010. November 17., 19:30:36 »
A Texans-Jaguars végjáték a leírásod után tényleg nem lehetett semmi.
A Pats meccset meg most hagyjuk... :S


És kinek mi a véleménye a Forma-1-ről? Maga a futam szernitem elég szar volt, igazából egyszer akadt el a lélegzetem, amikor Liuzzi szemből felkapaszkodott Mischa autójára. Szerencsésen alakult, de nagyon komoly tragédia lehetett volna...
utána már igazából nem nagyon voltak versenyizgalmak. Nekem a végső győztes személye - szinte - teljesen mindegy volt, Hamiltonon kívül mindenkinek örültem volna, szóval nekem jó így. Sőt, tulajdonképpen egy kicsit jobb is, mint az átlag, mert így végre nem Hamilton a legfiatalabb VB-győztes....  :hehe:
Kíváncsi vagyok, hogy jövőre mennyire változnak az erőviszonyok, összekapja-e magát a Mercedes végre, valamint hogy kit visznek Massa helyére a Ferrarihoz. Majd kiderül minden.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #507 Dátum: 2010. November 17., 18:42:06 »
Week 10:

Thursday night:
Baltimore Ravens at Atlanta Falcons( avagy a Madarak Háborúja): BAL: 21 ATL: 26 :ugral:
A Sólymok végül megették a Hollókat. Noha az első félidő elég egyoldalúra sikerült ettől függetlenül a Ravens még küzdött a végsőkig, de Matt Ryan kijátszotta a Hollók védelmét, és az irányításának köszönhetően nyert a Falcons. És ezzel újabb lépéselőnybe került az Atlanta a New Orleans ellen a csoportjukban.

Vasárnap
19.00 órások:

Tennesse Titans at Miami Dolphins: TEN: 17 MIA: 29
Ezt a meccset nevezhetnénk akár „Injury Game”-nak is. A Dolphins visszaállította Chad Pennington-t kezdőirányítónak, és…
Mindjárt a második play-nél lesérült. Szóval jött ismét Chad Henne aki a 3. negyed végéig bírta a meccset, de aztán ő is lesérült. Szóval maradt a 3. számú irányító Tyler Tigpen, aki végül győzelemre vezette a Delfineket.
A másik oldalon Kerry Collins szintén megsérült, és Young eleve sérült volt, de nem volt mit tenni kellett valaki aki a játszik.

New York Jets at Cleveland Browns: NYJ: 26 CLE: 20 OT
Farek, mi a csudáért adtátok el Santonio Holmes-t pont a Jets-hez?????? :fatestapolo:
Hihetetlen, hogy a hosszabbítás vége előtt 16 másodperccel szerzett egy TD-t és ezzel nyert a jets. Hatalmas mázli, mert a kickerük nem éppen volt formában. Két FG-t is kihagyott egyet pedig nagyon közelről. Szóval ha még el is jutottak volna FG távolságba akkor sem lett volna valószínű, hogy nyernek. De hát most már mindegy.

Cincinatti Bengals at Indianapolis Colts: CIN: 17 IND: 23
Hát mit ne mondjak a Colts megérdemelte volna, hogy kikapjon. Így elaludni a második félidőt…
Félidőben még vezettek 20-10-re. Ami azt jelenti, hogy egy egész félidőn keresztül csak egy FG-t tudtak értékesíteni. És az is egy INT-nek volt köszönhető. Ez nagyon nem az a Colts offense volt amit megszoktunk. A Bengals kis híján megnyerte a meccset, de végül egy Fumble-nek köszönhetően megmenekült a Colts.

Houston Texans at Jacsonville Jaguars: HOU: 24 JAC: 31
Az egyik legemlékezetesebb vég történt Jacsonville-ben. 16 másodperccel a vége előtt a Texansnál volt a labda, és 24-24 volt az eredmény. Egy Fumble után a labda visszakerült a Jaguars-hoz, és Garrard 3 mp-vel a vége előtt mindent vagy semmit alapon egy Hail Mary formációt hívott, és hosszan indította a ladbát. A Texans védő szorosan fogta azt az elkapót akinek a labda repült, és a levegőben még leütötte a felé szálló ladbát. Egyenesen egy másik elkapó kezébe az endzone-on belül.  :badteeth: A közönség hangja hihetetlen volt ezután.

Minnesota Vikings at Chicago Bears: MIN: 13 CHI: 27
Mi történt a Bears támadó fallal? Mindössze egyszer sack-elték Cutlert.
Az érdekessége ennek, hogy a meccs előtt szokott lenni egy amolyan kedvcsináló műsor, és ennek a végén az öt NFL szakértő meg szokta tippelni, hogy ki fogja nyerni az X-Y meccset.
Mike Ditka, aki régen Superbowl győztes vezetőedzője volt a Chicagonak a Beras-re szavazott, de ezt mondta utána: „ Just protect the Quarterback, please!”  :D
Úgy tűnik imái meghallgatásra találtak, és valóban ez volt a kulcs a győzelemhez.

Carolina Panthers at Tampa Bay Bucceneers: CAR: 16 TB: 31
Azt hiszem kijelenthetjük a Panthers az idei Detroit Lions. Noha nekik már van egy győzelmük, de egyszerűen szánalom az amit ők itt játszanak.  :dry:

Detroit Lions at Buffalo Bills: DET:12 BUF: 14
És ezzel végül megszerezte a Bills az idei első győzelmét. Mondjuk ahhoz képest, hogy milyen nagy csapatokat szorongattak eddig meg lehetett volna magabiztosabb is ez a győzelem, de hát a lényeg, hogy nyertek, bár nem volt könnyű.
A Lions pár másodperccel a vége előtt 14-12-re jött föl, de a 2 pontos kísérlet nem sikerült, és ennek köszönhetően nyert a Bills.


22.15 órások

Kansas City Chiefs at Denver Broncos: KC: 29 DEN: 49
Na ezt nagyon nem gondoltam volna. Ha a meccs előtt kérdeznek én erre azt mondtam volna, hogy egy sima Chiefs győzelem lesz. Ennek pont az ellenkezője történt.
Hiába dobott Cassel végül 4 TD-t kevés volt, mivel a másik oldalon Kyle Orton szintén 4 TD-t dobott ezen a mérkőzésen. Ezzel pedig a Chiefs elveszítette a vezetését a csoportjában.

Dallas Cowboys at New York Giants: DAL: 33 NYG: 20 :blink:
Úgy tűnik az új vezetőedző jót tett a Dallasnak.
Ez nem kis meglepetést okozott. Itt van egy kőkemény Giants, és egy csereirányítóval, és új vezetőedzővel felálló Cowboys. Igencsak meglepett amikor megláttam ezt az eredményt.
Bár van egy későbbi eredmény ami még jobban meglepett.

Seattle Seahawks at Arizona Cardinals: SEA: 36 ARI: 18
És ezzel 2005 óta ismételten a Seahawks megverte a Cardinalst oda-vissza. A múltkori szánalmas teljesítményük után elég meglepő, de a Cardinals végülis JELENLEG nem egy elit csapat.

Saint Louis Rams at San Francisco 49ers: STL: 20 SF: 23 OT
Ezzel a győzelemmel elérte a 49ers, hogy a csoportelsőségért folytatott harcban még bentmaradjanak. Mondjuk igencsak meglepő lenne, ha ezek után átvennék a vezetést, de ki tudja. Ebben a csoportban bármi lehet.

