Szavazás

Miről szóljon a következő leírás a Marvel Enciklopédiában?

Vadföld és világa (Vadföld és népeinek bemutatása)
7 (24.1%)
Angyalok és démonok (a Marvel világának démoni és földöntúli figurái, fajai, vámpírok, sötét varázslók stb.)
14 (48.3%)
A Bosszú Angyalai (Avengers kívül-belül minden szinten)
8 (27.6%)

Összes szavazó: 29

Szerző Téma: A rovatokról  (Megtekintve 103995 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #366 Dátum: 2010. Május 11., 20:05:28 »
Akkor izgatottan várom a következő  Warcraft vasárnapot. ;D
Egyébként Aegwyn az az Aegwyn akivel a WoW hatadik részében találkozhattunk? Bár ha igen akkor azért gondolom, hogy teljesen más lesz Őrzőként, mint ott.
Viharvárad szerintem is jobb fordítva, de azért Stormwind sem rossz név.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #365 Dátum: 2010. Május 11., 16:34:45 »
Érdekes, hogy egy halandó birtokolja az elfek, és emberek hatalmát. Kíváncsi lennék, hogy mi történne, ha egy Őrző meggondolná magát, és megtámadná az elfeket, vagy az embereket.
Na igen, az egy érdekes eshetőség lenne, és ha nem is pont ilyen formában, de az egyik Őrző, név szerint Aegwynn (igen, az akiről már korábban is szó esett) valóban szembe is fordult a Tirisfal tanáccsal. Arról, hogy abból mi sült ki, majd legközelebb olvashatsz.
Viharvárad megegyezik a rovatban lévő Storm városával, vagy ez egy másik város?
Ha nem bánod, erre a kérdésre is itt válaszolok. Strom nem azonos Viharváraddal, a kettő igen messze esik egymástól.  A következő részben arról is szó esik majd, hogy mi lett Strom városállamával a későbbiekben. Viharvárad neve egyébként eredetiben Stormwind, de ez azon kevés hangzatos névfordítás egyike, amit a magyarul kiadott regényekből átemelésre érdemesnek ítéltem én is és még néhány WoW fanatikus ismerősöm is.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #364 Dátum: 2010. Május 10., 18:06:15 »
Talgaby-nak köszönöm a Mortal frissítést!  :worship:

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #363 Dátum: 2010. Május 09., 12:48:03 »
Köszönöm Aldarionnak az Azeroth történelme újabb részét. :worship:
Érdekes, hogy egy halandó birtokolja az elfek, és emberek hatalmát. Kíváncsi lennék, hogy mi történne, ha egy Őrző meggondolná magát, és megtámadná az elfeket, vagy az embereket.
Valószínűleg hatalmas pusztítást végezne. És látom az emberek birodalma növekszik. Szóval most már két nagyvárosuk van, Storm és Dalaran.
A törpék eredetét nem egészen így képzeltem el, de így sem rossz. Kőlények akiből halandók lettek érdekes, és jó elgondolás szerintem. Kíváncsi leszek, hogy hogyan keröülnek kapcsolatba az emberekkel, és elfekkel. Békés találkozásban, vagy véres háborúban találkozik a három faj egymással. Kíváncsian várom a folytatást.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #362 Dátum: 2010. Május 05., 08:18:52 »
Üdv! Köszi a Mortal frissítést,talgaby! :worship:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #361 Dátum: 2010. Május 01., 17:01:00 »
Talgaby-nak köszönöm a Mortal Kombat rovat folytatását!  :worship:

