Szerző Téma: Hazai DC képregények  (Megtekintve 51994 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.ini.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #102 Dátum: 2017. Február 24., 12:04:49 »
Beérett a türelem gyümölcse, meghozta a futár az 1. DC csomagot:

És ez mindössze 4970 Ft volt. Az "ereklye", vagyis az Action Comics is pofás, még a korabeli reklámokat is lefordították benne, és természetesen az összes történet (és novella) benne van, mint az eredetiben, nem csak a Superman.
"once a scanlater, always a scanlater"

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #101 Dátum: 2017. Február 09., 18:06:14 »
én is azt tapasztaltam, hogy a kötés miatt és/vagy az elégtelen margó miatt a belső képek széle tényleg nem látható, legalábbis kb. az első és az utolsó 1/4-ed részben, középtájékon okés.
Ez rohadt bosszantó, akár füzetről, akármilyen gyűjteményes kötetről van szó.
Sajnos ez a gyűjteményes kötetek sajátossága. Ennek főleg az az oka, hogy a történetek alapból füzetes formára készülnek, amelyeknek ha nem csúszik el a nyomdai kapcsozása, akkor teljesen szétnyitva jól láthatóak és olvashatóak a dupla oldalak. Ezt sajnos a ragasztott TPB-nél vagy a kötött HC-nál nem tudják ugyanúgy megoldani. Valamennyi kifutó rész van az oldalaknál, de sajnos ahhoz kevés, hogy élvezhetően visszaadja az eredetit. Erre mindig számítani kell, ha ilyen formátumú képregényt vásárol az ember. Én személy szerint ezért is kedvelem sokkal jobban a füzetes kiadványokat.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető scaurus

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #100 Dátum: 2017. Február 09., 16:46:05 »
...
A facebookon sokan panaszkodtak, hogy nem lehet rendesen kinyitni a kiadványt és emiatt nehezen olvasható, de én semmi ilyet nem tapasztaltam az én példányomnál. Vagy tényleg az övék hibás, vagy még soha nem tartottak a kezükben HC és TPB kiadványt az életben.
...
Csak megvettem a 3. kötetet is, és én is azt tapasztaltam, hogy a kötés miatt és/vagy az elégtelen margó miatt a belső képek széle tényleg nem látható, legalábbis kb. az első és az utolsó 1/4-ed részben, középtájékon okés.
Ez rohadt bosszantó, akár füzetről, akármilyen gyűjteményes kötetről van szó.

Magáról a kötetről: ettől sem kedveltem meg Supermant, kb 1/3-adánál sutba vágtam.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 09., 18:01:53 írta scaurus »

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #99 Dátum: 2017. Február 08., 06:55:26 »
Még nem volt időm elolvasni, így különösebben nem tudok nyilatkozni róla. Bár a fordítást így se nagyon tudnám megmondani, hogy milyen, mert nem olvastam az eredetit. Viszont külalakra nagyon jó lett, az eddigi három közül egyértelműen a legjobb. Az extrák külön tetszenek, elég sokat belepakoltak. Különösen az AC Annual 11 extra oldalai tetszenek.

A facebookon sokan panaszkodtak, hogy nem lehet rendesen kinyitni a kiadványt és emiatt nehezen olvasható, de én semmi ilyet nem tapasztaltam az én példányomnál. Vagy tényleg az övék hibás, vagy még soha nem tartottak a kezükben HC és TPB kiadványt az életben. Igazat megvallva, sok mostani vevőből simán kinézem ez utóbbit. Biztos, hogy sok közülük a divat vásárló is. Mert ha ennyien érdeklődnek a képregények iránt, akkor nem is értem, hogy sok kiadvány miért fogy csak olyan alacsony példányszámban.

A 2-dik szám megmaradt, csak én vettem, a 3-dik az első nap elfogyott, némi meglepetésre egy kb 3-4 éves kisfiúnál láttam! Gondolom a reklám ereje! :)
Tegnap néztem egy nagy áruházban Pest szélén, és érdekes módon meglepően sok volt ott belőle. A második szám még hegyekben állt, két helyre is ki volt helyezve, annyi volt belőle. A harmadik viszont csak egy osztásba volt rakva, de abból is tuti volt legalább 10 darab. Az ottani kihelyezéssel kapcsolatban az volt talán a fő probléma, hogy nem egymás mellett voltak, a 2. és 3. szám között volt legalább 2 méter, még én is alig vettem észre, hogy van belőle.

Elérhető Peter P

• HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
« Válasz #98 Dátum: 2017. Február 06., 22:22:39 »
Tényleg Sepi: vélemények a Supermanról? Bár bevallom, hogy megvettem de még nem volt időm elolvasni.

Sziasztok!

Az észrevételek a DC kiadvány fogyásával kapcsolatban a munkahelyemre az 1 számból 4,a másodikból 3 a harmadikból 2 db jött.
Érdekes mintha saját magukban sem bíztak volna, ugyanis mielőtt a remitenda kijött volna a visszakért lapokról, minden részből kevesebb jött, pedig a fogyással nem is voltak tisztában! A 2-dik szám megmaradt, csak én vettem, a 3-dik az első nap elfogyott, némi meglepetésre egy kb 3-4
éves kisfiúnál láttam! Gondolom a reklám ereje! :)

Kollégám fia (aki inkább csak a mozifilmeken "szereti" a szuperhősöket) a Batmanból nem vásárolt de a Superman kötetet megvette.

Nem elérhető gabo

• Magneto
« Válasz #97 Dátum: 2017. Február 06., 20:59:32 »
Sziasztok!

Az észrevételek a DC kiadvány fogyásával kapcsolatban a munkahelyemre az 1 számból 4,a másodikból 3 a harmadikból 2 db jött.
Érdekes mintha saját magukban sem bíztak volna, ugyanis mielőtt a remitenda kijött volna a visszakért lapokról, minden részből kevesebb jött, pedig a fogyással nem is voltak tisztában! A 2-dik szám megmaradt, csak én vettem, a 3-dik az első nap elfogyott, némi meglepetésre egy kb 3-4
éves kisfiúnál láttam! Gondolom a reklám ereje! :)

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #96 Dátum: 2017. Január 30., 17:12:53 »
Majd holnap megveszem, és megmondom milyen lett. Bár szerintem nyugodtan várhatod, hogy ugyanolyan lesz a színvonal, mint az első kettőnél.  ;)

Elérhető Peter P

• HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
« Válasz #95 Dátum: 2017. Január 30., 11:03:08 »
Olvasta már valaki az Eaglemoss Superman: A Kripton utolsó fiát? Milyen lett a fordítás? Érdemes beszerezni? Mert a Hush az borzasztó volt. Minden szempontból. :(

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
« Válasz #94 Dátum: 2017. Január 24., 17:14:07 »
Meg a semmiből jön, de egyből mindenkit felbérel és irányít. Nyilván. Hagyjuk már ezt.

Másra emlékszem, bár már rég olvastam. Vagy csak rébuszokban beszélsz.

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #93 Dátum: 2017. Január 24., 17:04:26 »
Azóta se futott be nagy karriert.

Nem elérhető Farek

• Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #92 Dátum: 2017. Január 24., 15:57:49 »
Ezt a verziót nem olvastam, de számomra Hush akkora egy senki, hogy a fal adja a másikat. Nagyon azt érzem rajta, hogy az alkotók megpróbáltak megalkotni egy vadiúj ősellenséget, de én egyáltalán nem tudom komolyan venni, ezzel a fáslis arccal, meg a két pisztolyával. MOst komolyan, simán közelharcba bonyolódik Batmannel, az egyik legjobb pusztakezes harcossal. Hát persze. Meg a semmiből jön, de egyből mindenkit felbérel és irányít. Nyilván. Hagyjuk már ezt. Annyira erőltetett az egész figura, hogy az valami döbbenet. És a további történetek sem győztek meg az ellenkezőjéről.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető ZoliZoltán87

• Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
« Válasz #91 Dátum: 2017. Január 24., 15:41:41 »
 :lol: :lol: :lol:
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #90 Dátum: 2017. Január 23., 20:34:07 »
Nah én is megrendeltem. Ez van, függő vagyok.

Nem elérhető Gorgonita

• Galactus
« Válasz #89 Dátum: 2017. Január 23., 18:56:48 »
Nah én is megrendeltem. Ez van, függő vagyok. Remélem megérte.  ;D

A Hush valóban egy tabló volt Batman világáról, itt ott túlzásokkal (légirobogós Madárijesztő, Lázár-kút dömping) de a befejezés (Catwoman szál) miatt végülis tetszett.

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #88 Dátum: 2017. Január 23., 06:26:16 »
A Batman Hush című képregény fent lesz ?

Nem lesz fent, rendeld meg a kiadótól.

Nem elérhető szaboi65

• R2-D2
  • *
« Válasz #87 Dátum: 2017. Január 23., 05:57:20 »
A Batman Hush című képregény fent lesz ? Én az 1.kötetet nem tudtam megvenni! Örülnék neki ha valaki feltenné,hogy megtudjam mi volt benne !

Nem elérhető scaurus

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #86 Dátum: 2017. Január 22., 10:27:33 »
Na, sajnos, szombat estére nem akadt jobb dolgom, így ismét kézbe vettem, és egyszuszra végigolvastam a Hush 2 kötetét.

Nem tetszett, tabló Batman ellenségeiről egy elég gyönge történettel, nem túl szép rajzokkal.
Ezzel sem sikerült megkedvelnem, pedig próbáltam, a szuperhősös szappanoperákat.
(Ahogy a Marvel képregényeket sem kedveltem meg a Polgárháború kötettől.)

Ezzel, számomra, véget is ért ez a sorozat.
(Szuperembert és Ződ pilácsot nagyon nem kedvelem, Csodanő esetében pedig Gal Gadot jobban bejön, mint a rajzolt karakter.)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 22., 18:50:51 írta scaurus »

Nem elérhető Sepi

• HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #85 Dátum: 2017. Január 21., 07:42:24 »
Amúgy nem rossz képregény, de azért - számomra - annyira nem is jó, mint amelyen híres.
Valahogy így vagyok vele én is. Valamint végig kiszámítható volt a sztori.

Nyilván, nem én vagyok Batman célközönsége.  :nemtudom:
Nem probléma ez. Engem már az elején elvesztett az Arkham Asylum, így meg sem vettem.  ;) Engem valahogy nem mozgatnak a pszichológiai thiller jellegű sztorik a szuperhős képregényekben. Persze vannak érdekes sztorik is ilyen témában, de attól még nagyon kevés az olyan karakter akinél ez működik. És például hasonló okok miatt ajándékoztam el a Gyilkos tréfát is.

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
« Válasz #84 Dátum: 2017. Január 20., 22:33:11 »
Nekem a Hushról mindig az jut eszembe, hogy az Under the Red Hood filmet mennyivel jobban élveztem. Az Under the Hood képregényt nem olvastam, ha jól tudom a Hush volt ezek közül a legelső és az ott meg nem valósított, csak belengetett történetet csinálták meg végül az Under the Hoodban. Bevallom, ettől nekem a Hush kicsit féllábú sztori is lesz... Amúgy nem rossz képregény, de azért - számomra - annyira nem is jó, mint amelyen híres.

Nem elérhető scaurus

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #83 Dátum: 2017. Január 20., 21:29:11 »
... azért, hogy belezavarodjon a kötetben lévő szereplőkbe ahhoz valami iszonyat keveset kell tudnia illetve valami értelmezési gondnak is fenn kéne állnia elvégre a Husht kimondottan új olvasók becsalogatására csinálták :D
Lehet.
Mindenesetre én kb. 15 oldal után leraktam, mert fárasztott és kezdett idegesíteni, hogy csak jönnek az újabb nevek/figurák, ellenben sehova nem tart a történet.
Hozzáteszem, nekem, anno, az Arkham Asylum is óriási csalódást okozott, meg is szabadultam tőle.
Nyilván, nem én vagyok Batman célközönsége.  :nemtudom:

Elérhető zajrus

• Predátor
    • AllComics
« Válasz #82 Dátum: 2017. Január 20., 21:10:09 »
Nem biztos, hogy szerencsés ötlet volt a Hush kötettel indítani.
Egyrészt, ez már megjelent.
Másrészt, hosszú (2 kötet).
Harmadrészt, túl tömény: már az első pár oldalon annyi figura felbukkan, hogy, aki nem ismeri ezeket, csak kapkodja fejét, hogy ki kivel van.

Az már egyéni ízlés kérdése, hogy nekem rajza sem tetszik, egyes kockákon meg sem tudom állapítani, hogy éppen ki van.

Elég régen jelent meg és értelmes áron kb beszerezhetetlen, illetve az a két kötet együtt van annyi, mint későbbiekben egy így ~3000 Ft-ért egy duplaHC annak is megéri, akinek nem... függetlenül attól, hogy mi van benne... azért, hogy belezavarodjon a kötetben lévő szereplőkbe ahhoz valami iszonyat keveset kell tudnia illetve valami értelmezési gondnak is fenn kéne állnia elvégre a Husht kimondottan új olvasók becsalogatására csinálták :D

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #81 Dátum: 2017. Január 20., 10:30:00 »

A honlapjukon lévő országválasztó ikonra kattintva eléggé változó a megjelenések sorrendje országonként, érdemes átfutni. Nem tudom, mi alapján választanak sorrendet (elég véletlen szaga van), és melyikkel jártunk volna a legjobban... nyilván, ha lett volna erről bármilyen egyeztetés, akkor a Kingpin által megjelentetett történeteket ha nem is hagyják ki, de hátra rangsorolják (A semicesek viszont jöhetnének, a "Halál a családban", vagy az "Acélember" is nagyon várós).

A franciák jártak az egyik legjobban (a németeken kívül, mert ott már 90+ kötet van), mert 17 kötet alapján elég Batman specifikusak (a Hush-on kívül ott van a: Killing Joke, The Dark Knight Returns, Long Halloween, Year One, és ott a New52 is terítéken van, amit  a Batman - Court of Owl képvisel két kötettel).

Előfizetők közül kapta már valaki innen? Állítólag már küldik, mindenki legyen telefonközelben, mert bármikor hívhat a futár  :cool:
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 20., 10:43:03 írta Micho »

Nem elérhető scaurus

• Sólyomszem
  • *
« Válasz #80 Dátum: 2017. Január 20., 09:09:43 »
Egyrészt, ez már megjelent.
Másrészt, hosszú (2 kötet).
Harmadrészt, túl tömény: már az első pár oldalon annyi figura felbukkan, hogy, aki nem ismeri ezeket, csak kapkodja fejét, hogy ki kivel van.

Az már egyéni ízlés kérdése, hogy nekem rajza sem tetszik, egyes kockákon meg sem tudom állapítani, hogy éppen ki van.

Nem elérhető gabo

• Magneto
« Válasz #79 Dátum: 2017. Január 17., 21:15:39 »
Jó ötlet! Amennyit hozzánk is visszahoznak napi szinten, simán meglenne a kötetek ára!!  ;D

ha mindet behoznák akkor az utcán kukáznánk üvegeket XD

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #78 Dátum: 2017. Január 17., 20:35:26 »
Tudja valaki hogy kell tőzsdézni?  ;D

Nem elérhető Gorgonita

• Galactus
« Válasz #77 Dátum: 2017. Január 17., 17:36:59 »
Gorgonita: rakd vissza az... állad.  :hehe:

Keresem...keresem. Tudja valaki hogy kell tőzsdézni?  ;D

Nem elérhető ZoliZoltán87

• Az Ivadééék
  • Garfield
  • **
« Válasz #76 Dátum: 2017. Január 17., 16:20:30 »
Jó volna egy TF-es. :)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 17., 18:21:02 írta ZoliZoltán87 »
Marvel G1 #80!!! Vége
G.I.Joe és TF #4/4 , Fejmesterek #4/4
HZS Marvel UK! Vége

Elérhető zajrus

• Predátor
    • AllComics
« Válasz #75 Dátum: 2017. Január 17., 15:56:33 »
Engem meg azóta feszt Eaglemoss reklámokkal bombáz az AdChoises... túltoltam?  :lol:

...de legalább megtudtam, hogy jön a Star Trek gyűjtemény is... persze külföldön ;)

https://www.eaglemoss.com/en-gb/sci-fi-fantasy/star-trek-the-graphic-novel-collection/

Elég sok gyűjtemény van bár Eaglemosstól csak a Star Trekes, de fut Star Wars Legends-es, Marveles, TMNT-s... a lényeg, ha mindet behoznák akkor az utcán kukáznánk üvegeket XD

Nem elérhető Micho

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #74 Dátum: 2017. Január 16., 23:11:31 »
Engem meg azóta feszt Eaglemoss reklámokkal bombáz az AdChoises... túltoltam?  :lol:

...de legalább megtudtam, hogy jön a Star Trek gyűjtemény is... persze külföldön ;)

https://www.eaglemoss.com/en-gb/sci-fi-fantasy/star-trek-the-graphic-novel-collection/

Nem elérhető gabo

• Magneto
« Válasz #73 Dátum: 2017. Január 16., 22:21:43 »
Szégyen nem szégyen, én még csak most álltam neki az első kötetnek, gondoltam ameddig megjön a 2-dik végzek vele, lehet a sok olvasástól látok már jól, de csak nekem tűnik hogy a kék szövegtéglalapokban (vagy tudom is én hogy nevezik őket)  ;D a szöveg nagyon kicsi lett?? Egyébként semmi izgalommal és még kevesebb lelkesedéssel kezdtem el olvasni, lehet azért mert már olvastam párszor előtte?? Remélem a többi része jobban fog érdekelni!