Szerző Téma: DC kiadó csapatképregényei  (Megtekintve 61763 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #269 Dátum: 2010. Február 23., 19:40:51 »
Köszönet talgabynak a JLA: Föld 2-ért. A forditás nagyon jól sikerült ( a megszokott módon). A régi verzióhoz nem volt szerencsém, csak ehhez, és nagyon tetszett. A rajzok is nagyon jók, főleg a hátterek. Sajnos nem vagyok valami tájékozott rajzolók terén, hogy most ki a legjobb, ki nem a legjobb. Őszintén nem is nagyon ismerek rajzolókat, Romita JR. neve egyedül azért maradt meg nekem, mert a Spidertomon dicsértem a Kick Ass-t úgy mindenestől, és a rajzokat is, aztán leszóltak, hogy Romita Jr. milyen pocsékul rajzol stb. Pedig nekem azzal sem volt bajom :P Tehát én egyelőre annyit tudok elmondani a rajzokról, hogy tetszenek vagy nem, azt nem, hogy "XY szokásos szinvonalú rajzai...", ezt nézzétek el nekem. :)
Még egyszer kösz a JLA Föld 2-t  :worship: :worship:
Nálam bevált módszer, hogy a közvetlen linkeket nézem a böngészőben egyesével. És most HD képregényen is tesztelve lett, úgy is jó, annyi, hogy 3 másodperccel többet vártam egy oldal betöltésére, mint amúgy :)
s egy UI: csak nekem jutott eszembe Owlmanről a Watchmenes Night Owl? Úgy értem a filmbeli, mert a képregényben nem igy nézett ki, de  a filmben ilyesmi volt. és még csókjelenet is volt egy hősnővel, ráadásul ugyanolyan szögből, mint a Watchmenben

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #268 Dátum: 2010. Február 23., 17:22:08 »
Hátakkor nekem is defektes  :lol:  nagyon szeretem Romita Jr.-t is. Már kiskoromban is szerettem amikor még Mark Bejgli volt a menő. Nah engem pl Bagleytől ráz már ki a hideg de nagyon és sajna a JLA-t msot ő csinálja.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #267 Dátum: 2010. Február 23., 17:19:38 »
Sepi: Nem csak én. Quitelyt jelenleg a legjobb, vagy minimum az egyik legeslegjobb képregényrajzolónak szokták mondani Amerikában. És szvsz nem véletlenül.
Szerintem az egy dolog, hogy részletgazdagon tud rajzolni, meg háttereket jól csinál, de attól még szerintem nem jó rajzoló. Ugyanez elmondható Romita Jr-ről is, aki mérnökien tud hátteret, épületeket, meg ilyesmiket rajzolni, de atöbbitől kirázza az ember hátát a hideg, annyira borzalmas. És szvsz Quitely is dettó ugyanez a típus. Azt meg eddig is tudtuk, hogy az amerikaiaknak defektes az ízlésük.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #266 Dátum: 2010. Február 23., 16:42:07 »
najo hazamegyek és lecsekkolom, de amugyis az igazi Authority az nekem Warren Eliis és Bryan Hitch. Millar se rossz de ott már ingadozik a szinvonal főleg a rajzokkal amikor nem Quitely van. A vol2 őt meg elkezdtem de 2 rész után teljesen érdektelen lett.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #265 Dátum: 2010. Február 23., 16:20:42 »
Úgy emlékszem, az is Quitely volt pont, és utána jött a töltelékrész, pont azért, mert az a sztori vezette volna fel a következő történetet, de Quitely késett, és emiatt megbomlott a sorrend.
Sepi: Nem csak én. Quitelyt jelenleg a legjobb, vagy minimum az egyik legeslegjobb képregényrajzolónak szokták mondani Amerikában. És szvsz nem véletlenül.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #264 Dátum: 2010. Február 23., 16:15:53 »
Sztem abban az Authority részben nem ő volt a rajzoló. Az egy köztes rész volt nem ami a két ügynökről szolt inkább? Ott asszem már más rajzolta, de most sajna nem otthon vagyok, nemtom megnézni, szal nem 100%.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #263 Dátum: 2010. Február 23., 16:10:04 »
Érdekes, hogy te néha milyen rajzolókat tartasz zseniálisnak.  :)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #262 Dátum: 2010. Február 23., 16:06:57 »
Igaz, a nézhetetlen vmelyik Autorityje volt, amikor meghívtak mindenféle szupercsapatot a bázisukra, és bulit tartottak. Az a füzet volt Quitely mélypontja, azok a rajzok kifejezetten rondák voltak. Azon túl az egyik legzseniálisabb képregényrajzoló.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #261 Dátum: 2010. Február 23., 15:31:12 »
Én védeném Quitely Xmen rajzai sztem jók voltak, bár nem pályája csúcsa de azért nem is nézhetetlen. A képregényt még anno olvastam msot nem volt még időm de akkor az utáljuk Grant Morrisont korszakomat éltem. Szal ha lesz időm neki esek. Mentsetek ki minden értéket képregénytárról amig még lehet  ;D

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #260 Dátum: 2010. Február 23., 14:49:21 »
Ezer köszönet Talgaby a JLA Föld 2 című képregényért! :worship: :worship:
Az tényleg igaz, hogy ez nem egy szokványos történet volt. Az biztos.
A képregénytárról anno letöltöttem ezt a képregény, és igaz valóban más volt a beírás. Mert az akkor régebben készült. Itt a HálóZsákon pedig fel van újítva. Ez tényleg jól sikerült.
Frank Quitely rajzai különlegesek. Bár igaz, kicsit furcsán néznek ki a szuperhősök. Frank Quitely rajzstílusa is tetszik.
Grant Morrison írásai mindig olyan dadaista-szürrealista dolgokat írt a képregényekben. Pl. az Amerikai Bűnszindikátus(CSA) például a JLA-val ellentétesek. Mert a CSA mindig csúnyán beszélnek, és ők mind bűnözők.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #259 Dátum: 2010. Február 23., 14:42:53 »
Persze, hogy nem szokványos, mikor írt Grant Morrison valaha is bármit, ami akár egy icipicit is szokványosnak tekinthető? :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #258 Dátum: 2010. Február 23., 14:37:54 »
Na, így az újraközlés apropóján ismét elolvastam a Föld 2-t. Érdekes volt. Igazából nem tudnám megmondani, hogy mi az, amitől tetszett, de tetszett. Illetve de, az, hogy nem egy átlagos tucatképregény. Még az úgymond szokásos alaphelyzetből is ki tudtak hozni valami olyat, ami nem egy előre kiszámítható, sablonos mindenki boldogan él, és a jó elnyeri jutalmát jellegű befejezés. Le a kalappal az alkotók, és persze a honosító előtt is.  :worship:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #257 Dátum: 2010. Február 03., 21:45:22 »
Valószínűleg kinézetre gondolta.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #256 Dátum: 2010. Február 03., 21:11:04 »
A legviccesebb ellenségei?  :headscratch: Egy mániákus sorozatgyilkos, egy alvilági bandafőnök és egy gyerekbántalmazó aki még a saját csapattársait is szívbaj nélkül hagyja meghalni vicces ellenfelek lennének?

Nem elérhető Thanquol

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #255 Dátum: 2010. Február 03., 19:29:01 »
A DC-től nekem a Batman a kedvencem mert őneki vannak a legviccesebb ellenségei.(pl:Joker,Pingvin,Az őrült kalapos)És gratula az eddigi DC képregényekért. :worship:

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #254 Dátum: 2010. Január 12., 14:34:39 »
Csak egy nő. De az egy Jézus születése történet, kicsit másképp elbeszélve, szóval akár Máriának is nevezhetjük őt. ;)

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #253 Dátum: 2010. Január 12., 14:00:54 »
Elolvastam a DC Ünnepi különszám 2008-as részét és nagyon tetszett! A kedvencem nekem is az első történet a Vörösbe öltözött ember! Ki volt az a nő akit Aquaman megmentett?
Köszönöm mindenkinek a képregényt! Remek munka!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #252 Dátum: 2010. Január 09., 12:36:07 »
Nem, Aquaman ugyanaz. Annak a karakternek elég terjedelmes története van, ugyanis a viszonylag alacsony olvasói népszerűség ellenére rengeteg nagy nevű író személyes kedvence volt, és rengeteg érdekes dolog történt a karakterrel, csak egy szűk rajongói bázison kívül nem igazán voltak ezek előtérben. De az bizony Arthur Curry/Orin.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #251 Dátum: 2010. Január 09., 11:37:25 »

És ez még csak nem is a legújabb felálás... :brow: Azóta is változott már a csapat, meg amúgy is lesz egy két változás még, rögtön kb 2-3 hét múlva, amikor visszatérnek a NewGenen... ;)

Hát akkor tényleg egy jó pár változás lesz náluk kár érte nekem nagyon tetszett ez a cspatfeállás.
És akkor idén jön a 2009-es gondolom az is olyan lesz mint amilyen ez volt vagyis több rövidebb történet.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #250 Dátum: 2010. Január 09., 11:29:57 »
Idézet
Jó kis becsapós történet volt én valaki másnak a történetére gondoltam először és aztán az utolsó oldalon lepődtem meg nagyon hogy kiről is van szó.
Igen, szerintem is nagyon el lett találva ez a sztori, én is első olvasásra beleszerettem... :)

Idézet
de itt valahogy máshogy nézett ki mint a JLA/Avengers-ben és mintha a másik keze is meglett volna ez ugyanaz az Aquamen volt vagy egy másik?
Emlékeim szerint ez már egy másik. ;)

Idézet
Hát ennek a nagyrészét nem igazán értettem, de annyit értettem belőle hogy Éjszárny átadja Robinnak a régi jelmezét és ezzel gyakorlatilag elismerte hogy ő az igazi Robin most már.
Ezt nem is csodűálom annyira, itt a sztori megértéséhez kellene az Identity Crisis ismerete is, mint az már korábban mondtam. Ha azt ismernéd, sok minden világos lenne Robinnal és Boomerrel kapcsolatban. ;)

Idézet
De három Kék Bogár?
Igen, hárman voltak. Lásd DC karakterlapok/NewGen. ;)

Idézet
Na itt néztem nagyot amikor megláttam a Titánok új felállását csak Robin és Wonder Girl maradt meg abból a csapatból amit itt megismertem. Úgytűnik lesz egy pár problémája a Titánoknak folytatásban.
És ez még csak nem is a legújabb felálás... :brow: Azóta is változott már a csapat, meg amúgy is lesz egy két változás még, rögtön kb 2-3 hét múlva, amikor visszatérnek a NewGenen... ;)

Idézet
Köszönöm Dr Samson Talgaby Sepi Zerit és BuB ezt a karácsonyi különszámot.

szívesen! Idén év végén jön a 2009-es. ;)




Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #249 Dátum: 2010. Január 09., 11:15:33 »
Elolvastam a Dc Karácsonyi különszámot és akkor véleményezném:
1. Jó kis becsapós történet volt én valaki másnak a történetére gondoltam először és aztán az utolsó oldalon lepődtem meg nagyon hogy kiről is van szó.
2. Ez is jó volt, Aquament nem nagyon ismerem de itt valahogy máshogy nézett ki mint a JLA/Avengers-ben és mintha a másik keze is meglett volna ez ugyanaz az Aquamen volt vagy egy másik?
3. Hihetetlen fordítás. Mást nem tudok rá mondani. Nem próbáltam énekelni(katasztrófális hangom van) de olvasás közben érezhető volt hogy van ritmusa.
4. Hát igen tényleg csoda volt hogy egy napot kibírt Gotham szirénák nélkül, persze sejthető volt volt hogy nem azért mert a bűnözők komolyan veszik a karácsonyt de jó kis történet volt.
5. Hát ennek a nagyrészét nem igazán értettem, de annyit értettem belőle hogy Éjszárny átadja Robinnak a régi jelmezét és ezzel gyakorlatilag elismerte hogy ő az igazi Robin most már.
6. Ez is jó történet volt, végül megszakadt a családi hagyomány. De három Kék Bogár? Én eddig csak egyről tudtam azt is nemrég ismertem meg. Úgytűnik a DC-nél már szokás hogy egy karakterből van legalább kettő.
7. Érdekes volt bár ez annyira nem tetszett mint az előzőek de végülis ez is jó volt.
8. Na itt néztem nagyot amikor megláttam a Titánok új felállását csak Robin és Wonder Girl maradt meg abból a csapatból amit itt megismertem. Úgytűnik lesz egy pár problémája a Titánoknak folytatásban.
9. Az összes szuperhős egy helyen karácsonyozik és még egy ellenfelük is velük mégha nem is önszántából. Nekem talán ez tetszett a legjobban az összes közül. És valóban szerintem sem a legjobb ötlet Batman-t beállítani az ajtóba hogy üdvözölje a vendégeket.
10. Ez sem volt rossz csak itt is volt sok dolog amit nem értettem, így nem nagyon tudok mit mondani még róla.
Köszönöm Dr Samson Talgaby Sepi Zerit és BuB ezt a karácsonyi különszámot. :worship:

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #248 Dátum: 2010. Január 04., 16:31:10 »
Idézet
mostanság Johns inkább a tudós/feltaláló énjét domborította ki.
Miután Johns igyekszik mindent visszaírni a 70-es évekbe, ezt nem is csodálom...  

 
Idézet
Halálcsapás tényleg egy jó karakter a Faces of Evil-ben is kapott egy saját füzetet (ami a szerintem zseniális Last Will And Testament történetét viszi tovább) csak sajna utána nem kapott mini sorozatot.
Én annyira nem sajnálom. A lányát eleve jobban szeretem, inkább Raveger kaphatna már egy rendes mini vagy ongoing sorozatot. Meg most amúgy is megint ő feszítette a Teen Titans-ban a Blackest Night tie-in sztoriban. Mondjuk az a történet tényleg zseniális lett! Az utóbbi 1,5 év legjobb Tini Titán története, ha Robin csapattól való búcsúját nem számítom.


Nem elérhető Kent22

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #247 Dátum: 2010. Január 04., 16:14:24 »
Nem mostanában volt, hogy írtam erre a fórumra, de most megpróbálom pótolni a lemaradásom.

Superman/Batman: Nekem spec "fehérgalléros bűnöző" Luthor a kedvenc karakterem (Azzarellonak a Lex Luthor Man Of Steel-ben sikerült elhitetnie velem hogy Superman az ellenség és Luthor a megmentő) ebből a szempontból ez a történet véget vetett a pályafutásának és mostanság Johns inkább a tudós/feltaláló énjét domborította ki. Szóval a történet alapkoncepciója nagyon tetszett, a temérdeknyi mellékszereplő már annyira nem jött be. Mondjuk nagyjából végig követtem Loeb-nek a Superman vonalát szal azokhoz a történetekhez tökéletesen passzol. Összességében jó kis szórakozást nyújt ez a mini.

Tini Titánok: Túl sok mindent nem tudok hozzátenni csak amit a többiek is írtak. Ez egy nagyon jó sorozat egy nagyon jó íróval ennél többet nem is várhatunk. Most is inkább a gonoszról írnék még pár sort. Halálcsapás tényleg egy jó karakter a Faces of Evil-ben is kapott egy saját füzetet (ami a szerintem zseniális Last Will And Testament történetét viszi tovább) csak sajna utána nem kapott mini sorozatot.

Mind a superman/batmant mind pedig a tini titánokat megérte figyelemmel követni, köszönöm a honosításokat.


Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #246 Dátum: 2010. Január 02., 12:42:55 »
Én is elolvastam a DC Ünnepi Különszám '08-at, köszönet a honosításért!!   A legjobban nekem a Batman-es és a Robin/Éjszárny sztori tetszett, de a többi is jó volt. Valamint az első és utolsó oldal is nagyon hangulatosra sikeredett... Jó pihenést januárra, srácok! (bár gyanítom, hogy a január sem fog számotokra honosítás nélkül telni )
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 02., 21:43:30 írta benya11 »

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #245 Dátum: 2010. Január 01., 22:42:44 »
És mellesleg ha jól emlékszem, akkor a szövegben is megemlíti Robin a film címét...

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #244 Dátum: 2010. Január 01., 22:02:54 »
Idézet
u.i.: Azt lehet tudni, melyik filmet nézték Robinék a moziban?
Igen, az It's a wonderful life-ot. http://www.imdb.com/title/tt0038650/ Tipikus karácsonyi film.
De doki oda is írta a magyar címet, látható amikor Éjszárny megérkezik a mozihoz.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 01., 22:04:00 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #243 Dátum: 2010. Január 01., 21:28:12 »
Kösz szépen a Karácsonyi különszámot! Birom az ilyen ünnepi kiadásokat, és most sem csalódtam. Legjobban az Aquaman-es sztori fogott meg, és Batman, mint vendégfogadó a JLA bulin, pedig hatalmas poén volt! A rajzok változó színvonalúak voltak, a honosítás meg mindvégig profi!        
 u.i.: Azt lehet tudni, melyik filmet nézték Robinék a moziban?
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #242 Dátum: 2010. Január 01., 09:58:10 »
Idézet
Ha a doki nem találta volna ki, hogy akarja ezentúl csinálni egy év lemaradással a DC karácsonyi számokat
Bizon, szóval jövőre jön majd az idei és így tovább...  Amúgy nekem a legjobban az Éjszárny és Robin történet tetszett, nem is kettőjük miatt, hanem Boomer és Robin miatt, mert azért egy kis adalék ahhoz (ha valaki nem olvasta volna az Identity Crisist vagy a karakterlapokat a NewGenen), hogy Boomer apja ölte meg Robin apját, illetve Robin apja meg Boomerét...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #241 Dátum: 2009. December 31., 19:26:43 »
Idézet
Kiemelném még azt a sztorit ami rímbe volt szedve. Nos, nem lehetett semmi azt lefordítani úgy, hogy a történet megmaradjon és még rímeljenek is a sorok, szóval ezért külön elismerés.
Maga a rímelés annyira nem volt nehéz, az csak lassítja mindig a fordítást. A gondom az volt, hogy ez versfordítás, és abból is egy rosszabb fajta, dalfordítás, tehát nem csak a rímre és a tartalomra kellett figyelni (amúgy ez csak az utolsó két sornál szívatott meg, de nagyon, a lentebb említett két és fél órából fél ez a két nyavalyás sor volt csak), hanem hogy még énekelni is lehessen magyarul. Még jó, hogy senki sem volt a lakásban, amikor csináltam, itt kornyikáltam minden sort, ahogy haladtam. Komolyan mondom, minden tiszteletem a vers- és dalfordítóké, ennél szívatósabb fordítási meló nem létezik.

Amúgy ha már a füzet, szerintem a legjobb üzenete még mindig a gordonosnak van. Joe Kelly talán utolsó jó története, de ez annyira jó, hogy már majdnem feledteti azt is, amit Supergirllel művelt. Ha a doki nem találta volna ki, hogy akarja ezentúl csinálni egy év lemaradással a DC karácsonyi számokat, azt betetettem volna valami antológiába.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #240 Dátum: 2009. December 31., 19:10:36 »
Tényleg méltó lezárása az évnek ez a DC-s, 2008-as Ünnepi Különszám!  
Nagyon szépen köszönöm Samson-nak, Sepi-nek, Talgaby-nak, Zerit-nek és BuB-nak!          
1. Ötletes story, remek grafikával!  
2. Aquaman bámulatos volt!  
3. Mestermű, nincs rá jobb szó; külön gratulálok a fordítónak!  
4. Sejtettem, hogy Batman (bár nem közvetlen módon) áll a szokatlan rend mögött...  
5. Megható volt Éjszárny és Robin találkozása!  
6. Erőteljes mondanivaló, remek grafikával!
7. Ez a történet tetszett nekem a legjobban, nagyon megható volt és hangulatos...  
8. Mókás és akciódús történet a Tini Titánokkal, nagyon energikusak voltak a fiatalok!
9. Megmentette az estét egy plüssmaci...  
10. Huhh, tele van jó nőkkel a DC Univerzum is; Fekete Kanári, Csillagtűz, Powergirl, Supergirl, Zatanna, most pedig ez a bombázó japán néni...  (A szívem összeszorul!)