Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 517288 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5284 Dátum: 2016. December 21., 21:24:08 »
Elfogadnék egy ilyen lámpát  :cool: hát ti?

Én félnék, hogy ellopják a terveket  :hzs-darthvader:

Már ellopták  :lol: Hupsz...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5283 Dátum: 2016. December 21., 21:15:51 »
Elfogadnék egy ilyen lámpát  :cool: hát ti?

Én félnék, hogy ellopják a terveket  :hzs-darthvader:

Ez jó volt.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5282 Dátum: 2016. December 21., 21:14:36 »
Elfogadnék egy ilyen lámpát  :cool: hát ti?

Én félnék, hogy ellopják a terveket  :hzs-darthvader:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5281 Dátum: 2016. December 21., 14:14:20 »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5280 Dátum: 2016. December 14., 22:01:35 »
GLA 2. rész idézet, egy rendőrörsön:

"And unless somebody can explain to me, right now, why they threw my clients, the Avengers(TM) in jali for doing their &&&&& job... I'm going to shove an infinity gauntlet so far up this station's collective ass that you'll all be erasing realities when you fart."

Nyers fordításban:

"És ha valaki nem magyarázza meg nekem most azonnal, hogy miért dugták börtönbe ügyfeleimet, a Bosszú Angyalait azért, mert a ***** dolgukat végezték... akkor olyan mélyre dugok fel egy végtelen kesztyűt az őrs kollektív seggébe, hogy minden egyes fingásukkal eltörölnek egy valóságot."

 :lol: :lol: :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5279 Dátum: 2016. December 14., 12:28:59 »
Szinkron paródiát szereti itt valaki? ;D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető dorian07

  • Stormtrooper
  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 36
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5278 Dátum: 2016. December 13., 19:31:45 »
Én is használok, privacy badgerrel kiegészítve.
Valamiért ártószándékúként tartja számon az IP címemet, de neten sokan írják, hogy igencsak false positive eredményei vannak.
Éljen a Birodalom!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5277 Dátum: 2016. December 13., 18:54:33 »
Nekem nem jön elő, bár én használok Adblock-ot, gondolom ezért nem látom

Nem elérhető dorian07

  • Stormtrooper
  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 36
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5276 Dátum: 2016. December 13., 18:18:25 »
Sziasztok!

Nektek is előjön ez a Bitninja dolog nitro oldalánál?
Éljen a Birodalom!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5275 Dátum: 2016. December 09., 06:45:34 »
Áhhh ezt láttam már. Durván jó lett

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5274 Dátum: 2016. December 09., 00:22:35 »
A csapat megint kitett magáért! :cool:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5273 Dátum: 2016. December 07., 20:27:51 »
Üdv itt.  :)

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5272 Dátum: 2016. December 07., 19:49:32 »
Szép estét mindenkinek. Régen követem már az oldalt és most regiztem is. Köszönöm a lehetőséget, remélem lesz itt helyem. "Az erő legyen veletek"  :)

Nem elérhető hegyitomi

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5271 Dátum: 2016. November 27., 20:50:08 »
Sziasztok

Én a jean dufaux szüzek erdeje című sorozatot keresném. Anno a Co-mix honosította de az megszűnt. nem tudjátok hol lehet? :)

Szia!

Mindössze egyetlen rész készült el az egyébként összesen 3 részes történetből. Nem kizárt hogy mivel nem kívánta senki sem folytatni, simán lekerült a világhálóról, mint az már jó pár esetben megtörtént más honosító csapatok munkáival.
A Hzs. ill. az AllComics vette át egyébként a képregények döntő részét. Amit nem, az viszont elveszett a nagy közönség számára, ill. valószínűleg csak pár magánszemély archívumában található meg.

Érdekes, amit írsz én nem is tudtam, hogy voltak képregények, amik az enyészeté lettek. Mondjuk én már kb 10 éve gyűjtőm a honosított és nem honosított képregényeket ezért vigyázok is rájuk mert tudom egyszer minden jónak vége szakadhat az oldalak meg eltüntetnek nemes egyszerűséggel. Szerencse ez ritkán történik meg azért. :) Szóval sajnálom,hogy nem folytatódott de ez esetben levadászom őket külföldiül. :)

Nem elérhető rico74

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5270 Dátum: 2016. November 27., 09:32:02 »
Sziasztok

Én a jean dufaux szüzek erdeje című sorozatot keresném. Anno a Co-mix honosította de az megszűnt. nem tudjátok hol lehet? :)

Szia!

Mindössze egyetlen rész készült el az egyébként összesen 3 részes történetből. Nem kizárt hogy mivel nem kívánta senki sem folytatni, simán lekerült a világhálóról, mint az már jó pár esetben megtörtént más honosító csapatok munkáival.
A Hzs. ill. az AllComics vette át egyébként a képregények döntő részét. Amit nem, az viszont elveszett a nagy közönség számára, ill. valószínűleg csak pár magánszemély archívumában található meg.
Valaminek a megszerzéséhez vezető út első lépése az adott dolog megismerése.

Nem elérhető hegyitomi

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5269 Dátum: 2016. November 26., 23:33:01 »
Sziasztok

Én a jean dufaux szüzek erdeje című sorozatot keresném. Anno a Co-mix honosította de az megszűnt. nem tudjátok hol lehet? :)

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5268 Dátum: 2016. November 06., 07:20:20 »
Volt már magyar vonatkozás, hiszen a Bosszúállók első részében a végén, amikor a földönkívüliekkel harcolnak, Fekete Özvegy mondja Sólyomszemnek, hogy "Pont olyan, mint Budapest". Valamint a Vasember első részében volt egy másik magyar vonatkozás, de az csak eredeti nyelven lehetett észre venni. Amikor Tony fogságban volt az elején, a két őr, akik vigyáztak az ajtójuk előtt, eredetileg magyarul beszéltek egymás között. A szinkronos verzióban ezt kicserélték egy másik szláv nyelvre.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5267 Dátum: 2016. November 05., 23:37:37 »
Az All-New Avengers 15. számából kiderül, hogy a rotrúviai nyelv nagyon közel áll a magyarhoz. Ugyanis amikor az emberek besegítenek a rotrúviai seregnek Fátum ellen, akkor az egyikük azt mondja, hogy "köszönöm, hősök", mire Darázs lefordítja Óriásnak, hogy "azt mondta, Köszönöm", és amikor Óriás visszakérdez, hogy beszél-e rotrúviaiul, akkor Darázs mondja, hogy nem, de a suliban fakultatív tárgyként a magyart választotta, de az elég közel áll hozzá!  ;D ;D :brow: :brow:

Ez tök jópofa! :) Az MCU filmekbe is igazán betehetnének néhány magyar vonatkozást pl.: egy Stan Lee hortobágyi csikós cameot bogrács gulyázás közben.  :lol:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5266 Dátum: 2016. November 01., 12:47:18 »
Néha én sem értem, hogy mit beszél hozzám a főnököm. Biztos olyankor rotrúviaiul csacsog.  ;D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5265 Dátum: 2016. November 01., 11:10:49 »
Az All-New Avengers 15. számából kiderül, hogy a rotrúviai nyelv nagyon közel áll a magyarhoz. Ugyanis amikor az emberek besegítenek a rotrúviai seregnek Fátum ellen, akkor az egyikük azt mondja, hogy "köszönöm, hősök", mire Darázs lefordítja Óriásnak, hogy "azt mondta, Köszönöm", és amikor Óriás visszakérdez, hogy beszél-e rotrúviaiul, akkor Darázs mondja, hogy nem, de a suliban fakultatív tárgyként a magyart választotta, de az elég közel áll hozzá!  ;D ;D :brow: :brow:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető D-TOX

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5264 Dátum: 2016. Október 21., 14:29:57 »
Szegedi képregényfesztivál és képregénybörze: November 19. (szombat)!

Ahogy eddig is, úgy idén novemberben is megrendezésre kerül a Szegedi képregényfesztivál!
Azonban november 19-én (szombaton) nemcsak képregényfesztivál lesz Szegeden, hanem egy képregénybörze is, a Somogyi-könyvtár hathatos támogatásának köszönhetően.

Hogy ne ütközzön a két program, így a képregénybörze 16:00-tól kezdődik (15:30-tól érkezhet kipakolni a portékáját, aki élni kíván a
lehetőséggel) a Nyugi kertben/Nyugiban
(https://www.facebook.com/Nyugi-Kert-168504849939918/?fref=ts).

A helyszín pontos címe: Szeged, Vitéz u. 28.

Nemcsak innen lehet bemenni, hanem az Ady tér (SZTE Klebelsberg Könyvtár/TIK) felől is!

19:30-ig tart a börze, amely INGYEN látogatható (nincs belépő) az eseménynek otthont adó Nyuginak köszönhetően.
Aki árusítani szeretne, az vesz egy pohár sört, bort, üdítőt, amit akar...ezzel megköszönve a lehetőséget (külön asztal-pénz nincs,
vesz egy üdítőt, valami ételt a képregényeket eladni és asztalt bérelni szándékozó egyén ezzel is kifejezve háláját a tulajnak).

Aki szeretne árusítani/csere-berélni/asztalt foglalni, az írjon a kepregenyborze@freemail.hu címre.

A foglalások alapján tudjuk eldöntetni, hogy át kell-e majd alakítani a helyszínt vagy úgy tökéletes, ahogy jelenleg is van.
A helyszín természetesen nemdohányzó, de van egy fedett rész, ahova kimehet cigizni, aki akar.
Az asztalok olyan dohányzó-asztalnyi méretűek...aki nem fér el az árujával egy asztalra, az mellé, elé is pakolhat...

A fesztiválról bővebb információk majd hamarosan kikerülnek a könyvtár honlapjára és facebook-oldalára/Szegedi képregényes események facebook-csoportba (tehát még nincs végleges program én sem ismerem a részleteket)....
Jelenleg még nincs külön esemény-link, plakát stb. sem, majd hamarosan az is lesz...
Egy esemény-link alatt fog futni a fesztivál és a börze!

Röviden ennyit!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5263 Dátum: 2016. Október 05., 17:28:25 »
Ez a Bane performansz egész jó.  :lol:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5262 Dátum: 2016. Október 03., 18:17:17 »
Svarci 69, és újra kipattintotta magát  :cool:

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5261 Dátum: 2016. Szeptember 29., 11:12:34 »
Nagyban festem a házat kívül. Eresz alatt felül, létrán állva. Macsek felmászik a létra tetejére hozzám. Hozzádörgölőzik a felhoz. Tiszta sárga festék lett a macsek oldala, Szerintetek?  Most használjam ecsetnek a macskát? :brow:
Simán. Legalább a szomszédok is hallani fogják, hogy dolgozol.  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5260 Dátum: 2016. Szeptember 29., 10:26:38 »
Nagyban festem a házat kívül. Eresz alatt felül, létrán állva. Macsek felmászik a létra tetejére hozzám. Hozzádörgölőzik a felhoz. Tiszta sárga festék lett a macsek oldala, Szerintetek?  Most használjam ecsetnek a macskát? :brow:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5259 Dátum: 2016. Szeptember 25., 19:20:27 »
Nekem még olyan emlékeim is vannak egyes képregényeknél, hogy melyik újságárusnál láttam először. De aztán nem ott vettem meg ugye, mert nem volt időm, pénzem, lehetőségem, hanem...

Meg hogy messziről mit hittem, hogy mi van a címlapon, de nem is az volt. Pl. emlékszem, hogy messziről láttam a Transformers 22. számának borítóját, amikor a suliba mentünk vissza a reggeli úszásról, és tök izgatott lettem, mert még a címlapon is az volt, hogy Optimusz felugorva bepancsol valakinek egy hatalmasat... de aztán délután kiderült, hogy csak letérdelt, hogy megadja magát.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5258 Dátum: 2016. Szeptember 25., 12:13:51 »
Én szinte minden képregényemre emlékszem, hogy mikor, milyen újságárusnál vettem.  :cool:

Én leginkább a korai számokra, amihez legtöbbször valami családi nyaralás, vagy kirándulás kötődik. Pl. a Pókember 26, 39-es számait a Balatonon vettem, ilyesmi. Még az áruház képe is bevillan, a sok vízipisztollyal, gumilabdával, úszógumival, stb  :cool:
De néhány számot tényleg én is tudok, melyik újságosbódéból szereztem be ;)


*****
Basszus, beugrott, hogy akkoriban volt egy pókemberes vízipisztolyom is. Sima csőalakú, amilyen a '90-es évek elején volt, felszívtad a Balatonból a vizet és kitoltad. Asszem a Pókember figura az elejére volt rajzolva, és mintha egy hálópajzsot tartott volna maga előtt. Most nézegetem, de nem találom a képkeresőn... valószínű kései szocreál termék lehetett.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5257 Dátum: 2016. Szeptember 25., 09:57:54 »
Én szinte minden képregényemre emlékszem, hogy mikor, milyen újságárusnál vettem.  :cool:

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5256 Dátum: 2016. Szeptember 25., 07:19:53 »
Én is kerestem a kirakatban az előző számban beígért füzet borítóját. :) Bár én a Semicnél előfizető voltam, szóval nekem a postás hozta ilyen barna, alul-felül nyitott, boríték izében a képregényt. Volt, hogy olyanokat is kaptam szép számmal, amire elő se fizettem: Marvel Extra, X-men, Batman&Superman, vagy még egy példányt a Transformers-ből. :D
Én sokszor szerettem volna előfizetni a képregényekre, de sajnos erre gyerekkoromban soha nem került sor. Egyrészt a szüleimtől nem tudtam kikönyörögni, hogy adjanak annyi pénzt, másrészt meg én is sajnáltam volna annyi pénzt egyben kiadni. Csak amikor már elmentem dolgozni, akkor fizettem elő, de pechemre akkor már csak a Pókember volt az egyetlen értelmes sorozat amire lehetett, és persze ahogy befizettem a csekket meg is szűnt, csak később az újraindításnál fizettem elő rá. De abban az időben én is mindig amikor elmentem az újságos mellett, akkor természetesen megnéztem és ha láttam, hogy ott van a képregény, akkor rohantam is haza, hogy megkeressem a postaládában.

És emlékszem, mekkora sokkot kaptam, mikor a régi Semices Pókember 128. részét már égre földre kerestem hónapok óta, és erre egy újságos mondta, hogy megszűnt a kiadvány... :O
Nekem abban pont az volt a sokk, ahogy említettem is, pont akkor döntöttem el, hogy előfizetek a sorozatra (talán még pont a 127-es számban volt a csekk), és a képregény helyett egy levelet kaptam a kiadótól, hogy megszűnt a sorozat. :( Így választhattam, hogy a pénzt kérem vissza, vagy beszámítják az előfizetésem valami másra.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető scaurus

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 47
  • Karma: +0/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5255 Dátum: 2016. Szeptember 25., 06:32:29 »
Hát, nem tudom.
Nekem igen gyakori élményem volt (nemcsak képregénnyel), hogy egyik reggel "még nincs", másnap reggel a "már nincs" a válasz.
Így nem sajnálom és nem is nosztalgiázom a bódés korszak elmúlásán.