Szavazás

Miről szóljon a következő leírás a Marvel Enciklopédiában?

Vadföld és világa (Vadföld és népeinek bemutatása)
7 (24.1%)
Angyalok és démonok (a Marvel világának démoni és földöntúli figurái, fajai, vámpírok, sötét varázslók stb.)
14 (48.3%)
A Bosszú Angyalai (Avengers kívül-belül minden szinten)
8 (27.6%)

Összes szavazó: 29

Szerző Téma: A rovatokról  (Megtekintve 104873 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #456 Dátum: 2010. November 26., 22:49:31 »
Én bele se merek gondolni. Van, amikor elég kevés időnek tűnt, de aztán amikor belegondolok, hogy a cikkek keresztlinkelgetésére elment vagy három délután, rájövök, hogy mégsem. Bár ilyenkor meg már vigasztal az a tudat, hogy csak a MKvsDC története van hátra, aztán amíg nem véglegesítődik az MK9-é, gyakorlatilag pár strip kivételével teljesen kész vagyok a tervezett MK-részleggel. :) Bár az a tudat már kevésbé vigasztal, hogy gyakorlatilag kevesebb emberért csinálom, mint a legkisebb olvasottságú honosításomat, a Groo-t.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #455 Dátum: 2010. November 26., 22:34:29 »
Olvasgattam tovább a mortalos karakterleírásaidat Talgaby. Ebből a sok leírásból akár már egy gyűjteményes könyvet is ki lehetne adni. Hihetetlen mennyit dolgozhattál ezekkel, még elolvasni is sok.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #454 Dátum: 2010. November 24., 09:11:18 »
Tényleg létezik olyan Fatality, de az Shang Tsungé. AZ MKII-ben voltak "harmadik kivégzések", az övé volt az egyetlen, ami teljes mértékben különbözött az alap fatalityjeitől. És egyben a legkönnyebben megcsinálható (KÜ nyomva tartva 30 mp-ig).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #453 Dátum: 2010. November 24., 08:35:00 »
Olvasgattam most néhány mk karakter leírást. Én úgy emlékszek, hogy kintarónak volt valami félbeütős kivégzése. (Vagy az goro volt?) Egy csípőfordulattal két kézzel egyszerre rávágott az ellenfelére, akinek elrepült a fölsőteste, a lábai pedig ottmaradtak.
Liu kang érdkességeit is olvastam. Bár ez nem a leírásokhoz tartozik de én az armageddonban sose tudtam előhívni az élő liu kangot. pedig xboxon meg wiin is játszottam vele, de nem jöttem rá, hogy kell.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #452 Dátum: 2010. November 21., 17:07:35 »
Egy hetes késéssel ugyan, de elolvastam a következő fejzetet Azeroth történelméből, amit köszönök Aldarionnak. :worship:
Nem semmi, hogy egy rabszolgából lett a Horda új vezére. Ahogy az sem, hogy gyakorlatilag az emberek tették őt olyan erőssé. Gyakorlatilag egy új ellenséget csináltak maguknak.
Érdekes dolgok lesznek még itt.
Ahogy kivettem Thrall nem tervezi az emberek letámadását, csak fel akarja szabadítani a népét, de le merném fogadni, hogy valamilyen oknál fogva végül mégis háborúba keveredik a Szövetséggel.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #451 Dátum: 2010. Október 27., 20:58:48 »
Ja és mellesleg megjegyzem, hogy alakul a térkép, bár egy ismerősöm ötlete alapján készül hozzá egy rögtönzött geográfiai ismertető is. Ha már lúd...  :brow:

Várom őket. Ha meglesznek a térképek akkor szerintem újra fogom olvasni az eddigieket, úgy hogy már előttem van egy térkép. Akkor talán megértem azokat a lépéseket amiket eddig még nem egészen értettem.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #450 Dátum: 2010. Október 27., 20:55:43 »
Így van. A sereg persze később gazdagodik majd minden nemű és fajú élőholttal, de erről még szó lesz a későbbiekben.

A Hordát meg nézőpont kérdése, hogy vesztesnek tekinted-e, mert ez a vereség hosszútávon csak azt eredményezte, hogy lerázták magukról a Légió igáját, és visszatérhettek a népük gyökereihez. Ebből pedig sejtheted, hogy még hallani fogunk a Hordáról, bár akkor már egy új hadfőnök irányítása alatt egyesülnek újra, és egész más célzattal, mint első alkalommal.

Ja és mellesleg megjegyzem, hogy alakul a térkép, bár egy ismerősöm ötlete alapján készül hozzá egy rögtönzött geográfiai ismertető is. Ha már lúd...  :brow:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #449 Dátum: 2010. Október 27., 20:24:19 »
Köszönök Aldarionnak egy újabb történelemórát. :worship:
Mindig is kíváncsi voltam, hogy az élőholtak itt mégis hogyan keletkeztek. Nos, itt végre választ kaptam erre a kérdésre. Nagyrészt.
Én valahogy mindig úgy képzeltem el, hogy egy sereg áruló elhalt testét támasztotta fel egy nekromanta, és vonta uralma alá őket. Nos, ha jól vettem ki akkor itt ártatlan parasztemberekből lettek élőholtak.
A Horda veresége pedig gondolom nem az utolsó. Eddigi tapasztalataim alapján valahogy biztosan fel fognak erősödni, hogy újra harcolhassanak. :D
Noha az már elég nagy előny a szövetségnek, hogy a sárkányokat felsabadították.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #448 Dátum: 2010. Október 20., 13:34:01 »
Mert Chameleonnak nincs semmi története. Az, hogy "Egész idáig rejtőzött, de amikor meglátta Blaze-t, lecsapott, majd eltűnt a semmiben", nem érdemel egy karakterlapot. Semmi más infó nincs róla, és a hozzá kapcsolódó érdekességek mind ott lesznek Khameleon adatlapján, akinek legalább van is története és valami karaktere. Még Meat is jobban ki van fejtve (azért is lesz benne).
És igen, tudom, hogy az MK wikián van egy tisztességesnek tűnő cikk róla, de ha megnézed, sok benne a visszatérő infó és gyakorlatilag többet foglalkoznak a játékmechanikai tulajdonságokkal és azzal, hogy miként lehet előhívni, mint a figurával magával. A sztori ott emg olyan szintű belespekulálás, ami már nekem is kicsit sok, pláne, hogy minden történeti infó róla az MK:A végén lévő három mondatból jön (a Trilogyban NEM volt egy árva sor se Chameleonhoz, nem volt végtörténete).
Sőt, akár addig is elmehetnék, hogy Khameleonnal szemben, akire utaltak más szereplőnél (Reptile egyik adatlapján), Chameleon létezéséről a történet szempontjából nincs máig semmi adat, lehet, hogy tényleg csak egy előhívható bónuszkarakter, aki nem is szerepelt sose a kánonban. Mint az MK4 idejében Meat, aki akkor nem is élt, csak valamikor a DA környékén bukkant fel.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #447 Dátum: 2010. Október 20., 13:12:42 »
Talgaby, chameleon is ott lesz a karakterek között? Vagy miért csak Khameleon van ott? a kettő az armageddonban két külön karakter.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #446 Dátum: 2010. Október 17., 21:14:57 »
Hát, arra még várnod kell. Előtte fél évet elszöszmötölünk majd a Shaolin Monks történetével, bár van egy olyan érzésem, az lesz fél tucat olvasónk között a legnépszerűbb az egészből. Marha mozgalmasra van megírva. Nagy ökörség, de tényleg magával ragadó. Annak ellenére, hogy utálom azt a sztorit, tök élvezet volt írni.
Az MKvsDC ezzel szemben igazság szerint marha unalmasnak ígérkezik. Az egész tényleg annyi, hogy egyes karakterek összefutnak, valaki szétveri a másikat, majd mennek tovább, el egészen a főellenségig.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #445 Dátum: 2010. Október 17., 19:30:56 »
Talgaby-nak köszönöm a Mortal Kombat karakterlapokat!  :worship:

Sok érdekes dolog derült ki néhány karakterről!
Baraka tényleg Rozsomák koppintás (a filmes Deadpool ugrott be hirtelen róla!), de Cyrax maszkja is kiköpött Predator maszk!
Blaze viszont egyedi lánglény, szerintem!  :rolleyes:
A DC vs. MK (multiverzumos) leírásra (is) nagyon kíváncsi vagyok!  :brow:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #444 Dátum: 2010. Október 15., 19:11:28 »
Én köszönöm, hogy javítva lett!  :worship:
Nemsokára értékelni is fogom, ígérem!  :brow:

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:A rovatokról
« Válasz #443 Dátum: 2010. Október 15., 19:09:45 »
Kösz, hogy szóltál. Javítva.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #442 Dátum: 2010. Október 15., 19:06:11 »
Talgaby mester, nem ,,okés'' a ma kirakott 6 MK karakterlap...  :(
Egy üres oldalra ,,rak'' (lehet, hogy csak engem?)!  :headscratch:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #441 Dátum: 2010. Október 05., 20:14:21 »
Soha ne olvass akkor DC-t.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #440 Dátum: 2010. Október 05., 19:21:21 »
Mint alább írtam, az isteneknek a marvelben panteonjuk van. (Meg hogy valaminek az istenei) De hivatalosan egy isten attól isten, hogy hívői vannak. Bizonyos játékokban vagy regényekben ez egy mérce is, minnél több hívője van egy istennek, annál erősebb vagy nagyobb isten. Ennél hivatalosabb definiciót én nem akarok megfogalmazni, mert csak azt akartam jelezni, hogy szerintem tenerbousz és égisz nem isteni lények, hanem kozmikus lények.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #439 Dátum: 2010. Október 05., 17:41:04 »
Miért, mi az istenség hivatalos definíciója?  :)

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #438 Dátum: 2010. Október 05., 08:16:33 »
A kozmikus entitás nem elég jó hatalmi megkülönböztetés? Talgaby, Borost és Bochkort is isteneknek nevezik, sőt engem meg a haveromat is neveztek már istennek, lehet hogy téged is, szóval a galactust is hívhatják űristennek, de attól még ő sem isten.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #437 Dátum: 2010. Október 04., 19:04:45 »
Ez hatalmi alapú megkülönböztetés, Galactust nem egyszer hívják a Marvelnél is űristennek. Lesz is majd még olyan történet, ahol ezzel a jelzővel illetik.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #436 Dátum: 2010. Október 04., 16:28:43 »
Köszönet ezért a kimerítő hírnök leírásról.  :worship: Számomra is voltak benne újdonságok. Az tetszett benne, hogy mindig valamiképp az előző hírnök egyenes következménye a következő létrejötte, pedig nagyon szerteágazó történetszálakon alakultak.
Egy dolog, ami számomra furán hatott, hogy tenerbouszt és égiszt isteneknek nevezted, holott ők inkább galaktikus vagy kozmikus lények/hatalmasságok. Nekik nincsenek hívőik meg panteonjuk, szóval szerintem az isten önmagában nem igazán jó szó rájuk.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #435 Dátum: 2010. Szeptember 29., 20:36:59 »
Ahogy gondolod. Én azt mondom úgy csináld meg, ahogy neked könnyebb, de ha így akarod akkor nekem így is jó lesz. ;)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #434 Dátum: 2010. Szeptember 29., 20:30:16 »
Igen, elhiszem, de ez egy amolyan személyes dili... amit kiadok a kezemből, azt szeretem a lehető legjobban kidolgozni. Egyébként - tudom nem túl nagy durranás - a 9. számban volt egy térkép, noha azon csak a képregény pár helyszíne volt bejelölve...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #433 Dátum: 2010. Szeptember 29., 20:23:00 »
Felőlem maradhatnának angolul is.
Vagy esetleg marad angol, és a térkép mellé írod a magyar jelentésüket.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #432 Dátum: 2010. Szeptember 29., 20:03:54 »
Amit kérsz, azon már én is gondolkodtam. Térképem az lenne számtalan, csak azokat majd le kellene magyarítani, mert ugyebár a helyszínek legtöbbje magyar nevet kap a fordítás során, ennek ellenére valószínűleg neki fogok esni a következő időszakban, ahogy lesz rá némi időm.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #431 Dátum: 2010. Szeptember 29., 18:22:26 »
Most, hogy végre volt rá időm elolvastam az Azeroth történelme újabb fejezetét, amit köszönök Aldarionnak. :worship:
Kezdenek bonyolódni a dolgok, és végre benne vagyunk a háborúk sűrűjében. :D
Egy kérésem lenne.( feltéve, ha megoldható) Az Azerothon való tájékozáshoz jó lenne, ha tudnátok szerezni egy térképet is. Persze tisztában vagyok vele, hogy a semmiből nem könnyű egy térképet előkeríteni, ezért nem is lenne nagy baj, ha nem tudnátok ezt megoldani, de amennyiben lehetséges sokat segítene az olvasásnál.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #430 Dátum: 2010. Szeptember 11., 10:48:31 »
Gorgonita: a számok a Diamond által terjesztett mennyiségek. A Diamond jelenleg Észak-Amerika képregényboltjaiba szállít.
Vagyis azt jelenti, hogy az üzletek abban a hónapban annyit vásároltak adott képregényből, bár a tényleges eladás ennél általában 10-20%-kal kisebb, és a füzetek kb. negyed-fél, a kötetek 1-3 év alatt mennek el.
A kiadók által közvetlen (előfizetés útján) terjesztett, a könyvesboltos, a netes képregénykereskedésekben és a tengerentúlon eladott angol nyelvű kiadványok ebben nincsenek benne, ezért neveztem el a rovatot is amerikai eladási listának. De mivel alapvetően, ahogy a hollywoodi filmeknél a hazai bevétel számít csak a forgalmazónak, úgy ez a Diamond-lista dönt általában arról, hogy melyik füzetes sorozatot tartják még üzleti szempontból érdemesnek folytatni vagy simán csak békén hagyni.

gg: Ja. Asys a másik. Amúgy sajna a szarkasztikus megjegyzésnek volt alapja, mert látom a tényleges számokat, és... mondjuk úgy, számjegyekben se bővelkedik.
Ó, és ha kijátszottad az Armaggeddont, akkor szerintem az utolsó előtti fejezetben sikerül majd olyan megvilágításba helyeznem a játékot, amire valószínűleg nem számítottál volna.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #429 Dátum: 2010. Szeptember 11., 09:53:01 »
Talgaby, nem tudom, hogy számolod a mortal kombat leírás két olvasóját, de az biztos, hogy én elolvastam eddig mindet. Az armageddont végig is játszottam (2×), de ennyire részletesen nem ismertem a történetet, szóval engem érdekel továbbra is.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #428 Dátum: 2010. Szeptember 11., 09:23:50 »
Talgaby: Én még mindig az eladási adatoknál vagyok leragadva. Ha például azt olvasom, hogy a Star Wars Invasion akárhányadik részéből 5000 fogyott, akkor az azt jelent, hogy Floridától Alaszkáig ennyi, vagy hogy egy boltban átlag ennyi fogy?

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #427 Dátum: 2010. Augusztus 29., 21:14:49 »
Ezer köszönet Aldarionnak a Warcraft rovatokért! :worship: :worship:
Ma elolvastam az összes Warcraft rovatot. A mítosznál érdekes, hogy milyen eredetek é keletkezésekről vannak leírások.
Az új világ című fejezet pedig ahogy a cím is jelzi, hogy a világ megváltozott. Néhány háborúkról is le vannak írva.
A Szövetség és a Horda című rovatba is tényleg kezdenek komolyra fordulni a dolgok.
Ahogy látom, még lesz rengeteg ilyen rovat. Tényleg lesz még elég olvasnivaló.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.