Szerző Téma: Egy Kezdő Beíró Botladozásai  (Megtekintve 144556 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #664 Dátum: 2011. Február 12., 16:27:19 »
Jobb, mint az eredeti  ;D  :worship: :worship: :worship:
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető csati777

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #663 Dátum: 2011. Február 12., 08:34:31 »
Taps!  :worship:
De ki az a hentes, aki így szkennel be egy újságot?  :nemtudom:

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #662 Dátum: 2011. Február 11., 16:42:26 »
Hát, kínkeservesen csak megrajzoltam. Photoshopot és Paintert is bevetettem, de nem vagyok valami nagy rajzoló. Főleg az emberi, állati formákkal van gondom. Ha lett volna tabletem talán szebben is meg tudtam volna csinálni. De amilyen a forrásanyag volt  ahhoz képest  nem rossz ez.


Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #661 Dátum: 2011. Február 03., 18:34:29 »
Én is imádnám, ha mondjuk normálisan lehetne az aero színeket állítani, és nem mindig a kékes-ezüst szín lenne mindenütt, akármilyenre állítom az aero színt. Eléggé vakít néha ez a világos szín. Oké, be lehetne állítani a klasszikus módban, de az aero-ról se akarok lemondani.  :P

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #660 Dátum: 2011. Február 02., 16:15:27 »
A McAfee legendásan szar, de sikerül piacvezetőnek eladni magukat, mert ők adják a legolcsóbban a cégeknek ezt a használhatatlan vackot. Én azt imádom, hogy a Win7 biztonsági központja időről időre szól, hogy nagyon szép ez a McAfee, de nem akarok esetleg feltenni egy vírusirtót is a gépemre? ;D
Ennek ellenére az oprendszer tényleg marha ügyesen kezeli a memóriát, úgy tudok dolgozni két böngésző összesen 15 ablakával, egy OpenOffice-szal és egy kegyetlenül bénán megírt XML szerkesztővel (ami helyett többnyire egy NotePad++-t használok, de a formátum miatt muszáj ezt is), hogy mellette simán küldöm a magas programprioritású, egyprocesszoros nagyítást, és nem röcögök. Ha már Wint kell használni, imádom a Win7-et (zozi most kap szemrángást ;D).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #659 Dátum: 2011. Február 02., 15:58:35 »
Nitro: igazság szerint ha otthon tudod hagyni a géped dolgozni magában vagy mint én, a melóban elég egy proci, a másik meg csinálhatja ezt, úgy egyáltalán nem gáz, inkább úgy mondanám, hogy hasznosíthat az ember vele egy csomó holtidőt.
Hát, ha  a kétmagos gépem egyik magját csak ez kötné le, össze is omolna az egész. Így is hihetetlen lassú néha, 2GB memóriája mindig tele van valami céges vacakkal, valamint azt is két hét fejbelövésre ítélném, aki kitalálta, hogy az antivírus szoftver 80%-ban leterhelheti a két magot összesen. A vírusirtók írói szerint azért van a gép, hogy tudja a szarjukat futtatni? Ez egyébként McAfee, amiről eddig még soha semmi jót nem tudtam mondani. Lemeztitkosítást is kell használni, és abból is alapból a McAfee félét kellene, amit ha felraksz, utána nem működik a hibernálás. A probléma megoldása: ne használj hibernálást. Ja, és ha esetleg 4 GB memória lenne a gépedben, ne lepődj meg, ha a McAfee titkosítás felrakása után már csak 3-at fogsz látni.

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #658 Dátum: 2011. Február 01., 21:27:54 »
Most már kezdem érteni, holnap végigolvasom majd az egészet...
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #657 Dátum: 2011. Február 01., 20:17:46 »
én speciel azt sem tudom, hogy miről volt szó benne.

Én se pedig minden részt háromszor olvastam.

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #656 Dátum: 2011. Február 01., 19:53:40 »
Hát a harcost én már úgy sem fogom elolvasni,az első rész elég volt nekem.
Volt, akinek viszont új életcélt adott, én speciel azt sem tudom, hogy miről volt szó benne.
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #655 Dátum: 2011. Február 01., 19:37:56 »
12000 pixel magasra nagyítani ezt a duplaoldalt S-Spline algoritmussal. Annak köszönhetőek ezek a sima élek, amik nem recésednek, mint Wearwolfffnál lentebb. Csak ez elég processzorigényes eljárás, mert az egész képre görbéket próbál meg illeszteni a program és azokból megalkotni az új képet. És a szimpla oldalakra persze ennek a fele az idő.
Nitro: igazság szerint ha otthon tudod hagyni a géped dolgozni magában vagy mint én, a melóban elég egy proci, a másik meg csinálhatja ezt, úgy egyáltalán nem gáz, inkább úgy mondanám, hogy hasznosíthat az ember vele egy csomó holtidőt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #654 Dátum: 2011. Február 01., 18:56:03 »
Mondjuk a ps-emet megizzasztotta, de hasonló eredményt értem el (igen a végén a windows közölte hogy a program leállt ne is reménykedjek :D) , de ebbe mi a két óra? 0_0

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #653 Dátum: 2011. Február 01., 18:50:24 »
Két óra gépidőt nem ér meg egy oldal.

Főleg, ha a Harcosról van szó.  ;D :badteeth:

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #652 Dátum: 2011. Február 01., 18:43:57 »
Nekiálltam kifejleszteni egy új eljárást az ún. WBZ-jelenségre,
Szerintem látványos és hasznosnak is tűnik, de azért a processzoridőn lenne még mit javítani. Két óra gépidőt nem ér meg egy oldal. Legalábbis nekem nem.  :) Ennyi idő alatt talán kézzel is ki lehet szedni, persze két órányi élőmunkát még kevésbé ér meg.  :)

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #651 Dátum: 2011. Február 01., 14:11:19 »
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 01., 14:57:25 írta Wearwolfff »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #650 Dátum: 2011. Február 01., 12:43:12 »
Nekiálltam kifejleszteni egy új eljárást az ún. WBZ-jelenségre, amikor a nyersen behúzott szkenneket minden képkezelés nélkül csak lekicsinyítik, benne hagyva a szkennelési zajt és még rá is tömörítenek JPEG-gel. Egyelőre persze limitál a számítási kapacitás, viszont jelen pillanatban az eljárás itt tart:
 Forrás
 Eredmény
 Amit hozzátennék, hogy az eredménybe kézzel semmit se nyúltam bele, az egész egy automata, négy lépcsős script. Jelen pillanatban alkalmatlan olyan rajzok javítására, ahol vékony vonalak mellett sok a finom színátmenet, itt is megfigyelhető, hogy pl. a csizmánál sok átmenet eltűnt, de a kísérletek azt mutatják, hogy ha több részre szedem a folyamatot és négy helyett mondjuk hat vagy nyolc lépést csinálok, egyre finomabb részletek maradnak meg. És kiemelném, hogy a végeredmény jelenleg 20%-kal nagyobb a kiindulásnál, vagyis a nagyító algoritmus már most kétszer hatékonyabb, mint az eddigi rekordom, ahol már 1024-ről 1280-nál akadtak látható gondok.
Persze apró hátrány, hogy egy kétmagos, egyenként 2,2 GHz-es procin ez az oldal (igaz, egyéb meló mellett) mindennel együtt valamivel kevesebb mint 2 órányi (105-110 perc) számítási kapacitást vett igénybe.
Amúgy még nem teszteltem le simán csak széttömörített, vagyis JPEG-eljárás hiányosságaiból fakadó zajok kezelésére, és egy darabig még eltart, amíg arra kitalálok valamit, mert ott teljesen más jellegű a probléma a számolgatás szempontjából.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #649 Dátum: 2011. Január 26., 12:26:10 »
Beszerváltam a CS5-öt. Gyorsabban is betölt, és legyilkolja magát mint vártam. Csak az a shelf vagy mifene zavar engem legfelül. Eddig nem jöttem rá, hogyan lehet eltüntetni. És most erre megint tehetek fel minden plugint, amit használok, de ez legyen a legkevesebb.

szerk:
háta cs3 annyiból jobb volt, hogy volt neki title barja. Így a tálcára helyezés helyett titlebarra lehetett csukni. "Collapse to title bar". Ebben ezt sajna nem tudom megtenni.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 26., 13:24:12 írta Wearwolfff »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #648 Dátum: 2011. Január 24., 15:01:29 »
Ó, a CS5-öt én most egy 1,3 GHz-es, 512 MB RAm-mal bíró gépen futtatom, és gyorsabb, mint a CS3 valaha volt. Akármilyen fura, a CS5 gépigénye alacsonyabbnak bizonyult a CS3-énál.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #647 Dátum: 2011. Január 24., 14:56:46 »
Akkor jó, mert nekem cs3 van. A Cs4-hez már nincs meg a system req.

Amúgy ezt kellene: http://db.tt/NhZWRHv

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #646 Dátum: 2011. Január 24., 11:29:29 »
Megvalósítható, csak még nincs olyan proci, ami bírná ezt. A CS5 algoritmusa,ami amúgy ezt csinálja, amit mondasz, a környezet vizsgálata alapján tölti ki, is rengeteg erőforrást eszik és az is csak néhány pásztázást csinál. (Amúgy ez benne volt már a CS4-ben is egy pásztázással, de az alig volt jobb egy sima tapasz eszköznél.) Plusz a kód még elég gyermeteg, mert csak egy bizonyos méretig és bonyolultságig képes intelligensen vizsgálni a képet, utána inkább egyszerűen klónoz. De kiindulásnak már ígéretes, majd egyszer megmutatom, csak ezzel az intelligens kitöltéssel mit kapartam le milyen háttérről öt perc alatt tegnap. Nem tökéletes, de rajzpad nélkül szerintem nem lehetett volna kihozni jobbat.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #645 Dátum: 2011. Január 24., 10:19:54 »
CS5, de mint említette Talgaby ez még annak is sok :D Szal szerintem rakd be a megvalósítatlan sci-fi cuccok közé ;)

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #644 Dátum: 2011. Január 24., 09:17:21 »
Én olyasmire gondoltam, hogy egy algoritmus megvizsgálja a környezetet, és abból kiszámolja a legvalószínűbb dolgot. Bele kell majd javítani, egy kezet sem tud megrajzolni, ha nincs ott, de legalább nem kell nulláról kezdeni. Persze lehet, hogy Science Fiction. Az a hülye Gyilkos Számok.

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #643 Dátum: 2011. Január 24., 07:35:17 »
Amire neki szüksége van, az egy grafikus.  :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #642 Dátum: 2011. Január 22., 11:07:36 »
Áh, erre még a PhotoShop CS5 se lenne már alkalmas. Pedig azzal már egész termetes bubikat és címfeliratokat gyilkolok 1-2 perc alatt le a képekről.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #641 Dátum: 2011. Január 22., 10:23:16 »
Most komolyan, nincs valami módszer vagy program, amivel a duplaoldalak közti hézagok megrajzolását meg lehet könnyíteni? Ami kicsi, 0-40px, azt még meg tudom rajzolni, de most majdnem 100px szünet van. Az egyszerűbb részekkel, egyenes határvonalakkal nincs gond, csak a görbékkel. Most például hiányzik egy karakter teljes jobb keze.  :headscratch:

Nem elérhető csati777

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #640 Dátum: 2010. December 31., 10:25:19 »
A CS5 autokorrekciós szolgáltatása néha csodákra képes-nekem legutóbb egy téglafalat úgy kiegészített  ferde vonalastul-koszlott téglástul, hogy egyáltalán nem kellett utána klónoznom. De gyakran több a bosszúság vele, mint az öröm- általában túl okos akar lenni a program, és azt is kijavítja, amit nem kéne.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #639 Dátum: 2010. December 30., 18:12:30 »
Akkor szenvedj tovább vele. ;D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #638 Dátum: 2010. December 30., 15:30:56 »
Még mindig antiPS vagyok. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #637 Dátum: 2010. December 29., 19:36:25 »
Elvileg ez a CS5-ös csoda pont erre való, legalábbis a marketingvideóban is drótokat retusáltak ki egy mozdulattal egy katedrálisablakról.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #636 Dátum: 2010. December 29., 18:02:48 »
Vicces dolog is a hajszál kiszedése a szkenből. Nem mindig hullajtják könnyű helyre az emberek. :)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Egy Kezdő Beíró Botladozásai
« Válasz #635 Dátum: 2010. December 25., 17:58:37 »
Vazzeg... ez nem karcolás a képen, hanem macskaszőr a monitoron.  :badteeth:
Én fordítva szoktam járni: "Ez nem kosz a monitoron, hanem piszok a képen."
"I'm so meta, even this acronym"