Szerző Téma: Képes Topik  (Megtekintve 440550 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #265 Dátum: 2005. Március 16., 15:41:06 »
Szerintem ezek a rajzok nagyon faszák...nem tudok rajta mit kritizálni, mert tényleg eszméletlen jók....ebből 3, már hónapok óta fenn van azon az oldalon, ámultam rajtuk amikor megláttam....én nem tudtam, hogy ezeket te rajzoltad.A munkásságodat meg nem ismerem...nem tudom ki vagy.
Nem vagyok elfogult, főleg nem a saját rajzaimmel, elismerem nagyon szépen rajzolsz, minden tekintetben jobb vagy....de a rajzaimnak azért nem kell elbújniuk a tied mögött.Ennyi.

Majd most dobok fel én is rajzokat Troll segedelmével és akkor te is bővebb képet kaphatsz az én "művészetemből".

Eddig az a tévhit volt bennem, hogy a rajzaim azért képviselnek valamilyen színvonalat...úgy gondoltam, széleskörben egyetért mindenki, hogy valamit én is tudok....legalábbis a való életben e visszajelzések ezt a képet éltették bennem.
Amikor azt írtad, nagy a mellem pedig a rajzaim hogy is mondjam...szóval nem valami nagy durranások...nos ez kicsit rosszul esett.(nem ezt írtad szó szerint, de ez volt az üzenet lényege)

Kétség nem fér hozzá, van mit tanulnom...de ennek az ellenkezőjét sosem állítottam...az iskolát pedig ettől eltérő indokból támadom.Ha valaki elfogadja azt a tételezést, hogy szépen rajzolok, akkor belátja azt is...a szép rajzhoz nincs szükség iskolára....a pontos, szabályosan megalkotott képhez viszont valóban kell iskola.De én gyönyörködtetni akarok, mégha a rajzaim nem is felelnek meg a hagyományos értelemben vett szabályosságnak.

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Képes Topik
« Válasz #264 Dátum: 2005. Március 16., 15:11:27 »
Hé, nehogymár összevesszünk, itt senki nem bántja a másikat, mindenki haver  

Én nem fogom minősíteni a rajzaidat, egyszerűen csak abból, hogy váltig állítod, nem szükséges tanulni, gondoltam,  csak szerénykedsz itt, ezzel a "közepes"-sel, meg aztán én nem erre gndoltam, mikor azt mondtad, hogy "kiforrott" vagy. Mondtam, hogy nem bántásból, cseszegetésből szóltam be.

Az, meg, hogy én még nem mutattam fel semmit...ööö...hát, lassan 4. éve leszek már itt képregényes netes berkekben és csak valamivel több, mint 2 éve honosítok és szeretném azt hinni, hogy azért páran még emlékeznek, hogyan és miről ismertek meg az emberek...

Igaz, jóideje nem mutogatom a rajzaimat, nem véletlenül, ennek 3 oka van:
1. A régi rajzaim nem tükrözik azt, mire vagyok most képes és azt semi, milyen vagyok most, mit rajzolok és miért és művészi értéknek is híján vannak, 14-16 évesen csináltam őket, 6 évvel ezelőtt.
2. A régieket szerintem már sokan ismerik, ráadásul nem is vagyok rájuk büszke, sokkal többre tartom az A3, A2 térábrázolásaimat, szén és tollrajzaimat, stb.
3. Újakat nem mutatok, nem mondom meg, hogy mért...

Oké, tesség, pár ősrégi firkálmányt találomra felpakoltam egy galériába, nézd meg, ha van kedved hozzá:
Graf vackai

Kritizálni pedig többet nem fogok senkit, mert hiába mondja mindenki, hogy bírja a kritikát, mindig csak balhé van belőle. Nekd azt javaslom, rajzolj csak tovább, hiszen kedved leled benne és ha komolyan ennyire érdekel, akkor azért ne utasíts el egy kis segítséget hozzáértőtől, nem értem, mért kell attól félni, hogy a saját arcára formál.
És ismétlem, egyáltalán nem a rajztudásod bántja a csőrömet, csak a felfogás, hogy tanulni felesleges. Szerintem épp a tehetséges embereknek érdemes fejleszteni magukat, aki béna, annak minek?

PEACE

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #263 Dátum: 2005. Március 16., 14:09:29 »
Igazad van, azt írtam, közepesen rajzolok...NEM AZT HOGY JÓL!!!! Ne forgasd ki a szavam az ég szerelmére.
Te jóságos Isten, itt mindenki ilyen ellenséges???? Mért, szerinted nem rajzolok közepesen se?Tehát aki így rajzol, az neked közepest sem érdemel....wazze akkor itt valami istenkirálycsászár grafikus megalománok közé keveredtem....

Ha valaki a zenéről mond valamit az oké, nem kell felmutatnia semmi ellenértéket....csak abban az esetben ha ledegradálja.Mert akkor nyílván az illető jobban tud a másiknál zenélni.Ez a rajzban is így van....

Ha azt mondod, nem jók az arányok a rajzaimon, akkor igazad van, mert nem jók...azért nem jók mert nem tanultam.Vagy, ha azt írod, nem jók a színek, az árnyékolás, a kompozíció...rendben van ez egy kritika....viszont ekkor már feltételezhető, hogy tudod mik a helyes arányok és árnyékolási technikák, melyből  megintcsak feltételezhető, te magad jobbat tudsz alkotni a felvetett technikai kérdésekben. Akkor MUTASD, had lássa mindenki ilyen egyszerű.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 16., 14:12:07 írta Zééé »

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Képes Topik
« Válasz #262 Dátum: 2005. Március 16., 13:49:36 »
Idézet
amúgy én közepesen rajzolok, azokhoz viszonyítva akik tudnak rajzolni.Ennyi.Nem szoktam sem magamat sem senkit minősíteni, mert nem nagyon érdekel....de úgy érzem erős közepesen rajzolok....annál nem jobban.De nem érdekel ki mit gondol, sosem érdekelt.
Itt van. Azért szépen ellentmondásba keveredsz magaddal.  
Mint már azt máshol leírtam, a művészetet nem lehet úgy osztályozni, hogy jó vagy nem jó, erős, közepes, gyenge. Mindenkinek más tetszik. Ettől függetlenül személyes véleményt lehet mondani, még akkor is, ha az illető nem mutat fel semmit. Pl. amikor egy zenéről mond az ember valamit, akkor sem kell a saját zenéjét megmutatnia, hogy az milyen.  

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #261 Dátum: 2005. Március 16., 12:02:37 »
"Szóval, nem akarok a lelkedbe gázolni, de szerintem, ezen rajzok alapján, talán kicsit többet gondolsz magadról, mint ami jogos lenne... "

Bírom a kritikát, majd még dobok rajzokat, csak nincs scannelve mindössze ennyi...de mondom scannelek amint tudok és elküldöm őket és majd azok alapján ítélj meg, ne ezen pár rajz alapján....küldök friss képeket és majd akkor elbeszélgetünk, viszont amíg te nem mutatsz valamit, addíg kevés a jogalapod bármi nemű megjegyzéstételre!!!!!!!!!!!

(Amúgy én nem mondtam, hogy jól rajzolok vagy hasonlók, szóval ha lehet ezt fejtsd ki bővebben mert nem emlékszem, hol utaltam a kvalitásomra....köszönöm.)
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 16., 13:43:11 írta Zééé »

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Képes Topik
« Válasz #260 Dátum: 2005. Március 15., 21:03:36 »
Hehe, ez nagyon jópofa lett  

Idézet
Graf-X:

Szinte biztos vagyok benne, hogy neked van valamilyen hasonló képzettséged...csak az védi ilyen érvekkel ezeket az intézményeket.
Nekem a festőművész tanárom azt mondta, nem menjek el a Képzőművészeti egyetemre (ő ott tanult és tanított...a Barcsai volt a mestere) mert a mesterek a saját stílusukat eröltetik rá tanítványaikra...az én kiforrott stílusommal semmit nem tudnának kezdeni.

Képzettségem, na az aztán nincs semmi, mióta az eszemet tudom, forgatom a ceruzát. Aztán rájöttem, hogy azért nem hülyeség elsajátítani azokat az alapokat, amit a legtöbb érdemes művész is megtanult a történelem során, nyilván nem lehet véletlen. Ha meg valaki annyira"kiforrott", leterelni úgysem tudják a saját útjáról, max rengeteg apró, hasznos dolgot megtanulhat. VTomi indoka azért lehet, hogy meggyőzőbb, miszerint akár egy jó társaságba is bekerülhet az ember  
Zééé, egyébként meg lehet kukkantani valahol valami művedet? Mert mostmár
kiváncsi vagyok.

Hopp, közben rájöttem, hogy van galériád a fan-artok között.
Szóval, nem akarok a lelkedbe gázolni, de szerintem, ezen rajzok alapján, talán kicsit többet gondolsz magadról, mint ami jogos lenne...  
(Ennyi, befogtam... :x)
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 16., 00:35:41 írta Graf-X »

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Képes Topik
« Válasz #259 Dátum: 2005. Március 14., 20:29:31 »
Nos, én azért járok heti egyszer rajzszakkörre, mert
a) addig is rajzolok, mert szeretek rajzolni, és különben se szólnak bele a rajzaimba, csak néha megmondják, hogy itt görbe, ott kicsi stb. Általában én szoktam mások rajzába belepofázni, ami csúnya, de (nagypofájúan hangzik) néha pár ember meg is kérdezgeti a véleményemet, meg hogy javítsam ki neki.
b) az igazi lényege a közösség, ami illedelmesebb fordítása a csajozásnak.  Szóval év elején a 9 főből én voltam az egyetlen fiú, azóta jött kettő, de ők nem sok vizet zavarnak, szóval a rajzszakkör abból áll, hogy lököm az idióta beköpéseket, és ált. 4 csaj röhög rajtam/velem. És ez olyan tök jó érzés! (Csak le szoktak cseszni néhányan, hogy hangos vagyok, de szerintem ökörség, azért vagyunk ott, hogy jól érezzük magunkat.)

Ezt ma csináltam, osztálykabala lesz.

Mortal Wombat
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 14., 20:30:23 írta VTomi »

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Képes Topik
« Válasz #258 Dátum: 2005. Március 14., 13:13:32 »
Szerintem teljesen mindegy, hogy tanult-e valaki vagy nem, abból a szempontból, hogy a végeredmény a fontos. Hogy ki hogy éri el, az már a saját dolga és felelőssége. Két dolog van szerintem: ha valaki csak úgy magának rajzol, akkor az a lényeg, hogy szeresse, amit csinál, és hogy tetszen magának a műve. Más kérdés, ha profi, azaz megbízás alapján dolgozik ellenértékért cserébe. Ekkor másodlagos szempont, hogy magának tetszen, inkább a közönség a lényeg. (pl egy képregényrajzoló  )

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Képes Topik
« Válasz #257 Dátum: 2005. Március 14., 11:45:12 »
Különben hülye vita. Ha valakinek semmi adottsága nincs, megtanulhat iskolában rajzolni, az tényleg olyan művi lesz, bár később még mindig kialakulhat saját stílusa, erre nem egy példa van a képregény rajzolók között is. De ha valaki tehetséges, még nem kell elzárkóznia az iskolától, ahol esetleg olyat is tanulhat, ami neki sose jutott volna eszébe.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Képes Topik
« Válasz #256 Dátum: 2005. Március 14., 02:52:19 »
Én + már 509szer  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #255 Dátum: 2005. Március 14., 02:28:42 »
A tanárom festőművész volt, szerette a gyerekeket és ezért tanított a középiskolámban....mint tanár rendes tanórán matekot és műszaki rajzot.Mert az volt az eredeti foglalkozása, képesítése.
De engem rajzolni nem tanított.Néhez elfogadni, hogy valaki csak úgy rajzol, semmi képzettség nélkül...mer én csak úgy rajzolok, de az emberek jelentős része, aki rajzol, az nem tanulta...hanem csak úgy csinálja magátol.Ez nem különlegesség, hanem képesség...valakiben van...valakiben nincs, valakiben meg ki kell fejleszteni...valaki meg görnyed évekik valami flancos szakkörön vagy nemtomhol és mégsem tud.Ma már többet szerepeltem a kelleténél...azt hiszem ennyi bőven elég lesz...nem szeretek irogatni a forumokba, ehez képest ide vagy 10szer írtam.Ez már nekem is sok.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Képes Topik
« Válasz #254 Dátum: 2005. Március 14., 01:12:41 »
Idézet
Én életemben nem tanultam senkitől rajzot


Nekem a festőművész tanárom azt mondta, nem menjek el a Képzőművészeti egyetemre
Most végül tanított vki rajzolni vagy nem?



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #253 Dátum: 2005. Március 14., 00:08:27 »
Oksa akkor nem veszem támadásnak....amúgy én közepesen rajzolok, azokhoz viszonyítva akik tudnak rajzolni.Ennyi.Nem szoktam sem magamat sem senkit minősíteni, mert nem nagyon érdekel....de úgy érzem erős közepesen rajzolok....annál nem jobban.De nem érdekel ki mit gondol, sosem érdekelt.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #252 Dátum: 2005. Március 13., 23:57:46 »
Idézet
Én nem tudok kockát meg vázát rajzolni....sem csendéletet, mert azt tanulni kell...

Pedig Michellangelo is kockával futott be... így nyerte el egyik legnagyobb megbízását.


Idézet
Én nem vagyok őstehetség, ki állított ilyet...egy lovat sem tudok lerajzolni, meg egy arcot sem tudok megalkotni szabályosan...ne támadj....én jószándékú ember vagyok.Soha még a való életben sem mondtam senkinek, hogy jól rajzolok.

Nem értelek... nem támadtalak. Csak reagáltam a soraidra:

Idézet
mert a mesterek a saját stílusukat eröltetik rá tanítványaikra...az én kiforrott stílusommal semmit nem tudnának kezdeni.

Idézet
Én nem tudok kockát meg vázát rajzolni....sem csendéletet, mert azt tanulni kell...
de saját stílusom van amit nem képregényekből lestem...hanem ami alapból kialakult

Idézet
Ez van, ha valaki nem tanult rajzolni, hanem bizonyos affinitásból, alapbvető képességből rajzol...

Idézet
én csak rajzolok, nekem ez az életem.Nem csak hobbi, hanem ez vagyok én....







Idézet
Nem ismerelek de kérlek ne támadj, mert rossz emberrel próbálkozól.


Ez az, hogy nem ismersz. Szerintem itt eddig senkit nem "támadtam" és ezután sem fogok. Ez áll rád is.    De szerintem, ha véleményt nyilvánítasz, akkor arra érkezhet ellenvélemény, de nem kell egyből támadásnak látni. Mint már írtam semmi bajom veled.  

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #251 Dátum: 2005. Március 13., 23:48:16 »
relatív komplexitás kivetülésének-------én sajnos túl okos sem vagyok szóval ez mit jelent?Mert nem értem és nem tudok rá reagálni.....
Relatív-változó(viszonylagos)
Komplexitás-összetett
Ez eddig oké, de akkor sem értem.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 13., 23:56:01 írta Zééé »

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #250 Dátum: 2005. Március 13., 23:47:18 »
Regnár:

Én nem vagyok őstehetség, ki állított ilyet...egy lovat sem tudok lerajzolni, meg egy arcot sem tudok megalkotni szabályosan...ne támadj....én jószándékú ember vagyok.Soha még a való életben sem mondtam senkinek, hogy jól rajzolok.

A barátaimnak sem mutatom meg a rajzaimat annyira szerény vagyok....ide is csak nagy nehezen küldtem be párat...pedig több száz van.Nem is beszélek róla senkinek, hogy rajzolok........most írok ilyet életemben először.Eddig forumba nem beszéltem a rajztudásomról...vagy akár az életem ezen részéről.Nem ismerelek de kérlek ne támadj, mert rossz emberrel próbálkozól.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 13., 23:51:36 írta Zééé »

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #249 Dátum: 2005. Március 13., 23:42:41 »
Graf-X:

Szinte biztos vagyok benne, hogy neked van valamilyen hasonló képzettséged...csak az védi ilyen érvekkel ezeket az intézményeket.
Nekem a festőművész tanárom azt mondta, nem menjek el a Képzőművészeti egyetemre (ő ott tanult és tanított...a Barcsai volt a mestere) mert a mesterek a saját stílusukat eröltetik rá tanítványaikra...az én kiforrott stílusommal semmit nem tudnának kezdeni.Ez van, ha valaki nem tanult rajzolni, hanem bizonyos affinitásból, alapvető képességből rajzol...ismertem olyanokat akik elvégeztek ezer dekoratőr meg rajziskolát, ahol profi szinten magtanultak bánni az akvarellel meg a szénceruzával...stb stb...profin rajzoltak kockát, geometriai alakzatot meg csendéletet...csak éppen maguktól nem tudtak semmit rajzolni és ha neki is álltak...a jól berögzített előre ezer lapon megtervezem technikát alkalmazták.
Nem azt kell tisztelni aki tanulta, azt kelll tisztelni aki tudja...és aki alapvető lényéből rajzolja a dolgokat.

Én nem tudok kockát meg vázát rajzolni....sem csendéletet, mert azt tanulni kell...
de saját stílusom van amit nem képregényekből lestem...hanem ami alapból kialakult.Senki ne vegye magára, mert mint mondottam itt senkit nem ismerek.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 14., 02:30:54 írta Zééé »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #248 Dátum: 2005. Március 13., 23:40:40 »
Idézet
Mi ez a furcsa arc a papámra...????Nem értem....

Nem a papádnak szólt a furcsa arc, hanem a relatív komplexitás kivetülésének. Te az 1978-as Crossing Sword c. filmről beszélsz igaz? Ami Mark Twain Koldus és királyfi c. művének szabad adaptációja. Legalábbis abban láttam Oliver Reed-et. MEglovagolva a Három testőr (Ha jól emlékszem 1973) sikerét, sorra készültek abban az időben a kosztümös filmek, és ezen elég sok magyar ember dolgozott.

Meg nem húztam fel magam, nem szokásom. Csak nem biztos, hogy ha te őstehetség vagy, másoknak esetleg nem kellhet egy kis oktatás, vagy irányított gyakorlás - lásd Brunelesci, Antonioni, Dührer stb.. bizony ők mind mind tanulták a rajzot, mert kellett, hogy tökéletesítsék a tudásukat.
De látod, Te is tanultál valakitől... Csak éppen nem szakkörre jártál vagy suliba...

Idézet
Nekem ő volt a tanárom és az minden egyetemnél többet ért.

Szóval nem értem az érvelésed arról, hogy nem kell tanulni, hanem ösztönös...


De ha esetleg úgy tűnt bajom van veled, hát nincs  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 13., 23:43:53 írta regnar »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Képes Topik
« Válasz #247 Dátum: 2005. Március 13., 23:27:29 »
Szorri
kábé 1 mp különbséggel írtunk  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Képes Topik
« Válasz #246 Dátum: 2005. Március 13., 23:26:53 »
A kurvaéletbe már hány éves vagy?
 



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #245 Dátum: 2005. Március 13., 23:26:42 »
23 vagyok...

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #244 Dátum: 2005. Március 13., 23:24:36 »
Velem senki nem vitatott meg semmit, én új vagyok a forumon...illetve nem írta ide még csak 3-4szer.Vissza meg nem olvastam....szóval ebben a témában nem írtam még véleményt.

Regnar nem értem miért húzod fel magad, nem támadtalak...leszarom a krokit...nem arra reagáltam, sőt egyáltalán nem a témában reagáltam, csak leírtam a véleményemet.A tanulással kapcsolatos tételezésem sem neked szólt...feleslegesen kapcsoltad össze.Nem rád reagáltam...de örülök hogy elolvastad.Ettől függetlenül én nem tisztelem kicsit sem azokat akik tanúlták vagy hogy is nevezzem.Sosem érdekelt ki hány órát és hol görnyedt, nekem a végeredmény fontos, csak az a lényeg.

Én nem értem ezeket a szakszavakat, de ez mind nem számít szart se....én csak rajzolok, nekem ez az életem.Nem csak hobbi, hanem ez vagyok én....sajnos ez így nehezen jön át, ismerned kéne.

Mi ez a furcsa arc a papámra...????Nem értem....
Már nem dolgozik a szakmában, mert nyugdíjas és mert bezárt a filmgyár még anno.De ő aztán komoly dolgokra képes...a mai fiatalok a közelébe se jönnek.Olyan makettei vannak otthon, az ember csak néz.Ma már hobbi szinten sem csinálja, de engem megtanított nagyon sok trükkre...nagyon sok időt töltöttem vele a szobrászműhelybe, minden nyarat.Megtanított formázni, önteni...emlékszem a tököm tele volt a gipsz kevergetésével.Nekem ő volt a tanárom és az minden egyetemnél többet ért.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 13., 23:27:55 írta Zééé »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Képes Topik
« Válasz #243 Dátum: 2005. Március 13., 23:19:52 »
Idézet
Én életemben nem tanultam senkitől rajzot...egyszer voltam egy rajszakkör órán, ahol lerajzoltam egy pisztolyt, azt mondta a tanár nagyon jól rajzolok...de többet nem mentem, nem volt időm.Engem az ilyen rajzszakkörök meg hasonlók nem érdekelnek, mert szerintem vagy tud valaki rajzolni össztönösen vagy nem tud...képesség kérdése.Ha valakinek nincs affinitása, azt ugyan meg lehet tanítani bizonyos dolgokra, de önmagától nem fog tudni semmi értékelhetőt csinálni.
Amúgy nem tudom mi az a kroki és nem is érdekel...nekem az ilyen egyszerűen skicc, mert ez a hivatalos szó rá.Szóval nekem kevés skiccem van, sosem csinálok olyat...mondjuk úgy, eltérően rajzolok, mivel nem tanultam soha.Ennyi.
Amúgy rühellem ha valaki azzal jön, hogy ő hol tanult...mert az szart se számít....csak itt Magyarországon.Nálunk régi beidegződés, hogy csak az rajzolhat jól aki valakitől tanulta egy hivatalos intézmény keretein belül....külföldön a képregényrajzolók jelentős része sehol nem tanult rajzoloni.
Én a suliba minden órán rajzoltam és ha valami nem sikerült, addig rajzoltam míg sikerült....

Azért egy adalék hozzá tartozik a történethez.A papám a filmgyárba volt díszletmester, az eredeti Koldus és Királyfi (Oliver Reed) filmeben a bazilikát a koronázási szertartás jelenetben (a végén a filmnek) ő építette itt Magyarországon.Az oszlopokat hungarocelből faragta ki....hamarosan lesz az RTLklubon, nézzétek meg, főleg a végét.....a Bazilika az ő munkája.
Amúgy szobrász és királyul rajzol...és ő sem tanulta senkitől....soha.
Ez már családi hagyomány nálunk.
Király!!!

Hány éves vagy?



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Képes Topik
« Válasz #242 Dátum: 2005. Március 13., 22:10:50 »
Idézet
Engem az ilyen rajzszakkörök meg hasonlók nem érdekelnek, mert szerintem vagy tud valaki rajzolni össztönösen vagy nem tud...képesség kérdése.Ha valakinek nincs affinitása, azt ugyan meg lehet tanítani bizonyos dolgokra, de önmagától nem fog tudni semmi értékelhetőt csinálni.

Ezt mintha már megvitattuk volna.
Az ilyen rajzszakköröknek meg annyi értelme igenis van, hogy vagy évekig szenvedsz, míg kb megismersz egy technikát, vagy pedig egy hozzáértőtől pár óra alatt megtanulhatod, hogyan használd az akvarelt, a szenet, hogyan kell árnyékolni, kompozíciót beállítani, vagy pl hogyan lehet sokkal hatékonyabban akár egy nyomorult ceruzát felhasználni, stb, stb. Igenis, aki tehetségesnek érzi magát, az  menjen csak el rajzszakkörre, mert aztán esetleg súlyos pénzeket és időt fog fizetni és nagyon fogja sajnálni, hogy ezt anno kihagyta.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #241 Dátum: 2005. Március 13., 21:16:35 »
Idézet
Amúgy rühellem ha valaki azzal jön, hogy ő hol tanult...mert az szart se számít....csak itt Magyarországon.Nálunk régi beidegződés, hogy csak az rajzolhat jól aki valakitől tanulta egy hivatalos intézmény keretein belül....külföldön a képregényrajzolók jelentős része sehol nem tanult rajzoloni.

Már bocs, de nem azzal jöttem, hogy hol tanultam... hanem elmondtam mi a kroki. És azt írtam le, hogy nem tudnám, ha nem tanultam volna. És a skicc nem a hivatalos neve, de nem akarok vitázni, mindenki annak hívja, aminek akarja. Csak így magunk között.

De had idézzelek újra:

Idézet
Amúgy rühellem ha valaki azzal jön, hogy....

 

Idézet
Azért egy adalék hozzá tartozik a történethez.A papám a filmgyárba volt díszletmester, az eredeti Koldus és Királyfi (Oliver Reed) filmeben a bazilikát a koronázási szertartás jelenetben (a végén a filmnek) ő építette itt Magyarországon.Az oszlopokat hungarocelből faragta ki....hamarosan lesz az RTLklubon, nézzétek meg, főleg a végét.....a Bazilika az ő munkája.
Amúgy szobrász és királyul rajzol...és ő sem tanulta senkitől....soha.
Ez már családi hagyomány nálunk.

 
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 13., 21:38:00 írta regnar »

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #240 Dátum: 2005. Március 13., 20:51:39 »
Én életemben nem tanultam senkitől rajzot...egyszer voltam egy rajszakkör órán, ahol lerajzoltam egy pisztolyt, azt mondta a tanár nagyon jól rajzolok...de többet nem mentem, nem volt időm.Engem az ilyen rajzszakkörök meg hasonlók nem érdekelnek, mert szerintem vagy tud valaki rajzolni össztönösen vagy nem tud...képesség kérdése.Ha valakinek nincs affinitása, azt ugyan meg lehet tanítani bizonyos dolgokra, de önmagától nem fog tudni semmi értékelhetőt csinálni.
Amúgy nem tudom mi az a kroki és nem is érdekel...nekem az ilyen egyszerűen skicc, mert ez a hivatalos szó rá.Szóval nekem kevés skiccem van, sosem csinálok olyat...mondjuk úgy, eltérően rajzolok, mivel nem tanultam soha.Ennyi.
Amúgy rühellem ha valaki azzal jön, hogy ő hol tanult...mert az szart se számít....csak itt Magyarországon.Nálunk régi beidegződés, hogy csak az rajzolhat jól aki valakitől tanulta egy hivatalos intézmény keretein belül....külföldön a képregényrajzolók jelentős része sehol nem tanult rajzoloni.
Én a suliba minden órán rajzoltam és ha valami nem sikerült, addig rajzoltam míg sikerült....

Azért egy adalék hozzá tartozik a történethez.A papám a filmgyárba volt díszletmester, az eredeti Koldus és Királyfi (Oliver Reed) filmeben a bazilikát a koronázási szertartás jelenetben (a végén a filmnek) ő építette itt Magyarországon.Az oszlopokat hungarocelből faragta ki....hamarosan lesz az RTLklubon, nézzétek meg, főleg a végét.....a Bazilika az ő munkája.
Amúgy szobrász és királyul rajzol...és ő sem tanulta senkitől....soha.
Ez már családi hagyomány nálunk.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 13., 20:53:59 írta Zééé »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #239 Dátum: 2005. Március 13., 20:13:40 »
Idézet
Tessék kíhúzni szépen tussal vagy fekete alkoholos filcel a kontúrokat és az árnyékot, aztán tessék szépen kiszínezni, befejezni

Nos ha kiszínezi már nem lesz kroki és elveszti a frissességét. A kroki az, amit ott látsz a rajzon. Gyorsan - vázlatosan - felrajzolt alak, ügyelve az arányokra és kerülve a túlzott részletességre. Én is csak onnan tudom, hogy tanultam és csináltam  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 13., 20:14:27 írta regnar »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Képes Topik
« Válasz #238 Dátum: 2005. Március 13., 19:12:35 »
Zééé te 1ébként hány éves vagy?



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Zééé

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 81
  • Karma: +0/-0
Képes Topik
« Válasz #237 Dátum: 2005. Március 13., 18:49:20 »
Itt vagyok és mit mondhatnék jó a rajz...abszolút eltalált a testtartás, jók az arányok és jó a mozdulat, csak sajnos nincs befejezve.Sajnos ez csak egy skicc.Tessék kíhúzni szépen tussal vagy fekete alkoholos filcel a kontúrokat és az árnyékot, aztán tessék szépen kiszínezni, befejezni.És az arcot valahogy kicsit konkrétabra ha kérhetném, mer ez így nagyon anoním.
Na most megyek mert alkotnom kell nekem is.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Képes Topik
« Válasz #236 Dátum: 2005. Március 13., 17:23:47 »
Nekem is teccik

Regnar: mi az a kroki?
a krokett és a broki keveréke?



...the dark armies then will come, when the SUM is 41