Szerző Téma: Hazai DC képregények  (Megtekintve 88136 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #148 Dátum: 2019. Március 11., 16:14:23 »
Igen, ilyennel én is találkoztam.
A Semic STAR WARS egyik füzetében ugyanazt az oldalt kétszer tettek bele ugyanabba füzetbe, a Harry Potter 6. kötetében pedig lemaradt az egyik fejezet utolsó oldalának a fele.
A STAR WARS-nál a hiányzó oldalt a következő füzetben mellékelték, a Harry Potterhez pedig egy külön lapon csatoltak az immár teljes oldalt.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #147 Dátum: 2019. Március 11., 15:52:56 »
Ciki hiba, de nem egyedülálló. Könyvnél is láttam már, hogy pótlappal oldották meg a hiányos vagy hibás oldalakat.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #146 Dátum: 2019. Március 11., 15:47:44 »
Hát öööö:
"54. A holnapért 1. rész
Kedves Olvasóink!

Az DC Comics 54. számában hibásan került nyomtatásra két oldal, fekete-fehér változatban. Kéréseiteknek eleget téve, kinyomtattuk ezt a 2 oldalt színesben. Ha szeretnétek megkapni a javított oldalakat, kérünk Benneteket, hogy vegyétek fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálatunkkal: 06/1-6881488, dccomics@suvet.hu"

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #145 Dátum: 2018. Augusztus 28., 11:04:38 »
Köszi még egyszer. :) Mostmár ez is elkezdett érdekelni. :)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #144 Dátum: 2018. Augusztus 27., 21:09:31 »
A New Frontier eredetileg egyfajta átkötés az arany- és a bronzkor között. Van egy erőteljes korabeli politikai felhangja és a hidegháborús környezetbe helyezi a hősöket, de alapvetően pont ezért is jó, mert nagyon realisztikusan, mégis a DC-hez elengedhetetlen hőspátosszal közelít feléjük. Nem úgy realisztikus, mint mondjuk Miller, hogy mindenki egy narcissztikus barom és csak Batman a megacsászár a nagyon cinikus világban, hanem ők is emberek, akik nagyon sokakat inspirálnak egy tökéletlen de élhető világban. Meg van benne vagy félszáz szereplő és mégis képes kontextust adni mindegyiknek. Van, ahol egy átírt/újragondolt eredettel, ami beköti őt ebbe a történelmi korszakba, van, hogy csak egyfajta kiadatlan hidat ver a régi és a későbbi sztorik közé.
Plusz ez azon kevés történetek egyike, ahol látszik, hogy Wonder Woman valójában majdnem fél fejjel magasabb Supermannél. Már azért a jelenetért megéri. ;D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #143 Dátum: 2018. Augusztus 26., 23:32:48 »
köszi. Igazából az lenne a cél, hogy a dc teréről is megismerjek néhány jobb klasszikust. A long halloweent megpróbálom megszerezni, a másik egyelőre nem győzött meg, mert mondjuk nem az érdekelt, hogy mitől rossz, vagy hogy mi rossz benne, hanem hogy mitől jó bármelyik is. De ha jól veszem ki abból, amit írtál, akkor ez valami szociológiai, vagy szociálpolitikai körítéssel összemosott igazság ligás történet félig a hidegháborúból?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #142 Dátum: 2018. Augusztus 26., 22:38:41 »
A fordítás miatt egyiket sem.
Amúgy maguk a történetek mindegyike nagyon jó, az eredeti szériát ügyesen szerkesztették össze.

De ha csak egyet kell kiemelni, akkor a Hosszú Halloween vagy az Új küldetés (aminek a címe maga mutatja, hogy a fordító rémes, mert a cím egy Kennedy-idézet és a régi amerikai horizontot vagy határmezsgyét hasonlította össze a hatvanas évek társadalmi forradalmából kibontakozó újjal, de ehhez persze kellett volna egy minimális utánaolvasás vagy műveltség, meg persze nyelvérzék, ami eléggé nagy hiánycikk arrafelé).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #141 Dátum: 2018. Augusztus 26., 17:03:51 »
Az Eaglemoss eddig Magyarul megjelent DC-s képregénygyűjteményéből melyik az amelyiket ajánlanátok egy olyannak is, aki nem olvas DC-s cuccokat, vagy csak nagyon keveset? Szerintetek melyik volt nagyon jó eddig belőlük, amit pl. külön érdemes lenne elolvasni?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #140 Dátum: 2018. Augusztus 16., 20:40:36 »
Úgy olvasnék egy önálló Batman füzetet  :dc-batman:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #139 Dátum: 2018. Augusztus 09., 17:52:53 »
Értelmes, mert egy vadonatúj korszakot kezd az X-Men sorozatokon. Akkor költöztek frissen Friscóba, és ezt szándékosan vadonatúj olvasóknak szánták innentől.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #138 Dátum: 2018. Augusztus 09., 08:54:13 »
Az okés, de össze is tartoznak? Vagy olyan mint a Szomszédok, hogy kiragadom az egyik részt és azt hiszem értem önmagában, de ez hiú ábránd, mert igazából Janka nénit és Bőhm bácsit teljes egészében kell érteni.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #137 Dátum: 2018. Augusztus 08., 17:31:43 »
Az a történet közvetlen a messiáskomplexus után játszódik.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #136 Dátum: 2018. Augusztus 08., 13:15:02 »
Vezet valaki listát a Kingpinnél eddig megjelent Marvel / DC füzetekről, kötetekről? Eredeti megjelenés, cím, mit mivel kell elolvasni hogy értsek dolgokat. Most itt a Marvel+ 40 kapcsán merült fel hogy most akkor az összetartozik a Messiáskomplexussal? Nem akar ilyesmit vezetni Kane a weboldalán?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #135 Dátum: 2018. Július 25., 08:41:14 »
Susu bolondság... :lol:
Hiányoltam a "bezzeg a HZs verzióban minden jobb volt" megjegyzést  :cool:
Gondolom rajtam kívül senki nem olvasta el a 2-es betűméretű impresszumot, szóval nem hiszem hogy emiatt kivágják a tördelőt. Kaine-nek szóljatok, hogy finoman célozzon rá, hogy "khhmmmm...a DC-t is tudják az embereim jobban csinálni.  :badteeth:" Egyébként igen, a Hzs füzetes "bizonyos szemszögből" jobb volt mint ezek a "diszkont" kötetek.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #134 Dátum: 2018. Július 23., 16:13:41 »
Susu bolondság... :lol:
Hiányoltam a "bezzeg a HZs verzióban minden jobb volt" megjegyzést  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #133 Dátum: 2018. Július 23., 09:13:52 »
Gyermekesek figyelmébe. Már akartam venni egy Süsüs könyvet a gyermeknek mindamellett hogy a Szuperhősöket is mutogatom neki serényen. Köszönöm a hazai kiadásnak hogy ezt a missziót egyetlen kötettel lerendezhetem  :badteeth:: https://drive.google.com/open?id=1z7Wrv0NTMYmHUy6Mpl75EbaMkhQylb_2

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #132 Dátum: 2018. Június 10., 12:45:49 »
Hacsak nem fétised neked is a kötözés, sokat nem adnak az eredeti aranykori történetek a világhoz. Amúgy elérhetők, persze, kiadták legalább kétféle presztízsformában.
Wonder Womanből ami érdemes az a George Pérez féle v2 a nyolcvanas évekből, Gail Simone sztorijai a 2000-es évekből vagy a New 52 féle Brian Azzarello által írt sorozat a 2010-es évekből.
Köszönöm!  :worship:

Beszereztem, pusztán kíváncsiságból, a Wonder Woman 4. füzetét (1942) egy netes cikk hatására, valamint Brian Azzarello nevével fémjelzett Wonder Woman (2011-2016) Vol. 1:Blood kötetet az itteni, fentebb idézett ajánlásra.
(70'-80' évekbeli képregényekkel számos csalódásom volt, ezért döntöttem az ajánlottak közül a legújabb mellett.)

Pont most láttam egy Agymenők epizódot, amiben a képregényekben járatlan Amy Farrah Fowlernek a DC Universe Rebirth Omnibus gyüjteményes kiadást ajánlották, mint "belépőt", de a kötetre rákeresve a neten, úgy láttam, hogy nem volt osztatlan siker.

Az más kérdés, hogy a beszerzetteknek mikor érek a végükre, mert vannak képregényeim, amik már hónapok, sőt, több mint 1 éve megvannak, és még beléjük sem olvastam.
Sajnos, én sem vagyok időmilliomos...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #131 Dátum: 2018. Június 09., 19:41:27 »
Hacsak nem fétised neked is a kötözés, sokat nem adnak az eredeti aranykori történetek a világhoz. Amúgy elérhetők, persze, kiadták legalább kétféle presztízsformában.
Wonder Womanből ami érdemes az a George Pérez féle v2 a nyolcvanas évekből, Gail Simone sztorijai a 2000-es évekből vagy a New 52 féle Brian Azzarello által írt sorozat a 2010-es évekből.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #130 Dátum: 2018. Június 09., 18:29:51 »
Köszönöm, élek a felajánlással. :worship:

Csodanő esetében mivel érdemes kezdeni?

Angol nem gond, legális papír vagy e-képregény beszerzése sem.
(Amit lehet, beszerzek eredetiben.)

Még nem néztem utána, prof. Marston-féle eredeti történetekek elérhetőek (ésszerű áron, mondjuk reprintben)?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #129 Dátum: 2018. Június 09., 12:39:23 »
Én esetleg tudom ajánlani neked az interneten a Hálózsák nevezetű oldalt, ott találsz pár igen jó szuperhősös képregény is.  :) Ajánlhatunk párat, ha gondolod.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #128 Dátum: 2018. Június 09., 10:18:07 »
Akkor ilyen kategóriából ne az Eaglemoss-os DC köteteket olvasd. Sajnos a történetek 90%-a ami ott megjelenik, pont hogy a leggyengébbek.

A Marvel-es HC sorozatban már jobb a felhozatal, viszont ott inkább a kiadó szerkesztési filozófiáját nem érteni. Mert sajnos sok jó sztoriba igazából csak belekezd, de a befejezése már nem jelenik meg. Persze ez az Angoloknál működött, mert a sorozat (ahogy a DC-s is) promóciós célokból indult, felhívta a figyelmet egy-egy képregényhősre és sorozatra, így akinek valamelyik tetszett, az utána meg tudta venni a Marveltől vagy a DC-től a folytatást. De ez Európa más országaiban nem működik, mert itt nem jelenik meg a folytatás.

Tehát ezeket a kiadványokat maximum ismerkedési célzattal érdemes olvasni, és ha valami bejön, és szerencséd van, akkor más kiadótól (például a Kingpin, vagy mondjuk egyes régebbi sztori kapcsán a Semic) olvashatod a folytatást, vagy megpróbálod beszerezni eredeti nyelven a folytatását. Végső esetben pedig honosítóoldalakon körülnézni, hátha ott megtalálod magyarul.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #127 Dátum: 2018. Június 09., 08:27:29 »
Bocsi! De akkor te nem vagy ide való!  :headscratch:
...
Nem kell bocsánatot kérni.
Nem arról van szó, hogy trollkodom (pl. számos képregény van, amit szeretek).
Ismered azt az érzést, hogy valamit nagyon szeretnél szeretni (akármiért, mert pl. tudod, hogy jó), többször nekifutsz és mégsem jön össze?
Na, itt erről van szó. :nemtudom:

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #126 Dátum: 2018. Június 08., 17:49:48 »
Bocsi! De akkor te nem vagy ide való!  :headscratch:

A korábban olvasottak mellett az új DC sorozatból 7 kötetet, a Marvel sorozatból 1 kötetet olvastam.
Egy se tetszett, mind ostoba és/vagy borzadály volt számomra. :nemtudom:

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #125 Dátum: 2018. Június 08., 11:30:34 »
Ha ez a "kegyetlen jó", akkor a szuperhősös képregények tényleg nem nekem valók.

A korábban olvasottak mellett az új DC sorozatból 7 kötetet, a Marvel sorozatból 1 kötetet olvastam.
Egy se tetszett, mind ostoba és/vagy borzadály volt számomra. :nemtudom:

Maradok a filmeknél, azok között vannak olyanok, amik tetszettek.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #124 Dátum: 2018. Május 29., 21:37:17 »
A második részre jobb lesz. Az egy mindentől független 12 részes mini volt a maga saját kis világában. Kegyetlen jó, csak mondjuk az embernek nem árt tisztában lenni a szereplőkkel.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #123 Dátum: 2018. Május 29., 19:46:01 »
Hm.
Kezembe akadt az Az Igazság Ligája: Igazság 1. rész.
Valószínűleg bennem van a hiba, mert nem is nagyon értem miről szól, de a legzavaróbb, hogy egy csomó helyen nem is tudom megkülönböztetni a karaktereket, hogy akkor most kit is látok, ki is beszél.
 :rolleyes:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #122 Dátum: 2017. Április 13., 10:17:38 »
Tényleg! A másik lehetőség, hogy odaadod Fareknak, ő úgysem veszi. Hátha becseréli pár Fantasy könyvre.  ;)
Már mindet eladtam...  :(

Viszont nálam van most Aldarion egy könyve. Cserébe talán visszaadom azt!  :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #121 Dátum: 2017. Április 13., 09:14:46 »
Tényleg! A másik lehetőség, hogy odaadod Fareknak, ő úgysem veszi. Hátha becseréli pár Fantasy könyvre.  ;)

szerintem is segít, ha péksütit is kínálsz hozzá.
:lol: :bravo:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #120 Dátum: 2017. Április 13., 08:59:35 »
Ugyan már. Három a magyar igazság. Szóval mi a gond a három példánnyal?  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Hazai DC képregények
« Válasz #119 Dátum: 2017. Április 13., 08:43:25 »
Maximum némi buktával eladod a börzén az egyik példányt.

Ez jó ötlet, egyetértek Sepivel, szerintem is segít, ha péksütit is kínálsz hozzá.