Sunday Night:

New England Patriots at  Pittsburgh Steelers: NE: 39 PIT: 26 :blink: :ugral: :bravo:
Ööö szóval hogy is van ez? A Browns lealázza a Pats-t, aztán meg a Pats alázza le a Steelerst. Ennek nem fordítva kellett volna történnie? :headscratch:
Gyakorlatilag mindenki azt jósolta, hogy a Steelers fog nyerni. Egy ember kivételével( és persze elfelejtettem a nevét)
Az előszóban a tippeléseknél az öt szakértőből az első négy a Steelersre szavazott.
Az ötödik másképp gondolta(ő az akinek elfelejtettem a nevét). Ez a párbeszéd játszódott le közöttük.
5: - „Who is New Englands Coach?”
Többiek: - „Bill Belichick.”
5: - „Who is New Englands Quarterback?”
Többiek: - „Tom Brady”
5: - „ So, Patriots will win this game”
Máskor is így legyen igaza.
Na de viccet félretéve hogy történhetett meg az, hogy a Pats így nyert?
Nos elsősorban az játszott közre, hogy a Steelers elkapói könnyebbnél könnyebb labdákat ejtettek el. Arról meg szerintem ne is beszéljünk, hogy a Kicker Jeff Reed kihagyott egy 26 yardos FG-t, és a 22 yardos se sokon múlott, hogy RÖVID legyen. Úgy van. Olyan laposan rúgta meg mindkétszer, hogy 30 yardról soha az életbe nem ment volna be.
És szerintem az Offense bénáskodádát látva a defense is elkezdett gyengülni.
A 4. negyedre végül felébredt a Steelers, de akkorra már késő volt. :hehe:
Elmentem mind a Pats.hu, mind a Steelers.hu oldalára, hogy megnézzem a kommenteket, és hát volt egy kis külömbség, mind hangvételileg, mind tartalmilag a kettő között. :badteeth:
Egy pozitívumot azonban meg kell, hogy említsek. A nézők a végéig kitartottak. Más csapatnál már a fél stadion üres lett volna, ha ezt látják, de itt nem mentek haza a nézők. :bravo:

Monday Night:

Philadelphia Eagles at Washington Redskins: PHI: 59 WAS: 28 :blink: :woot:

Ööö mi van? Az Eagles Washingtonban 59 pontot ért el? Ez igen.
Michael Vick kimagaslóan játszott aznap. 4 TD-t dobott, és kettőt futott. Hihetetlen.
És ezzel sikerült utolérniük a Giants-t, és átvegyék a vezetést. Noha ez még nem egy magabiztos vezetés, de vasárnap a Giantsel játszanak, így mindkettőjüknek adott a lehtőség, hogy IDEIGLENESEN eldöntsék ki is a jobb.

A szabadnaposok a  Chargers, Saints, Raiders, és Packers voltak.

És akkor egy kis kitérő a csoportok, és a konferenciák állására:

AFC:      NFC
Észak:          Észak:
1. BAL 6-3      1. CHI 6-3
2. PIT 6-3      2. GB 6-3
3. CLE 3-6      3. MIN 3-6
4. CIN 2-7       4. DET 2-7
Kelet:          Kelet:
1. NYJ 7-2      1. NYG 6-3
2.  NE 7-2      2. PHI 6-3
3. MIA 4-5      3. WAS 4-5
4. BUF 1-8      4. DAL 2-7
Dél:            Dél:
1. IND 6-3      1. ATL 7-2
2. TEN 5-4      2.  NO 6-3
3. JAC 5-4      3.  TB 6-3
4. HOU 4-5      4. CAR 1-8
Nyugat:            Nyugat:
1. OAK 5-4      1. SEA 4-5
2.  KC 5-4      2. STL 5-4
3.  SD 4-5      3.  SF 3-6
4. DEN 3-6      4.  ARI 3-6

És Konferencián belül a jelenlegi továbbjutók sorrendben:

AFC:
1. New York Jets 7-2 (Csoportelső)
2. Baltimore 6-3 (Csoportelső)
3. Indianapolis 6-3 (Csoportelső)
4. Oakland 5-4 (Csoportelső)
5. New England(Wild Card 1) 7-2
6: Pittsburgh (Wild Card 2) 6-3

NFC:
1. Atlanta 7-2 (Csoportelső)
2. Philadelphia 6-3 (Csoportelső)
3. Chicago 6-3 (Csoportelső)
4. Seattle 5-4(Csoportelső)
5 New York Giants ( Wild Card 1) 6-3
6. New Orleans( Wild Card 2) 6-3

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #506 Dátum: 2010. November 12., 09:51:38 »
Miért, a szülők által igazolható három napot már eljátszottad?
Egyébként pedig igazad van, egy négy órás sportközvetítést én sem tudnék végigülni.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #505 Dátum: 2010. November 11., 17:21:01 »
mert hajnali ötig nincs kedvem fenn maradni :badteeth:
Megoldás: lefekvés hétkor, ébredés ötkor.

Igen csak tudod az a helyzet, hogy másnap iskola, és ez egy olyan 3-4 órás meccs lesz. Tehát ki kellene vennem egy szabadnapot, amit ugye nem tehetek meg.
És igen Randle El visszatért a Steelershöz. És sajnos van egy olyan érzésem, hogy a Pats ellen is fognak ilyet csinálni, mert nálunk a secondary sor elég fiatal még, és így ezt kihasználhatják. De talán nem tűnik ez fel nekik... :whistle:
Egyébként ezt mi is használhatnánk Edelmannel, mert ő gyakorlatilag minden volt az egyetemen ami a offense-t illeti. Na jó támadó falember nem volt. :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Sport
« Válasz #504 Dátum: 2010. November 11., 10:03:36 »
Egyébként meglepődtem, mert ha jól láttam, Randle el visszatért a Steelersbe? És most is adott egy TD passzt? Ennek nagyon örülök. Nagy volt az a trükkös játék, amikor az első Big Bennel megnyert Super Bowlon ő adott Td passzt, mert hogy az egyetemen irányító is volt.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #503 Dátum: 2010. November 11., 09:50:23 »
mert hajnali ötig nincs kedvem fenn maradni :badteeth:
Megoldás: lefekvés hétkor, ébredés ötkor.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #502 Dátum: 2010. November 10., 21:04:04 »
Hát én biztosan meg fogom nézni azt a meccset, bár csak felvételről, mert hajnali ötig nincs kedvem fenn maradni :badteeth:
Az biztos, hogy egyikünk lógó orral fogja olvasni az írásomat. A kérdés csak az, hogy melyikünk.
Én a Steelerstől még elfogadnám a vereséget, de cserébe akkor ne sérüljön meg tőlünk senki. Ja és majd verjék meg Pittsburghban a Jetset is amikor arra kerül a sor.
Ja és még egy fontos meccs számodra: Csütörtök esti meccs Baltimore-Atlanta.
A Steelersnek különösen fontos lesz, hogy akkor kikapjanak a Hollók. Nagy meccs lesz az biztos. Mindketten 6-2-vel állnak.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Sport
« Válasz #501 Dátum: 2010. November 10., 20:45:38 »
Basszus, Steelers vs. Pats? Hűha!!! Király, már nagyon várom! Must see, ahogy mondani szokás. :)

Érdekes eredmények születtek, és a Pats tényleg rendesen beleszaladt :P
Dallas meg már építkezhet a következő idényre.

Kösz az ismételt összefoglalót. Remélem, jövő kedden lógó orral fogod írni... :D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #500 Dátum: 2010. November 10., 18:54:25 »
Week 9:

19.00 órások:

New York Jets at Detroit Lions: NYJ: 23 DET: 20 OT
Szegény Detroit még az ág is húzza. Egy nyert meccset adtak el egy nagyon ostoba hibával.
Egyik Field Goal kísérletüknél a kickerük megsérült Routhing the Kicker szabálytalánság miatt. A büntetés után TD-t értek el, de ki rúgja az Extra Point-t ha sérült a Kicker.
Álltalában ilyenkor vagy a Punter, vagy egy elkapó rúgná, de itt nem ez történt.
Egy Defense Tackle-t küldtek be rúgni, akik történetesen 100 kilósak legalább. :omg:
Nem meglepő, hogy kihagyták az EP-t. És ez a végén bizony visszaütött nekik, mert így a Jets képes volt egyenlíteni. Majd hosszabbításban nyerni.
És mivel szegény Detroitnak még nincs elég baja ráadásnak a Matthew Stafford ismét lesérült. Szóval most sérült az első- és másodszámú irányítójuk a és Kickerük is. :-\

Miami Dolphins at Baltimore Ravens: MIA: 10 BAL: 26
Hát a Hollók megették a Delfineket. Mondjuk nem egyszer volt, hogy a bírók elnéztek valamit. Egy eset nagyon bennem maradt. Mivel a Ravensnek nem sikerült a 1st down-t megtenniük, így puntra került a sor. Viszont egy Fake Puntot alkamaztak, amikor a punter dobott egy passzt az elkapónak. Ez az elkapó pedig olyan látványosan helyezkedett, hogy a Dolphins vezetőedzője a pálya szélén a bírókhoz futott, miközben mutatta a kezével, hogy időt kér.( Mivel észrevette, hogy nem punt lesz) Mindez két másodperccel azelőtt történt, hogy elindították volna a játékot, de a bírók valahogy nem vették észre, hogy ott futkároz az edző az oldalvonalon és egyfolytában időt kér. Az Amerikai kommentátorok is mondták, hogy előbb kért időt, minthogy elindult volna a játék.
Az eset után természetesen a Hollók pontokat szereztek.

