Szavazás

Miről szóljon a következő leírás a Marvel Enciklopédiában?

Vadföld és világa (Vadföld és népeinek bemutatása)
7 (24.1%)
Angyalok és démonok (a Marvel világának démoni és földöntúli figurái, fajai, vámpírok, sötét varázslók stb.)
14 (48.3%)
A Bosszú Angyalai (Avengers kívül-belül minden szinten)
8 (27.6%)

Összes szavazó: 29

Szerző Téma: A rovatokról  (Megtekintve 102575 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #636 Dátum: 2012. Február 26., 20:40:25 »
Beletrafáltál mert ők mind elkészültek már a befejező részhez.  :) :)

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:A rovatokról
« Válasz #635 Dátum: 2012. Február 26., 17:16:59 »
Ha esetleg elmondod ki az akiről szeretnél még olvasni, igyekszem beépíteni a epilógusba.

Már korábban is írtam párat, de akkor így összeszedtem őket:

Sötét Varázslók, Boszorkányok:
Kulan Gath, Margali Szardos, Morgan Le Fay, Selene

Jó Varázslók, varázstudók, Boszorkányok:
Agatha Harkness, Ancient One, Modred

Démonok:
Darkoth, Mr Jip, Thog

Extra dimenzionális démonok:
Csaló, Dark-Crawler, Nastirh, S'ym

Nyilván van aki nem teljesen fér ide, de egy kisebb leírást talán megérdemelnének, ráadásul párat közülük meg is említettél másik karakternél.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #634 Dátum: 2012. Február 25., 22:04:41 »
Köszönöm az Angyalok és Démonok újabb leírásokat! :worship: :worship:
Nem semmi, hogy milyen sok angyalok, démonok, és más misztikus lények is léteznek a Marvel univerzumban. Még a Marvel Zombikról is kiderült, hogy léteznek. (De ők persze csak az alternatív Marvel univerzumban.)
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #633 Dátum: 2012. Február 24., 14:12:41 »
Ezt az ötletet a Midnight Sonsban alkalmazták. A Marvel Zombies 4-ben vagy 5-ben szerepelnek is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #632 Dátum: 2012. Február 24., 14:02:32 »
Nagyon szépen köszönöm az Angyalok és Démonok című rendkívül terjedelmes, (új) információkban gazdag és érdekes dokumentációját!  :worship:

Simán létrehozhatnának a New és a Secret Avengers mellett egy új Dark Avengers-t is a következő szereplőkkel: Morbius, Daimon Hellstrom, Penge, Szellemlovas, Lepel,  Vudu testvér...  :brow:



Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #631 Dátum: 2012. Február 24., 13:27:32 »
Tényleg jó lett a leírás, várom az utolsó részt, mert tényleg maradtak ki számomra is kérdéses karakterek. Köszi.

Ha esetleg elmondod ki az akiről szeretnél még olvasni, igyekszem beépíteni a epilógusba.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #630 Dátum: 2012. Február 24., 11:08:36 »
Ehhez kapcsolódóan:
(Nem) kicsit gatyába ráztam az Angyalok és démonok cikkeit. Most már működik egy belső tárgymutató cikkbéli visszavezető linkekkel azoknak, akik mobil eszközről neteznek; plusz a fő, tartalomjegyzékes cikkben ott egy összesített tárgymutató is a gyors és azonnali navigációhoz (minden link ott új ablakot nyit - tudom, hogy egyes webfejlesztők szemrángást kapnak tőle, én viszont attól, ha aktív ablakban nyit meg nekem más lapra vezető linkeket).

Ez a Marvel Enciklopédia és még jó pár hasonszőrű szócikkes bejegyzésünk jövője is egyben (a következő a Képregényes alapfogalmak lesz, ez már biztos). Nem lesz belőle egy wiki-szerű valami, mert az XML azért ebből a szempontból erősen korlátoz - ráadásul eléggé időigényes is, mindent kódban kézzel kell végigpötyögni - de a végére szeretnék valami olyan cikkgyűjteményt tudni itt, ami nem csak információt tartalmaz, hanem kezelni is lehet azt. A következő kb. egy évben lehet majd számítani arra, hogy szép lassan átalakítom a Tudástárat ott, ahol ezt ésszerűen meg lehet oldani és van is haszna (a karakterlapoknál biztos nem).
Asgardra meg majd valamikor kitalálok valamit, mert jelenleg az a legszebb, ámde legkezelhetetlenebb enciklopédia-bejegyzésünk.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:A rovatokról
« Válasz #629 Dátum: 2012. Február 24., 09:07:02 »
Tényleg jó lett a leírás, várom az utolsó részt, mert tényleg maradtak ki számomra is kérdéses karakterek. Köszi.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #628 Dátum: 2012. Február 23., 18:35:36 »
" (A középkorban az katolikus papok igen jól értettek a futáshoz.)" :D Szokásos Ben-es poénokkal. :)

Azt Talgaby írta hozzá, nem akarom elvenni az érdemeit.  :)

De pl én  Bováról és Modredről pontosan nem tudom hogyan kapcsolódnak Cthonhoz meg a darkholdhoz, vagy egymáshoz. Meg azóta a mai történetekbe hol tűnt fel, mik történetek ezzel kapcsolatban.

És fogsz is olvasni ezekről, mert a hírből kimaradt, hogy lesz még ennek a leírásnak egy prológus része, amiben benne lesz minden olyan dolog, ami kimaradt. A Darkholdról sok adat van még. Plusz ott vannak a varázstárgyak stb.

De az epilógusra egy kicsit még várni kell, mert előtte a Vadföld teljes leírása megy ki.

Tényleg nagyon komoly munka, Ben.


Köszönöm szépen.

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:A rovatokról
« Válasz #627 Dátum: 2012. Február 23., 18:19:58 »
Tényleg nagyon komoly munka, Ben. Jó néhény karakter van benne említve, akik még a kölyökkoromból köszönnek vissza, szóval mindenképpen átnézem majd.

Katt a képre!

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #626 Dátum: 2012. Február 23., 17:51:42 »
Olsgattam az angyalok és démonok leírást. Teljesen nem olvastam végig, ahhoz túl hosszú, de ami érdekelt, azokba beleolvastam. Tök jó, hogy ezek is le vannak fordítva, jó hogy így könnyen utána lehet olvasni ezeknek.
Az istenes, démonos rész elég teljesnek tűnt nekem. Ennél jobban nehéz lett volna összefoglalni.
Viszont a Darkholdról olvastam volna többet. Mert egy szép történeti leírást kaptunk.
" (A középkorban az katolikus papok igen jól értettek a futáshoz.)" :D Szokásos Ben-es poénokkal. :)
De pl én  Bováról és Modredről pontosan nem tudom hogyan kapcsolódnak Cthonhoz meg a darkholdhoz, vagy egymáshoz. Meg azóta a mai történetekbe hol tűnt fel, mik történetek ezzel kapcsolatban.
Amúgy köszönet az egész leírásért. ;)
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #625 Dátum: 2011. December 17., 22:44:48 »
Na jó  :) de a nagyobbak (Idegenek, Asgard, Angyalok és Démonok) már ebben a szellemben készült, és szerintem a S.H.I.E.L.D. és az A.I.M. is ide sorolható.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #624 Dátum: 2011. December 17., 22:40:56 »
X-Erő...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #623 Dátum: 2011. December 17., 22:40:07 »
Szerintem az eddigi leírások is ezt az irányt vitték. Nem?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #622 Dátum: 2011. December 17., 21:12:37 »
Pontosan. Igényed arra lehet csak, amiről tudod, hogy létezik. Márpedig szerintem ezzel az Enciklopédiával nem olyasmikről kellene írni, amiről az olvasók már tudnak, arra ott van a Marvel wiki vagy a honosítások. Inkább azokat a témákat kellene lefedni, ahol a honosítók is látható lyukakat hagynak. És ilyen azért van még elég.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #621 Dátum: 2011. December 17., 20:50:16 »
Vagyis azért nincs rá igény, mert az olvasók nem tudják mire lenne igényük, mert nem is igazán tudnak róla.  :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #620 Dátum: 2011. December 17., 20:29:04 »
Az igény nem biztos, hogy a legalkalmasabb szó rá. Én inkább úgy mondanám, hogy a hazai olvasók előtt (sőt, az amerikaiak előtt is) a Marvel misztikus vonala az, ami a leginkább homályos foltnak minősül, jobban, mint az űrszekció. Vagyis inkább hiánypótlónak mondanám, amivel legalább zanzásított szinten átfogó képet lehetne adni mindenkinek erről a részlegről is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #619 Dátum: 2011. December 17., 20:26:02 »
Azt tudom mondani Gery, hogy várd meg a maradék két részt, és ha még mindig lesz nyitott dolog, akkor összehozok egy 4. részt is. Bár szerintem minden érthető és kimerítő lesz.

Majd megkérjük Bent valószínűleg a többi panteonra is, de például Hél már szerepelt az asgardi leírásban.

Ha van rá igény akkor természetesen. Az Istenek Tanácsáról úgy is akartam írni, akkor majd kitérek a többiekre is.

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:A rovatokról
« Válasz #618 Dátum: 2011. December 17., 20:18:30 »
Az Oltalmazók v1 100-ban Marduk Kurios volt a főellensége az Oltalmazóknak, pedig Mefisztó és jónéhány társa is ott volt. Ott felborult a hierarchia vagy miért volt ő a főgonosz. Nem tudom ismeri-e valaki a történetet egyáltalán.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:A rovatokról
« Válasz #617 Dátum: 2011. December 17., 20:03:31 »
Utóbbiak istenek illetve mitológiai lények. Más kategória. Majd megkérjük Bent valószínűleg a többi panteonra is, de például Hél már szerepelt az asgardi leírásban.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:A rovatokról
« Válasz #616 Dátum: 2011. December 17., 19:54:50 »
Értem, csak írtad, hogy a következőben a sötét varázslók és egyebek lesznek, azt hittem kimaradnak az említettek a kategóriából.

(És ha már pokol, akkor Héla és Plúto és ha már démonok akkor Surtur és Ymir is említésre méltó, bár róluk van már infó.)

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #615 Dátum: 2011. December 17., 19:11:04 »
Mindegyikükről lesz szó a folytatásokban de ezek nem véletlenül maradtak ki az első részből. Az első rész a született démonokról szólt, vagyis a szó szoros értelmében vett ördögi lényekről, az Ősi Istenek leszármazottairól.

A Csaló és Umar nem ilyen, ők ahogy mondtad energialények, entitások, nem démonok, bár démonihoz hasonlatos erejük van és kapcsolatban állnak szövetség szintjén az igazi démonokkal.

Belasco és a többiek nem démonok, hanem félvérek, vagy Belasco esetében olyan emberek akik a démonokkal kerültek kapcsolatba. Ő pl egy 13. századi varázslómester volt, aki felajánlotta a szolgálatait az Ősi Isteneknek.

Darkoth és társai szintén más tészta, ők az úgynevezett Félelem Urai nevű alternatív realitásból származó csoport tagjai, akiknek semmi közük az Ősi Istenekhez, csak a képességeik és viselkedésük miatt azonosítják őket démonként. Szeretik csesztetni az emberiséget. De erről bővebben a leírásom második fejezetében.

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:A rovatokról
« Válasz #614 Dátum: 2011. December 17., 19:00:08 »
ki az akiről szívesen olvasnátok ebben a dokumentációban?

Elolvastam az első részt, nagyon zsír lett, de most reagálnék pár érintetlen karakterről, akiket hiányolok.

Misztikus Entitások: Csaló, Umar.
Démon Uralkodók: Belasco, Dreamqueen, N’astirh, Thog, (Lilith, Satana).
Démonok: Darkoth, D'Spayre, Mr Jip, S'ym.


Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #613 Dátum: 2011. December 16., 22:07:36 »
Nem tudom mi a megfelelő kategória, ezért ide írom:

Köszönöm Ben Reilly Démonos cikkét, nagyon alapos és informatív volt, ki is kopiztam magamnak későbbi használatra... :worship:

Egykis reklám, de aki elolvassa, talán érdekes lehet, ha utánna belenéz a Chronopolison lefutott Pokolháborúkba is... :nezze:

Köszönöm. Még lesz két része, a következőben sötét varázslók és egyebek, a harmadikban pedig az ezek ellen harcoló démon és vámpír vadászok.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #612 Dátum: 2011. November 03., 16:07:58 »
Mivel elkezdtem leadni lektorálásra az Angyalok és Démonok című irományomat, amely ahogy az a címből is sejthető nem a norvég dohányipar fejlődéstörténetéről szól, szeretném megkérdezni mindazoktól amolyan utolsó beleszólási lehetőségként, hogy ki az akiről szívesen olvasnátok ebben a dokumentációban? Elég nagy lesz a felhozatal az ziher, csak szeretném, ha beindulna egy kis kommunikáció a nyájas olvasókkal.  :)

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #611 Dátum: 2011. Október 31., 18:24:19 »
Az lesz igen.  :) Elég terjedelmes anyag lesz, még jelenleg is készítem, de attól tartok idén már nem fog kimenni, viszont a januárt ezzel szeretném indítani.

Nem elérhető garrido

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 201
  • Karma: +0/-0
Re:A rovatokról
« Válasz #610 Dátum: 2011. Október 31., 16:58:42 »
Mikorra várható a következő leírás? Angyalok és démonok talán?

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #609 Dátum: 2011. Szeptember 24., 16:22:54 »
Köszönöm a Mortal Kombat Shaolin Monks huszonhetedik, befejező részét; valamint a Shaolin Monks: történeti eltéréseket (igen, vannak benne érdekes eltérések bőven)!  :worship: :worship:

+ köszönöm az asgardi doku lezárását, nagyon jó lett!  :worship:  :bravo:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #608 Dátum: 2011. Szeptember 03., 14:42:33 »
Talgaby-nak köszönöm a MK Shaolin Monks huszonhatodik részét!  :worship:

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:A rovatokról
« Válasz #607 Dátum: 2011. Augusztus 20., 15:03:19 »
Talgaby-nak köszönöm a MK Shaolin Monks huszonötödik részét!  :worship: