Szerző Téma: DC kiadó csapatképregényei  (Megtekintve 63172 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #209 Dátum: 2009. December 15., 14:20:26 »
Hű de nagyon jó volt ez a Superman/Batman 6. szám vagyis a Világ legjobbjai 6.befejező rész! Egyszer kérdezni akartam róla, hogy várható-e. De ahogy látom ezt a kérédst már nem kellett feltennem, mert itt van a válasz.
Na, akkor leírok néhány véleményt a kiadványról, mivel most jó hangulatom van. Érdekes, hogy ebben a részben is felbukkant Hiro Okamura. Ez a 13 éves kölyök még felbukkant a továbbiakban is. A 7-es és a 26-os számokban is.
A történet levő narrátor bubik nagyon jók. Amelyekben Superman és Batman gondolatai vannak leírva. A következő 7. számban valamint a 26. és a 27. számokban nem voltak ott ilyen narrátor bubik. Persze mert ott nem Superman és Batman voltak főszerepben.
Lex Luthor hát ő aztán egy makacs alkat. Mert mindig utálta Supermant és Batmant is. A zöld-lila színű high-tech páncéljáról is kiderült, hogy honnan van neki. Én pedig annak örülök, hogy Superman és Batman győztek. Lex Luthor én nem sajnálom. Megérdemelte a megaláztatás és a pofonokat is, amiket kapott.
Az aszteroidról pedig szerencsére nem felejtették el az író. Mert most az is lezárult és kiderült, hogy valóban úgy történt, ahogy azt a Superman és Batman:Supergirl című kötetben lévő összefoglalóba van leírva. Azt is elolvastam. És tényleg így volt.
Ezer köszönet Boci(jelenleg a NewGen tagja tudtommal), Spuri(ő is egyszer-kétszer felbukkant itt a fórumon), BuB(ő is a NewGen tagja és nagyon jó ez a borító) és Dr Samson(hogy kiraktad a HZs-ra) a Superman/Batman 6.részért!      
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 15., 14:34:37 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető BuB

  • HálóZsák segítő
  • Spawn
  • *
  • Hozzászólások: 686
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #208 Dátum: 2009. December 15., 12:11:53 »
Jaj, majd egy évet? Hej az az 1 giga nagyon szúrja a szemem a gépemen.


So say we all! - Lords of Kobol!

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #207 Dátum: 2009. December 15., 09:11:07 »
[!--fonto:Impact--][span style=\"font-family: Impact;\"][!--/fonto--][!--sizeo:7--][span style=\"font-size: 36pt; line-height: 100%;\"][!--/sizeo--]Frissültünk![/size][/font]
[a href=\"http://halozsak.tlof.hu/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1\" target=\"_blank\"]Superman/Batman 06[/a]


Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #206 Dátum: 2009. December 11., 20:15:58 »
Úgy legyen! De addig is tessék menni a fórum főoldalának az aljára és szavazni!

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #205 Dátum: 2009. December 11., 20:14:28 »
Akkor tényleg ezért nem értettem mindegy majd ha kicsit több lesz a DC ismeretem akkor majd újra elolvasom őket hátha akkor már megértem azokat amiket jelenleg még nem értek.  


Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #204 Dátum: 2009. December 11., 20:06:53 »
Igen, az egyik nagy hibája a sorozatnak, hogy nagyon sok poénhoz tetemes háttérismeretre van szükség... pl én is csak jó fél évvel később jöttem rá a Psimon=Brainiac poén eredetére, minthogy először olvastam őket...  És már előre félek, hogy a nagyközönségnek fogalma nem lesz a "Csata a tehénért" történetekről...

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #203 Dátum: 2009. December 11., 18:55:51 »
Elolvastam a Mini Titánok első három számát, és végülis jó kis történetek voltak csak sok helyen nem értettem hogy mi a poénja(valószínűleg a kevés DC háttérismeret miatt.), de voltak tényleg jó vicces részek is. Köszönöm Dr Samson Sepi Gorgiasz és Beigli69.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #202 Dátum: 2009. December 11., 15:32:19 »
Na tessék, kimegy a Tesco-ba és mire visszajövök, mindenre válaszolnak helyettem...

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #201 Dátum: 2009. December 11., 15:14:34 »
Köszönöm Keildavid. Akkor ez egy Marvel minihez hasonló képregény, megyek és belekezdek akkor.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #200 Dátum: 2009. December 11., 15:02:40 »
Idézetet írta: Amondin
Ami a képregényeket illeti ezekről a Mini Titánokról nem is tudtam hogy létezik és hiába kerestem a DC résznél nem találtam hol találom meg és úgy nagyjából miről szól ez a sorozat? Lehet hogy belekezdek egy kis Dc olvasásba.
A Mini Titánok a gyerekrészleg letöltő menüpontba megtalálod.A sorozatról pedig annyit, hogy ezek a Tini Titánok gyerekes változata a fiatal gyerekek számára. Remélem nem baj Dr Samson, hogy én válaszoltam a kérdésre.
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 11., 15:05:05 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #199 Dátum: 2009. December 11., 14:49:25 »
Idézetet írta: Ben Reilly
Az Eisner Díj, teljes nevén The Will Eisner Comic Industry Award a képregényipar szerinte legnagyobb kitüntetése a szakmában dolgozók részére.
http://www.hahnlibrary.net/comics/awards/eisner
erdemes hozzatenni, hogy csak eszak-amerikai teruleten, de halistennek nem csak ott keszulnek kepregenyek
gyengéd barbár

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #198 Dátum: 2009. December 11., 14:37:38 »
Köszönöm a válaszokat és a linket is elleszek egy darabig vele míg átnézem őket.
Hall of Flame ez azonnal megfogott úgyrtűnik a képregény íróknak is van egy Hall of Flameje mint az NFL-ben és ha már itt tartok Farek mi történt a Steelerssel nem akarok hinni a szememnek 5 vereség zsinórban? Mondjuk a Patriots sem áll valami jól de ez már több mint meglepő(ha folytatni akarjuk akkor szerintem menjünk át megint a Csevej Csenölbe csak azért írtam ide mert jelenleg most ide volt aktuális.)
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 11., 14:38:05 írta Amondin »

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #197 Dátum: 2009. December 11., 14:28:10 »
Az Eisner Díj, teljes nevén The Will Eisner Comic Industry Award a képregényipar szerinte legnagyobb kitüntetése a szakmában dolgozók részére.
http://www.hahnlibrary.net/comics/awards/eisner

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #196 Dátum: 2009. December 11., 14:24:10 »
Idézetet írta: Amondin
Lehet hogy most ostobának fogok látszani de mi az az Eisner? Ezt most hallom először.
Röviden? A képregényes Oscar-díj, csak kevesebb lobbival, és több érdemmel.
És na aggódj, mi sem úgy születtünk, hogy ezt tudtuk, kérdezni mindig lehet.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #195 Dátum: 2009. December 11., 14:08:15 »
Idézetet írta: dr samson
Szívesen.  Bár őszintén szólva eléggé el vagyok keseredve mind emiatt, mind a Supergirl miatt, mert szánalmasan kevés hsz érkezik. Mondjuk ez nem újdonság, általában is csak az a 4-5 ember írogat rendszeresen, de egyre elkeserítőbb, hogy folyamatosan látom, hogy viszonylag sok vendég van a fórumon, akik nézegetik is a topikokat, de új hsz-t alig-alig érkezik egy-egy képregényhez, hiába szeretnék én beszélgetni a sztorikról, arról, hogy miért jó, vagy miért nem jó az adott szám, stb...
Hát igen én is sokszor látok olyanokat akik bejelentkezve nézegetnek valamit de nem írnak. Én általában csak akkor jelentkezek be ha tényleg írok is valamit nézegetni vendégként szoktam. Ami a képregényeket illeti ezekről a Mini Titánokról nem is tudtam hogy létezik és hiába kerestem a DC résznél nem találtam hol találom meg és úgy nagyjából miről szól ez a sorozat? Lehet hogy belekezdek egy kis Dc olvasásba.

Idézetet írta: Ben Reilly
mert az Eisner-t érdemelne.

 


Idézetet írta: dr samson
A sorozat kapott Eisnert...
Lehet hogy most ostobának fogok látszani de mi az az Eisner? Ezt most hallom először.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #194 Dátum: 2009. December 10., 22:42:51 »
gyengéd barbár

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #193 Dátum: 2009. December 10., 22:34:29 »
Bár Miller díjainak felét én se értem, de azért ez így nem igaz. Az viszont igen, hogy talán a legmarketingközpontúbb díj lett belőle. Csak én más olyan képregényes díjat, aminek van valami híre is és nem 3 ember összesített szavazatából áll össze, nem tudok. A Harvey is inkább kicsit olyan, hogy ami híres, mi is azt szeretjük.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #192 Dátum: 2009. December 10., 22:30:08 »
nem rosszmajusagbol, mar egyszer irtam ezt valahol, de eisner-dijat az nem kap, aki nem akar
gyengéd barbár

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #191 Dátum: 2009. December 10., 22:11:03 »
Nem mellesleg a Tiny Titans esetében jövőre ott is fog virítani a borítókon az Eisner-díj győztes felirat, hogy mindenkinek egyértelmű legyen majd. Nincs az az isten, hogy azt onnan leretusáljuk...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #190 Dátum: 2009. December 10., 22:01:02 »
300 (ezt már levettük), Marvels és Kingdom Come. És még biztos jön a Mouse Guard. (Meg ha tényleg senkinél se kerül elő az a '97-es dagobert bácsi-különszám, ami a Life and Times of Scrooge McDuck c. Don Rosa-12 részest tartalmazza, lehet, megunom és újrafordítom, mert sikerült megtalálni digitálisan. És akkor meglenne a hatodik. )
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #189 Dátum: 2009. December 10., 21:55:57 »
Idézetet írta: talgaby
És egyben a negyedik Eisner-díjas képregény a Zsákon.
Melyik a másik három?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #188 Dátum: 2009. December 10., 21:49:37 »
Idézetet írta: dr samson
A sorozat kapott Eisnert...

Szerk: gaby megelőzöt...


Na ezt nem tudtam.  

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #187 Dátum: 2009. December 10., 21:41:24 »
És egyben a negyedik Eisner-díjas képregény a Zsákon. És tuti esz még egy ötödik is jövőre. Hiába, na, az olvasóknak csak minőségit. Mint a Doom-képregény.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #186 Dátum: 2009. December 10., 21:38:13 »
A sorozat kapott Eisnert...

Szerk: gaby megelőzöt...
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 10., 21:38:37 írta dr samson »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #185 Dátum: 2009. December 10., 21:37:29 »
Idézet
az Eisner-t érdemelne.
Kapott is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #184 Dátum: 2009. December 10., 21:17:10 »
Hát én nem voltam rest, és az első számtól a tizedikig végigolvastam ültő helyemben az összes Mini Titánok részt, és kiválóan szórakoztam rajta. Egész pontosan nyerítve röhögtem. Még a 10. részen is amit a csajos vonulat miatt kicsit gyengébbnek éreztem, de szerencsére kárpótolt Krok hülye feje, mert az Eisner-t érdemelne.
 Hát ez hatalmas.  
Nagyon köszönöm a sorozat eddigi részeinek honosítását, nálam abszolút kedvenc az ilyen jellegű kiadványok között.  

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #183 Dátum: 2009. December 10., 21:08:04 »
Szívesen.  Bár őszintén szólva eléggé el vagyok keseredve mind emiatt, mind a Supergirl miatt, mert szánalmasan kevés hsz érkezik. Mondjuk ez nem újdonság, általában is csak az a 4-5 ember írogat rendszeresen, de egyre elkeserítőbb, hogy folyamatosan látom, hogy viszonylag sok vendég van a fórumon, akik nézegetik is a topikokat, de új hsz-t alig-alig érkezik egy-egy képregényhez, hiába szeretnék én beszélgetni a sztorikról, arról, hogy miért jó, vagy miért nem jó az adott szám, stb...

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #182 Dátum: 2009. December 10., 20:43:04 »
Samson-nak és Gorgiasz-nak köszönöm a Mini Titánok tizedik részét!    
Én még mindig Batgirl ,,közlekedési járművén'' mosolygok...  



Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #181 Dátum: 2009. December 09., 14:13:30 »
Hehe nagyon jó volt ez a Mini Titánok 10. szám! A cím is nagyon érdekes volt. "A világ legcukibbjai". Mert ebben a részben Supergirl és Batgirl szerepeltek. A többi Titánok viszont nem. És ha már az előbbi címet említettem "A világ legcukibbjai". Ez pontosan más címe lett, amit mi ismerünk a Superman/Batman képregény 1-5. részből. Mert ott "A világ legjobbjai" a címe. Ez a Mr. Bizarro pedig ellentétes Superman képmása. Mert ő aztán komoly zűrzavart okozott.
Ezer köszönet Dr Samson és Gorgiasz a Mini Titánok 10. részért!      
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó csapatképregényei
« Válasz #180 Dátum: 2009. December 09., 08:52:06 »
[!--fonto:Impact--][span style=\"font-family: Impact;\"][!--/fonto--][!--sizeo:7--][span style=\"font-size: 36pt; line-height: 100%;\"][!--/sizeo--]Frissültünk![/size][/font]
[a href=\"http://halozsak.tlof.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=2231%3Amini-titanok-10&catid=23%3Avegyes&Itemid=1\" target=\"_blank\"]Mini Titánok 10[/a]