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #360 Dátum: 2010. Április 25., 17:30:55 »
Aha. Szóval így. Kicsit furcsáltam is, hogy a film elején Gandalf megemlíti, hogy Szauron sötét fellegeket küld Gondor fölé, aztán meg a későbbiekben süt a nap. Bevallom könyvből csak az elsőt olvastam el, a másodikba belekezdtem, de aztán valahol félúton abbahagytam.
Azért is érdekes ez, mert én eddig csak egy filmet ismertem ami szinte majdnem teljesen visszaadta a könyv lényegét. Ez pedig a Gyűrűk Ura volt. Vagy legalábbis az első része.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #359 Dátum: 2010. Április 25., 17:01:37 »
Igen emléklszem is, hogy Bilbó meséli a gyerekeknek, hogy egyszer elkapta őt három troll, de addig vitatkoztak azon, hogy ki eszi meg őt, míg felkelt a nap, és kővé váltak. Csak azt nem értem, hogy Minas Tirith ostrománál voltak trollok, és nagyészt sütött a nap. Ott hogyhogy nem váltak kővé? :headscratch:
Úgy, hogy elcseszték a filmet. A könyvben Tolkien azt írta, hogy Mordor örök éjszakája kiterjedt Gondor fölé is, épp ezért szinte vaksötétben harcoltak.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #358 Dátum: 2010. Április 25., 16:23:24 »
Jól emlékszel, ott nem regenerálódtak, vagy legalábbis nem került szóba a dolog. A tolkieni trollok különlegessége az volt, hogy kővé váltak a napfénytől...
Igen emléklszem is, hogy Bilbó meséli a gyerekeknek, hogy egyszer elkapta őt három troll, de addig vitatkoztak azon, hogy ki eszi meg őt, míg felkelt a nap, és kővé váltak. Csak azt nem értem, hogy Minas Tirith ostrománál voltak trollok, és nagyészt sütött a nap. Ott hogyhogy nem váltak kővé? :headscratch:

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #357 Dátum: 2010. Április 25., 16:06:56 »
Szóval akkor a trollok majdnem mindenüt rendelkeznek regenáló képességgel. Számomra ez azért volt furcsa, mert nekem az első fantasyhoz kapcsolható élményem a Gyűrűk Ura volt, ott pedig ha jól emlékszem akkor nem regenálódtak a trollok. De lehet, hogy tévedek.
Jól emlékszel, ott nem regenerálódtak, vagy legalábbis nem került szóba a dolog. A tolkieni trollok különlegessége az volt, hogy kővé váltak a napfénytől...
És ha jól értelmeztem, akkor az eljövendő hábprúnak Aegwyn lesz az okozója. Érdekes lesz.
Nehéz lesz kibírnom a következő két hetet. ;D
Hááát majdnem, de a dolog konkrét magyarázata még jócskán odébb van... De majd csak eljutunk odáig is.  ;)
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #356 Dátum: 2010. Április 25., 15:56:55 »
Szóval akkor a trollok majdnem mindenüt rendelkeznek regenáló képességgel. Számomra ez azért volt furcsa, mert nekem az első fantasyhoz kapcsolható élményem a Gyűrűk Ura volt, ott pedig ha jól emlékszem akkor nem regenálódtak a trollok. De lehet, hogy tévedek.
És ha jól értelmeztem, akkor az eljövendő háborúnak Aegwyn lesz az okozója. Érdekes lesz.
Nehéz lesz kibírnom a következő két hetet. ;D

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #355 Dátum: 2010. Április 25., 15:35:20 »
Két elírást találtam. Nem nagy hibák, csak gondoltam szólok.
Köszi az észrevételt kijavítottam. Valahogy elkerülték a figyelmemet, mikor a feltöltés előtt átfutottam a cikket...
Érdekees, hogy a trollok vissza tudják növeszteni a végtagjaikat. Azt hittem ez csak a Forgotten Realmsban van így. Ezek szerint nem.
Igen, itt is tudnak gyógyulni. A trollok igazság szerint majdnem minden fantasy történetben rendelkeznek regenerálódási képességgel, a D&D-n alapulókban, mint a Forgotten Realms, mindenképp. A Warcraft II-ben a horda oldalán külön ki kellett fejleszteni nekik ezt a képességet, de határozottan megérte, mert onnantól kezdve még ütősebbek lettek.
És akkor így kötötték meg az emberek a szövetségüket a nemes elfekkel. Gondolom ennek még létfontosságú szerepe lesz a továbbiakban.
Igen, ennek még lesz jelentősége, méghozzá nem is olyan soká kiderül az is, hogy mi. Annyit elárulok hogy a dolog Aegwynnhez, egy nagy hatalmú ember varázslónőhöz is köze van, aki vendégszerepelt már a fősorozat hatodik számában, meg még később is visszatér még. Róla egyébként egy hónap múlva lesz majd szó az összefoglalókban, mert ember létére a világ egyik legmeghatározóbb alakjává vált, és jószerivel az ő beképzeltsége miatt alakultak a Warcraft I-II-III eseményei úgy ahogy.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #354 Dátum: 2010. Április 25., 13:41:57 »
Talgaby-nak köszönöm a Mortal Kombat-os birodalmak és fajok bemutatását!  :worship:
Remek dokumentáció, érdekes információkkal!  :bravo:

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #353 Dátum: 2010. Április 25., 11:45:44 »
Köszönöm Aldarionnak az Azeroth történelme újabb részét. :worship:
Látom most már feltűntek az emberek, és a trollok is. Érdekees, hogy a trollok vissza tudják növeszteni a végtagjaikat. Azt hittem ez csak a Forgotten Realmsban van így. Ezek szerint nem.
Gondolom a Quel'Thalasnál szenvedett vereség az oka, hogy már csak kevés trollt lehet találni Azerothban. Vagy legalábbis jóval kevesebbet mint akkor.
És akkor így kötötték meg az emberek a szövetségüket a nemeselfekkel. Gondolom ennek még létfontosságú szerepe lesz a továbbiakban.
Két elírást találtam. A második bekezdés harmadik sorában " Néhány év múlva sazonban" Itt gondolom azonban akar lenni.
És a 7. bekezdés 5. sorában " A hét legyobb nemes elf főúrból álló..." Itt gondolom legnagyobb akar lenni.
Nem nagy hibák, csak gondoltam szólok.
Várom a folytatást.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:A rovatokról
« Válasz #352 Dátum: 2010. Április 24., 15:19:01 »
Van esetleg igény egy képes RSS tutorialra?
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #351 Dátum: 2010. Április 23., 15:06:36 »
Ben-nek köszönöm Dr. Strange dokumentációját!  :worship:
Sok újdonság (nekem legalábbis) volt benne!  :brow:
Nem tudtam, hogy Clea Dormammu rokona; de azon is meglepődtem, hogy Mordo visszautazott az időben és így próbálta meg legyőzni riválisát!

Talgaby-nak köszönöm a Mortal Kombat rovat legújabb részét!  :worship:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #350 Dátum: 2010. Április 23., 07:53:31 »
Filehoster oldalakon érdemes körülnézni, vagy torrenten. Filehosterekhez ajánlom ezt a keresőt:
http://www.filestube.com/
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető farkas17

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 16
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #349 Dátum: 2010. Április 23., 07:20:42 »
Hello mindenkinek.Meg tudna valaki mondani nekem hogy hol lehet letolteni azokat a jo marveles rajzfilmeket amik a matine rovatban van? :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #348 Dátum: 2010. Április 22., 15:42:29 »
Kb. 40 évnyire vagyunk onnan, hogy bármi spoileres közelébe kerüljünk, szóval emiatt én nem nagyon aggódnék.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #347 Dátum: 2010. Április 22., 15:18:59 »
Strange története még nem ért véget, csak a teljes leírás túl hosszú lett volna ha egyben kerül közreadásra. Hamarosan folytatódni fog, és újabb rejtélyekre derül fény, persze a spoilerek határain belül.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #346 Dátum: 2010. Április 22., 15:06:28 »
Ben Reilly nagyon jó lett ez a leírás Doctor Strange-ről. Mert őróla nem sokat tudtam. Pl. a múltjáról, rokonairól. De ebben a leírásba viszont minden infó megvan.
Habár érdekes, hogy Dormammuról az derült ki, hogy Doctor Strange unokabátyja(a felesége révén).  Hát erről eddig nem tudtam.
Ha már szóba jött, hogy Strange és Pókember barátok és szövetségesek lettek. Régebben olvastam, hogy Strange ismeri Pókember kilétét, de az új történetbe úgy hangozott, hogy nem tudja.(De ez talán az író így vagy úgy írta.)
Azonkívül, a múltjáról. Mintha valamiről esett szó, a magyarul megjelent Hihetetlen Pókember 21-ben. Mert ott az derült ki, hogy Mordo visszautazott a múltba.(Ez a történet magyarul nem jelent meg.) Lehet, hogy talán arra volt az utalás, ami itt a Stange múltjáról volt szó.

Sok sikert kívánok neked Ben a Marvel Karakterek leírásokhoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #345 Dátum: 2010. Április 20., 14:41:39 »
De csinálhatnád az eladási listát olyan stilusban, mint a CoverArtot.  ;)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #344 Dátum: 2010. Április 20., 14:08:58 »
Azért az két különböző dolog. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:A rovatokról
« Válasz #343 Dátum: 2010. Április 20., 13:21:19 »
Kösz a listát. Egyetértek Genzóval, minél humorosabb, annál jobb. Mint a CoverArt.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #342 Dátum: 2010. Április 20., 12:20:39 »
Köszönöm Talgabynak a márciusi eladási listát. Nekem bejön ez a lezserebb, humorosabb stilus, szerintem jó lenne, ha áttérnél erre ezentúl, sőt, még humorosabbra is vehetnéd. Nem úgy értem, hogy irj kabaréjelenetet belőle, csak a "humorlabdacsokat" dobálhatod bátrabban is szerintem. De ez csak az én véleményem, ha a megszokott komolyabb formában szállitod az eladási listát, akkor is elolvasom, ez csak megjegyzés volt.  ;)

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #341 Dátum: 2010. Április 16., 17:54:44 »
Talgaby-nak köszönöm a MK-rovat folytatását!  :worship:
Mozgalmas rész volt!  :brow:

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #340 Dátum: 2010. Április 11., 13:49:41 »
Értem, köszönöm az információt. Érdekes lények lehetnek, és a képességük elég sokat érhet.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #339 Dátum: 2010. Április 11., 13:44:32 »
Azok a lények a Wispek - a Warcraft 3 hivatalos kézikönyvében Lidércnek fordították. Az éjelfek alap egységei, ők végzik az építkezést, az arany-, és a fakitermelést. Van egy képességük, a Detonáció. A használatakor elpusztítják magukat, a robbanás helyén megszűnik a mágia, illetve megsebzik a megidézett lényeket - mint a démonok...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #338 Dátum: 2010. Április 11., 13:31:13 »
Köszönöm a videót. Most hogy így láttam eszembe jutott, hogy én ezt még régebben láttam. Egyik barátommal éppen mentünk valahova, és kicsit korábban mentem hozzá, és ő éppen játszott valamivel(ezek szerint a Warcraft III-mal) és éppen egy pályának a végén volt, így megvártam míg végigviszi. Ha jól emlékszem akkor a Nordrassilt kellett neki egy bizonyos ideig megvédenie, és miután sikerült ez neki, jött ez a videó. Gondolom Malfurion volt az aki megfújta végül azt a kürtöt.
Annyi kérdésem lenne, hogy azok a fényes gömbök amik elpusztították Archimonde-t azok mik voltak? Ha jól vettem ki akkor valamilyen élőlények.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #337 Dátum: 2010. Április 11., 13:16:43 »
Nordrassil nem pusztult el, csak súlyosan megsérült, amikor a harmadik háború során, a Hyjal-hegyi csatában Archimonde megpróbálta elpusztítani, noha nem járt sikerrel, a druidák segítségével mind a mai napig a sebeit gyógyítgatja.

Ezzel a videóval zárult le a Warcraft 3 - Reign of Chaos éjelf kampánya is.
"When the battle is through, only the strong will survive."