Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 836844 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #108 Dátum: 2008. Január 25., 12:18:11 »
Nem tartom valószinüneg, hogy Sokkoló csak azért jönne, hogy helyre pofozza Megatront, hogy utána meg küzdhessen vele. Akkor már inkább meg vonja a vállát és áttveszi a helyét, persze elötte még talán Üstököst is meg ruházza kicsit.

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #107 Dátum: 2008. Január 23., 23:08:01 »
  Köszi. Nehéz várni, de megéri...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #106 Dátum: 2008. Január 22., 21:52:43 »
Nyugi, lesz TF-képregény, de most általánosabb szünetet tartunk. Azért a karácsonyi adag finoman is kitesz több, mint egy teljes havi normál adagot (és kaptunk rá tizedannyi hozzászólást). Februártól majd igyekszünk visszaállni a normál kerékvágásba. Addigra a honosítók vizsgái is lezajlanak már.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #105 Dátum: 2008. Január 22., 20:58:36 »
Egyetértek, én is hiányolom a Tf képregényeket, de én leginkább a Marveles számokat. Na jó azért a pszihopata bányászból a megalomán hódítóvá vedlő Megatron történetének is várom a folytatását... És bocs minden Mega-fantól...  

A Tf 2. moziról pedig annyit, hogy ha bejönne Sokkoló, nem látom akadályát, miért ne hozhatna egy újjáélesztő technikát magával, ami readybe vágná a nagy Megát is, és ezáltal kezdetét vehetné a jól ismert belső küzdelem. Sokkoló vs. Megatron. Szerintem látványos lenne. Mindenesetre forgatókönyv ide vagy oda, Baynek még nem láttam elcseszett filmjét, tehát az első rész után - én legalábbis bízom benne - kisujjból kirázza a Tf 2-őt, méghozzá nem is akármilyet. Ha látta valaki az extra dvd verkfilmjeit, az érti mire gondolok.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető desert

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #104 Dátum: 2008. Január 22., 18:33:47 »
Nekem is Hans von Luck! De szerintem biztos dolgoznak rajta a srácok... Teljesen együtt érzek Veled. Megvettem a 2 TF könyvet, most azzal vigasztalom magam, amég nincs új képregény

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #103 Dátum: 2008. Január 22., 15:45:00 »
Nem tudom ki hogy van vele, de már TF hiányom van. Pontosabban Megatron:Eredet hiányom van. Plííííízzzz vmi infó-morzsát legalább....thx.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #102 Dátum: 2008. Január 17., 22:24:28 »
Valaki meg tudná mondani, hogy a régi Comixartos hangulatjeleket hol tudnám fellelni a neten?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #101 Dátum: 2008. Január 13., 21:47:17 »
Főoldal, Figyelő alatti kép.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #100 Dátum: 2008. Január 13., 21:42:15 »
Csak szólnék, hogy a képregényneten már ki vannak írva a képregényes napok várható idő pontjai pontosabban a 15.képregény börze, és a 4.képregény fesztiválé .
A Zsák Matinét hol lehet nézni?

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #99 Dátum: 2008. Január 11., 23:37:51 »
Én is Sokkolóra gondolnák inkább vagy mégott van Husáng, Menydörgés, Féreg még még 1-2 Álca pofa akik voltak pl képregényben 1 kevés vezéri szerepben.

Nem elérhető desert

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #98 Dátum: 2008. Január 11., 13:53:41 »
Megkukkoltam az animated-et (már amennyi elérhető belőle). Hát igen... tényleg elég unreal, hogy Starscream elég hamar elkeni Prime száját, meg hazavág egy csapat autobotot (a Bay féle filmben Optimus asszem kevesebb mint 1 perc alatt nyisszantja le Bonecrusher fejét   ). Igazából ami nagyon zavart az Optimus hangja volt. Jobban szólva a tónusa. Lehet, nagyon a Bay féle Prime-hoz vagyok szokva (szerintem azt kegyetlenül eltalálták, Megatronét meg méginkább), de nekem nagyon magasnak tűnt. Mindezek mellett meg lehet nézni, vannak benne jópofa részek. Nálam ez még a "megtartom, hátha egyszer majd előveszem" kategóriába esik

A nagyfilm folytatását a magam részéről nem szeretném ha elkapkodnák. Inkább legyen belőle később film, mint egy 2-3 hónap alatt összecsapott történetnélküli vacak. Sokkoló tényleg nem lenne rossz, legalább nem kéne valami isteni csodával visszakotorni Megatront (valóban nem lenne fair Jazzel szemben).

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #97 Dátum: 2008. Január 09., 08:57:53 »
Én örülnék neki, ha új Álcák kerülnének bele a filmbe, például Sokkoló.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #96 Dátum: 2008. Január 09., 08:39:51 »
Ha Jazzt ki húzták, de Meget mégis fel élesztik valahogy a filmben akkor Bayra csúnyn fogok nézni.
Thy Kid and Elwood a infókat és az 1et értést .

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #95 Dátum: 2008. Január 09., 00:06:54 »
Ezt most az oldalamról idézem, egyrészt mert lusta vagyok újra írni (ez pozitívabban úgy hangzik, hogy mert így praktikus), másrészt meg ugye egy kis önreklám.


Lorenzo di Bonaventura producer szerint a tervezett júliusi rajt előtt, június másodikán megkezdik a Transformers 2 forgatását. A bejelentés már csak azért is váratlan, mert az író sztrájknak nagyon hamar vége kellene lennie ahhoz, hogy ez megtörténhessen. Bonaventura szerint sincs egyelőre forgatókönyv, de mint mondta, Bay minden részletet kidolgoztat a forgatás elejéig, bár azért szeretne egy kicsit együtt dolgozni még az írókkal is a rajt előtt. Tehát két eset van. Vagy sztrájk ide, sztrájk oda, azért csak megvan már az a szövegkönyv, vagy a rendező tényleg csak a leadott történetvázlat alapján dolgozik a látványtervezőkkel, és a forgatókönyvet tényleg menet közben írják majd. Bay egyébként rengeteg robot ígér a folytatásra, méghozzá sok különlegeset is, Jazzt azonban kihúzta a listájáról.

http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/


Annyi kommentem lenne hozzá, hogy a második eshetőség engem nagyon riaszt.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #94 Dátum: 2008. Január 08., 13:24:11 »
Warusz, válasszuk szét a két dolgot: 1. Optimusz hogyan kapta a Mátrixot: Nos, mint már oly sokszor, most is a G1 animációs mozi (+sorozat) és a G1 képregények (pláne a sok kiadó sok variációjával) külön világot alkotnak. A moziból nem derül ki, de a rajzfilm sorozatból igen, hogy a Mátrixot az Autobot vezérek adták át egymásnak, általában halálukkor, de nem mindig. A rajzfilmsorozatban Optimusz eredetileg egy Orion Pax nevű gyári munkás volt, akit Megatron súlyosan megsebesített. Őt Alpha Trion, az egyik legősibb Autobot mentette meg, aki felismerve Orion nemes vonásait, és átépítette őt Optimusszá. Optimusz ezután legyőzte Megatront (többször is), így emelkedett az Autobotok vezérévé, és ennek során egy ponton kapta meg a vezéri mátrixot Alpha Triontól. Az előtte járó Autobot vezéreket nem nevesíti a sorozat.

A prime-os vonal - mármint, hogy minden vezér Prime - a Marvel képregényből és Simon Furman tollából származik, aki Rodimusz mintájára megteremtette az előzményeket is. A magyar fordításból nagyvonalúan kihagyták Sentinel nevét, úgyhogy aki felüti a Mátrix hajsza utolsóelőtti részét, az előző fővezéreknél nem talál mást, csak hogy "A nevünk Primus, Prima, Nova, Optimusz." Míg az eredetiben a sorrend: "Primus, Prima, Prime Nova, Sentinel Prime, Optimus Prime." Ez egyben utal a Primus-Prime kapcsolatra is, ami a magyarban sajnos már nem átadható, de most már ezt is tudjátok  A tanács pedig, aki a prime címet osztogatja, dreamwave-es találmány, szintén Furmantól.

A másik (2.) a felvetésed: hogy Rodimusz azért vált a kiválasztottá, mert ő kapta el először a mátrixot és így az benne látta Optimusz valódi utódját, ezt most hallom először. Igazából soha nem foglalkoztam ezzel, de amit mondasz, az logikus, és nekem tetszik. Lehet, hogy tényleg ez az oka, bár biztosat nem tudok.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 08., 13:27:59 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #93 Dátum: 2008. Január 08., 13:11:12 »
Hát ha logikát keresünk a dolognak, szerintem arról van szó, hogy csak a megfelelő személy lehet Fővezér. Ez a tanács választásakor szerencsésen pont Optimusz volt. Optimusz viszont nem a megfelelő egyént választotta. De az is elképzelhető, amit te mondtál.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 09., 00:02:07 írta KiD »

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #92 Dátum: 2008. Január 07., 23:53:25 »
Lenne egy utolagos észre vételem. Ha jól tudom akkor amikor egy Prime véglegesen kikapcsol akkor átt adja a Mátrixot és a vezérségett valakinek. De asszem Optimuszra az autobot tanács ruházta a mátrixot tehát nem egy prime. De mégis a movieban arra következtettem, hogy amikor áttadja Opti Magnusnak a vezérséget és a mátroxott, de le ejti és Nagyágyú kapja el. Akkor szerintem a mátrix úgy véli, hogy Nagyágyúra adta átt Optimusz a helyétt, és ezért nem müködhetett Magnusnál a mátrix.

