Szerző Téma: Hulk  (Megtekintve 175011 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1180 Dátum: 2009. November 26., 15:43:57 »
Nem a történet miatt lett vége az MA Hulknak. A kiadó egyszerűen csak azért szüntette meg, mert nem igazán voltak jó az eladásai. Bár igazából a Marvel Adventures képregények amúgy sem mennek túlzottan jól, de ez általában nem gond. Persze az is igaz, hogy ezeket a címeket általában mindig rövid távra tervezik. Csak az F4, az Angyalok, meg a Pókember az ami sok számot élt meg eddig, a többi általában hamar leállt. Valamint utánna indult a Marvel Adventures Super-Heroes, és oda lett átrakva Hulk és Vasember is, akinek szintén csak egy minije volt a Marvel Kalandok hazájában.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1179 Dátum: 2009. November 26., 15:37:35 »
Köszönöm Dr Samsonnak az MK Hulk 15.részét.
Jó történet volt ez is jó kis humoros szövegekkel. Azon hogy az Vezető tudod parancsolni az embereknek én is meglepődtem nem is tudtam hogy ilyenre is képes. Persze Hulk ellen nem ér semmit de megnéztem volna mit csinál Rick ha mégis használt volna. Az vége pedig nagyon jó volt főleg az utolsó kép. Kár hogy már csak egy maradt hátra és akkor ehhez annyi kérdésem lenne hogy a történet miatt lett vége a sorozatnak, úgyértem történt valami a 16-ban ami miatt vége lett vagy valami más oka volt?

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1178 Dátum: 2009. November 26., 09:22:05 »
Idézet
Vanrá esély hogy a kimaradt részek is kikerülnek?? pl 368, 389 Nagyon szerettem a Pantheon-os részeket, esetleg annak a folytatása??
Nos, a kimaradt részekre sajnos jelenleg nem sok esély van. Szívesen megcsinálnám őket, de az a helyzet, hogy jelenleg csak kriminális állapotú szkennek állnak rendelkezésre belőlük, a Hulk Visionaries köteteket meg senki nem akarja behúzni, és annyira elvetemült én sem vagyok, hogy a sok ezer forintért vett kötetemet szétvágjam, aztán megint több ezer forintért kötessem újra... szóval egyelőre a válasz nem...  
A Pantheon: a v2 sorozat ugye eleve molzo felségterülete, ő foglalja, csak épp csinálni nem hajlandó őket... én szívesen csinálnám, de hát ilyen az élet... mondjuk én mindig kérdezgetem őt, hogy mikor akarja már folytatni, de soha nem ad egyenes választ manapság, ráadásul a múltkor azt mondta, hogy ami mostanság várható Hulk a Chronon, az is inkább a klasszikusabb, 80-as évek beli lesz, ha jól emlékszem...

Amúgy köszi mindenkinek a véleményt, látom a grafika többeknek nem nyerte el a tetszését. Nekem mondjuk csak Betty ábrázolásával volt gondom, na az ő feje tényleg elég furcsára sikeredett...
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 26., 09:30:39 írta dr samson »

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1177 Dátum: 2009. November 25., 21:37:01 »
Samson-nak köszönöm a mai Hulk duplapack-ot!      

1. Hihetetlen Hulk vol.2. 380.
Megdöbbentő és (érdekes módon a címszereplő nélkül is) remek volt ez a rész!  
Sámson doki rendkívüli karakter!
A grafika kicsit furcsa volt...  

2. MK Hulk 15.
Hatalmas (és poénos) szöveg volt ebben a részben is!  
Hogy kikapták hőseinket a metróból!

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1176 Dátum: 2009. November 25., 19:59:05 »
Idézet
Hopsz... melyik oldalon maradt ez benne? Kijavítom. wink.gif

Az 5. (tegezés) és 6. oldalon. (magázás)
Kösz a javítást!
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 25., 19:59:30 írta galamb »
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Hulk
« Válasz #1175 Dátum: 2009. November 25., 19:48:05 »
Idézetet írta: Sepi
Ja, ezt a cikket olvastam korábban én is. Ezért mondtam, hogy mindkét formája helyes magyar viszonylatban. Mert bár nincs logikus magyarázata, hogy miért lett a cordonból gordon, de sok helyen írják így nálunk, és nem ez az első eset, hogy valami idegen szót hibásan vett át a magyar nyelv. De a lényeg, hogy mindenki tudja, hogy miről volt szó a képregényben.

Idézet
Nem értem, miért honosítunk meg teljesen rossz kifejezéseket,  miért kettőzünk, azaz ismételjük meg magyarul az idegen szót  (baconszalonna, sampiongomba), és főleg, műsorvezetőként miért javítjuk  ki öntudatosan véletlenül helyesen beszélő beszélgetőtársunkat imígyen:  "Nem Cordon bleu az, hanem Gordon blue!"
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1174 Dátum: 2009. November 25., 17:03:58 »
Köszönöm Dr Samsonnak a Hulk 380. számát.
Jó történet volt függetlenül attól hogy Hulk semmit nem szerepelt benne, csak hát a rajzok azok nem nagyon tetszettek. én leginkább a végén lepődtem mikor kiderül miért is támadta meg a szenátort Flúgos Nyolcas(őróla még semmit nem hallottam de itt nagyjából megismerhettem) nem lettem volna Dr Samson helyébe amikor megtudta mindezt.
Az Mk Hulkot majd holnap olvasom el legyen holnao is mit elolvasni.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1173 Dátum: 2009. November 25., 16:29:18 »
Köszönet a dupla frissítés miatt, főleg a Hulk v2 380-nak örültem! Nagyon tetszett! Vanrá esély hogy a kimaradt részek is kikerülnek?? pl 368, 389 Nagyon szerettem a Pantheon-os részeket, esetleg annak a folytatása?? Még egyszer köszönöm a honosításokat!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1172 Dátum: 2009. November 25., 14:45:04 »
Ezer köszönet Dr Sámson a dupla adag Hulk képregényért!        (Tudom a főoldalon már említetted, hogy ez most csak véletlenül alakult így. De amúgy is köszönetet mondok).
A hihetetlen Hulk v2 380: nahát erről érdeklődtem néhány hónappal ezelőtt(pontosan Hulk héten volt, még jól emlékszem.) Szóval ezért nem volt a Spidertomon és a Chronopolison honosítva, mert ebben csak Leonard Samson szerepel 100%-ig, Hulk pedig 0%. De ez is nagyon jó. Habár nem gondoltam róla, hogy ő ilyen eseménnyel nézett szembe és meg kellett hoznia a döntést, még ha rossznak tűnt.(Konkrétan nem mondom el, mert akkor lelőném a poént.) Úgy tudom azután egy ideig nem találkozott a Hulkkal, amit a Chronopolison lévő 381. résztől kezdve olvastam.(Bár egy történet erejéig igen a 406-ban.)

Marvel Kalandok Hulk 15: a Vezetőről nem tudtam, hogy ő irányítani is tudja az emberek akaratát, mint a Bíborember. Mert egyszer olvastam róla, hogy ő a gamma-sugárzástól után az történt vele, hogy sok könyveket olvasott. Vagyis okosabb lett.(Tudom ez egy másik téma.) Most vissza a Hulkhoz. Rick Jones mint mindig továbbra is vicces egy karakter. Hulk leglább jól tudja, hogy Rick és a Majom a barátai.
A végén még annyit, hogy ez a dupla adag Hulk képregény Peter David írta. Hű nagyon jó.
További sok sikert a Hulk honosításhoz!
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 25., 14:46:50 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1171 Dátum: 2009. November 25., 14:11:18 »
Ja, ezt a cikket olvastam korábban én is. Ezért mondtam, hogy mindkét formája helyes magyar viszonylatban. Mert bár nincs logikus magyarázata, hogy miért lett a cordonból gordon, de sok helyen írják így nálunk, és nem ez az első eset, hogy valami idegen szót hibásan vett át a magyar nyelv. De a lényeg, hogy mindenki tudja, hogy miről volt szó a képregényben.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 25., 14:11:44 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1170 Dátum: 2009. November 25., 14:00:53 »
Ez talán eloszlatja a félreértést a Gordon-Cordon vitában. De hallottam már olyan hülyeséget is, hogy a Gordon Blue-t Gordon Ramsey-ről nevezték el.  

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1169 Dátum: 2009. November 25., 13:43:19 »
Idézet
Azt a kaját nem gordon blue-nek hívják, hanem cordon blue, mint kék szalag.
Megjegyzem eredetileg úgy volt, csak Sepi akadékoskodott, de speciel én is cordon blue-nak hallottam még eddig csak...

Idézet
Nick egyik oldalon még tegezi, a másikon már magázza Samsont.
Hopsz... melyik oldalon maradt ez benne? Kijavítom.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1168 Dátum: 2009. November 25., 13:43:12 »
Köszönet a Hulk honosításokért.  

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1167 Dátum: 2009. November 25., 13:26:14 »
Idézetet írta: grey gargoyle
Azt a kaját nem gordon blue-nek hívják, hanem cordon blue, mint kék szalag.
Mindkét formában szokták írni.  Eredetileg doki C-vel írta, de én mondtam neki, hogy javítsa át G-re, mert hazánkban jobban el van terjedve a G-vel való írása. Az hogy miért így van, arról a nyelvészek sem értenek egyet, fogalmuk sincs, miért használják sokan G-vel.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 25., 13:33:46 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1166 Dátum: 2009. November 25., 13:24:29 »
Kösz szépen a Hulk 380-at! A doki karakterét még annyira nem ismertem, jó volt őt a főszerepben látni, főleg egy ilyen drámai történetben.
 A honosítás is jó lett, leszámítva, hogy Nick egyik oldalon még tegezi, a másikon már magázza Samsont.    
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető grey gargoyle

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 609
  • Karma: +3/-0
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1165 Dátum: 2009. November 25., 13:05:28 »
Jó volt ez a hulk rész, tetszett a történet. Elgondolkodtató. 5-4-4-5 re értékeltem.
egy apróság. Azt a kaját nem gordon blue-nek hívják, hanem cordon blue, mint kék szalag.
"-Mi vagyunk az alapbázis.
-A rejtély misztériummá vált."

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1164 Dátum: 2009. November 25., 11:16:21 »
[!--fonto:Impact--][span style=\"font-family: Impact;\"][!--/fonto--][!--sizeo:7--][span style=\"font-size: 36pt; line-height: 100%;\"][!--/sizeo--]Frissültünk![/size][/font]
[a href=\"http://halozsak.tlof.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=2198&catid=11\" target=\"_blank\"]Hihetetlen Hulk v2 380[/a]



[!--fonto:Impact--][span style=\"font-family: Impact;\"][!--/fonto--][!--sizeo:7--][span style=\"font-size: 36pt; line-height: 100%;\"][!--/sizeo--]Frissültünk![/size][/font]
[a href=\"http://halozsak.tlof.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=2197:marvel-kalandok-hulk-15&catid=11:hulk\" target=\"_blank\"]Marvel Kalandok Hulk 15[/a]


Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1163 Dátum: 2009. Szeptember 30., 16:54:43 »
Hát ha ő volt akkor érdekes lesz hogy segíteni vagy hátráltatni fogja Hulkot. És kíváncsian várom hogyan magyarázzák meg az életbenmaradását. Remélem valami hihető magyarázatot adnak.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1162 Dátum: 2009. Szeptember 30., 16:42:39 »
De, ő volt, jól tippelsz. És a következő számban arra is választ kapunk, mi történt vele.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1161 Dátum: 2009. Szeptember 30., 16:02:03 »
Köszönöm dr Samsonnak a Hulk vol 3 30. részét.
Már nagyon vártam ezt a részt és nem is csalódtam benne. Bruce-t úgytűnik végleg legyőzte a betegsége és ahogy kivettem az alkut az új énje felül akarja bírálni. A végén lepődtem kicsit meg amikor megláttam hogy ki a relytéjes üzenő. Nem vagyok biztos de ha jól láttam akkor ő a [span style=\'color:#000000;background:#000000\']Vezető[/span] volt.
De én úgy tudtam ő "meghalt" a 400.számban. Ha nem ő volt akkor nincs ötletem ki lehetet. Érdekes lesz a folytatás.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1160 Dátum: 2009. Szeptember 30., 14:07:10 »
Ja így most már érthető. Köszi a választ dr samson.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1159 Dátum: 2009. Szeptember 30., 14:04:03 »
Idézet
De mi történt Bannerrel.
Mi az, hogy mi történt vele? Eddig is tudtuk, hogy beteg. Ha nem, akkor tessék elolvasni a 12. résztől az egészet újra. Samson még utal is rá, hogy hirtelen rosszabbodott az állapota. Ja és az ALS egy neurodegeneratív betegség. Szintén 12. rész...

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1158 Dátum: 2009. Szeptember 30., 13:57:32 »
Nagyon jó a hangulatom. Elolvastam ezt a képregényt és írok pár véleményt.
Hát Bruce Banner eléggé rossz állapotba van. Hulk pedig okosan beszélt. Akkor az talán a Hulk professzor nevű személyiség volt. De mi történt Bannerrel. Talán az előző kimaradt részben történt vele valami? És egy bizonyos ALS féle betegséget említett. Az micsoda? Valami gamma fertőzés lehet, amitől Bruce Hulkká változott?
Ezer köszönet dr samson a Hihetelen Hulk v3 30.számért!      Továbbra is sok sikert kívánok neked a folytatáshoz!
Folytatás az Akció topicba.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1157 Dátum: 2009. Szeptember 30., 12:58:13 »
Samson-nak köszönöm a Hihetetlen Hulk vol.3. 30-mat!      
Szegény Bruce tényleg nincs túl jó bőrben...

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1156 Dátum: 2009. Szeptember 30., 09:36:30 »
Nem. Nem éri meg velük szenvedni, mert mind a történet, mint a rajz szempontjából kritikán aluli részek és a sztorit sem viszik előre. Egy van, amit talán egyszer megcsinálok, az a Maximum Security (Csúcsbiztonság) crossever része. De majd lesz róluk összefoglaló, ha végre egyszer lesz időm megírni...  
Ja és örülök, hogy tetszett!  Viszont a folytatás könnyen lehet, hogy csak decemberben jön egy dupla résszel, mert még mindig nem sikerült beszereznem a 31-32. számokat...

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1155 Dátum: 2009. Szeptember 30., 09:29:30 »
dr samson Köszi Hulk v3 30.-at remek munka mint mindig!
A kimaradt részek már nem is lesznek honosítva??

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1154 Dátum: 2009. Szeptember 30., 09:03:30 »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1153 Dátum: 2009. Szeptember 26., 08:54:01 »
Idézet
Nemrég fejeztem be és nagyon tetszett! Remek történet és szuper honosítás! A Hulk háborújára még várni kell de megéri, addig is akad még néhány olvasmány! További sok sikert kívánok és köszönöm a honosítást!
Nagyon szívesen. És mi köszönjük a hozzászólást.  

Idézet
és ezzel kapcsolatban még egy kérdés, hogy a Hulk háborúját mikor kezditek el?
Jaj, Istenkém, ha néha visszaolvasnának a fórumozók... 2011 előtt semmiképp.  


Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Hulk
« Válasz #1152 Dátum: 2009. Szeptember 25., 23:04:07 »
Lakhelyemre 3 éve vezették be a netet, így sajna a honosított képregények terén elég nagy lemaradásom van! A számos honosító oldal rengeteg képregényét elég nehéz bepótolni, főleg hogy a munka miatt csak napi 2-4 képregény fér bele az időmbe! Nagyon rendszer nélkül olvasgatom a történeteket, de azért próbálok egyszerre egy "hősnél" maradni! Jelenleg a Hulk van terítéken és a Hulk világa! Nemrég fejeztem be és nagyon tetszett! Remek történet és szuper  honosítás! A Hulk háborújára még várni kell de megéri, addig is akad még néhány olvasmány! További sok sikert kívánok és köszönöm a honosítást!  

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Hulk
« Válasz #1151 Dátum: 2009. Szeptember 25., 12:10:42 »
(...ahogy az amúgy féltucat hozzászólással lejjebb ki lett már fejtve egy hete...)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden