Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 517291 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5434 Dátum: 2019. Február 24., 11:24:00 »
Én még gyerekkoromban játszottam (*köhög, köhög* oké, oké! csak próbálkoztam játszani) vele.
Bár bírom a Mortal Kombat-et, meg a hozzá hasonló bunyós játékokat, viszont mind a mai napig béna vagyok hozzájuk. Emlékszem, hogy annak idején is csak úgy tudtam meg, hogy mi a játék vége, hogy volt szomszédom végigvitte nekem.  :badteeth:

Valahol volt egy füzetem, amibe az ütés kombókat írtam, de fogalmam sincs, hol van.
Scorpionnal kapcsolatban csak ennyi biztos: hátra, hátra, nagy ütés. (vagy kis ütés?  :headscratch:)
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető starwarsfan1113

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +1/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5433 Dátum: 2019. Február 24., 00:27:40 »
Valaki játszott a Mortal Kombat 1-el? Most lehúztam az Arcade Collection-t, normalon még úgy-ahogy nyerek, de kihívás szeretőként a very hardon próbálkozok. Sub-Zero és Scorpion kivételével ezen a fokozaton a torony aljában lévőket már letudom győzni.  ;DValaki nyomja így rajtam kívül? Írhatna tippeket.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5432 Dátum: 2019. Február 23., 09:36:14 »
Én várnám, de sajnos megerősítették, hogy nem lesz.  :'(
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5431 Dátum: 2019. Február 22., 18:19:57 »
Rajtam kívül ki várja még a kofidiszes szuperhősfilmet?  ;D

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5430 Dátum: 2019. Február 22., 16:27:14 »
Mert nem a moha helye számít, hanem melyik részen a legvastagabb. A régi mondás ebből a szempontból valóban téves, de ha legközelebb erdőben jártok nézzétek meg - volt módom elég fát bámulni, méhész vagyok... :dry:

Az biztos, hogy én megnézem. Most most tényleg kíváncsi vagyok erre.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5429 Dátum: 2019. Február 21., 18:53:32 »
Mert nem a moha helye számít, hanem melyik részen a legvastagabb. A régi mondás ebből a szempontból valóban téves, de ha legközelebb erdőben jártok nézzétek meg - volt módom elég fát bámulni, méhész vagyok... :dry:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5428 Dátum: 2019. Február 21., 15:40:20 »
A mohának tényleg nem szabad bedõlni... van egy fajta, ami kifejezetten káros, a sasmoha.  :hehe:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5427 Dátum: 2019. Február 21., 12:33:34 »
Látom, a többségnek megvan a cserkész kitüntetéshez szükséges képzettsége.  :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5426 Dátum: 2019. Február 21., 12:28:21 »
"Elõttem van észak, hátam mögött dél, balra a nap nyugszik, jobbról pedig kél".

Velem ezt a kis dalocskát tanították meg gyerekkoromban, ez elég is volt  :cool:

Aztán véletlenül elkerülsz az Északi- vagy a Déli-sarkra, és várhatsz félévet, hogy megtudd, merre megy le a nap.  ;D

Meg ugye ott van az is, hogy a fáknak az északi oldala mohásodik...

Erről "Az Ifjú Csibészek Kalandkönyve" 2. kötetében azt írták (és nem elírás, tényleg "mohos" szerepel a könyvben):

"Csalóka moha
Ellentétben egy széles körben elterjedt hiedelemmel, nem mindig a fák északi oldal mohos. Nehogy bedőlj neki!" (Galen megelőzött, de ha már kimásoltam, itt hagyom.)

Ráadásul az Északi- és Déli-sarkon sincs valami sok fa.   :whistle:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5425 Dátum: 2019. Február 21., 12:25:42 »
Meg ugye ott van az is, hogy a fáknak az északi oldala mohásodik...
Hát ezt a mohásodást én egyszer már kérdeztem valakitől aztán azt mondta hogy hülyeség, mert mindenhol van moha (a Páfrány meg pláne), csak kérdés milyen színű.

Micho: A nóta tényleg van, Nade adnak hozzá Dagobertet, vagy mormotasapkás gyerekeket?  :badteeth:

ui.: Kisebbeknek: Ő a Moha és Páfrány.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5424 Dátum: 2019. Február 21., 12:11:48 »
Meg ugye ott van az is, hogy a fáknak az északi oldala mohásodik...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5423 Dátum: 2019. Február 21., 12:04:01 »
Kell az a mormotakönyv.  ;D

"Elõttem van észak, hátam mögött dél, balra a nap nyugszik, jobbról pedig kél".

Velem ezt a kis dalocskát tanították meg gyerekkoromban, ez elég is volt  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5422 Dátum: 2019. Február 21., 08:56:39 »
Akkor nem érdekel.

(copyright by solymosgyu  ;D)
Persze aztán ott állsz az erdőben és nem tudod hogy meg kell dörzsölni egy gémkapcsot egy falevélre, azt meg egy tócsába rakni, hogy lássuk merre van észak. Erre persze a Paradicsom klub című filmben azt mondták: Nem térképet akarok rajzolni hanem kijutni innen. Azt, hogy mennyire függünk a technikától mi sem bizonyítja jobban, hogy a napokban eltűnt egy kisfiú a budai erdőségekben és még a szülőket baszták le, hogy hamár hagyták elkóricálni a kölköt akkor miért nem volt telefon/gps a gyereknél. Kell az a mormotakönyv.  ;D

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5421 Dátum: 2019. Február 21., 06:27:22 »
 :lol: :lol:

Nem lehet minden képregény.  :)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5420 Dátum: 2019. Február 20., 21:41:39 »
Akkor nem érdekel.

(copyright by solymosgyu  ;D)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5419 Dátum: 2019. Február 20., 21:30:00 »
Nem, inkább cserkész kézikönyvnek mondanám.
Ilyenek vannak bennük:
- hogy lehet a vajat kenhető állapotban tartani
- hogy készíts házi szúnyogriasztó függönyt, gólyalábat, újságpapírból malacperselyt, komposztot stb.
- Kacsanagyi bajnok reggelijének és a lekváros rántotta receptje
- érdekességek állatokról, növényekről, drágakövekről meg a természetről
- hasznos tippek természetjáráshoz, kisebb túlélési praktikák (mit tegyél, hogy a bicskád mindig éles maradjon)
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5418 Dátum: 2019. Február 20., 20:21:56 »
Képregények ezek?  ;D
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5417 Dátum: 2019. Február 20., 19:43:39 »
Ezzel a "Mormota Kézikönyvvel" én még nem találkoztam.
Ez is hasonlómódon van megcsinálva, mint ezek:

...vagy ez valami teljesen más?
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5416 Dátum: 2019. Február 18., 14:17:10 »
Köszi. Úgy is sok időm volt. Kinek van egyébként listája filmekből, könyvekből  esetleg játékokból amit már nyugdíjas éveire gyűjtöget?
Egyelőre MINDENT a nyugdíjas éveimre gyűjtögetek, mert manapság ekkora képregényfelhozatalt még lekövetni, összevásárolni is elég (még csak nem is a pénzre gondolok, hanem az idő-energiára, ami erre megy), nem hogy még elolvasni... úgyhogy nagy kib@szásnak "élném meg", ha idő előtt feldobnám a pacskert.  :hehe:
Nekem van egy google drive táblázatom ahol van Marvel,DC,Spawn, kockás,Kingpin Batman meg egy "egyéb" oszlopom és hónapra le van bontva mit kéne megvenni. Star Warst nem említem, arról külön táblázat van könyv és képregény füllel. Nagyjából 2021 végére érném be a jelenlegi felhozatalt ha most leállna minden kiadás.

Ezt láttam a TESCO-ban:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5415 Dátum: 2019. Február 18., 06:48:21 »
a másiknak meg mágneses volt a talpa:
Szerintem mindnek mágneses volt a talpa, mert az enyémnek is az volt. Egyetlen nagy hátránya volt ennek a figurának, hogy nagyon könnyen tört az illesztéseknél. Nekem is az egyik karja már pár hónappal a vétel után letört a helyéről, úgy kellett visszaragasztani pillanatragasztóval.  :-\

úgy rémlik, hogy a Raptor lábát kellett rángatni, és iszonyatos visító hangot adott ki.
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy az osztálytársunk lábát rángattuk és az is iszonyatos visító hangot adott ki.  ;D

Feltűnt nektek, hogy mindig a barátoknak, szomszédoknak, rokonoknak voltak a legmenőbb játékaik, cuccaik?  :hehe:
Jaja. Egyrészt ez a szomszéd fűje mindig zöldebb effektus.  :) Másrészt, ahogy mondtad is, akkoriban volt jó pár burzsuj gyerek, akinek mindene megvolt, amit az átlaggyerek csak irigyelhetett tőle. De ez szerintem sajnos a mai világban sem változott. Most is vannak szerencsésebb gyerekek, akiknek a szülei olyan jól keresnek, hogy nem számít semmi, bármit megvesznek a gyereknek, és vannak akik nem tudják ezt megengedni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5414 Dátum: 2019. Február 17., 21:30:35 »
Vajon valahol Mo-on is lapulhatnak hasonló kincsek, régi játékboltosok elfeledett, ódon pincéjében?   :cool:

Gyuri bácsi szerint kicsi nem sok esély van rá: ha itt nem fogyott, akkor kivitték K-re (amit én is valószínűnek tartok), de magánpincékben talán lehetséges.

https://youtu.be/vMu3KhbO2Oo

Gyönyörû  :cool:

JP játékok közül egyébként uncsitesóimnak (hehe) volt pár darab... úgy rémlik, hogy a Raptor lábát kellett rángatni, és iszonyatos visító hangot adott ki.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5413 Dátum: 2019. Február 17., 20:49:20 »
Basszus, annyiszor eszembe jut, hogy ha lenne egy időgépem, akkor visszamennék 1938-39 és 1962-65-ös évekbe, és az Action comics, Detective comics, F4, Amazing fantasy 15, BA és a többi meghatározó képregényből vennék kb. 1 tucatot, aláíratnám az alkotókkal, majd visszajönnék és szép lassan elárvereztetném őket.


1:32-1:50  ;D
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5412 Dátum: 2019. Február 17., 20:44:53 »
Basszus, annyiszor eszembe jut, hogy ha lenne egy időgépem, akkor visszamennék 1938-39 és 1962-65-ös évekbe, és az Action comics, Detective comics, F4, Amazing fantasy 15, BA és a többi meghatározó képregényből vennék kb. 1 tucatot, aláíratnám az alkotókkal, majd visszajönnék és szép lassan elárvereztetném őket.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5411 Dátum: 2019. Február 17., 20:43:45 »
Vajon valahol Mo-on is lapulhatnak hasonló kincsek, régi játékboltosok elfeledett, ódon pincéjében?   :cool:

Gyuri bácsi szerint kicsi nem sok esély van rá: ha itt nem fogyott, akkor kivitték K-re (amit én is valószínűnek tartok), de magánpincékben talán lehetséges.
Most én is rákerestem a Dilophoszauruszra a vaterán, de csak a gallérosat találtam.



Nekem a gallér nélküli volt meg a legfelső sorból. :,(

Majd egyszer megpróbálkozok vele ebay-en is.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5410 Dátum: 2019. Február 17., 20:18:25 »
Ha jól emlékszem egyszer 9E-ért volt fent a vaterán, de az kicsit sok lett volna érte. :(

Most a Madelman sorozatra rákerestem, és az ebay-en kb. 40 ezret kóstál egy-egy bontatlan(!) példány. Gondolkoztam, honnan lehet ennyi bontatlan figura úgy 30 éves távlatból... aztán ezt találtam:

https://youtu.be/D8M4zoOHwzA

2:00-tól elõkerül egy egész kartonnyi, bontatlan figura, kb. mint egy idõkapszula. Vajon valahol Mo-on is lapulhatnak hasonló kincsek, régi játékboltosok elfeledett, ódon pincéjében?   :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5409 Dátum: 2019. Február 17., 15:02:26 »
@Aldarion:
Nekem egy iskolai táskám volt, meg egy túrakocsit taposó T-Rex-es pólóm, de mintha én nem lettem volna nagy király. :(
Viszont volt egy Dragon Ball-os pólóm, és ha jól emlékszem én azzal voltam nagy király.  ;D De lehet, hogy mégsem.  :headscratch: Kicsit rég volt.

Jurassic Parkból egy vizet köpködő Dilophoszauruszom volt, amit viszont egy osztálykirándulás során el is hagytam. Erről jut eszembe!

Megkaptam "Az Elveszett Világ: Jurassic Park" regényváltozatát, amit később elvesztettem.
Meglett "Az Elveszett Világ: Jurassic Park" képregényváltozata... Na! Ki találjátok? Igen. Azt is elvesztettem.
Annak idején nagyon megvoltam átkozva, így "Az Elveszett Világ" számomra sokáig elveszett volt, de ma már mindkettő megvan. De most komolyan! Tényleg mindkettő megvan!
Bár jó lenne beszerezni egy vízköpő Dilophoszauruszt. Ha jól emlékszem egyszer 9E-ért volt fent a vaterán, de az kicsit sok lett volna érte. :(

Feltűnt nektek, hogy mindig a barátoknak, szomszédoknak, rokonoknak voltak a legmenőbb játékaik, cuccaik?  :hehe:
Mondasz valamit. Egyik osztálytársamnak ha jól emlékszem az összes dínó megvolt a Jurassic Parkból, még a T-Rex is!  :(
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5408 Dátum: 2019. Február 17., 14:43:35 »
Feltűnt nektek, hogy mindig a barátoknak, szomszédoknak, rokonoknak voltak a legmenőbb játékaik, cuccaik?  :hehe:
Ju
Egyébként igen... És tényleg. A haveroknak voltak SW képregényei, Transformers és G.I. Joe figurái... Nekem meg egy Jurassic Park logós baseball sapkám a piacról. Na azzal mekkora király voltam egy ideig a suliban... ;D
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5407 Dátum: 2019. Február 17., 13:02:59 »
Unokatestvéremnek

Volt szomszédéknak


Feltűnt nektek, hogy mindig a barátoknak, szomszédoknak, rokonoknak voltak a legmenőbb játékaik, cuccaik?  :hehe:

Itt tényleg nem lehet az oldalra képet feltölteni, vagy csak én néztem el valamit?

Nem lehet feltölteni.


Idézet
Én a Hajó utcai Arany Jánosba jártam, és a Tócóban nőttem fel.

Akkor közvetlen kapcsolódási pont nincs, bár ha ugyanerről az időszakról van szó, akkor bármi lehetséges... sokat jártam a Tóciba.


Idézet
Aki még nem látta, RockerLalee csinált erről a korszakról egy 5(+1) részes videó sorozatot:

Na ő az a típus, akiről fentebb írtam, a tipikus "burzsuj" gyerek  :lol:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5406 Dátum: 2019. Február 17., 12:46:07 »
Itt tényleg nem lehet az oldalra képet feltölteni, vagy csak én néztem el valamit?
Na, mindegy is, íme Grimlock (rosszul emlékeztem, a bal mellkastartó pöcök tört le, meg a jobb felső fogsora):


@Micho:
Én a Hajó utcai Arany Jánosba jártam, és a Tócóban nőttem fel.

@Sepi:
Nekem a MOTU valahogy kimaradt az életemből, sőt a mai napig egy részt nem láttam belőle. :/

@Farek:
Nálam hasonló volt a helyzet. Volt szomszédéknak volt egy hatalmas T-Rex robotuk Transformerük, volt vagy félméter (vagy kb. akkora, gyerekként mindenesetre hatalmasnak tűnt). Nagyon durva volt, még átalakítani sem volt egyszerű.
Közben nagy nehezen megtaláltam:




Aki még nem látta, RockerLalee csinált erről a korszakról egy 5(+1) részes videó sorozatot:

Ott találkoztam először ezzel a figura+képregény kombóval, bár ott kicsit máshogy volt megoldva:









"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5405 Dátum: 2019. Február 17., 12:00:49 »
Unokatestvéremnek a '80-as évek közepén volt egy TF-es Sokkoló figurája, amiből a sugárpisztoly alakját ki lehetett rakni. Tökre mint a képregényben. A pisztoly jó méretes volt, lehetett vele játszani, a figura változata meg vagy 30 centi magas. Nagyon állat volt, pedig akkor még azt sem tudtam, hogy ki vagy mi ez.  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"