Szerző Téma: Csevej-csenöl  (Megtekintve 517625 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5584 Dátum: 2021. Július 30., 12:18:33 »
Ó banyek ez, de cudarul jól néz ki! :cool:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5583 Dátum: 2021. Július 30., 10:52:22 »
Nem tudom, R2-D2 mellett belevágnék-e a gyűjtésébe.
Mindenesetre nem semmi, főleg annak tudatában, hogy 120 cm magas.

"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5582 Dátum: 2021. Július 19., 07:28:46 »
El sem hiszem, hogy így beletrafáltam. Tehát ez a kamu aggódás tanulható. Mint vagy két éve egy pasi kitalált egy kamu rasszista kézjelet és kíváncsi volt, hogy beveszik-e?
Igen, bevették, átvették az általa kreált hírt. 😀
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5581 Dátum: 2021. Július 18., 22:46:34 »
A csuklyához még annyit: remélem, dízniéknél demagógórán vki rádöbben, hogy a hógárdistákon is csuklya van.

 "Nácik. Undorodom tőlük." 😀😀😀
Hógárdisták? Már a sima rohamosztagosokat is megpróbálták cancel-elni, mert "nyílván" nácik. :omg:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5580 Dátum: 2021. Július 18., 22:07:31 »
Ezt akár én is írhattam volna. Csuklya. A kkk kb már 90 éve nem tényező. Anno tele volt értelmiségiekkel, Nagy Sárkány se lehetett mindenki, nem úgy, mint ma. A '80-as években jó volt a csuklya, ma meg (mikor már még távolabb van a klán) már egyszeriben aggályos... mondjuk az emberek 1%-a szemében. Oldalakat lehetne teleírni erről. Eszembe jutott erről Galactus monológja a Galactus perből:
"Lenne csak könnye Galactusnak, óceánokat sírhatna tele érettük, de a halottak attól halottak maradnának..."
Szóval hagyni kell sztem, hogy ezek az amcsi vízfejek nyírják ki egymást, mi meg éljük tovább a normális életünket.

Álcáknak, Kobráknak, Birodalomnak szurkolás? 7 éves korom óta alap. Nekem ők a jók és a többi az ellenség.

A csuklyához még annyit: remélem, dízniéknél demagógórán vki rádöbben, hogy a hógárdistákon is csuklya van.

 "Nácik. Undorodom tőlük." 😀😀😀
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5579 Dátum: 2021. Július 18., 12:06:33 »
És gondolom nem azért van bajuk vele, mert a főni terrorista, hanem azért, mert csuklyát hord, mint a kkk. Csoda, hogy én ezért drukkolok mindig a Kobráknak, Álcáknak és szinte bárkinek, aki megtámadja Amerikát a filmekben, sorozatokban, képregényekben? Én már ott tartok, hogy ha a Half-Life valóság lenne én önként beállnék Combine katonának is.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 18., 22:42:08 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5578 Dátum: 2021. Július 17., 19:17:12 »
https://urbancobras.wordpress.com/

Ez mar az a szint, amit józan ember kommentálni sem tud. Mint azt sem, hogy a Megtorló emblémát viselő zsaruk is rasszisták. De Bruce Lee lánya (többek között) hibáztathat saját frusztrációi miatt fehér férfiakat, az rendben van. Egyetemen egy óriási Kobra poszter volt a falamon, amin csuklyában van és kimutat a képből egy hatalmas "Cobra wants you" felirat felett.  :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5577 Dátum: 2021. Május 15., 18:43:15 »
Meg egy volt kollégám, alföldi csaj volt, echte kettős szemzuggal. Lappangó gének. Modtam is neki, hogy nagy kuriózum, büszke is volt rá.  :D
Én is ismerek egy környékbéli srácot, akinek ázsiai arcvonásai vannak. Fura, hogy itt vagyunk egy genetikai olvasztótégely közepén, és még 1000 év elteltével is látni embereket ilyen külsővel.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5576 Dátum: 2021. Május 13., 20:53:22 »
Emlékszem, a Törökvész úton laktunk, akkoriban Pesten dolgoztunk. Feleségem megérkezett éjjel ( én sztem Stallone maratont tartottam) és vagy 30 percig sorolta, hogy mekkora csalódás volt.
Jó, hogy felhoztad ezt a török eredetet. Ugye maga a törökség névadó, domináns törzse (törzsszövetsége) a Türk Birodalomhoz kötődik. Ekkor az iszlám még a TB szempontjából nem volt tényező. Aztán türk-török (igazi ferdeszemű török, tök más, mint a törökországi, mai törökök)  csoportok nyomultak Anatóliába, akik megkeveredtek a környékbeli arabokkal, akiktől átvették ezt a bizonyos vallást is. A genetikai keveredés hatására az eredeti törökös mongoloid vonásaik meg feloldódtak, pont, ahogy a mieink is a germánokkal, szlávokkal történt keveredés hatására. Kivétel Csukás István a vagány kettős szemzuggal.  :D  Meg egy volt kollégám, alföldi csaj volt, echte kettős szemzuggal. Lappangó gének. Modtam is neki, hogy nagy kuriózum, büszke is volt rá.  :D
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5575 Dátum: 2021. Május 13., 14:28:38 »
Azt a Madonna koncertet megnézném, ha lehetne. :D Csoda, hogy nem repültek a vizes üvegek.
Igen, ez általánosságban elmondható, hogy minden országil utálja a szomszédait, szóval a "rossz szomszédság török átok" nem hungarikum. És tényleg fura, hogy a több évszázados háborúskodás ellenére a törökök testvéreknek tekintenek minket. Gondolom erre erősen rásegít a közös hun eredet. Plusz érdekesség, hogy a törökök ősei a mai észak Kína térségéből származnak, és több videóban is említik a kínaiak, hogy a három nép rokonságban áll egymással.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5574 Dátum: 2021. Május 11., 11:19:22 »
Sztem az amerikai, vagy inkább angolszász fejekben általánosságban valamiért ez él. Ha német, akkor Hydra, meg von xy báró, full náci. Ha kelet, akkor valamilyen szláv mix. A magyarokat jobb esetben összekötik a lovakkal, meg TALÁN beúszik vmi hun-hungarian, csikósturizmus párhuzam.
Madonna koncerten volt feleségem valamikor a 2010-es évek elején Pesten. Az egy dolog, hogy esőben több órával később kegyeskedett kezdeni a koncertet, de a legtöbb számot (vagy az egész műsort?  :headscratch: ) ilyen mulatós, aranyesős hop-hop stílusban erőltette, meg nyomott vmi full sértő, tájékozatlan szöveget, hogy Magyarországon milyen rasszizmus uralkodik... (de kivel szemben??)  Fütyülték is ki rendesen.

Valamelyik Latveriában játszódó részben meg minden férfi nagy pödört bajusszal járkál.  ;D

De hogy vmi jót is mondjak az amcsikról:
Kb a Madonna koncert környékén amcsi pár (fehér srác, meg egy szép ferdeszemű csaj) megállított Pesten egy szobor előtt. Talán Andrássy úton. (Pestiek, kinek áll ott szobra?) Na és vmiért érdekelte őket. Elmondtam, amit akartak, aztán vhogy oszmán-magyar háborúk szóba kerültek. Nyilván fogalmuk nem volt a 16-17. századi oszmán török expanzív politikáról, de nagyon sokat kérdeztek! Aztán honfoglalás, csajt nagyon érdekelte az europo-mongoloid magyar vezető réteg, meg az ázsiai uráli-altáji eredet, nagyon mosolygott, mikor a 9. századi magyar koponyák különleges ferdeszemű felépítését mondtam és mondta, hogy köszöni. 😀  Szóval tudni ők sem tudtak, de leállítottak egy helyit és aktívan érdeklődtek. Szimpatikusak voltak, van ilyen is.

Mikor én voltam Törökországban, próbáltam én is szimpatikus, tanultnak tűnő arcokhoz csapódni és kérdezősködni. Na hát a "madzsarokat" általában kedvelik, tudják, hogy Ázsiából jöttünk. Az arabokat meg a közös vallás és a keveredés ellenére egy fiatal török úgy hívta, hogy "sandniggers"  Érdekes, a szomszédok mindig utálják egymást?
« Utoljára szerkesztve: 2021. Május 11., 11:41:45 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5573 Dátum: 2021. Május 10., 20:07:13 »
Így belegondolva a Marvel már a hatvanas években nyomatta a PC-t, mert ha a karakter közép-kelet európai, akkor csak is roma lehet. :-\
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5572 Dátum: 2021. Május 10., 07:31:14 »
Igen, pont erre írom, hogy gonosz karaktert túlnyomórészt fehérek játszanak és az nem "polkorrekt" már lassan, hogy ő meg a gonoszsága ellenére etnikum.  :m-doom: Egyebekben gyerekkorom óta a kedvenc karakterem. Fémpáncél, a Föld legnagyobb elméje, saját erőből király lett, mint Conan,  meg zöld ruha...elég vagány és egyedi.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5571 Dátum: 2021. Május 10., 00:02:14 »
Ja, viszont ideje lenne átírni Fátum származását, mert -mint tudjuk- hát ő nem éppen svéd. Aztán negatív karakter is...ez így nem polkorrekt. :lol:
Nem igazán, mert Fátum doki származásilag már kezdetek óta roma... Ennél polkorektebbé nehezen tehetnék.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5570 Dátum: 2021. Május 09., 22:49:27 »
Ja, értem srácok. Akkor ez is amolyan megélhetési, érzékenyítő divathóbort. De akkor valóban csak imitátorokról van szó, én azt hittem, Rogers lett az új "feketepeterparker-vezér-nickfury". Ja, viszont ideje lenne átírni Fátum származását, mert -mint tudjuk- hát ő nem éppen svéd. Aztán negatív karakter is...ez így nem polkorrekt. :lol:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5569 Dátum: 2021. Május 09., 21:46:23 »
...akikat az igazi Kapi inspirált arra, hogy tegyenek valamit a közösség megsegítésére. (...) Egy másik meg indián és így tovább.

Ja, hát rendesen ki is verte a biztosítékot jó pár SJW-nál.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5568 Dátum: 2021. Május 09., 20:09:41 »
Most olvasgattam vissza. Amerika Kapitány homoszexuális LESZ? Tehát ezek szerint eddig nem volt az...  :badteeth:
De nem a Kapi. A koncepció lényege az, hogy körbejárják amerikát és megmutatják, hogy az egyes közösségeknek megvannak a maguk "Amerika Kapitányai", akikat az igazi Kapi inspirált arra, hogy tegyenek valamit a közösség megsegítésére. És az egyik ilyen lesz majd meleg. Egy másik meg indián és így tovább. Amúgy nem értem, miért csinálnak ebből akkora ügyet sokan. Ezek a figurák kb. olyanok, mint azok a Batman imitátorok, akiket A Sötét lovag elején láthattunk.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5567 Dátum: 2021. Május 09., 18:06:11 »
Most olvasgattam vissza. Amerika Kapitány homoszexuális LESZ? Tehát ezek szerint eddig nem volt az...  :badteeth:

Őszintén szólva azon meg nem csodálkozom, hogy a Megtorlót elkezdték ajnározni azok, akiknek nem tetszik a szélsőbalos blm, meg lmbqtm, vagy milyen mozgalmak erőszakos akciói. Egyébként hiba, ha ezt a dizni "lereagálja". Ez lényegében egy mesefigura, semmi egyéb. Írják olyannak, amilyennek lennie kell és ne olyannak, amilyet egy gazdag, szemellenzős new york-i tanácsadó majd aggódva javasol. Eszembe jutott egy beszélgetés a feleségemmel kb 5 évvel korábbról. Mondtam neki, figyeld meg, amilyen szólásszabadságot csorbító, kettős mérce politikát folytat az usa, biztos lesz valamiféle erőszakhullám odakint. Eleve elég agresszív ország, várható volt. Mondjuk én egy fehér kitörésre számítottam, ehhez képest néger-spanyol csoportok (meg persze fehérek is) gyújtogattak és még demagógabb lett a rendszer, mint volt. :lol: :lol:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5566 Dátum: 2021. Április 25., 19:15:55 »
@Intruder:
Engem erre:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5565 Dátum: 2021. Április 25., 00:19:59 »
Invincible-t nézi (olvasta) valaki? Szerepel benne egy Cecil Stedman nevű karakter, akinek a külseje annyira ismerős nekem valahonnan, de nem tudom hol láthattam korábban. Talán egy Deadpool képregényben, vagy egy filmben, vagy a King of the Hill-ben? Nem tudom. :/ De az is lehet csak azért van deja vu-m, mert ugyan ahhoz a fodrászhoz jár, akihez Doomsday is.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Április 25., 00:33:21 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5564 Dátum: 2021. Április 10., 14:12:23 »
Megrontott?
Igeen, de ennek a szónak van némi szexuális töltete.

Nem feltétlenül érzem azon túl, hogy olyan kontextusban is használják. Ilyen alapon az erőszak szónak is van.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5563 Dátum: 2021. Április 10., 13:50:49 »
Már több sztoriban (Mortal Kombat, Transformers, DC) is hallottam a "corrupted" szót, és bár tudom, hogy mit jelent (egy jó karakter valami külső befolyás hatására gonosz lesz), de sose tudtam magyar megfelelőhőz párosítani. Mire lehetne lefordítani?

Romlásba taszított.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5562 Dátum: 2021. Április 10., 12:06:57 »
Megrontott?
Igeen, de ennek a szónak van némi szexuális töltete.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5561 Dátum: 2021. Április 09., 20:52:02 »
Megrontott?

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5560 Dátum: 2021. Április 09., 20:36:08 »
Már több sztoriban (Mortal Kombat, Transformers, DC) is hallottam a "corrupted" szót, és bár tudom, hogy mit jelent (egy jó karakter valami külső befolyás hatására gonosz lesz), de sose tudtam magyar megfelelőhőz párosítani. Mire lehetne lefordítani?
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5559 Dátum: 2021. Március 22., 15:44:44 »
Én eddig is úgy gondoltam, hogy meleg  :cool:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Te egy állat vagy. :D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5558 Dátum: 2021. Március 22., 12:51:02 »
Hű, milyen masszív anyázások lesznek még itt!  :lol:

Én eddig is úgy gondoltam, hogy meleg  :cool:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5557 Dátum: 2021. Március 22., 09:25:09 »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"


Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Csevej-csenöl
« Válasz #5555 Dátum: 2021. Január 12., 15:34:35 »
Ó mi lesz veled Megtorló?!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith