Szerző Téma: Hazai DC képregények  (Megtekintve 87940 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #28 Dátum: 2017. Január 04., 21:13:23 »
Ha karácsony előtt jön ki, tőlem mindenki ezt kapta volna ajándékba  :cool:
Amúgy egész rendben van, igen. Kár, hogy az engem érdeklő kötetek elég hátul vannak a sorban...  :rolleyes:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #27 Dátum: 2017. Január 04., 18:57:19 »
Most vettem meg az új DC képregénygyűjtemény 1. darabját.
Nagyon jó kis kiadvány!Szép lett nagyon! :brow:
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #26 Dátum: 2016. Március 22., 07:44:38 »
Sziasztok, kedves képregényrajongók!
Szia Tomi! Üdv a fórumon!  :)

Nagyjából mindannyian hasonlóan kerültünk anno a képregények közelébe és azóta a rabjaivá váltunk.  :D Persze legtöbbünknek szerencsére megmaradt a gyerekkori gyűjteménye, ellentétben a tiéddel. Ha DC képregényeket szeretnél beszerezni (főleg magyarul), akkor az apró/csere-bere topikokon kívül még esetleg a vatera és jófogás oldalakat tudom neked ajánlani. Ott lehet néha egész ritka képregényre bukkanni, és néha meglepően jó áron. Valamint még mindig az egyik legjobb, és a társaság miatt az egyik legkellemesebb formája a beszerzésnek a képregénybörze (ott minket is meg lehet találni).  ;) Bár most pont lekésted, hiszen március 13-án volt a tavaszi, de október környékén lesz az őszi.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Timár Lénárd

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +1/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #25 Dátum: 2016. Március 19., 16:41:30 »
Nem tudjátok, hol lehet Bane-s kepregenyt nézegetni? Már hallottam róla, de meg nem láttam...
A BLATECO jóvoltából olvasható magyarul is a BANE bosszúja. Gondoltam szólok. :)
http://www.blateco.com/kepregenyek/dc-comics/modern-kor/a-sotet-lovag-bukasa.html#batman-bane-bosszuja


Nem elérhető Tomi

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #24 Dátum: 2016. Március 19., 10:10:35 »
Sziasztok, kedves képregényrajongók!

Én is az vagyok, de eddig egyéb elfoglaltságaim és az idő hiánya miatt (amiből persze most sincs elegendő) csak néha-néha vetődtem ide olvasgatni-szétnézni, de most elhatároztam, hogy regisztrálok a HZS-ra.
Magamról annyit, hogy jó régen: az 1980/90-es években töltöttem gyermekkoromat és így volt szerencsém találkozni olyan nagyszerű kiadványokkal, mint a "Kockás", a "Hahota", a "Bucó, Szetti, Tacsi", majd kicsivel később a "Bobo", a "Góliát" és persze a remek DC és Marvel hősöket felvonultató többi Kandi-lapos képregénnyel.
Különösen a Pókembert olvastam és olvastuk az osztálytársaimmal, de legalább annyira jó volt a Superman és a Batman is.
Sajnos ezen képregényeim (a Kandi-lapok kiadásúak) legnagyobb része már nincs meg, mert "őrizetlenül" hagytam őket és a szüleim kidobták. :( Pedig amúgy gyönyörű állapotban voltak, hiszen szerettem és kíméltem ezeket.
Viszont annak örülök, hogy e honlapon keresztül láthatom, hogy mások is mennyire szerették-szeretik, érdeklődnek ezen kiadványok iránt. Ahogy tőlem telik, próbálom pótolni rég letűnt gyermekkorom eme kísérőinek és emlékeinek darabjait, vagyis már vettem is néhány darabot közvetlenül a magyar kiadótól.
És milyen jó érzés olvasni őket meg beleszagolni a lapok közé és érezni azt a jellegzetes képregényillatot, ami akkor is áradt belőlük! Mintha a gyermekkorom térne vissza! Hüpp-hüpp és sznifff...
Amiért ezen első és bemutatkozó hozzászólásomat ebbe a DC-s fórumtémába írtam, az talán azért történt, mert nem találtam amolyan "bemutatkozó" fórumtémát (ha mégis van, akkor elnézést a figyelmetlenségemért), valamint mert mostanában a DC-univerzum szuperhősei és képregényei jobban érdekelnek, ami talán annak is köszönhető, hogy sok rajzfilm jelent meg az utóbbi időben velük kapcsolatban, melyeket szintén nagyon szeretek (Igazság Ligája, Batman).
Ezért inkább rájuk szeretnék majd koncentrálni, vagyis Batman és Superman képregényeket beszerezni. Van is még 1-2 olyan Pókember képregényem, amit majd közzétennék a fórumon, az "Apró" témában.
Huhhh, első szusszanatra ennyit tudtam összeszedni magamról; próbálok e közösségnek ha nem is aktív beíró, de mindenesetre olvasó tagja maradni.

Baráti üdvözlettel: Tomi

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #23 Dátum: 2010. December 25., 07:18:42 »
Magyarul nem hinném, hogy találsz, de angolul van két mini : Batman: Bane of the Demon és a Batman: Vengeance of Bane szerintem google és egy filecserélő segítségével rájuk akadsz ;) Meg van egy egyrészes de az a Batman & Robin filmhez köthető: Batman: Bane

Nem elérhető omegab93

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #22 Dátum: 2010. December 25., 01:50:33 »
Nem tudjátok, hol lehet Bane-s kepregenyt nézegetni? Már hallottam róla, de meg nem láttam...
A világot rák gyötri... A bűnözés rákja! és ezt ki kell VÁGNI! (Robotzsaru 93\3 12.szám)

Nem elérhető omegab93

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #21 Dátum: 2010. December 11., 14:24:11 »
Oksa, mindenképp :)
A világot rák gyötri... A bűnözés rákja! és ezt ki kell VÁGNI! (Robotzsaru 93\3 12.szám)

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #20 Dátum: 2010. December 10., 17:33:59 »
Hát jósokminden, és évente van 2-3 mondjuk nem mind ekkora... de szerintem várj még mert rengeteg tervbe van véve itt-ott... Ha a DC-t szereted mindenképp majd tévedj el az oldalunkra (aláíráson a link) ;)

Nem elérhető omegab93

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #19 Dátum: 2010. December 10., 16:34:31 »
Mi?
A világot rák gyötri... A bűnözés rákja! és ezt ki kell VÁGNI! (Robotzsaru 93\3 12.szám)

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #18 Dátum: 2010. December 10., 16:29:49 »
Van.

Nem elérhető omegab93

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #17 Dátum: 2010. December 10., 13:24:17 »
van még valami végtelen válsághoz hasonló nagyobb ciklus?
A világot rák gyötri... A bűnözés rákja! és ezt ki kell VÁGNI! (Robotzsaru 93\3 12.szám)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #16 Dátum: 2010. Június 28., 22:35:41 »
Ha lesz, leghamarabb év vége. De szerintem kérdezd meg a Képes kiadó topicjában a Kneten, ők illetékesebbek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Shazam!

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 34
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #15 Dátum: 2010. Június 28., 22:30:39 »
Az Igazság Ligája kalandjai folytatásának a kiadása nem tudjátok mikorra várható?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #14 Dátum: 2010. Március 15., 08:33:52 »
Mert tervbe vettek vele egy egész hosszú sztorivonalat, csak aztán félúton lelőtték.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető juno-x

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #13 Dátum: 2010. Március 15., 08:01:59 »
Akkor tehát miért volt fontos a Hush Visszatér megalkotása/kiadása?  :dry:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #12 Dátum: 2010. Március 14., 22:38:57 »
A Hush 1-3, minden szempontból.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető juno-x