New England Patriots at Cleveland Browns: NE: 14 CLE: 34
Nos, gondoltam, hogy a Patsnek lesz még egy-két veresége a szezonban, de inkább képzeltem volna azt mondjuk a Steelerstől, vagy a Coltstól. Na de a Browns-tól?
Az még rendben van, hogy kikapunk, de így. Futás elleni védelem mintha nem is lett volna. Meg a támadók is bénáztak elég sokat. És nálunk is megsérült a Kicker, de Belichick-nek legalább volt annyi esze, hogy Welkerrel rúgassa a Kickoffot, és az Extra pontot. Bár sajnos a meccs nem ezen múlott itt.
És most már tényleg elkellne egy Offense Coordinator

San Diego Chargers at Houston Texans: SD: 29 HOU: 23
Rivers ismét nagyot játszott. 4 TD csak 1 INT, és néhány yard híján 300 yardot passzolt. Ismét. Egyesek már arról beszélgetnek, hogy ő lesz az idei MVP.
Nos bár nem szeretem Riverst, de azt mondom ő most megérdemelné. Gyakorlatilag ő cipeli a hátán a csapatot, ami igencsak szenved. Főleg a Speciális egysége, ugyanis ezúttal is egy blokkolt puntot engedélyezett meg magának. És az ilyenekbe már nem egyszer belebuktak.
Szóval, most azt mondom, hogy Rivers tényleg megérdemelné az MVP díjat. Vagy legalábbis jobban, mint Manning.

Chicago Bears at Buffalo Bills: CHI: 22 BUF: 19
Te jóságos Úristen. Jay Cutler nem dobott INT-t. Mégegszer mondom: JAY CUTLER NEM DOBOTT INT-T. Ezt hogy csinálta?  :nemtudom:
Na de viccet félretéve ezúttal a támadófal is besegített neki. Eddig az volt a baj, hogy Cutlernek volt talán két másodperce, hogy eldobja a labdát, mert már jött a blitz amit a támadófal nem tudott kivédeni. És két másodperc hihetetlenül kevés arra, hogy jó passzt dobjál. Most viszon volt ideje rendesen, és meglett az eredménye is.
Szóval vagy a Bills védelem volt szörnyű, vagy a támadófal fejlődött.

Arizona Cardinals at Minnesota Vikings: ARI: 24 MIN: 27 OT
És igen Favre azután, hogy két csont eltört a bokájában, és azután, hogy 10 öltéssel összevarrták az arcát, vállalta a játékot. És mindjárt dobott egy INT-t.
Viszont az egyik csapattársa megmentette a helyzetet. A Cardinals védő a labdával már csak 2 yardra volt az end Zone-tól, és a 6 ponttól, amikor az utolsó Vikings játékos rávetődött, és kiverte a kezéből a labdát.
Viszont még ezek után is igencsak akadozott a Vikings játéka.
4, és fél perccel a vége előtt még vezetett a Cardinals 24-10-re. Viszont Brett Favre végül felébredt a hosszú álomból, és a vezetésével kiegyenlítettek. És hosszabbításban megnyerték a meccset.

Tampa Bay Bucceneers at Atlanta Falcons(avagy NFC SOUTH Showdown): TB: 21 ATL: 27
És ezzel a győzelemmel a Falcons megerősítette az előnyét az NFC déli csoportjában.
Ameccsen mindkét csapat nagyon szépen játszott, sőt a Sasoknak volt egy 99 yardos drive-juk is. A Bucs is nagyon küzdött a győzelemért, és végülis nem sokon múlott a vereségük. De az épp elég volt.

New Orleans Saints at Carolina Panthers: NO: 34 CAR: 3
Úgytűnik az Acélosok elleni győzelem nagy lendületet adott a bajnoknak. Igaz Brees megint dobott 1 INT-t( lassan neki is szokása lesz ez :badteeth:)
Viszont a Panthersnél megsérült a kezdőirányító Matt Moore, és ehogy olvastam ez egy Season Ending Injury, tehát vége a szezonjának. És a futójuk ugyancsak megsérült.

22.15 órások

New York Giants at Seattle Seahawks: NYG: 41 SEA: 7
Elég sima győzelmet arattak az Óriások. Végig ők vezettek, és a vége felé a Seahawks valahogy kiszenvedett magának egy TD-t. Igaz hozzá kell tenni, hogy ott is sérült volt az irányító, és a cseréje olyan volt aki még életében nem passzolt egyszer sem. És pont a Giants védelme ellen kezdeni…

Indianapolis Colts at Philadelphia Eagles: IND: 24 PHI: 26
Peyton Manning utolsó perces INT-jével nyert az Eagles. És egy újabb katasztrófa törtőnt a Coltsnál. Austin Colllie egyik elkapása során sisak a sisakkal ütközött egy Eagles védővel. Az ütközés után a földön maradt, és hordágyon kellett kivinni. Elvileg annyira nem súlyos a sérülése, de egy darabig biztosan nem fog tudni játszani.

Kansas City Chiefs at Oakland Raiders: KC: 20 OAK: 23 OT
A Fekete Lyuk végül magába szippantotta a Chiefst. Pedig az első félidő alapján ők játszottak jobban, de hát itt 4-szer 15 percen keresztül kell nagyon jól játszani.
Bár azért nem semmi, hogy mennyi szabálytalanság volt ezen a meccsen. 

Sunday Night:

Dallas Cowboys at Green Bay Packers: DAL: 7 GB: 45 :woot:
Nos a Cowboys újabb vereséget szedett össze, ráadásul nem is akármilyet.
Ezzel végleg kiestek az üldözők sorából, és már csak abban reménykedhetnek, hogy talán jövőre lesz valami…
A meccs után pedig a Dallas kirúgta Wade Philipset a vezetőedzőt.

Monday Night:

Pittsburgh Steelers at Cincinatti Bengals: PIT: 27 CIN: 21
Nos, gondolom Farek élvezte ezt a meccset, ha látta.
Mondjuk ahhoz képest, hogy mennyire vezetett a Steelers igencsak visszaeset az Offense a 4. negyedre. Ismételten a védelem mentette meg őket a Bengals utolsó drive-jánál.
És akkor azt hiszem itt az ideje bejelenteni, hogy jövőhéten Sunday Nightban New England Patriots at Pittsburgh Steelers lesz. Ajajj, csak sérülés nélkül ússzuk meg azt a meccset. :badteeth:

A szabadnaposok a Titans, Jaguars, Broncos, 49ers, Redskins, és Rams voltak.

És akkor egy kis kitérő a csoportok, és a konferenciák állására:

AFC:         NFC
Észak:          Észak: :
1. BAL 6-2       1.  GB 6-3
2. PIT 6-2      2. CHI 5-3
3. CLE 3-5      3. MIN 3-5
4. CIN 2-6       4. DET 2-6
Kelet:           Kelet:
1. NYJ 6-2      1. NYG 6-2
2.  NE 6-2      2. PHI 5-3
3. MIA 4-4      3. WAS 4-4
4. BUF 0-8      4. DAL 1-7
Dél:                Dél:
1. TEN 5-3      1. ATL 6-2
2. IND 5-3      2.  NO 6-3
3. JAC 4-4      3.  TB 5-3
4. HOU 4-4      4. CAR 1-7
Nyugat:            Nyugat:
1. KC 5-3      1. STL 4-4
2. OAK 5-4      2. SEA 4-4
3.  SD 4-5      3. ARI 3-5
4. DEN 2-6      4.  SF 2-6

És Konferencián belül a jelenlegi továbbjutók sorrendben:

AFC:
1. Baltimore 6-2 (Csoportelső)
2. New York Jets 6-2 (Csoportelső)
3. Kansas City 5-3 (Csoportelső)
4. Tennessee 5-3 (Csoportelső)
5. Pitsburgh (Wild Card 1) 6-2
6: New England (Wild Card 2) 6-2

NFC:
1. New York Giants 6-2 (Csoportelső)
2. Atlanta 6-2 (Csoportelső)
3. Green Bay 6-3 (Csoportelső)
4. Saint Louis 4-4(Csoportelső)
5 New Orleans ( Wild Card 1) 6-3
6. Philadelphia ( Wild Card 2) 5-3

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Sport
« Válasz #499 Dátum: 2010. November 09., 15:49:37 »
Én elmentem arra a linkre, ami a cikkben szerepelt. Ott valami olyasmit mondtak, hogy az edzővel együttműködve átverték az ellenfelet. Valami olyan volt, hogy azok már kaptak egy 5 yardos büntetést valami miatt, ő meg kiszólt, hogy kaptak még egy 5 yardot. Majd úgy tettek, mintha egy sima hand-off lett volna, és ő csak lemérné az 5 yardot. Majd nekieredt...  :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #498 Dátum: 2010. November 09., 15:19:04 »
Mi van???????
Ilyet, hogyan tudtak csinálni? Meg mi volt a védőkkel.
Úgy értem az addig rendben van, hogy megzavarodtak egy kicsit ettől, de hagyták, hogy végig sétáljon rajtuk aztán pedig persze, hogy elfutott.
Legalább elé álltak volna, vagy valami amikor még sétált.
Mondjuk ötletes volt, de tényleg nem valami tisztességes.
Te pedig majd ezt nézd meg( nem rég találtam)
Noha nem olyan jó, mint ez, de azért ez sem semmi. Minden elismerésem a védőjátékosé, hogy erre képes volt az ő méretével. ;D


És még ez is egy elég érdekes eset volt. :-\

Ja, és ma nyugodtan megnézheted a Steelers meccset. :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Sport
« Válasz #497 Dátum: 2010. November 09., 13:02:43 »
Nagyon állat. Ahogy már mondtam, olyat már láttam, hogy elindult oldalra az edző felé a labdával, mintha valami gond lenne vele, vagy hasonló, aztán oldalt elindult és elrohant. De ennyire pofátlan verziót még nem láttam.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #496 Dátum: 2010. November 09., 12:36:12 »
Második! ;D ;D ;D
Aki nem akar átkattintani, annak Youtube:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Sport
« Válasz #495 Dátum: 2010. November 09., 11:18:43 »
http://www.origo.hu/sport/20101109-az-amerikaifoci-legnagyobb-trukkjet-mutatta-be-egy-iskolas-video.html
Basszus, Amondin (meg mindenki más, akit érdekel) ezt nézd meg! Láttam már hasonlót, de ennyire pofátlant még soha...  :hehe: ;D :worship:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #494 Dátum: 2010. November 03., 21:46:55 »
Mondom én, hogy Favre még 60 évesen járóbottal a kezében is dobálgatni fogja a labdákat ;D
És igen az a Grossmann. Én is nagyot néztem amikor megláttam őt. És most kapaszkodj meg...
Lehet hogy ő fog játszani egy darabig kezdőként. Persze a hangsúly a leheten van.
És igen, a Steelersnél a támadóknál van a probléma, ahogy tavaly is inkább ott volt. Polamalu sérülése ide-vagy oda ha azt nézzük tavaly a védelem megtette a dolgát. Ilyen vereségeket szenvedtek tavaly: 17-14, 20-17, 27-24, 27-24, 13-6, 18-12.
Azért két meccs kivételével egyszer sem engedtek 20 pont fölött.

És most jött a hír, hogy Moss eligazolt a Titanshez. Nem kis csoport lesz az az AFC South :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Sport
« Válasz #493 Dátum: 2010. November 03., 21:23:59 »
Basszus, Favre tényleg nem normális...  :nemtudom: Nem tudom, miből van az az ember, meg mi a célja, de hogy egy alig egy hete két helyen el- vagy letört csontú bokával nekiállni amerikai focit játszani az NFL-ben... hát... nem is tudom, mit mondjak.

Grossman??? Az a Grossman, aki csakis a védelmének köszönhette annak idején, hogy döntőt játszhatott??? Jesszus, hát még van alaki, aki hajlandó foglalkoztatni?

Eh, bosszant, hogy hiába a jó védelem, ha a Steelers támadóegysége nem képes többre. Sebaj, meg lesz a rájátszás, csak nem sétagaloppban :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #492 Dátum: 2010. November 03., 18:18:06 »
Week 8:

19.00 órások:

Denver Broncos at San Francisco 49ers: DEN: 16 SF: 24
Igazából csak papíron volt a 49ers házigazda mivel ezt a meccset Londonban a Wembley stadionban játszották. Ismételten tele volt az egész stadion minden országból jövő szurkolókkal. Ahogy tavaly most is a hazai hangulat megtremtéséért az összes székre egy-egy 49ers zászlót tettek, amit a nézők rendesen használtak is. :D
De akkor a meccsről:
Az első félidő 3-0-val ért véget. Már mondtam is magamban, hogy nem szívesen lennék azoknak a helyében akik ki tudja mennyit fizettek azért, hogy ezt láthassák. De végül a 4. negyedre összekapták magukat a csapatok, és ennek köszönhetően a végére egy nagyon izgalmas eredmény alakult ki.
Ja, és a himnuszokat ismét sikerült borzalmasan előadni. Az Amerikai mégy úgy ahogy, de elment, de az angol… :dry:
Nem tudom, hogy ki találta ki, hogy egy elektronikus gitárszólóban adják elő a himnuszt, de valami borzalom volt az.  :dry:

Jacsonville Jaguars at Dallas Cowboys: JAC: 35 DAL:17
Dallasban felvették azt a jó szokást, hogy a szurkolók egy zacskót húznak a fejükre, miközben nézik ahogy a csapatuk szenved. ;D
A Jaguars irányítója David Garrard élete legjobb meccsét játszotta. 4 passzolt, és egy futott TD-t írhat fel magának.
A másik oldalon Jon Kitna 4 INT-t dobott. De ezekből legfeljebb egyről tehet ő. Mind a négyet az elkapó kezébe dobta, de azok valéahogy képtelenek voltak megfogni a kezükbe dobott labdát. És ezen felül még tovább is ütötték egy védő kezébe. Szóval a Cowboys elkapói nagyon elszúrták ezt a meccset.

Miami dolphins at Cincinatti Bengals: MIA: 22 CIN: 14
Azt hiszem a Steelersnek nem kell aggódnia a Bengals miatt idén.  :D 14-6-os vezetés után így visszaesni…
Mondjuk a másik oldal sem a nagy Offense játékról volt híres. Végig FG-kból éltek, és valahogy sikerült kiharcolniuk a végén egy TD-t.

Buffalo Bills at Kansas City Chiefs: BUF: 10 KC: 13 OT
Hát a Chiefs végül megszenvedte a győzelmet, de tegyük hozzá, hogy elég nagy szél volt akkor Kansas City-ben. A hosszabbításban mindkét fél kihagyott egy-egy FG-t.
Majd 5 másodperccel a hosszabbítás vége előtt a chiefs berúgta a győztes FG-t.

Washington Redskins at Detroit Lions: WAS: 25 DET:37 :woot:
Matthew Stafford visszatért sérüléséből, és mindjárt 4 TD-t dobott.
Hihetetlen 4. negyed volt ezen a meccsen. 14-13-mas Lions vezetéssel vágtak neki ennek a negyednek, és lám mi lett a vége.
Az érdekes az volt, hogy a Redskins utolsó támadásánál az edző lecserélte McNabb-t, és beküldte Rex Grossmann-t irányítónak. ( A Colts-Beras Superbowlon volt a beras irányítója)
Ez öngyilkosság volt. Mindjárt kiverték a kezéből a labdát, és visszafutott a Lions TD-re. Ezzel dőlt el igazán a meccs.

Green Bay Packers at New York Jets: GB: 9 NYJ: 0 :ugral:
Na végre. Ideje volt, hogy valaki megállítsa a New Yorkiakat. Mondjuk lehetett volna ez nagyobb győzelem is, de New Yorkban is hatalmas szél volt. Alig lehetett passzolni, a futásokat meg rendre megállították.
Viszont az elég meglepő számomra, hogy a Packers lenullázta a Jetset. Nem mintha baj lenne, de ezt azért nem vártam volna.

Carolina Panthers at Saint Louis Rams: CAR: 10 STL: 20
Bradford lassan de biztosan vezette ismét győzelemre a Rams-t. Egyesek már az új Kurt Warnernek jósolgatják. Nos attól még messze van, de ha így fejlődik tovább, akkor előbb-utóbb eljuthat arra a szintre, mint az egykori legendás Rams irányító.


22.15 órások

Tennesse Titans at San Diego Chargers: TEN 25 SD: 33
Butaságok, és butaságok sora hozta meg a győzelmet a Chargersnek. Meg Rivers nagy játéka.
De mi történt a Titansel? Nos a legjobb elkapójuk már az elején lesérült, és a 4. negyedben Vince Young a kezdőirányítójuk is kiesett. Valamint történt egy eset ami azért tényleg nem kellett volna. Az egyik játékosuk valamilyen oknál fogva megpróbálta megütni a Charger játékos, de a bíró épp útban volt. :omg:
Persze véletlen volt, de ez mindenképpen meccsből való kizárást jelent.
És Rivers túlvan a 2600 passzolt yardon. 8 hét után.  :bravo: Ez azért nem semmi. A Végén még megdönti Marino rekordját.

Minnesota Vikings at New England Patriots: MIN: 18 NE: 28 :ugral:
Ha ezt a meccset említjük akkor mindenkinek Favre, és a sérülése fog az eszébe jutni.
Nos Favrenak tíz öltéssel összevarták az arcát, és utána mindjárt tartott egy sajtótájékoztatót, ahol bejelentette, hogy: Jövőhéten fog játszani a Cardinals ellen.
Erre csak három dolgot tudok mondani:
1. Ez az ember nem normális.
2. Nem kis fájdalomtűrűképessége van.
3. Ezek után már valószínűsíthető, hogy 60 évesen is még a labdákat fogja dobálgatni.
És a legfurcsább dolog, hogy a meccs után a Vikings elküldte Randy Mosst.

Tampa Bay Bucceneers at Arizona Cardinals: TB: 38 ARI: 35 :woot:
Ez se semmi meccs volt. És egyszerűen hihetetlen, hogy a tavalyi 3-13-mas Bucs ilyen nagyot fejlődött. Már 5-2-vel állnak.
Arizonaban pedig valószínűleg visszasírják Leinar-t. Az irányítók nem játszottak valami jól. A 35 pont a védelemnek, és a futásnak volt köszönhető.

Seattle Seahawks at Oakland Raiders: SEA: 3 OAK: 33
A Raiders folytattja a sikersorozatát. Múlthéten Denverben alkottak nagyott, és most otthon is képesek voltak nyerni. Hatalmas meccs lesz jövőhéten amikor a Chiefsel találkoznak. Az egy döntőmeccs lesz az AFC nyugati csoportján belül.

Sunday Night:

Pittsburgh Steelers at New Orleans Saints: PIT: 10 NO: 20
A múltheti megalázó vereség után a bajnok magára talált, és képes volt nyerni a Steelers ellen.
De ha azt nézzük a Steelers védelme működött. Az első félidőben 6-3 volt az állás, és a végére fáradtak ki. Szóval ha azt nézzük akkor az Offense veszítette el ezt a meccset, azzal, hogy képtelenek voltak pontokat szerezni.

Monday Night:

Houston Texans at Indianapolis Colts: HOU: 17 IND: 30
Egyenlőre a Colts meg tudta oldani a győzelmek, Clark, és Addai nélkül hála a védelemnek.
A kérdés az, hogy a továbbiakban mire lesznek képesek, bár ez a győzelem elég nagy lendületett adhat nekik.
A Texans pedig vissazszállt a földre. Eddig nagyon úgy nézett ki, hogy esélyesek a playoffra. Igaz még most is azok, de már nehezebb lesz nekik bejutni.

A szabadnaposok a Falcons, Ravens, Bears, Giants, Eagles, és  a Browns voltak.

És akkor egy kis kitérő a csoportok, és a konferenciák állására:

AFC:          NFC
Észak:            Észak:
1. BAL 5-2      1.  GB 5-3
2. PIT 5-2      2. CHI 4-3
3. CLE 2-5      3. MIN 2-5
4. CIN 2-5       4. DET 2-5
Kelet:          Kelet:
1.  NE 6-1      1. NYG 5-2
2. NYJ 5-2      2. PHI 4-3
3. MIA 4-3      3. WAS 4-4
4. BUF 0-7      4. DAL 1-6
Dél:              Dél:
1. IND 5-2      1. ATL 5-2
2. TEN 5-3      2.  TB 5-2
3. HOU 4-3      3.  NO 5-3
4. JAC 4-4      4. CAR 1-6
Nyugat:         Nyugat:
1. KC 5-2      1. SEA 4-3
2. OAK 4-4      2. STL 4-4
3.  SD 3-5      3. ARI 3-4
4. DEN 2-6      4.  SF 2-6

És Konferencián belül a jelenlegi továbbjutók sorrendben:

AFC:
1. New England 6-1 (Csoportelső)
2. Baltimore 5-2 (Csoportelső)
3. Kansas City 5-2 (Csoportelső)
4. Indianapolis 5-2 (Csoportelső)
5. New York Jets (Wild Card 1) 5-2
6: Pitsburgh (Wild Card 2) 5-2

NFC:
1. New York Giants 5-2 (Csoportelső)
2. Atlanta 5-2 (Csoportelső)
3. Green Bay 5-3 (Csoportelső)
4. Seattle 4-3 (Csoportelső)
5. Tampa Bay ( Wild Card 1) 5-2
6. New Orleans ( Wild Card 2) 5-3

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #491 Dátum: 2010. Október 27., 20:38:27 »
Favre a 3. negyed 12. percében törte el a lábát. Hogy hogyan tudta végigjátszani a meccset azt nem tudom, de tény, hogy ezek után kezdte el dobálgatni össze-vissza a labdákat. Szóval lehet, hogy jobban járt volna a Vikings, ha lecserélik.
A steelersnél én azt mondom, hogy ha a szezon végén sem a Pittsburghnek sem a Miaminak a plaoffba jutás szempontjából nem oszt nem szoroz ez a meccs akkor el is felejthetjük, hogy hogyan nyertek. Ha azonban ezen múlik egyikőjük playoff-ja, na akkor...  :fatestapolo: ;D
A patsnél pedig idegbajt kaptam volna, ha hosszabbítás lesz. Így is hajnali fél 2 volt akkor ( tanulság ne maradj fenn az éjjeli meccsekre. :badteeth: Mondjuk eddig se maradtam fenn túl sokszor, de a Patriots meccsek különlegesek. :D) Bár ahogy játszottunk azt mondtam volna, hogy megérdemeljük, hogy kikapjunk. De a szerencse kivételesen mellénk állt.
És akkor Sneak. Megjegyzem. Ezt is eddig még csak hallottam, leírva eddig még nem is láttam ezt a szót. :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Sport
« Válasz #490 Dátum: 2010. Október 27., 20:20:42 »
Kösz szépen a híreket, mindig örömmel olvasgatom őket. Pláne, ha még a Steelers is nyer... :) hogy hogyan, az most mellékes... ;)

Idézet
Quaterback Snick-el
Sneak

Basszus, az a Pats meccs tényleg nem volt semmi.... A végére nagyon röhögtem volna ha kiegyenlítenek. aztán egy jó kis kétesélyes hosszabbítás... :)

Szegény Dallast még az ág is húzza. Romot csúnyán ledarálták, de nem szabálytalan értelemben. Nagyon peches volt.

Basszus, azt én csak a MNF-en láttam, hogy Favre papa két törött csonttal játszotta végig a meccset. De mégis, hogyan? És mikor történt a sérülése? Az az ember nem normális... :O
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #489 Dátum: 2010. Október 27., 19:55:08 »
Week 7:

19.00 órások:

Cincinatti Bengals at Atlanta Falcons: CIN: 32 ATL: 39  :woot:
Hatalmas meccs volt. Félidőben még a Falcons vezetett 24-3-ra, de a 3. negyedben feljött a Bengals 25-24-re. Majd a 4. negyedet ismét a Sasok nyerték
Viszont nem sokon múlott, hogy ki lesz itt a győztes. Noha ezzel a Bengals gyakorlatilag elszállt ( innen már csak nagy szerencsével jutnának be a playoffba) azért el kell ismernem, hogy nagyot alkottak aznap.

Pittsburgh Steelers at Miami Dolphins: PIT: 23 MIA: 22 :-\
A Steelers rajongóknak most nem fog tetszeni amit mondok, de ami igaz az igaz.
Ezt a meccset a Dolphinsnak kellett volna megnyernie, de egy elég nagy bírói hibának köszönhetően nyert a Steelers. De mi volt ez a hiba?
Szóval 3 perccel a vége előtt vezet a dolphins 22-20-ra. A Steelers 3&goalnál van. Big Bennek nem volt szabad elkapója így megpróbált befutni az endzonaba. De alig pár centivel a vonal előtt kiverték a labdát a kezéből, amit egy Miami védő szerzett meg. A bírók TD-t ítéltek a Steelersnek.
Erre persze jött is mindjárt a challenge, hogy „ Kérem szépen ez már hogy lenne TD?”
Visszanézték, és megállapították, hogy még azelőtt verték ki a labdát a QB kezéből, mielőtt az még elérte volna a vonalat. Viszont bár nem TD, de maradt a Steelersnél a labda. Hogy miért?
Na ez az amit nem értek. A bírók valami olyasmit mondtak, hogy nem látszott tisztán, hogy ki szerezte meg a labdát. Nos abból a kameraállásból amiből én láttam, egyértelműen látszott, hogy a ladba bizony egy Miami védő kezében kötött ki.
Ezeregy magyarázatott hallottam, hogy miért is lehetne a Steelers-é a labda, vagy miért nem, de ha nekem kellett volna ítélnem, én a Dolphinsnak adtam volna a labdát. ( Pedig nem szerettem volna ha nyerne a Miami) Ezek után a Steelers berúgta a győztes FG-t.

Buffalo Bills at Baltimore Ravens: BUF: 34 BAL: 37 OT :woot: :blink:
Amikor először láttam ezt az összepárosítást, akkor valami ilyesmit mondtam magamban.
„ A Hollók simán nyerni fognak.”
Nos valóban nyertek, de közel sem olyan simán, mint ahogy én azt gondoltam volna. Nagyon küzdött a Bills az első győzelméért, de végül nem jött össze. A hosszabbításban mint tudjuk nagyon sok múlik a szerencsén.

Jacsonville Jaguars at Kansas City Chiefs: JAC: 20 KC: 42 :ugral:
Egyre jobban kezd összeállni a Chiefs. A sorsolása alapján szerintem egy 11-5-el simán befejezhetnék a szezont. Pedig ezt a szezon előtt, még a legádázabb Chiefs szurkoló ( mint Faragó Richard :D) sem merte volna állítani.
Ezen a meccsen, mind Offense-ben, és mind Defense-ben nagyon gyönyörűen játszottak.

Cleveland Browns at New Orleans Saints: CLE:30 NO: 17 :blink:
MI… … A… … CSUDA????????????
A Saints. A BAJNOK. Kikapott. A BROWNS-TÓL. OTTHON.
AhhhhhhhhhhhhA.
Na jó ez azért nem kis meglepetés. Erre szerintem 100 emberből 99 azt mondta volna, hogy a bajnok simán nyer. Erre meg kiakpnak az egyik leggyengébb csapattól.
Drew Brees 4 INT-t dobott a meccs folyamán, amiből kettőt ráadásul vissza is hordtak.

Washington Redskins at Chicago Bears( avagy Turnover meccs): WAS: 17 CHI: 14
Híres nevezetes Chicago Offense Jay Cutlerrel az élen 5 turnovert könyvelhet el magának. Mondjuk abból a Fumble az igen érdekes volt. Ugyanaz mint a Steelersnél.
Cutler egy Quaterback Snick-el megpróbálta benyújtani a labdát az endzonaba, de kiverték a kezéből. A valóság azonban az, hogy ez bizony egy TD volt. Tisztán látszott, hogy a labda síkja elérte a gólvonalat. Viszont ezért a bírók nem hibáztathatók. Ember legyen a talpán aki a között a sok ember között szabad szemmel észreveszi ezt. Nem, itt a vezetőedző hibázott hatalmasat, azzal, hogy nem dobott piros zászlót.
Ezen kívül Cutler 4 INT-t dobott, és ami érdekes, hogy mind a négyet ugyanaz a cornerback szerezte meg.
Mondjuk a másik oldal sem az Offense-ből élt ezen a meccsen. Volt ott is Turnover rendesen. Ott inkább a védelemnek köszönhették a pontokat, szóval igazság szerint egyik csapat sem érdemelte volna meg a győzelmet.

San Fransisco 49ers at Carolina Panthers: SF: 20 CAR: 23
Ezzel megszerezte a Panthers az első győzelmét. Ehhez nem igazán lehet mit hozzátenni. Mindkét csapat gyakorlatilag kiesett a továbbjutók közül. Ők már csak a becsületükért küzdenek. Viszont azért igencsak meg szoktak küzdeni az ilyen csapatok.

Saint Louis Rams at Tampa Bay Bucceneers: STL: 17 TB: 18
A Bucs 17-3-ról hozta vissza a meccset. És ezzel a győzelmével jelenleg a Wild Cardosok között áll. A Rams ugyan kiakpott, de látszik rajtuk, hogy azért fejlődnek, és egy 5-11-el simán be tudnák fejezni a szezont.

Philadelphia Eagles at Tennessee titans: PHI: 19 TEN: 37
Az Eagles háromszor megtudta volna nyerni a meccset, ha sikerül TD-t szerezniük. De egyszer eladták a labdát, és kétszer FG-t rúgtak. A Titans pedig a 4. negyedben 27 pontot szerzett. Szóval ezt az Eagles nagyon elszúrta. Nyert helyzetből buktak el ők is.
jó tudni, hogy nem csak a Patsnek szokása 20 pontokat kapni az utolsó negyedben. :)


22.15 órások

Arizona Cardinals at Seattle Seahawks: ARI: 10 SEA: 22
És ezzel a Seahawks átvette a vezetést a csoportjában. Noha gyakorlatilag csak FG-kből élt a meccs alatt, de a lényeg végülis az, hogy nyertek. Nagyon összeszedték magukat erre az idényre.

New England Patriots at San Diego Chargers: NE: 23 SD: 20 :-\
Nagyon örülnék, ha a Pats jövőhéten már nem játszana az idegeimmel. A 4. negyednek 20-3-mal vágtunk neki, erre meg a Chargers kis híján visszahozza azt a meccset. Hálát adhatunk a kapufának. Nagy szerencse volt. De néha mi is megérdemeljük. Nem csak a Coltsnak lehetnek HATALMAS szerencsével megnyert meccsei.
Viszont amit a Chargers az első félidőben művelt… Nos én már csak nevetni tudtam azon, hogy milyen Fumbleket csináltak. :D

Oakland Raiders, at Denver Broncos: OAK: 59 DEN: 14 :blink:
ghgojiaerfjepofklfghijmdélsdnnf
Na végre megtaláltam az elgurult szemeimet. Szóval a Raiders 59 pontot szerzett Denverben. Hááááááááááát ezt senki sem várta volna. Az még elmenne, hogy nyer a Raiders, de így…
Lehet tippelni vajon hány Broncos szurkoló maradt a staidonban. Én olyan kétjegyű számra tippelnék. :badteeth:

Sunday Night:

Minnesota Vikings at Green Bay Packers: MIN: 24 GB: 28
A harmadik Favre vs Packers meccsből immáron a Packers került ki győztesen.
Favre ismét 3 INT-t dobott, viszont a meccs során eltört a műtött bokája. Ennek ellenére ő törött bokával végig játszotta a meccset. Hogy fog-e tudni játszani a későbbiekben az kérdéses, de elég kicsi ennek a valószínűsége.

Monday Night:

New York Giants at Dallas Cowboys: NYG: 41 DAL: 35 :woot:
Ez se semmi meccs volt. Hihetetlen, hogy Ei Mannig azok után, hogy 2 INT-vel kezdett milyen szépen játszott a későbbiekben. Megérdemelten nyertek, bár persze kellett hozzá Romo sérülése is, aki kulccsonttörést szenvedett. Előreláthatólag 6-8 hétig nem fog tudni játszani. És ezzel azt hiszem kijelenthetjük, hogy a Cowboys nemhogy Superbowl-t, de még Playoff-t sem fog játszani.

A szabadnaposok a Colts, Texans, Lions, és Jets, voltak.

És akkor egy kis kitérő a csoportok, és a konferenciák állására:

AFC:
Észak: 1. Pittsburgh  5-1 2. Baltimore 5-2  3. Cincinatti 2-4 4. Cleveland 2-5
Kelet: 1.New York ( Jets) 5-1 2. New England 5-1 3. Miami 3-3 4. Buffalo 0-6
Nyugat: 1. Kansas City 4-2 2. Oakland 3-4 3. San Diego 2-5 4. Denver 2-5
Dél: 1. Tennessee 5-2 2.Houston 4-2 3. Indianapolis 4-2 4. Jacsonville 3-4
NFC:
Észak: 1 Chicago 4-3 2. Green Bay 4-3 3. Minnesota 2-4 4. Detroit 1-5
Kelet: New York(Giants) 5-2 2. Washington 4-3 3.Philadelphia 4-3
4.Dallas 1-5

Nyugat: 1. Seattle: 4-2 2.Arizona 3-3 3.Saint Louis 3-4 San Fransisco 1-5
Dél: 1. Atlanta 5-2 2. Tampa Bay 4-2 3. New Orleans 4-3 4.Carolina 1-5

És Konferencián belül a jelenlegi továbbjutók sorrendben:

AFC:
1. New York Jets 5-1 (Csoportelső)
2. Pittsburgh 5-1 (Csoportelső
3. Tennesse 5-2 (Csoportelső)
4. Kansas City 4-2 (Csoportelső)
5. New England(Wild Card 1) 5-1
6: Baltimore (Wild Card 2) 5-2

NFC:
1. New York Giants 5-2 (Csoportelső
2. Atlanta 5-2 (Csoportelső
3. Seattle 4-2 Csoportelső
4. Chicago 4-3 (Csoportelső)
5. Tampa Bay ( Wild Card 1) 4-2
6. Washington ( Wild Card 2) 4-3
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 27., 20:50:27 írta Amondin »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Sport
« Válasz #488 Dátum: 2010. Október 23., 18:04:33 »
Ezzel pedig tettünk egy szívességet a Steelersnek, mert mivel ők is nyertek, így a Pitsburgh az első a csoportjában. Ezt a szívességet pedig kérjük vissza jövőhéten amikor a Steelers a Dolphinsal fog játszani. ;D
Heh, megdumáltuk :)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #487 Dátum: 2010. Október 22., 20:23:09 »
Technikai okok miatt(nem volt egy darabig internetem) a 6. hét eredményeit csak most tudom közölni azokkal akiket érdekelnek. Remélem senkinek nem okoztam ezzel problémát.
De ennyit a bevezetőről lássuk az eredményeket:

Week 6:

19.00 órások:

Miami Dolphins at Green Bay Packers: MIA: 23 GB: 20 OT  :-\
A Packersnek valahogy nagyon nem megy a hosszabbításos játék. Már a harmadik zsinórbeli hosszabbításos meccsüket veszítik el. Össze kell szedniük magukat, ha be akanak jutni a playoffba az egyszer biztos.
A probléma ismételten a támadófal voltbár már kezd alakulni.

San Diego Chargers at Saint Louis Rams: SD: 17 STL: 20
Ooooké. Tehát a Chargers kikapott. Megint. Ezúttal a Ramstől.
Ühhhhhhüüüüümm.
Na jó csak nekem furcsa, hogy az eddigi négy vereségüket olyan csapatoktól szerezték akik tavaly még 5 győelmet is alig értek el? :headscratch: Ezzel a vereséggel a csoportjuk utolsó helyére csúsztak vissza. Ráadásul jövőhéten a Pats-el játszanak, tehát előfordulhat, hogy még egy vereséget összeszednek. Azzal pedig búcsút mondhatnak a playoffnak.

Baltimore Ravens at New England Patriots: BAL: 20 NE: 23 OT  :ugral:
HUH, ez a meccs kész idegrendszerteszt volt annak aki látta ezt élőben. Nagyon szoros volt, és a két csapat teljesítménye között alig-alig volt külömbség. A 4. negyedre 20-10-es Ravens vezetéssel fordultak a csapatok, majd a Pats visszahozta ezt a meccset, hála a védelemnek. 5-ször egymás után állították meg a Hollók támadását, ami esélyt adott az egyenlítésre.
A hosszabbítás se sokon múlott. Kétszer/háromszor puntolt mindkét csapat, és ha már punt…
Hosszabbítás 7-8. perce. A Ravens megállítja a Patset a saját 20-as yardján. Bejön Meskó Zoltán a pályára, hogy elrúgja a labdát. Mindenki abban reménykedett, hogy remélhetőleg az ellenfél 40-30-as yardjáig elmegy a labda. De nem ez történt.
Meskó elrúgta az ellenfél 15-ös yardjáig, és ezzel végképp lehetetlen helyzetbe hozta az igencsak fáradt, és megtört Ravens Offense-t.
És ezután a nagyon jó mezőnypozíciónak köszönhetően már nem volt nehéz Field Goal távolságba jutni. Gostkowski 35 yardos FG-vel nyert a Pats.
Ezzel pedig tettünk egy szívességet a Steelersnek, mert mivel ők is nyertek, így a Pitsburgh az első a csoportjában. Ezt a szívességet pedig kérjük vissza jövőhéten amikor a Steelers a Dolphinsal fog játszani. ;D

Cleveland Browns at Pittsburgh Steelers: CLE: 10 PIT: 28
Ééééééééééééés igen…. Big Ben Roethlisberger visszatért a Heinz Fieldre. :D A közönség üdrivalgással fogadta az eddig 4 meccsre eltiltott irányítót, aki mindjárt 1 INT-vel nyitott. :D
De aztán összekapta magát, és 3 TD-t dobott a meccs további részében.

Kansas City Chiefs at Houston Texans: KC: 31 HOU: 35  :woot:
Micsoda meccs. Ilyet szeretnék a továbbiakban is látni.
Gyönyörű pasz, és futójátékok, rengeteg pont, és az utolsó percben dől el a meccs végeredménye. Mindkét csapat szépen játszott.
Bár én itt a Chiefsnek drukkoltam, de azért a Texans sem áll távol a szívemtől, és ha azt nézzük nekik jobban kellett a győzelem.
Matt Cassel pedig ismét 3 TD-t dobott.

Detroit Lions at New York Giants: DET: 20 NYG: 28
Hát azt hiszen a Lionsnak idénre befellegzett. Az első héten ugyebár megsérült Matthew Stafford, és a helyére lépett Sean Hill, akinek az irányítása alatt majdnem megnyerték az eddigi meccseiket( nagyon kevés döntött, hogy nem ők nyertek minden esetben) És ő is lesérült ezen a meccsen. :( Szóval szerintem ha nem gyógyul fel hamarosan akkor baj lesz Detroitben.

Atlanta Falcons at Philadelphia Eagles: ATL: 17 PHI: 31
Egy kicsit más eredményt vártam, de így sem rossz. Nagy győzelem ez az Eaglesnek, bár még ezzel sem tudták átvenni a csoportuk vezetését, de jobban állnak, mintha 3-3-mal kellene küzdeniük a továbbiakban. A meccsen Kevin Kolb volt az irányító, és úgy nézz ki a következőn is ő lesz.

Seattle Seahawks at Chicago Bears: SEA: 23 CHI: 20
A Bears támadófala egész jó volt. Ezúttal csak 6-szor sack-elték Cutlert.( Abból egy Safety volt) Ez már javulás. :badteeth:
És igen Jay Cutler visszatért a sérüléséből. INT-t ugyan nem dobott, de TD-t sem, és az a 17/39 igencsak gyenge mutató.

New Orleans Saints at Tampa Bay Bucceneers: NO: 31 TB: 6
Igen könnyű győzelem a Saintsnek. Nem is érdemes nagyon ragozni.
Legfeljebb annyit tennék hozzá, hogy Brees ismét 3 TD-t dobott, ami számomra azt mutatja, hogy a futók kiesése után a passzjátékra fog hagyatkozni a Saints.

New York Jets at Denver Broncos: NYJ: 24 DEN: 20 :(
NEEEEEEEEEEEEM. Az egész meccs egy pass interference-n bukott el. Ráadásul a szabálytalánság szerintem vitatható lett volna, de most már mindegy. :(
Ha akkor 4&6-nál nincs az a szabálytalanság a gólvonal előtt akkor nyert volna a Broncos, de így sajnos kiakaptak.
Mark Sanchez eddig nem dobott INT-t. Ezen kettőt is dobott. Viszont ennek ellenére is nyertek, szóval lényegtelen.

Oakland Raiders at San Fransisco 49ers: OAK: 9 SF: 17
És ezzel megszerezte a 49ers első győzelmét ebben az idényben. Elég sokat kellet rá várni, és igaz, hogy a Raiders ellen érték el azt, de már ez is valami. Talán be tudják fejezni egy 7-9-el a szezont. Legalábbis én erre tippelek.

Dallas Cowboys at Minnesota Vikings: DAL: 21 MIN: 24
És ezzel a Dallas utolsó esélye is elszállt a továbbjutásra. Ha 1-4 után bejutnak a playoffba akkor minden elismerésem az övék, de erre nem sok esélyt látok.
Nagyon sok szükségtelen szabálytalanság volt a Cowboys oldalán, és ezt bizony az egész csapat bánta.

Sunday Night:

Indianapolis Colts at Washington Redskins: IND: 27 WAS: 24  :woot:
És ezzel a 43 éve tartó sorozat végetért. A Colts utoljára 43 éve volt képes nyerni Washingtonban. Igen hosszú sorozat volt, de ezzel a meccsel immáron véget ért.
Ám ennek a győzelemnek ára volt. A meccs során megsérült a Colts első számú futója Joseph Addai,  valamint  a meccs után valamilyen módon Dallas Clark, Manning első számú célpontja is sérülést szerzett. ( hogy ez miként történt arról nem írnal, de nem a meccs során sérült meg.) Addai sérülésének súlyosságát nem tudom, de Clark szezonja ezzel a sérüléssel véget ért. Ez két hatalmas érvágás a Coltsnak.

Monday Night:

Tennesse Titans at Jacsonville Jaguars: TEN: 30 JAC: 3
Egy igencsak könnyű győzelem a Titansnek. Ezzel a győzelemmel átvették a csoportjuk vezetését. Ami érdekes volt, hogy ezúttal nem Vince Young, hanem Kerry Collins játszott a Titans irányítójaként. Tennesse-ben is hatalmas irányító kérdőjel van azt hiszem.

A szabadnaposok pedig a Bengals, Panthers, Bills, és Cardinals voltak.

És mivel túlvagyunk hat játékhéten, így már szerintem érdemes a csoportok állásába is belemenni, szóval: Konferencián belül a jelenlegi továbbjutók sorrendben:

AFC:
1. New York Jets 5-1 (Csoportelső)
2. Pittsburgh 4-1 (Csoportelső)
3. Tennesse 4-2 (Csoportelső)
4. Kansas City 3-2 (Csoportelső)
5. New England(Wild Card 1) 4-1
6: Houston ( Wild Card 2) 4-2

NFC:
1. New York Giants 4-2 (Csoportelső)
2. Atlanta 4-2 (Csoportelső)
3. Chicago 4-2(Csoportelső)
4. Arizona 3-2 (Csoportelső)
5. New Orleans ( Wild Card 1) 4-2
6. Philadelphia ( Wild Card 2) 4-2
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 22., 21:17:23 írta Amondin »

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #486 Dátum: 2010. Október 17., 09:57:50 »
Hát előfordulhat az ilyen, amikor nincsenek védőfelszerelésben. :badteeth:
Egyébként ha már témánál vagyunk, akkor tegnap rendezték meg a VI. Hungarian Bowl-t, a BVSC stadionban.
Idén a Budapest Wolves, és a Nyíregyháza Tigers küzdött meg a kupáért.
Ezt a meccset volt szerencsém élőben a helyszínen látni, és valami elképesztő volt. Noha a meccs ennél egyoldlúbb nehezen lehetett volna, de mindkét csapat a végsőkig küzdött.
Ami meglepett, hogy milyen sokan kimentek erre a meccsre. Mondjuk egy ilyen meccsre nem öngyilkosság kimenni, mint egy másik magyar "sport" meccsre. Bekiabálások egyáltalán nem voltak. Vagy legalábbis azon a részen ahol én ültem ott az egész meccs alatt egyszer kiabált be csak valaki, mert már unta, hogy egyfolytában fut az egyik csapat. Nem volt szemüveget a bírónak, és egyéb bekiabálás mindenki élvezte a játékot.
Szabálytalánság se nagyon volt. Talán két kezemen meg tudom számolni, hogy mennyi volt, és azoknak a nagy része is False start, vagy Offside volt, szóval nem vészes szabálytalánságok.
Sérülés kettő volt összesen, de amikor megsérült valaki mindkét csapat ÖSSZES játékosa letérdelt, és reménykedett benne, hogy nem súlyos a sérülés.
És a végén mikor átadták a kupát a Wolves-nak a Tigers csapata is megtapsolta őket. Szóval bár egy durva játéknak lehet ezt mondani, de nagyon sportszerű volt.
Egy élmény volt ottlenni.

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #485 Dátum: 2010. Október 16., 22:45:30 »
Csak hogy hozzászóljak az NFL-hez:



A legjobb egy kiemelt komment:

Idézetet írta: AlumniWeaver
Now his wiener is sportin' the team colors.
:hehe:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Sport
« Válasz #484 Dátum: 2010. Október 13., 21:02:41 »
Ja, így rendben, ezt a szabályt ismerem, csak a nevét nem tudtam. Kösz.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #483 Dátum: 2010. Október 13., 20:39:07 »
A Tuck Rule-t 2001-ben vezették be, amit a Raiders azóta is átkoz. Legjobban egy példával tudnám elmagyarázni.
Szóval 2001 divisional playoff Raiders at Patriots avagy a Snow Bowl.
2 perccel a vége előtt vezetett a Raiders 13-10-re. A labda a Patsnél volt. Egy Radiers játékos letámadta Bradyt aki kiejtette a labdát a kezéből, Fumble volt, és ezzel nagy valószínűséggel veszített volna a Pats.
De a bírók visszanézték, és megállapították, hogy amikor kiverték a labdát Brady kezéből akkor a karja már előremozdult, tehát a dobómozdulat végbement. Így csak egy Incomplet pass volt.
Magyarul, ha az irányító keze előremozdul, mikor kiejti/kiverik a labdát a kezéből akkor az nem Fumble csak rossz passz, ha viszont még nem mozdult előre, tehát a dobómozdulat nem ment végbe akkor Fumble.
Az eset után a labda a Patsnél maradt, és egyenlített Vinatieri 45 yardos Field Goal-jával. Hóviharral szemben rúgta ezt be. :bravo: Majd hosszabbításban nyert a Patriots, 16-13-ra és mentek Pitsburghbe. :D
Ez lenne a Tuck Rule lényege.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Sport
« Válasz #482 Dátum: 2010. Október 13., 20:13:16 »
Lehet, hogy miután kikerült a "rettegett képregény" küldök egy Privát Üznetet Talgabynak, amiben ezeket magyarázom csak hogy kiegyenlítsük a számlát. :hehe: ;D
Látod, talgaby, lesz, aki egyenlítsen mindenért, amit majd az okoz az embereknek...  :hehe: :lol:

(Egyébként a Tuck Rule így névről nekem sincs meg. Mi az?  :nemtudom:)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Sport
« Válasz #481 Dátum: 2010. Október 13., 18:16:29 »
Jelentkezzen a fórumon bárki, aki akár részben megérti, hogy ezek ketten miről beszélnek.

Pedig ez még az érthetőbb része.
Majd ha elkezdeném magyarázni a Safety, a Holding, Pass Interference, vagy ami még jobb a Tuck Rule fogalmát, akkor aztán tényleg nem értenél sokat belőle.
Lehet, hogy miután kikerült a "rettegett képregény" küldök egy Privát Üznetet Talgabynak, amiben ezeket magyarázom csak hogy kiegyenlítsük a számlát. :hehe: ;D