Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 836653 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető desert

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 27
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #78 Dátum: 2007. December 23., 19:38:56 »
Hali, mindenkinek!


Először is nagyon köszönöm a magam nevében azt a rengeteg melót, ami egy ekkora oldal üzemeltetésével, és a képregények ilyen szintű honosításával együtt jár. Nagyon profin csináljátok. Lenne 1 kérdésem/észrevételem: Az aktuális frissítéseket (kezdve a Megatron Origin-től, a Marvel-es képregényeken át a Spotlight-osokig) tervezitek valamikor hozzácsapni a comixart-os gyűjteményhez? Lehet én vagyok a topa, de ezeket egy kategóriában sem találtam, csak a frissítések közül tudtam előbányászni. Ezt eddig csak a TF-nél tapasztaltam, pl a Tarot-ok rendesen bekerülnek a régebbiek közé (btw: talgaby, nagy köszi értük, imádom    ) Ha direkt csináljátok így, akkor bocsi, hogy belepofáztam, és ha tudjátok bármiféle hasznomat venni, akkor szóljatok, nagyon szívesen segítenék bármiben.

Végezetül szeretnék békés boldog karácsonyt kívánni minden HZs tagnak, és olvasónak
Üdv: desert

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #77 Dátum: 2007. December 23., 17:26:34 »
Szöveg egyik dalban sincs, ezek az instrumentális dalok a filmből. És örülök, hogy tetszenek, lesz még.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #76 Dátum: 2007. December 23., 17:21:34 »
Sepi nem tudom, hogy honnan vannak neked meg ezek a számok amiket be teszel, de nekem tetszenek. Valamilyen dal szöveg is van egyébként hozzájuk?

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #75 Dátum: 2007. December 23., 09:21:23 »
Király volt ay Optimus-os Spotlight. Monstructor igazi tahó   volt benne, mint egy Álca. Omegát ezért csúnyán lezúzta  . Biztos túl sokáig lazsált...

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #74 Dátum: 2007. December 22., 08:55:39 »
Meg van az eredeti, de sajna nyelvi okokból nem ment a forditása ezért is hittem hibának.
Ezt a részét felejtsük el, mintha be sem írtam volna azt . De persze azért köszi Elwood.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #73 Dátum: 2007. December 22., 00:47:36 »
Idézetet írta: Warusz
4 oldalon lent a legalján írás hiba k a h helyett
Hibáról szó sincs. Ha megvan az eredeti, tudhatod, hogy "cydraulics" van "hydraulics" helyett, azaz ez kidraulika és nem hidraulika.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #72 Dátum: 2007. December 22., 00:04:33 »
Sikerült ellolvasnóm végre . Észre vételeim: 4 oldalon lent a legalján írás hiba k a h helyett  Nova Prime ezekből a sorokból nekem inkább álcának tünik némi kép mint autobotnak . Szuper Omegától többet vártam ahhoz képest, hogy a G1-ben még Megatron sem árthatott neki, ehhez képest Monstruktor elég gyorsan laposra verte. Optimusztól pontosan azt vártam amit tett elöbb az ész érvek és ha az nem válik be akkor cselekvés. Mint tudjuk sajnos az Álcáknak igenis a kezébe jutt ez a technologia.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #71 Dátum: 2007. December 21., 17:58:12 »
Nagyon jó kis rész volt, tetszik, hogy Optimusz milyen hideg fejjel kezelte a helyzetet. Jhiaxus pedig nagyon jó karakter, örülök, hogy Furman felhasználja az IDW sztorikban is.

Nem elérhető gomi

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #70 Dátum: 2007. December 21., 17:28:29 »
Sziasztok!

Köszönet az Optimus fővezér részért! Nagyon jó sztorija van  Szép munka! És köszönet az a Megatron második részéért is!  

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #69 Dátum: 2007. December 21., 17:18:16 »
huh, nagyszerű  darab volt ez az Optimusz Spotlight, ezek szerint az Idw-s verzióban még nincsenek több alegységből összeálló óriásrobotok! "nem szabad az Álcák kezébe jutnia e technikának", van rá egy kis összegem, hogy hamarosan a birtokukba jutnak....

Nem elérhető Zolta

  • Judge, Jury, and Executioner
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #68 Dátum: 2007. December 21., 14:20:26 »
vááá a spotlight: optimus nagyon ott van  vááááá    
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 21., 14:20:47 írta Szecsu »
"After a thousand battles one only sees death!"

"You have been judged. The sentence is death."  Judge Dredd

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #67 Dátum: 2007. December 21., 12:10:20 »
Már alig vártam, hogy végre elolvashassam rendesen az angol verzió amitt a képregény kiállitáson vettem nagyon meg mutatta, hogy van mit még potolnom angol tanulásból . Kár, hogy jelenleg csak le tölteni van időm majd este ellolvasom vagy ha nem, akkor max reggel .

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 21., 12:04:21 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #65 Dátum: 2007. December 21., 10:34:29 »

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #64 Dátum: 2007. December 15., 21:50:25 »
Szerintem a válasz túl egyértelmű .

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #63 Dátum: 2007. December 12., 22:11:18 »
Idézetet írta: KiD
Kíváncsi vagyok legalább Görgetőt és Tombolót besorolják-e Fülelő alá valamikor.
Szerintem tudod a választ
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #62 Dátum: 2007. December 12., 21:18:51 »
Jaj, kedvenc sorozatom folytatódott. Korrupt szenátus - eredeti, primitív Megatron, jól felépített találkozás Fülelővel, csupa öröm.

Kíváncsi vagyok legalább Görgetőt és Tombolót besorolják-e Fülelő alá valamikor.

Továbbra is kínszenvedés olvasni.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #61 Dátum: 2007. December 12., 19:06:02 »
Szia Szecsu, erre a kérdésre/kérésre már válaszoltam korábban, olvass vissza ezen az oldalon úgy november 28-a magasságába!
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 12., 19:08:03 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Zolta

  • Judge, Jury, and Executioner
  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #60 Dátum: 2007. December 12., 18:38:42 »
Sziasztok!
a Marvel Transzformers Fejmesterek 4.részét nem tudnátok felrakni? mert sajnos így az epilógus nincs lezárva, a sztorit meg lehet érteni, de azért jobb lenne ha fennt lenne!
"After a thousand battles one only sees death!"

"You have been judged. The sentence is death."  Judge Dredd

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #59 Dátum: 2007. December 12., 11:53:36 »
Szia Elwood semmi gond nem sértödtem meg .
Jó ez a Megatron Eredet és jó látni benne Fülelőt, Rombolót a Szerkesztetteket. Már várom a folytatást .

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #58 Dátum: 2007. December 12., 10:38:37 »
[font= \"Impact\"]Frissültünk[/font]
Transformers IDW - Megatron Eredet #2

« Utoljára szerkesztve: 2007. December 12., 12:00:06 írta elwood »

Nem elérhető MÁRKI

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #57 Dátum: 2007. December 10., 16:02:49 »
Hello Elwood!
Köszi, már le is töltöttem!
Adios

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #56 Dátum: 2007. December 10., 07:10:17 »
Üdv, újra köztünk, iktriad! Szia Warusz, bocs, még nem köszöntem neked se!

MÁRKI, és mindenki más, akit érint: felkerült a Marvel 20. szám 15. oldala és a 23. szám 4. oldala is, úgyhogy azt is bepótolhatjátok.
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 10., 07:49:16 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #55 Dátum: 2007. December 09., 21:48:45 »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #54 Dátum: 2007. December 09., 20:23:51 »
1000-szer jobb mint a fel újitott szinkronos Köszi  Elwood.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #53 Dátum: 2007. December 09., 20:21:34 »
[font= \"Impact\"]Frissültünk[/font]
Transformers - Animációs mozi 2. rész

"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető iktriad

  • Megtorló
  • ***
  • Hozzászólások: 263
  • Karma: +2/-0
Re:Transformers
« Válasz #52 Dátum: 2007. December 07., 12:04:27 »
Hello Elwood!

Nos sikerült regisztrálnom, igy újra köszönetet mondhatok a sok ujdonságért, amit az átköltözés óta készitettél/készitettek. Külön köszönet a Galvatronos spotlight-ért márcsak Vadászeb miatt is. A történetek egyre jobbak, és jobbak, alig várom az új darabokat. ja és mostantól igyekszem természetesen többet is hozzászóli természetesen!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #51 Dátum: 2007. December 06., 08:30:13 »
Idézetet írta: KiD
Az Target egy klasszikus Marvel UK Transformers történet, Simon Furmantól a 80-as évekből, amikor még csak az angol történeteket írta. Később kapta meg az amerikai részeket is, amiket mi is olvashattunk itthon. Nagy sikere volt, most újra kiadták. Arról szól, hogy Galvatron, Ciklon és Ostor visszautazik 2006-ból a múltba, 1986-ba, ahol is...

Elég sok szálon folytatódott később ennek a történetnek a cselekménye, sok mindenre kihatott a sztori, úgyhogy nem lövök le poént, hátha egyszer akár magyarul, akár angolul hozzájutsz.

Kicsit kiegészíteném KiD bejegyzését annyival, mi is az az Marvel UK. Angliában a Marvel Transformers a 80-as években heti rendszerességgel jelen meg, méghozzá úgy, hogy egy füzetben egy amerikai rész fele, 11 oldal jelent meg. Két hét alatt így is befejezték egy amerikai rész kiadását, így átlagban maradt még két hét egy hónapból, amit ki kellett tölteni valamivel. Ezt az űrt pótolták Simon Furman írásai, aki kezdetben csak olyan töltelék történeteket, "fillereket" írt, ami igazából nem volt hatással az eredeti történetre. A Target 2006 jelentősége abban is áll, hogy ez volt az első Furman sztori, ami elrugaszkodott az amerikai történetektől, és saját univerzumot, karaktereket, transformereket kezdett használni, akik amerikában nem szerepeltek, mint Ultra Magnusz, Springer (Szökkenő), Sandstorm (Homokvihar), Road Buster (Útszaggató), Whirl (Pörgés), Twin Twist (Ikercsavar) és Topspin (Dugóhúzó), akiket egy Wreckers - Roncsolók nevű elit osztagban foglalt össze. Itt jelenik meg először Xaaron emír is, de nagy hatással volt rá 86-os mozifilm is, és visszatérő karakter lett Furman 2. kedvenc figurája (Mogorva után): Galvatron. Marvel UK-t azért nem fordítunk, mert azokat BB Shockwave készíti tyranttal egy saját oldalra, ami ugyan régóta tervbe van véve, és még nincs online, de tudomásom szerint ott is komoly munka zajlik. Amúgy a Target 2006 az amerikai TF sorozat 20. része után játszódik, és bár elég förtelmes olykor a grafikája, Geoff Senior is rajzolt belőle pár részt, aki a Marvel rajzolók közül egyik személyes kedvencem.

A négy részes Hearts of Steel egy What if... azaz Mi lett volna, ha...? sorozat első története volt. Az ötlet lényege az volt, mi lett volna, ha a Transformerek más korokban ébredtek volna fel. A Hearts of Steel az amreikai polgárháború útán játszódott az 1870-es, 80-as években, amikoris dúlt a nagy vasútépítési láz, főleg a nyugati part felé. John Henry, az egyik szereplője, aki valószínűleg kitalált személy, és egy legenda szerint fellázadt, mikor a vasútépítésre cölöpverő gépet hoztak, és így a vasútépítő munkások közül sokat a kirúgás veszélye fenyegetett. Kihívta a gépet egy cölöpverő versenyre, és megnyerte, ám a kimerültségbe később belehalt. Ezt a legendát később több népdal, vers és irodalmi mű is megörökítette, többek közt ez a képregénye is, ami valószínűleg nem aratott túl nagy sikert, mert azóta sem jött ki új történet. (Amúgy nekem se tetszett annyira, ezért nem honosítottuk.) De ha valakiben van igény, és van kedve lefordítani, beszélhetünk róla. A Dreamwave TF vs. GI.Joe-val kapcsolatban pedig lesznek fejlemények, reményeink szerint nem is olyan soká. Elég sejtelmes voltam?
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 06., 11:31:46 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #50 Dátum: 2007. December 05., 19:07:13 »
Az Target egy klasszikus Marvel UK Transformers történet, Simon Furmantól a 80-as évekből, amikor még csak az angol történeteket írta. Később kapta meg az amerikai részeket is, amiket mi is olvashattunk itthon. Nagy sikere volt, most újra kiadták. Arról szól, hogy Galvatron, Ciklon és Ostor visszautazik 2006-ból a múltba, 1986-ba, ahol is...

Elég sok szálon folytatódott később ennek a történetnek a cselekménye, sok mindenre kihatott a sztori, úgyhogy nem lövök le poént, hátha egyszer akár magyarul, akár angolul hozzájutsz.
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 05., 19:10:14 írta KiD »

Nem elérhető TKC

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #49 Dátum: 2007. December 05., 17:27:13 »
Sziasztok. Mostanában nem nagyon írtam, mert el voltam foglalva a Superman Secret Identity fordítással.  

elwood, a Transformers: Hearts os Steel-t is meg fogjátok itt jelentetni? Marha kíváncsi lennék rá. Gondolom az csak egy alternatív univerzum, mint amilyen a befejezetlen Dreamwave Transformers vs GIJoe. Tehát gondolom nem csatlakozik az IDW Timeline-ba.

Az én véleményem szerint a Megatron Oringin nem volt oan rossz. Nekem tetszett, de igazából majd akkor ítélek, ha meglesz a maradék három rész is.

Lécci világosítson fel valaki mi ez a Transformers IDW: Target Year 2006?