Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 836345 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Warusz

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 217
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #48 Dátum: 2007. December 02., 22:42:53 »
Üdv!
Gondoltam fel regizek most már ide is, föleg, hogy mostanában nem akad be az oldal töltés közben . Jó látni, hogy TF frissités szinte mindig jelen van, így legalább megis merhetjük azokat a történeteket amiket nem olvastunk, legalábbis én biztosan . 1 Ként ma kint voltam a Hungarocomixon és be szereztem pár TF példányt.
Transformers IDW: Target 2006: Issue 2.
                             Sportlight: Cover A:KUP. és Cover B Optimus Prime Devastation: Issue 1-B és 2-B
                             Best OF UK: Issue 2. Dinobots
                             Beast Wars: Issue 1.2. The Ascending
Ezért a 8 példányért 7000FT-t kellet ki csengetni, de volt még 2000FT-ért 1 TF magazin és asszem 3000FT-ért a TransFormers IDW Hearts of Steel mind a 4 pélfdánya 1-ben amiből nekem 2 meg van már ezért nem vettem meg.
Mára ennyi BB .

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #47 Dátum: 2007. November 29., 17:53:26 »
Idézetet írta: lyrán
Ha most jól értelmezem a Galvatronos részt, akkor ez a Galvatron nem Megatronból készült.

Ezek a szereplő bemutatások bele illeszkednek valami történet idősorba?

Szia lyrán!

Jól látod a dolgot, ez a Galtvatron valóban nem Megatron, ő egy sokkal ősibb robot, még abból az időből, mikor nem voltak Autobotok és Álcák.

Ezek a Reflektoros részek ugyebár az IDW univerzumhoz tartoznak, így ott is játszódnak. Időben a történések "real time"-ban jönnek ki, azaz vagy párhuzamosan zajlanak a fő sorozattal - ha csak másképp nem jelölik, pl. Sokkoló esetében - vagy adott esetben a fő sorozat szüneteit kötik össze, mint pl. a mostani galvatronos rész már az Eszkaláció után játszódik, és ilyen lesz az optimuszos rész is.
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 29., 17:55:08 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető MÁRKI

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #46 Dátum: 2007. November 29., 17:22:53 »
Köszi szépen Elwood!!!!!!!!!!  

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #45 Dátum: 2007. November 29., 16:12:46 »
Köszi a válaszokat, elwood!  Magam részéről támogatom a tömbösített megoldást, mert nekem baromira jól esett a három Marvel sztori egyszerre. Tényleg csak biztatni tudlak ezen elképzelés megvalósítására. Ha a headmasters végére még tavaszig kell várni, hát addig várunk, nem lesz nehéz, mert ha jól értem, lesz mivel agyonütni az időt... Remek!  

Idézet
Ha pedig tetszik nektek az ötlet, a moziscore után feltesszük az 1986-os rajzfilm teljes zenei anyagát is,
Részemről csak annyit mondanék ezzel kapcsolatban, hogy jöhet! Remek film volt az sztori, látvány és zenei szempontból egyaránt. Csak kár, hogy a magyar szinkront összecsapták. Minden esetre az OST albumát már be akartam gyűjteni egy ideje, tehát nekem tetszik az ötlet.  

Ja, és még annyit, hogy a Score album nálunk is kapható, kb. egy hete láttam belőle néhányat valamelyik Media Marktban .
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető lyrán

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
    • http://diakjog.hu
Re:Transformers
« Válasz #44 Dátum: 2007. November 29., 10:36:42 »
Szia Elwood!

Ha most jól értelmezem a Galvatronos részt, akkor ez a Galvatron nem Megatronból készült.

Ezek a szereplő bemutatások bele illeszkednek valami történet idősorba?

Na csá!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #43 Dátum: 2007. November 28., 23:07:33 »
No, akkor igyekszem sorban válaszolni:

A headmasters 4. része és a kimaradt részek a 36. és 43. között is jönni fognak, ha majd odaérünk a történetben, azaz a 35. rész után. Ahogy most is láttátok, tömbösítve, nagyobb lépésekkel szeretnénk haladni a marvel sorozatban, úgyhogy reményeink szerint tavaszra akár el is jutunk odáig, aztán, mivel ezek új részek, azok megint egysével kerülnek majd ki.

Csorba Erika nevét illetően nem tudok mit mondani. Valamiért az magyar 25. számtól kezdve nem írták ki a nevét, így az amerikai 78-80. majd a 19-35. tartó részeken csak az író, rajzoló és a fordító neve szerepel. Nem mi szedtük le a nevét, ilyet sose tennénk.

A kimaradt oldalakkal kapcsolatban köszi, hogy szóltál! Utána fogunk nézni! (lehet, hogy eltart 1-2 napig, ha kész, szólok.)

Az Eszkaláció folytatása a Pusztítás lesz, az várhatóan nálunk januárban fog kezdődni, addig még van egy Optimusz Spotlight, amiben a Galvatron Spotlight-hoz hasonlóan fontos adalékok lesznek ahhoz, hogy belekezdhessünk az új, nagyobb történetünkbe.

A TF mozi Score-járól még annyit érdemes tudni, hogy eredetileg nem tervezték a megjelentetését, hanem a rajongói közösség "harcolta ki", hogy azt is jelentessék meg. Ha pedig tetszik nektek az ötlet, a moziscore után feltesszük az 1986-os rajzfilm teljes zenei anyagát is, tehát nem csak azt a 10 számot, ami az eredeti lemezen jött ki, hanem egy exklúzív kiadványt, amit csak a BotCon-on, a legnagyobb (legpénzesebb) játékgyűjtők évenkénti találkozóján adtak ki, 1997-ben.
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 28., 23:38:59 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #42 Dátum: 2007. November 28., 19:44:07 »
Idézetet írta: Aldarion
Mellékesen tenném hozzá, hogy a Tf mozihoz két féle OST album kapható. Az egyik a filmmel egyszerre jött ki, a másik valahogy szeptember-október környékén látott napvilágot, Transformers The Score címen. Ez tartalmazta a Steve Jablonsky által komponált szimfónikus számokat. Megjegyzem, szerintem az elmúlt év egyik legütősebb albuma ebben a kategóriában.
Nálunk is kiadták? Mert eddig még nem találkoztam vele. De egyébként tényleg nagyon kemény ez az album, főleg a Skorponok zenéje nagyon brutál.  Majd pár frissítés után eljutunk odáig is.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #41 Dátum: 2007. November 28., 19:24:50 »
Remek volt ez a frissítés, nekem nagyon bejött, mivel régóta vártam már a Marvel Tf folytatását. Nem szertném, ha ezt bárki kötekedésként értelmezné, de a Fejmesterek zárószámát én is régóta várom.

Apropó, az IDW vonalon mikorra várható az Eszkaláció folytatása? Nem mintha nem igérne sok-sok kellemes percet a Megatron: Origin, a Reflektorban sorozat és az animációs mozi, de érthető mód én már epekedve várom a folytatás(oka)t. Csak így tovább!  

Idézet
Ugyanis a Transformers mozifilmben nagyon jó instrumentális dalok hangzottak el, amik nem kerültek rá a filmzenét tartalmazó cd-re,
Mellékesen tenném hozzá, hogy a Tf mozihoz két féle OST album kapható. Az egyik a filmmel egyszerre jött ki, a másik valahogy szeptember-október környékén látott napvilágot, Transformers The Score címen. Ez tartalmazta a Steve Jablonsky által komponált szimfónikus számokat. Megjegyzem, szerintem az elmúlt év egyik legütősebb albuma ebben a kategóriában.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #40 Dátum: 2007. November 28., 18:33:06 »
Nekem csak egy kérdésem lenne. Marvelnél nem volt régen beírva minden füzetbe, hogy betűk XY? Azt hiszem legtöbbször Csorba Erikának köszönhettük őket.

Nem elérhető MÁRKI

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #39 Dátum: 2007. November 28., 18:23:24 »
Hello! Király az oldal és örülök a TRANSFORMER HONOSÍTÁSOKAK is!

Kérdéseim(remélem eljut ahhoz is aki válaszolni tud rájuk) a következők
A magyar kiadásból kiaradt marvel tf. headmasters 4. réze ius felkerül ami a comixarton
végülis elmaradt? Ugyanez a kérdésem vonatkozik a marvel transformers 36-43.számára is ami szintén kimaradt a magyar kiadásból.

És egy észrevétel ha nem gáz, a marvel tf honosított verziójában a 20. szám 15.oldala és a 23.szám 4. oldala hiányzik. Ezeket a bakikat pótoljátok a közeljövőben? Nagyon örülnék neki, mert így csonkák a képregények.
Előre is köszi és így ttovább!.

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #38 Dátum: 2007. November 28., 07:09:37 »
És a frissítés mellé egy kis
Meglepetés!

Elwooddal beszélgettünk és arra gondoltunk, hogy a Transformers képregények mellé egy kis zenét is szolgáltatunk. Ugyanis a Transformers mozifilmben nagyon jó instrumentális dalok hangzottak el, amik nem kerültek rá a filmzenét tartalmazó cd-re, de nekünk sikerült megszerezni. Szóval, akik már régebb óta járnak ide, tudják, hogy voltak filmek is amiket egy-egy frissítés alkalmával megosztottunk a fórumozókkal, most ugyanez történik, csak zenével. De akárcsak a filmek, ez a zene is csak korlátozott ideig lesz elérhető, tehát igyekezettek a letöltésével, valamint minden Transformers képregénynél kaptok majd egy újabb track-et. De nem beszélek most már annyit, jó olvasgatást a képregényekhez, és jó szórakozást a hozzá tartozó zenéhez.

Transformers - The Score - 01 - Autobots.mp3
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 27., 23:59:43 írta Troll »

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #36 Dátum: 2007. November 27., 18:09:41 »
Szia Optimus, üdv újra körünkben!
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Optimus Prime

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 90
  • Karma: +2/-0
    • Iacon Reborn
Re:Transformers
« Válasz #35 Dátum: 2007. November 27., 17:12:59 »
Gondoltam már ide is bereggelek, hisz a Comix oldala végleg eltűnt.
Egyetértek a többiekkel, a Megs Origin nem lett a legjobb sztori. Szerintem a készítők túl sokat, túl nagyot akartak alkotni és ezér tlett ilyen zavaros, összecsapott - akárcsak a film. Viszont nincs még egy ilyen TF széria, amiben ennyi olaj folyik. Én mondom, Quintessa összes Sharkticonjai megfulladt volna benne. Néha már nézni se bírtam.
"Give me your face!"

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #34 Dátum: 2007. November 25., 15:40:55 »
Idézetet írta: KiD
Kivéve a saját bányászaikat.  
Na ja, meg is lett az eredménye. Egy 4 millió éves polgárháború.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #33 Dátum: 2007. November 25., 15:21:01 »
Idézetet írta: elwood
Ööö, ha jól értem, Galvatron most egy fekete lyukba, pontosabban azon át vitte Mennydörgést.  Vicces lett volna úgy a történet, ha az Autobotok be akarták volna vetni Mennydörgést egy fekete lyukba, és épp ugyanúgy a halott univerzumban kötött volna ki, ahogy most is. A lényeget tekintve tetszik az ötleted, végülis Mennydörgés inkább egy pusztító automata volt, mintsem egy élő, érző vagy gondolkodó lény, de az autobotok, úgy veszem ki, semmit sem pusztítanak el, ha nem muszáj.
Kivéve a saját bányászaikat.  
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 25., 15:21:14 írta KiD »

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #32 Dátum: 2007. November 25., 15:07:35 »
Idézetet írta: KiD
Én azért megpróbáltam volna bedobni egy csillagba, vagy egy fekete lyukba a helyükben.

Hadiösvényből azt akartam kihozni, hogy emlékeim szerint régebben Hadiút volt. (Most azért sem nézem meg...)

Ööö, ha jól értem, Galvatron most egy fekete lyukba, pontosabban azon át vitte Mennydörgést.  Vicces lett volna úgy a történet, ha az Autobotok be akarták volna vetni Mennydörgést egy fekete lyukba, és épp ugyanúgy a halott univerzumban kötött volna ki, ahogy most is. A lényeget tekintve tetszik az ötleted, végülis Mennydörgés inkább egy pusztító automata volt, mintsem egy élő, érző vagy gondolkodó lény, de az autobotok, úgy veszem ki, semmit sem pusztítanak el, ha nem muszáj.

Warpath magyarul szerepelt Hadiút és Hadiösvény néven is, először talán Hadiút volt, viszont a magyar 20. számban lévő összesítő szótárban már Hadiösvény az alapértelmezett, és nekem is ez tetszik jobban, úgyhogy ezt használom.

(PS: No, ezt mindketten megválaszoltuk )
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 25., 15:08:45 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Transformers
« Válasz #31 Dátum: 2007. November 25., 14:53:32 »
Is. Szerencsére szó szerint egy karnyújtásnyira vannak a régi TF-füzeteim, így meg tudtam nézni. A nyolcadik számban, a kibertroni történetben Hadiút volt, utána viszont a huszadik számban lévő véglegesítő szótárban már Hadiösvény maradt, és azt hiszem, a kimaradt részeknél is így hivatkoznak rá. Kb. olyan, mint a Villámszárny/Szelőszárny és egyéb dupla elnevezések.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #30 Dátum: 2007. November 25., 14:25:17 »
Én azért megpróbáltam volna bedobni egy csillagba, vagy egy fekete lyukba a helyükben.


Hadiösvényből azt akartam kihozni, hogy emlékeim szerint régebben Hadiút volt. (Most azért sem nézem meg...)
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 25., 14:25:40 írta KiD »

Nem elérhető TKC

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #29 Dátum: 2007. November 25., 11:31:09 »
Halihó!

Gyanítom, hogy Mennydörgés esetében az olvasztás nem lett volna sikeres, hiszen vastag a bőre, mint a umva isten. A Viharhozóba is hiába   -ték a skacok, meg sem érezte. Az olvasztó csak kitisztította volna a fúvókáit egy picikét.

Ez a véleményem.
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 25., 11:31:44 írta TKC »

Nem elérhető gomi

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #28 Dátum: 2007. November 25., 11:22:35 »
Sziasztok!

Nagyon jó ezek a füzetek, szép lassan kezd összeállni a kép! Szépen egymáshoz fonódnak a történetek! Köszönet a munkátokért!  

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #27 Dátum: 2007. November 24., 22:18:13 »
Idézetet írta: KiD
Hadiösvény?
Mi a kérdés?  

Idézetet írta: KiD
Amúgy miért tartották meg Mennydörgést? Nem volt éppen egy okos gondolat.
Szerinted mit kellett volna tenni? Be kellett volna olvasztani?  Mondjuk nem hülyeség... (Nem kötöszködésből írom, hanem tényleg kíváncsi vagyok,. Ez eszembe se jutott, érdekes ötlet.)
A füzet szerint azért őrizték, hogy nehogy "rossz" kezekbe kerüljön. Hát mondjuk nem voltak túl sikeresek...
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Dark

  • Ultra Magnus
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 135
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #26 Dátum: 2007. November 24., 16:47:42 »
Szerintem eddig ez a legjobb Spotlight. Galvatronnál nagyobb náci nem létezik a TF-univerzumban. Plussz még Mennydörgést is sikerült elöbányászni ebben a részben - ez külön öröm  
Szóval az Autobotok felköthetik a gátyót!
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 29., 20:58:00 írta Hans von Luck »

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #25 Dátum: 2007. November 24., 16:14:27 »
Hadiösvény?


Amúgy miért tartották meg Mennydörgést? Nem volt éppen egy okos gondolat.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #24 Dátum: 2007. November 23., 16:48:46 »

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #23 Dátum: 2007. November 23., 13:28:41 »
Nem tudom, mennyi maradt ki nálad a Transformers-ből, és hol kapcsolódtál be pontosan, de azt hiszem ez az a pont, ahol előjön az különböző "univerzumok" kérdése, magyarul, hogy minden kiadó valahol önnálló történetvezetésre törekszik, amennyire lehet, függetlenítve magát más kiadók füzeteitől. Persze a legjellegzetesebb karakterek ritkán különböznek egymástól, az író is sokszor ugyanaz (Simon Furman), és a "rajongók" is szeretik az áthallásokat, utalásokat, akár a rajzfilmsorozatra, akár a klasszikus Marvel G1 képregényre. De ettől még a Marvel, a Dreamwave, és most az IDW kiadó füzetei között történetbeli összefüggés nincs, mind önálló sztorit követnek, így a Marvel univerzum lezártnak tekinthető, ez nem annak a toldozása-foltozása. A legnagyobb átjárás (pl. a figurák megjelenését tekintve) talán a Dreamwave első War Within sorozata, és az IDW mostani Megatron Eredete között van, amik a két vezér, Optimusz és Megatron indulását mesélil el, de ezek időben nagyon messze járnak a "most" zajló eseményektől.

"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető dancsi

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #22 Dátum: 2007. November 23., 11:03:56 »
Heloo elwood! Te aztán rendesen lemodellezted a kezdeti Kibertroni robotok szociális életét hallod-e!:) Mindenesetre kösz a fejtágításért.
A "hagyományokról" meg hasonló a véleményem, bár én személy szerint jobban szeretem ha egy jól sikerült sorozatot a végével tényleg lezárnak és nemcsinálnak különböző kiadásokat az elejével, végével, alternatív részekkel, különösen nem pár évtized után. Most ez lehet hogy kétszínű dolognak hangzik, mert persze biztos el fogom olvasni a következő réseket is hiszen érdekel, ugynakkor azt mindenki tudja hogy egy új rész nem adhatja vissza azt az évekkel ezelőtti hangulatot, viszont rányomhatja a bélyegét..szerintem
viszont tényleg kösz a fordításért, a  képek meg a történet tényleg nem a te sarad

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #21 Dátum: 2007. November 22., 23:34:25 »
Szia Dancsi! Örülök, hogy egy újabb veterán TF olvasót is viszontlátunk a fórumon. Az elmúlt években megjelent képregények elsősorban olyanok számára szólnak - legalábbis én így vettem ki, akik életkorukból adódóan 20 évvel ezelőtt beleszülettek az eredeti sorozatba, és nosztalgiával vegyesen, de mégis felnőttesebb hangulatban kívánnak elidőzni a Transformerek történetein. Ez értelem szerint a hagyományok megtartása mellett némi változtatást is eredményez, amin aztán lehet vitatkozni, mert kinek ez, kinek az volt fontos a régi "mitoszban", és ha számára épp lényeges ponton esik változtatás, az könnyen ellenérzéseket szül.

Biztos van, ahol utána lehetett volna olvasni, de én nem tettem meg, úgyhogy csak a saját olvasatomat tudom mondani: én úgy vettem ki, hogy van egy Kibertroni társadalom, aminek van egy korrupt, pénz(energon?)éhes vezetése, élén a szenátorokkal, és van egy biztonsági, rendfenntartó szerv, (tehát nem az egész társadalom) akik az Autobotok, és akik kicsit megkeseredetten, de többségében elkötelezetten védik a rendet, a törvényt, és ezzel együtt a korrupt vezetőket is. A rendszer nem tökéletes: az Autobotok hibázhatnak, ahogy van jó zsaru és rossz zsaru, úgy az Autobotok közt is vannak jók és kevésbé jók. Sentinel Fővezér sem egy Optimusz, ennek meg is lesz az eredménye. Az Álcákkal itt még nem találkozunk, még Megatron sem az, aki lesz, ők majd fokozatosan alakulnak ki, ahogy a szimbólumuk is. Akiket a 19. oldalon láttál, azok szenátusi alkalmazottak, ha rajtuk lévő jelnek van jelentése, az feltehetően ehhez köthető.

Amúgy több rajongó nincs megelégedve a történet színvonalával, akár a rajzról, akár a sztoriról van szó. Szerintem is lehetne jobb mindkettő, ugyanakkor ez sem rossz.
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 12., 19:03:52 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető dancsi

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #20 Dátum: 2007. November 22., 22:53:05 »
jó régóta nem írtam mára fórumba de mentségemre legyenszólva hogy nem is nagyon olvastam..
Gyerekkorom óta nagy híve vagyok a transformerek világának, a magyar kiadásból azthiszem majd' az összes megvan, de el kell mondjam hogy az idők múlásával most már nehezebben veszem elő a régi köteteket, inább a komolyabb elvontabb képregnyeket keresem. Éppen ezért nagyon örültem mikor elolvastam az új "eredet" "füzetet" mivel úgy érzem más szögből és nem utolsó sorban "felnőttesebben" mutatja be a témát.
olvastam KiD hozzászólását, és egyetértek vele a benne élő autobotokról élő képben. szerintem a Magyarországon megjelent füzetekben (számomra ez az eredi) az autobotok mint a feddhetetlen erkölcs megtestesítőjeként az álcák pedig mint valami rebellis csoport jelennek meg.
Én úgy amlékszem hogy az "eredeti részekben" úgy írják lea transformerek történetét hogy a kezdetek kezdetén a Kibertronon éltek trállálállá, és az alakváltó képességüket is csak  földön kezdték kamatoztatni. Nade az autobot jel, barátaim a  jel! Az már eleve adott volt vagy nem?mert ugye 9.-oldal.. a  Voltron szerű lény kivetíti  az autobotok jelet...19. oldal 3-as kép valami teljesen más jel van a robot sisakján. valaki magyarázza már el nekem ezt a jel mizériát, hogy ezt mikor kezdték el felvenni a "fiúk". vagy majd kiderül a következő részből. mindenesetre jófajta, kösz a magyarításért.

Nem elérhető gomi

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #19 Dátum: 2007. November 19., 13:48:13 »
Sziasztok!

Nagyon jó kis történetet fogtok elénk tárni és már nagyon is várom a következő részt. Köszönet addig is a munkátokért!