Szerző Téma: Transformers  (Megtekintve 837239 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5898 Dátum: 2021. November 09., 20:54:35 »
Hát én ebből meg nem mondom...  :headscratch:


Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #5897 Dátum: 2021. November 09., 20:45:22 »
Gyerekek most komolyan Slash egy női dinobot? :badteeth:

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5896 Dátum: 2021. November 08., 18:40:53 »
Köszöni a szép szavakat a fordítására, nagyon boldog lett tőle.

Ismerős az ilyen hirtelen észrevettem valamit és nagyon meglepődtem, s izgatott lettem érzés, nekem ez az volt, amit itt is írtam, hogy a RiD15 egy random részében a Prime-ot végre lefordították fővezérre. (Ilyesmi érzelmi állapotot véltem felfedezni az olvasáskor.)

A Cyberverse-nek a 4. évad 1. része kijött tegnap a YouTube-on.
Olyan Dinobot mánia, amit még Furman is meg irigyelne.
Volcanicus, ha benne van az IDW-ben a Vulkanikuszt javasolnánk. (Erre a névre az ABTF és PWT idején is gondolt már rá.)
Spoiler: Rohamból egy Kerékszerű kütyüs csajszi lett.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5895 Dátum: 2021. November 01., 18:35:54 »
Basszus, ezért is szuper, hogy a HZs felteszi a klasszikus semices képregényeket. Hadd osszam meg mai felismerésemet. Az emlékeim közt élénken ott élnek ezek a korai X-Men füzetek, de mennyivel másabb így belelapozni! Előjön pl. a kevésbé eleven emlékek közé tartozó levelesláda is, benne a 2. számból egy kitörölt bubi, amiben egy elejtett mondatban szóba kerül az "űrlovag" kifejezés. Hogy mi? Csak nem? De igen! Hogy mi van?!?!?

Kezdem a kályhától, vagyis, ahonnan mi ismerjük a történetet: (magyar) Transformers 2. szám, váratlanul Pókember is ott terem az autobotok oldalán a Witwicky Gyertya-mentőakció idején, aztán szintén a 2. számban - majd a 4.-ben is - bár a magyar fordítás jótékonyan elengedte a Déli-sark alatt található őskori vidék megnevezését ("egzotikus mesevilág" kösssz), ma már tudható, hogy Ka-Zar otthonaként ismert Vadföldről volt szó. És bár a Marvel-univerzum ezután kikopott a Transformers-univerzumból - sajnos/szerencsére -, de ez azért érzékelteti, hogy a Marvel, ha úgy érezte, szívesen keverte a saját intellektuális tulajdonát a kedves megrendelőjével (játékgyártók), főleg, hogy egy régi és gyümölcsöző kapcsolatnak bizonyult.

Ott voltak például a Mikroanuták (Micronauts), akiknek a képregénye ekkoriban már 5 éve futott, és épp ezidőtájt - 1984 - kaptak egy négy részes crossover minisorozatot az X-Mennel. És ott volt a rivális játékgyár, a Parker (Brothers) előbb emlegetett űrlovagja, ROM, aki időközbeni felvásárlások révén ma már szintén a Hasbro istállóját erősíti. Neki is a '70-es évek végén indított képregénysorozatot a Marvel, ami elég népszerű volt, jó sztorikkal, olyannyira, hogy főellenségeit, a dire wraitheket a Marvel a fősodrába is importálta, sőt, ha Láng István részletesebben fordította volna az irreleváns részleteket a magyar X-Men 2. számában, ROM név szerint is felbukkant volna. És ezen a ponton a találkoznak a párhuzamosok a végtelenben, és jutunk el mai epifániám origójához, merthogy az IDW Hasbro-univerzumának dire wraithjei nevüket tekintve megegyeznek a korai X-Men-füzetek n+1-ik indokolatlan gonosz idegen fajával: a SZIPOLYOKKAL! (Egyébként nem egyeznek teljesen, mert a marveles szipolyok most is Marvel tulajdonát képezik, ezért a Hasbro újratervezte a figurákat az IDW-re, de ez most mellékes.) Nekem most ettől kicsit leolvadt az agyam, de biztos csak azért, mert 30+ éve nem az USÁ-ban szocializálódtam. De így legalább eggyel kevesebb nevet kell lefordítanom :)

Kibertroni Űrtigris: A fordítás nem rossz, csak így tovább.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5894 Dátum: 2021. November 01., 17:07:46 »
Végre elkészült a Fejmesterek 1. része. Alakváltás és fel a fejjel!

Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5893 Dátum: 2021. Október 26., 14:06:38 »
A barátom kísérletezett a szinkronizálással, milyen lett Fülelőként? Tudja, hogy Cudarhoz nem passzol a hangja, az a próba volt.

Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5892 Dátum: 2021. Október 20., 18:49:22 »
Köszönöm a válaszokat elwood! :worship: :worship:

A ytube feldobta nekem ezt a kis összeállítást BM Megatronról. Amennyire fura volt nekem régen, most annyira szeretem ezt az óriás otthonkát viselő mániákust. :D
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5891 Dátum: 2021. Október 15., 17:20:13 »
Csak szereti és a következetesség miatt.

Nem akar az emailjével regisztrálni.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5890 Dátum: 2021. Október 12., 20:51:08 »
Név, alakváltás/maximalizál(ód)ás/terrorizálás! Minden japán G1 rajzfilmnél, esetleg a RiD2001-nél is. (Akár a G1-hez is.)
Továbbá minden átalakuláskor vagyis, ha nem mondtak eredetileg semmit sem. Az utóbbiról szeretne véleményt.

Általában a fordítók azt fordítják le, ami oda van írva. Nyilván lehet javítani elírásokat, végrehajtani kisebb szerkesztéseket - pl. lehet a japán cybertronokat és destronokat autobotoknak és álcáknak fordítani - de ami nincs ott, azt nem írnám oda. Már csak azért sem, mert a felirat elolvasására is időt kell hagyni. Nem is értem, mihez, hova lenne odaírva "Xy, alakváltás!" ha ki sem mondják.

Biztos kérdezem, és biztos válaszoltál már, de névtelenségbe burkolódzó barátod miért is nem maga teszi fel a kérdéseit? Kicsit fura nekem ez a közvetített párbeszéd.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #5889 Dátum: 2021. Október 12., 10:53:42 »
Amúgy csak szerintem nincs következetesség abban, hogy mit élhet túl egy TF és mit nem? Vasököl belehalt a fejsérűlésébe, míg Küllő fejét szinte a nulláról kellett újraépíteni. Nem úgy volt eddig, hogy ha az agymodul és a szikra kamra közűl bármelyik is károsodik az egyenlő a biztos halállal? Ezért nem tudom túltenni magam azon, amikor Portyázó felrobbantotta a Szerkesztettek fejét, és később valahogy mégis visszatértek. (Kivéve Bokszoló. Az ő feje ugyan úgy roncsolódott, de ő mégis halott maradt.  :headscratch:) Akkor viszont totál nem értem, hogy mi értelme az elrettentő chippeknek, ha túl lehet élni a felrobbanásukat. :nemtudom:

Hét nézd: Éjvadász fejlövés egyenlőre halott. Villámcsapás fejlövés magától felébredt a kómából.Megatron súlyos fejsérülés, újjá kellett építeni. Maximus súlyos felsérülés (minden sérülés) kóma, Szökkenő súlyos fejsérülés kóma, Küllő felrobbant fej kóma,  Riadó lecsatolt fej kóma, Űrdongó megropogtatott fej átépítés. Ezek csak a fejsérülések.

Szerintem ez mind telibe attól függ, kivel mi a terv a következő időszakban.  :lol:

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5888 Dátum: 2021. Október 11., 19:16:58 »
Ha már fordításnál tartunk, a haverom gondolkozott rajta, hogy a felirat fordításokban egységesítené az aktivációs kódokat, vagyis akármit mondtak eredetileg a helyes változatot használná. BW példa, ha azt fordítaná, mindig Név, maximalizál(ód)ás!-t használna, mégha név nélkül lett volna. Ja ha eljut odáig a BWII és Neo is lesz, ott így használná.
Név, alakváltás/maximalizál(ód)ás/terrorizálás! Minden japán G1 rajzfilmnél, esetleg a RiD2001-nél is. (Akár a G1-hez is.)
Továbbá minden átalakuláskor vagyis, ha nem mondtak eredetileg semmit sem. Az utóbbiról szeretne véleményt.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5887 Dátum: 2021. Október 10., 09:55:41 »
Ezt egy kicsit jobban is elmagyarázhatták volna, mert nekem egyáltalán nem esett le.
No igen, vannak Barber írásmódjában ilyen zökkenők. A 14. számot érdemes újraolvasni, ott vannak a kérdéseidre a válaszok, részben képben elmesélve.
A lényeg, hogy Megatron valahogy a testébe épített űrhíd-technológia (ami fekete lyukkal kapcsolja össze), az érc-13 és a Deceptigod/D-Void kombinációs technikája segítségével rákapcsolódott a Kibertron energiáira, amikkel elkezdett kísérletezni, előbb turbórókákon, majd később a vadonba kikeveredő autobotokon is. A cél egy stabil kapcsolódó-technológia létrehozása volt, így jött létre Superion. Ugyanakkor káros mellékhatása volt az őrület. Az egész persze a tervezett visszatérésének/hatalomátvételének előkészítése volt. A söprögetők nem voltak kifejtve, gondolom inkább csak emlékeztetői voltak hősies küzdelmének a Deceptigod/D-Void ellen.

Azért remélem Kerék is visszatér majd valahogy a jövőben! Ő volt az egyetlen szerethető karakter számomra a RiD füzetben.
Talán nem túl nagy spoiler, ha azt mondom, hogy igen, a 18. rész utolsó oldali cliffhangerében már rakták összefelé. Ha valahol utolérhető a következetlenség, az talán pont ez. De hiába, ez megintcsak Barber-féle - elsősorban korai - hiányosságok számlájára írom, nem olyan koherens, mint a Roche/Roberts-vonal, pedig azért előfordulnak bakik ott is.

turkia, daniel86, Kibertroni Űrtigris, köszi: erre csak azt mondhatom, hogy Simon Furman többször is feladta a leckét, olyan szavakat és mondatfűzést tud alkalmazni, hogy attól az emberre rájön a csuklás. Úgyhogy azért voltak "ihletett" fordítások, ahol inkább csak azt igyekeztem átadni, amit érteni véltem.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Október 10., 13:50:46 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5886 Dátum: 2021. Október 09., 22:40:31 »
Ami Portyázót illeti, itt utána kéne olvasnom, de úgy rémlik, hogy a megfejtés az volt, hogy ő csak azt hitte, hogy látja felrobbanni a szerkesztettek fejét, valójában azonban ez már Szilánk agyturkászásának eredménye volt.
Ja, hogy Portyázó csak halucinálta, hogy megölte az Álcákat? :blink: Ezt egy kicsit jobban is elmagyarázhatták volna, mert nekem egyáltalán nem esett le. :whistle:
Azért remélem Kerék is visszatér majd valahogy a jövőben! Ő volt az egyetlen szerethető karakter számomra a RiD füzetben.
És maradjunk még egy kicsit ennél a szériánál, Megatron hogy volt képes megőrjíteni a robotokat a vadonban? Volt valami berendezése? És mi célból tette ezt? Egyszer csak megjelent Iakón kapujánál egy rakás Söprögető fejjel a testén. Gondolom azok a fejek tartották életben odakinn.

Küllőt illetően ismerem valamelyest a sztoriját, de én se spoilerezek inkább. :)
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5885 Dátum: 2021. Október 09., 16:09:07 »
Tényleg irodalmi Hatlövet lefordított monológja.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5884 Dátum: 2021. Október 09., 10:29:01 »
A jó fordítás sokat ad a történethez. Pláne, hogy bizonytalan az angol tudásom. Sokkoló szövegei nagyon jók. Lásd: ,, Tanultam, fejlődtem. És a harc hevében új szubrutin született, mely tűzben edződött" (Maximum Dinobotok). Az örök kedvenc Hatlövet monológja, nézzétek az idézetet a hozzászólásaim alatt. Az már irodalmi magasság. Nem tudom tükörfordítás-e, nagy kedvenc!
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5883 Dátum: 2021. Október 09., 09:05:38 »
Megnéztem a Sokkolót angolul és a fordítással is. Jók a kifejezések, finoman lettek eltalálva a szavak magyar megfelelői. Nem az első adódó magyar kifejezés lett alkalmazva, hanem  az, ami igényesebb. Főleg Soki belső monológját dobja fel a fordítás.
Pl "And fail." helyett "Ám kudarcot vallok." Összehasonlíthatatlanul hatásosabb, ízesebb. Azért lovagolok mindig a fordításon, mert imádom a szinkront, nagyon érdekelnek a különböző változatok. A szinkron, illetve a fordítás alkotóin szerintem ezért van nagy felelősség. Relatíve kevés dologra kell figyelniük, de éppen ezért nagyon sokszor színvonalasabbat képesek alkotni, mint az eredeti, ahol a filmezés, hangosítás, marketing, stb. millió irányba viszi a figyelmet.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Október 09., 09:24:07 írta turkia »
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #5882 Dátum: 2021. Október 08., 22:44:23 »
Ő a Transformers Armada nevű játékvonalból került ki, készült rajzfilm és képregény is a szériából, a G1-hez hasonlóan a kettőnek kevés köze van egymáshoz. Két másik sorozat épül rá, az Energon és a Cybertron. A rajzfilmeket nem ismerem, a képregények nem rosszak szerintem.

Óóó akkor ennek utána kell nézzek, köszi  :worship:

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5881 Dátum: 2021. Október 08., 18:34:43 »
Hű, turkia, nagyon köszi! Tök zavarba hoztál. Majd vissza is olvasom mindjárt, milyen jó voltam :) De tényleg érdekel, mert pl. mikor most elővettem az AHM-et, azért találtam benne dolgokat, amiket már máshogy - remélem, jobban - fordítanék le. Remélem, lesz még alkalam megosztani fordításokat, ezen a héten még nem jutott rá időm, úgyhogy Optimus Prime 7-nél elakadtam. Még majdnem 90 rész hátra van a IDW 2005-ös univerzumból. az alsó hangon egy év. Aztán felfrissítem a beírói emlékeimet is, de mindig leírom, ha valakinek van beíró/grafikus ismerőse szabad kapacitással, ne titkolja el.

Armada-Energon: képregényben nem olvastam, de sokan szeretik, köze lehet hozzá, hogy a 7. résztől végig a 30. (31.?)-ig Simon Furman írta.

A rajzfilm annyira nem volt jó az elején, a végére, mikor felbbukkan Unicron, ott azért jobb lesz. Ez a 2000-es évek elején jött ki - 2001 talán? - vállaltan animének készült, amit aztán gyorsan angolra ültettek, ebből adódóan voltak izlésbeli és fordításbeli félresiklások is.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5880 Dátum: 2021. Október 08., 18:23:40 »
Az Unikron Trilógia rajzfilmeknek minden nyelven hírhedten pocsékak a szinkronjaik. Magyarul terminológiailag sem korrekt. 5 szinkron 3 rajzfilmhez, csak az uccsóban helyes OP neve.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5879 Dátum: 2021. Október 08., 17:08:49 »
Ő a Transformers Armada nevű játékvonalból került ki, készült rajzfilm és képregény is a szériából, a G1-hez hasonlóan a kettőnek kevés köze van egymáshoz. Két másik sorozat épül rá, az Energon és a Cybertron. A rajzfilmeket nem ismerem, a képregények nem rosszak szerintem.

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Transformers
« Válasz #5878 Dátum: 2021. Október 08., 12:10:10 »
Most először találkoztam Armada Megatron nevével és kinézetével. Rá is kerestem, nem néz ki rosszul. Tudnátok pár mondatot írni, hogy ő vele hol lehet találkozni? Képregény vonal ő is? Hogy jött létre? Nem is tudtam, hogy volt ilyen is  :tf-optimus: :tf-megatron: :tf-shockwave: :tf-jazz:

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Transformers
« Válasz #5877 Dátum: 2021. Október 08., 11:40:01 »
Ősrégi honosítás már, de a minősége miatt rendre előveszem. Elwood, a Reflektorfényben Sokkoló történet fordítása elképesztő igényes. Nem tudom, hogy Fátum szavaival élve "különösen ihletett volt" a munka, vagy sokat agyaltál  rajta, de az amúgy középszerűen korrekt sztorit kitűnő füzetkévé teszi. "Elemi szubrutin" , "taktikai támadóegység" és tsai kerek, szabatos mondatokban. Egy barátommal tegnap ez volt a téma. Egyik kedvenc honosítás.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Kibertroni Űrtigris

  • Halandó (észre vette, a valódi isten barátom, aki egy ember, hogy ezt írtam)
  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 118
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5876 Dátum: 2021. Október 07., 19:04:10 »
A Netflix nem adott Unikronnak eredetet.
Bestia Megatron hangja szörnyű volt.
Alakváltás és guruljunk! Transform and Roll out! Maximálok, Maximalizálódás! Maximals, Maximize! Bestia mód és indulás! Beast mode and move out!

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5875 Dátum: 2021. Október 07., 15:59:05 »
Plusz végül így jártak jól, mert ha nem hagyják ki a középső részeket, a Marvel öncsődje pont a legjobb számokat és a sztori lezárását érintette volna.
Ez igaz. Ezzel együtt engem kimondottan zavart a kihagyás, a mindenféle mesterek, meg bináris kötések, színlelők nagyon nem adták, szóval Simon Furman színre lépéséig küzdöttem a folytatással.
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Transformers
« Válasz #5874 Dátum: 2021. Október 07., 15:03:40 »
Nem bölcsesség volt az, inkább lámaság. El is ismerték később, hogy nem sikerült beszerezniük a köztes részeket az olasz Marveltől, akiktől a licenszt kapták.

Elképzelhető, mindenesetre így jártak jól szerintem. A magam részéről nem hiszem, hogy a történetekkel együtt érő, kiskamaszból nagy kamasszá váló korosztályt meg tudták volna tartani ezekkel a sztorikkal kéthavonta. Persze ez csak megérzés, de szerintem másfél-két évvel korábban már elkaszálták volna a sorozatot a teknőcökkel együtt. Plusz végül így jártak jól, mert ha nem hagyják ki a középső részeket, a Marvel öncsődje pont a legjobb számokat és a sztori lezárását érintette volna.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Transformers
« Válasz #5873 Dátum: 2021. Október 07., 09:57:14 »
Azért van következetesség. Vasököl fejlövést kap, tiszta sor, Bokszolót szintén így nyírja ki Spike (haha), itt sincs semmi kérdés. Küllőt is nagyon komoly meló volt összerakni, aztán a kómából visszahozni egy fejlövés után. Mondhatnánk, hogy büdös nagy mázlija volt, ugyanakkor ő nem akárki, azt hiszem, az MtMtE 1. számában már volt rá utalás, azt hiszem, ő maga hozta szóba, hogy valahogy mindig minden helyzetet ép bőrrel sikerül megúsznia. Ugyan rögtön utána a poén kedvéért Ciklon le is szakítja az egyik karját, de ettől függetlenül ez nem üres duma, és összefüggésben van későbbi feljeményekkel, ha spoilerezés nélkül tudod mire gondolok. ;)
Ami Portyázót illeti, itt utána kéne olvasnom, de úgy rémlik, hogy a megfejtés az volt, hogy ő csak azt hitte, hogy látja felrobbanni a szerkesztettek fejét, valójában azonban ez már Szilánk agyturkászásának eredménye volt.

Most tartasz akkor azoknál a sztoriknál, amiket anno a Semic bölcsen átugrott. Kicsit kevésbé ütősek, de azért nem rosszak szerintem. Fel fog aztán megint pörögni.
Nem bölcsesség volt az, inkább lámaság. El is ismerték később, hogy nem sikerült beszerezniük a köztes részeket az olasz Marveltől, akiktől a licenszt kapták.

Vagy ha vársz még másfél órát, jön elwood, és leírja neked 5-10 mondatban.  :cool:  De azért az említett sztorikat ajánlom.
A marveles vonal valóban elérhető itt, azt nem ragoznám, az a legmeghatározóbb. A G1 rajzfilmes verzióban az egyik kedvenc részem adott rá egy nagyon béna változatot, hogy volt egy Primacron nevű nyüzüge tudós, aki egyre nagyobb és nagyobb robotokat épített - nem világos, hogy miért, hogy uralja az univerzumot? - aztán elkészítette Unicront, aki fellázadt ellene. Hogy a netflixes soriban mi a sztorija, azt nem tudom, mert nem bírtam még végignézni.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Október 07., 10:31:36 írta elwood »
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5872 Dátum: 2021. Október 06., 19:57:26 »
Amúgy csak szerintem nincs következetesség abban, hogy mit élhet túl egy TF és mit nem? Vasököl belehalt a fejsérűlésébe, míg Küllő fejét szinte a nulláról kellett újraépíteni. Nem úgy volt eddig, hogy ha az agymodul és a szikra kamra közűl bármelyik is károsodik az egyenlő a biztos halállal? Ezért nem tudom túltenni magam azon, amikor Portyázó felrobbantotta a Szerkesztettek fejét, és később valahogy mégis visszatértek. (Kivéve Bokszoló. Az ő feje ugyan úgy roncsolódott, de ő mégis halott maradt.  :headscratch:) Akkor viszont totál nem értem, hogy mi értelme az elrettentő chippeknek, ha túl lehet élni a felrobbanásukat. :nemtudom:
« Utoljára szerkesztve: 2021. Október 06., 20:17:22 írta Intruder »
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Transformers
« Válasz #5871 Dátum: 2021. Október 05., 17:00:04 »
Amúgy ez az egész Aequitas dolog is, hogy egy hangár méretű számítógép állománya elfér Vasököl agyában, aztán egy pendrive-on...
Erről eszembe jutott a DOOM2016, ahol Samuel Hayden tudata elfért egy robot testben, de az A.I. Vegának már egy ház méretű tárhelyre volt szüksége.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Transformers
« Válasz #5870 Dátum: 2021. Október 05., 08:40:32 »
A Roncsolók végső harca nekem is az egyik kedvenc történetem. Az általatok említett következetlenségeken át tudok ugrani. Amin viszont nem: hogy a bánatba van az, amikor Torkost derékban kettészakítja Overlord és mégis lelép Impactorral, addig Szökkenőnek ,,csak" az arcát tépi le, majd örök kómába esik?

Szerintem ezt tök jól magyarázza az MTE 19. része. Amikor Pharma szétszedi Racsnit látható, hogy két fő részük van. A szikra és az agymodul.

Az egyik a szívük a másik értelem szerűen az agyuk.  A szikrasérüléstől sanszosan meghalnak. A fejsérüléstől szintén. Racsni is elmondja egy derékból félbevágás nem orvosi kihívás. Mondjuk az hogy Pharma függőlegesen kettévágta ambulánst azzal ki is nyírta. Agymodul szikra kampec.

Az hogy Torkost derékból kettétépte súlyos sérülés de nem javíthatatlan. De az, hogy Szökkenő fél fejét letépte abba nyilván sérült az agya. Ezért kómás.

Nem elérhető daniel86

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 181
  • Karma: +7/-0
Re:Transformers
« Válasz #5869 Dátum: 2021. Október 05., 06:22:00 »
A Roncsolók végső harca nekem is az egyik kedvenc történetem. Az általatok említett következetlenségeken át tudok ugrani. Amin viszont nem: hogy a bánatba van az, amikor Torkost derékban kettészakítja Overlord és mégis lelép Impactorral, addig Szökkenőnek ,,csak" az arcát tépi le, majd örök kómába esik?
"Mikor úgy tekintek magamra mint szorgos diákra, ha az apokalipszis evangéliumáról van szó nyilvánvaló, hogy a Kaszások írták az eredeti testamentumot.,,