Szerző Téma: Egy Kezdő Beíró Botladozásai  (Megtekintve 141104 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #724 Dátum: 2013. Március 26., 19:19:55 »
Hát, itt azért lesz még mit tanulni. Nem könnyű kezdőként beleugrani egy ilyenbe, és ha komolyan gondolod, akkor még rengeteget kell tanulnod hozzá.

Egyébként a címfelirathoz van font, én még magyarosítottam is.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető SD. EJC.

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #723 Dátum: 2013. Március 26., 17:26:44 »
Rendben.  Megnézem.

Itt a legújabb próbálkozásom: Tudni kell, hogy én inkább azon a helyen foglalok álláspontot, ahol nem pontosan a szöveg szerinti fordítás van, hanem jóval szabadabb, ez valahogy jobban bejön. Inkább igyekszek arra, hogy az angol, és magyar szöveg jelentése hasonlítson egymásra, de szöveghű ne legyen.

Eredeti: https://dl.dropbox.com/u/71939892/TheAmazingSpider-ManMovie_ErgoZoomRip_pg007.jpg

Fordított: https://dl.dropbox.com/u/71939892/TheAmazingSpider-ManMovie_ErgoZoomRip_pg007%20m%C3%A1solata.jpg

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #722 Dátum: 2013. Március 26., 16:27:46 »
Húha… van az oktatólapon a felvezető szövegben kiemelten két link, ami PS alapoktatást adó oldalra illetve blogra vezet. Nézz utána ezeknek, mert ezek PS-ben alapfogalmak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető SD. EJC.

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #721 Dátum: 2013. Március 26., 16:17:39 »
Értem. Na várjál, mi az a Bevel, Emboss, és Stroke? A logó mármint a magyar pókember szöveg konkrétan egy másik képről van, mivel nincs ilyen font készletem. :) És mivel nem sikerült ps-ba kijelölni csak a szöveget, ezért paintben fehéreztem ki, és úgy külön rétegként tettem be ps-ban.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #720 Dátum: 2013. Március 25., 21:36:58 »
Clone tool-al (Photoshopban "S" a gyorsbillentyűje) szépen, türelmesen.
Amúgy nem rossz a borító, az, amit zozi mondott, igaz, a logóra pedig nem kell akkora Bevel and Emboss és Stroke sem. És ez a Stroke amúgy nekem kicsit furcsa. Hogy készült ez a logó? :)

Nem elérhető SD. EJC.

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #719 Dátum: 2013. Március 25., 21:25:19 »
Értem, és a lap alján a "minden jog fenntartva" szöveg, és társait hogy lehetne eltüntetni? Arra nem tudtam rájönni. Legvégső esetben arra gondoltam, hogy simán levágom, de szerintem nem az a bevett módszer.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #718 Dátum: 2013. Március 25., 19:54:34 »
Szia!

Szerintem a Marvel-logóra ne lógjon rá a barna átmenet, az legyen legfelül.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető SD. EJC.

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #717 Dátum: 2013. Március 25., 19:46:36 »
Sziasztok!

talgaby már ismer valamilyen szinten, és úgy döntöttem, nem csak az ő agyára megyek a hülyeségeimmel, hanem mindenkiére.  :)
Elkezdtem ismerkedni a beírással, illetve a fordítással is. A siker szerintem vegyes. Egyelőre még próbálkozom, tesztelgetek, és máris lenne egy kérdésem: Itt va két kép. Az első link az eredeti borítót ábrázolja, a második az általam félig magyarítottat. Kérdésem az, hogy ez így elfogadható-e, vagy nem. Annyit tudni kell róluk, hogy Garfield hajából nem tudtam kivenni a betűt, illetve kivenni ki tudtam, csak a üres részre nem tudtam úgy megoldani, hogy az jó legyen. Ezért kitaláltam mást, amit a második linken mutatok. És, hogy ez amúgy megállná-e a helyét?

https://dl.dropbox.com/u/71939892/TheAmazingSpider-ManMovie_ErgoZoomRip_pg001.jpg

https://dl.dropbox.com/u/71939892/TheAmazingSpider-ManMovie_ErgoZoomRip_pg001%20m%C3%A1solata.jpg

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #716 Dátum: 2013. Február 25., 12:14:42 »
Bocs, hogy ebbe beleszólok, de most kíváncsivá tettél. Melyikre gondolsz? Véletlenül nem te gondolkodsz a TF UK sorozaton? Csak amiatt, hogy tudjam kihez kell iránytani a következőt, aki azt kéri számon rajtam...  :badteeth:

A teljes TF Uk-nak biztos nem futnék neki, de az UK egy részének igen, és abból szépen leágazna Furman saját Death's Head sorozata. De azt hiszem, ez marad álom. :D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #715 Dátum: 2013. Február 25., 11:56:12 »
grant lee-t már lefoglaltuk azóta. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #714 Dátum: 2013. Február 25., 11:42:12 »
Bocs, hogy ebbe beleszólok, de most kíváncsivá tettél. Melyikre gondolsz? Véletlenül nem te gondolkodsz a TF UK sorozaton? Csak amiatt, hogy tudjam kihez kell iránytani a következőt, aki azt kéri számon rajtam...  :badteeth:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #713 Dátum: 2013. Február 25., 11:23:06 »
Én már mióta neki akarok futni egy TF-hez kapcsolódó, majd abból elágazó szériához. Érdekelne? Amúgy szintén kezdő vagyok ebben, én sem tudom még, hogy működik a rendszer.

Nem elérhető grant lee

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #712 Dátum: 2013. Február 24., 08:39:53 »
Érdeklődési köröm elég tág. :hehe:   A hálózsákos füzetek közül a kedvenceim, fantasy-horror téren:  Vörös Sonja (v4), Hellboy*,  Az Idő kereke,  Zenescope füzetek, Tarot,  Forgotten Realms füzetek.
"Szuperhősös" füzetek terén: X-men*, Silver Sable, Transformers, F4 (modernebb történetek elsősorban).  Persze  ezeken kívül is szívesen vesszek bármit, ez alól kivételek a  Hulk, BA,  Póklány füzetek, mert ezeket nem igazán szeretem/tetszetek.

*Tudom, hogy ez a két cím nem zsákos, de ha akadna vagy tervezné valaki az oldalon őket, akkor ezekre bármikor vevő volnék. ;D

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #711 Dátum: 2013. Február 23., 22:11:19 »
Amúgy milyen képregények érdekelnek? Egyszerűbb, ha már most kiderül, ki tud majd fordítást adni.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető grant lee

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #710 Dátum: 2013. Február 23., 22:00:31 »
Köszönöm. Akkor várom a "megkeresést".  :)

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #709 Dátum: 2013. Február 23., 13:49:10 »
Ezt örömmel halljuk, grant lee. Pár napon belül valamelyik tagunk majd felveszi veled a kapcsolatot és a részleteket lebeszélheted vele.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető grant lee

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • Karma: +0/-0
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #708 Dátum: 2013. Február 22., 12:01:31 »
Sziasztok!

Egy jó ideje gondolkodtam már rajta, és a január elején  az oldalra kikerült  "oktató anyag"  megadta a végső lökést és szeretnék jelentkezni a csapatba, mint beíró. :)  Némi tapasztalattal már rendelkezem. Amennyiben még van lehetőség jelentkezni  akkor private üzenetben vagy a  m3grantlee@gmail.com e-mail címen elértek. 


Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #707 Dátum: 2012. Augusztus 03., 15:11:54 »
Írtam mailt. :)

Katt a képre!

Nem elérhető Haenilion

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #706 Dátum: 2012. Augusztus 03., 07:32:14 »
A C4A fogja vinni a Chew-t? Fel kellene már nézni oda újra...
És tök jó tényleg, hogy ilyet választottál elsőnek. :) Szerintem akad itt egy pár ember, aki szívesen fogadna egy pár fordítót. (Pl én, Vertigora :D )

Vertigotól melyik?

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #705 Dátum: 2012. Augusztus 02., 23:47:43 »
A C4A fogja vinni a Chew-t? Fel kellene már nézni oda újra...
És tök jó tényleg, hogy ilyet választottál elsőnek. :) Szerintem akad itt egy pár ember, aki szívesen fogadna egy pár fordítót. (Pl én, Vertigora :D )

Katt a képre!

Nem elérhető Haenilion

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #704 Dátum: 2012. Augusztus 02., 20:53:27 »
Írtam levelet, elküldtem a fordítást.

Marvelt nem szívesen fordítanék, én az a valaki vagyok, akinek a szuperhősös képregények nem jönnek be nagyon  :rolleyes: Persze vannak kivételek, de a Marvel/DC valahogy nem viszi át az ingerküszöböm, pár szám után fel szoktam adni. Irredeemable már igen ;)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #703 Dátum: 2012. Augusztus 02., 13:02:38 »
Hali!
Van a főoldalon egy általános elérhetőség, küldd el arra a címre. Az email manapság elég szép nagy mennyiséget tud hordozni, és pár kép annyira nem vészes.
Viszont a szériát majd a C4A fogja megjelentetni, szóval ha tényleg csinálni akarod a képregényfordítást, akkor majd közösen kell kinéznünk neked valamit, amin dolgozhatsz. (Mondjuk eléggé... üdítő, hogy nem Marvellel akarsz kezdeni rögtön.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Haenilion

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #702 Dátum: 2012. Augusztus 02., 12:53:48 »
Sziasztok!

Kihez fordulhatok, ha fordítani szeretnék? Hobbiszinten fordítgatok, mikor sorozatot (Doktor House 6. évad egy részét csináltam a doktorhouse.hu-nak, Good Wife, ilyesmi), mikor novellát (ezt csak magamnak), most kedvet kaptam a képregényhez. Ki is néztem melyiket, egyenlőre a Chew első sztoriját (5 rész) szívesen lefordítanám.

Ha érdekel titeket, elküldeném egy hozzáértőnek a pár oldalt, amivel kész vagyok (be is írtam), hogy nézze meg, jól csináltam-e (betűtípus, beírás, stb). Fordítani/beírni tudok, a borítóhoz annyira nem, de lehet nem kéne hozzányúlni, hacsak nem magyarítom a címet NYAMM-ra  ;D

A tempó 1 rész/hónap lenne (dolgozom).

Üdv,
Haen

Nem elérhető csati777

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #701 Dátum: 2012. Február 19., 00:12:10 »
Nincs kizárva-két másik verzió is fent volt régebben. Úgyis hamarosan ideje egy új HDD beszerzésének, utána majd elválik...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #700 Dátum: 2012. Február 16., 22:56:22 »
Ez azért fura, mert tapasztalatom szerint alapbeállítás a görgős zoom. Nem lehet, hogy valami beállításokat átvett magának egy korábbi verzióból?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető csati777

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #699 Dátum: 2012. Február 16., 22:45:37 »
Megszűnt a cégünk, amiből annyi hasznom származott, hogy ingyen megkaptam az általunk használt Photoshop CS5-öt. Nagy vidáman feltelepítettem az itthoni gépemre, és minden klappolt, amíg nem próbáltam a megszokott módon, az egérgörgővel zoomolni. Ugyanis hiába van kipipálva a Preferences menüben a "Zoom with scroll wheel" opció, mindenképpen nyomnom kell hozzá a CTRL gombot is, ha a görgőt akarom használni (anélkül csak fel-le görgeti a képet a kerék). Márpedig a munka közben sohasem kellett ilyesmivel szüttyögnöm: simán "egérgörgő előre nagyítás, görgő hátra kicsinyítés" volt a módszer. Már napok óta guglizok emiatt, de mindenki csak azért nyafog, hogy ő CTRL+görgővel szeretne zoomolni, ahogy megszokta, és milyen hülye ez a simán görgős zoom. Fogalmam sincs, mi lehet a megoldás. A tippeket előre is köszönöm!

Nem elérhető csati777

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #698 Dátum: 2011. Július 15., 11:56:57 »
Gothic 3? Ez borzalmas...   :(

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #697 Dátum: 2011. Július 14., 22:49:47 »
ugyan beiro topic, de mivel fordito topic nincs ezert idekarcolom
nem kepregeny forditas, hanem egy rpg jateke, de eleg mokas es botladozo:

"We will rebuild the destroyed cities and defiled temples! And the word of Innos will resound where today blasphemy reigns. - Újjáépítjük a lerombolt városokat, és bemocskoljuk a templomokat! Innos nevét fogják majd dicsőíteni, ahol még ma ez az istenkáromlás uralkodik."

"Are you trying to interrupt my beat? - Megpróbálod félbeszakítani az ütésemet?"

"Don't make any unnecessary movements. - Ne tégy szükségtelen mozgásokat!"

"That one hit home! - Ez majd hazavág!"

"For what use is your gold - in the face of Beliar's inexorable wrath!? - Mit ér majd az aranyad, ha belenézel Beliar dühödt arcába?!"
gyengéd barbár

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #696 Dátum: 2011. Július 13., 16:17:47 »
Kösz, ez nekem is hasznos lesz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #695 Dátum: 2011. Július 13., 15:45:05 »
Bazzeg... ekkora egy gyökérséget.  View --> show --> pixel grid és lőn megváltás.