Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 517605 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5404 Dátum: 2019. Február 17., 09:28:46 »
A Cobrám az darabokban van, és mintha nem is lenne meg minden része, a G.I.Joe-mat pedig kicsit felturbóztam, és gyufásdobozból csináltam neki ejtőernyős hátizsákot - ejtőernyő nélkül. :)

Most, hogy mondod, nekem is beugrott, hogy ejtőernyőt mi is csináltunk, pont ugyanígy...  :whistle:
Ránéztem az adatlapodra, és látom, hogy te is debreceni vagy... csak életkort nem adtál meg, de nem kizárt, hogy gyerekként bandáztunk  :cool:
Én a belvárosban nőttem fel, és a Ságváriba jártam általános iskolába '89-től '96-ig. Te?


Én anno ezt a figurát tudtam kisírni a szüleimnél:




Ilyenem nekem is volt, több is. Valóban olcsóbb lehetett egy G.I. Joe-nál, de még épp nem a gagyi kategória.

Ez a kettő biztosan megvolt, az első figurának a fejét el lehetett forgatni, és átváltozott gyíkemberré, a másiknak meg mágneses volt a talpa:





Az első fotó mellett látszik, hogy volt egy kis képregénymelléklet is hozzá... ez még érdekesebbé tette a figurákat, hogy ha nem is volt belőle rajzfilm (mint a TF, Joe, He-Man), de valamennyire így is el lehetett képzelni a köré szőtt történetet, univerzumot.

Ehhez is találtam egy érdekes cikket magyarul:

https://urbancobras.wordpress.com/2010/05/18/tortenelem-2-resz-madelman-2050/

Úgy tűnik, több embert foglalkoztat ez a 80-as, 90-es évek játékai, mint hinnénk  :cool:
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 17., 09:56:28 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5403 Dátum: 2019. Február 17., 07:38:13 »
Hangalámondásos szinkronból nekem még rengeteg volt. A gyerekkoromban szinte normálisnak számított, olyas sok filmet csak úgy lehetett megszerezni. Én még szerintem az Új Reményt és a Birodalom Visszavágot is úgy láttam először.  :)

A G.I. Joe figurák és a Transformersek nekem kimaradtak. Bármennyire szerettem volna, nem sikerült a szüleimet rábeszélni, így maximum az osztálytársaimmal játszhattam velük az ő játékaikkal. Már akkoriban is voltak sokan, akik kijártak a szomszédos Ausztriába és ott vettek a gyerekeknek játékokat, ahol mindent lehetett kapni, csak pénz kellett hozzá.

Én anno ezt a figurát tudtam kisírni a szüleimnél:


Korábban beszéltünk már róla valamelyik topikban. Meg emlékszem, hogy sikerült egy Skeletor figurát vennem az egyik osztálytársamtól használtan és hiányosan, kb úgy ahogyan a képen kinéz:


Akkoriban nagy kedvencem volt a MOTU rajzfilmsorozat, amit szintén német szinkronnal és magyar hangalámondással lehetett megszerezni.  :D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5402 Dátum: 2019. Február 16., 20:18:25 »
Még az lenne jó, ha valakinek sikerülne meginterjúvolnia azt a fickót, aki annak idején a hangalámondásos filmeket csinálta.
Mondjuk engem annyira ez nem érintett, mert amikor az ment, akkor még nem éltem, viszont szomszédéknak "A Jedi Visszatér" hangalámondásosan volt meg, így hosszú ideig csak úgy láttam.
Kicsit mondjuk fura volt, mert a IV. és V. Részt szinkronizálva volt meg nekik, de hogy milyen szinkronnal, arról fogalmam sincs.  :nemtudom:

Már csak azért is jutott ez épp most eszembe, mert tegnap néztem egy koreai anime-koppintást, és az is hangalámondásos volt. ;D

Holnap meg is keresem Grimlock-ot, és ha már előszedtem, teszek is fel róla egy képet.

G.I. Joe-ból egy siklórepülős Cobrám:...

...meg egy 3 rakétavetős G.I.Joe-m volt.

A Cobrám az darabokban van, és mintha nem is lenne meg minden része, a G.I.Joe-mat pedig kicsit felturbóztam, és gyufásdobozból csináltam neki ejtőernyős hátizsákot - ejtőernyő nélkül. :)
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 16., 20:30:21 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5401 Dátum: 2019. Február 16., 15:55:35 »
Köszi a linket, Micho! :worship: :worship:

Szívesen. Nekem is megvan még valahol egy TF játék ugyanabból a korból, legalábbis a doboz alapján ugyanaz a széria lehet:



Sajnos biztos, hogy hiányos, de mikor képet kerestem róla, pont találtam egy oldalt, ahol lehet (használt) alkatrészeket rendelni, ha van éppen raktáron. Nem olcsó, de tök jó lenne kiállítani a polcra egy kis felújítás után... manapság úgyis divatba jöttek a figurák  :cool:


Idézet
Meg voltak nálunk ALIENS figurák?! Még a régi Aliensonline.hu-n olvastam ezekről a figurákról, de mintha arról nem írtak volna, hogy ezeket valamikor nálunk is árulták.

Nekem nem rémlik, leginkább G.I. Joe-kat gyűjtöttem abban az időben, de abból már egy sincs sajnos. Néha eszembe jut, hogy be kéne szerezni egyet-egyet, csak sajnos ismerem magamat, és tudom, hogy akkor nem állnék le, míg ki nem gyűjtöm a teljes kollekciót (lásd mai képregényes HC-dömping) :lol:

Így is néha kedvezek annak a 10 éves kisgyereknek, aki egykor voltam, és megveszek pár dolgot, amit anno nem kaptam meg a szüleimtől. Így szereztem be pl. egy régi Gameboyt is pár kazettával... de kb. fél óra nosztalgiázás után leraktam, és most a polcon pihen.


Köszi. Úgy is sok időm volt. Kinek van egyébként listája filmekből, könyvekből  esetleg játékokból amit már nyugdíjas éveire gyűjtöget?

Egyelőre MINDENT a nyugdíjas éveimre gyűjtögetek, mert manapság ekkora képregényfelhozatalt még lekövetni, összevásárolni is elég (még csak nem is a pénzre gondolok, hanem az idő-energiára, ami erre megy), nem hogy még elolvasni... úgyhogy nagy kib@szásnak "élném meg", ha idő előtt feldobnám a pacskert.  :hehe:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5400 Dátum: 2019. Február 16., 11:43:21 »
Na, elolvastam az eddig megjelent interjúkat Gyuri bácsival.
Én eddig úgy tudtam, hogy hozzánk valamikor a '80-as évek vége felé került LEGO, nem gondoltam volna, hogy már 70-es években is volt már nálunk LEGO.

A volt szomszédainknak volt egy légpárnás (mintha légpárnás lett volna, de lehet, hogy tank volt, az biztos, hogy sötétzöld színe volt) G.I. Joe járgánya, ami volt vagy 1m hosszú is (talán), már az is elég nagy volt, de az a 2,7 m-es G.I. Joe-s eléggé megdöbbentett!

(Közben megtaláltam. Tényleg légpárnás volt, bár a kép alapján lehet, hogy csak kb. félméteres volt.)


2,7 m?! A youtube-on találtam róla egy videót, ahol egy fickó összeszereli, neki is majdnem elfoglalta a teljes szobát.
Bár elég érdekes volt, amikor összeszerelés közben olyanokat mondott, hogy "ezzel a résszel vigyázni kell, mert könnyen letörik". Úgy látszik a minőség a mennyiség rovására ment.

A Matchbox/Hot Wheels érvelése logikus volt. Szerintem én se csináltam volna másképp.

Meg voltak nálunk ALIENS figurák?! Még a régi Aliensonline.hu-n olvastam ezekről a figurákról, de mintha arról nem írtak volna, hogy ezeket valamikor nálunk is árulták.

A Transformers-t annak idején én is kaptam karácsonyra, méghozzá ezt a Grimlock-ot:

, ami a mai napig megvan, csak két részről letört a műanyag: az egyik pöcök, amivel a dínó fejét lehet hátrahajtani, és egy másik hátsó pöcök, amivel meg a jobb mellkasát lehet. Így azután már csak a dínó formájában állt, összecelluxozva. :(

Valahol még mindig megvan, de a kardja mintha hiányozna, de a kézi ágyúja biztos, hogy megvan.

Köszi a linket, Micho! :worship: :worship:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5399 Dátum: 2019. Február 13., 09:21:43 »
Ugh, egér és billentyűzet ennyire közel az asztal széléhez kész instant csuklógyulladás.
Lényeges meglátás.  :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5398 Dátum: 2019. Február 13., 08:31:41 »
Aki hozzám hasonlóan a 80-as, 90-es években volt gyerek, az nagyon érdekes interjúsorozatot olvashat itt:
Köszi. Úgy is sok időm volt. Kinek van egyébként listája filmekből, könyvekből  esetleg játékokból amit már nyugdíjas éveire gyűjtöget?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5397 Dátum: 2019. Február 13., 07:36:23 »
Ugh, egér és billentyűzet ennyire közel az asztal széléhez kész instant csuklógyulladás.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5396 Dátum: 2019. Február 12., 15:36:22 »

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5395 Dátum: 2019. Február 09., 15:15:26 »
Aki hozzám hasonlóan a 80-as, 90-es években volt gyerek, az nagyon érdekes interjúsorozatot olvashat itt:

https://jatekokapolcrol.blog.hu/2019/01/28/interju_rovat_interju_gyorggyel_a_80-as_90-es_evek_jatekimportjanak_egyik_atyjaval_5_resz

Kiderül, hogy kerültek Mo-ra akkoriban a G.I. Joe, Transformers, Star Wars játékfigurák, és még rengeteg adalék, érdekesség található az akkori korból.

Ez mindig is érdekelt. Köszi a linket!


Nyilván már kicsit idejét múlt, de azért...

Azt mondták a hírekben, hogy meghalt a legnagyobb magyar filmproducer, fiatalkorunk számtalan feledhetetlen élményének alkotózsenije!
Nagyon elszomorodtam, aztán utánajártam... jelentem, KOVI jól van!  :badteeth:

 :lol: :lol: :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 09., 16:12:01 írta Micho »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5394 Dátum: 2019. Február 09., 08:40:10 »
Aki hozzám hasonlóan a 80-as, 90-es években volt gyerek, az nagyon érdekes interjúsorozatot olvashat itt:

https://jatekokapolcrol.blog.hu/2019/01/28/interju_rovat_interju_gyorggyel_a_80-as_90-es_evek_jatekimportjanak_egyik_atyjaval_5_resz

Kiderül, hogy kerültek Mo-ra akkoriban a G.I. Joe, Transformers, Star Wars játékfigurák, és még rengeteg adalék, érdekesség található az akkori korból.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5393 Dátum: 2019. Február 06., 09:49:28 »
Nyilván már kicsit idejét múlt, de azért...

Azt mondták a hírekben, hogy meghalt a legnagyobb magyar filmproducer, fiatalkorunk számtalan feledhetetlen élményének alkotózsenije!
Nagyon elszomorodtam, aztán utánajártam... jelentem, KOVI jól van!  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5392 Dátum: 2019. Február 05., 18:42:31 »
Mintha ma egy magyar felügyelné a Marvel filmeket...

A kis Feige Kevin, mikor még ott rúgta a bőrt az utcánkban...  :lol:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5391 Dátum: 2019. Február 05., 15:57:43 »
Elég jól tolta, emlékszem még a 90-es években mekkora szó volt, hogy van egy magyar Hollywoodban, aki ilyen filmeket készít. Mintha ma egy magyar felügyelné a Marvel filmeket...

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5390 Dátum: 2019. Január 29., 10:25:51 »

http://www.origo.hu/itthon/20190128-arnold-schwarzenegger-bucsuztetja-andy-vajnat.html

Rambo, Total Recall, Vörös Zsaru...hihetetlen módon járult hozzá a mára már klasszikussá vált filmes korszak gazdagításához. Nyugodjon békében!
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5389 Dátum: 2018. December 05., 22:42:51 »
Emlékeztek arra a Tie fighter animációs rövidfilmre? Az a srác csinálta, aki ezt a Bison-ost is. Valami elképesztően tehetséges a fickó! :worship:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5387 Dátum: 2018. December 01., 22:18:45 »
És Rob azóta se tud lábat rajzolni. :lol:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5386 Dátum: 2018. December 01., 00:02:30 »
Nyugodjék békében!


Hű, nagyon oltja őket.  :D

Nem elérhető norbert hellacopter

  • Donald kacsa
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5385 Dátum: 2018. November 30., 22:06:55 »
Sziasztok, nem tudom hol lehetne ezt megkérdezni, de nem tudja valaki véletlenül hogy a Nitro és az Xfanzine oldalaknak végleg annyi?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5384 Dátum: 2018. November 18., 17:52:53 »
Nyugodjék békében!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Peter P

  • HálóZsák tag
  • Batman
  • *
  • Hozzászólások: 300
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5383 Dátum: 2018. November 13., 08:31:11 »
Nyugodj békében Generalissimo! Köszönök mindent!  :(

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5382 Dátum: 2018. November 12., 22:24:11 »
Nyugodj békében Stan Lee! Köszi az élményeket!  :(

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5381 Dátum: 2018. November 12., 20:05:39 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5380 Dátum: 2018. Október 30., 18:47:25 »
 :dc-batman:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5379 Dátum: 2018. Október 13., 14:33:37 »
Venomnak a legjobb besorolás az E lett volna.
Mármint: „Ez meg minek készült egyáltalán el?”


Ahogy természetesen minden hollywoodi alkotás, de a sony újabbgenerációs balfaszkodása valahogy még erőltetetebb.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5378 Dátum: 2018. Október 09., 11:37:37 »
Venomnak a legjobb besorolás az E lett volna.
Mármint: „Ez meg minek készült egyáltalán el?”
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Amanojaku

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 175
  • Karma: +0/-1
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5377 Dátum: 2018. Október 08., 20:49:52 »
Venomnak a legjobb besorolás az E lett volna.
Mármint: „Ez meg minek készült egyáltalán el?”

Ezzel tökéletesen egyet tudok érteni, de látod, mennyi igénytelen ember van, #1 van a film. 😠😠😠
Remélem felkészültek a gyerekbarát Vérontóra meg a Rakéta Robi féle filmekre.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5376 Dátum: 2018. Október 08., 19:14:16 »
Venomnak a legjobb besorolás az E lett volna.
Mármint: „Ez meg minek készült egyáltalán el?”
Azt hittem, hogy az az Emmeg mi a tököm volt??? rövidítése.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5375 Dátum: 2018. Október 08., 17:06:23 »
Venomnak a legjobb besorolás az E lett volna.
Mármint: „Ez meg minek készült egyáltalán el?”
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden