Szerző Téma: Hazai DC képregények  (Megtekintve 88486 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #118 Dátum: 2017. Április 13., 06:32:23 »
Maximum némi buktával eladod a börzén az egyik példányt.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #117 Dátum: 2017. Április 12., 12:48:57 »
Hát, uraim, ilyet még nem pipáltam, de gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat.

Két héttel ezelőtt eldöntöttem, hogy miután megvettem a DC Comics gyűjtemény hatodik számát is az újságosoknál, egye fene alapon megrendelem a sorozatot, tekintve az előfizetéssel járó előnyöket. Fel is mentem az Eaglemoss weboldalára, ahol meghökkenve láttam, hogy csak az első 6 szám van a listán, mint megrendelés kezdete. Írtam nekik, megérdeklődtem, hogy ez most csak egy hiba, vagy szándékos. Visszajött, hogy a kérdésemet továbbították, várjak türelemmel. Én vártam. Két hetet. Tegnap megpróbáltam beszerezni, de minden általam elérhető újságosnál koppantam, már nem lehetett kapni.

Úgyhogy újfent írni akartam a kiadónak, de még pont előtte megláttam, hogy kiposztolták a Facebookjukra, hogy már csak 3 napig lehet előfizetni - egész pontosan holnapig veszik fel a megrendeléseket. Képzelhetitek a meglepetésemet. Na, a lényeg, hogy sebesen írtam a kiadónak, hogy most akkor mi van, mire azt a választ kaptam, hogy sajnálják, amiért nem írtak hamarabb, de ez nem hiba, a további számokat nem teszik elérhetővé megrendelési szempontból, ha kell, akkor rendeljem meg a hatodiktól, és örüljek neki, hogy a Batman fia sztori a füzetes változattal együtt harmadszor is megvan, vagy maradjak az újságoshoz mászkálásnál, és a kimaradt hetedik kötetet vegyem meg valamelyik terjesztőtől - Szukits, Fumax... Hát most erre mit lehet mondani?

Kérdés, ha feladom a büszkeségemet és mégis megrendelem, abban az esetben érdekel valakit egy vadi új állapotú Batman Fia?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Peter P

  • HálóZsák tag
  • Batman
  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #116 Dátum: 2017. Március 28., 17:46:38 »
Igen, arra gondoltam amit Sepi írt. Förtelem a fordítás. Ehhez jön, hogy kb. egyszer se használnak normál betűtípust a beíráshoz. Annyira moslékul nézz ki, hogy az embernek fáj a szíve amikor ránézz.  :(
Mert kivitelezés terén tényleg szépek a kiadványok.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #115 Dátum: 2017. Március 28., 14:46:29 »
Minőségre itt a fordításra értette. Az sajnos több helyen is kívánnivalót hagy maga után. Külalakban tényleg csak apró hibákat lehet felfedezni benne.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #114 Dátum: 2017. Március 28., 13:28:02 »
...
Ami egy csoda, ilyen csapnivaló minőség mellett.  :(

Mi a baj minőséggel?
Mert az egy dolog, hogy nekem eddig egyik sztori se tetszett és tényleg befejeztem a sorozat vásárlását.
De technikai értelemben a fizikai kivitelezéssel - a korábban már említett szoros, a kevés margó miatt a belső képek széle helyenként tényleg nem látszik jelenséget kivéve - hibát nem találtam.

Volt nekem már sokkal rosszabb kivitelű, ótvar papírra nyomott kemény borítós angol nyelvű képregényem.

Nem elérhető Peter P

  • HálóZsák tag
  • Batman
  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #113 Dátum: 2017. Március 28., 12:03:26 »
Viszont azóta szerintem beállt egy erős közepes fogyásra.

Ami egy csoda, ilyen csapnivaló minőség mellett.  :(

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #112 Dátum: 2017. Március 28., 06:48:57 »
Ezt, mi egyszerű olvasók soha nem fogjuk megtudni. A fogyás a kiadók hétpecsétes titkai közé tartozik, soha nem szokták megosztani az olvasókkal. Egy hozzávetőleges számot a Lapker tudna mondani, de ők szintén nem hozhatják nyilvánosságra ezeket az adatokat.

Amit le lehetett szűrni innen-onnan, hogy az első számok nagyon jól mentek, még újranyomásra is kerültek a nagy érdeklődés miatt. De ez egy ilyen sorozatnál normálisnak mondható, hiszen az első számok ára elég kecsegtető. Viszont azóta szerintem beállt egy erős közepes fogyásra. Legalábbis most már nem fogy el az összes példány azokon a helyeken ahol én járok.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #111 Dátum: 2017. Március 27., 20:03:07 »
Csak kíváncsiságból.
Lehet tudni, hogy mennyire fogy a DC képregény sorozat?
Jól, rosszul, elmegy?

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #110 Dátum: 2017. Március 04., 18:39:25 »
Akkor ahhoz képest baromi drága az ára manapság!  :D

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #109 Dátum: 2017. Március 04., 18:15:45 »
Az "arkhamos" rész nekem totál csalódás volt anno
Detto. Nekem annyira nem jött be, hogy meg se vettem.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #108 Dátum: 2017. Március 04., 17:49:21 »
Az "arkhamos" rész nekem totál csalódás volt anno, a kesze-kusza rajzok miatt nem tudtam végigolvasni se. Ha nem lenne ennyire értékes, már kis túlzással kidobtam volna... de nem akarok tömegverekedést okozni a házam előtt.  :lol:
Tudom, hogy a sztori "megköveteli" ezt a rajzstílust, de annyira elvont, hogy lehetne az évszázad sztorija is, így nem érdekel. Szerintem egy Breyfogle stílusú  rajzoló (festő) is maximálisan vissza tudta volna adni a hangulatot, mert így erősen "rétegcucc" lett.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #107 Dátum: 2017. Március 04., 15:47:28 »
Ezeknél a köteteknél számomra az a szomorú, hogy amit eddig kiadtak már valahol vagy honosították, vagy kiadták. Ettől függetlenül természetesen megveszem őket, hisz papíralapon kézben tartani "megfizethetetlen élmény", talán a Titános részek lesznek az elsők amik nem jelentek meg sehol! A legjobban az Arkham-os részt várom, sajna azt még nem sikerült elolvasnom, és bízok benne, hogy a Képes Kiadós verziós ára is visszaesik, hogy a gyűjteményembe egy olyat is szerezhessek!  ;D

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #106 Dátum: 2017. Március 04., 12:11:30 »
Érdeklődnék, hogy az oldalon ettől függetlenül a honosításotok fenn marad?

Nem.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Csigger

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #105 Dátum: 2017. Március 04., 11:37:03 »
Most jelent meg a Superman/Batman: Közellenségek! Érdeklődnék, hogy az oldalon ettől függetlenül a honosításotok fenn marad?

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #104 Dátum: 2017. Február 24., 22:59:48 »
Én ráhajtanék arra a 25 dollárra a helyedben. ;)

Ez vetekszik a Marvel biciklijével  :hehe:



"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #103 Dátum: 2017. Február 24., 21:54:08 »
Én ráhajtanék arra a 25 dollárra a helyedben. ;) Csak nem csúsztál ki túlzottan a határidőből.  ;D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #102 Dátum: 2017. Február 24., 12:04:49 »
Beérett a türelem gyümölcse, meghozta a futár az 1. DC csomagot:






És ez mindössze 4970 Ft volt. Az "ereklye", vagyis az Action Comics is pofás, még a korabeli reklámokat is lefordították benne, és természetesen az összes történet (és novella) benne van, mint az eredetiben, nem csak a Superman.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #101 Dátum: 2017. Február 09., 18:06:14 »
én is azt tapasztaltam, hogy a kötés miatt és/vagy az elégtelen margó miatt a belső képek széle tényleg nem látható, legalábbis kb. az első és az utolsó 1/4-ed részben, középtájékon okés.
Ez rohadt bosszantó, akár füzetről, akármilyen gyűjteményes kötetről van szó.
Sajnos ez a gyűjteményes kötetek sajátossága. Ennek főleg az az oka, hogy a történetek alapból füzetes formára készülnek, amelyeknek ha nem csúszik el a nyomdai kapcsozása, akkor teljesen szétnyitva jól láthatóak és olvashatóak a dupla oldalak. Ezt sajnos a ragasztott TPB-nél vagy a kötött HC-nál nem tudják ugyanúgy megoldani. Valamennyi kifutó rész van az oldalaknál, de sajnos ahhoz kevés, hogy élvezhetően visszaadja az eredetit. Erre mindig számítani kell, ha ilyen formátumú képregényt vásárol az ember. Én személy szerint ezért is kedvelem sokkal jobban a füzetes kiadványokat.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #100 Dátum: 2017. Február 09., 16:46:05 »
...
A facebookon sokan panaszkodtak, hogy nem lehet rendesen kinyitni a kiadványt és emiatt nehezen olvasható, de én semmi ilyet nem tapasztaltam az én példányomnál. Vagy tényleg az övék hibás, vagy még soha nem tartottak a kezükben HC és TPB kiadványt az életben.
...
Csak megvettem a 3. kötetet is, és én is azt tapasztaltam, hogy a kötés miatt és/vagy az elégtelen margó miatt a belső képek széle tényleg nem látható, legalábbis kb. az első és az utolsó 1/4-ed részben, középtájékon okés.
Ez rohadt bosszantó, akár füzetről, akármilyen gyűjteményes kötetről van szó.

Magáról a kötetről: ettől sem kedveltem meg Supermant, kb 1/3-adánál sutba vágtam.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 09., 18:01:53 írta scaurus »

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #99 Dátum: 2017. Február 08., 06:55:26 »
Még nem volt időm elolvasni, így különösebben nem tudok nyilatkozni róla. Bár a fordítást így se nagyon tudnám megmondani, hogy milyen, mert nem olvastam az eredetit. Viszont külalakra nagyon jó lett, az eddigi három közül egyértelműen a legjobb. Az extrák külön tetszenek, elég sokat belepakoltak. Különösen az AC Annual 11 extra oldalai tetszenek.

A facebookon sokan panaszkodtak, hogy nem lehet rendesen kinyitni a kiadványt és emiatt nehezen olvasható, de én semmi ilyet nem tapasztaltam az én példányomnál. Vagy tényleg az övék hibás, vagy még soha nem tartottak a kezükben HC és TPB kiadványt az életben. Igazat megvallva, sok mostani vevőből simán kinézem ez utóbbit. Biztos, hogy sok közülük a divat vásárló is. Mert ha ennyien érdeklődnek a képregények iránt, akkor nem is értem, hogy sok kiadvány miért fogy csak olyan alacsony példányszámban.

A 2-dik szám megmaradt, csak én vettem, a 3-dik az első nap elfogyott, némi meglepetésre egy kb 3-4 éves kisfiúnál láttam! Gondolom a reklám ereje! :)
Tegnap néztem egy nagy áruházban Pest szélén, és érdekes módon meglepően sok volt ott belőle. A második szám még hegyekben állt, két helyre is ki volt helyezve, annyi volt belőle. A harmadik viszont csak egy osztásba volt rakva, de abból is tuti volt legalább 10 darab. Az ottani kihelyezéssel kapcsolatban az volt talán a fő probléma, hogy nem egymás mellett voltak, a 2. és 3. szám között volt legalább 2 méter, még én is alig vettem észre, hogy van belőle.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Peter P

  • HálóZsák tag
  • Batman
  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #98 Dátum: 2017. Február 06., 22:22:39 »
Tényleg Sepi: vélemények a Supermanról? Bár bevallom, hogy megvettem de még nem volt időm elolvasni.


Sziasztok!

Az észrevételek a DC kiadvány fogyásával kapcsolatban a munkahelyemre az 1 számból 4,a másodikból 3 a harmadikból 2 db jött.
Érdekes mintha saját magukban sem bíztak volna, ugyanis mielőtt a remitenda kijött volna a visszakért lapokról, minden részből kevesebb jött, pedig a fogyással nem is voltak tisztában! A 2-dik szám megmaradt, csak én vettem, a 3-dik az első nap elfogyott, némi meglepetésre egy kb 3-4
éves kisfiúnál láttam! Gondolom a reklám ereje! :)

Kollégám fia (aki inkább csak a mozifilmeken "szereti" a szuperhősöket) a Batmanból nem vásárolt de a Superman kötetet megvette.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #97 Dátum: 2017. Február 06., 20:59:32 »
Sziasztok!

Az észrevételek a DC kiadvány fogyásával kapcsolatban a munkahelyemre az 1 számból 4,a másodikból 3 a harmadikból 2 db jött.
Érdekes mintha saját magukban sem bíztak volna, ugyanis mielőtt a remitenda kijött volna a visszakért lapokról, minden részből kevesebb jött, pedig a fogyással nem is voltak tisztában! A 2-dik szám megmaradt, csak én vettem, a 3-dik az első nap elfogyott, némi meglepetésre egy kb 3-4
éves kisfiúnál láttam! Gondolom a reklám ereje! :)

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #96 Dátum: 2017. Január 30., 17:12:53 »
Majd holnap megveszem, és megmondom milyen lett. Bár szerintem nyugodtan várhatod, hogy ugyanolyan lesz a színvonal, mint az első kettőnél.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Peter P

  • HálóZsák tag
  • Batman
  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #95 Dátum: 2017. Január 30., 11:03:08 »
Olvasta már valaki az Eaglemoss Superman: A Kripton utolsó fiát? Milyen lett a fordítás? Érdemes beszerezni? Mert a Hush az borzasztó volt. Minden szempontból. :(

Elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #94 Dátum: 2017. Január 24., 17:14:07 »
Meg a semmiből jön, de egyből mindenkit felbérel és irányít. Nyilván. Hagyjuk már ezt.

Másra emlékszem, bár már rég olvastam. Vagy csak rébuszokban beszélsz.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #93 Dátum: 2017. Január 24., 17:04:26 »
Azóta se futott be nagy karriert.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #92 Dátum: 2017. Január 24., 15:57:49 »
Ezt a verziót nem olvastam, de számomra Hush akkora egy senki, hogy a fal adja a másikat. Nagyon azt érzem rajta, hogy az alkotók megpróbáltak megalkotni egy vadiúj ősellenséget, de én egyáltalán nem tudom komolyan venni, ezzel a fáslis arccal, meg a két pisztolyával. MOst komolyan, simán közelharcba bonyolódik Batmannel, az egyik legjobb pusztakezes harcossal. Hát persze. Meg a semmiből jön, de egyből mindenkit felbérel és irányít. Nyilván. Hagyjuk már ezt. Annyira erőltetett az egész figura, hogy az valami döbbenet. És a további történetek sem győztek meg az ellenkezőjéről.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető ZoliZoltán87

  • Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 77
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #91 Dátum: 2017. Január 24., 15:41:41 »
 :lol: :lol: :lol:
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #90 Dátum: 2017. Január 23., 20:34:07 »
Nah én is megrendeltem. Ez van, függő vagyok.


"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #89 Dátum: 2017. Január 23., 18:56:48 »
Nah én is megrendeltem. Ez van, függő vagyok. Remélem megérte.  ;D

A Hush valóban egy tabló volt Batman világáról, itt ott túlzásokkal (légirobogós Madárijesztő, Lázár-kút dömping) de a befejezés (Catwoman szál) miatt végülis tetszett.