Szerző Téma: A főoldalról  (Megtekintve 89643 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #45 Dátum: 2009. Március 09., 14:40:25 »
Idézetet írta: rolinev
- a fórum tom-tom ez a régi de tudtommal ennél a rendszernél van fórum amit be lehetett volna rendesen rakni és így megoldódott volna a regis gond.....
- a régi oldalról egy két áthúzott dolog pl a figyelőbe a képnek a sarka még mindig fekete stb
-A fórumnál ha a srácok egy új, joomlához illeszkedő motort indítanak be, akkor megoldódik a reg, de a régi fórum dolgait gondolom konvertálgatni kellett volna. Csak gondolom, kijavítanak ha nem igaz.
-a figyelő még nem indult be, csak jelzésértékű az a kép ott...változni fog, türelem. De köszönöjük a figyelmeztetést, ontsátok a fejlesztőkre a "bajaitokat".


Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető TékozlóAngyal...

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 32
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Az új oldal
« Válasz #44 Dátum: 2009. Március 09., 14:34:12 »
nekem tetszett a régi oldal is, számomra kicsit vidámabbnak tűnt(: persze abban is volt ami rossz volt, ahogy most is... de ami még nem tetszik az néhány napos olvasgatás után már a szívembe lopja magát(: tetszenek az újdonságok... összefoglalva megérte azért a várakozást (:

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Az új oldal
« Válasz #43 Dátum: 2009. Március 09., 14:18:11 »
Szép az új oldal főleg a grafikai megvalósítás tetszik de egy két dolog már nem annyira:

- a fórum tom-tom ez a régi de tudtommal ennél a rendszernél van fórum amit be lehetett volna rendesen rakni és így megoldódott volna a regis gond.....
- a régi oldalról egy két áthúzott dolog pl a figyelőbe a képnek a sarka még mindig fekete stb
- a képregényeknél az a sötétebb háttér

Most ami tetszik:

- az a csillagos értékelős rendszer ( egyszerűen szuper )
- az új galléria ( láttam ilyet egy két helyen már : én hol találhatok?  )
- a leírások tényleg jók ( bár a fogalmasnál a példák elég érdekesek lettek )
- az egyszerűség is bejön bár a menük elrendezése nekem kicsit kínai de lehet hogy csak nekem szokatlan

Most kb ennyi jutott eszembe. Együttesen király lett.

Nem elérhető Zaj

  • Tejivó
  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 161
  • Karma: +4/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #42 Dátum: 2009. Március 09., 13:44:50 »
Idézetet írta: Galen
Azért egy korai php-s változatodban már te is a zöldön gondolkoztál

Kendra akkori javaslatára...
"Never say never again..."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #41 Dátum: 2009. Március 09., 13:33:56 »
Idézetet írta: Zaj
Az a barna nagyon is jól nézett ki...
Ennek ellenére, gratulálok srácok!
Azért egy korai php-s változatodban már te is a zöldön gondolkoztál

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Zaj

  • Tejivó
  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 161
  • Karma: +4/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #40 Dátum: 2009. Március 09., 13:28:58 »
Idézetet írta: Kendra
Gratulalok az oldalhoz.  
Mar Zaj ota esedekes volt a "nagy valtas", pedig az olyan reg volt, hogy mar csak a paleontologusok emlekeznek ra...
Nekem kulonosen a miniszavazas tetszik a kepregenyek utan es, hogy vegre eltunt a mocsarbarna szin a fooldalrol.
Az a barna nagyon is jól nézett ki...

Ennek ellenére, gratulálok srácok!
"Never say never again..."

Nem elérhető Vini

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • Karma: +3/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #39 Dátum: 2009. Március 09., 13:01:59 »
Idézetet írta: Schmatzy
Bár most utánaszámolva az azért durva. Ha egy 24 oldalas füzetet 15 megának tekintünk, akkor az azt jelenti, hogy köbö 4780 képregényed volt elmentve?! Talán kicsit kevesebb a TPB-k, válogatások, antalógiák miatt. De akkor is elképesztő.

Jó a számolás! 4000 fölötti a darabszám! Gyűjtögetek már pár éve (lassan 10)...
A gyereknek most kezdtem el előröl olvasni a régi magyar pókokat. (Rászokatási időszak).  Remélem jövőre már egyedül olvassa.  


Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #38 Dátum: 2009. Március 09., 12:37:13 »
Idézetet írta: Schmatzy
Bár most utánaszámolva az azért durva. Ha egy 24 oldalas füzetet 15 megának tekintünk, akkor az azt jelenti, hogy köbö 4780 képregényed volt elmentve?! Talán kicsit kevesebb a TPB-k, válogatások, antalógiák miatt. De akkor is elképesztő.
Nem olyan sok az, én már 65 dvd lemezt írtam ki amin csak képregény van, és egy 160 gigás vinyóm van még tele képregényekkel.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #37 Dátum: 2009. Március 09., 10:44:57 »
Gaby: ha megnézed a segítőkhöz is sokmindent írtam. Csak a régi tagokkal voltam szükszavú (nincs hosszú ü a billentyüzeten a laborban...)

Nem elérhető Kendra

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +0/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #36 Dátum: 2009. Március 09., 10:41:38 »
Idézetet írta: dr samson
Kendra: nézz be a tagok menüpont alatt a segítőinkhez, te is ott vagy!  Egyébként én is hiányolok egy fórumot a Co-Mixról...

Es tenyleg ott vagyok...
Koszi eleg ez... mar igy is tobbet irtatok, mint amire raszolgaltam .

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #35 Dátum: 2009. Március 09., 10:37:33 »
Idézetet írta: Vini
Kb. 70 GB képregény volt rajta rendszerezve.
A preferenciák, ugye. Van, aki a képregényeket gyűjti, van, aki zenét. De a 70 giga stimmel.

Bár most utánaszámolva az azért durva. Ha egy 24 oldalas füzetet 15 megának tekintünk, akkor az azt jelenti, hogy köbö 4780 képregényed volt elmentve?! Talán kicsit kevesebb a TPB-k, válogatások, antalógiák miatt. De akkor is elképesztő.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Az új oldal
« Válasz #34 Dátum: 2009. Március 09., 10:35:06 »
(Meg ha megnézted, Kendra, akkor akár vmi rövidet mondhatsz is, mit írjunk oda rólad. )
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #33 Dátum: 2009. Március 09., 10:33:03 »
Kendra: nézz be a tagok menüpont alatt a segítőinkhez, te is ott vagy!  Egyébként én is hiányolok egy fórumot a Co-Mixról...

Nem elérhető Tóni82A

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #32 Dátum: 2009. Március 09., 10:06:05 »
köszönöm
sikerült:)

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #31 Dátum: 2009. Március 09., 09:59:28 »
Idézetet írta: talgaby
Kendra: Ja, ja, szép, szép, csak egy üzenőfal szerintem nem arra való, hogy elárasszák kismillió üzenettel,
Hát pont azért lett leállítva mert nem ontanak kismillió üzenetet. Mint ahogy itt sem.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Kendra

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +0/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #30 Dátum: 2009. Március 09., 09:56:21 »
Off:

Idézetet írta: talgaby
Kendra: Ja, ja, szép, szép, csak egy üzenőfal szerintem nem arra való, hogy elárasszák kismillió üzenettel, mint egy fórumot, hanem hogy üzenjenek néha az oldal gazdáinak. Vmi minimálfórumot nagyon jó lenne visszarakni azért oda, mert hogy én két perc után hagytam az egész üzenőfalas katyvaszt, az is biztos. (Meg nekem tegnap este tűnt fel, hogy a CO nem állt le, csak hát én ugye mindig várom, hogy bejelentsék a frissítést a fórumon...)

Dehogy alltunk le!
Ontjuk az europai csemeget, tessek csak jol korulnezni.
Csupan szakitottunk a k.nettel es felszamoltuk az ottani forumot.  
Nem erdemelnek meg minket... HAHA

:ON

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #29 Dátum: 2009. Március 09., 09:46:52 »
A képnéző modul sajnos nem engedi, hogy úgy tölts le. Ezért van a képek alatt a "Közvetlen linkek a letöltéshez" nevű link, ami kiadja a filelistát, így akár letöltésvezérlővel (pl FlashGet) egyszerűen le tudod tölteni az egész képregényt. Vagy pedig a kisképek felett nyomsz egy jobbegér gombot, és ott "megnyitás új lapon", és akkor csak a képet külön megnyitja neked egy új lapon a böngészőn. Ott pedig egyesével le tudod tölteni az oldalakat.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Az új oldal
« Válasz #28 Dátum: 2009. Március 09., 09:45:51 »
Van alul egy Közvetlen linkek a letöltésekhez felirat minden képregénynél.
Gyakorlatilag ugyaúgy kell letölteni most már nálunk is, mint a honosító oldalak javánál, na.  

Kendra: Ja, ja, szép, szép, csak egy üzenőfal szerintem nem arra való, hogy elárasszák kismillió üzenettel, mint egy fórumot, hanem hogy üzenjenek néha az oldal gazdáinak. Vmi minimálfórumot nagyon jó lenne visszarakni azért oda, mert hogy én két perc után hagytam az egész üzenőfalas katyvaszt, az is biztos. (Meg nekem tegnap este tűnt fel, hogy a CO nem állt le, csak hát én ugye mindig várom, hogy bejelentsék a frissítést a fórumon...)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 09., 09:48:31 írta talgaby »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Tóni82A

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • Karma: +0/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #27 Dátum: 2009. Március 09., 09:43:34 »
hali!

szép az új oldal, és tetszik is.

Csak 1 bajom van vele, nem tudom letölteni a kedvenc képregényem sehogy:S
Amikor megnyitom nagyképben akkor nem engedi letölteni. Mi lehet a baj?

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #26 Dátum: 2009. Március 09., 09:43:16 »
Én mondtam hogy meg kell szüntetni.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Kendra

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +0/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #25 Dátum: 2009. Március 09., 09:42:21 »
Gratulalok az oldalhoz.
Mar Zaj ota esedekes volt a "nagy valtas", pedig az olyan reg volt, hogy mar csak a paleontologusok emlekeznek ra...
Nekem kulonosen a miniszavazas tetszik a kepregenyek utan es, hogy vegre eltunt a mocsarbarna szin a fooldalrol.

Galen: Meglepo de miota nincs foruma a CO-MIX-nak sokan hasznaljak az uzenofalat, olyanok is akiket azelott nem is lattunk  

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #24 Dátum: 2009. Március 09., 09:36:18 »
heh...mi ne állítsuk le a fórumot? Máshol bejött.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Vini

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • Karma: +3/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #23 Dátum: 2009. Március 09., 08:04:01 »
Idézetet írta: zozi56
Parancsolj: klikk. Fogalmam sincs, mennyi ideig lesz (többé-kevésbé) elérhető ilyen formában a régi oldal, szóval siess vele.

Köszönöm szépen!

Kimásoltam. Leköteleztél vele!

Ui.: Rengeteget dolgoztatok az utóbbi 5 hónapban!!!  

Üdv!

Vini

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #22 Dátum: 2009. Március 09., 07:45:38 »
Idézetet írta: grey gargoyle
hűha Ben, most nézem milyen hosszú képregény történeti és mervel leírás is van, le a kalappal, de komolyan.

Köszi.   Honosítani és beírni sosem fogok, de az ilyesmivel mindig állok a Zsák szolgálatára.  

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Az új oldal
« Válasz #21 Dátum: 2009. Március 09., 00:25:35 »
Idézet
Hát röviden ennyi, de azért nincs harag?
Dehogy van, sőt, köszönöm, hogy leírtad a véleményed, örülök neki.  Igazából az a baj a dologgal, hogy ha nekiálltam volna egy olyan, teljes egészében saját rendszert összerakni, ami minden honosítói igénynek megfelel, akkor azzal nyárra se végeztem volna.
   
   
Idézet
és a  hatásos weboldal-kialakításokat sutba dobva nem a design-t helyezik  előtérbe, hanem azt hogy minden szabványosan és katonásan működjön.
Ez már igazából hozzáállás kérdése. Fontosabbnak éreztük a megbízható működést és a használhatóságot, mint a külsőt. Persze te nyilván szigorúbb szemmel nézel rá, ha ez a szakmád, én csak hobbiból űzöm. Ha csak rajtam múlt volna, akkor valószínűleg jóval puritánabb lett volna a dolog, ugyanis nem értek a grafikai dolgokhoz. Én az oldal "működéséért" felelek, a külső teljes egészében Sepi munkája, szerintem ki is hozott belőle szinte mindent, amit ki lehetett.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 09., 00:26:56 írta zozi56 »
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető StakDrone

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #20 Dátum: 2009. Március 09., 00:10:21 »
Magánemberként: Tök szuper lett az oldal, nagyon bejön, hogy átlátható, megmaradt a stílus, és jó a szavazás is.

Webfejlesztőként (most komoly kritika következik, aki nem szereti a szakmai kritikákat, az ne olvasson tovább! Akit viszont érdekel, az jelölje ki a szöveget, és úgy olvassa el!): Alapvetően útálom a cms rendszereket, de főként a Joomlát. Azt el kell ismernem azonban, hogy bár ti is a Joomla rendszerét használtátok fel, a stílus kialakítása egészen jó lett - láttam elborzasztó szörnyűségeket már pályafutásom során.
Főleg azért utálom a cms rendszereket, mert bár elsőre könnyen felépíthetőnek tűnnek, modulárisnak, alkalmazkodónak hatnak, minél több egzotikus ínyencséget szeretnél betenni a honlapba annál inkább érezni fogod a keretek szorítását.
Emellett a cms rendszerek nem törődnek az egyéni izléssel, és a hatásos weboldal-kialakításokat sutba dobva nem a design-t helyezik előtérbe, hanem azt hogy minden szabványosan és katonásan működjön. Mondom ez nem gond... egy ideig. Sajnos a honlapotokon látszik, hogy a design a fejlécre fog korlátozódni - maximum a boxok címsorát lehet majd csicsázni, de ezzel be is zárult a kreatív lehetőségek joomla-féle tárháza.


Konklúzió: Webfejlesztőként a hideg kiráz a honlap sablonos szárazságától, viszont valóban sokat lépett előre a honlap a használhatóság terén a régihez képest.

Hát röviden ennyi, de azért nincs harag?

"Az emberi ostobaság és a világegyetem végtelen. Az utóbbiban nem vagyok biztos..."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #19 Dátum: 2009. Március 08., 22:16:13 »
Idézetet írta: zozi56
Parancsolj: klikk. Fogalmam sincs, mennyi ideig lesz (többé-kevésbé) elérhető ilyen formában a régi oldal, szóval siess vele.
Jobb oldalt ott van az "újdonság" rész. Abban visszapörgethetsz hogy mik kerültek ki az utóbbi hónapokban. De tényleg siess vele, mert pár napon belül elfog tünni ez a része az oldalnak.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Az új oldal
« Válasz #18 Dátum: 2009. Március 08., 22:11:30 »
Idézet
Mint programozó magam is tudom, hogy végleges kód nincs, csak átmenet a régi és a eljövendő között.
Ó, egy kolléga.  Örülök, hogy tetszik az oldal. És igen, tényleg nem véglegesnek szént, épp, hogy befejeztem, de már azt tervezem, mit alakítok át rajta.

Idézet
Lenne egy személyes kérésem (nem tudom, hogy a tervekben szerepelt-e). Egy hete tönkrement egy 500GB-s HDD-m. Kb. 70 GB képregény volt rajta rendszerezve. A java megvan mentésben, de az utolsó 5 hónap végleg elveszett. Mivel az oldal is újraindult, sajna nem tudom visszapörgetni a frissítéseteket. Nagy segítség lenne, ha hozzá tudnék jutni novembertől a linkekhez. Ha nem tudtok segíteni kénytelen leszek egyesével ellenőrizni azokat, amik érdekelnek...
Parancsolj: klikk. Fogalmam sincs, mennyi ideig lesz (többé-kevésbé) elérhető ilyen formában a régi oldal, szóval siess vele.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #17 Dátum: 2009. Március 08., 22:10:10 »
Linket biztos nem tudnánk adni azokról a képregényekről, mivel új rendszerre került maga az oldal, ezért a régi linkek már nem működnek. De esetleg egy listát előtudok kotorni az azóta felrakott képregényeinkről.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Vini

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • Karma: +3/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #16 Dátum: 2009. Március 08., 22:06:18 »
Sziasztok!

Nagyon örülök a visszatérésnek! Már nagyon vártalak benneteket! Szép az oldal! Bár szerintem a régi is minőségi munka volt. Mint programozó magam is tudom, hogy végleges kód nincs, csak átmenet a régi és a eljövendő között.

Lenne egy személyes kérésem (nem tudom, hogy a tervekben szerepelt-e). Egy hete tönkrement egy 500GB-s HDD-m. Kb. 70 GB képregény volt rajta rendszerezve. A java megvan mentésben, de az utolsó 5 hónap végleg elveszett. Mivel az oldal is újraindult, sajna nem tudom visszapörgetni a frissítéseteket. Nagy segítség lenne, ha hozzá tudnék jutni novembertől a linkekhez. Ha nem tudtok segíteni kénytelen leszek egyesével ellenőrizni azokat, amik érdekelnek...

Üdv!

Vini