Szavazás

Miről szóljon a következő leírás a Marvel Enciklopédiában?

Vadföld és világa (Vadföld és népeinek bemutatása)
7 (24.1%)
Angyalok és démonok (a Marvel világának démoni és földöntúli figurái, fajai, vámpírok, sötét varázslók stb.)
14 (48.3%)
A Bosszú Angyalai (Avengers kívül-belül minden szinten)
8 (27.6%)

Összes szavazó: 29

Szerző Téma: A rovatokról  (Megtekintve 102466 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #486 Dátum: 2010. December 10., 22:20:45 »
Hálás köszönet a javításokért.  :worship: Meg szabad kérdezni mi (ki) lesz a következő bejegyzés?

A szavazás állása alapján Asgard és az Istenek.

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #485 Dátum: 2010. December 10., 18:27:44 »
Igazából az Utánozó Majom megfordult már a fejemben, de elvetettem, vajh miért.  ;D

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #484 Dátum: 2010. December 10., 18:09:40 »
Igen, az jó lenne.  :lol:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:A rovatokról
« Válasz #483 Dátum: 2010. December 10., 18:07:14 »
Akkor lehetne CTRL+C - CTRL+V  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #482 Dátum: 2010. December 10., 18:06:23 »
Hálás köszönet a javításokért.  :worship: Meg szabad kérdezni mi (ki) lesz a következő bejegyzés?

A Másoló nektek nem hangzik egy kicsit furán?
Bár végül is nem rossz. Esetleg lehetne még Másolat, Utánzó, Utánzat.
Másoló azért jobb szerintem, mert a személyt is jelöli, aki másol, a másolat meg inkább már csak a produktum. Utánzó-Utánzattal is ugyanez a helyzet. Mindenesetre az utánzásos nevekről nekem sokkal inkább a debil kisgyerekek idegesítő játéka jut eszembe...

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #481 Dátum: 2010. December 10., 16:43:05 »
A javítások nagy részét elvégeztem. És szeretném megköszönni Holloo értékes hozzászólásait. Továbbá ugyancsak köszönettel tartozom Genzo barátomnak, aki a leírásban szereplő első kép renderelését elvégezte nekem. Köszönöm az Akadémiának és a rendezőnek... ja ez majd februárban lesz aktuális.

Egy kérdésem lenne: az új Uncanny X-Force-ban Deadpool is a csapat tagja. Ő hogy került oda? :)

Ott még nem tartok a sztorival de érdekes az biztos. Deadpoolt sokan akarták már beszervezni. Nemrégiben a volt Amerika Kapitány, Steve Rogers is meghívta őt az új csapatába. De Deadpool nemet mondott. Pedig Steve keményen győzködte.

Igazán nincs mit. Akkor ezek szerint bővülni fog ez a leírás?
Igen, az új Deadpool ongoing arra épít, hogy Deadpool hősök mellé szegődik, és próbál ő is hőssé válni. Volt már Pókival is, illetve ahogy mondtad, Kapival is.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #480 Dátum: 2010. December 10., 12:36:43 »
Bár írtam már, és nem kötözködésből, de azért szeretném megkérdezni, hogy Kalibánt és Hapziba-t miért hagytad ki a második csapatfelállásból?

- Illetve azt sem értem mi alapján osztottad be így a csapatfelállásokat (kettőnél több volt), de végeredményben mindegy ez már csak szőrszálhasogatás lenne...

Pár dolog áldozatául esett a szent inkvizíciónak. Spoiler gyanús dolgokat ki kellett hagynom. Nekem mint dokumentáció készítőnek ez a legnehezebb. Hiába írnék én valamiről, ha figyelnem kell arra, hogy ezzel folyamatban lévő honosítások és honosítók érdekeit ne sértsem. Emiatt nem írtam bővebben a Küklopsz által újra összehívott csapatról sem.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #479 Dátum: 2010. December 10., 12:33:14 »
Bár írtam már, és nem kötözködésből, de azért szeretném megkérdezni, hogy Kalibánt és Hapziba-t miért hagytad ki a második csapatfelállásból?
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #478 Dátum: 2010. December 10., 11:58:54 »
A javítások nagy részét elvégeztem. És szeretném megköszönni Holloo értékes hozzászólásait. Továbbá ugyancsak köszönettel tartozom Genzo barátomnak, aki a leírásban szereplő első kép renderelését elvégezte nekem. Köszönöm az Akadémiának és a rendezőnek... ja ez majd februárban lesz aktuális.

Egy kérdésem lenne: az új Uncanny X-Force-ban Deadpool is a csapat tagja. Ő hogy került oda? :)

Ott még nem tartok a sztorival de érdekes az biztos. Deadpoolt sokan akarták már beszervezni. Nemrégiben a volt Amerika Kapitány, Steve Rogers is meghívta őt az új csapatába. De Deadpool nemet mondott. Pedig Steve keményen győzködte.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:A rovatokról
« Válasz #477 Dátum: 2010. December 09., 23:48:10 »
Ezt viszont tényleg jó lenne máshol is jelezni. Évekkel ezelőtt Copycatként maradva szerepelt honosításban.

Én is valahol olvastam, talán pont a táron. De lehet, hogy egy régebbi képregényben. Én mindenesetre a Másolót fogom használni, de ha tudtok jobbat mondjátok. Ha megfelel akkor legyen ez a hivatalos.
A Másoló nektek nem hangzik egy kicsit furán?
Bár végül is nem rossz. Esetleg lehetne még Másolat, Utánzó, Utánzat.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #476 Dátum: 2010. December 09., 23:32:53 »
Főképp azt a grizlis dolgot, ami elsőre nekem sem szúrt szemet.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #475 Dátum: 2010. December 09., 23:28:29 »
Válaszolgatás előtt, helyesírási hibák:

- első bekezdés Stryfe hiányzik a t
- Csillagtörőnél harcos elírva

Első olvasásnál találtam többet is, de most már csak ezek mutatkoztak meg, biztosan késő van már...

Ezt viszont tényleg jó lenne máshol is jelezni. Évekkel ezelőtt Copycatként maradva szerepelt honosításban.

Én is valahol olvastam, talán pont a táron. De lehet, hogy egy régebbi képregényben. Én mindenesetre a Másolót fogom használni, de ha tudtok jobbat mondjátok. Ha megfelel akkor legyen ez a hivatalos.

Idézet
Graymalkin = Graylak. Ez az X-kúria címe. Vagy időközben karakter is lett? Akkor is fura, mert családnevet és utcanevet (hacsak nem sorszám) egyáltalán nem szabadna fordítani.

Karakter is, Családi név is, és utcanév is. De itt sokszor Greymalkinnak is írják, ez egyértelmű utalás a Grey névre (és ez a fajta elírás nem olyan szokatlan a sorozatban, Externals - Xternals, Krule -Crule stb). És ez a valószínűbb, mert Kábel a bázisán mindent (robotok, járművek stb) volt X tagokról nevez el.

Idézet
Exodus magyar neve Száműzött
Idézet
Biztos? Én az AoA-ban Exodusra emlékszem, és hiba is lenne magyarosabbra átírni. Ez a bibliai kifejezés valós a magyar nyelvben.
http://www.freeweb.hu/nitro1/gallery/kepregeny/X-Men%28vol2%29/X-Men%28vol2%29043/X-Men_43_02-03_m.jpg
Nitro utólagos engedélyével
Idézet
Örökkévalók itt lehagytad az eredeti nevet, így csak tippelni tudok. Ha   az Externals-okra gondoltál, ők a Kívülállók, az Örökkévalók Olimpia lakói.
Idézet
Ezt viszont illett volna észrevennem.
Örökkévalók: Nem az Externals volt a leírásban hanem az Eternals.

Közben én is gyorsan utánanéztem. A kettőt egybemostad (ill. helyesebben a leírás, amiből csináltad), először jönnek a Kívülállók (Hadigép környékén) aztán később valóban az Örökkévalók jönnek. De nem ugyanaz a két csapat.

Idézet
Ez sajna nem olyan könnyű, viszont azt elsimerem, eszembe juthatott volna, hogy megkérdezzem nitrót és téged, mielőtt rábólintok a kirakására. A magyar nevek közt eligazodni amúgy nem könnyű, pláne nem A kategóriás karakterek esetén, sokuknak van két-három fordítása. Kéne már valami normális gyűjtemény, de az adattár se megbízható benne (vagy szimplán hiányos), a régi adattárnál meg sok név csak tippelt tükörfordítás volt, amíg nem érkezik valami más megoldás. Bár így is vannak ott használható ötletek.

Ezért is lenne jó egy egységeset létrehozni szép lassan, mint mondtam jó ötletnek tartom ezt a "rovatosdit". A honosítói munkát is nagyon megkönnyítené, ha lenne egy konkrét névlista az eddig honosított karakterekről. És nem tükörfordítás, meg hasra ütés szinten, hanem tényleg a honosításokban előforduló "aktív" nevekkel.

A nevekkel kapcsolatban felhozott (amúgy teljesen jogos) problémádra azt hiszem már válaszoltam.

Ezért is szeretnélek megkérni rá, hogy az általam jelzett hibákat javítsd a leírásban, hogy valahol elkezdjük az egységesítést. ;)




Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #474 Dátum: 2010. December 09., 22:41:31 »
ez a leírás csak annyira jött be, mint egy jó alapos tökön rúgás. 

Abban profi vagyok.  :)

:
Ben, mi alapján választod ki, hogy melyik csapatot mutatod be.

Eszem ágában sem lett volna írni róluk ha nem kérik.

De ha már megtörtént, akkor legalább nézz utána, hogy kit (mit) hogy hívnak.

Ha lenne egy egységes, mindenki által elfogadott és tiszteletben tartott névlista akkor használnám. Az Adattárat meg hiába veszem figyelembe amikor mások nem.

És itt jegyezném meg, hogy az jó ötlet, hogy az eredeti neveket zárójelezed, mert néhol elfelejtetted és bezony ember legyen a talpán, aki kiigazodik rajta az eredeti név nélkül

Nem felejtem el odaírni a magyar nevet, hanem sokszor nem is tudom. Lásd az okot egy pár sorral fentebb.

- Illetve azt sem értem mi alapján osztottad be így a csapatfelállásokat (kettőnél több volt), de végeredményben mindegy ez már csak szőrszálhasogatás lenne...

Pár dolog áldozatául esett a szent inkvizíciónak. Spoiler gyanús dolgokat ki kellett hagynom. Nekem mint dokumentáció készítőnek ez a legnehezebb. Hiába írnék én valamiről, ha figyelnem kell arra, hogy ezzel folyamatban lévő honosítások és honosítók érdekeit ne sértsem. Emiatt nem írtam bővebben a Küklopsz által újra összehívott csapatról sem.

A nevekkel kapcsolatban felhozott (amúgy teljesen jogos) problémádra azt hiszem már válaszoltam.

Örökkévalók: Nem az Externals volt a leírásban hanem az Eternals.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #473 Dátum: 2010. December 09., 22:28:32 »
Nem szabadna lennie benne, Én is átfutottam az egészen.
Idézet
Copycat egyelőre Másoló néven elérhető
Ezt viszont tényleg jó lenne máshol is jelezni. Évekkel ezelőtt Copycatként maradva szerepelt honosításban.
Idézet
Graymalkin = Graylak
Ez az X-kúria címe. Vagy időközben karakter is lett? Akkor is fura, mert családnevet és utcanevet (hacsak nem sorszám) egyáltalán nem szabadna fordítani.
Idézet
Exodus magyar neve Száműzött
Biztos? Én az AoA-ban Exodusra emlékszem, és hiba is lenne magyarosabbra átírni. Ez a bibliai kifejezés valós a magyar nyelvben.
Idézet
Örökkévalók itt lehagytad az eredeti nevet, így csak tippelni tudok. Ha   az Externals-okra gondoltál, ők a Kívülállók, az Örökkévalók Olimpia   lakói.
Ezt viszont illett volna észrevennem.
Idézet
Ben, mi alapján választod ki, hogy melyik csapatot mutatod be.
Körbekérdezett, mi kellene, erre jöttek tippek.
Idézet
biztos vagyok benne, hogy talgaby sem örült volna, ha az Xtrém csapatot mutatod be hasonlóképp...
Ott egyáltalán nem, a Kahn-sztorit letudtuk, utána nincs igazából semmi nagy meglepetés, a sorozat utolsó háromötöde teljes egészében színtiszta társadalomrajz a Marvel világában. Maximum egy spoiler van az egészben, a főellenség jobbkezének valódi kiléte. Ami jobban zavarna, az inkább az X-Men v2.
Idézet
De ha már megtörtént, akkor legalább nézz utána, hogy kit (mit) hogy hívnak.
Ez sajna nem olyan könnyű, viszont azt elsimerem, eszembe juthatott volna, hogy megkérdezzem nitrót és téged, mielőtt rábólintok a kirakására. A magyar nevek közt eligazodni amúgy nem könnyű, pláne nem A kategóriás karakterek esetén, sokuknak van két-három fordítása. Kéne már valami normális gyűjtemény, de az adattár se megbízható benne (vagy szimplán hiányos), a régi adattárnál meg sok név csak tippelt tükörfordítás volt, amíg nem érkezik valami más megoldás. Bár így is vannak ott használható ötletek.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:A rovatokról
« Válasz #472 Dátum: 2010. December 09., 22:08:17 »
-A helyesírási hibákat iinkább kihagyom, csak a tartalmiakra koncentrálok...
Pedig ellenőriztem. Ha nem nagy fáradság, beírod, mit találtál?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #471 Dátum: 2010. December 09., 22:04:53 »
Kedves Ben barátom, bár mondhatnám, hogy köszönöm... de ez a leírás csak annyira jött be, mint egy jó alapos tökön rúgás.  :worship:

Néhány kérdésem lenne elöljáróban:
Ben, mi alapján választod ki, hogy melyik csapatot mutatod be. Annyi X csapat van (akikkel nem foglalkoznak épp honosítók), miért pont az X-erő? Már csak azért is, mert így lényegében 100 rész történéseit sikerült ellőnöd, ennek annyira nem örülök, de hát ez van (biztos vagyok benne, hogy talgaby sem örült volna, ha az Xtrém csapatot mutatod be hasonlóképp... :nezze:).

De ha már megtörtént, akkor legalább nézz utána, hogy kit (mit) hogy hívnak. A Marvel adattár nagyon jó ötlet egyébként (én magam eddig nem is vettem észre) de akkor már tényleg egységesek legyenek a nevek és kifejezések. (És itt jegyezném meg, hogy az jó ötlet, hogy az eredeti neveket zárójelezed, mert néhol elfelejtetted és bezony ember legyen a talpán, aki kiigazodik rajta az eredeti név nélkül).

És akkor jöjjenek a hibák:

-A helyesírási hibákat inkább kihagyom, csak a tartalmiakra koncentrálok...
- Illetve azt sem értem mi alapján osztottad be így a csapatfelállásokat (kettőnél több volt), de végeredményben mindegy ez már csak szőrszálhasogatás lenne...
-Próbálok a szöveg szerint haladni így talán könnyebb...


- Mutáns Liberációs Front (MLF)
- Csúcsfegyver (Weapon PRIME)
- "a korábbi Pókember-ellenség Grizzly"  ejnye -ejnye ez nagy hiba, nincs közük egymáshoz két külön karakter. Ez egy másik Grizzli.
-"földrengéseket generáló Rictor" az Lavina. Rictornak vibrációs ereje van.
- Shatterstar magyar hangja Csillagtörő. :) Buta név, de ez a neve.
- Hadiösvény egészen pontosan Viharmadár öccse...
- Copycat egyelőre Másoló néven elérhető (én magam még nem értem el odáig, hogy megnevezzék), de ha valaki tud mondani jobb nevet ki vele...
- Graymalkin = Graylak
- Örökkévalók itt lehagytad az eredeti nevet, így csak tippelni tudok. Ha az Externals-okra gondoltál, ők a Kívülállók, az Örökkévalók Olimpia lakói. ;)
- Exodus magyar neve Száműzött


« Utoljára szerkesztve: 2010. December 09., 22:30:41 írta holloo »

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #470 Dátum: 2010. December 09., 21:02:37 »
Köszi Ben az X-Erő leírást! :worship: :worship:
Nekem tetszett, néhány érdekes infók is vannak az X-Erő tagokról. Pl. Csillagtörő, aki számomra eddig ismeretlen volt, de a leírásból kiderült, hogy ki ő.
Azt is olvastam, hogy egy új X-Erő csapat is létrejött. Még a Messiah Komplex idején.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #469 Dátum: 2010. December 09., 20:00:48 »
Én is elolvastam az x-erő leírást, köszönet érte. Jó lett. Kiegészíteném annyival, hogy a második csapatfelállásból kihagytad Kalibánt és Hepzibaht.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #468 Dátum: 2010. December 09., 18:23:41 »
Köszönet az X-Force leírásért, Ben pajtás :worship: Érdekes dolgokat tudtam meg, főleg, hogy eddig nem sokat tudtam az egészről. Főleg az új csapat tagjai érdekeltek, jó, hogy belefoglaltad őket is a leírásba. Egy kérdésem lenne: az új Uncanny X-Force-ban Deadpool is a csapat tagja. Ő hogy került oda? :)

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:A rovatokról
« Válasz #467 Dátum: 2010. December 04., 10:39:54 »
ÜDV, kösszönöm a Marvel Fajok leirásait :) ;) :worship: :worship: :worship:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #466 Dátum: 2010. December 03., 22:43:36 »
Én kérek elnézést!  ;D
Elbambultam...  :badteeth:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #465 Dátum: 2010. December 03., 22:41:10 »
A Vélemények Sepi vs Ben Reilly galéria topicba van a hozzászólásod, Asys. Szerintem arra gondoltál.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #464 Dátum: 2010. December 03., 22:36:13 »
Azt hiszem, hogy a szavazásoknál volt; de nem vagyok benne biztos...  :badteeth:
Ben enciklopédiáját méltattam, dicsértem; elég hosszan!
Volt benne néhány kérdés...
Meg mintha a szavazás is eltűnt volna (,,Miről olvasnánk szívesen dokumentációt?'')...  :nezze:

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:A rovatokról
« Válasz #463 Dátum: 2010. December 03., 22:32:11 »
A főoldalról vagy a fórumból? A fórum moderációs naplója szerint itt nem történt törlés már jó ideje. Milyen kommenteket nem találsz?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #462 Dátum: 2010. December 03., 21:48:56 »
Mintha eltűnt volna néhány komment, érdekes...  :headscratch:  :nemtudom:

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #461 Dátum: 2010. December 02., 14:00:49 »
Köszönöm szépen a véleményezést.  :worship:

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:A rovatokról
« Válasz #460 Dátum: 2010. December 02., 08:54:34 »
Nem tudom, a legjobb helyre írom-e, de megteszem.  ;D Tegnap néztem ezt a Marvel Enciklopédiát, nagyon jó. Logikus megoldás, hogy szépen ki vannak listázva, tökéletesen követhető.
Megint rájöttem, hogy a Marvel világában a kedvenc fajom a baluuriani, iszonyú vagány egy népség. Mondanom sem kell, hogy mikor gimiben megismertem Blastaar alakját a Marvel Extrában, elég erősen elkezdtem szurkolni neki. A Blastaar-dokumentáció pedig egy ajándék volt a képregény közepén. ;D
Szóval jó kis adathalmaz lett ez az összeállítás!!!
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #459 Dátum: 2010. December 01., 15:48:58 »
Heh... vegyes. A történetet régebben írtam, akkor még főleg csak úgy az YBK-ra érdekességképpen, főleg wikipediás szócikkek alapján. Azóta, mikor felmerült, hogy beindul az MK-részleg itt, elég mélyen belemerültem a témába, amennyire csak konzolok és a konkrét játékok többsége nélkül lehet (sokat segített a youtube azóta szerencsére). Karakterlapok esetén meg sokszor tényleg emlékezetből próbáltam meg összeszedni, hogy miket írtam, és kicsit ahhoz is igazítani a sztorit. De konkrét kérdésre: az első találkozáskor (Árnybirodalom) lenézi a lidércet**, a Tornán viszont tart tőle (Shaolin Monksban nem, bátran szembeszáll vele, de kinyiffan) és emiatt sikerül az élőhalottnak megölni. A kínzás vitatott, az fikció, szóval amelyik meleltt végül határozok. :) Öcsinek nekiugrott, de gyorsan lelépett. Ez a része nekem is homályos, hogy miért, de biztos, hogy találkoztak az MKII nagy felfordulása előtt/alatt a pokolban, és az is, hogy Raiden csak az öcskössel tért feltűnő módon vissza, plusz a fiatalabb a Deception utánig nem tudta meg, hogy Noob a bátyja (vicces lett volna, mert csak abban a játékban találták ki).
Újjá kellene már írnom igazság szerint az egészet, de főleg az első trilógiát, csak az a nagy bajom, hogy sehol se találok egy video-végigjátszást a Special Forces-hoz és a Mythologieshoz*, azok még mindig gyakorlatilag a wikis rövid leírás alapján készültek (de mint kiderült pl. a SF egyk harmada egy marhaság a wikin).
Idézet
Amúgy mennyien látogatjuk manapság az MK részlegedet? 3an?
Nem kell mindig elhinni a főoldali sirámokat. nem sokan amúgy, de kb. olyan százan.

*kieg.: Oké, Mythologieshoz van. Egy teljes részre nem igazán elég, mert elég rövidkének tűnik (nincs másfél óra), de eléggé jól használható.
**Vagy nem. Egy szöveges leírás alapján igen, de most elvileg már fenn van a TeCsőn a videóbetét is, szóval mire elkezdem írni, kiderül. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető fullillegal

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Karma: +0/-0
Re:A rovatokról
« Válasz #458 Dátum: 2010. December 01., 15:07:03 »
Kérdés:
Sub Zero/Noob: a történetbeli vagy a karakterlapi leírás az igazi? Van pár dolog, ami különbözik, pl történetben tartott a lidérc Scorpiontól, agyonkínozták a lelkét, tesék-lássék pofozkodott az öcsivel, majd az átjáróhoz vezette, a karakterlapon lebecsülte, szimplán kifordult önmagából, rögtön nekiugrott.

Amúgy mennyien látogatjuk manapság az MK részlegedet? 3an?

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #457 Dátum: 2010. November 27., 13:08:49 »
Tisztellek és becsüllek ezért. Asszem egy sima köszönöm már kevés lenne.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."