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #11 Dátum: 2010. Március 14., 22:17:01 »
Egy kérdés: melyik a jobb képregénykiadás:
 - A Batman - Hush 1-3, vagy a Batman - Hush Visszatér?  :nemtudom:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #10 Dátum: 2010. Március 07., 15:50:09 »
Az.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #9 Dátum: 2010. Március 07., 14:06:30 »
Ja tényleg, a magazinokat el is felejtettem. A könyv meg most nem ugrik be, melyik is. Az a kemény fedeles?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #8 Dátum: 2010. Március 07., 13:56:33 »
Mármint idehaza? És a Pókember-magazinok? Mind a kettő? Meg a könyv, amiben az a két MA Spider-Man-füzet volt?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #7 Dátum: 2010. Március 07., 13:01:46 »
Csak szokatlan, hogy ilyen fiataloknak szóló szuperhősös kiadvány jelenik meg. Mostanában nem nagyon volt ilyen tudtommal.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #6 Dátum: 2010. Március 07., 12:56:49 »
6-12 évesek. Miért?
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #5 Dátum: 2010. Március 07., 12:50:58 »
Ennek az új JLA-képregénynek ki a célcsoportja? :headscratch: A történeteket nem ismerem, de a rajzok borzalmasak.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #4 Dátum: 2010. Január 14., 17:12:44 »
Idézet
Én nem szoktam olvasni, szóval csak annyit tudok róla, hogy meghalt, aztán visszajön (visszajött?) fekete lámpásként. De majd ha erre jár egy DC-tudor, akkor megmondja.
Hopsz, csuklok... :) Na jó, viccet félretéve, nagyon röviden:

-a RIP alatt Bruce Wayne eltűnik, Gotham pedig gyakorlatilag anarchiába süllyed
-a Final Crisis alatt előkerül, de Darkseid rövid úton meg is öli, ellenben a mini utolsó részében teszenke rá egy halvány utalást, hogy talán még sem halt meg...
-a Blackest Night 5. számában pedig kb 2 percre feltámad fekete lámpásként, majd miután elvégezte dolgát, megint öröklétre szenderül... ;)

Röviden, tömören kb ennyi a lényeg...

Ja és mi az a Blackest Night? Hát a DC új mega.giga eseménye, amivel megint megpróbálják kcisit átformálni a DC univerzumot, hogy aztán max 5 éven belül visszaretconolják az egészet...

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #3 Dátum: 2010. Január 14., 13:13:48 »
Szia, üdv a fórumon!

Idézet
Nos most próbálom beleásni magam a Batman témába, úgy caklipakli az elejéről (tom 1940 régen volt).
Én annak idején Pókemberrel csináltam ugyanezt. :)

Idézet
Az érdekelne ki mit halott a Batman: The Return of Bruce Wayne történet várható (estl mo.-i) megjelenéséről.
A Képes Kiadó foglalkozik a Batman-történetek kiadásával, és nem szokásuk bármit is elárulni a terveikről. Szóval nem tudni semmit róla.

Idézet
Amúgy ha valaki ráérne, és lenne oly' szíves, leírhatná, h akk most Bruce Wayne-nel mi a franc történt, gondolok itt a R.I.P. részekre (még nem olvastam végig, ezért kérdezem, bár úgy tűnt cudarul elbántak vele), meg mi ez a Blackest Night, meg black lantern story? thx
Én nem szoktam olvasni, szóval csak annyit tudok róla, hogy meghalt, aztán visszajön (visszajött?) fekete lámpásként. De majd ha erre jár egy DC-tudor, akkor megmondja.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Rboy

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #2 Dátum: 2010. Január 13., 20:22:53 »
Köszöntök mindenkit, boldog újévet!
Röviden, tömören: tavaly nyáron akadtam az oldalra (mmint HZS), amikor kitört rajtam a TRF őrület. Nagyon tetszik, amit művelnek itt egyesek ... ;)   
Nos most próbálom beleásni magam a Batman témába, úgy caklipakli az elejéről (tom 1940 régen volt).
Az érdekelne ki mit halott a Batman: The Return of Bruce Wayne történet várható (estl mo.-i) megjelenéséről.

Amúgy ha valaki ráérne, és lenne oly' szíves, leírhatná, h akk most Bruce Wayne-nel mi a franc történt, gondolok itt a R.I.P. részekre (még nem olvastam végig, ezért kérdezem, bár úgy tűnt cudarul elbántak vele), meg mi ez a Blackest Night, meg black lantern story? thx :worship:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Hazai DC képregények
« Válasz #1 Dátum: 2010. Január 07., 09:51:36 »
A nálunk megjelenő DC képregényekről lehet itt társalogni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.