Szerző Téma: Előzetes - amíg nincs kész a képregény...  (Megtekintve 184310 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Greedom

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 17
  • Karma: +2/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1126 Dátum: 2023. Március 28., 10:36:49 »
Ezt örömmel hallom és nagy köszönet az új részért!  :worship:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1125 Dátum: 2023. Március 27., 19:03:37 »
Egyébként a Legacy Vol 2. fordítását ez befolyásolja?

Azt semennyire, az ugyanis már jóóóo régóta kész van.
A HZs-ra való kikerülését se nagyon, mert annak fizikai megjelenésétől még távolabb vagyunk, mint a Hagyaték kiadásától.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Morg

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 173
  • Karma: +2/-7
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1124 Dátum: 2023. Március 22., 09:07:58 »
köszönöm szépen

Nem elérhető Greedom

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 17
  • Karma: +2/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1123 Dátum: 2023. Március 21., 14:05:33 »
Egyébként a Legacy Vol 2. fordítását ez befolyásolja?

Nem elérhető Greedom

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 17
  • Karma: +2/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1122 Dátum: 2023. Március 21., 14:02:42 »
Szukits Kiadó tervezi. Előjegyzésben van a Legacy, Knights of the Republic, Tales Of The Jedi és a Dark Empire. Amelyikre elég előjegyzés érkezik, kiadják.

Nem elérhető Morg

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 173
  • Karma: +2/-7
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1121 Dátum: 2023. Március 20., 22:27:40 »
azt esetleg megtudjátok mondani meik kiadó adja ki itt magyar országon?

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1120 Dátum: 2023. Március 20., 21:45:23 »
Ugye most hírtelen nem ugyan az lett mint a Póklánnyal?
De igen, kiadás miatt került le a Hagyaték is.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1119 Dátum: 2023. Március 20., 20:11:41 »
Én azt javasolnám, hogy ha valamit fontosnak érzel, szánd rá az időt, hogy letöltsd, amíg van rá lehetőséged, mert mindig benne van a pakliban, hogy kiadják, és le kell szedni...

Nem elérhető Morg

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 173
  • Karma: +2/-7
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1118 Dátum: 2023. Március 20., 19:13:33 »
köszönöm amúgy most meg valamiért a Star Wars Hagyaték 1 ső sorozatát nem tudom most meg elérni.
Ugye most hírtelen nem ugyan az lett mint a Póklánnyal?

Nem elérhető Greedom

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 17
  • Karma: +2/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1117 Dátum: 2023. Március 20., 14:51:02 »
Eredeti nyelven megtalálhatod, ha körülnézel a neten.
Magyarul nem fogod, mivel ha egy kis esély is van arra, hogy hivatalosan megjelenhessen, akkor nem lesz hozzá rajongói fordítás. 

Nem elérhető Morg

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 173
  • Karma: +2/-7
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1116 Dátum: 2023. Március 17., 13:57:41 »
értem azért köszönöm
de arra van lehetőség hogy valahonnan letölthessem?

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1115 Dátum: 2023. Március 17., 06:50:59 »
Szia!

Sajnos azt kell, hogy mondjam, nem fog visszakerülni a Póklány.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Morg

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 173
  • Karma: +2/-7
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1114 Dátum: 2023. Március 16., 13:27:53 »
Üdv.
Mély tisztelettel tudom hogy a Póklány című sorozatot jelenleg nem levettétek határozatlan időre az oldal könyvtárából azért mert gyakorlatban kiadták nyomtatva magyarul de itt kell asszem figyelmetekbe ajánlanom hogy szerény észrevételem szerint már nyugodtan vissza tehetitek mivel kiadva csak az első 160 óldal lett kiadva egy képregény könyvben még 2021 augusztusában és azóta nem is lett több része kiadva.
És hát mivel az oldal marvel képregény fordításai között az egyik legjelentősebb projekt volt szerintem nyugodtan vissza helyezhetnétek az oldalra az olvasható képregények közé a már eddig is meglévő Póklány képregényeket amiket ti fordítottatok saját magatok.
Remélem fontolóra veszitek a javaslatomat amely egyben egy kívánságom is lenne mert hát az oldalon lévő marvel képregények közül ez volt az egyik nagy kedvencem.

Csak remélhetem hogy vissza kerül az oldalra.

Ui.
Reménykedem még abban hogy kaphatok választ ezen levelemre.
Tisztelettel és üdvözlettel.
Morg.
Cs. Tomi

Nem elérhető Greedom

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 17
  • Karma: +2/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1113 Dátum: 2022. Október 26., 14:19:43 »
ja és hogy egész évben hogy hogy ilyen nagy idő közönként jelent meg csak új fordítás.
Ugye azért legkésőbb jövőre ismét olyan sok képregény jelenhet meg mint régen és nem csak Star Wars ok hanem a többi kategóriában is.
Ugye van ennek esélye.
és lécci had kapjak választ erre meg az ez előtti levelemre.

Te egyébként elolvasod a hozzászólásokat és tudod értelmezni őket? Többször leírták, hogy nincs elegendő honosító és szabad idejük. Mert igen, a szabadidejükben készítik el NEKED és másoknak a képregényeket, ingyen, önzetlenül, kedvtelésből. Ezt értsd meg és fogad el, hogy emiatt ritkábban jönnek a posztok. Ne traktáld őket a folyamatosan ismétlődő kérdéseiddel, ami már egy idő után eléggé számon kérőnek értelmezhető. Becsüld meg, hogy az ország talán egyetlen képregény honosító csapata még mindig itt van és dolgozik nekünk, ismétlem, INGYEN és ÖNZETLENÜL.

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1112 Dátum: 2022. Október 16., 10:30:34 »
ja és még csak annyi hogy jó lenne ha a póklány imét olvasható lehetne az oldalon.
mert az ide haza kiadottat már sehol sem lehet kapni ezért gondoltam hogy ismét felkerülhetne az oldalra.

Majd 5-10 évvel a hivatalos kiadás befejezése után valószínűleg feltehetik, ha nincs megjnt hivatalos kiadás.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Morg

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 173
  • Karma: +2/-7
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1111 Dátum: 2022. Október 15., 23:43:23 »
ja és még csak annyi hogy jó lenne ha a póklány imét olvasható lehetne az oldalon.
mert az ide haza kiadottat már sehol sem lehet kapni ezért gondoltam hogy ismét felkerülhetne az oldalra.

Nem elérhető Morg

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 173
  • Karma: +2/-7
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1110 Dátum: 2022. Október 15., 23:40:38 »
ja és hogy egész évben hogy hogy ilyen nagy idő közönként jelent meg csak új fordítás.
Ugye azért legkésőbb jövőre ismét olyan sok képregény jelenhet meg mint régen és nem csak Star Wars ok hanem a többi kategóriában is.
Ugye van ennek esélye.
és lécci had kapjak választ erre meg az ez előtti levelemre.

Nem elérhető Morg

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 173
  • Karma: +2/-7
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1109 Dátum: 2022. Október 15., 23:37:28 »
üdv csak afelől érdeklődnék hogy a Góliátnak azért idén várható még néhány része?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1108 Dátum: 2022. Május 20., 23:02:25 »
Semmilyen formában nem lehetünk hivatalos kapcsolatban a kiadókkal, mert akkor a legtöbbjüknek a szerződéseik miatt igazából jogilag fel kellene lépniük ellenünk. Van, amivel nemhivatalosan kapcsolatban vagyunk ilyen-olyan módon, de általában csak kerülgetjük őket a hírek alapján.
Sajna az a helyzet, hogy annyi modern képregény van és annyira nincs már ember, aki honosítana, hogy a régebbiek esetén nagy valószínűséggel ilyen lyukak fognak maradni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető scorpi

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +3/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1107 Dátum: 2022. Április 27., 15:02:22 »
Üdv! Érdeklődnék, hogy a Transformers '84 minisorozat utolsó 2 részét felteszitek-e, vagy elakadt a projekt? Az előző hozzászólásokkal kapcsolatban annyit megjegyeznék, hogy megértem amiért nagyban lecsökkentek a honosítások száma, illetve hogy a normál kiadóknak sem akartok bekavarni. Ez becsülendő és érthető is. Ugyanakkor jónéhány olyan sorozat is fut(ott) az oldalon, amelyeket a hazai kiadók nem, vagy csak alig karoltak fel. Pl. Avengers, Avengers West coast, Transformers IDW, '84, és még jó pár. Ha tényleg a kiadókkal való konfliktuskerülés a fő ok, nem lehetne velük egyeztetni? Biztos hogy rengeteg olyan képregény van amiket nem adnának ki. Az X-men klasszikus sorozata is félbemaradt, és bármibe lefogadom hogy senki se fogja kiadni, azt a kb 20 számot ami még maradt ahhoz hogy beérje a régi semices szériát (151-171) az hiány marad.
Elnézést ha sok vagy idegesítő a hozzászólásom, az oldalatok mindig is a kedvencem volt és lesz!

Nem elérhető Morg

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 173
  • Karma: +2/-7
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1106 Dátum: 2022. Március 25., 17:20:49 »
Üdv nem rossz szándékból de régebben és ez alatt még a tavai évet is lehet érteni jelentősen sűrűbben jelentek meg fordítások a hálózsákon.
lassan itt a március vége és még csak 3 képregény került fel és ráadásul mind Star Wars képregény vagyis eléggé egyhangú.
Nem rossz szándékból mondtam az egyhangút de sztar wars képregényeken kívül az ünnepnapokon kívül jelenhetnének meg néha akció fantasy ifjúsági képregények is.
Tisztelettel
Morg
Cs. Tamás

Nem elérhető Morg

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 173
  • Karma: +2/-7
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1105 Dátum: 2022. Január 20., 17:45:53 »
Értem és köszönöm a válaszod Sepi.

Ami pedig téged illet kedves HeirToGrievous Mind erre a levelemre meg az előzőre is kicsit nyersen és udvariatlanul reagáltál.
Már ne vedd rossz néven de
Jómagam igaz hogy ritkán de már évek óta írok a fórumon és mindig igyekeztem tudásom legmélyéből ha lehet minél finomabban és udvariasabban megfogalmazni a leveleimet.

Tisztelettel.
Mord
Aliasz
Tamás

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1104 Dátum: 2022. Január 19., 07:21:58 »
Nagy ritkán szoktak jelentkezni emberek, csak egyszerűen a munkájuk színvonala elég alacsony. Persze ettől még lehetne némelyik emberben lehetőség, hiszen mi sem profiként kezdtük, csak ahogy honosítani sincs időnk, úgy az ilyen emberek fejlesztésére sincs. De nem is tervezzük bővíteni ezt az egészet, hiszen már annyi minden jelenik meg rendes formában, hogy a Zsák a legkevésbé sem akar konkurencia lenni egyik kiadónak sem. Ezért is kell nagyon megbecsülni a Star Wars-os és a Fantasy részleget hátukon vivő srácok munkáját, mert akkor se lehetne senkinek egy rossz szava sem, ha hirtelen abbahagynák, hiszen így is ezerszer többet tettek, mint ami elvárható lenne tőlük.
Ne felejtsük el, hogy a honosítás annak idején abból a kényszerből született, hogy nem jelent meg szinte semmi képregény idehaza. De mára már nem ez a helyzet, ezért is vált okafogyottá a honosítás és ezért is húzta le a rolót szinte az összes honosítóoldal. Ezért is kell örülni annak, hogy egyáltalán a mi oldalunk is még megy és kerülnek rá ki honosítások. De az biztos, hogy amíg ennyi minden fog megjelenni nyomtatásban, addig nem fogunk bővíteni a kínálaton, és erősen kérdéses, hogy bármi is fog folytatódni a korábban megkezdett sorozatokból. Jelenleg egyedül az SW-részleg ami fog menni (hacsak nem veszitek a kedvét a honosítóknak) a Szukits által kihagyott sztorikkal, meg Aldarion honosításai. A többit homály fedi.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1103 Dátum: 2022. Január 18., 19:33:30 »
Jaaaa, hogy azért nincs fordító, beíró, retusáló stb. mert nem "toboroztunk"?
Ó, hogy ilyen egyszerű legyen a megoldás! Hogy nem gondolt rá senki, nem is értem.

Ne borzoljuk egymás idegeit, rendben?
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Morg

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 173
  • Karma: +2/-7
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1102 Dátum: 2022. Január 18., 17:41:23 »
Üdv most csak afelől szeretnék érdeklődni hogy mégis mikor volt nálatok úgy mond rendesen csapat toborzás meghirdetve csak mert nem tudom mennyit számít egy olvasó véleménye de szerintem meglehetne évente egyszer egy ilyen egy hónapig tartó toborzást tartani még úgy az első negyed év valamelyik hónapjában hátha jönnének képletesen fogalmazva újoncok.
Talán szerencsétek lenne ebben az ügyben.
némelyik évben lehet kevesebben némelyikben lehet többen is jönnének a csapatotokhoz.
A toborzásnál érdemes lenne feltüntetni hogy például milyen feladatoknál van ember hiány melyikeknél jönne jól még több ember meg ilyenek.

Ez csak egy ötlet tőlem.
De szerintem érdemes lenne legalább 3 éven át kipróbálni.
Hátha össze jön valami.

Üdvözlettel
Morg

Aliasz
Cs. Tamás

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1101 Dátum: 2021. December 26., 17:16:35 »
Jelenleg sehol. Mi is tervezzük feltenni azokat a számokat, csak majd újra kell szkennelni őket, mert a korábbi szkennek mind nagyon gyenge minőségűek.

Ezt jó hallani, akkor lesz mit olvasni újra Batman téren, várom  :dc-batman:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1100 Dátum: 2021. December 26., 16:30:36 »
Jelenleg sehol. Mi is tervezzük feltenni azokat a számokat, csak majd újra kell szkennelni őket, mert a korábbi szkennek mind nagyon gyenge minőségűek.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Idomjav

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1099 Dátum: 2021. December 26., 10:57:51 »
Üdvözletem mindenkinek! Még új vagyok itt és ezért lenne egy kérdésem. Gyerekkorom nagy kedvencét keresem a Batman semic sorozatot de sajnos csak 1 részt találtam itt a Hálózsákon. Tud ebben nekem valaki segíteni hol találhatnám meg őket? Előre is köszönöm a válaszokat!

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1098 Dátum: 2021. December 24., 11:55:26 »
Csak mert indén az ünnep napokat leszámítva szinte csak Star Wars valamint a Grimm és Csoda ország rémséges változatai voltak az újdonságok között.

Ami lássuk be így kicsit egyhangú az újdonságok kínálata.

Nem egyszer olvastam már többek közt tőled ezt a kommentet, "Ami lássuk be így kicsit egyhangú".

Ráadásul nem egyszer el lett mondva, hogy:
A) ha lesz rá ember és legfőbb kép idő, akkor bármi jönni fog
B) a Tarotból pedig nem lesz több rész
C) attól, kérsz valamit, nem fog jönni, hacsak nem lesz rá ember, aki csinálja

Komolyan mondom, az ilyen kommentektől lesz elegem az egész fordításból.
De szerintem megbeszélem a többiekkel, hogy ne csak januárban, hanem egész évben ne kerüljön ki semmi, hogy legalább azt a keveset is megtanuljátok értékelni, amit a szabadidőnkből erre a hobbira áldozva kikerül.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Morg

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 173
  • Karma: +2/-7
Re:Előzetes - amíg nincs kész a képregény...
« Válasz #1097 Dátum: 2021. December 24., 11:15:59 »
Üdv csak afelől szeretnék érdeklődni hogy előfordulhat hogy 2022 ben jelentősen több ifjúsági és fantasy képregény kerülhet fel a hálózsák arzenáljába?

Csak mert indén az ünnep napokat leszámítva szinte csak Star Wars valamint a Grimm és Csoda ország rémséges változatai voltak az újdonságok között.

Ami lássuk be így kicsit egyhangú az újdonságok kínálata.

Plusz ezen elgondolkodva igaz hogy az erotika szekcióban a TAROT ot annak ellenére hogy még sok részét lehetne lefordítani de mégis azt írtátok hogy végleg félbe marad ezen projekt ezért remélem hogy megfontolhatnátok hogy jövő évtől esetleg mégis vissza vehetitek az aktív projektek közé a TAROT ot.

Tisztelettel és üdvözlettel.
Cs. Tamás

Ui.
Kellemes és boldog karácsonyt kívánok a hálózsák teljes csapatának és a családjaitoknak.