Szerző Téma: Fontok (betűtípusok)  (Megtekintve 111716 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető csati777

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #280 Dátum: 2010. December 19., 14:43:26 »
Én Thor beíráshoz a HZsC_Viking fontot ajánlanám, szerintem azzal nincs gond.

Hmm... Az nekem is kéne! Ideje lenne összegyűjteni a valaha megjelent összes HZs fontot egy helyre. Nekem csak ezek a csomagok vannak meg:
http://www.mediafire.com/?697k4rgd72bzu

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #279 Dátum: 2010. December 19., 13:00:20 »
Én Thor beíráshoz a HZsC_Viking fontot ajánlanám, szerintem azzal nincs gond.

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #278 Dátum: 2010. December 19., 12:23:38 »
És honnan való? Mármint ki volt a beíró?

Mellesleg szerintem ez a betű egyáltalán nem való bubiba. Csöppet nehezen olvasható.

Nem elérhető Cardas

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #277 Dátum: 2010. December 19., 12:06:36 »
ilyesmire gondolok:

Nem elérhető Cardas

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #276 Dátum: 2010. December 19., 12:06:19 »

Nem elérhető csati777

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #275 Dátum: 2010. December 19., 11:45:43 »
Egy kicsit konkrétabban? MELYIK Thor, MILYEN szövegéhez? Ha belinkelnél róla egy képet, egyszerűbb lenne.

Nem elérhető Cardas

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #274 Dátum: 2010. December 19., 11:13:15 »
Üdv! Szeretném kérdezni, honnan lehetne letölteni olyan fontot, amit Thor szövegéhez szokás használni?

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #273 Dátum: 2010. December 15., 14:48:42 »
Így meg a Comics Sans MS-re hasonlít, de csak kicsit.  :)

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #272 Dátum: 2010. December 14., 14:05:38 »
Igazad van, jó nagy marha vagyok.  :badteeth:

Ennél a képnél tényleg Astrot használtam.. Szóval most kicseréltem a képet. Annyi a betű difkója, hogy jelenleg túl nagy a sortávolság. Azt manuálisan kell beállítani. De ha lesz rá értekezésem megpróbálok csiszolni a méretezésen.

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #271 Dátum: 2010. December 14., 12:43:49 »
Így hirtelen, első ránézésre nem látom a jelentős különbséget a HZS_CC_Astrocity és eközött. Van?

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #270 Dátum: 2010. December 12., 14:29:29 »
Karácsonyra tőlem nektek. Remélem nem hibádzik sehol a karakterek egymáshoz igazítása.



http://dl.dropbox.com/u/282030/forumok/hzs/Hu_CaptainComic_remake.rar

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #269 Dátum: 2010. Október 28., 21:10:09 »
Ja, meglehet, bár a lakótársam gépéhez hozzáférhetőség épp egybeesik azzal, amikor lesz is erre pár órám, szóval végső soron mindegy. Azért igyekszem majd hétvégén összehozni, de van most sajna néhány egyéb teendő is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #268 Dátum: 2010. Október 28., 21:02:29 »
IrfanView-nak is van egy okos képlopó modulja: Options -> Capture/Screenshot -> Capture Area-ban Object selected with the mouse. Nem tudom, hogy ez jó-e neked, de egy próbát megér.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #267 Dátum: 2010. Október 28., 12:21:49 »
Uhm, ahhoz az kellene, hogy odaférjek legalább 3-4 órára lakótársam Win7-es gépéhez (kizárt, hogy elkezdjek PrintScreenezni és vagdalni, Snipping Toolt szeressük), ami valószínűleg a keddi nap lesz. Aztán csinálok belőle egy értelmes képes tutorialt...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #266 Dátum: 2010. Október 28., 09:18:08 »
Hello Talgaby!
Szeretném, ha elküldenéd nekem "beállítás menüben" részletesen képeket készíteni egyesével, én is tudjak nálam beállítást végezni.
Mert elég sok font-ot vásároltam, és nincs benne magyar karakterek, én megcsináltam mindent, működnek, csak kivétel Ű és Ő megmaradtak, nem is tudtak menteni. Hiába mindent kipróbálkoztam, nem megy. :( Remélem, hamarosan megkapom beállítási képeket lépésként. :)
Üdv, Pepea

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #265 Dátum: 2010. Október 21., 13:51:47 »
A telepített lehet, hogy arra vált, de ez portable verzió. A telepítettel még nem fordult elő ilyen, hogy valami is hiányzott volna valamiből is, csak mikor ezt használtam.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #264 Dátum: 2010. Október 21., 11:38:00 »
Nem annak kellene elvileg lennie, mert az Adobe felrak magának Adobe xy nevű fontokat, de a Winben valami buhera miatt tényleg az Arial mindig előre kerül.
Ám akkor is fura, mert az alapbeállítás szerint a PS ismeretlen betű esetén a saját fontjára, a Myriad Pro-ra vált.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #263 Dátum: 2010. Október 21., 10:46:46 »
Az én PS CS3-mam is ilyen. Ha nem talál egy betűt, akkor átvált a listában a legelső fontra, ami ugye az Arial.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #262 Dátum: 2010. Október 21., 07:56:48 »
Szerintem az lehetett, hogy a Win7 automatikusan helyettesítette egy alap betűkészletből a hiányzó karaktereket. Igazság szerint pár program ezt csinálja, ha olyan karaktert kérnek, ami az aktuális fontban nem is létezik. (Más fontokban meg szándékosan beraknak egy ürességet a gyakoribb, de el nem készített karakterek helyére, az ember meg nem érti, miért nem csinál semmit, ha leüti a billentyűzetet...)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető simoc

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
    • Fiction Kult
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #261 Dátum: 2010. Október 20., 23:44:32 »
Köszönöm szépen, ez tökéletesen működik. Viszont értetlenül állok a dolog előtt, mert még screenshot-ot is kaptam róla, hogy másik gépen (win7) jól működik. Na de a lényeg, hogy megoldódott. Még egyszer köszönöm! ;D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #260 Dátum: 2010. Október 20., 20:58:49 »
simoc, ezt próbáld most ki:
http://halozsak.hu/_belso/_muhely/_%21%21Fontok/HzsT_Elysee.ttf
Amúgy nem is volt benne idézőjel.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #259 Dátum: 2010. Október 20., 14:37:40 »
pepea: Nos, ha megnyitottad magadnál és rámentettél, ne csodálkozz, ha rossz. :) Küldd vissza, kijavítom.
Hogy miért nem látszik... egyszerre a PS és a font gondja. Még nem jöttem rá, mi az, amitől az angol PS-ek nem akarják elfogadni a Unicode-karaktereket, habár elvileg van egy menü, amin be lehet állítani, csak mivel én eddig pusztán magyart használtam, fogalmam sincs, hol van és mit kell csinálni vele. A legegyszerűbb az lenne, ha beszereznél egy magyar PhotoShopot, mert ott garantáltan működik minden.

simoc: Hát, ez a font igazság szerint nem is kelet-európai. Az ő-ű tuti nincs a helyén, ezt FontLab nélkül is látom. Este megcsinálom. De nálad is áll, hogy ha angol PS-t használsz, semmi sem garantált.

Bár ez nagy átlagban is igaz. Az angol Adobe termékek hajlamosak nem működni bizonyos fontokkal (közismert tény például, hogy a Corel által készített fontok 99.99%-a annyira nem megy Adobe-on, hogy sokat fel se hajlandó ismerni a gépen). A leggyakrabban az ingyenes fontok okoznak gondot, pláne, amiknek alig vagy egyáltalán nem állítottak be normálisan metaadatokat, és a fontkészítő program eszkábál össze valamit nekik, ami vagy működik, vagy nem. sajna én is késn jöttem rá erre, de most már igyekszem olyan fontokat honosítani, amiket lehetőleg valami odafigyeléssel generáltak le. Bár sajna címfontok esetében a különlegességük miatt nem nagyon lehet válogatni...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 20., 20:58:28 írta talgaby »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető simoc

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
    • Fiction Kult
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #258 Dátum: 2010. Október 20., 13:16:19 »
A Súgó-ban leírt Csatolás funkciót sehol sem találom, ezért inkább tartogatom pár napig a fontot saját tárhelyen:
http://font.dataglobe.eu/ElyseeHU.ttf
Ez lenne az, amin észrevettük, hogy kaki van a palacsintában. Előre is köszönöm, hogy ránézel. :worship:

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #257 Dátum: 2010. Október 20., 11:58:17 »
Ismét én vagyok, nálam se működik újra. Csak az érdekes, hogy "preview"-en szépen mutatja, módosított is. Nagyon szépen megcsináltam, csak mentéskor nem mutatja Ű és Ő betűket. Többféle próbálkozás után, már feladtam! :( Sok "képregényes" betűtípusokat beszereztem, HZs-pack-ban nem szerepel, illetve nincs benne. Én win7-esem van, magyar alap, meg PS angol program. Betűnézővel (winalap) néztem, mégis nem jó.
Fogalmam nincs, hogy működik izé, Nálad sikeresen lementetted, illetve szerkesztettél. :) Amikor elküldtél javított betűt, és lemásoltam még egyet, és kinyitottam Fontlab-ot, belepiszkáltam Ő és Ű betűket, aztán elmentettem, nem jó lett. Szerintem valahol alapbeállításnál kellene módosítani. :(
Üdv, Pepea

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #256 Dátum: 2010. Október 20., 07:41:43 »
Hát, akkor 99%, hogy spontán hülyülés, előfordul. Ha akarod, átküldheted a fontot, hogy ránézzek (lehet csatolni zipben a hsz-hez), de így látatlanban kétlem, hogy bármit találnék, amitől megjavulna.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető simoc

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
    • Fiction Kult
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #255 Dátum: 2010. Október 20., 01:11:44 »
Egyedül az 1148 nem passzolt azok közül, amit leírtál. Felraktam azt is, és semmi változás. :(

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #254 Dátum: 2010. Október 19., 22:27:06 »
Vezérlőpult/Területi és nyelvi beállítások
Itt Nyelvek/Szövegbeviteli módszerek/Részletek, és ott legyen alapból magyar.
Plusz Speciális/Unicode-ot nem használó programok. Itt is magyarra. És ami a legfőbb, ugyanitt a lenti listán legyen bepipálva a 10029-es, a 1250-es, a 28592-es és a biztonság kedvéért az 1148-as. Bár ez utóbbi annyira nem szükséges és jó eséllyel kellene hozzá a telepítő cd, hogy felrakd. Habár bármihez, amit itt be kell pipálnod, kelleni fog a telepítő cd. (Win7-ben már elvileg alapból benne van az összes létező kódlap támogatás, szóval ott nem kell már tökölni ezzel, az XP viszont hajlamos megkergülni, ha az összes egyszerre támogatva van.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető simoc

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
    • Fiction Kult
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #253 Dátum: 2010. Október 19., 20:26:53 »
És ezt a kódlapot hol lehet állítgatni XP-n? Ha pedig ez a spontán meghülyülés történt, akkor reinstal-t igényel a kicsike?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #252 Dátum: 2010. Október 19., 20:19:17 »
Az, hogy milyen kódlap van alapból beállítva a Windowsodon. A 7-esen még a magyar csomag mellett is kézzel kell átállítani alapértelmezett kelet-európaira, de a Win XP-nél se mindig alap, hogy arra állítsa.
Plusz bejön, hogy a Win valamiért néha spontán meghülyül a betűtípusoknál. Nem tudom, miért, de volt egy-kettő, ami nálam se akart semmi szín alatt normálisan működni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető simoc

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: +0/-0
    • Fiction Kult
Re:Fontok (betűtípusok)
« Válasz #251 Dátum: 2010. Október 19., 19:38:24 »
Sziasztok!

Az a problémám, hogy van egy font (Elysee HU), ami a gépemen nem akar normálisan működni. Egész pontosan az idézőjelekkel van gondja. Ha megnyitom a .ttf-et, akkor a helyén csak egy dobozka van, ahogy annak lennie kell. Viszont ismerős gépén minden gond nélkül működik. Mi lehet a hiba nálam? Mi a garancia, hogy csak ezzel van probléma, és a több száz másik fontom kezelésével nem? Előre is köszönöm a segítséget!