Szerző Téma: Egy Kezdő Beíró Botladozásai  (Megtekintve 144936 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető farkas17

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #604 Dátum: 2010. Október 15., 21:30:00 »
Azért nem volt az olyan kevés rész, kb 90 magyar szám, és mindegyik 2, de sokszor 3 amerikai füzetnyi adaggal.
Pókember még mindig elég népszerű, most készül az új filmje is, lehet, hogy emiatt még inkább előtérbe kerül majd a Marvelnél. Ennek ellenére egyik saját sorozata se fogy most valami jól.
Hogy melyik a legnépszerűbb képregény, azt nem tudom. Az éppen aktuális szuperhősös "eseményeket" (eventeket) általában szokták szeretni. A Polgárháború  volt az utóbbi időben a legfelkapottabb, jövőre jelenik meg magyarul.
Hogy érdemes-e képregényalkotónak menni? Ha szereted csinálni és van rá lehetőséged, akkor igen. Csak anyagilag nézve nem hinném.
ertem,koszonom az infokat :)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #603 Dátum: 2010. Október 15., 21:26:37 »
Azért nem volt az olyan kevés rész, kb 90 magyar szám, és mindegyik 2, de sokszor 3 amerikai füzetnyi adaggal.
Pókember még mindig elég népszerű, most készül az új filmje is, lehet, hogy emiatt még inkább előtérbe kerül majd a Marvelnél. Ennek ellenére egyik saját sorozata se fogy most valami jól.
Hogy melyik a legnépszerűbb képregény, azt nem tudom. Az éppen aktuális szuperhősös "eseményeket" (eventeket) általában szokták szeretni. A Polgárháború  volt az utóbbi időben a legfelkapottabb, jövőre jelenik meg magyarul.
Hogy érdemes-e képregényalkotónak menni? Ha szereted csinálni és van rá lehetőséged, akkor igen. Csak anyagilag nézve nem hinném.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető farkas17

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #602 Dátum: 2010. Október 15., 21:14:34 »
Ezt értem, de a HálóZsákra sosem szoktunk olyan képregényeket kirakni, amik megjelennek itthon (hacsak nem valami nagyon régi darabról van szó), hogy ne rontsuk a képregénykiadók üzletét.

És igen, tényleg hamarosan vége. Ha minden igaz, a decemberi lesz utolsó szám.
ertem,akkor kenytelen leszek megtanulni rendesen angolul :D

huh jo hamar,nem volt tul sok resz.azt meg tudnad mondani hogy most mennyire nepszeru meg a pokember,es hogy meik a legnepszerubb kepregeny...es hogy erdemes e mostanaban kepregenyironak/rajzolonak menni? :)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #601 Dátum: 2010. Október 15., 21:07:45 »
Ezt értem, de a HálóZsákra sosem szoktunk olyan képregényeket kirakni, amik megjelennek itthon (hacsak nem valami nagyon régi darabról van szó), hogy ne rontsuk a képregénykiadók üzletét.

És igen, tényleg hamarosan vége. Ha minden igaz, a decemberi lesz utolsó szám.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető farkas17

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #600 Dátum: 2010. Október 15., 20:58:35 »
A v1 folyamatosan jelenik meg Magyarországon az újságárusoknál (hamarosan a végére is érnek), a v2 meg nem valami jó.
tudom csak a problema az hogy ukrajnaban elek :-\ :( es ide nem jott el az osszes resz es itt meg vannak azok is amiket nem vettem meg(ahm komoly hogy vege nem sokarra?es terveznek valamit a helyebe? :))

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #599 Dátum: 2010. Október 15., 20:54:38 »
A v1 folyamatosan jelenik meg Magyarországon az újságárusoknál (hamarosan a végére is érnek), a v2 meg nem valami jó.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető farkas17

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #598 Dátum: 2010. Október 15., 20:50:24 »
Hogy beírd? Végül is lehet, attól függ, hogy mit szeretnél.
letoltottem az ultimate spiderman-t angolul es azt kellene leforditani

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #597 Dátum: 2010. Október 15., 20:46:58 »
Hogy beírd? Végül is lehet, attól függ, hogy mit szeretnél.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető farkas17

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #596 Dátum: 2010. Október 15., 20:11:33 »
hello

azt szeretnem megkerdezni hogy olyat lehet az oldalon csinalni hogy megkerni valakit hogy forditson le nekem bizonyos kepregenyeket? :)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #595 Dátum: 2010. Október 15., 17:36:10 »
Idézet
Akkor ha már itt járunk, megkérdezném, hogy a -- milyen írásjel a magyar nyelvben? Valahogy képregényeken kívül még sosem találkoztam vele. Létezik egyáltalán ilyen? Én mindig ...-tal helyettesítem, mert szerintem hülyén néz ki, ha a buborék kötőjellel végződik, legyen az hosszú vagy rövid.
Szerintem ezt hasznos dolog (volt?) átvenni az amerikaiaktól, így egyértelműen meg lehet különböztetni a hirtelen megszakított befejezést az elmélázottól.

Idézet
Ide venném még azt is, amit oly sokszor látok, és a honosítás kezdetén kaine képregényeiben tűnt fel, aztán vagy átvették a népek, vagy csak egyszerűen nem jól csinálják, szóval szerintem a hangsúlyozás egy angol szövegben néha eléggé más, mint a magyarban, így mást kell dőlttel írni, mint az eredetiben.
Egyetértek, engem is nagyon zavar, ha ezt elrontják. Nem is értem, hogy gondolják, hogy tükörfordítás-szerűen megkeresik az eredeti szövegben kiemelt szavak megfelelőit, és vastagítják.

Idézet
Ezzel sem értek egyet: "QUOTATION MARKS
Az idézőjelekkel én sem (talán ez az egyetlen a szövegben).

Idézet
A ... után szerintem kell szóköz. Nekem furán néz ki nélküle.
...még ha szöveget is kezdesz vele?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #594 Dátum: 2010. Október 15., 16:56:27 »
A ... nem minden esetben jelent szünetet két mondat közt.
Például a narrációnál:

Az egyik elején idézőjel a végén hármaspont. A másik elején hármaspont és a végén idézőjel. Esetleg közötte még megannyi részmondat lehet. Számomra ez azt jelenti, hogy nem volt vége a mondatnak és a következőben folytatódik. Vagyis ilyen tekintetben értelmetlen idézőjelet mindenhova kitenni, mert a mondatnak csak az utolsónál van vége és csak a mondat végére idézőjel. Vagy nem?

"Tegnap besettenkedett oda... ...mikor ő már édesdeden aludt... ...és elcsente a családi ékszereit."

De ha már a magyar szabályoknál tartunk. Akkor tudomásom szerint mondatok elején nincs hármaspont hármaspont csak a végén, de idézőjel akkor is csak a mondat végére kell, és nem részmondatokhoz, függetlenül attól, mennyi kockába van írva.

Az meg, hogy mit emelsz ki, nem csak hangsúlyfüggő, hanem mondanivaló függő is. Csak a kiemeltet olvassátok össze:

"Tegnap besettenkedett oda... ...mikor ő már édesdeden aludt... ...és elcsente a családi ékszereit."

"Tegnap besettenkedett oda... mikor ő már édesdeden aludt... és elcsente a családi ékszereit."

"Tegnap besettenkedett oda... ...mikor ő már édesdeden aludt... ...és elcsente a családi ékszereit."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #593 Dátum: 2010. Október 15., 08:11:22 »
SpiderTomon ugyanezekről vitázunk Atival. Az idézőjeleknél teljesen egyetértek, ő viszont szeretné meghonosítani az amerikai változatot. Én viszont a gondolatátvitelnél a régi stílust próbálom magyarázni neki:
"És azt kérdezte tőlem, miként lehetne érzékeltetni a   gondolatátvitelt."... ..."Pedig erre a magyar nyelv rég kitalálta a   megoldást." "És mi volt az?" "Idézőjelen kívüli hármaspont."

