Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 838578 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető inferno

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • Karma: +0/-0
    • http://ownpokertable.blogspot.com/
Re:Transformers
« Válasz #408 Dátum: 2008. Május 20., 22:35:21 »
Köszönet a honosítóknak a Fejmesterekért, tetszett! Anno mikor nálunk is futott a sorozat (Semic) hiányoltam is a nebulossal kapcsolatos részeket. Kösz, h pótoltátok a hiányt.

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #407 Dátum: 2008. Május 20., 17:46:16 »
Hát igen Hatlövet egy kissé mintha nagyképű lenne, mondjuk van is mire. Szépen ecseteli az autobotoknak ,hogy  miért nincs esélyük ellene. Tetszik Keményfej frappáns válasza erre.
Űrdongó pedig :mint a leggyengébb láncszem..

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #406 Dátum: 2008. Május 20., 16:27:05 »
Na, ez jó rész volt...végre kaptunk egy kis Hatlövetet axion közben  
Heh, tetszett hogy Furman továbvitte azt a szép hagyományt hogy Űrdongót mindjárt a csata elején leverik...hú, ez gonosz volt részemröl  
Köszi a honosítást, az ég áldjon érte titeket  

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #405 Dátum: 2008. Május 20., 15:45:57 »
Elwood, döntöttél az ügyben, hogy Délibáb spotlightja le lesz-e fordítva? Pár hónapja, azt mointdtad, még nem biztos, azóta meghoztad a döntést?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 20., 15:46:12 írta iktriad »

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #404 Dátum: 2008. Május 20., 09:26:59 »
Lehet, hogy hülye kérdés, dehát nem ez az első  . A DW első gen. v3. utolsó részének folyt. (Gonosz társaságában vagy valami hasonló  ) nincs fenn az oldalon, mert én keresem, de nem találom.(Egyébként is teljesen elvesztem a minik melyik-mikor és hol történik-ben). Légyszi nyugtassatok meg, hogy nem én vagyok ekkora idióta.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #403 Dátum: 2008. Május 19., 20:07:40 »
Amikor megnyomod a böngészőben azt a két egymás felé forduló nyilacskát ábrázoló gombot.  
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #402 Dátum: 2008. Május 19., 19:55:35 »
Na és mikor frissítünk? :comixartretro:

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #401 Dátum: 2008. Május 19., 19:51:28 »
Amit legközelebb lefordítok, az a Spotlight: Grimlock  De komolyan, most az Össztűz, majd az Arszi Spotlightok jönnek. Hogy mikor lesz frissítés? Hisz csak most volt...
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Silver&Clio

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #400 Dátum: 2008. Május 18., 22:38:54 »
Ezekszerint júniusig kell várnunk hogy megtudjuk Hot-Rod megtalálja e Acélfejet? Hunter mit csinál fejmesternént.. ..stb

Valamint én is köszönöm a frissítést. Örülök ,hogy önként vállaljátok ezt a feladatot. Nem tudnak olyan sokan  jól angolul ,hogy igazán élvezhető legyen eredetiben olvasni. Éppen ezért külön köszönet.

 Az IDW sorozat eddig nekem nagyon bejött.. Nagyon igényesek a rajzok, kívnácsi vagyok a folytatásra, van egy pár párhuzamosan futó szál..
Valamint melyik lesz a következő spotlight amit lefordítotok?


Bár most  kíváncsi vagyok a marvel folytatására is , vajon mit fog tenni Ösztűz.. Tényleg itt mikor várható a frissítés?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 18., 22:50:34 írta Silver&Clio »

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #399 Dátum: 2008. Május 18., 16:43:45 »
Igen, megint az, hogy "univerzumja válogatja". A Marvel univerzumban Ciklon és Ostor "csak" célmesterek, és nem Unikron teremtményei (Budiansky írása). Az általad említett másik történetben Ostor és Ciklon Unikron teremtményei, amely a mozifilm történetének egy "worst case scenario"-ját folytatja, de ott sincs részletezve, Ciklonnak és Ostornak mi a pontos eredete (bár itt a szerző már Furman, akire sokban hatott a film).

Mellesleg Ostor és Ciklon a rajzfilm-mozifilm történet végén maguk is célmesterek lesznek, köszönhetően annak, hogy JÁTÉKKÉNT is újrakiadták őket célmesterként.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető SkleshN

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #398 Dátum: 2008. Május 18., 15:41:50 »
Köszi srácok a frissítést!

 Ismét egy keresztezett tényre kérdeznék, hátha csak nekem zavaros a történet.

 A fejsmesterek befejező részében ugyebár a Célmesterek Álca fronton is megjelennek...

 Ostor és Ciklon.

 Nos, a rajfilm ugyebár nem teljesen követi a Marvel történetet, de ott pl. 2 halott álca testét formálja át Unikron, Ostorrá és Ciklonná.

 Ciklon itt az álcarovar  Szilánkból lesz.

 Ostor pedig Égretörőből lesz.

Ezt megerősíti az IDW Transformers - Az Animációs Mozi #2 száma is.

 
A Marvel képregény végefelé is feltünnek, amikor a Jövőben egy maroknyi autobot és ember szövetség győzni tud Galvatron és álcái fölött. Ott éppen Ciklon és Ostor egy kommunikációs bázist védenek, amikor az Autobotok támadnak.

 Ciklon és Ostor Célmesterek, vagy pedig Szilánk és Égretőrő Unikron által újraformált alakjai?
 
 De lehet megint a TF Univerzumok közti eltérés a megoldás?

" Freedom is the right of all sentient beings. "
-- Optimus Prime


Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #397 Dátum: 2008. Május 17., 20:28:19 »
Idézetet írta: elwood
Idézetet írta: Optimus Prime
A Ravage, Buzzsaw, Laserbeak beszél-nem beszél eset szerintem egyértelműen az író "hibája". Ha jól tudom csak az első két számban beszélnek, amit más írt, mint a másik két számot, majd az 5. számtól vette át Budiansky. Egyszerűen erre nem gondoltak, meg ahogy Elwood is mondta így jobban be tudták mutatni a karaktert.
Ez nem teljesen így van, a kazetták mind a négy első részben beszélnek. Arra meg mégse gondolhattak az írók, hogy Budiansky később már nem beszélteti őket.   Pláne, hogy a négy részes minisorozat után nem volt még tervbe véve a folytatás. Ha minden áron hibát akarunk csinálni ebből, az inkább Budiansky-é, amiért nem folytatta a hagyományt.
Ha jól emlékszem a 14. számban is beszél az egyik madár. Romboló pedig elég sokszor az angol füzetekben.


A fejmesterek lezárását most olvastam először, elég gyengécske sorozat volt ez a négy rész, viszont minden kétséget kizáróan érdekes. Az új Pusztítás epizód tetszett, bár Üstökös utolsó oldalas felbukkanása szerintem nem igazán jött be, inkább a korábbi inkarnációi alapján hatásos a befejezés, IDw-s tevékenysége eddig ugyanis nem volt éppen túl egetrengető. Kíváncsi vagyok, hogy folytatódik a sztori.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #396 Dátum: 2008. Május 17., 15:01:24 »
Üdv!
Voltam a képregény fesztiválon .
TF szerzemények :
Avengers TransFormers 1.2.3.
The Animated Movie:3.
Stormbringers: 4
Escalation:5.
BW The Gathering:1.
Best of Uk Dinobot:3 (véletlenül ebből 2-t vettem.
Generatoin:3.4

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #395 Dátum: 2008. Május 17., 14:12:18 »
Wow, kösszönet a frissitésekért Elwood és Tyrant. Lassan szépem ,minden régi Marveles dolog meglesz. Nagy köszönet érte. A 4. Pusztítás pedig, wow, fantasztikus, remekül ábrázolt csata, új fejlemények, és most készülnek a kaszások is beszálni a buliba! Köszi!

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #394 Dátum: 2008. Május 17., 07:51:25 »
Okés köszi!

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #393 Dátum: 2008. Május 17., 06:58:24 »
Frissültünk!
Transformers Marvel - Fejmesterek #04
Transformers IDW v4 - Pusztitás #04

A Fejmesterek 4-11-et amint tudjuk javítjuk.  
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 17., 06:59:33 írta Troll »

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #392 Dátum: 2008. Május 17., 05:55:46 »
Köszi a frissitéseket .
A Fejmesterekben gondolom nem csak nálam rossz a 11 oldal.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #391 Dátum: 2008. Május 15., 15:18:37 »
Ööö. Két dolgot válasszunk külön. Az egyik a következő sorozat, a Revelations, ami nyáron, talán júniusban indul Amerikában, és négy Spotlightban (Cyclonus, Hardhead, Doubledealer, Sideswipe, a sorrend nem biztos) ad egy lezárást a Halott univerzumos történéseknek.
A Spotlight: Grimlock egy különálló füzet, amiben vannak utalások egy, a jövőben megjelenő dinobotos (IDW univerzumban dynobotos) történetre, ami asszem valamikor ősszel fog megjelenni. Most még abba se vagyok biztos, hogy négy vagy öt rész lesz.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #390 Dátum: 2008. Május 15., 12:57:58 »
Lehet volt már kérdés, de mikor várható az újabb minisorozat megjelenése a Pusztítás után? Nem itt a Hálózsákon hanem nemzetközileg. A Grimlock Spotlight már megjelent, ami igazából ahhoz fog tartozni nem?!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #389 Dátum: 2008. Május 14., 16:36:30 »
Hát, azért a 90-es évek elején is jóval fejlettebb technikákat alkalmaztak már. A Spawn vagy a Spider-man vagy az X-men első száma is már egészen más stílusban volt kiszinezve, mégha négyszínes nyomtatást is alkalmaztak. Arról nem beszélve, hogy a kockákat/kereteket is jóval merészebben kezdték használni a rajzolók. Szóval az a megjelenés, ami a 40-es évektől a 80-as évek végéig szinte változatlan volt a mainstream képregényben, az elmúlt két évtizedben komoly változáson ment át. És a 90-es évek eleje szerintem igenis régen volt. Ahogy '98-99-is az én életemben.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 14., 16:38:00 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #388 Dátum: 2008. Május 14., 15:38:33 »
Azért annyira nem volt az nagyon régen...  Mikor, úgy bő egy évtizede terjedt el a digitális nyomdászat?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 14., 15:39:23 írta talgaby »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #387 Dátum: 2008. Május 14., 15:31:41 »
A régi szép időkben a képregénynél, ha jól emlékszem négy szín és azok keverékei voltak összesen ahasználatosak, így alaposan meg kellett gondolni, mit hogyan színeznek ki. A háttér egyszínűsége kiemelte a többszínű figurákat, és a hangsúly szempontjából akkor ez volt a jó.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #386 Dátum: 2008. Május 14., 09:37:53 »
Igen gondolom az akkori technikával így sokkal egyszerűbb volt, de szerencsére ebből is látszik mennyit fejlődött azóta a képregényipar.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #385 Dátum: 2008. Május 14., 09:11:41 »
Pedig a háttérben álló alakok egységes színezése sokáig bevett gyakorlat volt.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető holloo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 145
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #384 Dátum: 2008. Május 14., 09:08:20 »
Idézet
De sok baki van a rajzoló hiábájából adódóan. Ami szerintem abból fakad, hogy nincs megírva ki szerepel még a háttérben ezért ő csak oda rajzolt valakit.
Igen ezzel teljesen egyetértek, de engem inkább a hátterek kidolgozatlansága zavart. Amikor a háttérben álló robik felületesen voltak szinezve, vagy az összes háttérszereplő csak egy színnel volt feltöltve az elég hmm..  igénytelen volt.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #383 Dátum: 2008. Május 12., 18:58:47 »
Idézetet írta: Optimus Prime
A Ravage, Buzzsaw, Laserbeak beszél-nem beszél eset szerintem egyértelműen az író "hibája". Ha jól tudom csak az első két számban beszélnek, amit más írt, mint a másik két számot, majd az 5. számtól vette át Budiansky. Egyszerűen erre nem gondoltak, meg ahogy Elwood is mondta így jobban be tudták mutatni a karaktert.
Ez nem teljesen így van, a kazetták mind a négy első részben beszélnek. Arra meg mégse gondolhattak az írók, hogy Budiansky később már nem beszélteti őket.   Pláne, hogy a négy részes minisorozat után nem volt még tervbe véve a folytatás. Ha minden áron hibát akarunk csinálni ebből, az inkább Budiansky-é, amiért nem folytatta a hagyományt.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #382 Dátum: 2008. Május 12., 18:13:37 »
Látom megkezdődött a baki vadászat.
Némely szőrszálhasogató, míg más inkább... nos, vannak dolgok a Tf Uinverzumban, melyeket nem kell tudni vagy vizslatni.

A Ravage, Buzzsaw, Laserbeak beszél-nem beszél eset szerintem egyértelműen az író "hibája". Ha jól tudom csak az első két számban beszélnek, amit más írt, mint a másik két számot, majd az 5. számtól vette át Budiansky. Egyszerűen erre nem gondoltak, meg ahogy Elwood is mondta így jobban be tudták mutatni a karaktert.

Gears esetén kívül van más tényleg elveszett Autobot. Akik ismeretlen okokból nem szerepelnek/nem szerelnek. Péládul Prowl mikor került a... minek is hívják? Sztázis fülke? Bár az Optimusz visszatér számba pár Autobot lesérült. Prowlt látni is, hogy csúnyán sérült a karja.

De sok baki van a rajzoló hiábájából adódóan. Ami szerintem abból fakad, hogy nincs megírva ki szerepel még a háttérben ezért ő csak oda rajzolt valakit. Például az utóbbi számokban jócskán szerepet kapott a "hét Kibertroni Autobot", sok más ismerős és régi karakterrel szemben. De José Delbo sok bakit csinál.
"Give me your face!"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #381 Dátum: 2008. Május 12., 16:24:16 »
A robotoknál a halál témakörét kissé tágabban értelmezik az írók. Fuvaros a pókemberes kalandban súlyosan megsérül, de nem hal meg. Később, az általad is említett részben a gyengélkedőn látjuk, akár azért, mert még nem épült fel, akár azért, mert a rajzolónak épp ő jutott az eszébe. De a cselekményben semmi olyasmi nem történt, ami indokolta volna, hogy ne legyen a Bárkán. Lehet úgy is venni, hogy a Blackrockkal kötött alku részeként le tudták gyártani a javításához szükséges alkatrészeket, vagy ilyesmi. De ebben én hibát nem látok.

Ami Romboló és társainak kérdését illeti: az első pár részben leginkább azért volt hasznos, hogy tudtak beszélni, mert így jobban be tudták mutatni (el tudták adni) a figurákat. Később, gondolom a rajzfilm hatására, Budiansky is áttért a nem beszélő figurákra. Romboló egy érdekes átmenet, ő ugyanis később még több angliai, Furman által írt történetben is van, hogy beszél, máskor meg ott se. Sőt, még a rajzfilmben is van egy epizód, ahol mikor Fülelő visszajátssza, a saját hangján szólal meg, aztán a Beast Wars rajzfilmben/képregényben megint tud beszélni. De nem hiszem, hogy ezen fent kéne akadni. Mondjuk azt, hogy tudnak beszélni, csak nem akarnak.

"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető SkleshN

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #380 Dátum: 2008. Május 12., 15:20:46 »
Egy másik érdekesség:

 Romboló, Körfűrész és Lézercsőr

Néhány számban elég beszédesek (pl. 1. szám) a többit tekintve meg megsem szólalnak... szerintem ez is néhol a részletkérdés kategória az íróknál... eddig csak a Marvel-re emlékszem, ahol egy két mondatig is szerepeltek a főbb harci ténykedéseken kívűl.
 
A két madár robot csak az első számban dicsekettek magukról és képességeikről... most akkor utóbb rájöttek, hogy őket némítani kellene Rombolóval együtt???  

Idézetet írta: Habba
Illetve azt tudom, hogy az elején ott volt, de utána egyszer történt vele valami nem?
Fuvarost legelősszőr megtalálni a TF 1. szám 15. oldalán jelenik meg, aki minnél előbb el akarja hagyni a Földet.

 Majd a 3. számban "hal meg", amikor a Pókember hálója nem bírja el őt, és a mélybe zuhan a 22. oldalon.

 Azután semmi... legalábbis jóideig nem találjuk... egy utalás van róla a 14. szám 3. oldalának legfelső kockáján, hogy a többi sérült autobottal együtt fekszik Racsni egyik javítótermében. Haldoklóként...

 Ezekután megincsak sok rész eltelik és aztán egyszercsak Fuvaros él és virul a 36. számban...

 Szerintem ugyanúgy rajzolói hiba, akárcsak az a Kilövő - Légi Hiúz eset!!!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 12., 16:27:58 írta talgaby »
" Freedom is the right of all sentient beings. "
-- Optimus Prime


Nem elérhető Habba

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 58
  • Karma: +0/-0
    • http://
Re:Transformers
« Válasz #379 Dátum: 2008. Május 12., 14:00:08 »
Bocsi, de Fuvaros mikor került a Bárkára, mert én nem emlékszem?

Illetve azt tudom, hogy az elején ott volt, de utána egyszer történt vele valami nem?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 12., 16:27:34 írta talgaby »