Szerző Téma: DC kiadó csapatképregényei  (Megtekintve 62845 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #239 Dátum: 2009. December 31., 16:43:25 »
Ezer köszönet Dr Samson, Talgaby, Sepi, Zerit és BuB a DC különszám 2008-ért!        Nagyon jó ez az ünnepi kiadvány. minden tetszett a történetben. Pl. Borzas Ember, amikor a Liga tagokkal ünnepelték a karácsonyt. Éjszárny, amikor Tim Drake-nek adta az ajándék csomagot. És benne lévő csomagban van egy Robin jelmez és egy levélben, amiben az áll:"Ne hogy összepiszkold. A te 'nagy testvéred'."Ez olyan hangulatot idézet elő, hogy Éjszárny és Robin mintha testvérként tisztelik egymást. Végül is igen, így van. Mint ahogy Bruce Wayne-t "apaként"tisztelik.
Bár a jelenlegi különböző történetek olyannak néznek ki, hogy a Végtelen Válság után játszódik. De szerencsére ezek nem spoileresek.
Boldog Új évet kívánok nektek! És jó pihenést!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #238 Dátum: 2009. December 31., 16:33:31 »
Idézetet írta: dr samson
Idézet
Kiemelném még azt a sztorit ami rímbe volt szedve. Nos, nem lehetett semmi azt leforditani úgy, hogy a történet megmaradjon és még rímeljenek is a sorok, szóval ezért külön elismerés.
Asszem tg valami 2,5 órán keresztül fordította csak azt a sztorit...  



gondoltam, hogy volt vele meló  de jól sikerült.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #237 Dátum: 2009. December 31., 16:28:38 »
A többiek nevében is köszönjük...  

Idézet
csak ebben az évben 500 képregényt hoztatok össze(nem számoltam de szerintem van annyi vagy keményen súrólja az 500-at).
Hát, mondjuk szerintem nem volt meg az 500, de ki tudja, én azt tudom, hogy a múltkor összeszámoltam és valami hetven akárhány képregényt raktam ki idén, ha jól emlékszem talán 77 darabot...

Idézet
Kiemelném még azt a sztorit ami rímbe volt szedve. Nos, nem lehetett semmi azt leforditani úgy, hogy a történet megmaradjon és még rímeljenek is a sorok, szóval ezért külön elismerés.
Asszem tg valami 2,5 órán keresztül fordította csak azt a sztorit...  


Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #236 Dátum: 2009. December 31., 15:21:24 »
tényleg, jó pihenést nektek januárban, van egy csomó olvasnivalóm, úgyhogy megleszek valahogy. a pihenést pedig tényleg megérdemlitek.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #235 Dátum: 2009. December 31., 15:17:27 »
Szóval ez lett az év utolsó képregénye, nekem megfelel. Nem olvastam még el de már látom hogy nem egy rövid képregény majd pár nap múlva sort kerítek az elolvasására és véleményezésére, de addig még van mit olvasnom. És akkor most januárban nem nagyon lesznek képregényeket, hát sajnálom de valóban megérdemlitek ezt a kis pihenőt csak ebben az évben 500 képregényt hoztatok össze(nem számoltam de szerintem van annyi vagy keményen súrólja az 500-at). És akkor itt szeretném megkösszönni az egész évi munkáitokat és gratulálok hogy munkahely iskola meg még jó pár dolog mellett hoztátok össze ezt az 500 képregényt. Remélem jövőre sem lesz hiány képregényekben. Addig is megpróbálom túlélni azt az egy hónapot de egy ideig lesz mit olvasnom.(És még van más oldalon is olvasnivalóm egyszer csak sikerül kiolvasnom a Végtelen Válságot.)
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 31., 15:18:14 írta Amondin »

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #234 Dátum: 2009. December 31., 15:13:31 »
Most értem a végére a DC Ünnepi Különszámnak. Köszönöm szépen mindenkinek, aki részt vett a honositásban, méltó lezárása ez az évnek szerintem. Mindegyik történet nagyon tetszett, de legjobban talán az első kettő a rejtett utalásokkal. Kiemelném még azt a sztorit ami rímbe volt szedve. Nos, nem lehetett semmi azt leforditani úgy, hogy a történet megmaradjon és még rímeljenek is a sorok, szóval ezért külön elismerés. De az egész úgy volt jó ahogy volt. Megyek vissza az oldalra értékelőrendszerezni

Még egyszer köszönöm Sepinek, Sámson dokinak, talgabynak, Zerit apónak és BuBnak a DC Ünnepi Különszámot!

Nem elérhető Shazam!

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 34
  • Karma: +0/-0
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #233 Dátum: 2009. December 31., 14:46:54 »
Elég jó ez a  különszám!
már le is töltöttem  meg is néztem és holnap ha tudom el is olvasom
köszönet érte      


Boldog Újévet!!!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #232 Dátum: 2009. December 31., 13:44:07 »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #231 Dátum: 2009. December 17., 08:26:07 »
Tudom, de őket már nem akartam megemlíteni...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #230 Dátum: 2009. December 16., 19:51:46 »
Ott volt még Matrix és a Danvers-lány is, de összesen vagy fél tucat Supergirl rohangált már a DC-univerzumban. Majdnem olyan rémes fejben tartani őket, mint a Robinokat...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #229 Dátum: 2009. December 16., 19:51:27 »
Nagyon szépen köszönöm a honosító(k)nak a Tini Titánok vol.3. hetedik részét!      
Nem mindennapi kutyasétáltatást (vagy inkább ,,reptetést''?) láthattunk...  
De piszok nagyot röhögtem Játékmester megszivatásánál is!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #228 Dátum: 2009. December 16., 17:11:37 »
Bizony. Én is csodálkoztam azon, hogy Superboy megemlítette Supergirlt.(Pedig nem ugyanarról volt szó, akit a jelenleg induló Supergirl füzetből ismerhetjük.) A NewGenen levő DC Karakterek leírást újból elolvastam Supergirlről és abból kiderült, többféle Supergirl létezik/létezett. Az egyik már láthattuk a Superman/Batman 5. számban, aki fekete jelmezbe van. Aztán ott van még Power Girl. És a jelenlegi Kara. Habár azt bevallom, tényleg fura volt ez egy kissé. És érdekes, hogy az írók mit ki ne találnak.
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 16., 17:14:22 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #227 Dátum: 2009. December 16., 17:04:43 »
Hopsz, egy korrekció: az eredeti Szupercsajnak csak 2 sorozata volt, a 3. már a 90-es évek elején lévő sorozat volt...

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #226 Dátum: 2009. December 16., 17:00:41 »
Igen így már érthető köszönöm a választ.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #225 Dátum: 2009. December 16., 16:56:03 »
Na szóval, egyszer volt, hol nem volt, vala az Action comics egy piszok régi száma, amiben feltűnt Kara Zor-el, azaz a Supergirl. Neki vala anno 3 sorozata is a 70-es, 80-as években. Aztán vala a Végtelen Világok Krízise (Crisis of the Infinity Earths, Chronopolis), ami elpusztítá sok hőst, köztük az eredeti Flast, aki azóta szintén föltámadott vala, illetve Kara Zor-elt is, és újráírá a DC történelmét. Aztán jönnek a 90-es évek vala, amikor szépen lassan elkezdenek mindent visszaírni vala, ez a folyamat az ezredforduló után felgyorsul vala (lásd: Végtelen Válság, NewGen), és 2004-ben a DC úgy gondolá vala, hogy itt az ideje feltámasztani Kara Zor-elt, azaz Supergirlt vala és piszok nagy retconnal visszahozni őt a kontinuitásba vala...  
Remélem így kicsit érthetőbb a dolog...

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #224 Dátum: 2009. December 16., 16:51:01 »
Idézetet írta: dr samson
Már vártam, hogy ezt mikor kérdezi meg valaki...  Ez egy kis DC történeti csemege, ugyanis az eredeti Kara Zor-elnek, aki a Végtelen Világok Krízisében meghalt, volt egy szuper lova... és ennyi, ne akarjatok többet tudni, hála az égnek, most nincs...
Eredeti? Úgy érted hogy a mostani Supergirl nem az eredeti? Vagy valami mást értettél ez alatt?

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #223 Dátum: 2009. December 16., 16:47:06 »
Idézet
Én ebben a részben egyáltalán mit csináltam? wacko.gif
Itt semmit, de korábban sokmindent...  

Idézet
úgy fognak rajta nevetni mint Supergirl lován, de azt mondtátok hogy a Tini Titánok 2003-as és a Supergirl pedig 2005-ben jelent meg és gondolom még nem nem telt le az a két év szóval Supergirl akkor hogy lehetett? Ezt nem egészen értem.
Már vártam, hogy ezt mikor kérdezi meg valaki...  Ez egy kis DC történeti csemege, ugyanis az eredeti Kara Zor-elnek, aki a Végtelen Világok Krízisében meghalt, volt egy szuper lova... és ennyi, ne akarjatok többet tudni, hála az égnek, most nincs...
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 16., 16:47:36 írta dr samson »

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #222 Dátum: 2009. December 16., 16:42:39 »
Idézetet írta: keildavid
Ezer köszönet Dr Samson és BuB a Tini Titánok v3 07. számért!
Én ebben a részben egyáltalán mit csináltam?  
De szívesen  

És én is kösz a Titánokat, igaz olvasni még mindig nincs időm, csak töltögetni, de azért köszi.


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #221 Dátum: 2009. December 16., 16:40:59 »
Köszönöm Dr Samsonnak és BuBnak a Tini Titánok 7. részét.
Jó kis nyugodt történet volt azért tetszett nagyon mert külön bemutatta a Titánok életét amikor éppen nem kell világot menteniük. És egy "Superkutya" hát ilyet aztán tényleg nem minden képregényben látunk.
Lenne egy kérdésem amikor Superboy aggódik hogy nevetség tárgya lesz a kutya miatt akkor megemlíti hogy úgy fognak rajta nevetni mint Supergirl lován, de azt mondtátok hogy a Tini Titánok 2003-as és a Supergirl pedig 2005-ben jelent meg és gondolom még nem nem telt le az a két év szóval Supergirl akkor hogy lehetett? Ezt nem egészen értem.
(A hulkot majd holnap fogom elolvasni kell valami holnapra is)
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 31., 15:21:07 írta Amondin »

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #220 Dátum: 2009. December 16., 16:37:19 »
Idézet
Ravenről azt nem értem, hogy mi történt vele pontosan. Mert eddig úgy tudtam a Tini Titánokkal volt,
Raven korábban meghalt. Hogy hogyan és miként, az most egy hosszú történet, a lényeg az, hogy a Vértestvériség (Brotherblood) támasztotta fel, a többire meg majd májusban visszatérünk...  

Idézet
Kérdéseim: a DC képregények(pl. Supergirl, Tini Titánok, Ifjak Ligája, stb.), amiket te honosítasz Dr Samson átkerülnek a NewGen oldalra. Azt nem értem miért? Van ennek valami oka?
Természetesen, mint mindennek, ennek is van oka(i). Ezen okok egy része személyes jellegű és nem publikus, de maradjunk annyiban, hogy az is közrejátszott benne, hogy az év első felében egyszerűen nem férne be még heti 1 DC képregény is a szerdai frissítésekbe...
Meg eleve a nagy részét BuB-al együtt csinálom és akkor miért ne kerüljön hozzájuk?  
Egyébként ha már megemlítetted, az Ifjak Ligája is fog folytatódni, csak arra már most a nagy év végi hajtásban sajnos nem jutott időm...  De jövőre reményeim szerint rendszeresen fog frissülni az a sorozat is, igaz nem túl gyakran, kb 2-3 havonta egy résszel.  

Idézet
A következő kérdést eredetileg a NewGennek és Nektek szólna, hogy a DC képregények, amik itt a HZs-n és a NewGenen van nem gondoltatok arra, hogy valami linket is létrehozzatok a letöltő galériába(mint ahogy a DC vs Marvel-lel volt)? Ezt azért kérdezem, mert sokan érdeklődhetnek, hogy a következő része hol található. Így akkor az olvasók is tudhatják, hogy hol kell megkeresni azokat a bizonyos DC képregényeket.
Az ötlet alapvetően nem rossz, de mivel változások várhatók a NewGen háza táján, ezért egyelőre biztos nem lesz így megvalósítva...
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 16., 16:37:38 írta dr samson »

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #219 Dátum: 2009. December 16., 14:57:52 »
Ezer köszönet Dr Samson és BuB a Tini Titánok v3 07. számért!        Nagyon jó volt ez a történet. Mert minden oldalon egy-egy szereplő gondolatatit ismerhetjük meg. Mert hát ott vannak a narrátorbuborékok.
Ravenről azt nem értem, hogy mi történt vele pontosan. Mert eddig úgy tudtam a Tini Titánokkal volt, a kezdetek szerint pedig elváltak útjaik.(Ha jól gondolom majd erről is lesz szó a Vértestvérek című történetben).
Csillagfény, mint kertész. Hát ilyent még eddig nem láttam.
És örülök annak is, hogy hamarosan lesz a Tini Titánok Egy évvel később történet is. Akkor tényleg igaz, amit mondtál. Hogy felváltva fog menni a történet.
Kérdéseim: a DC képregények(pl. Supergirl, Tini Titánok, Ifjak Ligája, stb.), amiket te honosítasz Dr Samson átkerülnek a NewGen oldalra. Azt nem értem miért? Van ennek valami oka?
A következő kérdést eredetileg a NewGennek és Nektek szólna, hogy a DC képregények, amik itt a HZs-n és a NewGenen van nem gondoltatok arra, hogy valami linket is létrehozzatok a letöltő galériába(mint ahogy a DC vs Marvel-lel volt)? Ezt azért kérdezem, mert sokan érdeklődhetnek, hogy a következő része hol található. Így akkor az olvasók is tudhatják, hogy hol kell megkeresni azokat a bizonyos DC képregényeket.
Sok sikert kívánok neked Dr Samson a DC képregény honosításhoz(a NewGen oldalon)!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #218 Dátum: 2009. December 16., 13:59:22 »
Mi az, hogy honnan került elő? Hát az Erődből, ahol általában lenni szokott...

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #217 Dátum: 2009. December 16., 10:54:16 »
üdv,honnan került ide krypto  

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #216 Dátum: 2009. December 16., 09:00:34 »
Pont az van, amit tg mond: fogalmam sincs milyen betűtípussal írták be, másrészt már javítottam volna...  

Ja és:

[!--fonto:Impact--][span style=\"font-family: Impact;\"][!--/fonto--][!--sizeo:7--][span style=\"font-size: 36pt; line-height: 100%;\"][!--/sizeo--]Frissültünk![/size][/font]
[a href=\"http://halozsak.tlof.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1533&catid=7&Itemid=1\" target=\"_blank\"]Tini Titánok Gyerekjáték tpb[/a]


Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #215 Dátum: 2009. December 15., 21:26:23 »
Kivitelezhető, csak arányosan nem éri meg. Ha nem AstroCity, akkor ki kell bogarászni, milyen betűtípus, akkor tizedre pontosan belőni a méretét és a sorközt, és után lehet retusálni és átírni. Én egyszer kényszerültem erre egy naaaagyon korai CSI-nál, és soha többet olyat.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #214 Dátum: 2009. December 15., 21:05:20 »
De ilyen esetben a hibákat miért nem lehet javítani? Végül is az eredeti szövegű képregények bubijait is át tudjátok írni valahogy. Vagy ez ilyenkor nem kivitelezhető? (Nem tudom, csak kérdezem.)
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #213 Dátum: 2009. December 15., 20:37:30 »
Köszi a véleményeket mindenkinek, örülök, hogy azért nagy többségben tetszett nektek a cucc!  Sajnos az eredeti psd-k hiánya miatt a hibákkal továbbra sem tudunk mit kezdeni...  

Idézet
Tegnap egy Avengers vol.1. rész, ma pedig egy Superman/Batman képregény; jól kezdődik ez a hét!
És még, hogy fog folytatódni...  

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #212 Dátum: 2009. December 15., 20:02:49 »
Én is köszönöm BuB-nak, Spuri-nak, Boci-nak és Samson-nak a Superman/Batman hatodik részét!        
Nagyon jó volt ez a rész (is), ill. ahogy lezárták ezt a story-t!  
Luthor tényleg nagyon elvakult fickó...  
Érdekes kinézete volt Hiro űrhajójának!  

Tegnap egy Avengers vol.1. rész, ma pedig egy Superman/Batman képregény; jól kezdődik ez a hét!

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #211 Dátum: 2009. December 15., 19:07:51 »
Kösz szépen a lezáró részt! A címszereplők mellett Atom Kapitány is igazi főszerepet kapott, és igazi hős lett. A történet többi része is remek volt, Luthor és Supi öklei végül összecsaptak, de közben kicsit hiányoltam közben Batman-t. Az utolsó kép csakl nekem ismerős egy kicsit? Rozsi. A honosítás is jó volt, csak a 6. oldalon Kapitány azt mondja: megértség, megértsék helyett
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #210 Dátum: 2009. December 15., 15:45:13 »
Idézet
Jaj, majd egy évet? Hej az az 1 giga nagyon szúrja a szemem a gépemen. d.gif
Mire elkezdjük kirakni, jóval több lesz annál. De erről majd később, egyelőre más projectekre koncentrálj...