A kettős kötőjelre a médium miatt viszont sajna szükség van. Könyvnyomtatásban ritkán jön elő az, ami képregényekben gyakori, hogy a beszélő egy külső esemény miatt szakítja meg a mondandóját. A hármaspont viszont magyarban csak az elmélázást és a hosszabb szünetet, esetleg a két vagy több részre bontott szöveget jelöli, megszakításra nincs írásjelünk. Ezért szerintem is szükséges a kettős kötőjel meghonosítása ilyen esetekre, mert a hármaspont nem képes átadni a megfelelő hirtelenséget és az akadozó szövegből képes lassú, elmélázó monológot kihozni, ami egy akciójelenetnél különösen rémes összeképet adhat.
Ja, és igen. Hármaspont és kettős kötőjel után kell szóköz, kivéve ha a szöveg elején vannak, mert akkor nem.

A hangsúlyozás kiemelésének mikéntje igazság szerint tipográfia kérdése. Kontinentális képregényekben is többnyire dőlt (brit) vagy vastag (egyes frankofón kötetek). Magyarban attól függ, kit kérdezel, a dőlt a gyakoribb, de a sima vastag is bír létjogosultsággal. De ez megint csak tipográfia kérdése, én hajlamos vagyok azt mondani, hogy az eredeti képregényhez kel ebben igazodni és nem az amerikai kiadók példáját követni, akik a saját tipográfiájukat kényszerítik rá a külföldi művek fordításaira.
Az meg, hogy mit emelünk ki, már fordítófüggő. Ha a fordító hangsúlyosnak vél valamit, megvastagíttatja. Persze érdemes ilyenkor visszamondani magunknak, de azért magyarban se ritka, hogy nem mindig azokat a szavakat nyomjuk meg, amiket nyelvalakilag kellene.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #592 Dátum: 2010. Október 15., 07:08:18 »
Akkor ha már itt járunk, megkérdezném, hogy a -- milyen írásjel a magyar nyelvben? Valahogy képregényeken kívül még sosem találkoztam vele. Létezik egyáltalán ilyen? Én mindig ...-tal helyettesítem, mert szerintem hülyén néz ki, ha a buborék kötőjellel végződik, legyen az hosszú vagy rövid.
Ide venném még azt is, amit oly sokszor látok, és a honosítás kezdetén kaine képregényeiben tűnt fel, aztán vagy átvették a népek, vagy csak egyszerűen nem jól csinálják, szóval szerintem a hangsúlyozás egy angol szövegben néha eléggé más, mint a magyarban, így mást kell dőlttel írni, mint az eredetiben. Pl erre gondolok: http://halozsak.hu/images/stories/kepregenyek/szuperhos/marvel/elektra/elektra-v2-031/elektra-v2-031-07hun.jpg Az utolsó előtti buborékban nem a "nélküle" és a "ketten" a hangsúlyos, hanem a "hogy" és a "nem". Az a baj, hogy ez írásban nem nagyon jön át, inkább szóban elmondva.
Valamint mért kell egyszerre félkövér és dőltnek is lenni a hangsúlyos szónak? Nem elég a dőlt? Én félkövér dőlttel csak a neveket szoktam írni, meg a kiabálást.
Ezzel sem értek egyet: "QUOTATION MARKS
Quotation marks are used for spoken captions when a character is speaking off-camera. In the event that there is more than one caption in the series, you should begin each caption with an open quote, but ONLY use the end quote on the final caption in the series." Mi ebben a logika? Miért csak az elejére teszünk idézőjelet? Minden egyes szövegdobozba kellene. Vagy akkor csak az első szövegdoboz elejére rakjunk, aztán majd az utolsónak a végére...
A ... után szerintem kell szóköz. Nekem furán néz ki nélküle.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #591 Dátum: 2010. Október 14., 15:38:32 »
Mert a bubitipográfia se gyilkolhatja le a magyar nyelvtan szabályait, bármennyire próbálod. Hármaspont előtt nincs szóköz, utána van. Kivéve, ha a szöveg elején van, mert akkor előtte és utána sincs. Kettős kötőjelnél dettó. Az amerikait meg azért sem érdemes mindig követni, mert más központozást követnek, mint mi.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #590 Dátum: 2010. Október 14., 15:15:34 »
HÁT EZ AZ! Én is mindig ÍGY csinálom. Mármint úgy ahogy az eredeti füzetben van. Ha ott van szünet -- ... előtt és után akkor rakok, ha nincs akkor nem. És mégis rendszeresen VISSZAKÜLDIK lektorban az összeset HIBÁVAL. Merthogy hármaspont után illendő szünet. De ha egyszer nincs, akkor nincs. Ráadásul igen gyakran el is CSESZI a buborék összképét az a szünet. Pláne, ha több ... is van benne.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #589 Dátum: 2010. Október 14., 14:50:48 »
Ez nagyon hasznos, le is boomarkoltam. Kösz Zozi. :)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #588 Dátum: 2010. Október 14., 14:23:33 »
Beírási konvenciók. Ebből tudtam meg, hogy a -- elé nem kell szóköz (eddig láttam már így is, úgy is).
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #587 Dátum: 2010. Október 07., 17:23:31 »
Hamár a képek feljavításáról volt szó. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Egy csomó hasznos dolog van benne.

Digital Restoration from Start to Finish Second Edition
http://www.focalpress.com/books/photography/digital_restoration_from_start_to_finish_second_edition.aspx

Nem elérhető csati777

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #586 Dátum: 2010. Október 03., 22:22:27 »

Plusz a végére egy általános kérdés: jelenleg ugyan belső használatra szántuk, de Troll régen már csinált hasonló témában egy azóta elveszett flasht: mennyire volna igény egy szöveges (felejtsétek el, hogy én felveszem a hangom) FontLab-tutorialra a betűkészletek magyarításáról, és ami még főbb (erre koncentrál), hogy miket kell csinálni vele, hogy ténylegesen működjön is.

Jelentem, nem veszett el, csati777 bácsi szépen konzerválta még az ősidőkben. Letölthető innen, a Hálózsák fontokkal együtt:
http://www.mediafire.com/?697k4rgd72bzu
Sajna .swf formátumú (minden konvertálási kísérletem csődöt mondott), de a legtöbb Flash player és modern médialejátszó megbirkózik vele.
De azért egy képes-szöveges tutorial nagyon jól jönne.

Nem elérhető Zolta

  • Judge, Jury, and Executioner
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #585 Dátum: 2010. Október 03., 10:52:45 »
Ha Kit tud nekem segíteni, azt megköszönöm. Ha nem, akkor megpróbálom photoshoppal.

Szecsu
"After a thousand battles one only sees death!"

"You have been judged. The sentence is death."  Judge Dredd

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #584 Dátum: 2010. Október 03., 10:45:16 »
Az 1024-re szélességet értett, nem magasságot.
Gimppel, amikor próbálkoztam, alkalmatlannak találtam a szöveg bevitelére. A jelek szerint nagyot nem tévedtem, mert ez így gyakorlatilag a fontválasztáson kívül minden tekintetben hibás. Kit állítólag Gimpet használ beírásra, talán ő tudja, hogyan lehet vele emberileg tördelni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zolta

  • Judge, Jury, and Executioner
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #583 Dátum: 2010. Október 03., 10:28:50 »
Jelenkeztem Aldarionnál beírónak, kaptam is tőle egy Warhammer Montlynak az egyik részét
A képeket átméreteztem 1024x768ra, illetve megcsináltam az utolsó oldalát.
Gimpet használok, ahhoz értek(úgyahogy), kérdezem az öregeket, így jó lesz e, ha így nem jó, kérdem hogy csináljam h jó legyen.

http://img545.imageshack.us/img545/1268/wmb10571ksz.jpg

Szecsu
"After a thousand battles one only sees death!"

"You have been judged. The sentence is death."  Judge Dredd

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #582 Dátum: 2010. Szeptember 25., 10:14:04 »
Nagyon eredetileg igen, de találtam egy szkent, amit valahogy felnagyítottak 1200-ra, vagy a korábbi, kisebb verzióm volt annak a kicsinyített változata, nem tudom. De ott mondtam is, hogy az eredeti se volt rossz. Igazság szerint már DCP-s korszakból jött.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #581 Dátum: 2010. Szeptember 24., 22:29:07 »
Nagyon jó! Bár azt hittem, a Batman-es rosszabb alapokról indult. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #580 Dátum: 2010. Szeptember 24., 19:57:47 »
Oké, ez az a kettő, amiről szó van, a lentebb linkeltek eredetijei:
http://img832.imageshack.us/img832/914/bca21.jpg
http://img153.imageshack.us/img153/3580/whatifvol11107.jpg
Hopp, basszus, ez nem azé, más az eredeti számozás... oké, akkor itt van, ami a fentebbiből lett:
http://img543.imageshack.us/img543/5636/whatifv11106.jpg
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #579 Dátum: 2010. Szeptember 24., 11:08:18 »
Igen, tudom. :) Tegnap meg nem voltam annak a gépnek a közelében. De előbb vagy utóbb csak megfelelőek lesznek a körülmények és én se felejtem el. De ha leszeded a What if v1 11-et és a Batman-Captain Americát, azokban benne vannak az oldalak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #578 Dátum: 2010. Szeptember 24., 10:26:51 »
Jelentem, most is túl vagyunk az estén. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #577 Dátum: 2010. Szeptember 23., 10:33:22 »
Este akartam linkelni, csak kiment a fejemből, pedig ez a kettő most nálam is van az albérletben. A What If... volt amúgy a borzalmasabb, a másikkal csak azt akartam mutatni, hogy lehet közel 100%-os nagyítást végezni különösebben rossz eredmény nélkül is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #576 Dátum: 2010. Szeptember 23., 09:41:41 »
Azért kérdeztem a borzalmast mert nekem a kezembe került egy ilyen kép: http://allcomics.weboldala.net/1.jpg
Hát ez tényleg borzalmas, szerintem az ilyennel nem érdemes vesződni, nem éri meg a ráfordított energiát.
A talgaby által linkeltekből viszont érdekelnének a kiindulási képek is, hogy milyen szkenből sikerült ilyen jót csinálni.

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #575 Dátum: 2010. Szeptember 22., 16:13:44 »
kezembe került egy ilyen kép: http://allcomics.weboldala.net/1.jpg és nem nagyon tudtam vele mit kezdeni végülis most ezt hoztam ki valahogy: http://allcomics.weboldala.net/1jav.jpg
Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi a véleményetek róla.

Azért arra figyelj, hogy az eredeti méret 656 pixel széles. Azért duplaakkorára növelni egy ilyen képet piszok nagy macera és van hogy lehetetlenség. 1000 vagy 1024 szélesben sokkalta szebben néz ki, mint nagyobban, az apróbb hibák miatt.

Nekem most ez sikerült gyorsban. Persze itt nem az olvashatóságra mentem rá mondván úgyis ki lesz törölve: http://dl.dropbox.com/u/282030/forumok/hzs/1%20copy.jpg Azért az észrevehető, hogy így is egy csomó apró részlet elveszett.

Egyébként a te javításodra, meg talán még elmenne egy Dust & Scratch szűrő. Az levinne pár szemcsét róla. Esetleg jobb eredményért history ecsettel.