Szerző Téma: DC kiadó csapatképregényei  (Megtekintve 61765 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Galan

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #299 Dátum: 2012. Augusztus 29., 23:14:46 »
Köszönöm a válaszokat, sikerült belépnem és infót szereznem.Ugy látszik abbamaradt a sorozat, amit nagyon sajnálok:( Csak meg kéne már tanulnom angolul :$

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #298 Dátum: 2012. Augusztus 29., 21:21:26 »
Valamiért sokáig 100 hsz alattiak nem látták, de úgy tudom, azóta mano megoldotta.
A sorozat amúgy mindig is lassan haladt ott, gyakorlatilag az oldal megalakulása óta értek el eddig. Nem igazán tudni, mi van vele, bár ez is permanens állapot.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #297 Dátum: 2012. Augusztus 29., 20:56:59 »
Már miért ne lenne elérhető?  :nemtudom:
http://forum.kepregeny.net/forum/29-chronopolis/
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galan

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 44
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #296 Dátum: 2012. Augusztus 29., 20:47:58 »
Sziasztok!

Elnézést ha rossz helyre irom ezt a kommentet, de tanácstalan vagyok és a segitségeteket szeretném kérni.Elkezdtem a chronopolison olvasni a Végtelen világok krizise c. sorozatot, ami nagyon megtetszett, viszont, ha jól látom nem teljes ott a sorozat, ugyanis csak 9 szám lett csak honositva a maradék 3 pedig...:((A chrono forumára ezügyben nem tudok irni, mert jóideje nem elérhető (miért is?) ezért kérném itt a segitségeteket, hogy a sorozat utolsó 3 része végül nem lett honositva vagy más oldalon találhatóak ezek az epizódok.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

Galan

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #295 Dátum: 2012. Január 15., 17:34:08 »
A karakterek utána többször is felbukkantak sablon Liga-ellenfélként. Volt egy komolyabb szerepük a Trinityben is. Sőt, igazság szerint nem is újak, hisz már a hatvanas években létezett ez az Ellen-Liga nagyrészt ugyanilyen nevű szereplőkkel. Morrison itt csak behozta őket a Krízis utáni kontinuitásba.
Az elnevezés már kissé komplikáltabb. A Krízis utáni Földnek a DC-nél sose volt külön neve (Luthor elnevezése nem az), hívták Prime-nak és Szigmának is. Ez az Antianyag Föld pedig végül ez lett... Antianyag Föld. A cím és a benne szereplő Luthor elnevezései igazából csak utalások a Krízisre.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Mike

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #294 Dátum: 2012. Január 15., 17:15:54 »
Amit legutóbb olvastam (persze nem ilyen gyorsan, pár napja ezt is :$), az a JLA: Föld 2. Hatalmas köszönet érte! :worship: :worship: Rég kötött le ennyire egy képregény! Az ebből készült rajzfilmet már korábban láttam, örülök, hogy nem teljesen ezt másolta. Szerintem jót tett a sztorinak, hogy kevés volt benne az ütöm-vágom (legalábbis szuperhősös képregényhez képest szerintem elég kevés volt). A párhuzamok tetszettek, s volt egy-két érdekes dolog is, az pl különösen foglalkoztat, hogy milyen negatívumokat követelt Ultraman Owlmantől. :) Azóta ezek a karakterek feltűntek valahol? Ja igen, amit furcsállok, hogy Supermanék bolygóját hívják Föld 2-nek, a sztori nagyja a Föld 1-en játszódik, mégis az „eredetié” viseli a címet. Ennek van valami oka, hogy ez a Föld 2?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #293 Dátum: 2011. Március 25., 11:17:21 »
Nem, sajna nincs.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #292 Dátum: 2011. Március 25., 11:16:09 »
talgaby, ha azt mondod, hogy van ilyen képregény, és tervezed a honosítását, helyből lehidalok :D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #291 Dátum: 2011. Március 25., 10:33:20 »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #290 Dátum: 2011. Február 01., 11:48:40 »
Jó-jó, bocsesz ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #289 Dátum: 2011. Január 26., 07:50:07 »
Rossz topic, a NewGen/Képregényeink/DC-ben tedd fel.
Amúgy a Morrison-féle Föld-2 nem hivatalos számozás, hanem tisztelgés a Szindikátus eredeti változatai előtt, akik anno még tényleg egy Föld-2-nek nevezett helyről jöttek. A hivatalos számozás meg emlékeim szerint az angol wikin fenn van a DC multiverse szócikkben.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #288 Dátum: 2011. Január 26., 00:14:32 »
Most olvastam el a Végtelen Válságot az összes előzményével együtt. Lehet hogy az én olvasási képességeimmel van gond de nekem elég sok kérdés maradt a sztori után a fejembe.
Elvileg a Crisis on Infinite Earths után létrejött a multiverzum, meg mellé egy mini univerzum Supermannek és Loisnak(Earth 2) Superboynak(earth prime) meg Luthornak(rá már nem emlékszem honnan származott) na a lényeg hogy ők hozzák utána a bajt, és így veszi kezdetét az Infinite Crisis.
Ahol elvileg több Föld is egybeolvad, a sztori végén viszont nekem nem volt tiszta hogy akkor hány párhuzamos Föld is maradt meg, mert hullottak a történet közben rendesen.
Meg többször is említik hogy a Föld Egy a jelenkori történet szál, a Föld Kettő az aranykori történet míg a Föld Három a Föld Egy tükörképe ahol a jó a rossz stb... Ennek ellenére a hálózsákon is fenn lévő JLA: Föld 2-ben a Föld 2  a tükörképe a Föld 1nek.  Remélem értitek mit akarok kérdezni, lehet kicsit bonyolultra sikerült de értelmesebben nem tudom leírni:D
Lehet hogy már sokan kérdeztek a Végtelen Válság felől, de valaki okosítson már ki engem is  ;D :headscratch:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető omegab93

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #287 Dátum: 2010. December 10., 14:34:59 »
oké, bocsi :D
A világot rák gyötri... A bűnözés rákja! és ezt ki kell VÁGNI! (Robotzsaru 93\3 12.szám)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #286 Dátum: 2010. December 10., 13:33:46 »
Ez elmúlt években a két nagy kiadónál szinte csak az van...  :-\

De hidd el, elég csak egy témában megkérdezni  ;)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető omegab93

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 37
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #285 Dátum: 2010. December 10., 13:25:56 »
van még a végtelen válsághoz hasonló nagyobb ciklus?
A világot rák gyötri... A bűnözés rákja! és ezt ki kell VÁGNI! (Robotzsaru 93\3 12.szám)

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #284 Dátum: 2010. Október 02., 18:53:57 »
Köszi a javítást, jó volt elolvasni ezt az ezidáig "rejtett" oldalt. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #283 Dátum: 2010. Október 02., 18:48:28 »
A főoldalon szerkesztettem a hírt, de szólok a fórumon is:
Snake vagy másfél éve - ha nem régebben - jelezte, hogy a Kingdom Come végén két oldal ugyanaz. Hiszitek vagy sem, de az beletelt fél évbe, mire megtaláltam, mire gondolt. És mivel feledékeny vagyok, így egész idáig el is maradt. A hiba alapvetően abból származik, hogy a teljes kötet minden oldalát háromszor kellett átnevezni (először könnyebbség végett kötetenként mentek, majd egy egységes számozás, végül az átalakítás a mostani galéria formátumába), és így csúsztunk három oldalt a végére. És az se segített, hogy az említett oldalt utólag kellett még javítani a Biblia-részlet miatt. És ez visszahatott a psd-kre is, szóval újabb hosszú idő telt el az eredeti szövegkönyv felkutatása után sikerült megint előkeríteni az eredeti angol kötetet, levadászni és feljavítani az oldalt, és végre megtörtént a javítás.
Kicsit kifogás, kicsit magyarázat, de gondoltam, ennyivel tartozom szerintem, hogy elmondjam mindenkinek, miért tököltem ennyit.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #282 Dátum: 2010. Augusztus 16., 07:49:01 »
A Superman és Batman című képregényből 3 oldalas rövid történet volt a régi HálóZsákon. A címe Superman és Batman - Az első találkozás. Bár nem tudom, hogy ezzel mi történt. Mert ezen a HálóZsákon nem látható, a réginél pedig az egyik hírből olvastam, hogy van egy ilyen 3 oldalas Superman és Batman rövid történet.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #281 Dátum: 2010. Június 08., 19:18:28 »
Köszönet így utólag a Kingdom Come kötetért!
A története nagyon tetszett, elgondolkodtató és érdekes témákat feszeget, jó kis olvasmány. Alex Ross rajzait pedig egyszerűen jó nézegetni.
Az elején és végén lévő írások, képek és egyéb érdekességek is jók voltak.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #280 Dátum: 2010. Április 13., 22:12:33 »
Igen, majd elmondjuk hamarosan.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #279 Dátum: 2010. Április 13., 22:10:39 »
A DC képregények között látom, hogy a Tini Titánok nincsenek a galériába. Pluszba még a Supergirl képregénnyel is. Mi történt? Talán valami változás  lesz az oldalon?
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Lifehunter

  • A lelkedért jöttem XD
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Karma: +22/-14
  • Nem: Férfi
    • napifilm
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #278 Dátum: 2010. Március 04., 19:26:06 »
én is elolvastam ezt is és végre teccett is valami a dc-töl(gondolom ennek most örültök :badteeth:)
Rengeteg ember van konkrétan ezen a bolygón is, aki kemény páncélbevonatot hord és legbelül is rideg.
Az emberek nem cukorkák.
Tudja milyen a legtöbb alak?
Gazember!
Gazember töltelék, gazember bevonattal.
De ők félig sem annyira bosszantóak, mint a rózsaszín szemüveges optimisták, akik napfényt oká

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #277 Dátum: 2010. Február 27., 22:52:31 »
Talgaby mesternek köszönöm a Föld 2-őt!  :worship: :worship: :worship:
Véleményem szerint ez a comics a hónap képregénye!  :bravo:
(Hú, mit fogok kapni a többi honosítótól...)    :badteeth:
A story eszméletlenül jó; az író kihozta a maximumot a történetből!  :bravo:
Nekem egyedül a rajz nem tetszett (ízlések és pofonok), a hátterek tényleg jók voltak, de a többi...  :badteeth:
(Sepi-nek adok igazat!)
Egy biztos, Quitely nem a kedvenc rajzolóm...  :-\
Durva volt így látni a ,,hősöket''; Superman-t megalomániás diktátorként, Flash-t drogosként, Wonder Woman-t pedig egy (gyakorlatilag) prostiként!  :blink:
Három jelenet tetszett nagyon:
1. Amikor Batman meglátogatta a felügyelőt!
2. Amikor Owlman (Watchmen-feeling) összeesett a sír előtt...
3. Ahogy Luthor próbált (kétségbeesve?) győzni...
Az akciók (,,eksön'') is nagyon tetszettek (egy komolyabb CSA vs. JLA bunyónak azért én is örültem volna, de most itt nem az agyatlan csihi-puhi volt a lényeg)!
A story lényege ez volt: a CSA nem pusztíthatta el a Föld-2-őt, a JLA pedig nem menthette meg a Föld-1-et!

Remek képregény, még egyszer köszönöm!  :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #276 Dátum: 2010. Február 25., 18:52:27 »
Konkrét folytatása nincs. Ez egy graphic novel, vagyis egy teljesen önálló kötet. A célja az volt, hogy évtizedek után végre visszahozza a kontinuitásba az ellen-Földet, ami az első Krízis után teljesen elfelejtődött. Morrison amúgy is megszállottja a nagyon régi DC-történeteknek, ha az ember kitartóan olvas tőle DC-s dolgokat, észreveheti, hogy nagy részükben gyakorlatilag negyven-hatvan éves dolgokat épít vissza. (Ilyen Thomas is, akinek a létezéséről szerintem rajta kívül már mindenki megfeledkezett.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #275 Dátum: 2010. Február 25., 17:53:21 »
Köszönöm Talgabynak a Föld 2-t.
Alternatív történet :ugral: vagy legalábbis részben.
Nagyon jól kitalált történet volt, csak kár hogy a Liga nem csapott össze a tükörképeikkel, érdekes lett volna főleg Batman és Owlman miatt. Először én sem tudtam ki is az a Thomas, de a történetből nagyjából összeraktam és úgytűnik tényleg Bruce testvére volt. A vége egy kicsit érdekes lett, mert szerintem nem igazán lett vége, vagy legalábbis lehetne folytatni.
Én itt néztem meg képnézegetőben (gyakorlatilag mindig így olvasom őket) nálam egy kicsit lassan jöttek be a képek, de az annak volt köszönhető hogy az internet kicsit lelassult nálam(ezért tartott ilyen sokáig elolvasni) de jó volt ilyen nagyban, igaz én jobban szretem a megszokott méretett de meg lehetett szokni egy idő után. Annyi kérdésem lenne hogy van-e ennek folytatása mert mint mondtam nekem nem tűnt igazán befejezettnek?

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #274 Dátum: 2010. Február 25., 16:20:20 »
Én is elolvastam a JLA: Föld 2 című képregényt, eddig még én sem olvastam a képregénytáron. A sztori elég jó volt, bírom azokat a történeteket, amikor más univerzumok kerülnek elő. Ez esetben viszont ez még érdekesebb volt, hogy ugye minden fordított, ezt az elején is érzékeltette Morrison a lezuhant repülővel. Valamint a fordított hősöket is jól eltalálta, mindegyik különleges karakter. A Gothames-szál az, ami szerintem az egyik legjobb volt, hogy Gordon itt rosszfiú, Wayne pedig a rendőr. Frank Quitely rajzai pedig tényleg nagyon szépek. Részletgazdagok, amik főleg a duplaoldalakon mutatkoztak meg, de az egyoldalasokon is sok jó volt. A sztori vége is tetszett, jobban nem is lehetett volna befejezni.
Köszi a honosítást Talgaby!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #273 Dátum: 2010. Február 24., 21:06:39 »
Thomas Wayne, Bruce Wayne testvére.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Rebellis

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • Karma: +3/-4
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #272 Dátum: 2010. Február 24., 18:11:31 »
Ez a Föld 2 nagyon kellemes meglepetés volt. Nem vok oda a Dc szuperhőseiért, de Morrison mindenből ki tudja hozni a maximumot. Kár hogy ilyen ritkán találkozni a nevéve a honosítások között...
 A történet baromi jó volt, szeretem az alternatív világokat. A negatív világ Loisán kicsit leakadtam párszor :brow:, viszont a hiányos ismereteim miatt nem tudom h az Owlman a polgári életben ki volt? Ki ez a Thomas?
 Hálás köszönet még egyszer ezért a gyöngyszemért!

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #271 Dátum: 2010. Február 24., 11:21:47 »
üdv.és kössz. éppen kérdeztem a newgen,-en hogy az ellen földön miiért nincs jó fiú.mondták nnézzek átide a válasszért,úgy hogy kössz :) ;) logikailag én is gondolta hogy az újföld gazfickói az ellen-földön jó fiúk.de én az újföldi rosszfiuk kőzzűl, a jokert, madárijessztöt, vagy rébusszt, gondoltam az ottani jófiúknak.mert a logika szerint a d.c. fö világának legelvetemültebbjeinek,az ellen-földön a legnagyobb hössöknek kell hogy legyenek. :badteeth: :lol: de azért az ottani luthor is megteszi kősssz :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #270 Dátum: 2010. Február 23., 20:25:24 »
Nem, nem volt véletlen. :) Morrisonnak szokása ilyen apróságokat rakni a képregényeibe, amik az ilyen nyíltaktól az alig észrevehető és kevesek által érthetőig terjednek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden