Szerző Téma: A főoldalról  (Megtekintve 92160 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Az új oldal
« Válasz #285 Dátum: 2009. Október 10., 10:23:54 »
Nem úgy értettem hogy ilyen belinkelős mert az megint nem a legjobb még mindig megmaradna a sok oldal max csinálnánk egy oldalt ahova mindenki felmenne  
Úgy értettem, hogy blogszerű a képregény kikerülne a közös oldalra az adott team zászlója alatt a hír ami most van mindenhol az meg a blogon lenne meg ott lehetne véleményezni.

Esetleg egy közös oldal esetébe lehetnének Marvel, DC, Start Trek, Star Wars... részlegek  Ami azért jó lenne

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #284 Dátum: 2009. Október 10., 09:58:25 »
Amúgy a jelenlegi téma kapcsán teljesen érdektelen lesz a kérdésem, de Zerit: megadod nekem, annak a lengyel honosító oldanak az elérhetőségét? Kíváncsi lennék rájuk.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Az új oldal
« Válasz #283 Dátum: 2009. Október 10., 09:32:48 »
Az, hogy mit kerül ki és mit olvasnak...
Szerencsére van statisztikánk elég régóta, így látom, milyen arányban olvasnak mindenfélét. A szuperhősös cuccok nagy átlagban tényleg népszerűbbek, és vannak kiemelkedőek  - az első számok törvénye nálunk is él - de attól még általában minden egyes sorozatnak ugyanakkora olvasótábora szokott lenni. Sőt, egy nem szokványosnak akár több is. A Vörös Sonják, amiket nyár elején raktam ki, kegyetlen sok olvasóra találtak, pedig ez is minden, csak nem élvonalbeli. A legnépszerűbb és legstabilabb sorozatunk a Tarot, amiről szerintem senki sem hallott, amíg ki nem került ide. Attól, hogy egy új megjelenést nem olvasnak, én nem félnék, még ha a fél Civil Wart is raknák ki mellé. A gond a tárolással és a rendszerezéssel lenne, hogy később is legyen, aki olvassa.
Idézet
Egy szerveren, egy motor, egy adatbázis... és egy 200 gb-s szerver min  ha nem több
Az már rég megvan.
Idézet
Ha egy oldal van még meg lehetne a fejetlenséget előzni nagyjából ha a teamek maradnának esetleg külön blogszerű aloldalakkal...
De gondolom nem minden oldalnak tetszene egy ilyen javaslat...
Pedig most vannak ilyen irányú tapogatózások, de az inkább olyan portálszerű, egy közös főoldalról mindenki oda megy, ahova akar jelleggel. Ami jó lenne egy ilyenben, hogy egy közös főoldalon rss nélkül is lehetne látni, ki mikor frissített és mivel (gyakorlatilag egy automata Figyelő, csak főoldalon).
Idézet
De mint tudjuk, nagyobb oldal nagyobb felelősséggel jár.  És ha valami gond van vele, akkor több kihívással.
De a méretek túl nagyok, hogy még így is működjön. Mi nemrég ugye az 1500. honosítást hagytuk el. A Kneten is van vagy félezer. De egyszer már valaki írta egy fórumon egy-két éve, hogy hány dvd-nyi anyag csak a honosított képregények, és mi azóta rádobtunk vagy két lemeznyit, ha nem többet. Ilyet más elfoglaltság mellett, pláne oldalhegesztésnél csinálni héraklészi munka lenne.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #282 Dátum: 2009. Október 10., 08:18:55 »
Idézetet írta: rolinev
Sepi: A népszerű nem biztos, hogy szubjektív gondolj bele ( most nem azokról beszélek akik mindent elolvasnak  ) kijön egy új mini mondjuk egy kisebb kiadótól ami nem nagyon kelti fel a figyelmet a címével... Mellette kijön egy fővonalbeli ongoingnak a következő része ami mondjuk egy crossover része... szerinted hányan fogják ezt és hányan azt választani? Hidd el jóval kevesebben fogják a minit választani ami jóval kevesebb hsz-el jár és ez a tény hogy így kezdett jóval kevesebb esélyt kap folytatás terén (persze kivétel ha orba szájba ezt nyomod hogy milyen jó  ) ...
Miért, szerinted amúgy nem így van? Az egy dolog hogy a mainstream-es szuperhősös vonal népszerűbb hazánkban, de aki nem kiváncsi rá, az nem fogja elolvasni, hanem választja a másik kisebb címet. Ők is vannak szép számmal. Ez akkor sem fog változni. Ha egyszerre kerül ki más képregénnyel, vagy külön, az olvasója ugyanannyi marad.  Ez teljesen független attól, hogy mit mi mellé raknak. A vélemények száma meg eleve teljesen relatív. A mainstreamnek nevezett képregényekre sem érkezik sok vélemény, ha te még mindig erre vársz, akkor csalódni fogsz. A magyar olvasók nagyrésze csak olvas, de nem véleményez.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #281 Dátum: 2009. Október 10., 08:10:17 »
Idézetet írta: talgaby
Az adatbázis meg egy nagyon szép álom, de hacsak nem jön kb. három nagyon lelkes emberke, aki csak ezzel foglalkozna minden szabadidejében és egy nagy közös googledoksit töltögetne fel, addig ez marad álom is.

Tényleg nem kis munka, de gondolj bele, ha a kb 10 honosítóoldalt összevonnánk, hány tag lenne? Szerintem majdnem mindegyik honosító oldalon van valaki, aki a fejlesztésekért és javításokért felelős, pontosabban a működésért. Szóval ha mindenki benne lenne, biztos, hogy lenne elég ember, aki 2-3 naponta rá tudna nézni.
De mint tudjuk, nagyobb oldal nagyobb felelősséggel jár.  És ha valami gond van vele, akkor több kihívással.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Az új oldal
« Válasz #280 Dátum: 2009. Október 10., 07:15:58 »
Egy szerveren, egy motor, egy adatbázis... és egy 200 gb-s szerver min  ha nem több

Sepi: A népszerű nem biztos, hogy szubjektív gondolj bele ( most nem azokról beszélek akik mindent elolvasnak  ) kijön egy új mini mondjuk egy kisebb kiadótól ami nem nagyon kelti fel a figyelmet a címével... Mellette kijön egy fővonalbeli ongoingnak a következő része ami mondjuk egy crossover része... szerinted hányan fogják ezt és hányan azt választani? Hidd el jóval kevesebben fogják a minit választani ami jóval kevesebb hsz-el jár és ez a tény hogy így kezdett jóval kevesebb esélyt kap folytatás terén (persze kivétel ha orba szájba ezt nyomod hogy milyen jó  ) ...

Ha egy oldal van még meg lehetne a fejetlenséget előzni nagyjából ha a teamek maradnának esetleg külön blogszerű aloldalakkal...
De gondolom nem minden oldalnak tetszene egy ilyen javaslat...

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #279 Dátum: 2009. Október 10., 06:54:00 »
Azt nem mondtam, hogy egyszerű lenne, de szerintem nem lenne megszervezhetetlen. Persze az aloldalas megoldásban is van ráció, de az is úgy lenne jó, ha egy szerveren menne az egész.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Az új oldal
« Válasz #278 Dátum: 2009. Október 09., 23:44:24 »
Az egy honosítóoldallal az a gond, hogy megszervezhetetlen. Abból csak káosz lenne, elég a volt Knet példáját nézni.
Egyetlen közös indítófelület és egy honosítóportál, amilyennek állítólag a korgnak kellett volna lennie, igen, az lehetséges. Aloldalak szintjén sokkal megvalósíthatóbbnak gondolnám a rendszert. Már csak a kikerült anyag áttekinthetősége végett is.
Az adatbázis meg egy nagyon szép álom, de hacsak nem jön kb. három nagyon lelkes emberke, aki csak ezzel foglalkozna minden szabadidejében és egy nagy közös googledoksit töltögetne fel, addig ez marad álom is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #277 Dátum: 2009. Október 09., 23:07:51 »
Ez szintén gyenge érv, mert hogy "népszerű" az teljesen szubjektív. Nem biztos, hogy mindenki szereti azt amit népszerűnek tartasz, és amit kevésbé, azt meg lehet hogy sokan. Ha valaki keres valamit, azt úgyis megtalálja a honosítások között. Mindenkinek más az ízlése, így mindenki csak azt olvassa el, ami tetszik neki. Ugyanez a helyzet a honosítóval is. Ha valaki a kedvencét olvassa, legyen az népszerű, vagy nem népszerű, úgyis megjegyzi, hogy ki készítette a magyar változatot (már ha érdekli).
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető horjb

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 393
  • Karma: +0/-0
    • http://www.gportal.hu/horjbcomic/
Re:Az új oldal
« Válasz #276 Dátum: 2009. Október 09., 23:05:38 »
Szvsz attól, hogy több honosítooldal cuccai kerülnek fel egy oldalra, attól még lehetnének úgy a képregények mint a képregénytáron. Csak egy kis thumbnailt vagy valamit odakéne tenni, hogy  melyik oldal csinálta.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Az új oldal
« Válasz #275 Dátum: 2009. Október 09., 23:03:17 »
Az egy honosítóoldal nekem is beugrott régebben de el is vetettem belegondolva abba a káoszba meg a sok honosítás közt nem nagyon tűnne ki az hogy ki csinálta stb... (Pl. berakunk egy népszerű képregényt egy kevésbé népszerű mellé valszeg a népszerűt megjegyzik a másik felejtős... ) Legalábbis én így látom...

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #274 Dátum: 2009. Október 09., 23:01:29 »
Idézetet írta: Zerit
tanuljon meg mindenki szepen angolul
azonfelul, hogy sok-sok kepregenyt tud igy az ember elolvasni, akar papiron is, meg sokkal tobb haszna is szarmazik belole, hogy egy idegen nyelv birtokaban van
Ebben tökéletesen igazad van.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 09., 23:02:57 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Az új oldal
« Válasz #273 Dátum: 2009. Október 09., 22:07:59 »
en haromrol tudok, marmint lengyel kepregenyhonositokrol, szvsz van meg tobb is
de ez tok lenyegtelen, hogy kulfoldon mi a helyzet
gyengéd barbár

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Az új oldal
« Válasz #272 Dátum: 2009. Október 09., 22:03:10 »
Egyébként a lengyeleknél is csak egy honosítóoldal van, ha jól tudom.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Az új oldal
« Válasz #271 Dátum: 2009. Október 09., 22:00:19 »
egy honosito oldal sem kell, tanuljon meg mindenki szepen angolul
azonfelul, hogy sok-sok kepregenyt tud igy az ember elolvasni, akar papiron is, meg sokkal tobb haszna is szarmazik belole, hogy egy idegen nyelv birtokaban van
gyengéd barbár

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #270 Dátum: 2009. Október 09., 21:35:26 »
Ismét ergy rugóra jár az agyunk, Sepi.
Ez wearwolftól függetlenül eszembe jutott már nekem is, de tudom, hogy egyes oldalak készítői nem mennének bele, és nem mondok példákat, és hogy ki miért.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #269 Dátum: 2009. Október 09., 21:20:54 »
Wearwolfff gondolatát továbbvíve: én is felvetettem már a globális honosítóoldal ötletét anno a K.orgon. Sajnos ott is sokan a függetlenségre hivatkozva lehurrogták. Pedig ez a kifogás az ami a leggyengébb. Mert attól még hogy egy honosítóoldalhoz tartozik valaki, nem azt jelenti, hogy onnantól csak azt csinálhatja amit engednek neki. Hiszen az egyén  függetlenségét ott is fent lehet tartani. Ha nem akar egy képregényt havi szinten kirakni, akkor sincs vele gond. A saját tempója alapján csinálná és kész. Hiszen ez nem kötelezettség, hanem csak hobbi.
Viszont amire mindenki csak bólogat, az az, hogy mennyi előnnyel járna az, ha egy nagy honosítóoldal létezne a kismillió kicsi helyett. Egyrészt sokkal áttekinthetőbb lehetne. Most is sok képregényről az átlag olvasók azt sem tudják, hogy honosítva van-e vagy nincs. A régi honosításokra már szinte senki sem emlékszik, többségünk szinte teljesen eltünt. Elkészülhetne a már régóta kívánt adatbázis a honosított képregényekről, és megszünhetne a több sebből vérző foglalási lista. Az olvasóknak is jobb lenne, hogy egy weblapot látogasson, mint hogy minden nap 20-at látogasson végig. Csak sajnos látszik, hogy ennek még nincs itt az ideje, mert mindenki csak a függetlenségre hivatkozik, ahelyett hogy józanul gondolkodna, és belátná, hogy jobb közös erővel egy célért dolgozni, mint egymás ellen acsarkodva. Aki magára veszi, az magára veszi.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #268 Dátum: 2009. Október 09., 21:19:56 »
Idézetet írta: Wearwolfff
Ha van egy nagyon jó oldal ami működik és ide a Hálózsákot, a Chronopolist és az xFanzine-t sorolnám, mert itt van a legtöbb képregény(tudom, mert nemrég összeírtam), szóval áruljátok már el kérdezem én tisztelettel Allcomics, miért kezdtetek új oldalba és miért nem csatlakoztatok be a fenti oldalak valamelyikéhez.
Erre a magam részéről tudok válaszolni, azért, mert amikor kialakult bennem, hogy én is megpróbálkoznék a honosítással, nem kellettem sehová, kivétel egy oldalt, ami meg megszünt, az első beírásom után.

Az egy oldalban meg egyetértek veled. Én is gondolkoztam már ilyenen, hogy sokkal jobb lenne, ha csak 1 honosító oldal lenne, és mindenki aki ilyesmit szeretne csinálni, azon gyűlne össze egy közösségként. Sokkal másabb lenne minden. Mindenki szempontjából. A honsoítók és az olvasók szempontjából is egyszerűbb és jobb lenne.
De sajnos ez nem fog úgysem megvalósulni semmikor sehogy, szóval ez csak egy szép álom.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #267 Dátum: 2009. Október 09., 17:27:44 »
No, végigolvastam az új hsz-eket és nem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá pár dologhoz.

Először is szeretném megjegyezni, hogy GG nagy kifakadásán nagyon jót nevettem és piszok jó kedvem lett tőle. Két dolog miatt:

-egyrészt pár hónappal ezelőtt ugyan ezt a szöveget előadta nekem is a Stomon privátban
-másrészt szerinte el kellene felejteni a személyes sértéseket, és ezért csak úgy folyamatosan sértéseket vág a fejünkhöz...

Komolyan mondom, én lelki szemeim előtt szinte látom, ahogy GG este hazamegy és egy légpuskával lölvödui tg és az én avatarom nyomtatott verzióját a falon...  Amúgy gg, azt észrevetted, hogy most te olyan pökhendien és lekezelően beszélsz velünk, ahogy szerinted mi beszélünk veled?  

Idézet
Mi közöd van hozzá, hogy mi mennyit foglalunk?
Tudod mit, igazad van. Oké. Viszont akkor már megbocsáss, de neked meg mi közöd van ahhoz, hogy kinek a linkje van kint a főoldalunkon és kinek nem?

Idézet
És ott merült fel ez a TT dolog.
Ez igaz. De amikor ti belekezdtetek a TT YO-ba, akkor már réges rég kész volt a lista és ki is lett írva ide is a főoldalra és a NewGenre is, hogy mi ahhoz tartjuk ezentúl magunkat...

Idézet
Ha van egy nagyon jó oldal ami működik és ide a Hálózsákot, a Chronopolist és az xFanzine-t sorolnám, mert itt van a legtöbb képregény(tudom, mert nemrég összeírtam), szóval áruljátok már el kérdezem én tisztelettel Allcomics, miért kezdtetek új oldalba és miért nem csatlakoztatok be a fenti oldalak valamelyikéhez. Gondoltátok csinálok valami sajátot, vagy már akkor összevesztetek valami pitiáner ügy miatt és kiváltatok?
Ez egyéni vérmérséklet kérdése. Mármint, hogy miért csinál valaki új oldalt. Nekem pl fel sem merült anno, amikor elkezdtem honosítani, hogy új oldalt csináljak.  És annak ellenére, hogy csak úgy vetődtem ide, nem is ide akartam kirakni a kezdeti honosításaimat, mára mégis elértem azt, hogy nekem is legyen némi szavam a dolgok folyásában. De ez már más tészta. Mindenestre továbbra is minden érdeklődőt szívesen várunk, elmondjuk neki a dolgokat, ha honosítani akar, az viszont más kérdés, hogy bizonyos dolgokat el is várunk. Ezért van az, hogy az elmúlt 1 évben nálam jelentkezett honosíztók közül csak Kit lett még tag, egy ember van, akiről tudom, hogy rendszeresen csinálja Gorgiasznak a honosításokat és egy ember van, aki szépen iparkodik, hogy jó beírónk legyen... rajtuk kivül legalább 6 ember morzsolódott le...  


Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Az új oldal
« Válasz #266 Dátum: 2009. Október 09., 16:57:25 »
Igen, amúgy a híreket visszanézve már én is látom. Az ilyesmi nagyon jól ki tud fizetődni középtávon már amúgy.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #265 Dátum: 2009. Október 09., 16:10:14 »
Idézetet írta: Wearwolfff
Nos, ha szabad ehhez annyit hozzászólnom, hogy már régen elhagytuk az ovit.
Mintha én is hasonlóval indítottam volna az elején  és teljesen jogos is.
 
Idézetet írta: Wearwolfff
Nem sértődés, de gondolok itt arra, hogy mikor én elkezdem képregényeket olvasni netről kábé két éve, halálira nem értettem minek van kismillió honosító oldal. Miért nincs egy gigászi portáljellegű. Ha nem tudnád miért mondom ezt, hát azért mert így is egymás oldalára dolgozunk azért szép szerével. Például erről a Temle of Comicsról még nem is hallottam.

Aztán később rájöttem. Az egyiknek nem jó az 1024-nél kisebb oldal. A másik mindig a legfrissebbeket csinálja esélyt sem adva a magyar képregénykiadóknak. A harmadik vitatkozik a linkjei miatt. A negyedik ez, az ötödik az. A hatodik a Spíderman címet is magyarítja, a hetedik úgy hagyja.

Ha van egy nagyon jó oldal ami működik és ide a Hálózsákot, a Chronopolist és az xFanzine-t sorolnám, mert itt van a legtöbb képregény(tudom, mert nemrég összeírtam), szóval áruljátok már el kérdezem én tisztelettel Allcomics, miért kezdtetek új oldalba és miért nem csatlakoztatok be a fenti oldalak valamelyikéhez. Gondoltátok csinálok valami sajátot, vagy már akkor összevesztetek valami pitiáner ügy miatt és kiváltatok?
A Templ of Comics nekem is új én sem tudom melyik oldal az. De a mondandód többi részével sajnos nem értek egyet. Miért kéne egy nagy oldal és miért ne lehetne több kicsi? Senki nem vonja kétségbe az általad említett oldalak jelentőségét, de most miért kéne hozzájuk csatlakozni? Ők is elkezdték valahol nem? Miért kell mindjárt temetni a többi oldalt? Én magam is három (ill. már négy) oldalnak segítek jelenleg, ahogy időm engedi és nekem semmi bajom nincs azzal, hogy ez nem egy nagy.
Idézetet írta: talgaby
Ad öt: A kisiparosoknak meg kellene fogadniuk Sue Storm nevezetű felhasználójuk tanácsát, ha nem akarják úgy végezni, mint mi.
Hát hiába, akkor én tényleg médium vagyok.  Nagyjából Sue Hsz-e előtt 1,5 hónappal vetettem fel ugyanezt és azóta gürcölök(ünk), hogy megvalósuljon a dolog.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 09., 16:12:18 írta holloo »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Az új oldal
« Válasz #264 Dátum: 2009. Október 09., 15:42:39 »
Ad egy: Az idézet arra vonatkozott válaszként, hogy miért vannak nem-honosító oldalak a linktárban.
Ad kettő: Nem különösebben izgat, ha még tízezer füzetet lefoglaltok, mert részemről szerencsére jó ideje teljesen elszakadt attól a mainstream vonaltól, amire manapság mindenki lóversenyként hajt a foglalási listában, ami meg oda tartozik, azt már jó ideje csinálom vagy raktározom a szerveren vagy szervezem.
Ad három: Furamód ilyenkor nosztalgiával gondolok az érkezésemre, amikor még utolsóként csatlakoztam egy olyan korszakhoz, ahol a honosítás egy nagy közösség hobbija volt, nem pedig arról szólt, hogy ki mikor kihez megy és hogyan (bár ez se új, volt ilyen szakasz is).
Ad négy: két kisebb honosító oldal indulásában vállaltam elég aktív szerepet (igaz, egyiknél önkétlenül), szóval ezek után mondani, hogy csak lenézni tudom a függetleneket, elég furán fest.
Ad öt: A kisiparosoknak meg kellene fogadniuk Sue Storm nevezetű felhasználójuk tanácsát, ha nem akarják úgy végezni, mint mi.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Dris

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: +0/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #263 Dátum: 2009. Október 09., 15:15:08 »
Idézetet írta: talgaby
Zsák célja a képregények mint olyanok terjesztése a köztudatban, nem az, hogy mindent, ami jónak hangzik, elsőként akarjunk lefoglalni. A honosítás lényege a szemünkben az, hogy minél több fajta olyan képregényt juttassunk el az olvasóinkhoz, akik nem tudnak adott nyelven vagy másképp nem olvashatják őket.
Te tényleg azt gondolod, hogy ebben különbözünk? Szerinted mi miért csináljuk?!? Úgy gondolod csak azért létezünk és honosítunk egy éve, hogy lefoglaljuk a nagy Házsé elől a favoritokat, és önző bohóckodásunk célja, hogy lássuk a saját nevünket?? Elárulom, én pontosan ugyanazért teszem, amit fentebb leírtál, és semmi másért! Respekt a rengeteg úttörő munkáért, kitartásért és tapasztalatért, de pont az ilyen vélemények miatt tűnik úgy, hogy lenézitek és csak kritizálni tudjátok mások kezdeményezéseit.
Idézetet írta: talgaby
5. Ühüm. 1730 környéke.
Ebben viszont igazat adok neked, szerintem is kicsit túl sok a foglalás részünkről. Én ennek már hangot is adtam, hogy felesleges egyszerre ennyit előre tervezni (pl a 2099U, ami eléggé a kispadon hever), mert csak vita lesz belőle, de honosítótársaim másképp látják. Mindenesetre nem hiszem, hogy a foglalások alapján kéne egy oldalt megítélni, hanem inkább a teljesítménye alapján.
-Wearwolfff: Látod mi megy itt, szerinted működne egy nagy közös oldal így? Mi szeretjük az oldalunkat, így, hogy a mienk és mi rendelkezünk felette (bár néha már nem úgy érzem), mert tény, hogy nagyon más szinten mennek a dolgok. Mi kisiparosok vagyunk, a Zsák egy mammutvállalat.  
És külön leszögezem: én nem akarok és nem is fogok kötözködni, személyeskedni, szal ettől légyszi kíméljetek meg.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Az új oldal
« Válasz #262 Dátum: 2009. Október 09., 15:05:29 »


jol van, melo utan vagyok, faradt, felejtsuk el a fentit
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 09., 16:02:51 írta Zerit »
gyengéd barbár

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Az új oldal
« Válasz #261 Dátum: 2009. Október 09., 14:01:54 »
Nos, ha szabad ehhez annyit hozzászólnom, hogy már régen elhagytuk az ovit.

Nem sértődés, de gondolok itt arra, hogy mikor én elkezdem képregényeket olvasni netről kábé két éve, halálira nem értettem minek van kismillió honosító oldal. Miért nincs egy gigászi portáljellegű. Ha nem tudnád miért mondom ezt, hát azért mert így is egymás oldalára dolgozunk azért szép szerével. Például erről a Temle of Comicsról még nem is hallottam.

Aztán később rájöttem. Az egyiknek nem jó az 1024-nél kisebb oldal. A másik mindig a legfrissebbeket csinálja esélyt sem adva a magyar képregénykiadóknak. A harmadik vitatkozik a linkjei miatt. A negyedik ez, az ötödik az. A hatodik a Spíderman címet is magyarítja, a hetedik úgy hagyja.

Ha van egy nagyon jó oldal ami működik és ide a Hálózsákot, a Chronopolist és az xFanzine-t sorolnám, mert itt van a legtöbb képregény(tudom, mert nemrég összeírtam), szóval áruljátok már el kérdezem én tisztelettel Allcomics, miért kezdtetek új oldalba és miért nem csatlakoztatok be a fenti oldalak valamelyikéhez. Gondoltátok csinálok valami sajátot, vagy már akkor összevesztetek valami pitiáner ügy miatt és kiváltatok?

Ha egy oldal lenne simán lehetne bérelni és fizetni pár ezer forintot egy maszek szerverért amin nincs reklám és rendszeresen backupolnak. Ha egy kis oldal eltűnik nem tűnnek el vele a képregényei. Ha legalább abban megegyezés lenne, hogy minden oldal ugyanazt a tartalomkezelőt használná, és akkor nekem sem kellene például adatbázist fabrikálnom. Ha mind ugyanazt használnánk sokkal egyszerűbb lenne egy univerzális keresőt csinálni. De ha már ebben sincs egyetértés akkor nem is tudom már mit tudok mondani.

Ha már mi nem tudunk megyegyezni, akkor mit várunk el a politikusainktól. Csak azért csinálni egy saját oldalt amin mondjuk havonta keservesen kikerül egy képregény(amiért respect természetesen) nevetséges. Csak mert nem tudunk betartani egy pár pontos szabályzatot és minőségi elvárást?

Nos elmondtam amit akartam.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Az új oldal
« Válasz #260 Dátum: 2009. Október 09., 13:43:41 »
Idézetet írta: grey gargoyle
égbenjárónak, elszálltnak.
Á nem, ha talgaby lenne Skywalker akkor arról Recsivel tudnánk.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Az új oldal
« Válasz #259 Dátum: 2009. Október 09., 13:40:59 »
Engem meg a South Park 2×17-re kezd emlékeztetni ez, hogy most én vagyok a nagy, gonosz honosítómogul, aki cseszteti a kicsiket.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #258 Dátum: 2009. Október 09., 13:36:27 »
Idézetet írta: talgaby
3. A Darkness v1-re sem mondom, hogy Zsákos sorozat. Az Ascensionre sem. Mind máshol indult, csak mi zárjuk le (ha lezárjuk). Attól még, hogy átveszem másét és foltozgatom, nem lesz az enyém.
Csak hogy itt nem foltozgatott képregényekről van szó, hanem nagy részben miálltalunk megcsinált képregényekről.
De mint ahogy te is írod, a hálózsák se csak saját képregényeket rak ki, rengeteg van amit máshonnan vettetek át eredetileg.

Idézet
4. Ebben lehetne valami, csak vmiért ez eddig az AC-n kvül a Templ (nem, nem írtam el) of Comicsszal fordult elő.
és mi közünk hozzájuk? miért kell minket egy megszünt oldallal összehasonlítani? a közelébe se vagyunk a megszünésnek.


Idézet
6. Azon kívül, hogy például beletenyereltetek a Heroes Rebornba is, amit csekély három éve gürcölünk, hogy teljessé tegyük, valószínűleg semmi. Meg én az a fajta vagyok, aki szereti a racionalitást.
Alapvetően nem a kérdésre válaszolsz. Ilyen konkrét eseteket már megbeszéltünk sokszor, vita is volt ilyenekből, amiket emlékeim szerint mindig elrendeztünk végül. De én azt írtam, hogy ahhoz, hogy mi MENNYIT  foglalunk, semmi közötök. Nem azt írtam, hogy AMIT  foglalunk, ahoz nincs közötök!


Idézet
7. Nem, hanem annak az aprócska ténynek a megemlítése, hogy már bőven félezer füzet honosításán és legalább öt komolyabb project vagy crossover szervezésén vagyok túl, és nekem van fogalmam arról, ez milyen szervezéssel, munkálatokkal és szívással jár, akár egyetlen nyamvadt darab is. De azért örülök, hogy az elmúlt három és fél évem és a sok száz füzetem mindössze arra jó, hogy felsőbbrendőségemet nyilvánítsam ki vele, tényleg.

Folyamatosan csak annak a kiemelését tartod fontosnak, hogy te milyen tapasztalt vagy, te milyen okos vagy, te milyen sokat tudsz, te milyen sokat honosítasz, te milyen jó vagy mindenben.
Ezt egyes helyeken nagyképűségnek hívják, fellengzősségnek, önteltségnek, beképzeltségnek, magasan hordott orrnak, égbenjárónak, elszálltnak.

"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #257 Dátum: 2009. Október 09., 13:01:42 »
Idézetet írta: rolinev
Most csak tényt közlök anno Sepi azt mondta azért nem kerül ki a linkünk mert 100 hogy megszűnünk mint egy másik oldal ezért csak min egyéves oldalakat raktok ki a linkek közé...
Azt nem mondtam, hogy biztosan megszüntök egy év múlva, de ez a feltétel még mindig fenn áll nálunk. Sok honosítóoldal volt már amely amilyen hirtelen keletkezett, olyan hirtelen tünt is el. A legjobb példa erre a közelmúltból a Templ of comics. Ezért vezették be még régebben az alapítók azt, hogy olyan oldal linkje kerüljön ki az oldalra, amelyek valóban léteznek/elérhetőek még egy év múlva is. Szerencsére ti már ennek a feltételnek megfeleltek.
És pl a Cota és a Pendragon is azért van még fent a linkek között, mert bár valóban jó ideje nem volt rajta aktivítás, de az oldaluk még elérhető, és az ott található képregények még letölthetőek.  Az Exiles fanpage az már teljesen más eset, mert az fan oldal, akárcsak pl a linkek között az én oldalam linkje, az Aliens online, vagy Ben Reilly galériái. Ezen utóbbi oldalak linkjei más kategóriába esnek, csak a linkek között nincsenek elkülönítve, mert nem akartunk egy több lépcsőből álló linkek menüpontot.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Re:Az új oldal
« Válasz #256 Dátum: 2009. Október 09., 12:57:59 »
Idézetet írta: talgaby
7. Nem, hanem annak az aprócska ténynek a megemlítése, hogy már bőven félezer füzet honosításán és legalább öt komolyabb project vagy crossover szervezésén vagyok túl, és nekem van fogalmam arról, ez milyen szervezéssel, munkálatokkal és szívással jár, akár egyetlen nyamvadt darab is. De azért örülök, hogy az elmúlt három és fél évem és a sok száz füzetem mindössze arra jó, hogy felsőbbrendőségemet nyilvánítsam ki vele, tényleg.

és ez nálad azt jelenti, hogy senki más nem tudhat semmit, aki nem kezdte olyan rég mint te.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."