Szavazás

Miről szóljon a következő leírás a Marvel Enciklopédiában?

Vadföld és világa (Vadföld és népeinek bemutatása)
7 (24.1%)
Angyalok és démonok (a Marvel világának démoni és földöntúli figurái, fajai, vámpírok, sötét varázslók stb.)
14 (48.3%)
A Bosszú Angyalai (Avengers kívül-belül minden szinten)
8 (27.6%)

Összes szavazó: 29

Szerző Téma: A rovatokról  (Megtekintve 102523 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #426 Dátum: 2010. Augusztus 29., 19:58:09 »
Akkor megnyugtatlak, mert még lesz egy hatodik fejezet is, az Új korszak, ami gyakorlatilag a World of Warcraft világformáló cselekményeit foglalja majd össze...  ;)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #425 Dátum: 2010. Augusztus 29., 19:54:36 »
A harmadikba jobban belemerülünk majd, mert az ötödik (négy részes) fejezet konkrétan csak arról fog szólni.

Ezt örömmel hallom. :)
Ahogy azt is, hogy még egy fejezet lesz. Kicsit megijedtem, hogy a maradék négy rész után vége is lesz, de akkor ezek szerint lesz még mit olvasnom.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #424 Dátum: 2010. Augusztus 29., 19:51:16 »
Ami azt illeti, a Második Háborúnak csupán az első felét dolgozta fel a mai írás, konkrétan hátra van még a Warcraft II: Beyond the Dark Portal cselekménye, ami a második rész kiegészítő lemeze volt, és igen érdekes fordulatokat tartogat még, illetve a fejezet maradéka pedig a Lidérckirály születésével, és a Harmadik Háború előkészületeiről fog szólni.
A harmadikba jobban belemerülünk majd, mert az ötödik (négy részes) fejezet konkrétan csak arról fog szólni. Azt már jobban részletezték az alkotók, mert a Lidérckirály révén közvetlenül kapcsolódik a World of Warcraft játékok cselekményéhez. De a többi maradjon meglepetés.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #423 Dátum: 2010. Augusztus 29., 19:39:21 »
Köszönöm Aldarionnak az újjabb Warcraft órát. :worship:
Most már kezdenek komolyra fordulni a dolgok. Minden volt itt, ami ilyen esetekben szokott lenni. Csaták, árulások, széthúzódások, veszteségek, stb.
Ahogy a címből kivettem ez az első két háborút mutatta be. De ha ilyen gyorsan letudjuk őket, akkor mi lesz a maradék négy fejezetben? Vagy a harmadikba már jobban bele fogunk mélyülni? :D
Kíváncsi leszek a következőre, mert ha jól tudom akkor ott vissza fognak térni az éjelfek, és a Lángoló Légió is.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #422 Dátum: 2010. Augusztus 08., 21:41:41 »
Dragon Ball manga biztos nem lesz itt. Egyrészt azért, mert mangákkal nem foglalkozunk, ez egy nyugatiakra specializálódott oldal. Másrészt meg még a manga is marha hosszú. És pocsék a szkenje.
A GT-nek meg én nem tudok semmiféle papírforma feldolgozásáról, az eredeti manga a DBZ-ig ment csak.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:A rovatokról
« Válasz #421 Dátum: 2010. Augusztus 08., 21:41:20 »
A GT-ből nincs képregény, az csak anime formában készült el. A Z is csak animés megkülönböztetés, mangában egyben volt a sima sorozattal. Az AF pedig eredetileg nem létezett (a betűk az April's foolból, azaz április bolondjából jöttek), de később egy rajongó készített egy ~170 oldalas rajongói képregényt ilyen címmel (nem olvastam, mert csak borzalmas minőségben találtam meg, de állítólag nem valami jó).
A tagok közül tudtommal senki nem tervezi a honosítását.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Bardock

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:A rovatokról
« Válasz #420 Dátum: 2010. Augusztus 08., 21:22:34 »
Tiszteletem minden tagnak.

Még új vagyok eme fórumon, és ezért csak remélni tudom, hogy jó helyre írom első hozzászólásomat, amit ezen az oldalon vetek képernyőre. Igazság szerint a hozzászólásom inkább kérdés lenne.

Szóval. Lehet e majd az oldalon a későbbiekben, igényes Dragon Ball Z GT AF képregényeket olvasni? Vagy magához a Dragon Ball-hoz kapcsolódó képregényeket? Azért kérdezem ezt, mivel pár oldalon lehet már erről képregényeket olvasni, de azok nem igazán olyanok mint az itt fellelhető képregények. Már egy jó ideje olvasok itt képregényeket, és nagyon megvagyok velük elégedve, de az oldallal is tökéletesen elégedett vagyok! Tehát, akkor mit gondoltok a kérdésemről, lehet valami belőle, vagy eleve halva született kérdés?

Előre is kosss minden választ, legyen akármi is az!   

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #419 Dátum: 2010. Augusztus 08., 21:14:02 »
Sargerastól okos ötlet volt, hogy megnyeri magának az orkokat, hogy elvonja a többi faj figyelmét, és "hátulról" támadja le Azeroth-t. Kíváncsi leszen mennyire fog ez sikerülni neki.
Annyira, hogy ebből a helyzetből indult ki a Warcraft első részének cselekménye. De három hét múlva jön a folytatás.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #418 Dátum: 2010. Augusztus 08., 19:46:13 »
Köszönöm Aldarionnak az újabb Azeroth történelme részt. :worship:
Ééééés végül feltűntek az orkok. :ugral: Mostantól lesz csak érdekes igazán a történet. Mondjuk egyenlőre még nem derült ki, hogy Aegwyn, vagy a fia milyen módon fog közrejátszani a történetükben, de már van egy-két sejtésem, és gondolom hamarosan ki is fog derülni.
Sargerastól okos ötlet volt, hogy megnyeri magának az orkokat, hogy elvonja a többi faj figyelmét, és "hátulról" támadja le Azeroth-t. Kíváncsi leszen mennyire fog ez sikerülni neki.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #417 Dátum: 2010. Július 25., 02:02:03 »
Tényleg régen volt már a legutolsó. Remélem a következőre nem kell majd ennyit várni :D
Na igen, volt némi kavarodás, de épp ezért nem kell sokat várni a folytatásra, s vele együtt a következő összefoglalóra sem. Ami azt illeti olyannyira nem, hogy kb. két hét múlva már érkeznek is, és ennél még egy kicsit tovább merészkedek: konkrétan odáig, hogy ki fogom igazítani a csúszásomat, mert ha elég figyelmes voltál, akkor a borítón láthattad, hogy ez a múlthavi szám volt. Egyébként a folytatásban teszünk egy rövid kitérőt Draenor világára, és bemutatásra kerül a Horda születése, és felemelkedése, utána pedig kezdetét veszi a második azeroth-i invázió, és ezzel a Warcraft-trilógia cselekménye is...
Lesz egyáltalán olyan faj, amiknél nem lesznek belső ellentétek?
Őszintén? Nemigen... :P
És akkor ez volt az ami miatt Aegwynnak olyan rossz a hírneve. Nem gondoltam volna, hogy ez lesz a vége. Sargeras most aztán igen nagy hatalmat kapott. Gondolom ennek a következménye lesz az első háború.
Igen. Gyakorlatilag a teljes játékuniverzum cselekményét Aegwynn önhittsége eredményezte, a beképzeltsége, amiért azt merte hinni, hogy egymaga dacolhat a Sötét Titánnal...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #416 Dátum: 2010. Július 24., 17:10:47 »
Köszönöm Aldarionnak az újabb történelmi órát Azeroth-ról. :worship:
Tényleg régen volt már a legutolsó. Remélem a következőre nem kell majd ennyit várni :D
Végül a törpéket sem kerülte el a polgárháború. :D Lesz egyáltalán olyan faj, amiknél nem lesznek belső ellentétek?
És akkor ez volt az ami miatt Aegwynnak olyan rossz a hírneve. Nem gondoltam volna, hogy ez lesz a vége. Sargeras most aztán igen nagy hatalmat kapott. Gondolom ennek a következménye lesz az első háború.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:A rovatokról
« Válasz #415 Dátum: 2010. Július 13., 12:17:56 »
Ha esetleg nálatok is előfordulna, hogy időnként nem jön be a főoldal vagy a fórum, itt egy megoldás. Bemásolom ide, nálam sokszor van, hogy a fórum elérhető, a főoldal viszont nem.

Idézet
Az elmúlt napokban gyakran előfordult, hogy névfeloldáskor az általam használt DNS-szerverek (a Google-é, az ELTE-é is) a régi IP-jét adják vissza a HálóZsáknak. Ezt úgy érzékelhetitek, hogy "nem jön be az oldal". Nem jöttem még rá, mi okozza, hol jó, hol nem. Viszont van egy kliensoldali megoldás.

Keressétek meg a rendszereteken a hosts fájlt (Linuxokon, Unix-szerű rendszereken /etc/hosts, Windows XP-n, Vistán és 7-en (C:\Windows\)system32\drivers\etc\hosts. Itt egy részletese lista, milyen operációs rendszeren merre találjátok. Nyissátok meg a fájlt egy szövegszerkesztővel (Windowson például Jegyzettömb vagy WordPad), az írásához valószínűleg rendszergazdai jogosultságok kellenek majd.

Lesz benne egy ilyen sor:

127.0.1.1   

Utána írjátok be ezeket:

62.112.194.212    halozsak.hu
62.112.194.212    forum.halozsak.hu

Lehet, hogy újra kell indítani a böngészőt, de utána elvileg be fog jönni a főoldalunk és a fórum is. Ha esetleg később IP-t váltunk (nem valószínű a közeljövőben), és megint nem tudnátok feljönni hozzánk, töröljétek ki ezt a két sort.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #414 Dátum: 2010. Július 07., 08:41:20 »
Üdv! Köszi a Mortal frissítést ,talgaby! :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #413 Dátum: 2010. Július 03., 14:27:35 »
És az a vicces, hogy ez a jelenet tényleg megtörténik az Armageddonban, nem én találtam ki hozzá. A beszélgetés, ami ide vezet, amúgy frenetikus.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #412 Dátum: 2010. Július 03., 13:36:01 »
Talgaby-nak köszönöm a Mortal Kombat rovat folytatását!  :worship:
Quan Chi-nak aztán van dolga rendesen, nem unatkozik...  :brow:
Elég morbid humora van (hóna alá kapta a figura fejét)...  :badteeth:
Jarek is elég brutális karakter!

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #411 Dátum: 2010. Június 29., 20:34:53 »
Köszönöm Talgabynak a Májusi eladási listát. :worship:
Ismét jót szórakoztam rajta. :lol: Remélem máskor is ugyanígy fogsz morogni.
Legjobban a "Venomkettő... izé... Haunt" megjegyzésen nevettem. ;D
Úgy tűnik a Marvel kicsit följebbjött, bár még így sem az igazi, de már jobban állnak.
És örömmel olvastam, hogy 15%-kot följebb mentek az eladások.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #410 Dátum: 2010. Június 28., 18:36:07 »
Tényleg nagyon jó lett az új Taglista.  :)

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #409 Dátum: 2010. Június 28., 18:32:23 »
Tényleg megváltozott a HalóZsák tagleírás. Egyetértek Amondinnal, szerintem is nagyon jó lett.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #408 Dátum: 2010. Június 28., 18:16:36 »
Megnéztem az új tagleírásokat, és szerintem jók lettek. :bravo: Főleg úgy, hogy az avatarokat, és a csatlakozás dátumát is kiraktátok hozzájuk.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #407 Dátum: 2010. Június 27., 14:56:46 »
Talgaby-nak köszönöm a Mortal Kombat rovat legújabb részét!  :worship:
Szépen lassan kezdenek összeérni a szálak...  :brow:

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:A rovatokról
« Válasz #406 Dátum: 2010. Június 23., 01:18:08 »
Jelentem, újabb olvasóra találtak a MK történetek, egy MK rajongó személyében, aki nem én vagyok, hanem egy haverom. :D
Idézem: "Te ez jó kis esti olvasmány lesz, köszi :D majd ad át hódolatom az írónak."

Katt a képre!

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #405 Dátum: 2010. Június 19., 10:37:31 »
Talgaby-nak köszönöm az MK rovat folytatását!  :worship:

Nem elérhető godzsy

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:A rovatokról
« Válasz #404 Dátum: 2010. Június 13., 15:50:29 »
köszi a gyors választ. akkor ezek szerint itt nem található meg, csak azok, amik egyébként is fent vannak a "Képregényeink" rovatban. A Transformerst már el is kezdtem lementeni.  :worship:

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:A rovatokról
« Válasz #403 Dátum: 2010. Június 13., 15:39:37 »
Szia!

A kepregenytar.net-en volt fenn pár szám, de bezárt az oldal.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető godzsy

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:A rovatokról
« Válasz #402 Dátum: 2010. Június 13., 15:31:47 »
Sziasztok!

nagyon örülök hogy rátaláltam erre az oldalra... régi képregényekre bukkantam rá, amik nekem is megvoltak, csak sajna eltűntek. Különösen a Transformersnek örülök. Nem találom viszont az oldalon a Csodálatos Pókember részeit (a 90-es években lehetett vásárolni az újságárusoknál), nem tudom egyáltalán fel vannak-e téve. Ha igen, hol találom?

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #401 Dátum: 2010. Június 12., 09:18:16 »
Talgaby-nak köszönöm a Mortal Kombat rovat folytatását ill. a legújabb részt!  :worship:

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #400 Dátum: 2010. Június 11., 22:53:02 »
Namor leírása elég sok korszakot és eseményt foglal magába, ezért három felvonásban kerül majd elétek. Vagyis még jön két adag.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #399 Dátum: 2010. Június 11., 22:48:58 »
Ezer köszönet a Namor dokumentáció 1. részért, Ben Reilly! :worship: :worship:
Nagyon jó lett. Minden időszakból vannak leírás, hogy mit lehet tudni Namor múltjáról, stb. Pl. arra is megvan benne a válasz, hogy hogyan történt az, amikor Namor elvesztette az emlékeit és Johnny Storm pedig később megtudta, hogy az az ember, aki egy hajléktalannak tűnt, valóban Namor.
Ami még érdekes volt, hogy a Stan Lee-időszakban minden szuperhős képregénybe volt vendégszereplő(Bosszú Angyalai, X-Men és Fantasztikus Négyes). És ezek az események, amihez Namornak is köze volt akkoriban párhuzamosan zajlott le.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #398 Dátum: 2010. Június 11., 14:52:47 »
Igazad van, Talgaby!  :worship:
Emlékszek rá, hogy egy x történetben a Xavier intézet tanulói a mutánsok történelméről tanulnak és ott is megemlíti a tanár (azt hiszem Emma Frost), hogy az első közismert mutáns nem más, mint Namor...  :badteeth:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #397 Dátum: 2010. Június 11., 14:32:36 »
Az van emlékeim szerint odaírva, hogy az első "közismert" mutáns. Nem ő a történelem első mutánsa, az a jelek szerint tényleg Selene lesz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden