Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 838104 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #18 Dátum: 2007. November 16., 18:44:14 »
Akkor nem is szóltam.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #17 Dátum: 2007. November 16., 10:32:00 »
Köszi a kritikát, KiD, minden véleményt szívesen fogadunk, a képregényt magát pedig pláne lehet kritizálni, hiszen az már tényleg nem a mi sarunk.

Annyit a HZs logó végelmében azért meg kell jegyeznem, hogy nem mehetett balra, ugyanis a logó feladata részben az, hogy kitakarja az eredeti borítón található vonalkódot, ami viszont ugyanúgy lefedte a robi arcát, mint ahogy a logó is.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #16 Dátum: 2007. November 16., 00:13:21 »
Hú, most hosszú leszek.

SPOILER - egy pici

Sosem tetszett Megatronnak ez a gladiátor eredete az angol képregényekből. Túl primitív színben tűntette fel őt számomra. Úgyhogy nem is örültem túlzottan, amikor meghallottam, hogy ez alapján jön majd az eredetsztori.

Most, hogy elkezdtem olvasni, igazából még kevésbé tetszik. (Biztos van ebben egy adag alapvető nemtetszés, de azon kívül sem.) A grafika nagy képeken szép, ami mondjuk egy várost, vagy űrhajót mutat, a kis képeken alig lehet látni valamit. Nagyon kusza. A borítók szépek, ez mondjuk tény, az első picit túl részletes. A sztori sem fogott meg. Ez a Kibertron világ nagyon sztárwárszosnak tűnik így elsőre, ennél előállhattak volna valami eredetibbel is. Aztán azon túl, hogy nyílván békeidőben sem mindenki csupa jóság, az Autobotokról azért mégis az a kép van bennem, hogy nem csak azért jó fiúk, mert az Álcák ellen harcolnak, hanem mert az erkölcsi érzékük is helyén van. Számomra nagyon fura (ellenszenves), hogy csak így agyonverik szegény bányászt, utána lelövetnek mindenkit. Megatron sem jött be, mint egyszer ijedt bűntudatos, majd egyből újra gyilkos robot. illetve talán még annyi, hogy a HZS logó az első borítón is mehetett volna balra, hogy ne takarja a robot arcát.

Kb. ennyi lett volna. Legközelebb igyekszem egy pozitív kritikát írni, a Kup-ról mondjuk lehetett volna...

Amúgy, ha valamibe nem tudtam belekötni, az a fordítás, beírás volt.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #15 Dátum: 2007. November 15., 22:05:46 »

Nem elérhető TKC

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #14 Dátum: 2007. November 09., 16:54:56 »
Na hát esztet má' izélom én is!

Kíváncsian várom a dolgot.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #13 Dátum: 2007. November 08., 14:29:48 »
Nem, szó nincs Unikronról. Az IDW univerzumban Simon Furman igyekszik a lehetőségekhez képest más megközelítésben hozni a történetet, úgyhogy Galvatron inkább a múlból fog jönni, mint a jövőból. És teljesen független Megatrontól - legalábbis az eddigiek alapján. A részletek egy-két héten belül!
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 08., 14:32:13 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető TKC

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #12 Dátum: 2007. November 08., 11:05:40 »
SPOTLIGHT: GALVATRON????????????

Mi a péló?
NA NEEEEE, Már megint Unikron story következik? Remélem nem, és ezúttal előállnak valami eredetivel.

Gondolom a jövőben fog játszódni a Spotlight: Galvatron, mert így egy kicsit zavaros lenne, hogy Megs a földön Galvatron meg valahol máshol, bár ha két különböző személlyé szakították őket az csak jó!

NA mindegy, már tűkön ülök.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #11 Dátum: 2007. November 08., 10:49:34 »
Azért is hozhatta a régi Marvel füzetek hangulatát, mert ugyanaz is írta, mint az egykori sorozat nagy többségét, név szerint Bob Budiansky, aki a fő figurák személyiségének kialakításában, és több mint 50 részen át a történetmesélésben is fontos szerepet játszott.
A logó pedig szintén tyrant érdeme, nekem is nagyon tetszett.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #10 Dátum: 2007. November 08., 07:39:23 »
Nekem nagyon tetszett ez az Animációs mozi képregény. Bár a rajzfilm kimaradt az életemből, így nincs mihez viszonyítanom, ettől függetlenül nagyon jó volt. Régebben nagyon szerettem a Marvel-es Transformers kalandokat, és ugyanazt a hangulatot kaptam vissza ezzel az új képregénnyel.  Külön öröm volt ismét egy Optimusz-Megatron csatát látni.  Viszont szegény Optimusz is mindig megjárja, mert tuti, hogy mindig van egy kotnyeles autobot a közelében, akinek a lelkesedésének a levét mindig ő issza meg.  Szóval köszönet a honosításért.
Ja, és nagyon tetszik az új HZs logó a borítón.
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 08., 07:39:54 írta Sepi »
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #9 Dátum: 2007. November 07., 23:21:24 »
Idézetet írta: KiD
Egy hibára szeretném felhívni a figyelmet: Shrapnel megkérdezi Shrapneltől, hogy hogy ízlik neki Autobotváros.

Ez a kiadó hibája volt, ők cserélték fel a bubikat, de a szövegezés pontos, a filmben is Rugató kérdezi meg Srapnelt, hogy hogy izlik neki Autobot City. (Igaz, a bubikat mi is javíthattuk volna.) Ilyen hibából több is van, ha jól emlékszem, kicsit összecsapták a megjelenést, de asszem a TPB-ben ezek ki vannak javítva. Ott egyébként van egy három oldalas bővítés is, ami azzal foglalkozik, hol is van a többi óriásrobot: Defensor, Szuper Omega, Superion, Bruticus és Menasor. A képek tanúsága szerint, ők a Bárkánál csaptak össze.

TKC: Először még lesz Galvatron Spotlight, utána jön csak Optimusz. Megatronból Spotlight nincs egyelőre, csak egy négy részes eredet történet. Annak az első része is hamarosan érkezik.
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 08., 07:37:09 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #8 Dátum: 2007. November 07., 22:46:11 »
A képek nagyon szépek, de a történet nem áll össze. Tipikus mozifilm adaptáció, már ami a sztori átültetését illeti.

Egy hibára szeretném felhívni a figyelmet: Shrapnel megkérdezi Shrapneltől, hogy hogy ízlik neki Autobotváros.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Re:Transformers
« Válasz #7 Dátum: 2007. November 07., 20:39:15 »

Nem elérhető TKC

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 10
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #6 Dátum: 2007. November 07., 20:38:51 »
Jó sztory volt, de én már leginkább a Devastation-t és a Spotlight: Optimus Prime-ot várom nagyon, no meg persze a Spotlight: Megatron-t is, ha lesz olyan. Bár még nem hallottam róla.

Nem elérhető gomi

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 28
  • Karma: +0/-0
Re:Transformers
« Válasz #5 Dátum: 2007. November 04., 15:08:10 »
Sziasztok!

Nagyon tetszett ez a rész is! A ComixArt-on megszokott minőséget kaptuk itt is  Szép munka, csak így tovább.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #4 Dátum: 2007. November 03., 00:36:29 »
Helló!

A másik dolog, ami tetszett, hogy végre találtak egy testreszabott szerepet Ösvényvágónak. A Marvel képregényekben (meg a DW-ben, meg az IDW-ben eddig) nem sok vizet zavart.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #3 Dátum: 2007. November 02., 18:43:34 »
Szia KiD!

Örülök, hogy tetszett! Hát igen, Mucsai jó gyerek, kivéve amikor szükség lenne rá.  
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 02., 18:44:06 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #2 Dátum: 2007. November 01., 21:35:27 »
Meglepően jó történet volt, Mucsait imádtam benne!

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Transformers
« Válasz #1 Dátum: 2007. Október 31., 03:11:19 »
Frissültünk
Transformers - Reflektorban Kup

És ezzel meg is nyitom a Transformers topikot...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 06., 19:38:35 írta Sepi »