(Lehet, hogy most bonyolultúl fógalmaztam  )
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 07., 23:54:15 írta Warusz »

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #91 Dátum: 2008. Január 06., 10:52:34 »
Attól, hogy nekünk nem nyerte el a tetszésünket, neked még, lehet, hogy tetszeni fog.

Nem elérhető desert

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #90 Dátum: 2008. Január 05., 21:11:06 »
A Bumblebee c. az egyik legjobb track a Score-on  Az animated-et holnap nézem, így már nem túl nagy elvárásokkal, hogy Warusz is negatív kritikát mondott róla Elwood után

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #88 Dátum: 2008. Január 05., 14:41:44 »
BAH-WEEP-GRA AAGNAH-WHEEP NI-NI BONG! Minden kinek!  Jó ez a szám bár Blörr be szólásai nagyon homályosak nekem.

Az animatedből láttam 1 kevesett, de nem tartom, nagy számnak. Az autobotok kicsik és gyengék még Optimusz is kikap Üstököstől aki elég béna, hogy mit ne mondjak. Magában az egész meg úgyan nézhető egyszer-kétszer, de jobbat is készithetek volna ha nagyon akarták volna.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #87 Dátum: 2008. Január 05., 03:27:16 »

Nem elérhető desert

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #86 Dátum: 2008. Január 02., 11:47:34 »
Nem hiszem elwood, hogy megkövezne bárki is azért, mert tetszik valami, ami új. A Mutemath féle Main Theme szeintem is a hallgatható kategóriába esik, vannak sokkal rosszabb számok is azon az albumon.

Az animated-et meg jelen pillanatban is töltöm (csak sajna a gépem 10 percenként beadja az unalmast RIP VGA karesz  ) majd ha megnéztem utána tudok véleményt mondani.

Jut eszembe a TF beginnings-et látta valaki? Nekem egy pár percre volt belőle időm, kicsit fura volt számomra az animáció hiánya (szerintem a DW képregényekből lett összeollózva, némi hanganyaggal összefűzve...). Kicsit többet vártam tőle.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 02., 11:49:10 írta desert »

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #85 Dátum: 2008. Január 01., 11:54:17 »
Általában megkövezés jár azért, amit mondani fogok, de nekem a Mutemath féle Transformers theme átdolgozás is tetszik.

Amúgy meg egy hete fent van már az új animációs sorozat, a Transformers: Animated első, egy órás epizódja a torrent oldalakon. Megnéztétek már? Kinek mi a véleménye? Mert nekem lassú volt és vontatott. És erősen érződött rajta, hogy a 8-12 éves korosztálynak készült. De még lehet ez jobb is...
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető desert

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #84 Dátum: 2007. December 31., 22:54:34 »
Idézetet írta: Warusz
Én meg vettem az albumot amit lehett kapni, de mivel szerintem annak semmi köze a TF-hez, ezért nagyon tetszenek ezek a számok amiket Sepi be tesz .

De sajnos van köze. Egyetlen jó számot találtam azon az albumon, mégpedig a The Used-tól a Pretty Handsome Awkward címűt. Ez a track akkor megy, amikor Bumblebee felszedi Mikaela-t és Sam-et, és együtt menekülnek Barricade elől a parkolóból.

A többi track elképesztően borzasztó, legalábbis szerintem.
Viszont ha itthon meg lehet venni a Score-t asszem azt meg is fogom tenni
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 31., 22:56:01 írta desert »

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #83 Dátum: 2007. December 30., 13:55:33 »
Én meg vettem az albumot amit lehett kapni, de mivel szerintem annak semmi köze a TF-hez, ezért nagyon tetszenek ezek a számok amiket Sepi be tesz .

Nem elérhető desert

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #82 Dátum: 2007. December 28., 21:22:31 »
Amióta letöltöttem a full OST-t, azóta le sem bírom tenni, ilyen fantasztikusan megírt, és előadott soundtrack-et még életemben nem hallottam, pedig nem tegnap óta foglalkozom zenével. Ráadásul fantasztikusan illik a filmhez

Szép tőletek Sepi, hogy evvel is "művelitek" a népet

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #81 Dátum: 2007. December 26., 12:25:29 »
Ok. Köszi. Sepi.

Nem elérhető desert

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #80 Dátum: 2007. December 23., 21:59:54 »
Vettem, értettem! Volt egy sejtésem, hogy nem hanyagság áll a dolog mögött. Dórikának is millió köszönet természetesen

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #79 Dátum: 2007. December 23., 20:12:18 »
Igazság szerint át kellene emelni az egész TF-részleget a sci-fibe, de az ilyen szintű pepecselések vhogy mindig tolódnak. Jelenleg éppen a karácsonyi-év végi nagyüzem folyik, talán utána vmelyik oldalkarbantartónak eszébe jut ez is.
Ja, és szívesen, Dórika nevében is.

És neked is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden